Parkeeren en parke ermisère I Bewaking een wassen neus Ongevraagde diensten DE STRAF IN DE MODERNE OPVOEDING DOODENRIT VAN DOUANE EN SMOKKELAARS Qosfcledië DE ARRESTATIE VAN SOEKARNO DE VOLKSRAAD NEDERLAND SPEELT MET ZIJN KANSEN Radioprogramma Immers, men aanvaardt gees nerlei verantwoordelijks heid De Koninklijke Ncderlandsche Automo biel Club zendt ons de volgende beschou wing van haren rechtskundigen adviseur, mr. N. R. H. van Essen: In ons vorig artikel over dit onderwerp bespraken wij de Ilaagsche parkeerveror dening waarbij in den vorm eener retri butie (belasting) gelden geheven worden voor het innemen van grond voor het on der toezicht parkeeren van motorrijtuigen. Niet dus slechts voor het innemen van gemeentegrond, dat wil zeggen van een voor den openbaren dienst bestemd ge- I mcentewerk wordt de belasting geheven, doch meer speciaal voor het innemen van dien grond, teneinde daar onder bewaking te parkeeren, met andere woorden, van een van door of vanwege het gemeentebe stuur verstrekte dienst. Valt nu inderdaad de nadruk op het verstrekken van een dienst te weten het bewaken van de auto, dan krijgt deze par- keersverordening een toch wel eenigszins humoristisch tintje. Immers, wij betoog den het in ons vorig artikel reeds korte lings, deze bewaking is niets. Zij is in de cersto plaats niet noodig, omdat door het medenemen van het contactsleuteltje 'en het afsluiten van de auto, diefstal, bchou dens een zeer zeldzame uitzondering, niet voorkomt. Bovendien is deze zoogenaamde bewaking een wassen neus, want zij ge schiedt zonder eenige verantwoordelijk beid. In plaats dus dat deze den auotmo hilist opgedrongen dienst, hem aangenaam kan zijn en hem voordeel oplevert, bezorgt bij hem niot dan last en nadeel. Dergelijke „diensten" zijn ons inziens j niet in overeenstemming met de bedoeling van de Gemeentewet. Te zijner tijd zal dan ook de rechter moeten uitmaken of ^or de onderhavige retributie voldoende rechtsgrond aanwezig is. Voor zoover mij bekend is 's-Gravenhage do eenige gemoento waar parkeergclden in den vorm eener belasting worden gehe ven, die men moet betalen overal waar men de auto plaatst In andere steden vindt men regelingen die niet op de gemeentewet zijn gebaseerd, rn waar men dus geene gelden heft voor het innemen van gemeontegrond en/of voor bot bewijzen van bovenomschreven „dienst". Beperken wij ons In verband met den omvang der plaatsruimte tot enkele ge meenten, bijvoorbeeld Amsterdam cn Utrecht. In deze steden mag men in het alge meen kostelco3 parkeeren, behalve op plaatsen waarop dit door Burgemeester en Wethouders, blijkens openbare kennisge ving ongeoorloofd is verklaard. Daarnaast zijn door deze gemeenten, ten i gerieve van de houders van rij- of voer- luigen eenige plaatsen tot officieele par- kcerterreinen ingericht waar gelegenheid bestaat mits tegen betaling van eenige vergoeding, de voertuigen onder bewaking te stellen. De automobilist maakt volgens deze re- geling dus vrijwillig gebruik van deze parkeerterreinen; hij behoeft dit niet te j doen, want er zijn inderdaad plaatsen te vinden waar hij kosteloos kan en mag parkeeren. Ilij sluit wanneer hij van de terreinen gebruik maakt, een overeen komst waarbij hij, tegen betaling, zijn auto gedurende eenigen tijd, onder bewa king stelt. Nu wijst de praktijk uit dat men in het algemeen wel gedwongen is om een derge lijke overeenkomst te sluiten, wil men met genoodzaakt zijn de auto neer te zet ten op een plaats die ongeriefelijk ver ver wijderd is van die waar men zijne besog nes heeft. Niettemin echter blijft de moge lijkheid bestaan de auto kosteloos te par- koeren, hetgeen dus een essentieel ver schil oplevert met de regeling te 's-Gra- venhage. Maar krijgt men nu „waar voor zijn geld", dat wil zeggen, heeft men inderdaad iets aan de bewaking waarvoor men be taalt? Het antwoord luidt: „Niets"! In Utrecht borden op het Vredenburg kaartjes uitge reikt, waarop met zoovele woorden wordt verklaard dat de bewaker (een particulier, want de terreinen als het Vredenburg I borden door de gemeente verpacht) noch voor diefstal, noch voor beschadiging in staat. En hier ziet men ook weer de totaal onbevredigende kant van dit vraagstuk. Waarom moet voor bewaking van de auto betaald worden, wanneer men in feiten geen bewaking krijgt, wanneer deze be waking niets anders is dan een woord, een bolle klank. Men kan zich zelfs afvragen of d« pachter van het terrein onder deze omstandigheden gerechtigd is betaling te Magen voor iets wat hij wel zegt te leve- ren, doch in werkelijkheid niet levert, te I weten „bewaking" in den eigenlijken zin des woords. Ook wat betreft deze niet on belangrijke juridische kwestie zal te zij- I ner tijd wel eens uitspraak worden ge daan door den rechter. Dat men niet overal zich van deze zaak °P een dergelijke lichtvaardige wijze af haakt blijkt ons uit een parkeerkaartje I fiii de Duitsche stad Rothenburg dat ons 'er hand werd gesteld. Op dit kaartje Wordt vermeld dat de aansprakelijkheid 2'ch slechts uitstrekt tot het geparkeerde voertuig met hetgeen daaraan vast ver bonden is, waaruit dus do erkenning der aansprakelijkheid vojgt. De tarieven zijn in iedere gemeente an ders geregeld. Bijna overal moet reeds da delijk bij het parkeeren betaald worden. De gemeente Amsterdam maakt hier een gunstige uitzondering door de eerste vier uur vrij te stellen. Voor het vijfde uur of een gedeelte daarvan betaalt men vijftig cent en voor ieder volgend uur of gedeelte daarvan vijftien cent. Deze regeling is niet onbillijk. Maakt men gedurende vier uur kosteloos gebruik van de ter beschikking gestelde bewaking, dan is het redelijk dat, wanneer deze termijn overschreden wordt, een vergoeding wordt betaald. Wanneer men zoo alle deze verschillen de regelingen voor zich ziet, dan dringt zich de vraag op of nu niet ailereerst op dit stuk een bevredigende uniforme rege ling kan en most worden getroffen. Het parkeervraagstuk is urgent, het is een in grijpend onderdeel van het gehcele ver- keers-apparaat. Is thans niet de tijd geko men om door Samenwerking of door in grijpen vanwege den rijkswetgever deze materie in vasten vorm te gieten, zoodat de automobilist weet waar hij aan toe is Zooals het thans is neemt de ontevre denheid, terecht, steeds toe! Lezing van pater Sabatier uit Rome voor het internationaal congres voor Kath. Middelbaar Onderwijs 's-G raven hag, 2 Aug. Na de openbare vergadering van het internationaal con gres voor katholiek middelbaar onderwijs werden sootie-vergadcringen gebouden. De eerste sectie was gewijd aan de be handeling van vraagstukken, verband hou dende met het gymnasium en de gymna siale opleiding. Hier rapporteerde pater Halflants, van het instituut St Louis te Brussel, over de klassieke opvoeding en de eischcn van den modernen tijd. Pater Chatmot (Frankrijk) voegde hier aan toe de resultaten van een enquete, welke hij in verband met boven staand vraagstuk gehouden had. In de tweede sectie, welke het Lyceum en het „Realgymnasiurn" behandelde, leidde dr. Schuemmer de besprekingen in over: Het moderne Lyceum, het ideaal cn de werkelijkheid. Tenslotte was er nog een derde sectie, welke de vraagstukken behandelde, welke verband houden met het Lyceum voor jonge meisjes. Hier rapporteerde mej. R. Debor- des, uit Marseille over de klassieke oplei ding en de eischcn van do vrouwelijke op voeding. Dr. Maria Kintzinger uit Dussel- dorf sprak over de psychologische opvoe ding van meisjes in de lioogcre scholen en dr. A. Ivuyer, rectrice van het St. Gertru dis Lyceum te Roosendaal over de begrip pen gehoorzaamheid en vrijheid bij de op voeding. In den namiddag was er wederom een algemeene vergadering, waar pater Saba tier uit Rome een voordracht heeft gehou den over „Het element straf in de moderne opvoeding". Als reden om dit onderwerp nader te be zien, zeide spr. kan men aangeven de theo- riën, die in den modernen tijd ontwikkeld zijn, waardoor de idee van do straf geheel los gelaten wordt of de factor pijn uit de straf verwijderd wordt dan wel dc christe lijke opvatting omtrent de vergelding in de straf wordt losgelaten. Naast deze theoretici, zijn er practici, die in dc traditioneele sleur blijven gaan en zich weinig bekommeren om dc straf toe te passen als een kostbaar middel tot mo- reele verbetering. Spr. schelste vervolgens dc beteekenis van dc theorie, in tegenstelling met een em pirisme, dat te dikwijls op dit gebied van de opvoedkunde heerscht en dat uitloopt op betreurenswaardige dwalingen, niette genstaande er gelukkig door dc opvoed kundige flair correcties worden aange bracht. Vervolgens vestigde 9pr. de aan dacht op het moreele element, in tegen stelling met het juridische, het westelijke cn het politieke. Dc straf is slechts een aspect van den opvoedenden arbeid cn deze is niet treurig, maar pijnlijk. Opvoeden en vormen is iets anders dan besturen, hoe wel de bestuurszorg dikwijls voor een ge deelte in handen van den opvoeder gelegd is. Deze moet echter overtuigd zijn, dat de beste wijze om goed te besturen is goed op te treden. Spr. kwam vervolgens tot de twee voor naamste opvattingen van de straf. In de eerste plaats heeft men de opvatting, dat. de straf slechts een middel voor bestuur is, dat is te zeggen om dc orde to verzeke ren, de tucht, de publieke moraliteit, den arbeid, kortom alle gebeurtenissen. Als een definitie geeft men dan aan: het recht, dat de hoofden van een bepaalde maatschappij (hier dus een school of ge zin) bezitten om een code penal too te pas sen op een delinquent of deze te straffen, binnen de perken van het recht, onpartij dig en gelijk voor allen, teneinde de basis, waarop deze maatschappij berust en de doelstellingen, welke zij nastreeft, te ver dedigen tegen dezen delinquent en tegen allen, die hem zouden willen navolgen. Hiertegenover staat de opvatting van de straf als middel tot vorming. Deze vat de straf op als een plicht om met zachtheid in de ziel en in hot gevoel an het kind een zekere smart te verwek ken, welke in duidelijk en direct verband staat mot een door hem begane daad, met de bedoeling zijn activiteit in even wicht te brengen cn hem handelbaarder te maken, kortom om zijn bewustzijn to vor men, zijn neigingen te onderdrukken en te corrigeeren en zijn wil te versterken. Uitvoerig weidde pater Sabatier over deze beschouwingen en opvattingen uit. Na deze voordracht Jjcgaf men sich we derom in secties. In de eeno besprak de heer W. Fliroclich uit Zwitserland over moderne methodes in het onderwijs in dc natuurkunde en in de scheikunde. Hij gaf daarbij een demonstratie met de door hem ontworpen Ivosmos-bouwdoozen, waardoor het aanschouwelijk onderwijs ton zeerste gediend wordt. In een andere sectie schetste de heer Melage uit Belgic de beteekenis van het teekenonderwijs, dat tot dusver al te veel is miskend. Echter wordt thans de opvoedkundige waarde van de grafische kunsten niet meer betwist. Ook voor de in stellingen van christelijk onderwijs is het geboden op de programma's een plaats vrij te maken voor de aesthetica. Hierna werden de vergaderingen geslo ten. De smokkelauto in brand gestoken Uit Gcldern wordt melding gemaakt van een nieuwe sensationecle jacht tusschcn een luxe-auto cn een achtervolgingswagen van de Zollfahndung. Beambten van de Zollfahndungstelle uit Straelen hadden reeds eenigen tijd ernstige verdenking tegen een luxe-auto, die meer malen tusschen Straelen en Geldern de grens passeerde. Toen de wagen Zondag weer in dolle vaart over den weg van Geldern naar Strae len reed. meldt de „N. Venl. Ct.", deden de beambten pogingen om haar tot staan te brengen. Het mocht echter niet baten. Met razende snelheid reed de auto verder, zon der zich zelfs te storen aan het schieten der douane. Men waarschuwde toen het douane kantoor te Straele. De commissaris van Straelen requireerde hierop een auto om vergezeld van zijn adjudant den verdachten wagen te kunnen vervolgen. De beide be ambten wisten door het inslaan van een zijweg vóór de smokkelauto op den hoofd weg te komen. Toen deze met duizelingwek kende vaart naderde, openden beiden hel vuur. Ilct mocht echter niet baten. De luxe- auto suisde voorbij, zonder een moment de snelheid te verminderen. Onmiddellijk be gonncn de beambten de achtervolging. De smokkelauto reed echter met zoodanige snelheid, dat do achtervolgers spoedig het nuttelooze van hun poging inzagen en langs een binnenweg naar Straelen wilden terug- keeren. Plotseling echter ontdekten zij voor een boerenhoeve aan een-der landwegen de ontvluchte auto. terwijl dc inzittenden druk doende waren, de banden te verwisselen. Bij het naderen van de Zollfahndungsauto sprong een der smokkelaars in den wagen en trachtte hem op gang te brengen. De auto startte echter niet vlug genoeg. Toen hij inzag, dat verder vluchten onmogelijk was. stak hij de auto in brand. Nog voordat de douane-auto op de plek was aangeko men, laaiden de vlammen hoog uit den wa gen en bedreigden ernstig do boerenhoeve. Met zand kon men tenslotte het vuur ver stikken en het gevaar afwenden. De auto bleek bij onderzoek 800 pond ta bak te bevatten. Het bleek nu ook. dat de bestuurder van de auto er tijdens de beschietingen niet hee- lemaal zonder letsel was afgekomen. Hij was zoodanig door een kogel in do heup getroffen, dat men overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk achtte. De andere inzittende werd in arrest ge steld. Bij nader onderzoek bleek, dat men twee beruchte smokkelaars uit Aken cn Solingen geknipt had EEN DERDE BROEDPLAATS VAN DE LEPELAARS IN ONS LAND De kans bestaat op Texel. Men schrijft van het eiland Texel aan Het Vaderland Zooals algemeen bekend is, broedt de lepe laar slechts op twee plaatsen in ons land en wel juist daar waar het heel rustig en ge vaarloos voor de vogels en hun broedsels is, n.l. het natuurmonument het Naardcrmeer en het streng particuliere en tijdelijk geheel onbetreden gebied, 't Zwanewater. Reeds eenige jaren echter bestaat er hoop, dat dc lepelaars als derde broedplaats het gebied der Muien aan de westzijde van Texel zullen aanvaarden, rustig als dit ter- ein gemaakt en gehouden wordt door de voortdurende bewaking vanwege het Staats- boschbeheer. Voor eenige jaren is het wel eens voorge komen dat een paar lepelaars in de Muien broedde, cn ook in 1932 is dat weer 't geval geweest. Toen echter i9 door een onge oorloofde handeling, meent men het nest verstoord geworden. Onder deze omstandigheden was het te verwachten, dat in 1933 de bewaking nog strenger en de toegang tot het gebied, waar ook nu weer naar vermoed werd lepe laars broedden, nog moeilijker gemaakt zou worden. Voor een paar dagen bezochten we de Binnenmuien en werd ons door den be waker, die ons geleidde, in dc verte de plek aangeduid waar thans de lepelaars broeden. Met medewerking van de vele bezoekers van Texel zal het stellig gelukken, de jonge vogels, die, naar we zoo juist vernamen, uit gekomen zijn, een ongevaarlijke jeugd te waarborgen en zoo de kans te vergrooten op het verkrijgen van een derde lepelaars- broedplaats in ons land. Dit zou niet alleen voor het vogeleiland Texel een mooie aan winst zijn, rnaar de prachtige vogels zouden er ook in andere streken en vooral langs de ondiepe stranden van de nog rcstcerendo Zuiderzee cn langs de Wadden nog tal rijker door worden dan ze nu hier en daar reeds zijn na den broedtijd. Het oordeel van de Bintang Timoer Batavia, 3 Aug. (Aneta). In een hoofd artikel verklaart do „Bintang Timoer" naar aanleiding van de recente gebeurtenissen dat de arrestatie van den heer Soekarno minder zorg behoeft te baren dan de be perking van het vergaderrecht, zij het dan ook dat laatstbedoelde maatregel voorloo- pig slechte toepa6elijk is verklaard ten aan zien van de P.I. en de P.N.L Het blad meent dat men zich er volkomen van bewust is, dat de nationalistische be weging slachtoffers eischt, dat de exorbi tante rechten op elk gewenscht moment kunnen worden toegepast, zoodat de arres tatie van den heer Soekarno niet bijzonder bevreemdend is, weshalve „het rustig blijft". Het blad noemt de beperking van het ver gaderrccht ondanks de uitingsmogelijkhe den in den Volksraad een ernstige slap ach teruit en hoopt, dat de Regeering de een maal bij den Grondwet toegekende rechten volledig zal hergeven. LAW NT EN NIS Af deeling Onderwijs in behandeling Batavia, 3 Aug. (Aneta). Tijdens de be handeling door den Volksraad in tweeden termijn van de Afdeeling Onderwijs der be grooting voor het dienstjaar 1934 werd in gediend een motie-Soekawati, waarin der Regeering wordt verzocht de voor de toe lating van zending en missie op Bali ver ei6chte toestemming thans niet te verlee nen. Voorts werd ingediend een amendement- Fournier, strekkende tot handhaving van de opleiding van onderwijskrachten In Ned.-Indiè, zoo eenigszins mogelijk, in vol len omvang. Bovendien werd ingediend een amende ment Iladiwidjojo strekkende tot vermin dering van de subsidie aan het Koloniaal Instituut te Amsterdam met 10.000. Dc heer Monod de Froidcville diende een motie in, waarin de Volksraad als zijn oor deel uitspreekt, dat de beslissing ten aan zien van de toelating van zending cn mis sie op Bali door de Regeering dient te wor den genomen en de Volksraad zich onthou- de van een uitspraak dienaangaande. Slechts waren de overwegingen der Regce ring na dc genomen beslissing aan den Volksraad mede te deelen. UNIFORMVERBOD OVERWOGEN Batavia, 3 Augustus (Aneta). In krin gen der Indische Regccring wordt, naar de „Java-Bode" meldt, thans een uniformver bod overwogen, geldend voor alle landaar den. ONTBONDEN VERGADERING EN DEMONSTRATIE Me'dan, 3 Aug. (Aneta). De politie ont bond Dinsdagavond een besloten cursus vergadering van de P.I. De betrokkenencn beweerden nog niet be kend te zijn met de bepalingen inzake de beperking van het vergaderrecht. Na ontbinding van de vergadering werd een optocht georganiseerd, welke, de Indo nesia Rajah zingend, optrok. De politie ontbond deze demonstratie en hield drie belhamels aan, die hedenmorgen door den Landrechter werden veroordeeld tot een boete van 25.in verband met overtreding van art. 510 van het W. v. S. Lawntennis. BELGIE—JAPAN. Knockc, 3 Augustus (V.D.) De eerste resultaten van den landenwed6trijd België Japan luidden: Nunoi (Japan) sloeg Lacróix (België) 8— 10, 9—7, 6—0. Satoh (Japan) sloeg van Zuylen (België) 75, 64. Nunoi en Itoh sloegen Borman en Geel- hand (België) 15—17, G4, 6—4. Automobilisme. OM DEN ALPEN-BEKER. Botsing met een postkoets. St. Moritz, 3 Aug. (V.D.) De derde dag van den rit om den Alpenbeker leidde de tocht over het algemeen breede goedver zorgde wegen. Woensdag hebben opgegeven Olympischs Spelen. DE WINTERSPELEN 1936. München, 3 \ug. (V.D.) Minister Es ser heeft den al^emecnen secretaris der Vierde Olympische Winterspelen 1936 een brief gezonden, waarin hij mededeelt, dal hij bereid i3 zitting te nemen in het organi satie-comité. De Beiersche regccring zal bij dc voorbereidende werkzaamheden voor do ts Garmisch Partenkirchcn te houden spe- lent zooveel mogelijk haar steun verleenen. De ploeg voor de Davis Cups wedstrijden vastgesteld De N.L.T.B. stelde heden de Davis Cup ploeg vast. De hoeren Timmer, Hughan, Scheurleer en Karsten zullen trachten do overwinnin-g to brengen aan Nederland. Het is werkelijk trachten, daar van voor- training geen sprake is. Timmer speelt gewoon, als was er geen Davis Cup-wedstrijd in het voorzicht een heerendubbel mat Pasteur op het tour- nooi van Leimonias. Scheurleer komt hier met v. Berkel 6amen, en Karsten met We ber uit Dit is de voortraining van onze Holland- sche ploeg. Het zou nog iets zijn geweest als Timmer met Karsten uitkwam, maar hiervan is zelfs geen sprake geweest. Holland komt er ook zoo wel. Jo, met geluk is er een kans, maar met training zou er zekerheid zijnl De NX.T.B. zrat er blijkbaar geen heil en voordeel in, dus dan doen Timmer c,s. ook wat ze willen. Dat op de internationale kampioenschap pen van Duitschland geen Nederlanders in het heerendubbel en enkelspel uitkomen, is een gevolg van den wedstrijd tegen Roe menië. Mevr. Dros Canters en Rollin Couquerque zullen Holland vertegenwoordigen. Het heeren-enkelspel is internationaal bezet. Ritchie (Engeland) zal wel een aardige kans maken om als prijswinnaar te voorschijn tj komen. Nog één ding over do trainingskwestie. De jonge, sympathieke Vines (U.S.A.) sloeg bewusteloos neer bij den wedstrijd Frank rijk—Amerika, met als hoofdoorzaak „te veel getraind", dat is natuurlijk ook weer een uiterste, maar te weinig training is geen uiterste, maar een onachtzaamheid di-3 niet goed te praten is! Wielrennen. DE NONSTOP-RIT VAN WALTER RtiTT. Lichte verwonding bij een val. Hannover, 3 Aug. (V.D.). Op zijn non stop-rit door Duitschland heeft Walter Rütt tusschen Bamberg en Göttingen met wind en regen te kampen gehad. Bij een val heeft Rütt een lichte blessuur opgeloopen. Hamburg, 3 Aug. (V.D.) Walter Rütt is op zijn non-stoprit van 1000 K.M. Woens dagavond om 9 uur te Hamburg aangeko men en om kwart voor elf weer naar Frankfurt vertrokken. A.S.C. „DE GERMAAN". Do Amsterdamsche Sportclub „De Ger maan" hield -een koppelrecordrit over 30 K.M., waarvan het resultaat luidde: 1. Wiehemeyer—van Neck, tijd 47 min. 35 sec.; 2. Bolhoven—v. d. Wende, tijd 47 min. 39 sec.; 3. Schmitzv. d. Eist 47 min. 49 sec.; 4. Budding—v. Tongeloo 48 min. 5 sec.; 5. Spaargaerende Jong 48 min. 18 sec. Hilversum: Zaterdag 5 Augustus. 8.00 V.A.R.A. Gramofoonplatet 10.00 V.P.R.O. Morgenwijding. 10.15 V.A.R.A. Uitzending voor do Arn. m. de Continubedrijven: Trio Favoriet cn Hetty Beck (declamatie). 12.00 Haarlemsch Salonorkest o.l.v. J. Stoffer en gramofoonplaten. 2.001.00 Gramofoonplaten. 4.15 Gramofoonplaten. 5.00 Literaire causerie A. M. de Jon*. 5.20 Strijkensemble o.l.v. L. Cohen, m.m... Jan Vogel (orgel). 6.00 Albert Hahn-bcrdenking door J. F. Ankersmit. 6.20 Vervolg concert 7.00 V.R.O. 8.00 Herhaling S.O.S.-berichteh. 8.02 Gevarieerd programma m.m.v. Am- sterdamsch Salonorkest o.l.v. D. Kiekens, The Four Serenaders (accordeon), J. Vogel (orgel en pianobegeleiding), J. Mulder (sa- xophoon), E. Busch (zang). R. Schoute (pia- nobegel.), W. van Cappellcn (voordracht) en V.A.R.A.-Toonecl. 8.25 Vaz Dias. 9.00 V.A.R.A.-Varia. 11.00 Gramofoonplaten Huizen: 8.00—9.15 en 10.00 K.R.O. gramofoonplaten, 11.30 Godsdienstig halfuur 12.15 Gramofoonplaten. 2.00 Jougdhalfuur. 2.30 Kinderuur. 4.00 II.I.R.O. Uilzending voor het NecDerL Agentschap van de Star Publishing Trust. Die Himmel rühmen des Ewigen Ehre. (Dtê Ehre Gottes aus der Natur) Hymne van Louis van Beethoven, gezongen door Ri chard Tauber met groot koor, kerkorgel en klokken o.l.v. Dr. Weissmann. 4.05 H.I.R.O. Toespraak van Krishnamur- ti van uit het Sterkamp te Ommen. 4.30 II.I.R.O. Ich bete an die Macht der Liebe van D. Bortniansky, gezongen door Lotte Lehman met koor en orgel o.l.v. Dr. Weissmann. 4.35 II.I.R.O. Hollandsche vertaling van de toespraak van Krishnamurti. 5.00 K.R.O. Orkestconcert, gramofoonpla ten en lezing. 7.15 Causerie. 7.35 Gramofoonplaten. 8.00 Orkestconcert, gramofoonplaten en radiotooneel. In de pauzes: Vaz Dias. 11.00—12.00. Gramofoonmuziek*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 7