AMERSFOORTSCH DAGBLAD' feuilleton moord op Maandag 7 Augustus 1933 32 c Jaargang No. 32 TWEEDE BLAD DE SLACHTOFFERS VAN PURMEREND UIT DE STAATSCOURANT STRAATPOLITIEK IN ZANDVOORT BUDGETAIR EVENWICHT VERZEKERD LIKEUREN UIT WIJN Bescherming gedistilleerd- accijns ABBOTSHALL Onder groote belangstelling ter aarde besteld Amsterdam, 5 Aug. Onder zeer groote belangstelling zijn heden de zeven mannen, die omgekomen zijn bij het auto-ongeluk te Purmerend, ten grave gedragen. Bij de ver schillende sterfhuizen was reeds hedenmor gen een talrijk publiek, hetwelk getuige was van het vertrek van den somberen stoet. Op de begraafplaats Vredenhof, waar zes der siacniolfera weruen begraven, werd nie mand toegelaten zonder kaart. Honderden werden dan ook door de politie op een af stand gehouden. Er was tenslotte zulk een menschcnmassa, dat het verkeer ernstige stagnatie ondervond. Allereerst kwam op de begraafplaats aan de lijkstoet van den heer A. Hendriks. In een afzonderlijk graf werd hij ter ruste gelegd. Woorden van deemoedig afscheid verden er door familieleden gesproken. Tegen 11 uur kwamen daarna de twee lijkwagens met het stoffelijk overschot van P. Artzbach en H. W. Koster, schoonvader en schoonzoon. De kisten werden na elkaar in de groeve neergelaten. Ook hier woorden van afscheid. Tenslotte arriveerde in drie rouwauto's het stoffelijk overschot van de drie gebroe ders Wattinger. Voorafgegaan door eenige vaandels van het N. A. S. en R. S. P. wer den zij door leden dezer organisaties naar hun laatste rustplaats gedragen. Zij werden in hetzelfde graf bijgezet waarin Artzbach en Hendriks reeds rustten. Door den heer H. Sneevliet, voorzitter van het N. A. S., werd een grafrede gehouden. In de middaguren werd tenslotte de chauffeur A. van der Kort op de Nieuwe Oosterbegraafplaats onder groote toeloop van publiek ter aarde besteld Bij K. B. is benoemd tot ridder in de erde van Oranje-Nassau ing. F. Friedhoff, te Amsterdam. Bij K. B. is met ingang van 15 Aug. be noemd tot burgemeester der gomeenten Gilse en Rijen dr. J. C. M. Sweens. De nieuwbenoemde burgemeester der ge meenten Gilsen en Rijen, dr. J. C. M. Sweers, is op 11 Mei 1900 te Udenhout ge boren. Hij is thans hoofdcommies-redacteur der gemeentesecretarie van Nijmegen. Voor cenigen tijd promoveerde hij te Leiden tot doctor in de rechtswetenschappen. Hij is algemeen voorzitter van de A. R. K. A. Bij K. B. is in vasten dienst benoemd tot commies bij den radiodienst M. R. Wij- nands, thans adjuncf-commies bij dien dienst. WORDT STRAPERLO GEHEEL VERBODEN? Regeering heeft maatregelen in overweging. Nu 't z.g. behendigheidsspel, dat in diver se badplaatsen beoefend wordt en daar inderdaad een attractie blijkt te zijn, zoo dat een opleving der bedrijven te consta- teeren valt niet beperkt is gebleven tot deze seizoen-ressorten en in diverse plaat sen in den lande clubs gesticht worden, met het doel een of ander behendigheids spel te exploitceren, treft, naar „De Avond post" verneemt, de regeering thans maatre gelen om paal en perk te stellen aan deze speelwoede. De regecring is thans doende met zich te laten voorlichten over de verschillende spel methoden, die worde nbeoefend. Naar verluidt ligt het in de bedoeling, hetzij door het wetswijziging, dan wel door het in het leven roepen van nieuwe bepa lingen, ook het z.g. behendigheidsspel hier te lande te verbieden. Verwacht wordt, dat nog vóór October aan deze speelwoede een einde zal worden gemaakt De badgasten vereenU gen zich Den laatsten tijd venten op de boulevards te Zandvoort geregeld leden van fascistische partijen met propagandistische lectuur, ter wijl hetzelfde terrein ook door jeugdige communistische colporteurs als operatic basis pleegt te worden gekozen. Natuurlijk blijven dan relletjes niet uit Van welke zij de do eerste klap gegeven wordt, val meest al niet meer uit te maken, doch een feit is, dat zoowel zwarthemden als roode broeders met animo aan de scheld- en kloppartijtjes deelnemen, zoodat de politie herhaaldelijk krachtig moet ingrijpen. Ook j.l. Vrijdag avond is het weer „feest" geweest en de politie en marechaussée hebben zelfs het verkeer eenigen tijd geheel moeten stopzet ten, omdat de straatpolitici den boel op stel ten hadden gezet. Dat dit den badgasten, die gekomen zijn. om van de zee en niet van relletjes te genie ten, begint te verdrieten, spreekt als een bock. Daarom heeft zich, zoo lezen we thans in de Opr. Haarl. Crt., Vrijdagavond na de toen voorgevallen herrie een groot aantal bad gasten zich vereenigd. Een commissie werd gevormd en het ligt in de bedoeling, zoo spoedig mogelijk een deputatie te sturen naar den burgemeester van Zandvoort, ten einde er op aan te dringen, dat maatregelen zullen genomen worden om te bereiken, dat het rustige zomerverblijf aan zee niet lan ger verstoord wordt door politieke agitatie, van welke richting dan ook. Intusschen is het Zaterdagmiddag op nieuw tot relletjes gekomen, waarbij natio- naal-socialisten zijn mishandeld. Drie com munisten werden deswege gearresteerd, AUTO'S IN BOTSING. Delft, 5 Aug. Hedennacht heeft op den nieuwen rijksweg tusschen Rijswijk en Delft een vrij ernstig ongeluk plaats gehad. Een nieuwe Fordauto, die uit de richting Den Haag kwam, bestuur door den heer Van der Blink, handelaar in vleesclnvaren te Rot terdam, reed met groote snelheid, waar schijnlijk doordat de linkervoorband sprong, tegen een auto, komende uit Delft, bestuurd door prof. Zwikker, uit Delft. De botsing was zóó hevig, dat de Ford over den kop sloeg, een hek verbrijzelde en op den berm langs den weg terecht kwam. De heer Van der Blink bekwam e^n vrij ernstige hoofd wonde en bleef bewusteloos liggen. Hij moest naar het gasthuis te Delft worden vervoerd. Beide wagens zijn ernstig bescha digd en moesten worden weggesleept. CRISIS-RUNDVEECENTRALE. De minister van economische zaken heeft benoemd: 1. in het bestuur van de Crisis-Rundvce- ccntrale: a. tot leden: P. J. van Haarcn te Tilburg, ir. W. de Jong te Arnhem, N. S. Kingma te Boxum bij Leeuwarden, IT. K. Koster to Wieringwaard, II. Tromp van Holst te Utrecht en A. van Wijnen te Gouda; b. te* voorzitter II. Tromp van Holst te Utrecht; 2. tot directeur der Crisis-Rundveecen trale: S. van Zwanenberg te 's-Gravenliage. De Rijksbegrooting heeft hel departement verlaten Den Haag, 5 Aug. 1933. Naar wij vernemen heeft de ontwerp-Rijksbegroo- ting 1934 het Departement van Financiën verlaten. In verband hiermede wordt ons van bevoegde zijde medegedeeld, dat het her stel van het budgetair evenwicht is verzekerd, wanneer verschillende door de Regeering gelijktijdig met de begrooting in te die nen maatregelen door de Staten-Generaal zullen zijn aangenomen. LUTINE-WERRZAAMHEDEN VORDEREN. Thans werkt de pomp en zakt de kegel. Stormen hebben de zee voor Terschelling opgezwiept tot hooge rollers, die den toren van Beckers, eenzaam staande op de ge vaarlijko gronden, hebben gebeukt. De toren bleek echter de sterkste en weerstond alk» aanvallen van de golven en den wind. Toen het weer kalm werd, zijn de schatgraver* teruggekeerd naar den toren. Geconstateerd werd tot aller voldoening, dat de toren nog geheel intact was. De vaklieden op Terschelling stonden per plex, toen zij dit zagen. Iedereen, die ver stand heeft van zee en stroom, had beweerd, dat de toren het wel niet zou uithouden en minstens nu scheef moest staan, maar do kegel was geen duim verschoven en stond kaarsrecht en onbeschadigd. Dadelijk is men aan het werk getogen en heeft men de pompinstallatie in werking gesteld. Weldra kwam een dikke straal water uit de pompbuis en begon dus een nieuwe etappe in het bergingswerk, n.l. het doen zakken van den kegel tot op het wrak van de Lutine. Als het weer een beetje meewerkt, kan het werk nu flink opschic ten en zakt de toren regelmatig, zonder fouten, dan kan men spoedig den derden cylinder plaatsen en vervolgens de lift, die arbeiders en werktuigen zal vervoeren. Opnieuw wordt dan de pomp in werking ge steld totdat de kegel op den kleibodcra staat en niet verder kan zakken, waarna de schat gravers hun werkzaamheden op den bodern der zeo zullen kunnen beginnen. Hierover hoopt men spoedig nader te kunnen be richten. ONGELUK TIJDENS HET WIELRENNEN. Eindhoven, 5 Aug. Hedenavond heeft op de wielerbaan „Het Hert" een ernstig ongeluk plaats gehad, waarbij de renner v. d. Bree uit Helmond een zware hersen schudding opliep. Zijn toestand is zeer ern stig. AKEN BLAAST VERZAMELEN! De Akensche politie deelt mede, dat het Polizei-Prasidium vernomen heeft, dat ge durende de laatste weken in Ned. Limburg bij verschillende Duitsche nafionaal-socia- listen huiszoekingen hebben plaats gehad. Enkelen hunner werden door het grcnscom missariaat te Heerlen uitgewezen. Alle uit gewezen Duitschers, zich in Aken bevin dende, worden verzocht zich op het Polizei- Prksidiurn te melden om een overzicht te krijgen van hun aantal en tot behartiging van hun belangen. (Limb. Koerier.) ZEILJACHTJE UITGEBRAND. Op het buiten IJ. Amsterdam, 6 Aug. Zondagavond tegen acht uur was het Buiten Y ter hoogte van het vliegkamp te Schellingwoude het toonecl van een scheepsbrand, dat zonder persoonlijke ongelukken afliep, doch waar bij een motorjachtje, een kleine boeier, ver loren ging. Een tweetal personen bevonden zich met het jachtje, de „Annie" op het Buiten Y. Bij het aansteken -van een petroleumtoe- stel volgde een ontploffing, doordat ben zinedampen van den motor vlam vatten. In minder dan geen tijd laaide het vuur hoog op. Een der opvarenden sprong over boord en wist den wal te bereiken. De tweede werd door inmiddels toegeschoten bootjes van boord gehaald. De heer W. II. Libbe, ondernemer van de jachthaven „Flevo" te Schellingwoude en schipper J. R. de Jonge stelden pogingen in het werk om het vuur te blusschen en zetten het scheepje aan den wal. Twee brandweerlie den, die toevallig per fiets op den dijk pas seerden. gingen per roeibootje naar bet brandende vaartuig. Met cmmcr3 water wisten zij het vuur met succes te bestrijden. Intusschen was ook de brandweer gewaar schuwd en de „Jason", onder commando van den heer Wijngaard, spoedde zich naai de plaats des onheils, doch behoefde geen water meer te geven. De boeier, uit Haarlem afkomstig, is vrij wel geheel uitgebrand. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Een doode. Koudekerk e, 6 Aug. Zaterdagavond tusschen half elf kwart voor elf is een twee persoonsauto, die een vrij groote snel heid had, te Biggekerkc in een diepe droge sloot langs den weg gereden. De wagen is omgekanteld en vrijwel geheel vernield. De twintigjarige Leidsche student C. W. Schorel, die in den achterbak gezeten was, werd zoo ernstig gewond, dat hij op weg naar het ziekenhuis is overleden. Van de beide andere inzittende jongelui heeft de 19-jarige J. van de Dcinse uit Middelburg een vrij ernstige hoofdwonde opgeloopen. Hij is naar het ziekenhuis te Vlissingen vervoerd en maakt het naar omstandighe den goed. De derde inzittende, d, 16-jarige B. E. H. Ileise uit Oostkapelle, die achter het stuur gezeten was en niet in het bezit was van een rijbewijs, bleef ongedeerd. Het gezelschap was op weg van Domburg naar Vlissingen. De doktoren Drijber en van der Harst verleenden geneeskundige hulp. MINISTER VERSCHUUR HEEFT EEN AUTO-ONGELUK. Hijzelf ongedeerd, de wagen vernield. Toen Donderdagmorgen minister Ver schuur met zijn echtgcnootc in een auto op den Rotterdainschen weg nabij Zwijndrccht een vrachtauto wilde voorbijrijden, weck deze wagen juist naar links. De auto van den minister moest, om een aanrijding te \oorkomen,*nog meer naar links uitwijken en kwam daarbij in de tramsporen en ver volgens in de sloot terecht. De minister en mevrouw Verschuur kwa men er bij dit ongeval wondergoed af. Do auto werd vernield. (Msb.) DOODELIJK ONGELUK TE ROTTERDAM. Rotterdam' 5 Aug. Vanavond is de 6- jarige A. Kraaicveld uit de Slaghekstraat in de Poklerlaan van een auto gevallen, waarop hij geklommen was. Hij kwam on der een der wielen terecht en was op slag dood. DR. SCHACHT NAAR AMSTERDAM. De Duitsche Rijksbankpresident, dr. Schacht, is naar Amsterdam vertrokken ten einde zijn aangekondigd bezoek bij den president der Nedcrlandsche Bank, mr. Trip, te brengen. Wetsvoorstel om de bereU ding te verbieden Ingediend is een wetsontwerp houdende verbod van bereiding van alcoholhoudende likeuren uit wijn. Aan de Memorie van Toelichting wordt het volgende ontleend: Do omstandigheid, dat er ten aanzien van belastingheffing een groote ongelijk heid bestaat tusschen wijn en gedistilleerd, is oorzaak, dat men in toenemende mate wijn als grondstof gebruikt voor de berei ding van verschillende dranken, waarvoor voorheen uitsluitend gedistilleerd als grondstof werd gebezigd. Zoo worden te genwoordig niet alleen allerlei alcoholhou dende likeuren onder de namen: Voorburg, Schilletje, Sherry-Brandy e d., docb ook z.g. boerenjongens en boerenmeisjes als mede advocaat, vervaardigd uit wijnsoor ten van bijzondere samenstelling, die spe ciaal voor dit doel worden ingevoerd en mede uit vruchtenwijn. Door het gebruik van wijn al3 grondstof in plaats van ge distilleerd wordt een aanzienlijk accijns- voordeel verkregen. Zeer belangrijk is dit voordeel, indien men gebruik maakt van onbelasten vruchtenwijn, aangezien daarop geen accijns rust; alleen heeft men den accijns van de bij de bereiding van den vruchtenwijn benoodigde suiker betaald, welke kan worden geschat op 12 cent per liter. Doch ook indien men druivenwijn, of althans vloeistoffen, die als zoodanig zijn belast, gebruikt, is het accijnsvoordecl nog belangrijk. Voor één liter wijn met een al coholgehalte van ten hoogste 15 pCt. is aan wijnaccijns verschuldigd 0.36. Van een liter gedistilleerd ad 15 pCt. is aan gedistil- leerdaccijns verschuldigd 0.66. Per liter vervaardigde likeur levert dus het gebruik van wijn als grondstof, ongeacht of men verder daar nog alcohol aan toevoegt, een accijnsvoordeel op ten beloopo van 0.30. Op deze wijze is een toestand geschapen, die noch uit het oogpunt van accijnshef fing, noch met het oog op de belangen van de likeurstokers, die gedistilleerd als grond gebruiken, mag worden bestendigd. Men heeft ter bescherming van den gc- distilleerdaccijns de bereiding van door gisting verkregen alcoholhoudende vloei stoffen verboden bij de wet van 2 Maart 1916. Ter aanvulling van dit verbod is bij art. 16 van de wet van 19 Mei 1922 verbo den liet afstoken van zelfstandigheden, die geschikt zijn voor gcdistilleerdbereiding. Thans, nu goedkoope bui<enlandsche wijn soorten en ook onbelaste inlandsche vruch tenwijn, langs den zoogenaamden kouden weg, door ontzuring, ontkleuring, toevoe ging van spiritus, essences, stropen, enz. worden bewerkt tot dranken, die do oud- Hollandsche uit gedistilleerd bereide likeu ren vervangen, rnoet men, in het belang van de heffing van den gedistilleerdaccijns een cchrede verder gaan cn ook deze wijze van bereiding van alcoholhoudende dran ken verbieden. Daartoe strekt bet wetsontwerp. BRAND TE ROTTERDAM. In een leegstaand huis. Rotterdam, 6 Aug. Vannacht om kwart voor één is brand ontdekt in een leegstaand houten gebouw, aan de Breedo Hilledijk alhier, een gedeelte van het vroe gere landverhuizershotel „Urania" Tot voor een maand hebben er Chincezen in gewoond. .Het was reeds voor afbraak verkocht. Toen de brand uitbrak was er niemand aanwezig. Op den zolder heeft het eenigen tijd vrij fel gebrand. De brandweer wist het vuur echter spoedig te blusschen. De zolder en het dak zijn beschadigd. Weest waakzaam van geeöt, opdat de ge heimenissen van dezen tijd U niet zonder vrucht voorbijgaan. Een detective-verhaal door PHILIP MAC DONALD Geautoriseerde vertaling door H. A. C. S. 21 Om zich wakker te houden, liep hij. Hij dacut ondertusschen na. Opeens stopte hij en stond te loeren naar den muur boven de fctudeerkamerramen. Terwijl bij loerde, mompelde hij bij zichzelf„Dat stuk doode klimplant, dat is slordig, erg slordig l" Tien minuten later vond sir Arthur hem, met slaperige oogen, handen in den zak. opkijkend naar den muur, en een heel klein beetje wankel op zijn voeten. ..Hallo, Gethryn, hallo Sir Arthur keek hem doordringend aan. „Je ziet er dood- rn°e uit, mijn jongen. Dat gaat zoo niet. Ik schrijf je een whisky-soda voor." Hij ffreep Anthony bij zijn arm. „Ga mee." Anthony wreef zijn oogen. „Heusch. ik *ord oud, ik word oud", zei hij. „Zei u iets van drinken Voorwaarts HOOFDSTUK VII. De bevooroordeelde detective. Thornton, het tweede meisje van me- frouw Lemesurier, had het genot van een vrijen avond. Toen mevrouw Lemesurier en haar zuöter bezig waren haar koffie na het eten te drinken, kwam Thornton's plaats vervangster binnen. „Mevrouw," zeide ze, „daar is een heer." „Wat, wie?" Lucia schoof haar stoel ach teruit. „Daar is een heer, mevrouw, in den sa lon. Hij zegt, dat hij u graag 6prcken wil. Hij zei, dat het erg dringend was mevrouw. Hij wou zijn naam niet zeggen." Het meisje trok zenuwachtig aan de banden van haar schort. „Zal ik gaan, liefste?" vroeg Dora rus tig. Innerlijk was zij ongerust. Zij had ge dacht, dat haar zuster bijgekomen was van haar aanval van *6 middags, maar nu werd ze weer onwel. Bleek! Zenuwachtig! Ileelc- maal niet de gewone Lucia. Mevrouw Lemesurier stond op. „Neen, neen. 't Is beter, dat ik hem spreek. Elsle, hoe heet hij? o, je zei, dat hij zijn naam niet zeggen wilde Goed In den salon, zc« je?" Zij verliet langzaam de kamer. Vóór de deur van den salon wachtte zij even, 6pande zich in om zich goed te houden, kreeg het gedaan en trad binnen. Anthony ging haar tegemoet om haar te begroeten. Haar hand greep haar bloote hals. ,,U!' fluisterde zij. Anthony boog. „Ja, mevrouw". „Wat wilt u? Waarvoor bent u hier te rug gekomen?" Zoo zacht was haar stem, dat hij nauwelijks haar worden kon ver staan. „U moet weten," zei Anthony, „wij wor den 6teeds meer melodramatisch. Gaat u toch als 't u blieft zitten." Hij 6choof een stoel aan. Werktuigelijk ging ze zitten, haar eene hand nog aan haar blanke hals. De groote oogen, open door vrees, keken hem zwak aan. „Nu," zei Anthony, „laten we de atmos feer zuiveren. Allereerst, begrijpt u toch, als t' u blieft, dat ik met geen ander doel hier ben dan om u van dienst te zijn. Ik was cr vanmorgen nog niet in 't reine over, vandaar mijn lompe manieren. De beurt is aan u. Laten we aannemen, dat u mij alles er van vertelt." Haar oogen dwaalden van hem af. „Waar alles van? Heusch, mr. mr. Gethryn, ge draagt u zich altijd op deze ongewone ma nier?" „Goed! heel goed!" antwoordde Anthony goedkeurend. „Maar 't zal niet gaan, dat begrijpt u. 't Zal niet gaan. Ik herhaal, la ten wij aannemen, dat u mij alles er van vertelt." Zij trachtte langs een anderen weg te ontsnappen. Zij keek hem in zijn gezicht, een bijna teer»licht in haar oogen. „Meende u meent u meent u dat werkelijk om van dienst te zijn? Is het waar, dat u mij wilt helpen?" vroeg zij. En nog was haar stem zacht, maar van welk een andere zachtheid! „Zoo stellig mogelijk." „Dan verzeker ik u, mr. Gethryn, zou eerlijk en ernstig mogelijk, dat u mij het best zult helpen door door" zij aarzel de, toen zij zich bevond op den rand van 't uitspreken „door mij niets te vragen, door niet te prohecrcn iets rneer te le Zij zakte in elkaar Haar stem stierf weg. Anthony schudde het hoofd. „Neen, u hebt het aan het verkeerde eind. Heelemaal. Ik zal u zeggen waarom. Gisteravond werd John Hoode vermoord. In den nacht zwom u over de rivier, sloop naar het huis en hurk te aan den buitenkant van bet raam yan de kamer, waarin de moord gepleegd werd, neer. Waarom deedt u dat allemaal? Zeker niet voor amusement of om u te oefenen. In dat geval, behalve alleen bij een samen loop van omstandigheden, merkwaardiger dan ooit uitgevonden werden door een ro manschrijver van moeilijke gevallen, had uw bezoek op de een of andere wijze be trekking op den moord. In ieder geval, en kele bijzonderheden van den moord zijn u bekend." „Neen, neen!" Lucia kromp ineen in baar 6toel. „In orde, u bent er." Anthony maakte een gebaar. „Ik gaf het gezichtspunt van de politie cn liet publiek wat zij zouden zeggen indien ze van alles wisten ik gar niet mijn eigen meening". „De speurhonden der verdichting." ging hij voort, „zijn goddelijk onpartijdig. De volgelingen van Scotland Yard hebben de opdracht gekregen het te zijn. Maar ik, me vrouw, ben die rarissima avis: een bevoor oordeeld detective. Dadelijk, toen deze ge schiedenis begon, was ik bevooroordeeld. Ik heb nieuwe vooroordcelcn opgepikt in elk hoekje. En het sterkste, gezondste en meest onwankelbare vooroordeel van die alle is het eene, dat voor u gunstig is. Nu, laten wij nu vaststellen, dat u alles er van vertelt" „Ik ik begrijp het niet," mompelde zij, cn keek met open oogen naar hem op. „U bent zoo u brengt mij zoo in de war." Dan wil ik doorgaan. Als ik zeg, dat zelfs, indien u Hoode zoudt gedood hebben en het mij vertelt, ik geen maatregelen zal nemen alleen om u te helpen, wilt-u-mij- alles-er-van-vertellen?" Die oogen 6tondeu in gloed. „Durft u te opperen, dat ik l „O, vrouw, onlogisch moet je heetsn," zuchtte Anthony hard op. „Ik probeerde al leen, mevrouw, u te laten zien, hoe veilig u zoudt zijn door mij alles te vertellen, wat u weet. Luister. Ik ben geheel vertrouwe lijk in de zaak ingehaald. Ik bewijs er een vriend een dienst mee. Als ik niet tevre den ben over mijn eigen conclusies, zal Ik er niets van te vertellen. Ik zoek noch roem noch honorarium.' Ik heb, gelukkig, meer geld dan goed voor mij is." Hij zweeg een oogenblik en voegde er toen bij: „Nu, la ten we aannemen, dat u njij er alles van vertelt." Zij stond half op, zonk daarna weer ach terover in haar stoel. Ilaar oogen waren strak op hem gericht. Voor een oogenblik, dat een uur leek, verloor hij bet besef van al het andere. Hij zag niets, voelde niets, dan die twee donkere diepten en dc k.oino gouden lichtjes, die beneden ln dc donker heid dansten. „Ik geloof u," zeide zij eindelijk. „Ik wil u vertellen" zij lachte weer „alles er van Anthony boog. „Mag ik gaan zitten?* vroeg hij. „O. als 't u blieft, als 't u blieft, vergeel me!" Zij prong overeind. „U ziet er zóó ver moeid uit cn ik. heb u al dien tijd laten staan. En terwijl ik zoo melodramatisch wa» ook. Is er iets, dat 11 „Alleen uw verhaal." Anthony had ont- dokt, dat het noodig was zichzelf in be dwang te houdon. Droefheid had haar, als 't mogelijk was, nog mooier gemaakt. Hij schoof een stoel bij en ging tegenover haar zitten. {Wordt vervolgde

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 5