NËDERLANDSCHE SUCCESSEN ALLERWEGEN SAN EGMOND WERELDKAMPIOEN Maandag 14 Augustus 1933 32 e Jaargang No. 38 ONZE AMATEURS RIJDEN FRAAI Scherens verslaat Leene ONZE TENNISSERS WINNEN MET 4-1 wielrennen Moeskops door zijn ouden concurrent Michard geklopt P a r ij s, Zaterdagavond. Over den eersten dag der wereldkam pioenschappen kunnen wij, Hollanders, niet ontevreden zijn. Wel heeft zich alleen van Egmond kunnen handhaven tot Zondag, doch de resultaten van de anderen waren niettemin van dien aard, dat men zeer te vreden over hun prestaties mag zijn. Doch laten wij tot de feiten komen. Dan nemen wij eerst van F.gmond bij den kop. In zijn 8e serie sloeg hij den Italiaan Rosi gemak kelijk. De eerste ronde van deze match deux werd in langzaam tempo gereden. In den laatsten bocht begint de Italiaan te spurten, van Egmond versnelt eveneens en zonder de minste moeite wint hij. Tijd laat ste 200 Meter 12% sec. Hiermede had hij zich dus voor de achtste finale geplaatst, waarin hij tegen den Oostenrijker Schaffer lootte. Toevallig startte hij in den laatsten rit van deze achtste finale. Van Egmond leidde den geheelen rit, spurtte tegen het einde even fel en won met het zelfde ge mak als zijn serie. In de kwart finale lootte hij tegen Ram- pelberg, den sterken Franschman, zijn meest gevreesden tegenstander. Iedereen had eigenlijk gedacht, dat deze ontmoeting de finale zou uitmaken, doch de concur renten vochten het reeds in de kwart finale uit, waarbij de Franschman aan het kort ste eind trok. Eerst leidde RamDelber& doch het ging van Egmond schijnbaar te langzaam. Hij nam den kop, resoluut, in snel tempo ging het over de baan..., van Egmond's lange spurt... en er is voor Rampelberg geen ophalen meer aan. Tijd laatste 200 Meter 12% sec. Rampelberg drie kwart lengte achter. Zoo plaatste van Egmond zich dus in den halven eindstrijd op Zondag. Nu de andere Hollandsche amateurs. B. Leene, onze tweede vertegenwoordiger, startte in de 2e serie tegen Pola, die zich ontpopte als een zeer sterk sprinter en Donnegan, een Ier. Na enkele valsche starts, veroorzaakt door den Ier, ging het drietal weg, Leene aan den kop, daarna Pola en de Ier. In de tweede ronde een sneller tempo, Pola zette meer vaart, pas seerde Leene en won vrij gemakkelijk. Tijd laatste 200 Meter 12% sec. In den 3en herkansingsrit herstelde Leene zich fraai en wist Lorenz (Duitsch- land) met een halve wiellengte te slaan, met op de derde plaats Becker (Luxem burg) en Rambagiotti (Italië). Tijd laatste 200 M. 12% sec. Bambagiotti leidde voor Leene. In den laatsten bocht een aanval van den Nederlander, die den kop nam en fraai won, waarbij hij nog een aanval van Becker wist af te slaan. Hiermede had B. Leene zich dus in de achtste finale geplaatst, waarin hij tot ieders verrassing den Oostenrijker Dusika in den tweeden rit prachtig versloeg. Dusi ka leidde aanvankelijk, Leene viel in den laatsten bocht krachtig aan en won met grooten voorsprong. Tijd laatste 200 Meter 12% sec. In de kwart finale tenslotte moest B. Leene eervol het onderspit delven tegen den Deen Anker Mayer Andersen in den eindspurt op het laatste rechte eind. Tijd laatste 200 Meter 13% sec. Rest ons nog iets te verteilen van v. Dijk en van v. d. Linden. Van Dijk startte in zijn serie, de vierde tegen Cnaillot en Rambagiotti. De Italiaan leidde aanvanke lijk, van Dijk zat tweede. In de laatste ronde nam van Dijk de leiding, doch een aanval van Chaillot kon hij niet weer staan, terwijl de Italiaan hem ook nog wist te passeeren. In den vierden herkan singsrit bracht van Dijk het eveneens niet verder dan de derde plaats. Rosi leidde met van Dijk op de tweede plaats. Een felle eindspurt ontstond met Andersen (Ree) op de tweede plaats en Rosi als winnaar 1. Rosi, 2. Ree Anderson. 3. van Dijk, 4. Donnegon. Tijd loatste 200 Meter 13% sec. van der Linden startte in de vijfde serie togen Ulrich en Mozzo. Van der Linden vertrok aan den kop. doch de Italiaan nam de leiding over. De laatste zette den eind spurt vroeg in, doch Ulrich viel krachtig aan en wist met klein verschil te winnen. Van der Linden was een half wiel achter. 3. Mozzo. Tijd laatste 200 Meter 12% sec. In den eersten herkansingsrit bracht v. d Linden het tot de 2e plaats, doch nu ein digde Mozzo als eerste. Stubbs, de En- pelschman, leidde eerst, van der Linden lag tweede. In den laatsten bocht schoot Mozzo binnendoor. Een felle spurt ont- ntond met. van dar Linden, di- «.lechts met gering verschil pe°lngen wed halve leng- te. Tijd laatste 200 Meter 12% sec. 3. Pc tersen, 4. Stubbs. Moeskops geslagen. In den vierden rit der professionals a.Tle rilten waren tusschen twee renners n Hon EnfolQchrnnn Cozens. Moeskops leidde, doch toen Cozens in den laatsten bocht binnendoor wilde schieten, dook de Hollander naar beneden en hinderde den Engelschman. De jury over legt, het publiek fluit, de Hollander wordt gedisqualificeerd, zeer terecht o. i.I In den tweeden herkansingsrit sloeg Moeskops den Duitscher Steffes met 1 leng te, terwijl de Luxemburger Majerus op de derde plaats eindigde. Moeskops zat aan vankelijk tweede, achter Majerus. De Ne derlander won in een langen 9purt Vorder dan de achtste finale kon hij het evenwel niet brengen. Hier werd hij door zijn jarenlangen tegenstander Michard ge klopt. Michard leidde, doch bij het ingaan van de tweede ronde moest Moeskops de leiding overnemen. Bij het ingaan van den laatsten bocht streed Michard met Moes kops aan zijn wiel De Hollander kwam op zij, passeerde bijna, doch werd op de eind streep geklopt. Tijd laatste 200 Meter 14 sec. Onze professionalskampfoen G. Leene won zijn zesde serie. Hij reed hier tegen Steffes, waarbij de Duitscher leidde. Bij het ingaan der laatste ronde nam Leene de leiding over. Een laatste aanval van Steffes beantwoordde Leene fraai en op een banddikte werd hij winnaar. Tijd laat ste 200 Meter 13% sec. In de 8ste finale streed Leene tegen den wereldkampioen. Leene leidde aanvanke lijk, doch bij het uitkomen van den laatsten bocht kon hij het niet tegen den beroemden spurt van Scherens houden. Hoewel hij zich goed verdedigde was hij tegen den Belg niet opgewassen. Met een halve wiel lengte werd hij geslagen Tijd laatste 200 Meter 12 sec. Onze derde vertegenwoordiger Sliphorst reed in de achtste serie tegen Falck Han sen, die hem versloeg met een tijd van 13% sec. Sliphorst leidde tot bij het in gaan van den laatsten bocht. Falck Han sen viel aan. passeerde zonder moeite en won gemakkelijk. Ook zijn kans in den 4en herkansingsrit benutte Sliphorst niet. Hij reed toen tegen ChanaTain en B^rgamini. Sliphorst leidde eerst, doch in den laatsen bocht passeer den beiden hem. 1. Chapalain. 2. Bergamini. 3. Sliphorst. Tijd laatsto 200 Meter 12% sec. En dan tenslotte onze vierde profsprinter van der Heuvel, die pas tot het professio nalisme uit de klasse der onafhankelijken is overgegaan In zijn serie lukte het niet zoo bijster met van der Heuvel. Hij startte tegen Fauchaux. Met weinig internationale rou tine, zijn eerste start op die baan, behoef de het eigenlijk geen verwondering te wek ken, dat de geroutineerde Franschman hem verraste en zonder veel moeite met grooten voorsprong won. Tijd laatste 200 Meter 12% sec. Niettemin gaf van der Heuvel in den eersten herkansingsrit prachtigon strijd te zien Hij startte tegen Arlet, den Belg. en Malatesta. Van der Heuvel leidde en bij het uitkomen van den laatsten bocht heeft van der Heuvel nog de leiding met een halve lengte. Arlet viel krachtig aan en met banddikle werd de Nederlander op den streep geklopt. Een fraaie race. Tijd laatste 200 Meter 12% sec. Zoo werden al onze Nederlandschc ver tegenwoordigers in de sprint op dezen eer sten dag gewipt mot uitzondering van van Egmond bij de amateurs. Morgen zullen we deze weer aan het werk zien en ook de Graaf, de comingman bij de stayers. Van Er,mond in de finale. De Graaf staakte den strijd bij de stayers. P a r ij s13 Aug. (V. D.) Op de Pare des Princesbaan werden hedenmiddag de wedstrijden voortgezet om den titel van wereldkampioen sprint amateurs en pro fessionals. Begonnen werd met de halve finales. In de eerste halve finale startte Ulrich (Frankrijk) tegen Pola (Italië), waarbij bei de renners elkaar feilen strijd gaven. Met 20 c.M. verschil won Ulrich met als tijd over de laatste 200 Meter 13 sec In de tweede halve finale startte van Egmond tegen Anker Meyer Andersen (Denemarken), wellicht zijn sterken tegen- fllln c»>r?n n pr»f» t T>0 DceP De Nederlandsche athlefiekploeg slaat de Belgen op over tuigende wijze VAN EGMOND. nam rechts den kop met van Egmond er achter. De Haarlemmer nam echter spoe dig de leiding over en de eerste ronde werd in een vrij snel tempo afgelegd .In de tweede ronde werd deze snelheid nog verhoogd, in een razend tempo vlogen beide renners door den laatsten bocht. Van Eg mond was nog steeds voor met do Deen steeds aan zijn wiel. In het laatste rechte eind, een nek aan nek race. Onder groote spanning won van Egmond met uiterst ge ring verschil, ongeveer 20 centimeters zal het geweest zijn. De tijd van de laatste 200 Meter bedroeg 11% sec., de snelste die tot nu toe, èn door de amateurs 6n door de professionals gemaakt was. Een fraaie overwinning van onzen landgenoot, waar door hij zich in den eindstrijd tegen Ulrich plaatste. Bij de professionals startte In de eerste halve finale Michard tegen Richter. Met een halve wiellengte won de Franschman met als tijd over de laatste 200 Meter 12% sec. 2. Richter. In de tweede halve finale won Scherens (België) van den Italidan Martientti met een wiellengte in den tijd van 12% sec. over de laatste 200 Meter. De beide eindstrijden der sprintkam pioenschappen zouden verreden worden na de eerste manche van de voorwedstrijden der stayers over 100 K.M., welke nu aan ving. De Graaf niet lit? In de eerste manche vertrokken in deze volgorde: Möller (Duitschland), Cebrian (Spanje), Suter (Zwitserland), Bresciani (Italië), Lacquehaye (Frankrijk), de Graaf (Nederland) en Thollembeek (België). De Graaf liep direct hard van stapel en passeerde in de vijfde ronde Lacquehaye, doch deze nam zijn plaats vrijwel onmid dellijk weer terug en schoot in een rush Bresciani, Suter en Cebrian voorbij. De Franschman belegde hiermede de tweede plaats achter Möller. De Graaf reed een zeer slechten rit en verloor steeds meer terrein. In de 18e ronde kreeg hij reeds zijn eersten lap van Lacquehaye, die inmiddels Möller van de eerste plaats verdrongen heeft. Na de 30 rondo was de stand: 1. Lacquehaye. "2. Möller. 3. Cebrian. 4. Thol lembeek. 5. Suter, die 1 ronde achter lag. 6. Bresciani met 2 ronden achter en 7. de Graaf op 3 ronden. De Graaf stapte toen af en staakte den strijd Er werd in een fel tempo gereden en he: bleek spoedig, dat het baanrecord over 20 K.M. verbeterd zou worden. Dit gebeur de inderdaad en met een tijd van 15 min 18% sec. vestigde Lacquehaye een nieuw baanrecord over 20 K.M. Lacquehaye vergrootte regelmatig zijn voorsprong, waarbij alle concurrenten ver scheidt) malen lapten. De Spanjaard Ce brian staakte, evenals de Graaf, den strijd. Alleen Suter en Thollembeek streden om de 3e plaats, waarbij de Zwitser zich plaat ste. Het resultaat van de eerste manche luid de: 1. Lacquehaye tijd 1 uur 23 min. sec. 2. Moller op 6 ronden. 3. Suter op 8 ronden. 4. Thollembeek op 8.5 ronden. 5. Bresciani op 9 ronden en Cebrian en de Graaf opge geven. In de tweede manche startten in deze volgorde Gilgen (Zwitserland), van der Wuln (Nederland), Giorgctti (Italië). Metze (Duitschland), Grant (Engeland), Paillard (Frankrijk) en Wynsdau (België). Van der Wulp startte zeer snel en nam na 3 ronden reeds de 7e plaats in. Na 20 ronden leidden Paillard, Gilgen en Giorgct ti In de 31ste ronde kreeg v. d Wulp op het moment, dat Paillard hem lapte, een lekken band, waardoor hij nog drie ronden verloor en vrijwel uit den strijd lag. Een hevige strijd was intusschen ontstaan om de belangrijke derde plaats tusschen Grant, Gilgen en Metze. terwijl Wynsdau en v. d. Wulp ver achter lagen. In de 60ste ronde kreeg Gilgen motorpech waardoor de Zwitser vijf ronden verloor. Hij kwam daar door op de zesde plaats te liggen voor van der Wulp. die 7 ronden achter was. Toen 45 K.M. waren afgelegd staakte van der Wulp den strijd en onzo tweede Neder landsche stayer was uitgeschakeld. 46 ronden voor hPt einde lapte Paillard Grant en tevens Metze Een hevige strijd ontspon zich tusschen Metze en Grant om de derde plaats, die door den Duitscher gewonnen kon worden. De einduitslag van de tweede manche werd dus: 1. Paillard 1 uur 15 min. 56% sec. 2. Gi orgctti op 40 Meter. 3. Metze op 1 ronde. 4. Grant op 1 ronde. 5. Wynsdau op 3 ron den. 6 Gilgen op 7 ronden. Van der Wulp opgegeven. In den eindstrijd komen dus op Dinsdag Lacquehaye en Paillard (beiden Frankrijk), Möller en Metze (beiden Duitschland). H. Suter (Zwitserland) en Giorgetti (Italië). Een cycleball\ved9trijd werd tusschen Duitschland en Zwitserland gespeeld, waar bij de strijd onbeslist bleef 3—3. Van Egmond wereldkampioen. Tusschen deze stayersmanches door wer den de sprintwedstrijden verreden om de derde en vierde plaats alsmede om de eer ste en tweee plaats, zoowel voor de amateurs als de professionals. Wat de amateurs betreft, in den eersten rit om de 3e en 4e plaat* won Andersen van Pola rapt banddikte. Tijd laatste 200 Meter 12% sec. Ook in den tweeden rit won Andersen, thans met een halve lengte, zoo dat Andersen definitief do derde plaats be zette. Tijd laatste 200 Meter 13% sec. Voor den eersten rit eindstrijd amateurs kwam van Egmond tegen Ulrich (Frank rijk). Het werd een getrouwe copy van alle andere races van den langen Hollander. Van Egmond nam den kop, een lange spurt en Ulrich was kansloos. 1. van Egmond. 2. Ulrich 1 lengte. Tijd laatste 200 Meter 12% sec. Tweede rit: Ulrich ging er in den eersten bocht verrassend tusschen uit, doch van Egmond haalde hem spoedig in. Hij spurtte een he*le baan en won met vele lengten. 1. van Egmond. 2. Ulrich vele lengten achter. Tijd laatste 200 Meter 13% sec. Hiermede was van Egmond dus wereld kampioen. De einduitslag der amateurs sprint luid de: 1 van Egmond (Nederland). 2. Ulrich (Frankrijk). 3. Andersen (Denemarken). 4. Pola (Italië). Scherens wederom kampioen. Tenslotte nog de professionals. Om de derde en vierde plaats streden Richter en Martinetti, waarbij Richter beide malen won. Voor den eindstrijd waren drie ritten noodig, daar zoowel Scherens als Michard een rit had gewonnen. In den beslissenden rit won Scherens. zoodat hij voor de tweede maal wereldkampioen werd. De resultaten waren. Om de 3e en 4e plaats: 1ste rit: 1. Rich ter. 2. Martinetti 12% sec. 2e rit: 1. Richter. 2. Martinetti halve leng te. Tijd 12% sec. B. LEENE. Finale: lstè rit: 1. Scherens. 2. Michard, twee lengten. Tijd 12% sec. 2e rit: 1 Michard. 2. Scherens, 1 wielleng te. Tijd 12% sec. Beslissingsrit- 1. Scherens.2. Michard. Tijd laatste 200 M. 13% sec. Eindresultaat: 1. Scherens (België), we reldkampioen. 2. Michard (Frankrijk). 3. Richter (Duitschland). 4. Martinetti (Italië). Er waren 40.000 toeschouwers. Morgen worden de wegwedstrijden verreden. WIELERBAAN TE GOUDA. Nationale wedstrijden. Zondag 13 Aug. j.. werden op de Goud- sche Wielerbaan nationale wedstrijden ver reden. De uitslagen dezer wedstrijden, waarvoor slechts matige publieke belang stelling bestond, luiden als volgt: Sprint k deux over vier ronden: Hoevcns (Amsterdam) wint van Crooi- mans (Den Haag). Riethoven (Leiden) wint van Govers (Rot terdam). Verheijen (Den Haag) wint van Nolte (Den Haag). Pelser (Amsterdam) wint van Peek (Gouda). Halve finale: Hoevens wint van Verheijen; Riethoven wint van Pelser. Finale: Hoevens wint van Riethoven (tijd laatste ronde van den winnaar Hoevens 11% sec) Tijdrace over 3 ronden: 1. Boquet, Amsterdam 35% sec.; 2. A. van Vliet, Woerden, 35% sec.; 3. Beukers, Den Haag, 35% 6ec.; 4. Mosterd, Rotterdam, 36% sec.; 5. Verschoor, Noordwijkerhout. 36% sec.; 6. Alkema, Den Haag, 37 sec.; 7. van de Meer, Den Haag, 37% sec.; 8. Grim me, Rotterdam, 37% sec. 2 uurs koppelwedstrijd met 6 klasse* menten: 1. Verheijen—v. d. Meer 21 punten Op een ronde: 2. Riethoven—Verschoor 20 punten. Op twee ronden: 3. Crooimans—Alkema 12 punten. 4. Beukers—Goverts 11 punten. 5. PelserMosterd 9 punten. 6. Grimme (alleen). De koppels no 4 en 5 wonnen resp. 4 en 1 uitgeloofde premies van 2.50, door het tribune-publiek bijeengebracht. Do wereldkampioenschappen wielrennen te Parijs. Eenigo van de beste rijder», die aan de zware races deelnemen. Boven links de Belg Scherens, de titelver dediger in de aldeeling beroepssprinters, boven in het midden de vroegere kam* pioen, de Deen Falk Hansen, daar naast rechts de Duitscher Toni Merkens, Onder links Metze de Dnitsche beroepsstayer, in het midden onze van Egmond, die zoo schitterend den titel heeft gewennen. Geheel rechts de Duitscher Albert F;"Mer, de amateur kampioen van het vorige jaar, dia na pro! is pewoideo-

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 5