TWEE AUTOBUSSEN IN BOTSING EEN GROOT AANTAL GEWONDEN Vreeselijk paniek ERNSTIGE AANRIJDING BIJ WOERDEN DOLLE RIT DOOR DEN HAAG Ds. OLTHUIS EEREBURGER VAN ELBURG AUTO TEGEN BOOM GEBOTST UIT DE STAATSCOURANT 00K IN ROTTERDAM EEN DRONKEN CHAUFFEUR MOTORSCHIP IN BRAND Onze Postvliegers onderweg Radioprogramma Verscheiderten moesten naar het ziekenhuis worden vervoerd Overschie, 13 Aug. Zondagmorgen om zes uur heeft op den Dclftweg onder Overschie een zeer ernstig verkeersongeval plaats gehad. Twee bussen, voor zoover on ze eerste inlichtingen strekten, beide ge heel gevuld met passagiers uit den Haag, zijn op genoemde plaats met elkaar in bot sing gekomen, met bet noodlottig gevolg, dat niet minder dan dertig passagiers min of meer ernstig werden gewond. Omtrent de toedracht van dit ongeluk, dat te Overschie en omgeving en ook te Den Haag groote ontsteltenis heeft Ver oorzaakt, vernemen wij dat één der bussen van Duitschland kwam, en op weg was naar de Hofstad. De andere bus, welke zooals gemeld ook door Haagsche inge zetonen gevuld was, kwam van den Haag en reed in de richting Rotterdam. De laat stc bus moet niet genoeg rechts hebben gehouden, hetgeen wellicht tot geen onge luk zou hebben geleid, ware het niet, dot de uit Duitschland komende bus plotseling in een dichte mistbank terecht kwam. Zoo doende kon de chauffeur den tegenkomer niet zien, met het gevolg dat zijn wagen, de uit Den Haag komende bus achter den motor in de zijde raakte waardoor deze bus over een lengte van 3 meter a la sar dine werd opengescheurd. Ook de andere bus werd gedeeltelijk opengereten. Een vreeselijk gegil steeg na de botsing, waarvan het geluid, tot ver in den omtrek hoorbaar was, uit beide voertuigen op. Van de inzittenden, die door den schok van hun plaatsen geslingerd waren, bloeden ver scheiden hevig aan gelaat en handen. An deren waren er ernstiger aan toe en kon den niet meer opstaan. Onmiddellijk na het ongeval was de politie van Overschie ter plaatse die onder leiding van haar In specteur, den plaatselijken dienst van de Roode Kruis-transportcolonne waarschuw de en ook de politie van Delft ter assisten tie riep. Spoedig was er dan ook de noö- digo deskundige hulp aanwezig, waarbij zich ook de drie doktoren van Overschie geducht weerden. De burgemeester van deze gemeente de heer Baumann, droeg er met assistentio van de aanwezige politie mannen zorg voor dat het verkeer bij do hulpverleening volledig was stopgezet, het geen op het vroege uur, betrekkelijk wei nig stagnatie veroorzaakte. Overal op den weg lagen gewonden kermend bijeen; bij het eerste onderzoek zou echter gebleken zijn, dat geen der slachtoffers in levensge vaar verkeerde. In het geheel hebben voor zoover wij hedenmorgen vernamen dertig personen verwondingen opgeloopen, twaalf van hen de mcesten met gebroken boe nen zijn naar één der ziekenhuishuizen in Den Haag vervoerd. Van een 66-jarige vrouw waren beide beenen gebroken, do cverige hadden meer snij- en vleeschwon- den. Het terrein van de ramp leverde, kort na de botsing door het gezicht van de m°t bloed besmeurde monschen en de toonee- len van angst en wanhoop, die er zich af speelden, een vreeselijk schouwspel op. Nader meldt men ons: De groote autobus, die de andere heeft aangereden, kwam niet, zooals aanvanke lijk gemeld, uit Duitschland maar uit Luxembourg. Zij was gehuurd door het N.V. Int. Verkeersbureau Amsterdam-Den Haag en droeg het nummer H. 42052. Zij word bestuurd door den Haagsclien chauf- feur J. D. Witte. Deze auto moet met een vaart van ongeveer 40 K.M. gereden heb ben. Nadat zij Overschie was gepasseerd werd de Delftweg plotseling in een sterke mistbank gehuld. Een en ander was mede het gevolg van het feit, dat de Schie, ter plaatse parallel met den Delftweg loopt, terwijl het water hoogor is gelegen dan ge noemden weg. De verkeersweg is van bet water gescheiden door een verhoogd voet pad. De autobus, die, zooals gemeld uit Den Haag kwam. en in de richting Rotterdam reed was genummerd II. 77611 en werd be stuurd door den Haagschen chauffeur J. M. Hartman. Zij was geheel met passagiers gevuld. Deze bus reed, naar is komen vast te staan midden op den weg, die ter plaatse 7M me ter breed is. De uit Luxembourg komende auto. heeft den naderenden wagen achter de m Hor getroffen waardoor de zijwand ge heel werd opengescheurd. Van het gezel schap, dat zich in laatstgenoemde auto be vond. zijn naar het ziekenhuis te Den Hiag vervoerd: De 9-jarige H. v. d. Bosch, die een been breuk had opgeloopen; de 42-jarige B. G v. d. Roe. eveneens met een beenbreuk, de 61-jarigo J. G. Pieket, gepensionneerd agent van politie, mot een beenbreuk, een hoofd wonde en een groote snijwonde boven het linkeroog, zijn 63-jarigo vrouw, die er het ergst aan toe was, aangezien haar rechter bovenbeen gebroken en baar linkerbeen op twee plaatsen gebroken was, de 29-jarige schilder P. J. Muller, met een beenbreuk. Al deze menschen zijn Hagenaars. Verder zijn in hetzelfde ziekenhuis be handeld wegens kneuzingen, snij- en an dere verwondingen: J. G. Prins, Elsje Prins, G. L. v. d. Roe G. Kozel, L. Kozcl, II. M. v. d. Graaf. W. v. d. Graaf en een zekere juffrouw v Bosch. Ook de auto die uit Luxembourg kwam, was ernstig beschadigd. Zij stond na de botsing op 20 c.M. afstand van den berm van den weg, zoodat de inzittenden nog op het kantje af ontsnapt zijn aan het gevaar dat de auto omlaag getuimeld was. Ook van het reisgezelschap in deze auto hadden verscheidene verwondingen opge loopen, o a. de kapitein der infanterie v. d Waall uit Venlo. de leider van het gezel schap, die een bloedende hoofdwonde had en een dame die vrij ernstig gewond op den weg lag. Het meerendeel der gewonden van deze auto is met enkelG luxe auto's naap hun woonplaatsen vervoerd geworden. In het geheel waren er meer dan dertig gewonden. De beide chauffeurs hebben lichte ver wondingen aan het hoofd opgeloopen. Het reddingswerk heeft een vlot verloop gehad, dank zij het vroege uur. waarop het onge luk is geschied en het feit dat er vrij spoe dig een volledige hulporganisatie ter plaat se was. De Inspecteur van politie te Overschie, de heer E J. Woerts heeft in het reddingswerk een belangrijk aandeel genomen. Beide autobussen konden, nadat door de politie de remmen waren gecontroleerd, van de plaats der ramp verwijderd worden. Nader vernemen wij, dat tot de gewonden behooren de heer G. Wannikhof. bakker van beroep, 40 jaar oud, wonende Breughel straat 276 en de echtgenoote van zekeren Prins, wonende Ravensieynstraat 11, allen te Den Haag. Oproep- In verband met het ongeluk verzoekt de burgemeester van Overschie opgave van d3 namen en adressen van de volgende perso nen: Een moeder en dochter, vervoerd naar de woning van den stalbaas van Kasteel Oud Wassenaar,(de eene met een wonde aan het gelaat, de andere met een hoofdwonde). Een moeder en dochter, gebracht naar het Oranjeplein te Den Haag (de moeder had lichte verwondingen, de dochter was aan handen en gelaat gewond). Twee zusters, wonendo te Den Haag, ver moedelijk in de Regentesseslraat (de jong ste met een gescheurde lip en losgeraakte tanden). Een heer, vermoedelijk van der Meulen genaamd, en wonende te Den Haag, Markt- weg, die bewusteloos is opgenomen, ge wond aan hoofd en beenen en door omstan ders bij kennis is gebracht en vervolgens naar Den Haag vervoerd. Een onbekende heer en dame. beiden ge wond, de dame aan het been, en vervoerd naar de De la Reystraat te Den Haag. Een duorijdster gedood en twee motorrijders gewond Woerden, 13 Auui Hedenavond had bij de Blokhuisbrug bij het passeeren van au to's en motorrijtuigen een botsing plaats tusschcn twee auto's, die een ernstig ge- olg had. Twee motorrijtuigen, die achter een auto aanreden, kwamen eveneens met elkaar in botsing, waardoor een der duo rijdsters, de echtgenoote van den heer v. d. Hoeven uit De Lier, kwam te vallen, waar bij haar borstkas werd ingedrukt. Eenigen tijd later is zij overleden. De echtgenoot, en de andere motorrijder, die oveneens ver wondingen hadden opgeloopen, werden naar het algemeen ziekenhuis overgebracht. ding bekomen. Van de twee inzittende da mes werd oen door glasscherven gewond. Dr. de Ruiter uit Dronrijp was spoedig tcr plaatse en verleende de eerste hulp. De zwaargewonde chauffeur werd per zieken auto naar het Diaconessenhuis te Leeuwar den vervoerd, alwaar hij korten tijd na aankomst, zonder tot bewustzijn te zijn ge komen, is overleden. Twee dronkemannen veroorzaken een serie ongelukken Een politieman in den duim gebeten Zaterdagochtend heeft de politie groote moeite gehad een groote autobus, die in snelle vaart door de straten van Den Haag reed en een reeks van ongelukken veroor zaakte, tot slaan te brengen. In de autobus zaten slechts een chauf feur en een monteur, die beiden onder drankinvloed vl. keerden, zooals later ge bleken is. Op den Parallelweg reed de bus een 14- jarigen wielrijder aan, die eenige wonden opliep, welke van .dien aard waren, dat de G. D. overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk achtte. Een agent van politie, die het ongeluk zag gebeuren, sommeerde den bestuurder te stoppen. Deze gaf hieraan geen gehoor, ging er met nog grootere snelheid vandoor. In de v. d. Vennestraat vlak voor het politiebureau, gebeurde het tweede onge luk. Daar botste de bus tegen een groon- tenwagen Deze viel om en kreeg groote schade. De bestuurder kon zich tijdig in veiligheid brengen. Ook het paard kon op het laatste oogenblik gegrepen worden. Weer reed de autobus, door de beide dronken personen bestuurd, zonder te stop pen door. Eenige oogenblikken later botste het voertuig tegen een personenauto. De bestuurder zag het ongeluk aankomen en trachtte uit te wijken. Dit mocht echter niet baten; de auto werd gegrepen en het trot toir opgedrongen. Gelukkig liep ook deze aanrijding zonder persoonlijke ongelukken af; de personenauto werd echter zwaar be schadigd. In de Paul Krugerlaan werd een groote vrachtauto het slachtoffer. Deze werd van achteren aangereden en zwaar beschadigd Ook hier kon de chauffeur zich tijdig in veiligheid brengen. Intusschen was de motorbrigade gewaar schuwd; zij achtervolgde de autobus. En kele oogenblikken na de laatste aanrijding kwamen eenige agenten op motoren ter plaatse. Zij dwongen den bestuurder van de bus te stoppen. Na veel moeite gelukte dit. Echter bleek het toen nog moeilijker te zijn de beide dronken mannen van hun plaatsen te halen. De chauffeur van de bus verzette zich zoo heftig, dat eenige politie mannen er aan te pas moesten komen. Hij zag kans om een van hen in den duim te bijten, zoodot medische hulp noodzakelijk was. De beide mannen werden naar het poli tiebureau aan de v. d. Vennestraat ge bracht. E 1 b u r g, 12 Aug. In spoedeischende ver gadering van den gemeenteraad van El- burg van heden is d6. H. J. 01thui6, her vormd predikant te Rotterdam, benoemd tot eereburger van Elburg. Dit is in Ne derland de eerste keer dat deze onder scheiding wordt toegekend. De chauffeur aan zware vers wondingen overleden Leeuwarden, 12 Aug. Hedenmorgen heeft op den Rijksstraatweg, even voorbij ao brug te Dronrijp een ernstig ongeluk plaats gehad. Een luxe -auto, komende uit Leeuwarden en op weg naar Scheveningen, bestuurd door den heer A. Bouman uit Leeuwarden, botste tegen de langs den wég staande hoo rnen. Het ongeval ontstond waarschijnlijk, doordat de chauffeur voor de naderende stoomtram wat meer naar links wilde uit wijken. Door de gladheid vun den weg be gon do auto te slingeren. Hierop heeft hij waarschijnlijk krachtig geremd, waardoor de auto geheel naar links zwenkte. De chauffeur werd met ernstige wonden aan hals en hoofd en met versplinterde arm en zware inwendige kneuzingen in bewustelo zen toestand uit den wagen gehaald. Een tweede inzittende, de hëer G van der Zee, eveneens uit Leeuwarden, had ernstige hoofdwonden en een lichte hersenschud- Bij beschikking van den directeur-gene raal der P.TT. is met ingang van 16 Augustus 1933 aangewezen als directeur van het P.T.T.-kantoor te Lochem de refe rendaris 2e klasse der P.T.T. C. Dogterom. Een serie ongevallen Zaterdagmiddag om vier uur reed in de Oranjeboomstraat alhier de 49-jarige chauf feur H. L. van den Persoonshaven met een personen auto. Voor hem uit reed de mo torcarrier van den 19-jarigcn melkslijter A. van B. van de Wolphaertsbocht. De auto bestuurder zag den carrier te laat met het gevolg, dat de voertuigen tegen elkaar bot sten. De carrier werd opzij geslingerd en trof daarbij de 35-jarige wielrijder W. B uit de Taborstraat, die achter op zijn fiets de 5-jarige S. B. uit de Klaverstraat ver voerde. De melkslijter, de wielrijder en tiet jongetje werden tegen de straat gesmakt. Na de aanrijding reed de auto tusschen twee boomen door, het trottoir op, waarna hij over een afstand van 60 meter in totaal 6 fietsen, dio tegen voorgevels van panden stonden onderstboven reed en beschadigde. Voorts werd een mand met emmers haring van een Vlaardingsche vischvrouw totaal vernield. De melkslijter is met een gebroken rech terbeen en een paar vleeschwonden in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. De fietser en het jongetje zijn daar behan deld en daarna naar huis gegaan. Hun wonden waren niet van ernstigen aard. De auto-bestuurder, die onder invloed van sterken drank verkeerde, is aangehou den en opgesloten. De zwaar beschadigde auto is in beslag genomen. (N.R.Ct.). NADER ONDERZOEK INZAKE DEN MOORD TE OSS. O s s, 12 Aug. Hedenmiddag is het parket uit 's-Hertogenbosch, bestaande uit de hee- ren mr. du Bois, mr. Verheyen en mr. Schuylenburg een nader onderzoek in we zen stellen inzake den moord op den 20-Jarigen G. de Bie. Tijdens het onderzoek werd huiszoeking gedaan in een perceel aan de Neerveld- straat en in een aan den Linkensweg, waar bij eenige kleedingstukken in beslag zijn genomen. Het parket heeft vervolgens van af half vijf tot tien uur zitting gehad ten Stndhuize. waarbij meerdere personen zijn geboord. Men meent thans nadere aanwij zingen te hebben tot het in arrest houden van den verd., den 18-jarigen E. de B., die thans naar de marechaussee-kazerne te Oss is overgebracht. BEKENDE DUIKERS OP TERSCHELLING. Terschelling. Behalve de bekende Hollandscho duiker Sperling uit Maas sluis, Is hier ook aangekomen de Duitsche duiker Istermaas, die beiden zullen assis- tceren bij het bergingswerk op de Lutine. Zij zullen daarbij gebruik maken van de modernste toestellen op bergingsgebied. W e me 1 d 1 n g e, 13 Aug. Hedenmorgen Is het Hollandsch motorschip „Alwi" in de haven te Hansweert in brand geraakt. Het schip, met als schipper Koster, had stuk goederen aan boord. Hedenmorgen zou het schip van Hansweert vertrekken. Bij het aanzetten van den motor had een explosie plaats van de verwarmingslamp, met het gevolg dat do machinekamer in brand vloog. De sleepboot „Rie" pompte water in de machinekamer. Na drie uur is men erin geslaagd de brand te blusschen. De machi nekamer en de roef zijn geheel uitgebrand, De lading bekwam aanzienlijke waterscha de. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. INVAL IN NACHTHUIS. Amstordam, 13 Augustus. In den af- geloopen nacht heeft de politie van het bu reau Warmoesstraat een inval gedaan in een nachthuis aan den O.Z Achterburg wal, dat geëxploiteerd wordt door een man die bekend staat als „Piet de Prater". Er werd overtreding van de Drankwet gecon stateerd. De aanwezigen werden naar het bureau geleid, waar proces-verbaal werd opgemaakt. MEISJE UIT WATER GEHAALD. Amsterdam, 13 Augustus. In den af- geloopen nacht is uit het water van de Oude Schans een bijna 17-jarig meisje op gehaald. Toen het kind op den wal was gebracht, ls personeel van den Geneeskun digen Dienst er in geslaagd de levensgees ten weer op te wekken, waarna zij in hel Binnengasthuis ter verpleging is opgeno men. GESTOLEN AUTO OPGESPOORD. Voorst, 13 Augustus. Een auto, welke door den bestuurder aan den kant van den weg was geplaatst, is door de politie in be slag genomen. Een ambtenaar der belas tingen had n.l. een politieradiobcricht hoo- ren omroepen, volgens het welk te Den Haag een personenauto was gestolen. Het bleek hem dat de bewuste auto door den bestuurder was verlaten, omdat de benzine verbruikt was cn hij geen geld had om te tanken. De man verzocht een passeerenJen automobilist te mogen moerijden naar Zut- fen, waar een familielid ernstig ziek zou zijn. Van den dader is niets meer gezien. Zijn naam cn zijn signalement zijn bekend. DCOR EEN TRAM OVERREDEN. Amsterdam, 13 At'jg. Een 25 jarige vrouw werd door een jongen op den Hart vel tscheweg aangereden, waardoor zij on der een wagen van een tramtrein torecht kwam. Een van haar beenen werd afgere den. Zij werd naar het burgerziekenhuis vervoord. Des avonds was zij stervende. BAKKERIJ AFGEBRAND. Geldermalsen, 12 Aug. In het dorpje Tricht brak hedenavond to ongeveer half negen brand uit in de bakkerij van den heer Verbeek. Hot pand brandde vrijwel geheel af. De brandweer wist de belendende perceelon, liet gemeentehuis en de zuivelfabriek te be houden. Verzekering dekt de schade. AUTO TE WATER. Passagiers gered. Vermoedelijk tengevolge van een defect aan de stuurinrichting is de vrachtauto van den heer Joh. Reyntjes te Zevenhuizen aldaar in de Jonkersvaart gereden. De chauffeur Ilokker die in do cabine zat. ging mee onder water, doch wist zich zelf te bevrijden. Het 17-jarig knechtje G. Kra mer, dat op de auto zat, sprong vooraf te water. Zijn sprong was evenwel zoo groot, dat hij do auto niet op zich kreeg. Hij wist zwemmende den overkant der vaart te be reiken. De auto Is door de kraanwagen van de firma Bakker te Groningen op den wal ge haald. Verzekering dekt de schade. ^eJütaan Snit 0—8 Amsterdam 0-8 Boedapesi Athene Mersaniatruh i:8 Cairo Rutba wells Gaza 12—8 Bagdad 13—8 Boeshir Djask 13—8 Karachi Jodpoer 12—8 Allahabad Calcutta 118 Akyab Rangoon 10—8 Bangkok Alor Star Singapore 9—8 Medan Batavia 9—8 Vertrek van het eerstvolgende post vliegtuig van Amsterdam 17 Augustus. Hilversum. A. V. R. O. Dinsdag 15 Augustus, 8.00 Tijdsein. 8.01 Gramofoonmuziek. 10.01 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Concert door het Ensemble Rent meester. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Ensemble Rentmeester. 12.30 Orgelconcert door Pierre Palla. So listen: Bella Palla en Willy Keizer, zang. 2.00 Gramofoonmuziek. 3.00 Aansluiting met het Kurhaus te Scheveningen Kindermatinee o.Lv. Henri Nolles. „De drie Tooverrozen", spel voorde jeugd in 3 bedrijven 3.45 Zenderverzorging. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.30 Radio-kinderkoorzang onder leiding van Jacob Hamel. 5.00 Verbalen voor kleinere kinderen, door mevrouw Antoinette van Dijk. 5.30 Kovacs Lejos en zijn orkest. Intermezzi: Gramofoonmuziek. 7.30 Causerie door Jan Gertssn over de „A.V.R.0.-huis6chijf". 7.50 Gramofoonmuziek. 8.00 Tijdsein. 8.01 Nieuwsberichten Vaz Diaw. 8.05 Concert door het Wiener Bohème Orkest. 9.00 Optreden van Louis Noiret met liedjes aan den vleugel. 9.20 Voortzetting concert. 10.00 Gramofoonmuziek. 11.00 Nieuwsberichten Vaz Dias. 11.10 Dansmuziek door Ray Noble en zijn band. 12.00 Tijdsein en sluiting. Huizen. KRO 8.00 Morgenconcert 10.00 Eerste plechtige H. Mis van den Neomist Pater P. N. J. v. Doornik M.S.C. geassiste3rd door de paters N. G. v. Door nik M.S.C. en J J. M. van Doornik M.S.F, in de Vredeskerk te Amsterdam. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.01 Politieberichten. 12.15 Lunchconcert (Gramofoonmuzle** I.45 Verzorging van den zender. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.20 Liederenrecital door Maria Hoving van Driel, coloratuurzangeres. 2.40 Cello-soli door Theo Westen. Aan den vlsugel: Fred Boshart 2.55 Gramofoonmuziek. 3.15 Vervolg van het Liederen-Recital door Maria Hoving van Driel. Aan d«Q vleugel: Fred Boshart 355 Cello-soli door Theo Westen (Ver volg). II. I. R. O. Uitzending voor de Ned. Vereen, van Spiritisten Harmonia. 4.10 Lezing van Ds. C. Hille Ris Lambers. Onderwerp: „Is het mogelijk de spiritisti sche verschijnselen alleen uit den aard- schen mensch te verklaren?" 4.35 Uitzending voor den Alg. NederL Vrouwen-Vredebond 4.45 Lezing van mevr. P. SmitScbuc- kinkKool. Onderwerp: „De Moeder en het Militarisme". 5.10 Sluiting. K. R. O. 5.10 Tom Cedor met zijn Hollandsch Or kest 6.00 Gramofoonmuziek. 6.15 Tom Cedor met zijn Hollandsch Or kest 7.00 Politieberichten. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.25 „De cultureele film en de Nederl. Vere»n. voor cultureele films', daor J- h- Zwijn d recht 7.45 Verbondskwortiertje. 8.00 Concert door de Philips' Harmonie Dp het muziek- en zangconcours te Wate ringen, ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der R.K. Harmonie-vereeniging De Phoenix aldaar, o.l.v. K. v. d. Weyden. 8.45 Nieuwsberichten Vaz Dias. 9.00 ,,'t Lammeken", een vroolijk spel van simpel gebeuren in dria bedrijven, door Jac. Boilings. Hollandsche bewerking en regie van Anton Sweers. Op te voeren door het Katholiek Volkstooneel. Zakelijke lei ding. Franc Bibo. 10 00 Het K.R.O.-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 10.50 Nieuwsberichten Vaz Dias. 10.45 Vervolg K.R.O.-orkest 11.40 Gramofoonmuziek.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 8