Dinsdag 15 Augustus 1933 AMERSFOORTSCH DAGBLAD 32e Jaargang No. 39 TWEEDE BLAD NED. TRAMWEG MAATSCHAPPIJ UIT DE STAATSCOURANT GROOTE ONRUST GEWEKT? VRACHTVERDEELING IN DE BINNENVAART DE N.R.V. GENERALE NAAR LUGANO FEUILLETON MOORD OP ABBOTSHALL Commissie van onderzoek inzake de reorganisatieplannen der directie Dezer dagen had in hotel Amicitia te Leeuwarden een bijeenkomst plaats van vertegenwoordigers van een achttal ge meentebesturen in Friesland ter bespreking van den toestand der Nederlandsche Tram weg Mij. Na een toelichting van den di recteur der Mij. kwam in de daaropvolgen de gcdachtenwisseling als algemeene mee ning naar voren dat het in het belang der ylreek noodzakelijk moet worden geacht, dat het vervoer, dat thans per tram plaats vindt, van een groot aaneengesloten ver- voerlichaam moet uitgaan, teneinde de ver snippering over een groot aantal kleinere vervoerondernemingen die zonder onder ling verband werken, te voorkomen. Bovendien achtte men het vnn het groot- sto belang dat de tramlijnen nog niet zul len verdwijnen, gezien de onzekerheid ('ie thans op het gebied van het verkeer be gtaat. De vergadering besloot een Commissie te benoemen bestaande uit de heeren: jhr. mr. J. M. van Bergma, burgemeester van Leeuwarden, voorzitter; J. J. G. S. Falkena, burgemeester van Schoterland, S. .T. Praams ma, burgemeester van Bolsward; E. van Douen, burgemeester van Oost-Stellingwerf en J. Wuite Jzn., burgemeester van Smal lingerland, welke commissie tot taak kreeg een diepgaand onderzoek in te stellen naar de reorganisatieplannen van de tramdirec tie en het naar bevind van zake, stappen tc doen, die de commissie noodig zal ach ten om het behoud van de tram bij het dan in gcreorganiseerden vorm te bevorderen Bij Kon. besluit is de heer F. Perret Gentil benoemd tot consul der Nederlanden te La Guayra (Venezuela), buiten bezwaar var: 's lands schatkist. Het ressort van het con sulaat strekt zich over den Staat Vargas van het federaal departement-district, als mede over den Staat Aiiranda. Aan den heer Perret Gentil kan in de Nederlandsche taal worden geschreven. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Sept. benoemd tot referendaris der P.T.T. P C. Sant, thans referendaris 2e kl Op verzoek eervol ontslagen met dank J. C. van Dijk als lid van den Voogdijraad te Assen. Bepaald is dat de vacatures van kanton rechter 13 Waalwijk en te Oirschot niet zul len worden vervuld en dat de werkzaam heden respectievelijk worden opgedragen aan Mr. F. J. M. I Baron van Hövell tot Westerflier, kantonrechter te 's-Hertogcn- bosch en Mr. G. J. van den Dungen, kan tonrechter te Eindhoven. Herbenoemd tot kantonrechter-plaatsvcr- vanger in de kantons Amsterdam Mr. C. Dijkstra; Rotterdam Mr. W. Nolen; Tiel M. W. Klein; Oirschot Ch. W. E. G. Janssens; Vianen S. Hoogenboom; Zevenbergen H. Scholten; Bergen op Zoom Mr. J. A. P. M. van Hasselt; Amersfoort Mr. L. Stadig; Sommelsdijk L. J den Hollander; Oss P. A. J. M. Baudoin; Dokkum A. Jonker; Oos terhout F. M. A. J ridder de van der Schue- rcn. Herbenoemd tot kantonrechter-plaatsver- vanger in het kanton Gorinehem Mr. H. J. Biegel en Mr. J. A. Overwater. Met 1 October eervol ontslagen uit den militairen dienst de cerste-luitenant W. De heer Van den Heu/vc] heeft aan den minister van Sociale Zaken gevraagd:. 1. Is het den minister bekend, dat, met name in de provincie Drente, doch ook in andere provinciën, noodzakelijke werken tot onderhoud of verbetering van vaarten en wegen niet uitgevoerd kunnen wDrden, omdat de waterschapsbesturen de uit deze werken voortvloeieknde kosten niet op d" ingelanden kunnen verhalen? 2. Is de minister bereid, eventueel in overleg met zijn collega's van Waterstaat en Economische Zaken, bedoelde wérken in aanmerking te doen komen als objecten voor werkverschaffing? TUSSCHEN EEN DORSCHMACHINE. Vrouw ernstig gewond. Te Posterholt geraakte gisteren de vrouw- van den landbouwer E. S. tusschcn de dorscb mach ine. Zij werd daarbij ernstig in wendig gekneusd en liep bovendien een arm- en beenberuk op. Zij werd naar het ziekenhuis tc Roermond overgebracht. Aan de Willem van Oranjefilm zal ook tie beiaardier van het Koninklijk Paleis, de heer J. Vincent, deelnemen. Op de geluidsfilm zullen twee liederen van Valerius en een van Svveelinck, ge speeld op het Carillon ti Alkmaar, worden opgenomen. ARBEIDSONGEVAL. Amsterdam, li Aug. Een 58-jarige man is hedenmiddag aan boord van een aan de Javakade liggend stoomschip door ten baal op het hoofd getroffen Hij liep een hersenschudding op en is naar het Binnen Gasthuis vervoer. EEN TACHTIGJARIGE DOODGEREDEN. Haarlem, 14 Aug. Hedenavond om streeks negen uur is in de Wilhclmina- straat een doodclijk ongeval gebeurd. Do 80-jarige heer Traksel, wonende te Haar lem, kwam uit een zijstraat en wilde de Wilhelminastraat oversteken. Hij liet een van links komende auto passeeren, doch lette niet op een auto, die van de Zijlbrug met groote snelheid naderde. De heer T. werd door de auto gegrepen en tegen den grond geslingerd. Zeer ernstig gewond werd hij per ziekenauto naar de Maria Stichting overgebracht, waar hij korten tijd later is overleden. De auto is door de poli tie in beslag genomen. Tegen den chauf feur is proces-verbaal opgemaakt. WIELRIJDSTER ONDER TRAMTREIN GERAAKT. Amsterdam, li Augustus. Een 25-ja- rige vrouw, die gisteravond, toen zij per rijwiel op den Hartvcldscheweg in de ge meente Diemen reed, onder een tramtrein van de Gooische tram is geraakt, is heden morgen aan de bekomen verwondingen overleden 7 September a.s. zal de betreffende wet volledig in werking treden 's-G r a v e n h a g e, li Augustus. Op 89- jarigen leeftijd is heden overleden de heer August Belinfante jr., oud-administrateur bij het departement van binnenlandsche zaken en een zeer geziene persoonlijkheid in de kringen van de Portugeesch Israclie- tische gemeente. Hij was o.m. jaren lang lid en voorzitter van het kerkbestuur dier gemeente en regent van het Israélietisch weeshuis. Coppoolse van het wapen der infanterie op non-activiteit Met 1 September eervol ontslagen Dr. H. W. van Urk als burgerapotheker bij den Hospitaaldienst der Marine. Op verzoek eervol uit den militairen dienst ontslagen de reserve-paardenarts der eerste klasse H. Wouda; de reserve-eerste- luitenant Mr. W. A. J. Visser van het 3o regiment veldartillerie; de reserve-eerste- luitenant J- Fokkcma van het 20o regiment infanterie; de reserve-e»rste-luitenant voor speciale diensten M. A. F Eyck van Zuyli- chem van het Vrijwillig londstormkorps motordienst en de reserve-eerst-e-luitenants A. B. Derksen van het 11e regiment infan terie en C. van den Heuvel van het regi ment grenadiers. Benoemd tot reserve-eerste-luitenant bij het 3e regiment infanteria de reserve-twee de-luitenant G. J Wolf van dat regiment; tot reserve-eerste-luitenant voor speciale diensten bij het 2e regiment veldartillerie de reserve tweede-luitenant voor speciale diensten R. Wels van dat regiment; tot re serve-eerste-luitenant voor speciale dien sten bij den staf van het wapen der artil lerie de reserve-tweed ^-luitenants voor spe ciale diensten Ir. H. Kepper en Ir. B. Bol der, beiden van dien staf; tot reserve-eer ste-luitenant bij de luchtvaartafdeeling de reserve-tweede luitenants J. J. van Bel kom, H. C. Heideman, J. J. Abspoel, F. van Breemen en J. H. Frenken, allen vlieger bij de luchtvaartafdeeling en de reserve-twee de-luitenants Ir. A. W. de Muinck Keizer, E. P Stok, P. J. Hoistein en A. C. van Rijn, allen waarnemer bij de luchtvaartafdeeling. Benoemd tot reserve-tweed «-luitenant voor speciale diensten bij den Generalen Staf de dienstplichtig sergeant van het 19c regiment infanterie J. E. A. Spier, cn de dienstplichtig sergeant van het 4e regiment veldartillerie G. J de Lint. Benoemd tct reserve-officier van gezond heid der tweede klasse bij de landmacht de dienstplichtig vaandrig van de le com pagnie hospitaalsoldaten B. J. Leijdesdorff, arts. Benoemd tot reserve paardenarts der tweede klasse W H. Eenink, veearts. Benoemd tot reserve-officier tandarts der tweede klasse bij de landmacht de reserve- twc;de-luitenant D. J. A. van der Woerd van het 19e regiment infanterie, zulks onder gelijktijdig eervol ontslag uit zijn tegen woordige betrekking. Bij Kon. Besluit is: benoemd tot lid te\ens voorziter van den Algemeenen Raad voor de Psychopathenzorg Mr. A. Fentener van Vlissingen, oud-president van den Hoogen Raad te 's-Gravenhage. Met ingang van 1 September benoemd tot commissaris van politie tc Rotterdam J. A. Kok, hoofdinspecteur aldaar. Benoemd tot notaris te Amsterdam H C. A. van Dijk, candidaat-notaris aldaar. ONDERHOUD VAN VAARTEN EN WEGEN Vragen van den heer v. d. Heuvel. Een schitterend geslaagde reis Zondagavond zijn de deelnemers aan de tweede Generale reis der Nederlandsche Reisvereeniging naar Lugano, buitenge woon voldaan over het genotene, in ons land teruggekeerd. Behalve de tocht naar het Comomeer met o.a. bezoeken aan Villa Carlotta, Tremezzo en Bellagio, was onge twijfeld de excursie naar Pallanza en Stre- sa, met bezoek aan het zoo bekoorlijk ge legen eiland Isola Bella (Lago Maggiorc) een der hoogtepunten van de gehcele reis. Toen het gezelschap van Stresa via Luino naar Lugano terugkeerde, toonde de be volking van het Italiaanschc stadje Luino, warme belangstelling, want de N.R.V.-ers die in een 19-tal autocars vervoerd werden, werden luide toegejuicht. Buiten Luiono op de landwegen ondervonden de Nederland sche touristen hartelijk blijken van gene genheid der Italiaansche jeugd, die niet moede bleek bloemen in de autocars tc wer pen. Tijdens het avondfeest op Vrijdagavond in Caprino, aan de overzijde van het meer van Lugano gelegen, werden de N.R.V.-cr6 toegesproken door een vertegenwoordiger van de stedelijke overheid van Lugano. Zaterdagmorgen vertrok het N.R.V.-gezel- schap uit Lugano naar Locarno, waar een bezoek is gebracht aan de Madonna del asso. Aan de afschcidslunch in hotel Es- planada zaten o.a. de Nederlandsche con sul K. G. W. baron van Wassenaar en dien6 secretaris aan. In een van groote waardeering getuigende toespraak bood baron van Wassenaar namens een aantal andere in Lugano wonende Nederlanders, aan mevr. Panman, de echtgenoote van den algemeenen leider, een souvenir aan deze welgeslaagde Generale aan (levendige instemming). De heer H. Kersten huldigde den heer Panman, waarna deze laatste dank bracht voor de groote belangstelling door den Ne- derlandschen consul cn andere te Lugano verblijf houdende Nederlanders, jegens hun landgenooten betoond. Voorts wees de heer Panman op de cu' tureele beteekenis van het werk der N.R V ten aanzien van de verbroedering der vol keren. Hij dankte tenslotte de leiders der Generale, alsmede de deelnemers voor de betoonde medewerking (luid applaus). Een tijdens dit noenmaal gehouden col lecte ten behoeve van een Nederlandsch meisje, een wees, dat ernstig ziek te Lu gano ligt, bracht 115.op. In den namiddag vertrokken de N.R.V. ers uit Locarno naar Bazel, waar overnacht .werd, waarna Zondag de terugreis naar Nederland aanvaard werd. WILLEM VAN ORANJEFILM. Vragen van mej. Suze Groeneweg Mej. Groeneweg heeft aan den minister van onderwijs, kunsten cn wetenschappen de volgende vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat de circulaire betreffende opheffing van open bare scholen, op 20 Juli j.l. vanwege het departement verzonden aan verschillende burgemeesters, groote onrust heeft gewekt en twijfel heeft doen rijzen aan de Juistheid van 's ministers opvatting omtrent het ka rakter van de openbare school, die niet al leen is het onderwijsinstituut voor haar principieele voorstanders, maar ook de 6chool is voor hen, die geen gelegenheid ter plaatse vinden voor bizonder onderwijs naar eigen beginselen? 2. Is de minister bereid, b.v. door wij ziging in de redactie van genoemde circu laire, maatregelen te treffen om te voor komen, dat al te haastig voorstellen tot opheffing worden voorbereid en aangeno men, waarbij de burgerij geen tijd wordt gelaten om zich een bezonken oordeel te vormen en het opheffingsbe6luit achteraf zal gevoeld worden als een overrompeling? 3. Is de minister bereid om met verdere bezuinigingsmaatregelen, waarvan de ge volgen voor onderwijs en/of personeel niet meer te achterhalen zijn, te wachten tot Z.E. de gelegenheid gevonden heeft zijn program van bezuiniging voor de naaste toekomst kenbaar te maken aan de Tweede Kamer der Statcn-Gencraal en voor zoo ver mogelijk daarover met de Volksverte genwoordiging overleg te plegen? BENZINE-ONTPLOFFING IN KEUKEN. Huisvrouw door vallende s'teenen ernstig gewond. Boxmeer, 13 Aug. Hedenmiddag circa 12 uur is een benzine-kooktoestel ontploft ten huize van den heer N. te St. Anthonis. Mevr N., die bezig was op het toestel tc koken, zag plotseling een vlam uitslaan, en snelde verschrikt de deur uit. Zij was bijna buiten, toen het apparaat ex plodeerde en ze werd getroffen door vallend gesteente. Luid kermende viel de ongeluk kige neer. Dr. Verbeek, die spoedig ter plaatse was, verleende de cersto hulp; hij constateerde een gecompliceerde rechtcr- bcenbreuk, terwijl het linkerbeen boven den enkel gebroken was. Per brancard is de ongelukkige naar het ziekenhuis te Box meer vervoerd. Haar toestand is gelukkig niet verontrustend. Do explosie was zóó hevig, dat van fle keuken geen muur is blijven staan en in dat gedeelte van het huis een ware ruïne heerscht Volgens de verklaring van den heer N. was er slechts enn liter benzine in het toe stel toen het gebruikt werd. Het gebeurde verwekte uiteraard groot opzien in het dorp. (De Courant.) 's-Gravenhage, 14 Augustus. Van be voegde zijde bereikt ons de mededeeling, dat de datum van volledige invoering van de wet van 5 Mei 1933, houdende tijdelijke maatregelen ter bevordering eener zooveel mogelijk evenredige vrachtverdeeling in de binnenscheepvaart, op 7 September a.6. zol plaats vinden. Dit wil dus zeggen, dat van dien datum af het bij genoemde wet geregelde vervoer- verbod in werking zal treden en alle be vrachtingen in de binnenvaart zullen moe ten loopen over een der op 20 plaatsen in Nederland ingestelde bevrachtiregscommis- sies. Near men ons mededeelde, zullen alle schepen moeten zijn voorzien van een be vrachtingsboekje. Het door een bevrach tingscommissie voor iedere reis afgeteoken- de bevrachtingsboekje zal gelden als bewijs, dat deze commissie tusschenkomst beeft verleend, waarmede de toestemming voor de betrokken reis zal zijn verkregen. Aan een beurtvaartonderneming, welke voldoet aan de in de reglementen der com missies gestelde eischen, kan door de com missie, binnen welker district zij gevestigd is, al dan niit voorwaardelijke ontheffing worden verleend. Verder zullen de commissies haar goed keuring kunnen vcrleenen aan buiten haar tusschenkomst gesloten bevrachtingsover eenkomsten, indien dezen berusten op vaste relaties tusschen vervoerder en verlader dan wel op vervoer van goederen in bulk (tank vaart). Nog kan worden opgemerkt, dat andere dan binnenvaartondernemingen, welke schepen in eigendom hebben, van de com missie een verklaring zullen kunnen krij gen, indien zij met deze schepen alben eigen goederen vervoeren. Een dergelijke verklaring kan ook worden afgegeven voor schippers, varende met eigen handel. De aanvraagformulieren voor een be vrachtingsboekje, ontheffing, goedkeuring of verklaring, zullen binnen enkele dagen reeds door de bevrachtingscomraissies op aanvrage worden verstrekt. Deze datum zal door de verschillende commissies in de dag en schippersbladen worden bekend ge maakt. Wij kunnen mededeelen, dat de commissies gevestigd zullen worden in de volgende plaatsen: Leeuwarden, Groningen, Veendam, Meppel, Zwolle, Nijmegen, Ven- lo, Maastricht, s-Hertogenbosch, Breda, Terneuzen, Dordrecht, Rotterdam, Haarlem, Leiden Amsterdam, Amersfoort, Utrecht, Alkmaar en Enkhuizen. Ten slotts kunnen wij nog mededeelen, dat door de afdeeling Handel en Nijverheid van het departement van Economische Za ken binnen korten tijd een publicatie zal worden uitgegeven, waarin zoowel de ver lader als de vervoerder alle mogelijke wen ken en aanwijzingen zullen kunnen vinden. Deze publicatie zal tegen een zeer lagen prijs ter beschikking worden gesteld. De verschijning zal, naar wij vernemen, nader worden aangekondigd. AUGUST BELINFANTE. f Er is niets dat den arbeid zoo verlicht, dan een opgeruimd gemoed. Een detective-verhaal door PHILIP MAC DONALD Geautoriseerde vertaling door H. A C. S. 28 Zij sprong overeind. „Niets gedaan! Niets Redaan!" brak ze los. „Hoe durft u zoo iets te zeggen! Als u er niet geweest was en 2oo zoo knap geweest was. zou ik nooit 'geweten hebben, dat Jimmy in veiligheid was. Ik zou me hebben laten gaan cn mij allerlei verschrikkelijks in mijn hoofd ge baald hebben." Plotseling doofde al 'tvuur in haar uit. ..En ik geloof, dat ik doodge gaan zou zijn," voegde zij er stilletjes aan toe. Anthony zeide: „U overweldigt mij. U bunt mij 't best beloonen door het goed te vinden, dat ik hopen mag, dat onze kennis making geëindigd is." Haar oogen gingen verbaasd open. „Wel. natuurlijk!" zeide ze. „Maar wij zijn al vrienden, nietwaar? Tenminste, ik ben het." Anthony zweeg. Het eenig antwoord, dat hij zou willen geven, bleef echter ongezegd Bij stond op. •Ik moet gaan," selde hij. „Mag ik aan nemen. dat ik mijn vriend Hastings vraag u morgen mee te laten rijden naar de stad om uw broer op te zoeken? Dat zal 's mid dags zijn, na het onderzoek." „Mr. Gethryn, u denkt aan alles aan al les! Zou 't kunnen*' Ik houd al van mr. Hastings want zooveel zorg te hebben voor Jimmy, den armen jongen, terwijl hij hem heelemaal niet kent!" Zij glimlachte, en Anthony hield zijn adem tn. Hij maakte een beweging in de richting van de deur, bleef dan staan. „Miss Leme surier," zeide hij, „u kunt mij niet, veron derstel ik. iets van het huishouden op Ab- botshall vertellen, dat ik al niet heb uit gevonden?" Zaken leken een veiliger grond, nu hij zijn gevoelens zoo moeilijk kon onderdrukken. Zij schudde met haar hoofd, .,'t Spijt me, dat ik 't niet kan. Behalve sir Arthur en hij is alleen maar een gast weet ik zoo goed als niets van hen af. Mr. Hoode ont moette ik tweemaal. Zijn zuster heb ik nooit ontmoet. Ik durf zeggen, dat ik hen op "t oogenblik heel goed zou kennen, als Jim niet mr. Hoode op die grappige manier had verlaten. Maar daarna och, 't was eigen lijk een beetje pijnlijk, cn wij hebben el kaar zoo goed a!s niet ontmoet." „Kent u die mevrouw Mainwaring soms? „Heelemaal niet, behalve door de geïllus treerde bladen." „O, zij is dus een ster in de groote wereld? Zoo. zoo. Geen tenniskampioen of sportief type." „O, neen. ik weet zeker, dat zij dat niet Is. Mr. Gethryn, waarom al die nieuwsgie righeid?" Anthony glimlachte. „Ruik vooral niet een moordenaar bij alles wat ik vraag, hoor! 't Is alleen maar mijn onverzadig bare nieuwsgierigheid. Ik zal er eenmaal voor gestraft worden." Hij ging naar de deur. „Nu moet ik heusch gaan." Zij hield hem tegen, terwijl zij haar hand op zijn hand legde. „Mr. Gethryn nog één minuut. Nu ik dank zij u weer geluk kig ben. ben ik 't olifantsjong, eenvoudig barstend van nieuwsgierigheid. Wie deed het?" Anthony lachte. „Ik heb niet het flauw sto idee op 't oogenblik. Over de vraag wie het niet deed zou ik uren kunnen pra ten. Maar welke lafaard het mes in zijn hand had, dat weet ik niet, en ook niet de reden." „Maar u gaat het toch uitvinden, is 't niet?" „Ik hoop het, dame!" De zwarte oogen hielden de groene een lang oogenblik vast. „Ik denk", zeide zij op het laatst, „dat u de meest buitengewone man bent, die ik ooit heb ontmoet. Op een keer moet u mij vertellen, hoe u alles wist, wat ik gisteravond deed. Ik geloof, dat u mij bespied hebt, maar dat kan niet." „Ik", zei Anthony, terwijl hij de deur open deed, „ik ben Dupont, ik ben Lecoq, ik ben Fortune, Holmes cn Roulctabille Goe- dennacht." Zij bleef alleen, terwijl ze naar de dichte deur 6taarde. Toen zij haar opende om in de hall te kijken, was hij weggegaan. HOOFDSTUK IX. De gerechtelijke lijkschouw. Om tien uur den volgenden morgen werd aan Lucia, die opgefrischt was door negen uur slaap, een brief gebracht. „Hooggeachte mevrouw Lemésurier", las zij. „Hastings' auto, zijn eigenaar en ik zullen u tusschen 4 en 5 uur vanmiddag afhalen. Woon het onderzoek vanmorgen niet bij, en verhinder vooral, dat uw zuster het doet. Deze waarschuwing is ongetwijfeld onnoo- dig, maar ik dacht, dat 't veiliger was haar te geven. Want het is hoogstwaarschijnlijk dat de jury van de lijkschouw een bevel tot inhechtenisneming wegens moord zal uitspreken tegen Archibald Deacon. Heb geen angst daarover. Deacon heeft niets uit tc staan met dit vuile zaakje. (Weer do machtige godheid Vooroordeel, zooate u ziet). Op het oogenblik echter zien de dingen er kwaad voor hem uit. Maar ik herhaal: heb geen angst. Zorg ook, dat uw zuster (als ik goed begrijp, bestaat er een band tusschen die twee), zich niet meer angstig maakt dan onvermijdelijk is. Ik beloof, dat de dingen terecht zullen komen. Uw optimi6tischo Anthony Gethryn." „P. S. Ik ontdek, dat ik gisteren verzuim de u een badschocn terug te geven, dien ik vond. Ik behoorde die met den brief mee tc geven, maar heb besloten hem te hou den." Lucia gehoorzaamde, toen zij den eersten 6chok te boven was gekomen, aan de op dracht Hoewel zij innig gehecht was aan haar zu6ter en haar reusachtigen minnaar, vond zij 't onmogelijk zich, tenminste dezen morgen, angstig te maken. Na de gebeurte nissen van gisteren was zij, dat merkte ze, onder den invloed van een kinderlijk geloof in de macht van Anthony Gethryn om d^» noodige wonderen te doen. Zij vertelde het aan Dora en gebruikte daarna den morgen zóó, dat de angsten van het meteje eenigszins verzacht werden. Om tien minuten voor elf verliet Anthony .,de Beer en de Sleutel", cn wandelde lang zaam in de richting van Abbotshall. Hij was moe, en erg moe. Ondanks zijn ver moeidheid had hij nauwelijks geslapen. Er was zoo veel om over te denken geweest. En ook zooveel, al had het niet te maken met dit werk van hem, waarover hij gedwongen werd na te denken. Hij kwam het huis binnen, vijf minuten over elf De zitting zou juist beginnen. De lijkschouwer en de jury waren gaan zitten om de lange tafel, die voor hen in de stu deerkamer was geplaatst. Er was over alles een sfeer van een dra ma, en dit nog meer door de stemming van het publiek cn tengevolge van het feit, dat de zitting plaats vond op de plek der mie daad zelve. Marling voelde, dat de oogen en ooren der wereld op hun dorp gericht waren. Hij verheugde zich hier ten deele over, maar begreep niettemin met ernst en plechtigheid, welke verplichtingen het had. Anthony knikte tegen Boyd, schudde Dea con de hand, negeerde Hastings en Marga ret Warren, die reeds aan de tafel der pers zaten, en wierp een blik op de jury. Het zien van hen maakte hem neerslachtig. „Schaapskoppen", mompelde hij. De lijkschouwer tikte op de tafel, schraap te zijn keel, en opende de zitting. Vijf minuten later draaide Boyd zich om, om een opmerking te maken tegen kolonel Gethryn Maar kolonel Gethryn was er niet meer. En blijkbaar was hij heelemaal niet meer in de kamer. Boyd haalde zijn schou ders op. (Wordt vervokdb

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 5