TERREUR VAN 'N BENDE TE OSS? NIEUW PARIJS SN MASSA'S SLIJTERIJ DERDE MOORD TE WACHTEN? „Men was dronken" DE MALAISE IN DE MIJN INDUSTRIE OOK VOOR BETERE TAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN LANGESTRAAT 35 STROOPERSDRAMA Onze Postvliegers onderweg Radioprogramma HUMORHOEKJE „Wie te veel weet, gaat er aan" Een verslaggever van Het Volk heeft in verband met de geheimzinnige moorden, die den laatsten tijd in Oss gepleegd zijn, een bezoek aan de plaats gebracht. Wij ont- leancn aan zijn relaas het volgende: Zevenhonderd meter van den Zandweg af, het veld in. Een klein vijvertje en een hooge populier, die zijn kruin uitsteekt bo ven dicht struikgewas. Eenzaam en verla ten is het op deze plaats, waar in den mid dag van acht November 1932 het lijk van den caféhouder J. van der Pas is gevonden. Vermoord. Waar jongstleden Woensdag middag bramenzoekers 't ontzielde lichaam van Gerrit de Bie aantroffen. Eveneens ver moord. Met negen-cn-dertig messteken Wie vermoordde v. d. Pas? Onopgelost raadsel. Wie vermoordde de Bie? Niemand weet het. Er i6 overeenkomst tusschen beide misdaden. Een geheimzinnige relatie, die volkomen onverklaarbaar is. Dat is de plaats waar het misdrijf is geschied. Vijftig meter van elkaar. Op een plek, zoover van eiken weg gelegen, dat slechts hij dio er iets te zoeken heeft, er komt. En het feit dat twee lijken in dezelfde houding lagen: het hoofd naar de 6loot, badend in bloed, dat den grond doordrenkte. Hetzelfde beeld kapot 6truikgewa6, met bloed bespat. Wel ke hand was het, die hier twee mannen velde, in luttele maanden tijds? Met welk doel hebben deze mannen in het nachtelijk uur rondgedoold. Waarom heeft de Bie de plaat6 niet gemeden, waar moordenaars handen een eind maakten aan het leven van v. d. Pas? Vragen en nog eens vragen. Een angstige spanning doorhuivert Oss. Voor de deuren van do lage huizen ötaan do bewoners en bepraten het geval die gevallen. Zij schudden hot hoofd en kijken eiken vreem deling met langen blik na zou die iets meer weten? Dan praten zij verder. In de café's, op de straten. Zij hebben hun eigen meening, deze bewoners van Oss, uit het milieu waarin do slachtoffers leefden. Zij spreken over een „dievenbende" en over „te veel weten". Over een vrouw en over primitieve hartstochten, die in deze streek spoedig naar bulten laaien. Met mes. De revolver. „Maar vragen wij wat, zegt on6 een politie man, dan krijgen wij nul op hot request. Volkomen gesloten zijn zij tegen ons. Niet antwoorden als de politie iets vraagt. Of zeggen dat jo „zat" bent en dus niets weet." Thans leeft er vrees onder de Ossc- naren. Vrees voor de verborgen medebewo ners, die er niet tegen opzien den levens draad van twee jonge menschen af te snij den. Vrees ook voor nieuwe misdrijven. Eet derdo slach'ollcr. In Oss wist men ons bereids den naam te noemen van het volgend slachtoffer. Ook iemand, die „te veel weet." Hij gaat er vast en zeker binnen een paar maanden aan. „Daar zorgt de bende wel voor." Niets meer of minder dan een terreur oefent deze geheimzinnige „bende" dus in Oss uit. Kent men haar leden? Enkelen... die steeds in een bepaalde kroeg samenKo- men. Doch hoort men hen... er is niets uit te krijgen. 16 het deze bende, me op de een zame plaats, juist bij den populier haar samenkomsten houdt? En een soort veem gericht? Het zou kunnen zijn dat men de zen eenzamen boom gebruikt als herken- ningsteeken. Want er moet toch iets zijn dat de twee mannen deed trekken naar .die plaats, juist naar die plaats. Waar niemand komt en zeker niet in den nacht. Vast is komen te 6taan, dat vóór veertien dagen reeds een aanslag is gepleegd op Gerrit de Bie. De twintigjarige jongen kreeg toen een messteek in den rug, die echter op zijn gordel is afgestuit. Hij heeft van het geval geen aangifte ge daan. Aan niemand wilde hij vertellen hoe het kwam, noch wie hem heeft gestoken. Zijn tockomstigen moordenaar wilde hij niet verraden. De eerste aanslag is mislukt De tweede is beter voorbereid. Dinsdag avond vertrok Gerrit de Bie in gezelschap van zijn neef Piet. Waarheen? Niemand weet het al weer. Ilij kwam nimmer terug Waren er niet toevallig enkele bramen- plukkers in het struikgewas gaan zoeken naar de rijpende vruchtjes, waarschijnlijk was zijn lijk thans nog niet gevonden. Het zag er vreeselijk verminkt uit. Gedood is het woord niet: Gerrit de Bie is geslacht. „Ik was dronken". De justitie heeft termen gevonden den neef Piet aan te houden en in de mare chausseekazerne te Oss in te 6luiten Hij was het laatste met den vermoorde gezien. Hij had den volgenden dag krabben in zijn gezicht.. Wat verklaarde de neef? Ik ben volkomen dronken geweest, dien avond. Ik weet niets. Van een moord of een vecht partij heb ik niets bespeurd. Het parket uit Den Bosch ie Zaterdag den geheelen dag in Oss geweest. Onder meer ie een huiszoeking bij den gearresteer de gehouden. In beslag zijn genomen een broek on een jas. Deze laatste was nat en er zaten sporen van vlekken in. Het was niet uit te maken of het bloedvlekken wa ren. De jas wordt thans chemisch onder zocht. In afwachting van het resultaat blijft Piet de Bie in arrest. Naast dezen neef zijn verschillende menschen gehoord. Was er tusschen beide neven onocnig- heid? Inderdaad 6chijnt den laatsten tijd twist tusschen hen gerezen te zijn over een zekere vrouw C., bij wie beiden nogal veel op bezoek kwamen. Doch ook andere man nen. Erg waarschijnlijk is het niet, dat om deze vrouw iemand wordt vermoord. Ge woonlijk blijft het in dergelijke geschiede nissen bij een vechtpartij. Bovendien is het dan ook volkomen onverklaarbaar waarom juist deze vreemde plok voor de misdaad is uitgezocht. Er zijn eenzame plaatsen ge noeg in Oss Ernstig houdt men bij het politie-onder- zoek rekening met de mogelijkheid dat er verband bestaat tusschen den moord op v. d. Pas en dien op de Bie. Beiden 6ncuvoldcn niet ver van elkaar Beiden hebben hier gewandeld in bet nach telijk uur, terwijl een moordenaar om hen heen zwierf. Heeft dezelfde geheimzinnige hand beiden gedood? Uit vrees voor ver raad? Het heeft er allen 6chijn van. De wind ruischt door den eenzamen populier, het afgelegen struikgewas en strijkt over het vijvertje; de stille getuigen van twee moor den. In Oss hecr6cht angstige spanning: hoe zal de afloop zijn. Ontdekking of een derde misdaad. Of... niets? Wie weet het? Voorloopig blijven er vraagteekens staan achter clkcn zin, die over het dubbele drama te schrijven valt. Maar wel staat vast dat de oplossing ligt in de beantwoording van deze vraag: wat is de reden, die beide mannen naar de af gelegen plek, dwars over weilanden en prikkeldraad heen, deed wandelen? Welke geheimzinnige afspraak hadden boiden ge troffen onder den hoogen populier, in het nachtelijk uur? Hedenmorgen is de 19-iarige verdachte P. de B alhier, die in verband met den moord op G. de Bie, is gearresteerd, op transport gesteld naar Den Bosch. Hij is aldaar in het huis van bewaring opgesloten en zal ter beschikking worden gesteld van den officier van justitie. Ontslag van 200 buitenlanders De Maasb. verneemt uit Heerlen De toestand van onze Nederlandsche mijnindustrie is er in den laatsten tijd niet op verbeterd. Integendeel. Ofschoon men hierbij rekening dient te houden met de seizocnslapte is het toch nog niet voorge komen, dat twee Zaterdagen achtereen vrij wel alle Nederlandsche mijnen stillagen De beschermende mautregclen van het buitenland, waarbij nog komt de overal hecrschcndo crisis, welke ook den afzet van industriekolcn zeer verslechterd heeft heb ben ertoe meegewerkt onze mijnindustrie voor nog niet gekende moeilijkheden te plaatsen Thans vernemen we weer, dat met in gang van 1 September a.s aan een 200 tal buitenlanders werjezaam op de Staatsmij nen ontslag is aangezegd en dat op dion- zelfdcn dag 150 arbeiders van de Staats mijn Wilhelmina naar de drie overige mij nen van den Staat zullen worden overge bracht. De noodzakelijkheid van Regeerings- maatregelen ook voor onze mijnindustrie wordt met don dag dringender, wil men voorkomen dat onze eens zoo bloeiende mijnindustrie een knak krijgt, welke men niet meer te boven zal kunnen komen. VAN EEN KELDERTRAP GEVALLEN. In een perceel op het Charlotte de Bour bonplein te 's-Gravenhagc is Zaterdag een 74-jarige man van de trap in den kelder gevallen. Hij kreeg een schedelbreuk en is in den loop van den dag overleden. GOEDEREN, VAN INBRAAK AFKOMSTIG. II oer 1 en, li Augustus. Zaterdagavond ls door de politie in het Stationsgebouw te Heerlen een partij goederen in beslng genomen, welke daarheen door zekeren W. getransporteerd waren. Deze goederen wa ren afkomstig van den inmiddels gear resteerden -koopman K., waar in den nacht van Maandag op Dinsdag van de vorige week zou zijn ingebroken. Naar men weet is de koopman K. gearresteerd wezens diefstal. Bovengenoemde W. Is gearresteerd en liet werd onderzocht in hoeverre het overbrengen van deze goederen in verband staat met de inbraak. Do koopman K is vanmorgen naar de gevangenis te Maas tricht overgebracht. VECHTPARTIJ AAN BOORD. Rotterdam, li Aug. Gistera\ond zijn de stokers van het Zaterdagavond hier uit Libreville aangekomen Fransche stoom schip Aurillac gaan passagieren op Kalen- drecht. In een zeer vroolijke stemming keer den zij des nachts aan boord terug, waar in het logies het fe>st nog eenigen tijd werd voortgezet. Van louter uitgelatenheid gin gen zij stoeien, van stoeien kwam vechten en al heel gauw kwamen er messen voor den dag. De 25-jarige S. II. heeft toen den 25-jarigen A. L. met een zakmes in het on dereinde van den rug gestoken, waardoor een diepe vleeschwonde i6 ontstaan. L. is in liet ziekenhuis aan den Coolsingel be handeld. H. is aangehouden en op het bu reau van de Rivierpoliti3 opgesloten. Toen liij vanmorgen wakker werd, wist hij niet waar hij was en waarom hij daar was. Hij kqn zich van het gebourde in het ge heel niets herinnerca CN.R.C.). iljn no$ steeds verkrijgbaar BOERENMEISJES BOERENJONGENS VOORBURGH PRIMA ADVOCAAT diverse merken .OUDE KLARE" en het bekende S. H. M. ..Schilletje" HAVIK it TOL 292. Uit Nieuwkoop wordt o.m. aan Het Volk gemeld d.d. Maandag: Het anders zoo stille dorpje Nieuwkoop is vanmiddag uit zijn rust opgeschrikt door een stroopersdrarna. De 22-jarige visscher J. v. d. Weyden is op de Nieuwkoopscho plassen door een schot hagel doodelijk ge wond. De vermoedelijke dader, de ruim zestigjarige gepensionneerde majoor der rijksveldwacht, J. T., is, na verhoord te zijn, weer op vrije voeten gesteld. Do verslagcnc geniet in Nieuwkoop een minder goede reputatie en wordt verdacht zich veelvuldig te bezondigen aan het lich ten van andermans fuiken. Zoo voer hij vanmiddag omstreeks twaalf uur met zijn bootje op de plassen, tegelijk met zijn jon geren broer Nico, die zich met een buur man, T. O., in een ander bootje bevond. De verslagcne J., die eenlge honderdtal len meters achter zijn broer voer, schoot plotseling een van de vele 6malle door vaartjes in. Direct daarop werd het andere tweetal opgeschrikt door een schot, gevolgd door een snerpenden kreet. Nico vermoed de, dat deze kreet van zijn broer kwam cn roeide 6ncl op het geluid af. In de doorvaart vond hij zijn broer ach terover in zijn bootje liggen, met een schot hagel in hoofd en borst. Hij is toen on middellijk in diens bootje overgestapt cn naar hui6 geroeid. Van de plaats des on- heils naar hun woning is ongeveer twintig minuten roeien. De jongeman, dio uit tal looze wonden hevig bloedde, verloor op dezen langen weg zóóveel bloed, dat het hoosgat van de boot volstond. Desondanks vond hij nog de kracht om f)ij huis aan wal gekomen, over een plank te loopen, doch nauwelijks er over, zakte hij ineen en een breed bloedspoor van de boot naar het huis toonde zijn weg. Op de vraag van zijn ouders, wie hem had neergeschoten, antwoordde hij, zooals de vader ons verklaarde: „T. heeft het ge daan". T. is de gepensionneerde majoor. De jon gore broer Nico verklaarde, terwijl hij den gewonde naar huis roeide. T. op zijn weg te zijn tegengekomen, die de opmerking maakte: Juist goed, dan moet hij maar niet stroopen. De gewone is, na door dr. Nout uit Nieuw- veen te zijn verbonden, naar het Acade misch ziekenhuis te Leiden gebracht Vanavond laat kwam bericht, dat hij stervende was. Door de cnorihe verwondin gen, welke het schot hagel veroorzaakte, staat het vast, dat het schot op slechts enkele meters afstand moet zijn gelost. De verdachte T., die eerst veel later in zijn bootje thuis kwam, heeft de politie toen gearresteerd. Inmiddels was hot par ket uit Utrecht gearriveerd, maar vond blijkbaar geen termen aanwezig om T. in arrest te houden. TWEE GEESTELIJKEN VERDRONKEN. Gistermiddag waren in den Rijn onder Ellen, gemeente Eist, even voor de Driel- sche spoorbrug, aan het zwemmen de 25- jarige priesterstudent dc heer P. H. J. Hoog veld, studcercnde aan het Semenario te Rij- sr-nburg en diens vriend pater Norbertus, van de Orde der Capucijnen uit Babberich, die assistent is in de parochie aan de Ver lengde Hoflaan te Arnhem. Op een gege ven moment is dc heer Hoogveld tusschen de kribben blijkbaar onwel geworden, met het gevolg dat hij in een gevaarlijken stroom terecht kwam. Pater Norbertus sprong het slachtoffer na, doch dions moe dige poging om zijn vriend te redden mis lukte. Beiden werden door den stroom ge grepen en zijn verdronken. Het lichaam van den heer Hoogveld werd spoedig gevonden. Twee doktoren hebben nog gepoogd de le vensgeesten op to wekken, doch tevergeefs. Het lijk van pater Norbertus is afgedreven en nog niet gevonden. EEN LAFFE STREEK. Ciie in een zwembad geworpen. In het zwembad „De Heelderpeel" aan den N'apolconsweg onder de gemeente Heel. dat thans voor het eerst door den eigenaar, den heer R. Magnee te Horn, wordt geëx ploiteerd, werd in een der laatste nachten olie gegoten. De bedoeling moet geweest zijn, het water hierdoor voor baden en zwemmen ongeschikt te maken. De hoeveel heid olie was voor dezen grooten plas ech ter niet groot genoeg, om den opzet te doen gelukken. Van den dader is tot aeg jjeen snoor ontdekt VAN ONZE VEEMARKTEN. Do afgeloopen weck kenmerkte zich met over 't geheel nog een voortzetting van de ingetreden daling der gebruiksveeprijzen. De handel was zeer flauw en de omzetting zeer moeilijk, de daling der prijzen was wel niet zoo groot als de week ervoor, maar men kon er toch niet aan ontkomen. Mede door het warme weer, maar zeer zeker ook de moeilijke omzetting en slechte re prijzen, waren do aanvoeren vooral op dc gebruiksveemarktcn, maar ook op de slachtveemarkten wat verminderd. Er is voldoende gras, dus vandaar is er geen drang tot verkoop, zoodra do koopman min der wil hestóden. Vrijwel allen welke mot do veehouderij in nauw contact staan zijn zeer pessimis tisch gestemd, de uitkomsten zijn tot heden nog zeer onbevredigend. Verlangend wordt uitgezien naar een hoogeren melkprijs; een groote tegenslag in deze is wel dat de kaas- prijzen de laatste weken zoo slecht zijn. Men zou tevreden geweest zijn zoo voor alle melk dezen zomer 5 cent de liter betaald was ge worden; „reeds een jaar lang heeft de re geering ons deze prijs beloofd, en hoe is het uitgekomen, nu zullen we minder vee moeten houden, minder liters moeten mel ken om die beloofde 5 cent te beuren, wat helpt ons dit, daardoor krijgen we toch geen meerdere ontvangsten", zoo zegt rnen. Zeer benieuwd zijn dan ook koopman zoowel als boer wat de veeinkrimping zal brengen; men staat er grootendeels gereserveerd te gen over. Een ding is zeker, zoolang de uit komsten zich niet beteren zal een behoorlij- ko omzetting van ons gebruiksveo, alloen kunnen plaats hebben tegen lage prijzen. Te Leeuwarden en ook te Zwolle was de handel ook zeer stug, met niet te handhaven prijzen Te Leeuwarden werd nog een en kele kalfkoe gekocht voor België, door de geringe aanvoer van dat soort vee bleef daardoor voor de beste soorten den prijs wel gehandhaafd Te Utrecht was de aan voer van versche melkkoeien wat korter, door de nu vrijwel doorgevoerde verlaging viol de verkoop niet tegen, toch verliep ook deze markt tenslotte nog zeer flauw en bleef er nog vee onverkocht. Besteed werd voor de goede soorten van 140.— tot 180.—, mindere soorten van 90.— tot 130.—. In vare vee cn jong vee (graskalveren) was ook een zeer flauwen handel met geringe belangstelling. De slachtveemarkten hadden, zooals op gemerkt, ook over 't geheel een kortcren aanvoer, het warme weer is er oorzaak van dat er minder gewaagd wordt, al was dan ook de aanvoer wat minder, dit mocht niet verhelpen dat het verloop toch over 't geheel genomen eerder weer iels flauwer was. De eerste kw. gold nog om de 060 per K.G. geslacht De vette kalverenmarkl was, zooals we al in ons vorig overzicht meldden, vorige week Maandag te Rotter dam iets vlugger, in 't verloop der week werden de aanvoeren weer ruimer, waar door de iets verhoogden prijs niet was te behouden. Woensdags to Amsterdam was de handel bepaald slecht piet voor de. min dere kwaliteiten lagere prijzen. Noteering voor eerste kwaliteit 0.36—0.41, 2e kw 0.28—0.32, 3c kw. 0.20—0.24, alles per K.G. levend Op de vette varkensmarkt blijft de toe stand zeer kalm, de aanvoeren zijn gering, trots daarvan zijn de prijzen moeilijk te handhaven. Voor den varkenshandel is het absoluut te warm. II. A A. Pelikaan Snip 10—8 Amsterdam 10—8 Boedapest Athene Mersaiuatruh 11—8 Cairo Rutbawells Gaza 12—8 Bagdad IS—8 Boeshir 148 Dj ask 14—8 Karachi 13—8 Jodpoer 12—8 Allahabad Calcutta 11—8 Akyab Rangoon 10—8 Bangkok Alor Star Singapore 9—8 Medan Batavia 9—8 I Vertrek van het eerstvolgend© post vliegtuig van Amsterdam 17 Augustus. Woensdag 13 Augustus. Hilversum: V. A. R. A 5.00. Tijdsein. 8.01. Gramofoonmuzick. (8.15 Morse-tijdsein). V. P. R. O. 10.00. Morgenwijding. V. A. R. A. 10.15. Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven. Orgelspel door Jan Vogel op het V.A.R.A.-orgel. 12.00. Tijdsein. 12.01. Een half uur Weensche muziek door „Dc Flierefluiters" o.l.v. Ray Forest. 12.30. Gramofoonmuziek. 12.45. Dansliederen uit oude en nieuwe wereld door „Dc Flierefluiters" o.l.v. Ray Forest. 1.15. Gramofoonmuziek. 1.30. „De Flierefluiters" o.l.v. Ray Forest. 2.00. Voor de kinderen. 3.45. Onderbreking voor verzorging van den zendor. 4.00. „La Bohème", opera in 4 acten van Giacomo Puccini. Uit te voeren door: koor en orkest van „Scala", Milaan, o.l.v. Carlo Sabanjo. 5.45. Carel Rijken draagt voor: „De dich ter", Karei Capek. Vert. dr. A. E. Boutelje. 6.00. Eddy Walls en zijn ensemble. R. V. U. 6.30. „Het even in de Natuur". Spreker: Dr. Molle Eisma, te Haarlem. Onderwerp- Landplantcn. V. A. R. A. 7.00. Eddy Walis en zijn ensemble. (7.15 Morse-tijdsein). 7.45. Actueel allerlei uit de arbeidersbe weging, te verzorgen door het Nederlandsch Verbond van Vakvercenigingen. 8.00. Herhaling van S.O.S.-berichten. 8.02. Rumba's en Paso-Dobles door „De Flierefluiters" o.l.v. Ray Forest. 8.15. Eugene Charmon zingt, met piano begeleiding van Rutger Schoute. S.30. Schlagers 1931 door „De Fliereflui ters" o.l.v. Ray Forest. 8.45. Persbureau Vaz Dias en V.A.R.A.- >Varia.. 9.00. Muziek uit verre landen door „Do Flierefluiters" o.l.v. Ray Forest 9.30. Hallo! Opstaan! Non stop-revue door Mr. Sarkast. 10.00. Moderne dansmuziek door „De Flie refluiters" o.l.v. Ray Forest. 10.30. Kermis in Mexico. Ooggetuige-ver slag van Leo Matthias. Met gramofoonpla- ten. 11.00. Gramofoonmuziek. (11.15 Morse-tijdsein). 12.00. Tijdsein en sluiting. Huizen: N. C. R. V. 8.00. Schriftlezing cn meditatie. 8.15. Morgenconcert (gramofoonplaten). 10.00. Morgendienst, te leiden door ds. I. Groenenberg, Geref. predikant to Neder- horst den Berg. K. R. O. 10.30. Pontificale H. Mis in de Kathedraal te Utrecht ter gelegenheid van het 40-jarig priesterfeest van Z.H. Exc. Monseigneur J. G. H. Jansen, Aartsbisschop van Utrecht. Koor onder leiding van Johan Winnubst. N. C. R. V. 12.00. Politieberichten. 12.15. Joh. de ITcer zingt. (Gramofoonpla ten). 12.30. Onze Zang- cn Muziekverecnigingen. Concert door het Chr. Kinderkoor „De Kleine Lofstem" te Capclle a.d. IJssel. Di recteur: Otto de Vaal. Pianobegeleiding: Gerard 't Hardt. I.30. Een half uurtje marschmuziek. (Gra mofoonplaten). 2.00. Verzorging van den zender. 2.30. Praatje voor onze jeugdige postzegel verzamelaars. Spreker: de heer R. v. cl. Kamp to Leeuwarden, over: „De jeugdige postzegelverzamelaar". 3.00. Concert, te geven door een kwartet, o.l.v. Louise Lauenroth. 2 violen, cello, piano of orgel. 5.00. Kindcruurtje, te leiden door den heer J. Kooman, te 's Gravenhagc. Zang: Mej. N. Evenblij, te 's Gravenhage. Piano: Mej. G. Koeman, te Hilversum. 6.00. Orkestmuziek (gramofoonplaten). Ondorwijs voor do Scheepvaart 6.30. Uitzending van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. Do heeren A. Banning en L. K. A. van Duuren geven een toelich ting op de lessen voorkomende in het week blad „De Binnenvaart". N. C. R. V. 7.00. Politieberichten. 7.15. Persberichten Chr. Persbureau. 7.30. Gramofoonmuziek. 8.00. Concert door liet N.C.R.V. Kle^ Orkest met N.C.R.V.-Orgcl, o.l.v. Piet van den 1-Iurk. 9.00. Spreker: De lieer P. J. Grondel, le Krabbondijke, zcndcling-lecraar op Nieuw- Guinee. Onderwerp: „25 jaar zendeling on het eiland Noemfor". 9.30. Vervolg-concert. 10.30. Gramofoonplatenconcert. II.15. Tijdsein. Vader „Waar is Bobby Moeder „Ik sloot hem op in de kast. eert uur geleden. Zoo net vroeg ik hem, of hij er uit wilde en dan een zoete jongen zou zijn, maar hij weigerde." Vader „Om 's hemels wil, haal hem er dadelijk uit Ik heb daar gisteren dc appels .opgeborgen." {Passing Show).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 6