la. M.R.N. OOSTERVEEN Agenda Gevangene van de nazi's EENDAAGSCHE AFSTANDSMARSCH VAN BATO LACQEHAYE STAYERS KAMPIOEN Larsgestraat 42 - Tel. 77 WIELRENNEN Naar „Het Volk" bericht, bevindt de heer H. M- Spansicr, secretaris van den Nij- nicegschen Bestuurdersbond, zich reeds se dert Zaterdagavond in Duitschc gevangen schap. Het was Zaterdagmiddag tegen een uur of vijf, dat een tweetal Nijmeegsche sociaal democraten, Spansicr en C., zich per Cle ver Strassenbahn naar de Duitsche grens plaats Kleef begaven. Nadat zij onderweg de nationaal-socialis- tische troepen tegen gekomen waren, die naar de vergadering te Nijmegen trokken, werden zij kort daarop aan de grens van Kleef door eor. viertal geüniformeerde na zi's, onder commando van een Oberführer uit de tram gehaald, om onder strenge be waking der met revolvers gewapende bruin- hemden naar de nazi-kazerne to worden overgebracht, waar zij in een cel werden opgesloten. Op dat oogenblik werd eerst Spansier en daarna C. aan een langdurig verhoor onderworpen. Tijdens dit verhoor hleek, dat Spansier in hechtenis wordt ge houden voor het verspreiden van voor den Duitschen staat gevaarlijke lectuur. De heer C werd te middernacht in vrij heid gesteld. Spansier bevindt zich echter nog steeds in hechtenis. Do pogingen der Nijmeegsche autoritei ten en die der grensgemeenten om met den lieer S. in contact te komen, zijn tot nu toe zonder resultaat gebleven Naar „Het Volk" verneemt heeft de lei der der sociaal-democratische Tweede Ka merfractie, ir. J. W. Albarda, in zake de gevangenhouding van pg. Spansier gister ochtend de bemiddeling en tusschenkomst verzocht van den minister van buitenland- scbe zaken, jhr. Do Graeff. WEER EEN MOORD TE ROTTERDAM. Rotterdam, 16 xVug. Vanochtend om negen uur heeft op het politiebureau aan do Witte de Withstraat to Rotterdam zich aangemeld de 24-jarige chauffeur F. W die mededeelde, dat hij zijn vrouw had dood geschoten. Deze medcdceling bleek waar. I)c politie vond in liet pension aan den Schiedamschesingel een vrouw, met oen schotwonde in den linkerslaap dood op het bed liggen. Het was dc 20-jarige A. A. M. Ülok, huisvrouw van W. Volgens verklaringen van den chauffeur waren zij sinds 1930 getrouwd. Zij woonden in Maastricht en hadden een zoontje, dat nu 2 jaar is. Vier wek cngeleden heeft de vrouw dc echtelijke woning, in Maastricht, verlaten en is naar Rotterdam gegaan. Za terdagavond had de man haar opgespoord in 'n pension aan den Schiedamschcn singel Verschillende malen poogde hij haar over te halen weer met hem mee te gaan, maar de vrouw weigerde. Vanochtend om half 9 is bij weer naar het pension gegaan. Hij vond de vrouw op haar kamer te bed; na een korte woorden wisseling hoorden de bewoners van het pen sion een schot en toen zij toesnelden, kwa men zij den man tegen. Ilij zeide zijn vrouw te hebben gedood en zich te zullen aangeven bij dc politie. liet onderzoek heeft uitge wezen, dat de vrouw op slag dood moet zijn geweest Met lijk is naar het ziekenhuis vervoerd, waar dc sectie zal worden ver richt. Dc dader is opgesloten. Zeist. Door de Zeister Gymnastiek- en Athletiekvereen. „Bato", afd. Wandel sport, wordt op Zondag 27 Augustus a.s. een cén-daagsche afstandsmarsch door de mooie omstreken van Zeist georganiseerd, welke rnarsch voor Heeren 50 K.M. en voor Dames en Juniores van 16 tot 18 jaar 40 K.M. be draagt De deelname aan dezen rnarsch is voor ieder vrij, zoodat dames en heeren (mini mum leeftijd 16 jaar), vereenigingen, mili taire- en politic-korpsen, al of niet aangeslo ten bij dc K.N.A.U., er aan kunnen deelne men. Men kan zoowel individueel als in groepsverband uitkomen, doch voor een groep moeten minstens 10 deelnemers met 1 leider zich opgeven. Aan ieder, die het par cours binnen 9 uur volbrengt, wordt een herinneringsmedaille uitgereikt, terwijl elke voreeniging, die met een groep zonder uit vallers of achterblijvers, steeds in groeps- vorband m.archeerend, den rnarsch vol brengt, in aanmerking kan komen voor een ^recnigingsprijs. Er zijn verschillende prijzen beschikbaar gesteld, o.a. voor den mooist marcheerendcn groep, voor den grootston groep, enz. De start heeft plaats des morgens om 10 uur precies vanaf Ilotel „Boschlust", waar tevens kleedgelegenheden zijn. Aan het startbureau, flat om 9 uur wordt geopend, worden de controle-kaarten en banden uitgereikt. Het morcheeren in wandelkceding wordt aanbevolen, terwijl bij groepen uniforme kleeding wordt verzocht De leiding der rnarschcn behoudt zich het recht voor om bet marcheeren met vlaggen, het dragen ^an insignes, enz. zoo noodig te verbieden. De deelnemers zijn gerechtigd hun tempo zelf te regelen, dat buiten de kom van Zeist vrijgegeven wordt, en nadrukkelijk zij er op gewezen, dat deze marsch geen snclheids- rcarsch is on dat de eerstaankomenden dan ook niet zullen worden vermeld. Voor behandeling van voeteuvels, enz. cal borden zorggedragen door de afd. Zeist van het Ned. Roode Kruis. Gezien de buitengewone tevredenheid over de door „Bato" georganiseerde mar- schen, twijfelen wij er niet aan, of ook op 27 Augustus zal een groot aantal wandel enthousiasten naar Zeist komen om te ge- toeten van het prachtige parcours. Met een voorsprong van 7 ronden op nummer twee Parijs. 15 Augustus (V.D.) Voor 30.000 toeschouwers vond hedenmiddag op de Pare des Princesbaan te Parijs de eind strijd plaats om het stayerswercldkam- pioenschap, waarvoor zich hadden geplaatst de Franschen Lacquehaye en Paillard, de Duitschers Möller en Metzj en Giorgeiti (Italië) en H. Suter (Zwitserland). Lacquehaye nam onmiddellijk den kop en behield deze voortdurend. Regelmatig vergrootte hij zijn voorsprong, lapte achter eenvolgens al zijn tegenstanders ecni^e ma len. Na 62 K.M. gaf Möller den strijd op, hij had steeds met lekke bandjes te kam pen. Paillard voelde zich niet. geheel fit, weshalve ook hij voor het einde van de baan verdween, nadat hij ongeve»r G5 K.M. van de 100 had afgelegd. In de laatste 49 K M. lapte Lacquehaye met de regelmaat van een uurwerk al zijn tegenstanders na elke 10 K.M. Zoo eindigde numero twee Giorgetti op niet minder dan 7 ronden achterstand op den winnaar. Het veld vonden wij. met uitzondering dan van Lacquehaye, die werkelijk schitterend rc»d, lang niet sterk, en gaarne hadden wij de Graaf hier in dezen eindstrijd een rol zien spelen. Doch hij krijgt zijn kans Donderdagavond te Amsterdam bij de eerste revanche der wereldkampioenschappen Wat de andero deelnemers betreft, Metze reed pas tegen het einde zeer goed, terwijl Möller, zooals we reeds zeiden, nu*t in vorm was. Het eindresultaat luidde: 1. en wereldkampioen Lacquehaye (Frankrijk) tijd over de 100 K.M. 1 uur 20 min. 36,2 sec. 2. Met 7 ronden achterstand. Giorgetti (Italic). 3. Metze (Duitschland) met acht ronden achterstand. 4. Suter (Zwitserland) met 9 ronden ach terstand. Möller (Duitschland) en Paillard (Frank rijk) staakten den strijd. Na Amsterdam houdt Parijs d© revanche van de wereldkampioenschappen en wel op Zondag 20 Augus'us as. met de renners Paillard, Lacquehaye. Möller, Metze, Gior getti, Suter, Thollembeek (België) en Grant (Engeland;. Rest nog te vermolden, dat Zwitserland in de eyclcballwedstrljden het wereldkam pioenschap won met 5 punten, Frankrijk 4 punten, Duitschland 3 punten en België 0 punten. De resultaten der laatst» wedstrij den waren1 Zwitserland—België 30; FrankrijkDuitschland 5—1. WATERPOLO A. Z. en P. C. I—DE STAR L Hedenavond speelt A. Z. en P. C. I haar laats ten competitie-wedstrijd tegen het eerste zevental van De Star (Utrecht). De wedstrijd wordt gehouden in Bad Pesic. COMPETITIEINDEELING SEIZOEN 1933—1934 U. P. V. B. De indeeling van den U.P.V.B. voor hot komende seizoen luidt volgens Sportleven als volgt: lo klasse: Brederodes, B.V.C., E.S.V.A.C., 's-Grave- land, J.S.V., N.I.O., Soesterberg, Scherpcn- zcel, Sperwer, St. Boys, Veencndaal. Reserve lo klasse A: Amsvorde 2, B.V.C. 2, Donar 3, 't Gooi 4, H.V.C. 3, Hilversum 4, Soest 2, Sopla 2, Velox 4. Reserve 2e klasse A: Hercules 4, Hilversum 6, Holland 3, H.V.C. 4, Soesterberg 2, Utrecht 3, Voorwaarts 3, Velox 6. Reservo 2e klasse C: A.P.W.C. 2, Amersf. Boys 2, E.S.V.A.C. 2, 's-Graveland 2, Laren 2, Sperwer 2, Quick 2. Reservo 3e klasso A: Elinkwijk 6, 't Gooi 6, Hercules 5, H.V.C. 5, Kampong 5, P.V.C. 4, Utrecht 4, U.V.V. 6. Reserve 3e klasse D: A.W. 3, Amsvorde 3, B.F.C. 3, Laren 3, N.V.C. 2, Soest 3, Sopla 3, de Zebra's 2. VEREENIGING TOT BEVORDERING VAN HET VREEMDELINGVERKEER. Over haer groei. Sedert de herleving in 1923 dus 10 jaren geleden is het ledental van de Vcrecni- ging tot bevordering van het Vreemdelin genverkeer steeds stijgende. Als maximum sedert de oprichting van deze Vcreeniging leverde het vorige jaar (1932) 548 leden op. Vanzelfsprekend zou het Bestuur gaarne zien, dat dit jaar dit topgetal overschreden werd. Daarvoor zijn nog minstens drie le den noodig. Bracht het vorige jaar f 1709.aan con tributie op, op 1 Augustus j.l. was dat be drag nog 35.beneden dat cijfer. Voor namelijk is deze daling te wijten aan het feit, dat wel velen de Vereeniging bleven steunen, maar met een kleiner bedrag dan voorheen. Het is echter nog mogelijk boven het peil van 1932 uit te komen. Terwijl de V.V.V. te Utrecht 557 leden telt, die te zaracn G000.— contribueercn, heeft de V.V.V. te Amersfoort 545 leden, die te zamen 1674 bijeen brengen. Hoe wordt Amersfoort door den vreemdeling beoordeeld? Het is een menschelijke gewoonte, over het goede dat genoten wordt, weinig of niets te zeggen, doch, indien er klachten zijn, de ze onmiddellijk te uiten. Nu is dat V.V.V. geenszins onaangenaam. Integendeel; achter in den Hotel- en Pensiongids, die in han den komt van schier eiken vreemdeling die Amersfoort bezoekt, heoft deze vereeniging verzocht, haar met zijn bevindingen in ken nis te stellen. Maar het is wel eigenaardig, dat baai- hoogst zelden een klacht bereikt, doch dat het aantal loftuitingen telken jaren toe neemt. Tenslotte vermelden wij hier één uit de vele. Dc I-Icer B. Akkcrsdijk, Balscmijn6traat 10a te Ililligcrsberg, schrijft ons (d.d. 30 Ju ni j.l.) o.a.: „Over Uw mooie en aan natuurschoon zoo rijke gemeente en haar omstreken, niets dan lof. Ik bracht reeds meerdere vacanties bij U door en hoop ook in de toekomst nog dik wijls van Amersfoort's omstreken te genie ten. Ook mijn kennissen, die ik Uw gemeente en omstreken als vacantie-oord aanbeval, waren vol lof en unaniem van oordeel, dat hier inderdaad van een ideaal vacantie- oord gesproken kan worden." RAAD VAN ARBEID TE AMERSFOORT. Invaliditeitswet. Stand op 1 Juli 1933. Geneeskundige behandeling of verpleging. Aantal gevallen, waarin behandeling of verpleging werd toegestaan. Over het gehecle land bedraagt bet to taal gevallen: 47291. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeids Amersfoort 1563 gevallen. Aantal observaticgevallcn niet of nog niet door behandeling gevolgd. Over het geheele land bedraagt het totaal geval len 1211. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort 9 gevallen. Weezenrenten. Over het gehecle land bedraagt het to taal toegekende Weezenrenten 13738(98), tot een totaal bedrag van 2.171.304,44 per jaar. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort 333(3) gevallen tot een totaal bedrag van 49.984,50 per jaar. Wcduwenrentcn. Over het geheele land bedraagt het aantal toegekende Weduwonrenten 24267(73) tot een bedrag van 3.982.592,51 per jaar. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort (624(1) gevallen tot een totaal bedrag van 193.0G0.36 per jaar. Afkoopsom aan Weduwen. Over het geheele land bedraagt het aan tal afkoopsommen 109 tot een totaal be drag van 20.178,74. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort 3 ge vallen tot een bedrag van 483.49. Afkoopsom aan Weezen. Over het gehecle land bedraagt het aan tal afkoopsommen 167 tot een totaal bedrag van 20 178,74. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort 4 geval len tot een bedrag van 606,44. Ouderdomsrenten. Over het geheele land bedraagt het aan tal toegekende Ouderdomsrenten 102270(334) tot een totaal bedrag van 15.391.029.16 per jaar. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeids Amersfoort 2642(12) gevallen tot een totaal bedrag van 398.632.per jaar. Invaliditcitsrenten. Over het gehecle land bedraagt het aan tal toegekende Invaliditcitsrenten 41404(499) tot een totaal bedrag van 5911.361,18 por jaar. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort 1233(15) gevallen tot eón totaal bedrag van 171.619,22 per jaar. Dc tusschcn haakjes geplaatste cijfers hebben betrekking op het aantal overlede nen, ingetrokken renten of uitkecringen of geëindigde renten wegens het bereiken van den 14-jarigen leeftijd in de maand Juni 1933. CEL-PRIMEUR. Het eorste gesprek vanuit de telefooncel. Het eerste gesprek vanuit de telefooncel op het autoparkeerterrein tegenover het politiebureau werd vanmorgen door on6 gevoerd met het bureau van het Amers- foortech Dagblad, waarmee wij dus een primeur hadden. Wij gingen hierbij geheel volgens de regelen der kunst te werk. Na tweemaal genereeren kregen wij verbin ding met den interlocalen dienst, waar d€ gesprekken vanuit de spreekcellen behan deld worden. Jui6t op het oogenblik, dat wij verbonden werden met bet gevraagde nummer, be- eonen van dit gerief gebruik maakten trok hun koperen blaasinstrumenten. Deson danks was al het gesprokene goed ver staanbaar ook voor dengene aan den ande ren kant van de lijn. Het een en ander had veel bekijks en de noodige opmerkingen ontbraken natuurlijk ook' niet. Ook later, toen meerdere per snen van dit gerief gebruik maakten trok dit veel belangstelling. Het gemak van deze spreekcellen bleek vooral bij een regenbui, welke even later viel. Men belt een taxi en staat tijdens... het wachten droog. Na het genereeren wacht men rustig op de telefoonjuffrouw, die het aantal in de incassceringsgleuf te werpen dubbeltjes op geeft. Langs electrischcn weg kan deze zich er dan van vergewissen of men het juiste aantal in dc gleuf werpt. Een locaal telefoonboekje is eveneens in de cel opgehangen, terwijl men zijn tasch, hoed of koffer tijdens het gesprek op een ijzeren opzetje kan laten rusten. Deze smaakvolle en eenvoudige alurai nium-cellcn zijn zeker niet storend voor het stadsbeeld. Voor storingen tijdens het gesprek zelf kan men zich wenden tot een in de cel aangegeven gebouw. Verder laten wij het woord aan onze etadgenooten., PRIESTERFEESTEN. Aan de Elleboog. Zoo spreekt de volksmond van kerk en pastorie O. L. Vrouwe Hemelvaart. Dc Langcstraat ligt in deze parochie en de vele vlaggen, die daar gisteren bij Roomsch Katholieken uithingen, zullen niet zoozeer hebben gegolden het feest van den Aarts bisschop te Utrecht, dan wel het 50-jarig priesterfe»st van hun eigen pastoor, den eerw. heer deken L. A. F. H. Fock. Aan de hand van het feestnummer van de Eembode werd hier gisteren het leven en werken van den jubilaris besproken. Waar twee jaar geleden aan het 25-jarig pastoorschap aan do parochie grootc luis ter werd bijgezet, daar bleef het thans op verzoek van den Jubilaris bij enkel ker kelijke viering. In het kerkgebouw waren niet slechts de altaren gezet in een weelde van bloe men, ze warjn ook aangebracht om de pilaren een en hingen in siermanden neer in het midden van het schip der kerk. Van de zangkoorlribune af sierden prachtige kleeden. Door een sto;t van bruidjes, raisdiena ren en geestelijken voorafgegaan, betrad de Jubilaris voor dc Hoogmis het kerkgebouw aan de Grachtzijde, onderwijl het versterkte zangkoor de Veni Creator van With voor i-stemmig gemengd koor zong. Aan het altaar werd de Jubilaris geas sisteerd door zijn beide kapelaans, de eer waarde heeren de Jong en van Leeuwen als diaken en 6ub-diaken, door pastoor H. Vos van Maltby (Noord-Engeland) als presb ass. en den eerw. heer P. Tillcmans als cere- moniorius. Het zangkoor voerde de 4-stemmige Prcis- messe uit van Stahlo voor g»mcngd koor. De Jubilaris had erop gestaan zelf te preeken. Hierbij bleef h'J bij het feest van den dag, Maria Hemelvaart, tevens het patroonsfeest dezer kerk, tevens den dag der priesterwijdingen. Spr. schetste de glorievolle zorg van don priester en beval zich dringend aan in de gebeden zijner parochianen. Na den H. Dienst voerde het zangkoor de Priestercantate uit van mgr. v. Schaik. Van de receptie werd een zeer druk ge bruik gemaakt. Onder de aanwezigen be vond zich mgr van Schaik, proost van het Metropolitaan Kapittel, waarin ook dc Ju bilaris als kanunnik zitting heeft Pastoor Hartman, van dc kerk St, Fran ciscus Xaverius alhier, bood een couvert aan met vrije beschikking namens de gees telijkheid van het decanaat. Tal van vereenigingen hadden bloem stukken gezonden De dag werd besloten met een plechtig Lof f,«» zes uur. In dc omgeving der pastorie was ook door andersdenkenden dc vlag uitgestoken. Op St. Louis. In dit Jongenspensionaat op den Berg werd het 25-jarig priesterschap gevierd van den rector, den eerw. heer L. Teeuwcn, die 17 jaar reeds aan deze inrichting is erbonden. Met de leerlingen zolf is het feest op 23 Juli gevierd, vóór den aanvang der vacantie. Toen werd als feestgave aan geboden een couvert mot zeer dikken in houd, ter vrije beschikking. Bij den Hoogdienst van heden, opgedra gen door den Jubilaris, werd deze geas sisteerd door pastoor Sandkuyl der St Ansfridus-parochie als prebyter assistent en diens kapelaan Groothuis als diaken. Subdiaken was pat»r Gasthuis van het Missiehuis St. Jan te Soesterberg. Het zangkoor der broeders voerde de 4-stemmigo Mis van Grubber uit. In de receptieuren kwamen tal van oud lecrling?n en ouders rector Teeuwen geluk wcnschen. Namens de broeders van Sint-Louis werd een staande gangklok geschonken, terwijl het personeel een rookstel aanbood. Ook hier werd de dag besloten met een plechtig Lof. KINDEREVUE. Do kwajongensstreken van Flip en Flap. Zaterdag, 19 Augustus, zal des middags om half drie door het gezelschap Frits Scha kels in de schouwburgtent Dassi aan den Vlasakkerweg de speciale kinderrevue „De kwajongensstreken van Flip en Flapop gevoerd worden. Ook hierbij worden de ver schillende aantrekkelijkheden van een re vue als décors, costumes en lichteffecten toegepast; er is echter overal rekening mee gehouden, dat deze avontuurlijke kinderre vue juist voor kinderoogen bestemd is. Het belooft dan ook een ware vacantiedag te worden voor de kinderen, die mede door de bemoeiingen van het Amersfoortsch Dag blad eens echt kunnen genieten van do dolle avonturen van Flip en Flap. Voor verdere bijzonderheden venvijzen wij naar de advertentie in dit blad. MUZIEKVEREENIGING „EXCELSIOR" OP CONCOURS. Men deelt ons mede, dat de muzickver- eeniging „Excelsior" (voorheen Eerste Amersf. Mondharmonicaclub Excelsior) op het zang- cn muziekconcours te Bilthovcn in de 4de afdecling een Ion prijs behaalde in den marschwcdstrljd cn een 2en prijs in den concertwedstrijd. Voor dit fanfarecorps en den directeur, den heer A. Bikkers, is dit zeker een aar dig succes. GARNIZOEN. De dienstplichtigen der lichting 1933, be stemd voor het onbereden gedeelte \an liet 5e regiment veld artillerie, komen 16 Oc tober te Amersfoort voor eerste oefening onder de wapenen. Zij, die aangewezen zijn voor de onderofficicrsopleiding, vertrekken 14 Juli 1934 en de overigen 31 Maart 1934 met groot verlof. STAATSEXAMEN TOT TOELATING AAN DE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor diploma A de heer J. A. Mulder. WAT ETEN WIJ HEDEN? VOOR DE KOFFIETAFEL. Kaassneedjcs, Bereiding: 270 gr. oud brood, 250 gr. kaas, L. melk met room (gemengd), 15 gr. boter, 1 ei. Snijd het brood in l/t c.M. dikke sneedjes, bak ze aan één kant in wat boter. Meng vervolgens de geraspte kaas, de melk met room, cn het ei goed door elkaar. Besmeer den gebakken kant van de broodjes tame lijk dik met dit mengsel cn bak de sneed jes 5—10 min. op een met boter ingesmeerd bakblik in den heeten oven, tot ze goud geel zien. VOOR DE MIDDAGTAFEL. Hacbé. Aardappelpurée. Gestoofde bietjes. Gevulde meloen. Bereiding: Snijd van een meloen voorzichtig het kapje af, verwijder de pitten en maak het vruchtvleesch voorzichtig met een lepel los. Verdeel het vruchtvleesch in stukjes cn vermeng dit met een pond bramen, 2 geschilde, ontpitte, en in partjes gesneden perziken, cn 2 in schijven gesneden bana nen. Bestrooi dit mengsel met bruine sui ker en laat het een minuutje staan. Roer er tenslotte wat room door en dek de me loen weer toe met liet afgesneden kapje. Geef bij dit gerecht biscuits. Voor fijne vleeschwaren OOSTERVEEN Voor Comestibles OOSTERVEEN Voor Kolonlalewaren OOSTERVEEN Voor Delicatessen OOSTERVLEN Voor Indische artikelen OOSTERVEEN Voor Wijnen en Likeuren OOSTERVEEN Voor Chocolade- en Dessert- ortikelen OOSTERVEEN BURGERLIJKE STAND 15 Augustus. Geboren: Anna Janna Maria. d. v: Hermannus Wilhelmus Alferink en Gijsber- tha Johanna Heere. André Christiaan. z. v. Joseph André Locnders cn Roeloffina Maria Fontijn. Sophia, d. v. Jan van do Hoef on Sophia Louisa Maria Heijlcn. Gehuwd: Jan van Kuik on Martina Geertruida Brouwer. Wilhelmus Johannes Elis van Raaij cn Alijda Maria Stckelon- burg. Overleden: Christina Maria Fox, oud 68 jaar, weduwe van Rcijcr Bolderdijk. Jo hannes Gerardus Peters, oud 25 jaar, onge huwd. TEMPERATUUR VAN HET WATER. De temperatuur van het water in Pesie's bad bedroeg hedenmorgen 66 graden. Diploma's. Het diploma werd behaald door Joop do Jager, Nelly Koning, Lcnie Bluemink, Hen- drika Helena Wolf, Hendrik Rypstra on Jacob v. d. Spek. D a r e I IJ k s City Theater. Westsingel 7. Vertooning van „Ken meisje, dat men niet vergeet." Rembrandt Theater. Vertooning van „Hel den der prairiën" en „Een hel op aarde Museum FIéhtte, Westsingel. (Uitgezon derd -des Zondags). Theosofische bibliotheek, Gebouw Theoa. Vereeniging. Regentesselaan. lederen dag van 68 uur. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek, Muurhuizen 9. R.-K Leeszaal, Nieuwetraat 24. Vredesbibliotheek, Arnhemscheweg 50 Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23. 14—18 Aug. Schouwburgtent aan den Vlasakkerweg Revue „do Bilt seint" 14—19 Aug Internationale School voor Wijsbegeerte Leergang F. Leider Prof Dr. A. ,H de Harlog. Onderwerp Bij Wagner's 50-jarigen 8terfdag. (Schopenhauer. Nietz sche. Wagner en het muziekdrama). 19 Augustus. Schouwburgloge Dassi aan den Vlasakkerweg. Kinderrevue: „do Kwa jongensstreken van Flip cn Flap" opge voerd door het gezelschap Frits Schakels. 254 uur n.rn. 19 en 20 Aug. Schouwburgtent aan den Vlasakkerweg. Operetto „Blurao von Ha waii." OMREKENINGSKOERSEN. Off Not Niet Off. 15 Aug. 16 Aug. 12 uur Londen 8.20*4 8.17*4 Berlijn 59.06 59.04 Parijs 9.70s; 9.70*4 Brussel 3460*4 34.60 Zurich 48 47 88 Kopenhagon 36.75 36 60 Oslo 41.40 41.30 Stockholm 42.45 42 30 New-York 1.85% 1.85*4 Milaan 13.05 13.04 Praag 7.36 7.36% Medegedeeld door de Rotterd. Bankver<

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 3