G. VAN DUIN FORTMANN HEHENKAMP Omtrek Tijdschriften FRANKRIJK-HOLLAND STADION WIELERBAAN ECHT Utrechtschestraat 23 TEL. 898 D.F.C. VIJFTIG JAAR BRAVO, VAN EGMOND! VAN UW VEERENBED DOODELIJK ONGELUK BIJTERSCHUUR Een pater het slachtoffer WATERPOLO De ploegen samengesteld. Algemeen polo-nieuws Te Parijs zal Zondag a.s., 20 Augustus 1933, een ontmoeting plaats vinden tusschen Frankrijk en Holland heeren (jeugd) en da mes. De ploegen daarvoor zijn als volgt sa mengesteld. Dames: 100 M. vrijs slag: W. den Ouden (R.D.Z.), M. Mastenbroek (O.D.Z.). 100 M. rugslag: M. P. Oversloot (O.D.Z.), T. Baumeister (R.D.Z.). 200 M. schoolslag: J. Kastein (H.D.Z.), G. Brouwers (R.D.Z.). 4 X100 M. estafette: A. Timmermans (R.D.Z.), J. Selbach (A.D.Z.), M. Masten broek (O.D.Z.), W. den Ouden (R.D.Z.). Schoonspringen: G. Klapwijk (R.D.Z.). Heeren: 100 M. vrije slag: J. C. Scheffer (D.J.K.), H. L. Mooi (H.P.C 100 M. rugslag: J. C. Scheffer (D.J.K.), C. G. van Aelst (H.Z. P.C.). 200 M. schoolslag: J. J. van Woerkom (S.Z.C.), H. Paerl (bet Y). 5X50 M. estafette: C. G. van Aelst (H.Z. P.C.), J. M. Reekers (H.Z. P.C.), H. L. Mooi (H.P.C.), G. P. v. d. Kamp (Dolfijn), J. C. Scheffer (D.J.K.). De samenstelling van het Nederlandsche Jeugdzcvental is als volgt: Doel: J. van Oostveen (Neplunus, Zaan dam); achter: C. G. v. Aelst (H.Z. P.C.), D. Hazenberg (IJ) en J. Uitendaal (H.P.C.) voor: H. L. Mooi (H.P.C.), G. P. v. d. Kamp (Dolfijn) en J. M. Reekers (H.Z. P.C.), Het zwemmen van Willy den Ouden is intusschcn twijfelachtig geworden, daar bij de Technische Commissie bericht is binnen gekomen, dat de Rotterdamsche zwemster niet aonder haar verzorgster, Mevr. van Wijckhuysen, naar Parijs gaat (o.i. zal hierin kort voor het vertrek nog wel een verandering ten goede komen). Algemeen leider is de he2r J. W. van Doorn te Maarssen, secretaris van de tech nische commissie van den N.Z.B.; leider van het jeugdzcvental is de heer G. Blitz (Amsterdam), voorzitter der Polo-commis sie. Als verzorgster voor do dames fungeert de schoonspringster Truus Klapwijk. Het gezelschap vertrekt naar Parijs Vrij dag 18 Augustus). De revanche van Parijs. Huldiging van v. Egmond Amsterdam, 15 Aug. Tegelijk met do huldiging van onzen nationalen wiclren- favoriet den nieuwen wereldkampioen van Fgmond, dio op zoo schitterende wijze to Parijs voor ons land wist te zegevieren, zal Donderdagavond in het Stadion ook de revanche van Parijs plaats hebben. Weer zullen van Egmond on zijn rivalen Ulrich (Frankrijk), Anker Meyer Andersen (Denemarken) en Pola (Italië), die achter eenvolgens als tweede, derde en vierde eindigden, aan den start verschijnen en elkaar nogmaals in een zestal matches k deux bekampen. Ook de profs zien elkaar op de Stadion- baan Donderdagavond weer terug. De Belg Scherens, die thans voor den tweeden keer het wereldkampioenschap wist te behalen, zal wederom tegen zijn tegenstanders van Parijs, t. w. tegen Michard. Richter en Martienetti hebben te rijden, zoodat ook in dit geval do afwezigen te Parijs eigenlijk niets behoeven te missen en een volledige reprise van de groote Fransche gebeurte nis op de Stadionbaan Donderdag zien plaats vinden. De stayers blijven evenmin achter. Do finalisten van Parijs starten eveneens op de Stadionbaan voor den 100 K.M.-rit met Lacquehaye (wereldkampioen), Paillard, Möller, Metze en Gioergetti, terwijl ook de Amsterdamsche stayer de Graaf zal mee rijden in dezen rit. Een program dus Donderdagavond, dat nog aangevuld met een tandemwedstrijd voor amateurs, heel wat belooft en waar mede do Stadiondirectie zeker eer inlegt. Speciaal in verband met de huldiging van Jacq van Egmond, die op zoo waardige wijze onze Hollandsche kleuren verdedigd heeft, ware het te wenschen dat er Donder dagavond in het Amsterdamsche stadion geen plaats onbezet blijft. Lawnteiwis. OM DEN DAVISBEKER 1934. NoorwegenJoego-Slavië 02. Oslo, 15 Augustus (V.D.) Voor de tweede ronde van het Davisbekertournooi 1934 is heden te Oslo aangevangen de wedstrijd NoorwegenJoego-Slavië. De stand na den eersten dag 'gaf een 20 voorsprong aan voor Joego-Slavië. Puncec (Joego-Slavië) Sioeg Haanes (Noor wegen) 61, 60, 36, G4. Kukuljevec (Joego-Slavië) sloeg FinD Smith (Noorwegen) 6—1, 61, 6—1. Hierin ligt de blij- \ende waarde van As- scher-Diamant. Hier uit spreekt de trots van iedere vrouw, die zich gelukkig weet met As- scher Diamant. Fon kelende brillantcn in achttien Karaats wit goud of platina ge monteerd, Ringen, Broches, Spelden, Col liers en Armbanden. Feeestelijkheden te Dordrecht Vandaag bestaat D. F. C. op den kop af 50 jaar! Op dien datum werd de Dordtsche Cricket Club geboren waaruit later D.F.C. overbleef. Het was in 1899, dat de naam de finitief als Dordtsche Football Club werd geregistreerd. Er werd dus in de eerste zeven jaar tot 1890 alleen cricket gespeeld. Toon kwam de Merwechs de rangen versterken en deed voetbal zijn intrede. Langzaam groeide het clubje uit tot een vereniging van beteekenis. In 1904 promoveerde D.F.C. na een pracht- seizoon naar de eerste klasse. Dat eerste elf tal bestond uit: Beeuwkes, J. Bouvy, v. Raadshoven, Henk Koopman, E. Bouvy, M. C. van Droogc, Wout Burger, Dirk Lotsy, Dolf Bouvy^ Geert Goedhart, Flip Koopman. D.F.C. heeft, als allo voetbalclubs, haar ups maar ook haar downs gekend. Donkere dagen van tweespalt en interne moeilijk heden. Zooals in 1913 toen de Koopmannen, de Kleynen, do Bouvy's er uitgingen. Toen kwam er een nieuw bestuur met J. C. Re- delé aan hit hoofd en een nieuw elftal on der leiding van Dirk Lotsy. En het ging weer goed. Gedurende 29 seizoenen speelt D.F.C. in de eerste klas. Niet minder dan 6 keer werd de 2de plaats ingenomen op den eindstand. In totaal speelde D.F.C. I 55-4 competitie wedstrijden, gewonnen 232, gelijk 94, verlo ren 228. Goals voor 1192, goals tegen 1150, punten 558, 'gem. 1.01. D.F.C. bewandelt dus, wat men noemt, den gulden middenweg. In het Nederlandsch elftal zijn in den loop der jaren negen D,F.C. spelers uitgeko men, die in totaal in 70 wedstrijden hebben meegespeeld. R. Bemwkes (voor het eerste in 1905); D. N. Lotsy (eveneens 1905), W. H. de Vos (ook 1905); P. Bouman (1912); N. Bouvy (1912), A. R. C. Bijvoet (1913); B. A. v. Hemert (1914); M. C. Sigmond (1923) en E. R. Ruisch (1926). Dirk Lotsy was in 1914 aanvoerder van het Nederlandsch elftal. De feestelijkheden. Do feestelijkheden, die den geheelen zo mer al sportief zijn herdacht met allerlei wedstrijden voor jong en oud, beginnen morgen, met een plechtig moment op het D.F.C.-veld, waar dan een nijuwe clubvlag wordt aangeboden, door een commissie uit de leden. Vervolgens komen de D.F.C.'ers in feestvergadering bijeen in Hotel Ponsen, waar mr. Rehs de herdenkingsrede zal uit spreken. Een gemeenschappelijk souper be sluit den verjaardag. Einde September, na de vacanties, staat de feestweek op het programma met als hoogtepunten: een reünistendiner, en 6portoptocht van alle Dordtsche sportver- eenigingen, een receptie, de verschijning van een gedenkboek en de opvoering van J. v. Randwijks D.F.C.-revue 1933. Tenslotte speelt D.F.C. I op 1 Oct. een cerewedstrijd tegen Go-Ahead, kampioen van Nederland. Zwemmen. WATERPOLO EUROPA—HONGARIJE 2—9 Boedapest, 15 Augustus (V.D.) De wa terpolo wedstrijd Europa—Hongarije werd gemakkelijk voor 1500 toeschouwers door de Olympische kampioenen 'gewonnen met 92. De ruststand was 40. De Europeecho punten werden gemaakt in de tweede helft door Stoelen (België) cn Scgulze (Duitsch- land). Voorts werd de landenwedstrijd Duitsch- landHongarije voortgezet. De belangrijk ste uitslagen luidden: 100 Meter rugslag: 1. Schulzo (D.) 1 min. 14,4 sec.; 2. Bitskey (II.) 1 min. 14,8 sec. 4 X 200 Meter vrij e slag estafette: 1 Duitschland 9 min. 32,6 sec.; 2. Hongarije 9 min. 35,2 sec. 100 Meter schoolslag: 1. Sietas (D.) 1 min. 15,8 sec.; 2. Hild (D.) 1 min. 20 sec.; 3. Me- zey (H.) 1 min. 21,8 6ec. De landenwedstrijd werd gewonnen door Duitschland mot 2717 punten. DE FRANSCHE ZWEMKAMPIOEN SCHAPPEN. P a r ij s, 15 Augustus. In het zwembad te Tourelles werden do Fransche kampioen schappen voortgezet met de volgende resul taten: 1500 Meter vrije slag: 1. Taris, 22 min. 13 sec. 100 Meter vrijs slag: 1. Tari6, 1 min. 1,8 sec.; 2. Diener 1 min. 3,8 sec.; 3. Roig 1 min. 4,4 sec.; 4. Cartonneh 100 Meter vrije slag dames: Mile Blon- deau, 1 min. 13,8 sec. 200 Meter schoolslag heeren: 1. Schoebel, 2 min. 58,2 sec. 100 Meter rugslag heeren: 1. Noual, 1 min. 14,8 sec. 4 X 200 Meter estafette: 1. Enfants de Neptunues 10 min. 17,4 sec. 100 Meter vrije slag juniores: 1. Cavaliero, 1 min. 11,8 sec, Hoe hij er in slaagde Ulrich op zij te komen en te kloppen Onze speciale correspondent meldt ons nog uit Parijs, d.d. 14 Aug.: Jacobus van Egmond, deze buitengewoon sympathieke Haarlemmer, is onze nieuwe amateur-wereldkampioen. Voor al het goeds, wat men van dezen bijzonder athleti- schen Hercules kan vertellen, zijn do ko lommen van het U. D. feitelijk te klein. Daarom moeten wij ons ditmaal maar ver genoegen door alleen de feiten te memoree- ren; van onze overige renners is ook veel goeds, doch ook nog wel een teleurstelling te schrijven. J. van Egmond dan begon Zondagmiddag met het zeer beslist winnen van zijn demi finale tegen den Deen Andersen. Daarna won hij met ruim een lengte zijn eerste rit in de finale, op den Franschman Roland Ulrich. En toenna het winnen van al deze series, wachtte J. van Egmond nog maar één rit, de beslissende rit tegen Ulrich, die hij alleen winnen kon door alles te geven. Ulrichs kans om te winnen was, om na den eersten bocht (er werden twee ronden van 450 meter gereden) plotseling uit de tweede positie weg te loopen, het geen hij dan ook deed. Hij had een angstig grooten voorsprong van ongeveer 35 M.; en toen eindelijk van Egmond flink aan ging zetten en Ulrich pas op pl.m. 400 M. van den eindstreep, op reeds vrij groote snel heid, te pakken kreeg, toen zette van Eg mond den ingezetten spurt door, met het resultaat dat hij op de laatste honderd meter Ulrich in razend tempo voorbij vloog en met zeker twintig M. voorsprong won. Dit was voor ons, Nederlanders, in een internationale omgeving van wel vijftig duizend mensclien, een onvergetelijk mo ment. In een oogenblik stonden wij boven op de afrastering der cementenbaan met jassen en zakdoeken te zwaaien en, zoo hard wij konden, bravo te roepen. Van Egmond werd bestormd door fotografen, na dat hij eerst nog do gelukwenschcn van ministers en andere autoriteiten in ont vangst had te nemen. Daarna volgde, over laden met bloemen, het ccrerondje samen met Ulrich. Van Egmond hield daarna den geheelen middag rust, en ook den volgenden dag volgde hij, als belangstellende, het verdere verloop van het programma. Onze twee deelnemers in het nummer 100 K.M. met gangmaker hebben teleurgesteld. De Graaf moest na acht K.M. den strijd opgeven, door het gebruik van verkeerd voedsel, en van der Wulp was door zijn val in het Amsterdamsche Stadion nog niet op krachten, zoodat hij den strijd na een twaalf kilometer dok moest opgeven. In het amateur-wegkampioenschap bezet te Roeien de dertiende plaats uit een ploeg van vijftien rijders, terwijl er in liet geheel veertig renners aan deelnamen. Van dezen stocren Roeien zullen wij hog veel goeds beleven. Onze rijder Reyen bezette de zestiende plaats, terwijl Kruisman moest opgeven wegens machinedefect. De Zwitser P. Egli won hierin den eersten prijs. Onze profs hebben zich kranig geweerd. Terwijl de amateurs tienmaal het parcours moesten rijden, zag men de profs twintig maal rondrijden, zijnde 250 K.M. Direct na do start nam van de Ruit met niemand minder dan den winner van den tour de franco 1933, G. Speicher, de leiding. Hij be hield deze plaats vier ronden, waarna hij moest afzakken tot het eerste hoofdpele- ton. Valentijn, die zich in het begin niet zoo op den voorgrond plaatste, liep na tien ronden van het hoofdpclcton weg. Hij kwam als derde over den eindstreep, na niet minder dan zeker twintig van de aller grootste renners achter zich te hebben ge laten, terwijl er drie en veertig gestart waren. Onze nationale kampioen van Oers moest in de zesde ronde opgeven wegens machine defect, na ons eerst herhaalde malen te hebben getoond dat hij allen de baas was in het klimmen. Het was jammer, want hij deed een goede gooi naar de eerste plaats. De belangstelling van het publiek was bijzonder groot en herhaaldelijk gaven de menschen blijken van meeleven bij deze zeer geslaagde wedstrijden. Boksen. HET ECHTPAAR SCHMELING NAAR AMERIKA. Berlijn, 15 Aug. (V.D.) De oud-wereld kampioen Max Schmeling is van plan nog in den loop van dit jaar naar Amerika te gaan, waarschijnlijk vergezeld van zijn jonge echtgenoote. De besprekingen over een filmcontract van Anny Ondra zijn wel iswaar nog niet beëindigd, maar men neemt aan, dat zij tot een goed einde zul len worden gebracht. Het program van Schmeling vermeldt een eerste match in de maand December, doch over de voorge nomen ontmoeting met Sharkey staat tot dusver nog niets vast. CARNERA CONTRA MC. CORKINDALE. Rome, 15 Aug. (V.D.) Op 22 October a.s zal to Rome een gevecht over vijftien ron den plaats hebben tusschen Camera en den Zuid-Afrikaan Donald Mc. Corkindale. De partij gaat echter niet om den titel. JAPANSCHE RESULTATEN. Tokio, 15 Augustus (V.D.). Bij de voort gezette Japansche kampioenscheppen 15000 toeschouwers waren aanwezig leg de Masanori-Yoesa de 200 Meter vrije slag af in den fraaien tijd van 2 min. 13 sec. Koikke zwom 100 Meter rug in 1 min. 14 sec. MAKEN WIJ EEN KEURIGE DRIEDEELIGE MATRAS VRAAGT PRIJSOPGAVE LANGESTRAAT 63 IEL 88 STERRIT NAAR ANTWERPEN. De Koninklijke Nederlandsche Automo biel Club meldt ons: De Koninklijke Antwerpsche Automobiel Club organiseert ter gelegenheid van de opening van de Schelde-auto-tunnel op 10 September 1933 een Sterrit naar Antwer pen. den dag tevoren. De routes bedragen 150 k 200 K.M., waarbij men uit alle groote Belgische 6teden zal kunnen vertrekken, ook uit Antwerpen, Rij6sel en Breda. De gemiddelde snelheid moet 45 K.M. per uur bedragen, terwijl het inschrijfgeld op B.frs. 25.— is vastgesteld. Er zijn veel prij zen uitgeloofd. De deelnemers worden na aankomst te Antwerpen in de gelegenheid gesteld, te voet de tunnel te bezoeken, ter wijl zij bovendien kunnen profiteeren van 6pecialo logiesprijzen in de voornaamste Antwerpsche hotels. Het officieelo regle ment zal binnenkort verschijnen. Reeds kan worden medegedeeld, dat dc deelnemers, die uit Breda wenschen te vertrekken, moe ten 6tarten bij de controlepost aldaar. Deze is gevestigd bij het agentschap der K.N.A.C. Catherinastraat 8. De te volgen route gaat over Oostmalle, Lierre, Aerschot, Leuven, Mechelen, Antwerpen. Nadere inlichtingen kunneh worden in gewonnen bij het Secretariaat der K.N.A.C. Barncveld, 15 Aug. De door onze ge meente loopendc rijksweg met den dezen weg kruisenden NiJ kerk er weg beginnen op het gebied van verkeersongelukken een droevige vermaardheid te bezitten. Immers gisteravond viel op den rijksweg tusschen den Viersprong cn Terschuur, nabij de hoeve „den Palmpol" tengevolge van een auto-ongeluk alweer een menschenleven te betreuren, wat op genoemde straten binnen drie weken tijds het aantal doodelijkc on gelukken tot vijf deed stijgen Gisteravond dan kwam in snelle vaart uit do richting Apeldoorn een luxe auto rijden die in een der krommingen van den weg met zooveel kracht tegen een boom optornde, dat de wagen totaal vernield werd. In deze auto waren gezeten drie dames, een Roomsch-Katholiek geestelijke en een vierjarig kind. AI dadelijk bleek, dat de geestelijka er het ergst aan toe was. Hij toch was door de voorruit gevlogen, waar door hij hoogst ernstige hoofdwonden had bekomen. Nadat een geneeskundige voor- loopig hulp had verleend, werd pater Pe ters, aldus bleek de naam van den zwaar verwonde te zijn, naar het St. Elisabeth Gasthuis te Amersfoort vervoerd, waar hij in den nacht van Maandag op Dinsdag is overleden. Verder had mevrouw Baarsen— Olijman uit Amsterdam, die aan het stuur rad had gezeten, evenals een nog inzitten de dame een armbreuk bekomen. Ook deze dames zijn naar hit St Elisabeth Gasthuis overgebracht. BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO'S. Een gewonde. Woudenberg. Op den Maarsbergschén- weg onder deze Gemeente heeft een ernstig autoongeval plaats gehad. De heer v. d. K. uit Barneveld wilde vanaf de Slap- pendcl komende per auto den Maarsberg- schenweg opgaan toen hij door een vanuit het dorp naderende auto werd aangereden. Door den schok sloeg laatstgenoemde wa gen finaal over den kop cn bleef met de wielen in dc lucht terzijde van den weg liggen. In den wagen bevonden zich de heer v. A. en zijn 19-jarige zoon uit Dor drecht. De vader bekwam geen letsel, doch de zoon kreeg ccn armbreuk cn is na voor- loopig door Dr. Zweers te zijn behandeld, naar de Lichtenberg te Amersfoort overge bracht. De heer v. d. K. kwam met den schrik vrij cn kon na zijn auto van een nieuw wiel te hebben voorzien zijn reis vervolgen. De auto van den heer v. A. was geducht gehavend en werd door de fa Ilonders per kraanwogen naar de garage vervoerd. Het Vliegveld. Een oproep van de Commissie voor Op stijgingen der Koninklijke Nederland sche Verecniging voor Luchtvaart, ten doel hebbende de in verval geraakte ballonsport weer tot nieuw leven te brengen, was voor de redactie van „Het Vliegveld" aanleiding in no. 8 haar gedachten over het gaszak- vraagstuk te laten gaan. Ze doet enkele voorstellen en meent, op grond van spre kende argumenten, dat men zou kunnen beginnen voor verschillende aspirant-bal- lonvaarders, de toelating*?- en examen- cischen te vereenvoudigen. Want de tegen woordige cischen maken die opleiding ten eenenmale te kostbaar Caty Verbeek interviewde de vliegstcr mevrouw J. Hoekstra—Van der Does, ter wijl „Eddy" in zijn maandelijksche Over peinzingen hulde brengt aan luitenant-ko lonel Van Santen, den commandant der militaire luchtvaart-afdeeling, die met zijn vrouw heel dapper aan den vierdaagschen afstandsmarsch deelnam en ook tot ccn goed einde bracht. Een artikel uit Amerika pielt voor het gebruik van snelle enkel-motorige ver keersvliegtuigen met één bestuurder. Mis schien zit hierin iets ter overweging voor onze K.L.M. Ons Tijdschrift. In Ons Tijdschrift van deze maand tref fen wij naast een groot aantal voor het clcctricitcitsieven van genoegzaam belang zijnde artikelen een levendige polemiek aan van de heeren ir. J. J. L. Smits, directeur van het gemeentelijk gasbedrijf te Utrecht cn W. L. C. Brunings, directeur van de P. U. E. M., die in een voorgaand nummer cenige niet bepaald voor het gas gunstige beschouwingen ten beste had gegeven in zijn artikel: De gaslevering door de ge meente Utrecht aan Maartensdijk. Het is interessant dezen strijd gas-clcctriciteit te volgen. Nederl. Buurtspoorwegen. In een vooral typografisch uitstekend verzorgde brochure, 80 pagina's groot, wor den verschillende mogelijkheden voor hot maken van vacanlie-trips naar de plaat sen, waarlangs do trams van de Nederland sche Buurtspoorweg Maatschappij rijden, besproken. Ook onze 6tad valt een, zij het hoofdzakelijke, beschrijving ten deel. Donderdag 17 Augustas. Hilversum: A.V.R.O. 8.01—10.00 (8.15 Precisie-tijdsein) Gramo- foonmuziek. 10.00 Tijdsein A.V.R.O.-Klok. 10.01—10.15 Morgenwijding. 10.15—10.30 Gramofoonmuziek 10.30—11.00 SolistenconcerL Jo Wortman (zang), Leni Oosterman (piano). 12.01—2.15 Lunchconcert door het Ensem ble Rentmeester. 2.15—2.30 Graraofoonmuziek. 2.30—3.00 John Hartmann draagt voor: 3.00—3.15 Gramofoonmuziek (3.15 Preci- sictijdsein). 3.454.oo Rustpoos voor het verzorgen van den zender. 4.00—4.30 Mevr. Antoinette van Dijk spreekt voor zieken en ouden-van-dagen. 1. Do Hond in Huis. (Uit ,,In de Lente') van C. M. Hille Gaerthe. 2. Groeten aan zieken en ouden-van-dagen. 4.30—5.00 Accordeonmuziek door Van Dijk's Origineele Volendamraers. 5.00—5.40 Voor grootero kinderen Radio- tooneel. Hoorspel in vele tafereelcn voor jongens en meisjes van 12 tot 80 jaar. naar do boeken van Richmal Crompton, door Cor Hermus Spelleiding. Kommer Kleijn. ^.40—6 30 Concert door dc Nieuwe Am sterdamsche Orkestvereeniging o.l.v. Nico van der Linden. 6.307.00 Sportpraatjes d. A. P. van Leeu wen 7 00—7.30 (7.15 Precisie-tijdsein) Nieuwe Amsterdamsche Orkestvereeniging. 7.308.00 Causerie door J. K. Budde. „Mijn tocht van Buitenzorg naar den top van den ruim 3000 Meter hoogen Pangerangs". 8.008.05 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 8.05—10.15 Gevarieerd programma. 10.15—11.30 Aansluiting met het Scala theater te Den Haag. Tweede gedeelte van de revue „Obedoel jo dat?", door de N.V Nationale Revue. 11.00—1110 Nieuwsberichten van Vaz Dias (11.15 Precisie-tijdsein). 11.30—12 00 Gramofoonmuziek. Huizen: K.R.O. 8.00—9.15 K.R.O. Gramofoonplatcn. N.C.R.V. 9.30 N.C.R.V. Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst o.l.v. Ds. H. C. v. d. Brink. 10.45 Gramofoonplatcn. 11.00 Orgelconcert door L. Blaauw. KR.O. 12.15 K.R.O. Orkcstconccrt cn Gramofoon* platen. N.C.R.V. 2.00 Orgelconcert L. Lauenroth. 3.00—3.30 Gramofoonplatcn. 4.00 Bijbellezing door Ds. C. F. Wester- mann m.m.v. zang cn orgel. 5.00 Concert. H. Franken(vlool), mevr. C. J. Brandes-Haus (piano) en T. Brandes (harmonium). 6.45 Knipcursus. 7.15 Gramofoonpl. 7.30 Journ. Weekoverzicht door C. A. Cravé. 8.00 Chr. Mannenkoor „Excelsior" o. 1. v. A. J. Stiegelis cn Chr. Harmonie „Het GQf klank de3 Konïngs" o.l.v. A. v. Linden. 9.00 A. A. Brombacher: Warmte. 9 30 Vervolg concert 10.30—11 30 GramofoonpL Ca. 10.00 Vaz Dia*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 7