DE NEDERL. KAMPIOENSCHAPPEN WERELDKAMPIOEN BEWIJST ZIJN KRACHT JAC. VAN EGMOND GEHULDIGD DE REVANCHE IN HET STADION DE ZESDAAGSCHE TE OSS ZEER GROOT AANTAL INSCHRIJVINGEN EEN GEESTDRIFTIGE ONTVANGST Voor de Vacantie. Korte Sportmantels Regenmantels Vilten reishoeden Gebloemde Zomerjapon met pofmouwtjes, IV. K. VAN ROSSUM 18 LANGESTRAAT Radioprogramma Van Egmond slaaf Ulrich en Andersen "opnieuw Amsterdam, 17 Aug. De finalisten en wereldkampioenen van de Pare des Princes op de Stadionbaangeen overweldigend, maar toch fraai zomerweer... geen won der, dat de tribunes rondom liet Stadion eindelijk weer eens zoo goed als geen leege plekken toonden, toen do renners voor het eerste nummer van dit programma, dat te recht als een herhaling van de Wereldkam pioenschappen genoemd kan worden in de baan kwamen. Begonnen wordt met de eerste serie van een tandemwedstrijd voor amateurs over 1 K.M. Winnaar van de eerste rit zijn Pel serSocurt. Vervolgens komen de beroepssprinters aan den start. De eerste rit brengt Michard te gen Richter. Do Franschman komt den Duit6cher 6nel op zij en wint met gering verschil: Tijd laatste 200 meter 12% sec. In de tweede rit verschijnen Moeskops en Martinetti aan den 6tart. Moeskops neemt den kop, maar de Italiaan haalt hem in op het rechte einde en wint gemakkelijk. Laatste 200 meter 13 sec. Dan komen de amateurs in de baan. Ul rich en Andersen geven elkaar fel 6trijd. Andersen wordt eerste in 13 sec. in de laat ste 200 meter. Dan vormen eenige helpers in oranje shirt een eerewacht voor den ingang en on der geweldig gejuich verschijnt van Eg- mond in wereldkampioenshirt. Hij beklimt het podium, nadat hem een reusachtige krans om de schouders is geworpen. De voorzitter van de Nederlandsche Wiel- ren Unie, Jhr. van den Bergh van Heem stede, feliciteert van Egmond met het be haalde succes. Namens het Ned. Olympisch Comité spreekt, bij ontstentenis van Baron Schimmelpenninck van der Oye, de heer Quarle6 van Ufford, terwijl de Directeur van bet Stadion, T v. d. Berg. eveneens eenige hartelijke woorden spreekt. Van Egmond dankt kort en krachtig en maakt dan, on der de tonen van het Wilhelmus en luide toejuichingen van het publiek, zijn eere rondje. Van Egmond tegen Pola brengt een gede cideerde overwinning van onzen wereld kampioen in 13% sec. Dan komt de Belg Schcrens in de baan Ook hij krijgt zijn krans en het applaus dat den wereldkampioen splnter toekomt, en onder de toonen van de Braban^onne maakt hij de eereronde. Aan den start tegen Moes kops gaat deze er het eerst van door. In een felle 6print gaat Scherens echter al6 eerste over do lijn. Tijd 12sec. Richter en Martinetti leveren feilen strijd en Martinetti wordt eerste in 126ec. De Italiaan, die echter bar geslingerd heeft en den Duitscher het passeeren heeft bemoei lijkt, wordt als tweede gedistanceerd. De tweede rit van de tandemrace wordt gewonnen door SnelKroese. De amateurs zijn dan weer aan de beurt. 'Andersen en Pola rijden de volgende race, die gewonnen wordt door Pola in 13% sec. Van Egmond en Ulrich geven dan een herhaling van de finale te Parijs. Van Eg mond volgt op eenigen afstand doch op het laatste gedeelte passeert van Egmond en wordt met grooten voorsprong eerste. Tijd laatste 200 meter 12% sec. De laatste tandemrit voor amateurs Wordt gewonnen door FruitemaMoerkerk. fTotaal-uit6lag: 1. PelserSoeurt, 2. Fruite maMoerkerk. 3. SnelKroese. 4. Brizec— van Doorncveld. 5. Van MeenenReync- Veld. De professionals Martinetti en Michard laten in de volgende sprint zien, hoe het niet moet. De jury kondigt dan ook na af loop van de race aan, dat „Martinetti ge wonnen heeft ondanks de zwiepers van Michard". Tijd laatste 200 meter 13 sec. Scherens wint met grooten voorsprong de Volgende rit voor Richter. Tijd laatste 200 meter 13 sec. Van de amateurs komen dan weer Pola en Ulrich aan de start. Pola slaat den Franschman gedecideerd. Tijd 13 sec. Dat de belangstelling door het groote aantal sprints nog steeds niet verflauwd is, blijkt wel als van Egmond tegen zijn ge vaarlijken Deenschen tegenstander Ander een op de baan komt. Van Egmond neemt den kop en weet die „op z'n akkertje" tot het einde toe te houden. Tijd 12% 6cc. laat ste 200 meter. Ook voor de volgende professionnal- sprint bestaat groote belangstelling. Zij brengt n.l. de oude rivalen Moeskops en Michard tegen elkaar. Michard dringt Moeskops den kop op. Op de halve baan gaat Piet er plotseling vandoor en wint on der de daverende toejuichingen van het publiek in den fraaien tijd van 12% sec. De laatste rit voor de pauze tusschen Martinetti en Schcrens wordt na een ge vaarlijke uitlooppoging van den Italiaan door Scherens gewonnen. Tijd 13 sec. Do totaal-uitslag der amateur-sprintwed- slrijden luidt: 1. Van Egmond 3 punten; 2. Pola, 4 punten; 3. Andersen, 5 p.; 4. Ulrich, 6 punten. Na de pauze werden de sprintwedstrij den voor professionals voortgezet en be ëindigd. Richter startte met Moeskops en won met halve wiellengte. Tijd laatste 200 Meter 13 sec. De laatste rit der professionals was een herhaling van de Parijsche finale en bracht Scherens tegenover Michard. Michard nam den kop en hield deze bijna tot het einde. Met zeer gering verschil klop-_ te Scherens den Franschman na fraaien strijd, waarhij do beste tijd van den avond gemaakt werd, n.l. 12 sec. over de laatste 200 Meter. Hot totaalklasscmcnt van rlen sprintwed strijd voor professionals luidt als volgt: 1. Scherens, 4 punten; 2. Martinetti 6 p.; 3. Richter, C p.; 4. Michard, 7 p.; 5. Moes kops, 7 punten. De stayerswodstrljd. Als laatste rit van dezen avond vond de motorwedstrijd plaats over 100 K.M. De LACQEHAYE. wereldkampioen Lacquehaye reed eerst onder de tonon van de Marseillaise een eereronde. Daarna stelden do stayers zich in onderstaande volgorde: Lacquehaye, do Graaf, Schlcbaum, Gior- getti, Metze en Paillard. Möller kon niet uitkomen wegens een blessure. Onder ap plaus werd medegedeeld, dat Schlebaum voor hem inviel. Do stayers krijgen aansluiting in de vol gende volgorde: Lacquehaye, Schlebaum, Giorgetti, Metze, De Graaf en Paillard. De beide Hollanders blijken echter reeds spoe dig het tempo niet to kunnen bijhouden. Zij zakken af naar do laatste plaatsen en reeds na 18 ronden krijgt Schlebaum zijn eerste lap. Vrij regelmatig, om do 10 ron den, komt er een lap bij. Ook De Graaf, die het lager volhoudt, wordt eenige malen go- passeerd, doch als zijn motor kuren gaat krijgen, geeft hij op. Er wordt in hoog tem po gereden. Paillard slaat eenige pogingen van den wereldkampioen, om hem te lap pen, gedecideerd af. Als Lacquehaye na 60 ronden wederom een vergeefschc poging doet om Paillard te passeeren, doet Gior getti plotseling een aanval cn neemt na een spannenden strijd de leiding, gevolgd door den Duitscher Metze, die nu zonder veel moeite de tweede plaats verovert. Zon der veel variatie gaat het dan achter elkaar door. Als er 100 ronden gereden zijn, is de volgorde nog steeds: Giorgetti, Metze, Lacquehaye, Paillard, cn op 10 ron den Schlebaum. De eerste 50 K.M. worden afgelegd in 41 min. 49 sec. In het eerste uur wordt een afstand af gelegd van 72,400 K.M. Na ongeveer 120 ronden weet Lacquehayo den Duitscher Metze te passeeren en de tweede to her overen. Zijn aanvallen op den Italiaan Giorgetti blijven echter zonder resultaat. Paillard dio op de vierde plaats ligt, weet zich schitterend te handhaven en geeft ook Giorgetti geen kans to passeeren. Eenige jachten tegen het cindo van do race bren gen geen verandering en de wereldkam pioen moet zich met do tweedo plaats te vreden stellen. Uitslag: 1. Giorgetti 1 uur 23 min. 58 sec. 2. Lacquehaye (100 Meter). 3. Metze (160 Meter). 4. Paillard (400 Meter). 5. Schlcbaum (26 ronden). Os9, 17 Augustus. Er bestond wederom groote belangstelling voor den Zesdaagsehe van Oss en aan een stuk door werd er ge jaagd. Do stand hedenmorgen half negen 1. CeelenVriene 30 punten. 2. Martens— van Helvoirt 20 punten. Op 1 ronde achterstand: 3. Kloppersv. d. Ven 9 punten. Op 3 ronden achterstand: 4. Willems— van Geffen 10 punten. 5. van Udcn—van Gc6tel 8 punten. Op 4 ronden: 6. Gebroeders Vermeulen 2 punten. Wielrennen. EGLI WORDT PROFESSIONAL. ATHLETIEK EGLL Zurich, 17 Aug. (V, D.) De wereld kampioen op den weg der amateurs, de Zwitser Egli, heeft besloten tot het profes sionalisme over te gaan. Voor de eer9tc maal start hij als prof op 10 September te Parijs in den wedstrijd om den Groote Prijs der Naties. Hieraan wordt o. ra. ook deel genomen door Speicher, den nieuwen we reldkampioen en den winnaar van de Tour de France. Bovendien komt Egli nog uit in de Tour de Suisse, de Ronde van Zwit serland, die eind Augustus aanvangt. Groote concurrentie op de verschillende nummers De inschrijving voor de athletiekkam- pioenschappon van Nederland, die Zaterdag en Zondag a.s. op het Olympiaplcin to Am sterdam gehouden worden, is zeer groot. Op vrijwel alle loopnummers was het noodlg eerst seri:s te verwerken. Aan do wedstrij den nemen al onzo vooraanstaande athle- ten deel. Vooral de 100 Meter wordt belang wekkend, doordat behalve Chris Berger, dio natuurlijk onbedreigd den kampioenstitel haalt ingeschreven hebben o,m. Benz, Hout man, Jansen, Van Beveren, Blik, Both en Boersema, tusschen wio een scherpe strijd om de tweedo plaats te verwachten Is. Aan dit nummer nemen 18 athleten deel. Voor de 200 Meter schreven 11 deelnemers in, o.w. Berger, Blik, Benz, Both, Eikoma en Jansen. Op beide nummers werd verleden jaar Ricnus v. d. Berge kampioen, toen Chris Berger op weg naar Amerika was. Voor de 400 Meter komen 12 athleten aan de start, met als voornaamste candidaten Oostermeyer, Sierhuis, Jansen, Klazema cn Geurts, die in 1932 den titel behaalde, de Waele, Zijlstra en Prins Op de 800 Meter starten 17 deelnemers. Verleden jaar werd Ernes kampioen, doch do Eindhovenaar sukkelt met zijn gezondheid, zoodat hij zijn titel niet verdedigen kan. Dit jaar zal het stellig gaan tusschen Heymans, Haver, Sier huis, Dop, v. d. Booren, Taekema, A. Zee- gers cn Nieuwland. Op de 1500 Meter zijn 12 deelnctaers met den kampioen van 1932, Jan Zeegers, die als zwaarste concurrenten Plicger, Scherpenhuizen, Buis en v. d. Boo ren heeft. Ook op de 5000 Meter is Zeegers favoriet met van de 17 tegenstanders Pe tit, Klaasse, Mulder en Bakker als gevaar lijke tegenstanders. De gebroeders Kaan zijn van de partij in den 110 Meter hordenloop, waarvoor Wim Kaan een goede kans maakt tegen Spanjerdt, Mesman Schultz, Jansz ea. Ook op de 100 Meter hordenloop zal Kaan zijn titel verdedigen, nu vooral tegen Beintcrna, Prin9 en Klazema. Aan de 4 X 100 Meter estafette nemon 8 ploegen deel, aan de 4 X 400 M. zes. Op beide nummers zijn de A.V. 1923, Vlug en Lenig en Haarlem favoriet. De kampioenen van 1932 zijn resp. Haar lem -en A.V. 1923. Bij het hoogspringen verdedigt Jansz zijn titel tegen o.m. Brasser en Spanjerdt, ter wijl het bij de hink-stap-sprong wel zal gaan tusschen den kampioen Blankere cn Peters Er zijn 13 deelnemers aan dit num mer. Bij het polshoogspringen zal Van Oor schot het den kampioen Van der Zee wel niet gemakkelijk maken, terwijl het niet uitgesloten is, dat ook de overige 11 deel nemers voor fraaie resultaten zullen zor gen. Voor de nummers snelwandelen is wei nig belangstelling. Op de 1500 Meter zijn vier deelnemers en op de 5000 Meter vijf. Voor het verspringen staan 13 deelnemers geboekt, met den recordhouder IIanne9 de Boer en den kampioen van 1932 Boot. De kampioen van verleden jaar, kogel- stooten, A. G. J. de Bruijn, komt uit tegen 9 anderen, o.w. Kamerbeek, Eysker en Eimers. Kamerbeek zal bij het kogelslinge ren zijn titel moeten verdedigen o.m. tegen Do Bruijn. De discuskampioen van verle den jaar is Eysker, die het Zondag moet De voorzitter van de Amsten damsche sportpers spreekt hem toe Amsterdam, 17 Aug. Terwijl de Haarlemmers vergeefs aan het station den wereldkampioen-sprinter, Jacques van Eg mond, bij zijn terugkeer uit Parijs wacht ten, hebben de Amsterdammers den kam pioen der amateurs een enthou6iste ont vangst bereid toen hij hedenavond te zes uur met den trein uit Haarlem aan het Centraal Station in de hoofdstad arriveer de, om op de Stadion Wielerbaan zljn^riva- lon van de Pare des Princes opnieuw te ontmoeten. Het bestuur der vereeniging „De Amster- damsche Sportpers" had in het Carlton Ho tel een korte huldiging georganiseerd en haalden van Egmond met diens familie cn vrienden af. Nadat hij op het Stadion, waar reeds veel belangstelling was, verwelkomd was en hem een krans was omgehangen, begaf men zich naar buiten. Op het sta tionsplein verdrong zich een groote menigte belangstellenden, die luidde juichtten toen van Egmond buiten verscheen. De politie, die op een dergelijke belangstelling had ge rekend, had haar maatregelen getroffen, en een groot aantal politie-ruiters was dan ook op het Stationsplein aanwezig. Niette min wist ook de politie aanvankelijk niet te voorkomen, dat van Egmond 6chicr be stormd werd door eenige al te enthousiaste wielerliefhebbers, zoodat hij met de groot ste moeite zijn auto kon bereiken, waarin hij, nog steeds omhangen met een groote krans, plaats nam met den wegrenner-van der Ruit, zijn verzorger Guus Schillings cn zijn beide oudere. Voetje voor voetje ging het via de Prins Hendrikkade over Damrak, Dam cn Rokin, waar het publiek eenige rijen dik langs den weg 6tond, naar de Vijzelstraat, waar even eens een groote mengite den kampioen wachtte. Ook hier had de politie gezorgd voor een flinke afzetting voor den ingang van het Carlton Hotel. In het Hotel werd het woord gcvöerd door den voorzitter van de Amsterdamsche Sportpers, den heer Ch. H. Geudeker, die alle aanwezigen welkom heetten cn vervol gens het woord richtte tot van Egmond. Dat deze het wereldkampioenschap der araa- teure zou winnen, daaraan hadden de Am sterdamsche sportjournalisten reeds vóór van Egmonds vertrek naar Parijs niet ge twijfeld. Men was echter trotsch op de ma nier, waarop hij het had gewonnen. De heer Geudeker sprak den wensch uit dat van Egmond, ook nu hij tot de allergroot sten behoorde, altijd de prettige sportsman zou blijven, die hij altijd geweest was. Vervolgens richtte hij het woord tot van der Ruit, die door zijn prestatie op den weg velen verrast had en bewezen had, tot de besten te behooren. Als negende aankomen de had hij vele van de grootsten, „les as", achter zich gelaten. Ook de andere wegren ners, Valentijn cn van Oers, die vanavond niet aanwezig konden zijn, hadden zich schitterend gehouden. Verder complimenteerde de heer Geude ker de heeren Swaab de Beer, en Guus Schillings, die de Nederlandsche renners verzorgd hadden op een wijze, waar alle andere renners jalocrsch op waren ge weest. v. EGMOND. Tenslotte complimenteerde hij het be stuur van de Haarlemsche wielervereeni- ging „De Kampioen" en Vader en Moeder van Egmond, met het succes van hun lid en hun zoon. Namens „De Kampioen" sprak de voor zitter. de heer van Duinen, van Egmond met een kort woord toe, terwijl de heer Swaab de Beer, lid van het bestuur van de Nederlandsche Wielren Unie, eveneens een kort woord van dank sprak. Toen haasten de meeste aanwezigen zich weg, om tijdig in het Stadion te zijn, waar hun een herhaling op kleine schaal yan de ontmoetingen te Parijs wachtte. opnemen tegen Kamerbeek, de Bruijn, Bras-, ser e.a. Totaal zijn hier 14 deelnemers, oven als voor het speerwerpen, waarbij van Meyl zijn titel verdedigt togen Knol, den record houder Visser, Collaris en verschillende sterka tegenstanders. Ook voor do damesnummers is de be langstelling groot Er zijn vijftien candida ten voor den titel van .mcj. Ter Horst op de 100 Motor. Do beste kans maakt natuur lijk Tollicn Schuurman, dio verleden jaar bij do Olympischo Spelen was. Verder star ten o.m. Jo Dalmolen, Bep Dumee, Cor Aal ten cn A. Doorgeest. Ook de 200 Meter is stellig voor Tolllen Schuurman, met als te genstandster o ni. de kampioene van ver leden jaar, M. Knijff. Ook de 800 Meter is do dames niet te ver. Zeven dames zijn be reid dezen tocht te ondernemen. Voor den 80 Meter bordenloop zijn maar twee inschrijvingen, n.l. de dames Door geest en Ter Horst. Dat belooft zelfs cm heel mooi duel te worden. Lawn Tennis. OM DEN DAVISBEKER 1934. NoorwegenJoegoslavië 0—3 Oslo, 17 Aug. (V.DHeden werd de wed strijd Noorwegen—Joegoslaviö voor het Davisbekortournool 1934 tweede ronde voortgezet met het dubbelspel, dat door Joegoslaviö werd gewonnen. Dit land heeft den wedstrijd dus reeds definitief gewonnen, daar de stand thans 3—0 is. Ivukuljevec cn Puncec (Joegoslavië) sloc gen Hagen en Hannes (Noorwegen) 63, 6—4, 6—2. SPORTDAG TE SOESTERBERG. Voetbalwedstrijd U.V.V.—H.V.C. In ons blad van Donderdag 17 Augustus annonceerden wij door een misverstand, dat het sportfeest te Soesterberg a.s. Zon dag zou plaats vinden. Dit moet echter zijn a.s. Zaterdag. Des Zondags zullen op het terrein van do voetbal- cn athletiek vcreen. „Soester berg" do wedstrijden worden voortgezet om den „Zilveren Motor". Do wedstrijd U.V.V.H.V.C. wordt dus gespeeld op Zaterdagavond en zal aanvangen te 18.30 uur. reclameprijs f 4.90 Zaterdag 19 Augustus. II i 1 v o r s u m: 8.00 V.A.R.A. Gramofoonpl. 10.00 V.P.R.O. Morgenwijding. 10.15 V.A.R.A. Voor Arb. in do Contlnu- bedr.: Dc Notenkrakers o.l.v. D. Wins, Tummers (conférencier), Cor Steyn (orgel). 12.00 V A.R.A.-Kleinorkcst o.l.v. II. dc Groot. Gramofoonpl. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.30 Zang door C. Brenner (mezzo-sopraan^ •m.m.v. J. Kickhefer (plano). 2.45 Espcranto-praatje d. G. J. Dcgcn- kamp. 3 00 Vervolg zang en piano. 3.10 De Flierefluiters o.l.v. R. Forest. 3.10 Literaire causerie A M. dc Jong. 4.00 Vervolg Flierefluiters. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.30 Amst. Orkestver. o. 1. v. Fr. v. Die penbeek. 6.00 Zang door S. Friedmann. 6.15 Vervolg orkcstconcerl fi 15 Vervolg zangvoordracht. 7.00 Vervolg orkestconcert. 7.30 A. Hartman: Het Westland. 8.00 Bonte Avond m. m. v. het V.A.R.A.- orkest o. 1. v. H* de Groot, De Flierefluiters o. 1. v. Ray Forest, L. Aramesco (tenor), E. Busch (zang), C Steyn (accordeon), L. Sjoi> werman (fluit), K. v. Dijk (soussaphoon), J, Vogel (piano). J. Sternheim (declamatie). 9.15 Vaz Dia3, V.A.R.A.-Varia. 945 Orgelspel Joh. Jong. 10.00 Bonte Avond. 11 00—12.00 Gramofoonpl. I-Iulzen: 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.151.45 Sextetconcert en Gramofofonpl 2.00 Voor de Jeugd. 2.30 Kinderuur. 4.00 Orkestconcert en gramofoonpl 6.20 Causerie. 6.10 Orkestconcert. 715 Causerie 7.35 Gramofoonmuziek. 7.45 Gevarieerd avondprogramma. 11.15—12.00 Gramofoonpl. r Ca, 8.30 en 10.30 Vaz Diaa..

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 7