STAALWAREN NIEUW PARIJS AMERSFOORTSCH DAGBLAD Binnen land BIJZONDERE SORTEERING M MASSA'S SLIJTERIJ Dinsdag 22 Augustus 1933 32 e Jaargang N«. 45 TWEEDE BLAD UIT DE STAATSCOURANT HARTJESDAG-PRET TE AMSTERDAM DE STRAPERLO-BANK TE NOORDWIJK DE GRONDLEGGER DER TWENTSCHE TEXTIEL-INDUSTRIE WINKELS IN EEN STATION I LANGESTRAAT 35 1( FEUILLETON MOORD OP ABBOTSHALL Benoemd tot ridder in de Oranje-Nassau- orde H. J. Ph. Thomann, pastoor te Lisse. Benoemd tot luitenant ter zee le klasse die der 2e kl?isse T F. Walma van der Molen, M. W. Mouton, F. H. M. van Strae- len, B. G. van der Werff, C. J. \V. van Wa ning, L. Stroband, F. T Burghard, H. M. van Bcmmelen en A. N. Schrakamp; tot luitenant ter zee 2o klasse die der 3de klasse H. M. L F. E. van Oostrom Soede, C. F. Amsterdam, J. H. Geljs, C. Hos, jhr. J. H. W. S. Laman Trip, J. N. J van der Meij, J. van Staveren, J. Metz, A. P. Fer- werda, S. C.„ Ritsema van Eek, E. J. Gal las, G. F. Ziegers Veeckens, T. Brunsting, J. A. Bientjss, F. G. H. van Straaten, D. T. baron Mackay, J. W. Caspera, A F. Wie- djrhold en M. J. Arnoldus; tot officier raa- rincstoomvaarUlienst 2e klasse die der 3de klasse T. J. Spangenberg en tot officier van administratie 2de klasse die der 3de kl. W. H. Vermeer en C. P. van den Berg. Bevorderd tot luitenant ter zee der lsto klasse bij de Koninklijke Marine-reserve de luitenants ter zee der 2e kla»sc bij di2 re serve W E F. Hazebroek. J. Osswaarde, H. W. Hemmes, L. Stobbe, S. E. Schipper, G. C. Voorrips, T. C. van Drimmclen, D. J. Kommer en R. J. L. Brouwer. Bij K.B. is benoemd tot lid van den Voog dijraad te Roermond A. J. J. Jansen, ge neesheer-directeur van het krankzinnigen gesticht St. Servatius te Venray, wonende aldaar. Bij K. B. is toegekend de zilveren eere medaille der Oranje-Nassau-orde aan J. van der Star, chef van de drukkerij der N.V. Helderscho Uitgevers-Maatschappij te den Helder. Bij K. B. zijn opnieuw benoemd tot bur gemeester: van Nuland Th. F. Teunissen; van Arnhem mr. S. J. R. de Monchy; van Heerewaarden A. H. baron Sloet van Old- ruitenborgh; van Benthuizen A Verheul Azn.; van Middelharnis en Sommelsdijk L. J. den Hollander; van Koudekerke A. Bak ker; van Kockengen en Laag Nieuwuoop B. Calissendorff; van Kanters J R. Doorn bos Clevering; van Poize J. A. H. Leenhof en van Meljel P. L. Sanders. Veel geknal, veel geschreeuw en veel baldadigheid De brandweer diligent Amsterdam, 21 Augustus. Heden avond werd in de verschillende volksbuur ten te Amsterdam de traditionecle Hartjes dag wederom met veel vuurwerk, veel ge knal en veel geschreeuw gevierd. De poli tie had speciaal in de Kinkerbuurt en in de omgeving van de Dapperstraat han den vol werk om de dikwijls baldadige jeugd in bedwang te houden. Ook de brand weer, die in de omgeving van de Dapper straat met een transportwagen met een standpijp er op gemonteerd den geheelen avond patrouilleerde, heeft zeer vele straatbrandjes moeten blusschen. In de Schagerlaan moest zij een brandje blus schen in een ouden populier, die van onde ren hol was en die door de jeugd in brand gestoken was en van onder tot boven brandde. In de Kinkerbuurt moest de poli tie weer eenige malen chargeeren. Enkele bewoners van de Nic. Beetsstraat wierpen vuurwerk op de hoofden der agenten. Deze straat en ook do Ten Katestraat werd dan ook door de politie afgezet Om ongeveer elf uur maakte tenslotte de regen een ein de aan de pret en keerde de rust weer te rug. In vergelijking tot andere jaren, mee- nen wij te mogen constateeren, dat de be langstelling van de knallende Hartjesdag- pret in vrij sterke mate afneemt. Ontijdige sluiting na de toes lating van Noordwijksche ingezetenen Men meldt uit Noord wijk aan de N.R.Ct.: De Straperlo-speelbank in het Palace Ho tel te Noord wijk is gisteravond tot groote teleurstelling van vele autoriteiten gesloten. De oorzaak van een en ander werd toege schreven aan een onklaar raken van de draaischijf, welke men inderdaad niet meer op gang scheen te kunnen krijgen, doch naar wij later vernamen moet de eigenlijke aanleiding van deze ontijdige sluiting wor den gezocht in een cohflict tusschen do di rectie van het Palace Hotel en den exploi tant van de spcelgelegenhcid over de toe lating van Noordwijksche ingezetenen. Te gen twaalf uur wenschten een tweetal Noordwijkcrs toegang tot de speelzaal, wel ke reeds den geheelen zomer door veel bekende Noordwijksche ingezetenen wordt bezocht. De directie van het Palace Hotel maakte hiertegen bezwaar, doch de exploi tant van de speclgclegcnheid liet hun een toegangsbewijs uitreiken. Eerstgenoemde verlangde daarop, dat de beide bezoekers de zaal zouden verlaten, doch deze meen den hieraan alleen te kunnen voldoen wan neer ook de andere, reeds aanwezige Noord- wijksche ingezetenen, uit de speelzaal zou den worden verwijderd. Do directie van het Palace Hotel schroefde daarop de stoppen uit het schakelbord, zoodat de draaischijf tot stilstand kwam en de exploitant beant woordde deze daad door de speelgelegen- heid te sluiten, de teleurgestelde bezoekers in den waan latend, dat een defect in de stroomleiding hem daartoe noodzaakte De bercffende Noordwijksche ingezetenen, wicn de toegang wordt geweigerd, hebben oen klacht bij de politie ingediend, zoodat deze thans zal hebben uit te maken in hoe ver men gerechtigd is sommige ingezetenen wel en anderen niet toe te laten. KATHOLIEKE DEMOCRATEN. Fusie van R.K. Arb. Partij on K.D.P. In een Zondag te Apeldoorn gehouden congres van de Roomsch-Katholieke Arbei derspartij en de Katholieke Democratische Partij is definitief tot fusie besloten. De nieuwe partij heet Katholieke Democrati sche Arbeiderspartij. De besturen der beide vorige partijen zijn samengevoegd. De Haagsche R.K. Arb. Par tij noemt er niet aan deel. Het bestuur van de afdeeling Den Haag van de R.K. Arbeiderspartij deelt mede, dat het van zijn leden opdracht heeft gekre gen, in verband met hetgeen, wat op het Zondag te Apeldoorn gehouden congres heeft plaats gehad, zich niet als afdeeling van de K.D.A.P. te beschouwen, zich daar bij beroepende op de beginselverklaring van 2 Juli 1932. De afdeeling Den Haag wenscht op den daarin aangegeven weg voort te gaan. De R»K. Arbeiderspartij blijft met 9 afdhelingen bestaan. V/INDHOOS. Ouwerkerk, 21 Augustus. Het dorp Ouwerkerk op Schouwen—Duivcland is van avond om zes uur door een hevigen wind hoos geteisterd. Er werd groote schade toe gebracht aan gebouwen cn huizen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. DE WINSTEN DER MARGARINE FABRIKANTEN Minister Verschuur beantwordt vragen van den heer Wijnkoop De heer Wijnkoop heeft onlangs de vol gende vragen gesteld: Acht de minister het juist dat, doordat er geen vergunningen meer worden verstrekt voor het fabriccercn van margarine, het margarine-bedrijf door de regeering feite lijk is afgesloten? Is het den minister bekend, dat hierdoor en door de dwingende besluiten der fabri kanten-organisatie, waarachter de regee- ringscommissaris zich heeft geplaatst, a's- ook door het sluiten van de fabrieken, die zich eventueel aan deze besluiten niet hou den, dus door een contingenlccring waar van de Margarine-lhiie met 80 profiteert, de prijzen van de margarine op een vast peil ten nadeelc der verbruikers hoog ge houden worden? Weet de minister voorts dat bij sluiiing van een fabriek om welke reden dan ook het daar gefabriceerde quantum automa tisch vervalt, cn zoodoende de productie wederom wordt verminderd ten nadeele van de verbruikers-prijzen cn ten voordeelc van de fabrikanten-winst? Acht de minister het juist dat door een en ander de winst voor de fabrikanten, bij een verkoopprijs van 1, 20 cents per kilo is, en vooral dat de onbelaste cn onge mengde margarine voor werkloozen, waar van de productie-prijs plus verpakking op 22 cents komt tegen 44 cents per kilo aan de wèrkioozen wordt verkocht? Wat is de minister van plan tegen dit alles te doen? Do minister van economische zaken heeft op bovenstaande vragen thans liet volgende geantwoord: 1. Het niet erkennen van andere marga rinefabrikanten als producenten in den zin der Crisis-Zuivelwet 1932 dan degenen, die op het tijdstip der inwerkingtreding dezer wet margarine vervaardigden, is geheel in overeenstemming met hetgeen ondergetee- kende bij de behandeling in de beide Ka mers der Statcn-Generaal dienaangaande in uitzicht heeft gesteld. Handhaving van dezen stelregel is te meer noodig, nu de productie der margarine op 1050 ton is ge conlingentcerd: de vcrdeeling dezer 1050 ton heeft plaats gevonden in verhouding tot de productie van de qnderscheidcne be drijven vóór de invoering van de Crisis Zui- vehvet Onjuist is de in de tweede vraag ge uite mecning, dat het aandeel der Mar garine Unie 80 pet. bedraagt. 2. Het welslagen van de Crisis-Zuivel wet maakt het voorts noodzakelijk, dat een bepaalde verhouding tusschen de prijzen boter cn margarine bewaard blijft. Bij de behandeling der Crisis-Zuivelwet is het voornemen te kennen gegeven die verhou ding te stellen als 3 2. Ten einde te bereiken, dat deze prijsver houding bewaard blijft, wordt o.a. een .hef fing" op de margarine gelegd. Deze hef fing is dan ook verhoogd, toen kort na de inwerkingtreding der wet bieck, dat de prijsverhouding 3 2 niet bereikt werd. en zal zoo noodig verhoogd worden om de be doelde prijsverhouding te blijven handha ven. 3. De meening, dat bij sluiting van een fabriek het door haar gefabriceerde quan tum automatisch vervalt en zoodoende de productie wederom wordt verminderd, is niet juist; automatisch toch wordi de pro ductie der overige fabrieken daardoor ver hoogd, zoodat uit dezen hoofde geen na deelen voor de verbruikers kunnen ont staan. 4. De meening, dat er bij een verkoop prijs van 1 voor de fabrieken een winst bedrag van 020 zou overschieten, wordt door ondergeteekende niet gedeeld. Die ver koopprijs is bij kleine hoeveelheden 0.98; bij leveringen van eenigszins groote hoe veelheden worden allerlei prijsreducties toegepast, zoodat de gemiddelde opbrengst niet hoogcr gesteld kan worden dan circa 0 95. Uit dit bedrag moeten in de eerste plaats bestreden worden de heffing van 0.24 per K.G., benevens de kosten van 25 pet. natuurboter, waarvan de prijs schommelt om 1.60 per K.G., zoodat ten slotte voor 75 pet. margarinegrondstof, be nevens kosten van verwerking, verpakking, transport, distributie, incasso e.d. overblijft een bedrag van even 30 cents. Het is dui delijk, dat bij een aldus berekende op brengst van 30 cents een winst van 20 cents is buitengesloten. 5. Bij de behandeling der Landbouw-Cri siswet 1933 heeft de ondergeteekende me degedeeld, dat het in zijn voornemen lag aan den Crisis-Accoutantsdicnst op te dra gen een onderzoek in te stellen naar de winsten van de margarinefabrikanlen. Zou den deze winsten onredelijk blijken, dan zal door verhooging van de heffing de winst verlaagd worden; de prijsverhouding van boter cn margarine als van 3:2 blijft evenwel gehandhaafd, wat in zich sluit, dat de verlaging van de winst niet aan de ver bruikers van margarine, doch aan de melk veehouders ten goede zou komen. Slechts ten aanzien van do margarine, voor de werkloozen bestemd, zou een verlaging der winst tot uitdrukking kunnen komen in den prijs voor den verbruiker. Kranslegging te Goor op het graf van Ainsworih Goor, 21 Aug. Hedenmiddag heeft op initiatief van de vereeniging „Goor Vooruit" op de oude Algemecne Begraaf plaats te Goor een kranslegging plaats ge had op het grafmonument van den grond legger der Twcntscho textielindustrie, Tho mas Ainsworth, in verband met het feit, dat een eeuw geleden door hem de eerste weefschool in Nederland Ie Goor is geopend Onder de talrijko genoodigden en belang stellenden werden opgemerkt het bestuur van de vereeniging „Goor Vooruit". B. en W. van Goor, van Markelo, Diepenheim. Al melo en Wierden, tal van Twcntsche tex tielfabrikanten, Dr. H P Holsboer, direc teur van de Hoogere Textielschool te En schede cn vele andere autoriteiten. Nadat de voorzitter van „Goor Vooruit'', Ds. W. G. Planten, de openingsrede had uit gesproken, werd het woord gevoerd door den burgemeester van Goor, den heer W v. d. Sluys. den heer Ir Holsboer, den heer Helmich Lcdeboer, voorzitter van de En- schedcesche Fabrikantenvereniging, den heer K. Heringa uit Grocnlo cn den heer J J. van Dcinse. voorzitter van de Oudheids kamer Twcntr en conservator van het Rijk9 museum Twente te Enschede. Ds. Planten dankte daarna de verschillende sprekers, alsmede de aanwezigen voor hun belang stelling Vervolgens werd in de Groote So ciëteit de oorkonde geteckend. die aan het gemeentebestuur van Goor is aangeboden. NEDERLAND EN RUSLAND. Nederlandsche onderhande laars over een uitbreiding van het handelsverkeer tus schen beide landen naar Moskou. Naar de Berliner Börsen-Courier meldt, heeft Ittans het volkscommissariaat van bui tenlandsche zaken te Moskou visa verleend voor de leden van een Nederlandsche han delsdelegatie, die met de handelsautoriteiten aldaar over de mogelijkheden van een uit breiding van het Nederlandsch Russisch handelsverkeer zullen onderhandelen. De delegatie wordt aan het einde van deze week te Moskou verwacht. Vallen zij onder de winkel' sluitingswei? Amsterdam, 21 AAig. Aan den kan tonrechter, dr. J. A. Hörfelt, werd vandaag de vraag voorgelegd of de winkels in den tunnel van het Centraal Station, achter de plaatskaartenbureaux, a of niet onder de winkelsluitingswet vallen, dus of die winkels beschouwd moeten worden als voortzetting van en bchocrend bij de res tauratie, óf als winkels in den zin der wet. Op 11 Mei was proces-verbaal opgemaakt tegen den restaurateur van bet C. S., om dat hij op dien dag na 8 uur war»n had laten verkoopen uit de winkels (kiosken) in den tunnel. Uit het prooes-verbaal bleek, dat hier geen sprake is 'geveest van ver koop voor gebruik ter plaatse. Behalve consumptie-artikelen worden, al dus verklaarde de restaurateur, ook b.v. souvenirs e.d. verkocht. De ambtenaar van bet O. M. mr. Aberson nam niet aan, dat hier sprake was van een uitbreiding en voortzetting van het restau rant. Tusschen de winkels in den tunnel en de restauratie bestaat noch gemeen schap, noch verband, zij worden slechts door één persoon geëxploiteerd. Bij een soortgelijk geval, dat zich voor deed in het stationsgebouw te Hilversum, waar een kiosk vóór de contróle was ge plaatst, heeft de Hooge Raad uitgemaakt, dat deze kiosk wel viel onder de winkel sluitingswet. Wel zijn in dit geval de win kels achter de contróle gelegen, doch de a.s. kooper kan volstaan met bet aanschaf fen van een perronkaartje. Spr. meende, dat hier een overtreding van de winkelsluitingswet is gepleegd, daar z.i. de kiosken in den tunnel niet onder de uitzonderingsbepalingen vallen. Daar het hier een principieele quaestie geldt, vor- derd espr. een geldboete van 0.50 subs. 1 dag. De verdediger mr. Abel J Herzbergwas van meening, dat de winkels in den tunnel hooren tot de restauratie, temeer, daar zij achter de contróle zijn geplaatst. Hier is dus sprake van verkoop aan reizigers op het station in de restauratie PI. drong hierom aan op ontslag van rechtsvervolging van zijn cliënt. De kantonrechter bepaalde, dat op 29 Augustus nog een getuige de winkel juffrouw diande te worden gehoord. jm w.'jiroi zijn noe steeds verkrijgbaar BOERENMEISJES BOERENJONGENS VOORBURGH PRIMA ADVOCAAT di\erse merken „OUDE KLARF" en hel bekende S. H. M. ..Schilletje" 3AVIK 4L Tel 292. Bescheidenheid is voor verdienste wat schaduwen zijn voor do figuren in een schilderij; zij geeft er kracht en relief aan. Een detective-verhaal door PHILIP MAC DONALD Geautoriseerdo vertaling door II. A. C. S. 34 Anthony voelde zijn medelijden toene men; een medelijden, dat eigenlijk dwaas was, daar hij sympathie gevoelde voor den doode in wat moest geweest zijn een tamelijk vuile strijd tegen kleurlooze Puri- teinsche opvattingen. Zij wreef haar rood-gerande oogen met een zakdoek, en worsteldo verder. „Er is niet veel meer aan u te vertellen, behalve behalve dat ik die brieven stal, om denzelfden reden dien u hadt ora mij te dwingen u er van te vertellen 't Is verkeerd van mij, maar, ofschoon John zondigde, in een leven van zonde leefde, had ik besloten hem rein te houden voor de oogen der wereld; om het slechte, dat hij deed, buiten de vuile kranten te houden, die er plezier In zouden hebben om de zonden publick te maken van den man, over wien ze nu jammeren, dat zijn dood een verlies is voor het land. En hij is een verlies voor het land. Mijn arme broer mijn arme broer Zij leunde met haar hoofd tegen den rug van den stoel en schreide, schreide hcpeloos, bitter. De tranen vielen langzaam, zichtbaar, langs de magere wangen Anthony voelde zichzelf verachtelijk Een groote golf van medelijden bijna van teerheid kwam over hem heen. Maar de gedachte aan den man, die groot van lichaam en groot van hart was, en zuiver on gezond, en die waarschijnlijk zou wor den opgehangen, dwong hem tot werken. „Kent u", vroeg hij terwijl hij zich voor over boog, ,,den naam van doze vrouw?" „Ja". Haar stem was kleurloos, hopeloos; zij scheen gebroken. „Tenminste, ik ken den naam, wèaronder ze bekend is." Anthony wachtte met eenige onru6t. „Zij is een danseres", zei de vrouw, „en. schaamteloos. Ze noemen haar Vanda". „Goede God!" Anthony schrok en was verbaasd. Hij was een vurig bewonderaar aan deze zijde van het voetlicht, van de mooie Russische. Hij overwoog, dat staats lieden niet altijd ongelukkig zijn. Hij ging staan. De vrouw kwam tot hel leven te rug. „De brieven", schreeuwde zij. „Geef mij de brieven!" Hij overhandigde ze haar. „Mijn eenige voorwaarde", zei hij. „is, dat ze niot ver nietigd worden totdat ik toestemming geef." Hij keek haar vragend aan „Ik weet, dat u voor dien lijd niet zult probe^ren u er van te ontdoen. En geloof als 't u blieft, miss Hoode, dat u mijn oprechte sympathio hebt, en dat er geen ijdel gepraat zal zijn over wat wij beiden weten „O, ik geloof u", zei ze vermoeid „En nu bent u, vermoed ik, gelukkig. Maar wat voor goed u gedaan liebt, weet alleen de hemel!" Anthony keek op haar neer. „Het goede, dat ik gedaan heb, is dit: ik heb mijn ken nis vermeerderd. Ik weet nu. dat u niets te maken hadt met den dood van uw broer. En ik weet, dat er een vrouw in de zaak voorkomt cn wie zij is. Zij mag er niet. direct of indirect, in betrokken zfjn, maar het afgezaagde Fransche gezegde is dik wijls een nuttig element ora mee te wer ken." De blee.ke oogen van Laura Hoode keken hem met nieuwsgierigheid aan. Hij merkte met verwondering, hoe zij elke minuut meer menschelijk scheen te worden. „U bent een ongewoon persoon, mr Gethryn," zei ze. „U bespiedt me en u pij nigt mc cn toch voel ik. dat ik met u op heb." Zij hield op en ging daarna ver der. „U vertelt mij. dal de jonge man Dea con mijn broer niet doodde; u vertelt mij. dat, al heb ik mij zoo verdacht gedragen, u ook weet, dat ik niets te maken had met met de misdaad. Hoe weet u deze din gen?" Anthony glimlachte. „Ik weet het," zei hij. „omdat u beiden 't mij vertelde. Ik weet. dat geen van u beiden 't deed. zooals u zoudt weten, als u met den bisschop ge praat had, dat hij niet het kwartje van het kleine meisje gesto'en had. al zeiden ook al de kranten, dat hij t deed. Nu moet ik gaan. Goeden nacht" Mij verliet Laura Hoode glimlachend, glimlachend als zij in geen maanden ge daan had. Toen hij in de hall kwam. van uit den gang. stormde een vrouw op hem af. Zij was groot en verdacht mooi Zij lonk te met haar oogen. Ze was schichtig en on verschrokken en bedeesd. „O!" hijgde zij. „Is dit kolonel Gethryn? Is 't zoo? u moet het zijn! O. kolonel, hoe buitengewoon interessant om u te ontmoe ten! Iloe bijzonder interessant!" Mevrouw Mainwaring viel heelemaal niet in Anthony's smaak, "t Moet betreurd wor 1en, dat hij geen moeite deed zijn afkeer te verbergen. „Mevrouwf Mainwaring?" zei hij. „Me vrouw, do aandoening is aan uw kant." Zij stond hem in den weg. Gedwongen stond hij stil. „O. kolonel, vertel me toch, u gelooft toch niet, dal die lieve jongen o. die beest achtige politie 't alles te, te verschrikke lijk en afschuwelijk!" Anthony lachte. De gedachte aan Deacon als een „lieve jongen" amuseerde hem. De dame keek hem wantrouwend aan, toen hij zoo vroolijk was. Anthony werd gewichtig officieel. „Uw vragen, mevrouw, maken mij verlegen. Maar mijn bpinic is mijn opinie is. en ik houd haar" hij raakte plechtig zijn voor hoofd aan „hier." Met ontzag vervulde oogen kwamen als het ware op hem af. „O. kolonel!" fluister de ze, „o, kolonel! Hrje wonderbaar!' Dan, bedeesd: „Hoe gelukkig voor mij. dat ik een arme, zwakke vrouw ben!" „Ik heb." zei Anthony ernstig, „altijd ge loofd in gelijke rechten voor de vrouw. Zij nemen een positie in gelijk aan die van de mannen, dat is mijn meening." Hij bgog cn liep haar vlug voorbij de hall door. HOOFDSTUK XI. De Pijl en Eoog. Zonder nog een blik te werpen naar de mooie vrouw achter hem, ging Anthony naar de studeerkamer, er binnen, en sloot de deur achter zich. De groote kamer zag er heel anders uit als bij zijn eerste bezoek. In het midden was de lange tafel op schragen, die dienst gedaan had bij het onderzoek van den lijk schouwer. Twee kleinere stonden langs den muur. Hel verste eind van de kamer was vol met rijen stoelen. Anthony besefte, met iets van verbazing, hoe een groote karqer het was. Maar nu verbande hij uit zijn geest alles, behalve zijn onmiddellijk doel. en ging naar de kleine rozenhouten tafel, die tusschen do deur en de staande klok stond Hij boog zich voorover om de kras op do tafel duidelijker te zien, de kras, die hij bij zijn tweede bezoek aan de kamer had opge merkt, en die hem den heclen dag op een vage manier, welke hij niet kon omschrij ven, had bezig gehouden en in verwarring gebracht, 't Was een indruk van de hout vijl. nog volmaakter dan hij 't zich herin nerde, een rij van krassen, die een regel matig merk gaven van twee inches breed cn bijna een voet lang. Dat ..iets' bleef in zijn geest zeuren; iets over het merk, dat op een niet te om schrijven wijze verkeerd was. omdat het merk zóó ontwijfelbaar duidelijk was. Naast hem ging de deur open. Hij richtte zich op. draaide zich om, en zag sir Arthur. ..Hallo, Gethryn. Kan ik binnen komen? Ik dacht, dat je misschien hier was. Stuur me weg, als je liever alleen bent." (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 5