Het roelf estijii te Boedapest IN MASSA'S SLIJTERIJ Triton-vier heeft geen geluk Goede tijden door den krachtigen stroom NEDERLAND-ITALIË VOOR DEN DAVIS CUP N.V. GELDERSCHE CRED1ETVEREEN1GING HYPOTHEEK EFFECTEN ONDERPAND ANDERE ZEKERHEID Onze Postvliegers onderweg HUMORHOEKJE De twee zonder stuurman van De Hoop in de finale Boedapest, 25 Augustus (Van een spe- cialen V.D. verslaggever). Onder begunsti ging van fraaie weersomstandigheden zijn op de Donau hedenmiddag de Europcesche roeikampioenschappcn aangevangen. De wind stond recht over de baan. terwijl de vrij krachtige stroom meo was. Verdacht kon worden, dat er goede tijden werden gemaakt, hetgeen inderdaad het geval was. Helaas hebben onze Ilollandsche ploegen het or niet zoo goed afgebracht. Slechts 1 ploeg, n.l. de twee zonder stuurman van do Hoop wist door tweede aan te komen in de heat zich direct voor den eindstrijd te plaatsen. De andere ploegen dienen morgen Zaterdag over te roeien in de herkansings races. In de Twee zonder stuurman nam de Hoop-twee de leiding en op 500 Meter leidde Nederland met drie kwart lengte voorsprong op Hongarije, waarop Polen en Belgié volgden. Op de volgende 500 Meter zakten de Nederlanders af, Hongarije pas seerde en nam een flinken voorsprong. Op 1000 Meter roeide de Hoop-twee met 36 slagen in de minuut. Op baanlengte had Hongarije zijn voorsprong nog vergroot. De Polen roeiden op de laatste 500 Meter zeer goed en vormden nog 'n ernstige bedreiging voor onze ploeg. Doch met een halve lengte voorsprong op Polen wist de Hoop-twee de tweede plaat3 te behouden, echter met grooten achterstand op Hongarije. België was ver achter. In de tweede heat van s c i f f roeide de Vries van het Spaarne zeer slecht. Hij kon het tempo tegen Polen, Tsjechoslovakije en Zwitserland niet velgen, hij had spoedig een achterstand, die steeds grooter werd. De tijd van den winnaar Polen was 6 min. 49.2 sec. Die van de Vries bedroeg 6 min. 57.6 sec. De Vdries kwam op de vierde plaats te liggen. De Spaarncsciffeur krijgt Zaterdag nogmaals een kans en wel tegen Frankrijk, Spanje en Italië in de tweede berkansingsrace. De vier zonder stuurman scheen aanvankelijk een succesnummer voor ons land te zullen worden. De eersto start mis lukte, doch voor de tweede maal Holland roeide in de tweede heat tegen Hongarije, Denemarken en Joegoslavië ging do Tri- (onvier snel weg en nam spoedig de leiding. Qp 500 Meter hadden de Utrechtenaren een halve Iengto voorsprong en op 700 Meter bedroeg de voorsprong zelfs 1 lengte. Toen achtervolgde onze ploeg do pech. De slag Storm van 'sGravezande voelde zich plot seling niet geheel fit meer, zoodat niet op volle kracht kon worden doorgeroeid. De Triton-vier zakte af en moest zich tenslotte met do derde plaats tevreden stellen. Naar we vernamen voelde hedenavond de roeier zich weer fit, zoodat morgen in de herkan sing tegen Polen, België en Joegoslavië de Tritonvier zijn laatste kans krijgt om zich voor den eindstrijd te plaatsen. Tenslotte kwam Nederland aan den start in de achtriemsgieken en wel rnet de Njord-acht. Na den start kreeg Frankrijk, die met Zwitserland, Nederland in de eerste heat roeiden, een kleinen voor sprong. Op 500 Meter lagen alle booten echter weer gelijk. Op 700 Meter hadden Neder land en de Fransche acht een kleinen voor sprong genomen, doch daarna kwam Zwit serland fraai inloopcn. Zij passeerde de Njordacht en nu ging het op Frankrijk in. Op 1500 Meter lagen Frankrijk en Zwitser land boord aan boord met Nederland ceni- ge lengten achter. Het werd een verbitterde eindspurt en beide landen passeerden tege lijk de finish in den tijd van 5 min. 59 sec. Nederland kwam als derde aan met drie lengten achterstand in den tijd van 6 min. 8 sec. Nederland moet nu morgen met Joego slavië- Polen, België en Spanje een her kansingsrace roeien voor een plaats in den eindstrijd in verband met het feit. dat zoo wel Frankrijk als Zwitserland in de finale zijn geplaatst. Daar Joegoslavië een uitste kenden tijd maakte in haar heat n.l. 5 min. 56.6 sec. geven wij onze Njord-acht weinig kans. De volledige uitslagen van heden luid den: Sciif: Eerste heat: 1. Denemarken tijd 6 min. 49.2 sec.; 2. Frankrijk; 3. Italië; 4. België. Bij den eersten start kregen de Fransche en Italiaansche sciffcur een aanvaring, waardoor de race moest worden overge roeid. Tweede heat: 1. Polen tijd 6 min. 49.2 sec.; 2. Tsjechoslovakije; 3. Zwitserland; 4. Ne derland (De Vries, Spaarne). Der(le heat: 1. Hongarije tijd 7 min. 3.6 sec.; 2. Joegoslavië; 3. Spanje. Denemarken, Polen en Hongarije komen direct in den eindstrijd. De twee herkan singsraces van Zaterdag zijn als volgt in gedeeld: Eerste herkansingsrace: 1. België; 2. Joe goslavië, Tsjechslovakije, Zwitserland. Tweede berkansingsrace: Nederland, Frankrijk, Spanje en Italië. Twee zonder stuurman: Eerste heat: Hongarije tijd 6 min. 52.5 Nadat de stuurmanlooze vier van Triton aanvankelijk een voor sprong van één lengte op de overige ploegen had, werd zij plotseling door pech achtervolgd en eindigde als derde. Vandaag krijgt de ploeg echter nog n kans sec.; 2. Nederland (De Hoop, Amster dam) 6 min. 55.8 sec.; 3. Polen 6 min. 56.2 sec.; 4. België. Tweede heat: 1. Zwitserland 6 min. 51.6 sec.; 2. Italië 6 min. 56.4 sec.; 3. Joegoslavië. Hongarije, Nederland, Zwitserland en Italië komen dus Zondag direct in den eindstrijd, terwijl Polen, België en Joego slavië in do herkansingsrace van Zaterdag togen elkaar roeien voor één plaats in den eindstrijd. Twee met stuurman: Eerste heat: 1. Polen tijd 7 min. 9.8 sec.; 2. Frankrijk 7 min. 10 sec.; 3. België. Tweede heat: 1. Hongarije 7 min. 10.4 sec. 2. Italië 7 min. 16.4 6ec.; 3. Spanje. Polen, Frankrijk, Hongarije en Italië ko men dus Zondag direct in den eindstrijd, terwijl Zaterdag België en Spanje een her- bansingsrace roeien voor de vijfdo plaats in de finale. Double scull: Eerste heat: 1. Hongarije tijd 6 min. 32 sec.; 2. Frankrijk 6 min. 36.4 sec.; 3. Polen; 4 Roemenië. Tweede heat: 1. Italië 6 min. 44.2 sec.; 2. Joegoslavië 6 min. 54.8 sec.; 3. België. Hongarije, Frankrijk, Italië en Joegosla vië komen in den eindstrijd, terwijl tus- schen Polen, Roemenie en België een hor- kansingsrace op Zaterdag plaats vindt. Vier zonder stuurman: Eerste heat: 1. Zwitserland 6 min. 28.6 sec.; 2. Italië 6 min. 32.8 sec.; 3. Polen; 4. België. Tweede heat: 1. Hongarije 6 min. 22.8 sec.; 2. Denemarken 6 min. 23.8 sec.; 3. Ne derland (Triton-vier Utrecht)4. Joego slavië. Zwitserland. Italië, Hongarije en Dene marken plaatsten zich dus direct in den eindstrijd, terwijl Polen, Nederland, België en Joegoslavië om een plaats in de herkan singsrace moeten roeien. Vier met stuurman: Eerste heat: Italië 6 min. 3.4 sec.; uitste kende tijd; 2. Frankrijk 6 min. 9 sec.; 3. Zwitserland 6 min. 13.2 sec.; 4. Spanje. Tweede heat: 1. Denemarken 6 min. 28.6 sec 2. Joegoslavië 6 min. 30.8 sec.; 3. Bel gië; 4. Roemenie. Derde heat: 1. Hongarije 6 min. 26.8 sec.; 2. Tsjechoslovakije 6 min. 29.6 sec.; 3. Polen. Italië, Denemarken en Hongarije plaat sten zich direct in den eindstrijd. Er vin den Zaterdag twee herkansingsraces plaats. In do eerste herkansingsrace roeien Bel gië, Tsjechoslovakije, Roemenië en Spanje. In de tweede herkansingsracc roeien Frankrijk, Zwitserland, Joegoslavië en Po len. Achtriemsgieken. Eerste heat: 1. en 2. Zwitserland en Frankrijk tijd 5 min. 59 sec.; 3. Neder land (Njord Leiden) 6 min. 8 sec.; 4. Tsje choslovakije. Tweede heat: 1. Italië 5 min. 55.6 sec.; 2. Joegoslavië tijd 5 min. 56.6 sec.; 3. Polen. Derde heat: 1. Hongarije 5 min. 59.2 sec.; 2. België 6 min. 11 sec 3 Spanje. Zwitserland, Frankrijk, Italië en Hon garije komen Zondag direct in den eind strijd. De andere vijf ploegen roeien Zater dag om één plaats in den eindstrijd. Wielrennen, WIELERBAAN GOUDA. Belangrijke wedstrijden. Gouda, 25 Augustus. A.s. Zondag 27 Augustus worden op de Goudsche wieler baan internationale wedstrijden gehouden waaraan o.a. zullen deelnemen Jan Pijnen burg, Piet van Kempen, Braspenning en Klaas van Nek. Biljarten. DE INTERNATIONALE BILJART FEDERATIE. Algemoeno vergadering te Scho- veningen. 's-G ravenhage, 25 Aug. In het Grand-hotel te Scheveningon is heden on der auspiciën van den Ncderlandschen Bil jartbond de XVI algemeene vergadering van de Internationale Biljart-Federatie (Union Internationale des Fódérations d'Amateurs de Billard) aangevangen. De bijeenkomst zal morgen worden voortgezet. Vertegenwoordigd waren Nederland. Bel gië, Frankrijk, Zwitserland, Duitschland, Spanje, Oostenrijk en Egypte. Niet aanwe zig: Amerika. Hongarije en Portugal. Wegens verhindering van den president van de U.I.F.A.B., den heer Charles Faroux (Frankrijk) werd de bijeenkomst geleid door den vice-president, den heer Denis (België). De voorzitter herdacht in gevtYlvolle woorden..den onlangs overleden oud-voor zitter van de U.I.F.A.B., den heer Darantió- re en schetste dezen als een beminnelijk mensch, als president, als propagandist en als speler. Spreker zeide, dat de interna tionale biljartsport een groot verlies heeft geleden door het heengaan van don beer Darantière. Dc lieer J. Sanders (Nederland) wenschto dc U.I.F.A.B. goluk met het 10- jarig bestaan, onder aanbieding van een bloemonhuldo. Besprekingen werden gehouden omtrent de kampioenschappen. In de tweede helft van Februari zal in het Nederland het 45/2 knderkampiocnschap van Europa worden gespeeld; het libre-kampioenschap in Oos tenrijk. Spanje zal morgen beslissen of dit de organisatie van het wereldkampioenschap 3-banden accepteert; neemt Spanje dit niet, dan zal hot in Nederland worden ge houden. Indien Spanje het wereldkampioen schap wel houdt, dan behoudt "Nederland zich zijn recht voor om het Europeesch kampioenschap te houden. VAN HOUT VERBETERT HET WERELD-UURRECORD Roermond, 25 Augustus. Hedenavond deed de wielrenner Jan van Ilout ten aan- schouwe van enkele honderdon belangstel lenden op dc Roermondsche wielerbaan een officicele poging het op naam van den Zwit ser Oscar Egg staande werold-uurrecord, op zijn naam to brengen. Hij slaagde hierin op fraaie wijze en bracht het van 44.247 K.M. op 44.588 K.M. Als official zoowel voor de N.W.U. als voor do U.C.I. fungeerde de heer Hirsch- man. TENNIST0URN00I TE BAARN Ra ar n. Begunstigd door tamelijk goed weer zzijn Donderdag de tenniswed strijden, die vier dagen zullen duren, van wege de Baarnsche Lawn-tennisclub aan gevangen. Voor dit tournooi hebben de volgende in schrijvingen plaats gehad: dames enkelspel 19: dames dubbelspel 14; heeren enkelspel 39; heeren dubbelspel 32 en gemengd dub belspel 46. Van den eersten dag zijn de volgende uit slagen bekend: Dames-enkelspel: lste ronde- Jkvre. L. van Riemsdijk sl. mevr. E. Leeuwe 60, 62; mevrouw M. Mcchcl sl. movr. R. de Brauw 62, 61; Mej. T. van Marie sl. Mej, A. Cramerus 86, 6-1. 2de ronde: Mej. I. Heldring sl. mevr. T Rappange 7—5. 3—6, 6—3; Mej. N. Brouwer sl. mej. N. Brandt 6—3, 6—3, mej. IJssol dc Schepper sl. Mej. S. M. L. Rommo 64, 6—3; mej. R. Mechel sl. Baronesse van De dum w.o. Kwart eindstrijd: Mej. R Mechel sl. mej IJssel de Schepper 61, 6—3. Heeren cnkc-lspel: 1ste ronde: H. Heldring sl. C. J. Deketh 86, 64; J. G. Korsten sl. L. van Heijst 62, 60; J. G. van Manen sl. P. .1. Leeu wenburg 64. 6—2; Jhr. R. de Brauw sl B. E. Ivoenderink 64, 4—6, 61; J. Rap pango sl. Th. Schölvinck 6—8, 6— 4, 63, Ir. F. W. J. Schweigman sl. Th. Maris 63. 6-3 2de ronde: T. Verloop sl. D Boissevain 6—0, 6—0; H. M. Bloemhof sl A. ten Noe- ver de Brauw 6—4, 62; A. Koch sl. J. C Gülchcr 3—6, 6—2, 6—4; J. G. van Manen sl. J. G. Korsten G—2, 6—8, 6—4; G. W. yan Stapele sl. A. Borren 6—4, 2—6, 6—4; R Kalff sl. C. L Hecker 62, 60; Jhr. Dr G. C. J. van Reenen sl. P. R. N. Buwalda w.o.; J. van der Hagen sl. C. H. de Lanoy Meyer 6-0, 6-6: H. Heldring sl. Ir. F. W. J. Schwelgmnn 0—6, 6—3, 64; II. Cramer sl, C. Fabius 57, 6—4, 6—4; E. Nielsen sl. A. Olree 6-2. 6-3; II. Wisselink sl. Jbr. A. G. W. van Riemsdijk 61, 57, 63; E. Kits van Waveren sl. F. A. R. Brummer 6-3, 6-3 Heeren dubbelspel: lste ronde: Jhr. Dr. G. C. J. van Reenen- H. M. Bloemhof sl. P Cramerus—J. Schook 62, 61; J. G. Korsten—A. ten Noever de Brauw sl. C. H. de Lanoy Meyer—D. Wte- benga 60, 61. Gemengd dubbelspel: lste ronde: Mei. R. Mechel—H. Wisse link sl. mevrouw C. A de Lanoy Meyer— C. H. de Lanoy Meyer 6—1. 61. 2de ronde: mevrouw A. MijsA. Borren sl. raej. C. M L. Rommc-L. van Ileiist 0-0, 6—1. WANDELEN 40 EN 50 KJM. AFSTANDSMARSCH VAN „BATO" ZEIST. Zondag a.s. wordt er een 40 en 50 K.M.- wandelmarsch gehouden in de omstreken van Zeist, waaraan iedere wandelaar K. N. A. U. en n i o t K. N. A. U.-lid, met speciale toestemming van de K. N. A. U., kan deelnemen. Vertrek 10 uur, vanaf Ho tel „Bo8chlust". Inschrijvingen kunnen alsnog geschieden bij den heer Gadellaa. Slotlaan 67 te Zeist, e.v. aan de start tot 9/4 uur. Op groote deelname wordt gerekend. Iedere sportieve wandelaar moet aan deze marsch deelnemen. Roeien. HET CONGRES VAN DE F.I.S.A. Boedapest, 24 Aug. (V.D.) Het congres van de F.I.S.A. heeft den president dezer organisatie, den heer Fiorini, alsmede de overige bestuursleden, met algemeene stem men herkozen. Een besluit omtrent de plaats, waar de Europcesche kampioenschappen het volgend jaar zullen worden gehouden, werd nog niet genomen. Tot dusver heeft alleen Portugal zich bereid verklaard de organisatie daar van op zich te willen nemen. LAW NT EN NIS Timmer en Karsten verliezen Sckoveningen, 26 Aug. Op do banen van de M.E.T.S. is hedenmiddag do wedstrijd Nederland—Italië voor de dorde ronde voor bet Davis-bekertournooi 1934 aangevangon met de partij Timmer—De Stefani. Na barden strijd won do Italiaan in vijf sets. Do Stefani (Italië) sloog Tim mer (Nederland) met 11—9, 57, 4—6, 62, 6-2. Het mooie weer had een drom van be langstellenden naar Scheveningcn gelokt, die hebbon genoten van een spannend duel tusschcn Timmer en De Stefani, do sterkste spelers van beide ploegen, welke strijd ten slotte gewonnen werd, door den Italiaan, doch niet dan na vijf sets kon hij zijn meer derheid bewijzen. Reeds in den eersten set ontbrak het niet aan spanning. Timmer behaalde eerst een kleinen voorsprong, dio hij kon behouden, doch ten slotte werd het 9—9, waarna do Italiaan er 11—9 van maakte. De Stefani leidde met 1—0 set. Toen toonde Timmer ten volle zijn vecht lust en ofschoon het er aanvankelijk op leek. dat de Stefani ook de tweede set zou winnon, herstelde Timmer zich krachtig om dan met 7—5 te winnen. In den derden set had Timmer een voor sprong met 4—0. Weliswaar haalde de Italiaan op tot 44. maar toen was het met hem gedaan en werd hot 64 voor onzen landgenoot. Timmer leidde dus met 2 tegen 1 set. De kan9 op een overwinning leek nabij. Maar de Italiaan dacht er anders over. Ilij maakte korto metten met zijn tegenstan der in den vierden set. waarin hij spoedig met 3—0 leidde. De Stefani won den 4dcn set tenslotte met 62. Zoo was het two sets all. In den beslisscnden set was het verschil aanvankelijk nog grooter. maar toen De Stefani met 4—0 de leiding had, probeerde Timmer de situatie nog te redden, doch met 62 kwam het einde van den set en daar mede de eerste overwinning van Italië. De tweede partij tusschen Rado en Kars ten werd een sprekende overwinning van den Italiaan, die in drie straights sets won, n.j 6_3t 6—1. De stand is hiermede 20 voor Italië, zoodat do kans op een Italiaansche overwinning buitengewoon groot is. Rado behaalde een even snelle als spre kende zege op den Wederlander. Karsten kreeg vrijwel geen voet aan den grond en alleen in den tweeden set leek het er even op, dat hij het juiste tegenspel had gevon den. maar nadat hij met 2—1 de leiding had gehad, ging ook deze set spoedig ver loren. In den eersten set werd het 10 voor Rado, waama'Karsten gelijk maakte. Daar na sloeg de Italiaan vijf games achter el kaar. In den tweeden set nam Karsten de lei ding met 1—0. Rado won de volgende game doch Karsten hernam de leiding. Daarna sloeg Rado vier games achter elkaar en op 52 werd het toen 5—3 voor Rado. Met G—3 was de tweede set voor Rado. In den dorden set was het zeer snel 50 voor den Italiaan. Toen maakte Karsten nog een game, doch met 61 won Rado op even snelle als overtuigend wijze. Automobilisme. EINDHOVEN—PARIJS—EINDHOVEN- RIT. Overwinning voor het Ford team. Eindhoven, 24 Aug. De uitslagen van de Zondag j.l. gehouden EindhovenParijs -Eindhoven-rit, georganiseerd door de Mo tor- en Automobielclub „Het Zuiden", welke heden definitief bekend zijn luiden als volgt: Toeristenklasse: Ch. Smulders (den Haag) 27 strafpunten: P. J. Ypma (Amsterdam) 45 en Dr. Jordeans (Eindhoven) 10 straf punten. Motoren: T. Meyer (De Bilt) 265 strafmin- ten; H. Lelieveld (Den Haag) 222; C. Lelie veld (Den Haag) 210; A. Grapendaal (Jut faas) 120; A. Baars (Jutfaas) 113; M. Adri aans (Zalt Bommel) 87; W. Steur (Voorscho ten) 163; G. van Beek (Utrecht) 96; P. van Oosten (Amsterdam) 136; D. Eysink (Amers foort) 121; J. Rcnop (Den Haag) 112 straf punten. Motoren met zijspan: J. Fyma (Amster dam) 148 strafpunten; H. Zuur (Voorburg) 80 strafpunten. Automobielen: D. A. Budde (Eindhoven) 25; A. Mutsaers (Tilburg) 21; P. Winkelaar (Hoorn) 29; P. Spruit (Rotterdam) 21; Ir. Selleger (Bergen) 103; C. Bakx (Eindhoven) 73; R. Dales (Rijswijk) 122; T. Hieronymus (Zeist) 38; v. d. Heyden (Den Haag) 22; W. J. Kraus (Den Bosch) 26; Gerllngs (Amster dam) 83; J. Langelaar (Baarn) 79; G. Alblas (Soestdijk) 89; Vlcmmings (Eindhoven) 08, H. van Beek (Eindhoven) 26; Fr. Vullinghs (Den Bosch) 76; Ed. Lepelaars (Tilburg) 74; C. Daniels (Tilburg) 73; H. J. Hunnink (De venter) 85 strafpunten. In totaal verkreeg het Ford-team 85 straf punten; het Chevrolet-team 110; het Rockne team 131 en het Opcl-team 223 strafpunten. Kanloor AMERSFOORT Gevestigd te Arnhem 1866 VERLEENT CREDIETEN TEGEN DIR. MR. F. KOOL Kwartel Ijsvogel J Riistvog 24—8 17-8 Amsterdam 25—8 24—8 17—8 Boedapoei 24—8 Athene 23—8 Mersamatruh 25—8 18—8 Cairo RutbawellB Gaza 19—8 Bagdad 22—8 20—8 Boeshir Djask 21—8 Karachi 21—8 Jodpoer Allahabad 22—8 Calcutta 19—8 Akyab 18—8 23—8 Rangoon 17—8 248 Bangkok Alor Star Singapore 16—8 Medan 25—8 Batavia 16—8 25-8 24—8 23—8 23— 8 Vertrek van hit eerstvolgende post vliegtuig van Amsterdam 31 Augustus. INTERNATIONALE SPORTSPELEN VOOR DOOVEN De V.U.I.S. (Vereeniging tot Uitzending van Dooven naar de Internationale Sport spelen) deelt ons mede, dat op het dezer dagen in Kopenhagen gehouden congres van de C.I.S.S. (Comité Internationale de* Sports silencieux) waar afgevaardigden aanwezig waren van Engeland, Frankrijk, Duitschland, Zweden, Noorwegen, Dene marken, Polen, Oostenrijk, Hongarije, Ita lië, en Nederland, besloten is, do vol gende Internationale Sportspelen voor Dooven, welke in 1931 te Nürnberg hebben plaats gevonden, te houden in Engeland in het jaar 1935. Dc organisatie is opgedragen aan den Engelschen Dooven Sport Bond. jeugdigen Nederlandschen zwem- gehomologeerd i3, waaronder dat van den genomen, terwijl een aantal nieuwe records Er zijn verschillende belangrijke besluiter. mor Joop Ringk te Amsterdam, die in Mei j.l. do 100 Meter rug zwom in 1 min. 24 sec., daarmede het wereldrecord voor doo ven op zijn naam brengend. eijn nos steeds verkrijgbaar BOERENMEISJES BOERENJONGENS TOORBURGH PRIMA ADVOCAAT diverse merken „OUDE KLARE" en het bekende S. H. BL „Schilletje" LA VIS IL Tel 292. Auteur„Mijn stuk is een half uur ge leden begonnen, wil je erg stil naar binnen gaan Vriend„Wat, slapen de menschcn al (Humorist).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 6