f. A.SCHOTERMAN&Zn. GRAVESSUP SIERKUNST OPRUIMING WIJNHANDEL NOODLOTTIG VLIEGONGELUK DE VERJAARDAG VAN H.M. DE KONINGIN ftolitiek, die te avond of te morgen hope- oos spaak zal loopen. Dat Roosevelt een „va banque" politiek waagt te drijven, is op zichzelf genomen, al meer dan erg ge noeg. Doch daaraan ccn basis ie durven ontleenen voor een willige stemming op de Amsterdamsche Beurs, is er zoo volkomen □aast, dat wij deze week eigenlijk met vee! genoegen constateeren, dat de opgewekte stemming te New-York in Amsterdam geen weerklank heeft gevonden. De definitieve invoering in Amerika van de nu reeds be ruchte arbeidscodes moge voor Wallstreet een gunstige beurstendenz ten gevolge heb ben het zij zoo. Maar ook in» Amerika zullen de lachende gezichten van Augustus 19 nog voor het einde van dit jaar tot doo- delijk ernstige, zelfs tot verwrongen, gelaats trekken, zijn verstard, omdat dan de inflatie in Amerika niet meer te stuiten zal zijn ge bleken en de oogenblikkclijke rijzing der aandeelen zal zijn tot staan gekomen, of (berekend tegen goudpariteil) zal blijken niets om het lijf te hebben. UTRECHTSCHEW. GEVESTIGD 1S7S VTR.STRAAT 17 TEL. 145 per flesch 1.60, per anker 65. Het toestel duikt bij een nood landing in het meer Tjiboeroe Twee officieren gedood Batavia, 31 Aug. (Aneta). Een van de parade op het Waterlooplsin, welke werd gehouden ter gelegenheid va.n den ver jaardag van II. M. de Koningin, terugkee- rend vliegtuig kwam bij een noodlanding in het meer Tjiboeroej nabij Padalarang te recht, Do kapitein der infanterie Dr. Ir. C. P. M. M. Bogaerts en de luitenant der in fanterie J. C. Pols werden gedood. Van het toestel werd de romp afgerukt. Batavia, 31 Aug. (Aneta). Omtrent het vliegongeluk wordt nader gemeld, dat van uit de andero Fokker-vliegtuigen werd waargenomen, dat het toestel van kapitein Bogaerts plotseling in het moer Tjiboeroej dook, waaruit een vleugel bleef uitsteken. Toen later een hulpbrigade, welk-s der waarts was vertrokken, ter plaatse was aangekomen, werden beide officieren niet in het toestel aangetroffen, weshalve on middellijk een aanvang werd gemaakt met dreggen. Dit had tot dusver geen resul taat. De oorzaak van het ongeval is on begrijpelijk. De toestand van het vliegtuig is reddeloos. De officier van gezondheid der 2de klasse bij de vliegdienst C. Ouwehand, verplegers en hulppersoneel zijn allen ter plaatse. Bandoeng, 31 Aug. (Aneta). De lijken van de bij het vliegongeluk om het leven gekomen kapitein Bogaerts en luitenant Pols zijn gisteren na 11 uur dreggen ge borgen, nadat het wrak van het vliegtuig naar den kant was getrokken. Het lijk van luitenant Pols was zwaar verminkt. Beido officieren zijn blijkbaar op hot mo ment, dat hot vliegtuig op het water terecht kwam, onmiddellijk 'gedood. Het wrak van het vliegtuig is nog niet geborgen. De be grafenis vindt hsden plaats. UIT DEN VOLKSRAAD. Batavia, 30 Augustus (ANETA). Dij de opening van de vergadering van den Volks raad waren namens de Regeering aanwe zig de Regceringsgemachtigden Mr. Vonk, Van Lith en Mr. Peekema. Do Voorzitter maakte bij den aanvang der vergadering bekend do verschillende Koninklijke onderscheidingen, welke zijn verleend aan de leden P. A. Hadiwidjojo, Van Lonkhuyzen, Everts en Van Baaien. Spreker wees er op, dat de heer Iladi widjojo steeds de aandacht trok door zijn rustig optreden en do delicate wijze waar op hij de belangen der Zelfbesturen voor stond. Namens den Volksraad bood de voor zitter den heer Hadiwidjojo gelukwenschon aan. Vervolgens stelde de voorzitter voor om den in Europa vertoevende heer Van Lonkhuyzen een telegrafische gelukwensch to zenden. Ten aanzien van den heer Everts wees rpreker er op hoe deze in korten tijd door do kalme zekerheid waarmede hij optrad vertrouwen had gewekt. Ten aanzien van den heer Van Baaien merkte spreker op dat dezo door zijn op rechtheid en zijn krachtig eerlijken strijd, zoowel als mede-, tegen- en als midden stander werd gewaardeerd. De woorden van den voorzitter ontlok ten bijvalsbetuigingen van do zijde van den Volksraad. WIJZIGING INKOMSTEN. BELASTING. Batavia, 30 Aug. (Aneta). Bij do voortzetting der besprekingen over het ont werp tot wijziging der inkomstenbelastin gen in den Volksraad verklaarde de heer Noto Soetarso, dat de C. S. P.-fractio haai standpunt handhaaft, dat zij niet kan mee gaan met de voorstellen der Regeering. De hoer Blaauw merkt op, dat de Regee ring zelf niet de volle consequenties van haar eigen theorie aandurft. Spreker meent dat het logisch zou zijn dat de Rcgcering het belastbaar minimum zou verlagen, in verband met de waardevermeerdering van het geld, doch dit doet de Regeering niet Spreker vreest dat geen overeenstemming met den Volksraad zal worden verkregen, wanneer de houding van de Regeering niet "wordt gewijzigd. De heer Monod de Froidcville kan slechts 'de heffing van opcenten op do crisisheffing goedkeuren, daar hierdoor het tijdelijk ka rakter der wijziging kan worden bevestigd. De heer Yo Heng Kam constateert, dat de Regeering voortdurend op slecht weer blijft speculeeron. Spreker blijft tegen een definitieve herziening van het belasting stelsel bezwaar maken. De heer Van Mook acht wijziging van het grondtaricf nog altijd onjuist, ontijdig en onnoodig. Spreker vraagt hoe uit de voorgestelde verhooging een opbrengst van 10.000.000 is te cijferen. Do heer Joebhaar acht den thans gevolg den weg onbruikbaar. H j meent dat de Regeering haar doel op deze wijze niet zal bereiken. De heer Sandkuyl verklaart, dat de Eco nomische Groep, hoewei niet enthousiast, het wijzigingsvoorstel zal aanvaarden. HET NED.-INDISCHE JAARBEURS- WEZEN. Batavia, 30 Aug. (Aneta). De Pasar- Gambir te Batavia heeft den Gouverneur- Generaal aanleiding gegeven om zich de finitief uit te spreken over de vraag die in de hoofdstad lang bestreden is geweest, n.l. in hoeverre deze tijd van depressie de mogelijkheid toelaat tot het organisecren van jaarmarkten. Jhr. De Jonge verklaar de: „Of dezo jaarmarkt een financieel succes zal opleveren of niet, laat ik ter zijde, aangezien de geest die uit het door zetten van deze jaarmarkt blijkt, voor mij het voornaamste punt vormt. Deze geeest van zich-niet tegen-den-muur-laten-dringen en van zich-tegen-de-depressie-verzettcn, is noodzakelijk en moet worden toege juicht" De Gouverneur-Generaal huJdigde ver volgens den gemeente-architect van Bata via, den heer J. A. Anthonissc, (die ter ge legenheid van den verjaardag van II. M. de Koningin onderscheiden is met het Rid derkruis in de Orde van Oranje Nassau), die zich reed9 tien jaar achtereen ver dienstelijk heeft gemaakt door zijne ont werpen van de „strooien dorpen", in di verse stijlen, die in den vorm van Pasar Gambirs het Koningsplein hebben gesierd, en die hij in Batavia-Centrum deed verrij zen. De beer Anthonissc heeft op sociaal terrein groote verdiensten, welke ook in Holland de aandacht trokken. RAMPOK IN HET SOEMEDANGSCHE. Bandoeng, 30 Aug. (Aneta). Het Soc- medangschc, dat tot nog toe een veilige streek was, waar zich geen gevallen van rampok voordeden, heeft thans ook van dit euvel te lijden. Gewapende rampokkers braken in bij een dessa-bevvoner, en dwon gen hem onder bedreiging met revolvers zijne voorradige contanten af te staan, plus een voorlaadgeweer dat hij in huis had. De politie slaagde er in reeds spoedig 5 van de 8 boeven te vatten. Batavia, 31 Aug. (Aneta.) Z.E. jhr. mr. B. C. de Jonge, gouverneur-generaal van Ned.-Indiö, heeft ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. do Koningin heden met het gebruikelijk ceremonieel Openbaar Gehoor verleend in liet Paleis Rij wijk te Weltevreden. Als woordvoerder van de bevolking van Ned.-Indiè trad ook ditmaal de voorzitter van den Volksraad, mr. II. J. Spit, op. In zijn redevoering merkte do heer Spit op, dat 't beeld dat de wereld vertoont verward bleef, onzeker en verbijsterend cn dat de oorspellers bedrogen blijven uitkomen. Als zeker schijnt slechts dat oude waar den verloren zijn cn dat nieuwe waarden moeten worden getoetst en herzien. Geslagen is onze gemeenschap aldus spreker doch niet verslagen of overwon nen. Zij blijft bereid tot opbouw ter over winning. De overgroote meerderheid van ons, ongeacht ras of kleur, voelt voor sa menwerking. De heer Spit eindigde met een betuiging van hulde aan het Huis van Oranje cn aan H.M. de Koningin. Vervolgens antwoordde de gouverneur- generaal. Z.E. verklaarde, dat hij zich gaarne rekenschap geeft van den zegen, welke besloten ligt in een hecht staatsver band en In het voorrecht onze Koningin aan het hoofd van den Staat te weten. Waar zooveel ons ontvalt, aldus jhr. de Jonge, is het een werkelijke behoefte te denken aan hetgeen wij nog behielden: Wij behielden onze Koningin. „Zoolang Zij volhoudt zullen wij volhou den. Zoolang Zij het voorbeeld geeft-, zui len wij volgen." Spreker wijst er op dat. terwijl in zoo vele landen onrust cn strijd heerschen, wij ons verheugen in rust en orde. „Door zulke zware tijden heen gaat ook dit land en aan zulke ernstige beproevin gen worden ook de bewoners dezer ge westen onderworpen, dat een totale ont wrichting van het maatschappelijk leven te vreezen zou zijn, wanneer thans die grondslag van rust en orde mocht ontbre ken. Aan de handhaving daarvan moet dan ook alles ondergeschikt zijn." Jhr. De Jonge verklaarde dat beperking van actie die te ver gaat dan ook moet worden opgelegd; dat thans gemeenschap pelijk streven naar hetzelfde doel noodig is, n.l. economisch verweer naar binnen en r.aar buiten cn financieele stabiliteit. „Het is een vraag van zijn of niet-tc-zijn." De rcgecring, aldus de gouverneur-gene raal, is zich deze primaire taak ten volle bewust Zij zal het Gezag handhaven met geduld cn beleid cn, zoo noodig, met kracht. Spreker memoreert hierbij dat in toïne- mendo mate steun cn medewerking wordt verleend. In dit verband memoreert de gouverneur- generaal de ontroerende bewijzen van ge hechtheid, die geleverd zijn na het ge beurde met I-Ir. Ms. de „De Zeven Provin ciën" cn voorts bij de herdenking van Wil lem de Zwijger. De gouverneur generaal eindigt met de verzekering dat de hulde gebracht bij mon de van den voorzitter van den Volksraad met de daaraan gepaarde wcnschen vol gaarne zullen worden overgebracht aan H.M. de Koningin. DE VOLKSRAAD POSITIEREGELING. Batavia, 30 Aug. (Aneta) De Volks raad verwierp met 36 tegen 12 stemmen het voorstel der Regoering inzake de po sitieregeling van den Volksraad en nam vervolgens met 45 tegen 4 stemmen het des betreffende initiatief-voorstel-De Hoog aan. Het voorstel der Regeering beoogde het zittingsgeld der Volksraadsleden te ver lagen van 30 tot 20 in het algemeen en dat voor uit openbare kassen bezoldigdo leden van den Volksraad te verlagen tot 10 per dag, zooals reeds vroeger reeds ge meld. Bij de motiveering van zijn initiatief voorstel verklaarde de heer De Hoog, dat gepoogd is zooveel mogelijk aan do bczui- nigingsnoodzaak tegemoet te komen, doch dat zijn initiatiefvoorstel het uiterste geeft waartoe de Volksraad als geheel bereid is. Ten aanzien van het voorstel der Regee ring verklaarde do heer Van Helsdingen, dat hierin zeer ten onrechte de ambte naar, die in het ambtelijk duister werkt, gelijkgesteld wordt met den ambtenaar, df<? in het licht der publieke opinie debatteert. TIJDELIJKE PENSIOENSKORTING. Batavia, 30 Aug. (Aneta). In het Af- deelingsvcrslag van den Volksraad no pens het wetsontwerp tot eenc tijdelijke korting op de pensioenen van Indische landsdienaren wordt door verscheidene le den betoogd, dat zij korting van pensioen principieel een bedenkelijk middel achten, aangezien een verleend pensioen be schouwd moet worden als uitgesteld loon, dan wel als een recht op lijfrente. Gevraagd werd of de Regeering niet vreest, dat een proces tegen den Staat eon goeden kans van slagen zou hebben. Bo vendien wordt aangevoerd, dat vele Indi sche ambtenaren, die den dienst met pen sioen verlaten nog kinderen te hunne las te hebben, wier opvoeding nog niet vol tooid is. Tenslotte wordt de vrees uitgesproken dat het door de Regeering in dezen gegeven voorbeeld door tal van particuliere werk gevers zal worden nagevolgd. Wielrennen. TWEEDE AMSTERDAMSCHE ZESDAAGSCHE. 10—18 NOV. A.S. Belangrijk verminderde toegangsprijzen. Amsterdam, 31 Aug. De directie van de tweede Amsterdamsche zesdaagsche heeft besloten de toegangsprijzen met tien tot 40 te verlagen. Dit is geschied in de eerste plaats met het oog ojd de economische verhoudingen en daarnaast om bezoekers, die van buiten Amsterdam komen, voor namelijk uit Brabant en Limburg en die toch reeds hooge kosten hebben, ecnigszins tegemoet te komen. Voorts kan nog worden medegedeeld, dat ditmaal niet zooals ver leden jaar, voorverkoopbons zullen worden uitgegeven, doch dat aan de daarvoor aan gewezen bureaux direct plaatsbewijzen ver krijgbaar zullen worden gesteld. Voor hou ders van kaarten zal een aparte ingang aan het R.A.I.-gebouw worden gemaakt, waar door lang wachten, ook als men zich reeds Eindelijk begint de Amsterdamsche beurs zich wat los te maken van de stemming ter beurze te New-York. Een slap vooruit in de goede richting, want het is voor ons aan geen twijfel onderhevig, dat het eeuwige staren naar Wallstreet voor het Damrak geen feitelijken zin meer heeft. Nu Presi dent Roosevelt onverdroten verder schrijdt op den v/eg van het meest gewaagde econo- misch-financieele avontuur van de twintigste eeuw, is er voor Amsterdam geen enkele aanleiding meer zich ook maar in het minste of geringste te verbinden met een vrijbuiters- Gcliik men weet. bezit Roosevelt de be voegdheid dc goudwaarde van den Ameri- kaanschcn dollar tot 50 percent te vermin deren. De huidige depreciatie is nas schrik niet: pas! 30#, zoodat er nog maar een marge bestaat van 20%. En wat dan? Heel eenvoudig zou het nu wezen met een penne- streck van Roosevelt die 20% verdere de preciatie maar ineens te nemen. Doch dat zou onvermijdelijk bekekenen stabilisatie van den Amerikaanschen Dollar op onge veer 1.25 Nederlandschen Gulden en geen verderen uitweg meer over laten. Het is de bedoeling van de Amerikaan- sche Regeering om de prijzen van dc z.g. halffabricaten en van de eindproducten der Amerikaansche nijverheid, die in veel min der sterke mate gestegen zijn dan de prijzen der grondstoffen, geleidelijk met dc laatste te laten overeenstemmen, zoodat een over de geheele linie gelijkelijk verhoogd peil zou zijn bereikt. Maar zullen Roosevelt en de zijnen over zoo'n dosis geduld de be schikking hebben, dat zij die evenwichtstoe stand zullen kunnen verbeiden? Waarschijn lijk zal men dus in Amerika besluiten tot een geleidelijke daling van het goud-koerspeil van den Dollar, dus steeds verdere stijging der goederen, dus steeds hoogere koesstij ging der aandeelen van de groote Ameri kaansche nijverheid, zal hebben te verwach ten. Maar deprecieert de Dollar opeens op 1.25, dan is het heelc brok ineens doorge slokt cn zit de speculatie, die dan immers niets meer te verwachten heeft, met een gevaarliik overladen maag. Nog een andere factor doet een langzame depreciatie ver wachten. Men heeft n.l. en waarschijnlijk te goeder trouw dat men ook nog van daag of morgen de kraan dicht zal kunnen draaien, zoodat dc depreciatie dus stop zou slaan, wanneer de conjunctuur in het Ame rikaansche zakenleven zich verder in gun steen zin zou blijven ontwikkelen. Wien de Goden willen verderven, slaan zij met blindheid. En het heeft er allen schijn van, dat de Goden het thans op Roo sevelt voorzien hebben! Maar gaat eens de bankbiliettenpers in Amerika in versneld tempo draaien, dan is er geen houden meer aan en zit Amerika opeens verward in een inflatie op groote schaal. Wat zal Engeland dan doen? En zal ..The Only Ladv" te Lon den dan het Engelsche Pond Sterling mede laten zakken? Ons wil het voorkomen, dat de huidige goudpolitiek van de Bank of Eng land die nauw samenwerkt met do Banaue de France, een dergelijke onderstelling niet rechtvaardigt. Maar dan dient Amsterdam voortaan op eigen kompas te gaan zeilen en zich niet meer blind te staren op Wallstreet. Dc kleine kentering van de afgeloopcn week. toen Amsterdam toonde lak te hebben aan de stiigende New-Yorkscho koersen en een eigepi Amsterdamsche tendenz volgde, zou dus een hoopvol teeken voor een herwin ning van eigen financieele onafhankelijkheid kunnen beleekenen. De aandeelenmarkt was in de pchter ons liggende week vrijwel verlaten. Typerend in dil verband is wel het feit. dat op Dins dag 29 Augustus, een drietal kwartieren na de opening van de beurs in een hoofdfonds els bteels neg geen enkele transactie was tot stand gekomen, daarna schommelde het fonds, dat eertijds de aandacht van de ge heele Amsterdamsche beurs cn van gansch het speculeerende Nederland had, op onge veer 40 pet. verlaten rond. Unilevers en andere fondsen, die nauw sa menhangen met den koers van het Engelsche Pond sterling hadden uiteraard te lijden van de nieuwe daling van het Brilsch be taalmiddel, dat Dinsdag op iets beneden de 8 Gulden 7.91, 9,71 7.92 terecht is gekomen. Van de hoog opgegeven bespre kingen van den Gouverneur van The Bank of England, den heer Montagu Norman, ge looft men in Europa niets meer en het schijnt, dat zijn reis naar Canada en de Ver- eenigde Staten van Noord-Amerika zonder feitelijk succes zal blijven, voor zooveel een gestabiliseerde verhouding tusschen Pond en Dollar aangaat. Philip's aandeelen liepen Maandag opeens een vijftal punten naar boven, kwamen zoo doende op een fractie boven dc 180 terecht, waarna de markt- sloot op 179, 179%, 1792- Rubberaandeelen bewogen zich in neer gaande lijn, zoodat b.v. Amsterdam Rubber op iets beneden pari kwam te staan en de markt op 99%, 99^2 verliet. Vast was alleen de beleggingsmarkt. Geen wonder, want sedert het vertrouwen in den Nederlandschen Gulden is hersteld, doet men v/eer veel in Nederlandsch-Indische Gul dens- en Dollar-leeningen, die een geliefd beleggingsobject zijn geworden. Hoe ste.-k het vertrouwen in den Gulden thans is, kan het best blijken uit de zeer geslaagde in schrijving op schatkistpapier, die zwaar overleekend is. Het gevolg hiervan is voor Minister Oud heel wat verblijdcner dan voor den inschrijver, want de 4% schatkistbiljet ten, met een looptijd van ccn jaar, geven nn een rendement voor den belegger van 2/z Yo, tegen 4% Yo pas een maand geleden. Nog grootcr is de daling van het rendement der schatkistpromessen. Voor de promessen op drie maanden is het rendement, herleid op een jaar, niet meer dan 0.76 Yo, tegen liefst 3.73 Yo een enkele maand geleden. Hieruit blijkt wel afdoende de geweldige ruimte op de geldmarkt. Ter beurze was prolongatie in ruime mate tegen hoogstens 1% te verkrijgen. Deze geldruimte komt ook te voorschijn in den Woensdagmorgen, 30 Augustus, gepubliceerden weekstaat van de Nederlandsche Bank, die als Rekening-Cou rant saldo van derden een bedrag van ruim 137 milliocn Gulden aanwijst. Het vertrouwen in den eigen Gulden is dus te Amsterdam volkomen teruggekeerd en de internationale speculatie is van haar al geheel mislukte aanvallen op het Neder landsche betaalmiddel blijkbaar afdoende genezen, wijl zij daarvoor ernstig heeft moe ten bloeden. HOEK ST. v. 6 HAGENIAAN WAT ETb /iV WIJ MORGEN: VOOR DE koffietafel. Zalm met raayoi anaise. VOOR DE MIDDAGTAFEL. Koninginnesoep. Biefstuk. Snijboonen. Gebakken aardappelen. Nogavla. Bereiding: 4 d.L. slagroom, 125 gr. va- nillcbiscuits, 50 gr. nogakruimels (verkrijg baar bij den banketbakker), 50 gr. poeder suiker, 2 eiwitten. Klop de room met de eiwitten stijf, roer er dan 35 gr. nogakruimels in en de -gezeef de poedersuiker Leg de room laag om laag met de biscuits in epn vlaschaaltje, maar zorg dat de bovenste laag uit room bestaat. Strooi er de rest van de nogakruimels over heen. (Het is het best om dezs vla op het laat-< ste oogenblik te bereiden). van plaatsbewijzen voorzien heeft, voorko men wordt. A.s. Maandag 4 Sept. zal het bu reau van de zesdaagsche in hot R.A.I.-ge bouw geopend worden. VAN EGMOND BEROEPSRENNER. De sportcoramissie van de Nederlandsche Wielren Unie heeft in haar gisteren gehou den vergadering, aan den wielrenner J. J. van Egmond op een daartoe door hem ge daan verzoek onder gelijktijdige intrekking zijner licentie als amateur-wielrenner met ingang van 1 September 1933 een licentie als beroepsrenner verleend. Gymnastiek. KON. NED. GYMNASTIEK VERBOND. Voorronden voor de spol- kampioenscliappen 1933. Op 3 Sept. a.s. te Amsterdam, A.T.B.-ter rein (Olympia-plein). Handbal: (heeren) G. V. De Lynden (Haar lemmermeer)—G. V. Concordia (Zaandam).; 10.45—12.00. (Wedstrijd A) scheidsrechter II. Wcstrik te Amsterdam. Slingerbal: G.V. Simson (Amsterdam)— G. V. Lycurgu6 (Krommenie). Scheidsrechter II. Wcstrik, Amsterdam. 12.301.30. Gren6bai: G.V. Carna (Zaandam) G. V< Kracht en Vlugheid (Haarl.meer). Scheids rechter II. Wcstrik, Amsterdam, 2.003 00. Wedstrijdleider: F. W. Rijsdam, te A'dam. Op 10 September te Haarlem (terrein Midi denweg, naast E.D.O.-veld). Handbal (H.) Winnaar wedstrijd AH. H, C. Rapiditas (Haarlem). 10.001115. Scheidsrechter W. Sitter te Amsterdam. Handbal (D.) G. V. Niloc (A dam)—G. V- O. D. I. N., (Amstelveen). 11.30—12.30. Scheidsrechter J. Krijgsman te A'dam. Pauze. Handbal (D.) G. V. IIereules-IIebe (Wor- merveer)II.H.C. Rapiditas (Haarlem). 1.302.30! Scheidsrechter J. Krijgsman, to Amsterdam. Wedstrijdleider D. Beets, to Haarlem. Voorloopig op 10 September te Groningen (Stadpark; terrein G) door de vereenigingen nader te bepalen in overleg met den beer H. Drenth te Groningen. Handbal (H) G. V. Olympia (Groningen)— G.V. Jahn 2 (Stadskanaal). 10.1512 00. Scheidsrechter J. van der Geest.. Wed strijdleider A. O. Faber. De dames-handbalploeg van het Utrecht- sche Attila komt direct in de eindwedstrij- den te Amsterdam op 24 September a.s. Ja r- .El,FbraM)..2(zkcm\vfhpycmfwcmmm LIMBURGSCHE ZWEMKAKPIOEN- SCHAPPEN TE SITTARD. Op Zondag 3 September a.s. zullen te Sit- lard de Limburgschö zwem-kampioen* schappen plaat6 vinden, uit propagandisti sche overwegingen, bij uitzondering door den N.Z B. opengesteld voor alle Limbur gers, ook niet N.Z.B.-leden. Ter populairiseering van de zwemsport, welke ook in Limburg in opleving begint tc komen, zullen enkele bekende Neder landsche dames en heeren op deze wed strijden demonstreeren en zullen de dames Oversloot, Mastenbroek cn Martin de toe schouwers vergasten op trick-swimming cn slagen-demonstraties, terwijl de heeren In* genluyff en Van Aelst den crawl en rug- crawl zullen demonstreeren en 4de Neder* lnndschc kampioen Stotyn een exheb-tion op het gebied van schoonspringen geven zal. De N.Z B. hoopt met deze wedstrijden en demonstraties te bevorderen de oprichting van zwemclube in de provincie Limburg, waartoe de mogelijkheid door meerdere zwembadenbouw zich thans gunstig doet aanzien.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 2