HET VOETBALPARLEMENT BIJEEN AMERSFOOETSCH DAGBLAD Maandag 4 September 1933 HET RAPPORT-KIPS AANVAARD IS AMERSFOORTSCH DAGBLAD 0«ZE DAMES VERLIEZEN AJAX WINT HET AROL-TOURNOOI DE SPORT VAN ZONDAG DE ENGELSCHE UITSLAGEN FEUILLETON MOORD OP ABBOTSHALL De strafrechtpleging commis soriaal gemaakt Geen uitbreiding der eerste klassers Amsterdam, 3 Sept. De K.N.V.B. hield heden, Zondag 3 Sept., in hotel de 1 Euro pe zijn jaarlijksche bondsvergadering on der leiding van dr. D. van Prooye. Na een zeer kort openingswoord van den voorzitter werden de notulen van de vo rige bondsvergadering goedgekeurd, even als het jaarverslag 1932—1933, dat slechts enkele opmerkingen ontlokte. Goedgekeurd werd ook de voorloopige be grooting voor seizoen 19331934. De uit gaven van de huishoudelijke rekening wor den begroot op 137.200; de ontvangsten op 96.010, zijnde 70 van het totaal der uitgaven. De niet-huishoudelijke rekening sluit in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van 53.996.94. Tot leden van de financieels commissie werden herbenoemd de heeren L. F. H. Dirkzwagen, Jac. F. Lamey, L. J. J. Lo- back, A. L. M. Schroder; in de plaats' van den heer J. D. van Bennekom werd be noemd de lieer Hamburg. De commissie van beroep werd in haar geheel herkozen- Hierna kwam aan de orde hét hoofdpunt van de agenda, n.l. het rapport, uitgebracht door de commissie-Kips, inzake de ama teursbepalingen. Dze commissie had tot opdracht na te gaan, of de amateursbepa- lingcn al dan niet moeten worden gewij zigd. Zij concludeerde tot het onveranderd laten van de eerste vier artikelen, die het eigenlijke amateursbeginsel vastleggen en bevestigen, dat de geheele organisatie van oen K.N.V.B. een amateursorganisatie js. Zij stelde ,wat de overige artikelen betreft, verschillende wijzigingen voor, die als be kend mogen worden beschouwd en die over 't algemeen de amateursbepalingen ver scherpen. Het bondsbestuur zegt in zijn praead- vies, ondanks alle waardcering voor het werk der commissie, na kennismaking van haar rapport en voorstellen, het gevoel van eenige teleurstelling niet te kunnen on derdrukken. Het is van oordeel, dat er be palingen in het leven moeten worden ge roepen, welke meer in overeenstemming zijn met de gewijzigde tijdsomstandigheden en opvattingen. Het bondsbestuur stelt daarom o.a. voor, te bepalen, dat een ama teur uit de kas der vereeniging de reiskos ten, de kosten voor maaltijden, en indien noodig nachtverblijf tot een nader vast te stellen bedrag, mag ontvangen. Deze ver goedingen mogen aan geen anderen ver strekt worden, dan aan spelers, hunne da mes en begeleidende functionarissen der vereeniging, tot een totaal aantal van ten hoogste 25 personen. Ook meent het bestuur dat hun, die het K.N.V.B. leiders-diploma hebben weten te verwerven, het deelnemen aan competitie wedstrijden, onder bepaalde restrictie, niet moet worden ontzegd, zoo zij voor het ge^ ven van voetballessen, een billijke, nader ie bepalen vergoeding aanvaarden. Over dit rapport-Kips c.s. en het praeadvies van het bondsbestuur ontspon zich een zeer uitvoerige en langdurige gedachtenwisse- ling, waarbij van bestuurszijde erop werd gewezen, dat contróle op de amatcursbepa lingen, zooals de commissie-Kips die wil, ten eenenmale onmogelijk is. De heer Kips vestigde er in zijn verde diging van het rapport de aandacht op, da-t het professionalisme, in alle landen waar het ingevoerd is, een ramp voor het ama teurisme is. Het deed spr. daarom genoe gen, dat in deze vergadering geen stem men zijn opgegaan tot invoering van het professionalisme, toch is een motie Berg- veldt c.s. ingediend, waarin het bestuur wordt uitecnoodied het amateurisme en het professionalisme, vóór het seizoen 19341935 te regelen, en geen onderscheid daartusschen meer te maken, maar hierop ontbreekt elke toelichting en daar kan dus moeilijk over worden gesproken. Wat spr. mist in het praeadvies van hel bondsbe stuur is het ontbreken van den absoluten wil, het amateurisme te handhaven. De commissie wil met diverse bepalingen het bestuur de wapenen in handen geven om het amateurisme te verdedigen en te hand haven, maar het bestuur wcnsclit die wa penen niet, doemt den bond daardoor tot impotentie en dit juist maakt spr. zoo kop schuw voor het praeadvies van het be stuur. Spr drinkt er -.enslotte met klem op aan, te bedenken, dat elke beslissing, die gaat in de richting van betaling aan den speler, een onherstelbare beslissing is. De voorzitter, dr van Prooye, bestreed, dat het bondsbestuur ook maar eenigszins in de richting van het professionalisme wil de gaan. De fout van de commissie-Kips cs. is, dat zij in het geheel geen rekening heeft gehouden met do veranderde tijdsom standigheden en de tegenwoordige opvat tingen; als de heer Kips tien jaar geleden deze rede had gehouden, zou spr. het ge heel met hem eens zijn geweest, maar thans niet, nu de omstandigheden geheel gewijzigd zijn. Na uitvoerige replieken werd nog door den heer Bergveldt zijn motie verdedigd. Sprcker's bedoeling was hier invoering van het z.g. Zwitsersche stelsel te bevor deren en niet meer te spreken van ama teurs en professionals, maar enkel van voetballers. Deze motie werd bij zitten en opstaan met bijna alle stemmen tegen ver worpen. Een motie van uitstel, voorgesteld door afd. IV en toegelicht door mr. Schoon, werd verworpen met 34 tegen 3S stemmen. Na de pauze kwam daarom het rapport- Kips artikelsgewijze in stemming. Art. 7 (de z.g. contrólo-maatregelen) gelijk de commissie dit voorsten, werd verworpen, zoodat het tegenwoordige art. 7 dus onge wijzigd blijft. Het rapport-Kips c.s. werd behalve dus art. 7, verder in zijn geheel aangenomen. Aan de orde kwam hierna het rapport, uitgebracht door de commissie inzake strafrechtpleging in den K.N.V.B. Afd. I en afd. II hadden hierop moties in gediend, waarbij de wenschelijkheid werd uitgesproken om de strafrechtpleging los te maken van de bondsleiding en deze aan gelegenheid in dezen geest nader door een commissie te doen onderzoeken. Deze mo ties werden door dr. C. Spoelden nader verdedigd. In de voortgezette vergadering van den K.N.V.B. werd tenslotte na langdurige dis cussie de motie van afd. II aangenomen, waarbij de wenschelijkheid werd uitgespro ken de strafrechtpleging los te maken van de bondsleiding en orn een commissie, deze aangelegenheid in dezen geest nader te doen onderzoeken. In behandeling kwamen hierop diverse voorstellen tot wijziging van de ovcrschrlj- vingsbepalingcn. Hierbij deelde de heer Valkema namens het bestuur mede, dat voortaan een speler als hij vóór 1 Januari overschrijving aanvraagt, reeds met in gang van de c.v. eersten Augustus voor zijn nieuwe vereeniging mag gaan spelen, waarna verschillende voorgestelde bepalin gen weder door de voorstellers werden in getrokken. Eveneens werd ingetrokken een voorstel van de heeren W. Dorenbos c.s. om de afd. I en II de eerste klasse na de twee eerstvolgende seizoenen uit te breiden en op 12 te brengen. Een voorstel van de heeren Koolhaas c.s. om art. 23 van het reglement op serie- VOOR SPORTNIEUWS A HET wedstrijden te wijzigen in dien wege, dat aan den K.N.V.B. een bedrag van 5 van de bruto-onivangst.na aftrek van onkosten en vermakelijkheidsbelasting moet worden vergoed, verkreeg niet de verelschte meer derheid, noodig voor een reglementswijzi ging. Na rondvraag werd de vergadering gesloten. ATHLETIEK NoordiDuiischland wint met 4 punten meer Groningen, 3 Sept. Op het athletiek- terrein Sportpark te Groningen had heden onder begunstiging van prachtig zomer weer en absolute windstilto, de internatio nale dames-athletiekwedstrijd plaats. De Noderlandsche ploeg, waarin eenige der beste krachten verhinderd waren uit te ko men, kon het tegen haar Duitsche tegen standers niet bolwerken en verloor met 4 punten verschil. De Duitschers behaalden 51^ punt, Nederland 47}4 punt. Mej. Schuurman liep de 100 M. in het wereldrecord van 11.9 sec terwijl de Neder- landsche estafetteploeg, bestaande uit do dames Schuurman, Martin, Aalten en Dal molen het Nederlandsch record 4 X 100 M. estafette met 3/10 sec. verbeterde en bracht op 49.1 sec. In het loopnummer waren do Nederlandsche dames verreweg het sterk ste. Deze voorsprong werd evenwel door minder betere prestaties in werp- en spring- nummers teniet gedaan. Deze wedstrijd werd vooraf gegaan door internationaal dualmeet lusschon do dames van Brunhilde (Groningen) en de dames van do Bremer Sportfrcunde, die eveneens door de Duitsche dames werd gewonnen; zij be haalden 52 punten, de Groningschc dames 47 punten. De Brunhilde-eslafclteploeg verbeterde tijdens deze wedstrijd het Nederlandsch record 4 X 80 AI. estafette met 9/10 sec. en bracht dit op 41.5 sec. Ook de tweede ploeg der Groningers bleef beneden het oude record. De Dualmeet, die oorspronkelijk was vast gesteld op Zaterdag, moest wegens de late aankomst der Duitschers tot Zondag voor de interlandwedstrijd worden uitgesteld. Paardensport DRAVERIJEN CP „HOUTRUST". Den Haag, 3 Sept. De Paardensportver- eeniging „Houtrust" hield heden draverijen. De resultaten waren als volgt: Troostprijs: 1. Quick Boy, eigenaar C. F. Ockhorst. 2. Pieternel, eigenaar VV. Vessics. 3. Petition, eigenaar J. Haan. Draverij A: 1. Omega, eigenaar A. Blom. 2. Idylle, eigenaar D. Pronk. Draverij B: 1. Idylle, eigenaar D. Pronk. 2. Quick, eigenaar C. F. Ockhorst. 3. Fatima, eigenaar J. Haan. 4. Petition, eigenaar J. Haan. N.A.C. met 61 verslagen H.B.S. met 3-2 Amsterdam, 3 Sept. Hedenmiddag vonden op het A.F.C.-terrein de eindwed- strijden plaats van het A.R.O.L.-tournooi. Evenals vorige week was de belangstelling zeer groet en waren alle tribunes stampvol. N. A. C.—D. W. S. 3—2. N. A. C. opent de score. Het doelpunt konjt vrij onvoVwachts. Nadat de bal bij de voorhoede beland is weet de invaller Lu- cas8en hem op te vangen en weet met een fraai schot zijn club de leiding te geven (10). Bij de achterhoede van de Amster dammers wil het niet erg vlotten. Er wor den hier vele fouten gemaakt. De aanvallen der Zuiderlingen zijn steeds zeer gevaarlijk De Amsterdammers komen er echter later wat beter in en Van Es weet na fraai voor spelen van Slot den gelijkmaker te scoren (1-1). Even voor de rust, als de bal bij Slot be landt» schiet deze onhoudbaar in (1—2). Door een gelukje weet Simons gelijk te maken. Hij krijgt den bal op hot hoofd, kopt kalm in en de keeper ziet het te laat om nog te kunnen houden (2—2). Do Amsterdammers gaan nu verslappen. Het is weer de invaller Lucassen die weet te scoren met een mooi laag schot in den hoek (3—2). Ajax—H. B. S. 3—1. Do tweede wedstrijd bracht Ajax en H. B. S. in het veld. Bij de Amsterdammers staat Keizer in plaats van Vis in het doel. Bij H. B. S. was Ophorst vervangen door Bakker. Deze wedstrijd was van geheel an der genre dan de eerste. Was het bij den eerste de vlugheid die hoogtij vierde, hier was het de techniek. De Amsterdammers waren iets sterker. Ten Have weet door toe te schieten, als Schubert voor open doel struikelt, de situatie te redden en Ajax de leiding te geven (1—0). Beide ploegen begin nen er langzamerhand wat-in te komen. Het is weer Ten Have, die met een hard schot inschiet (20). De Hagenaars breken nu door en de mid- voor Bakker weet van een fout van de Ajax-achterhoede te profiteeren en maakt er 21 van. Ten Have weet echter snel weer den voorsprong te verhoogen en ni een voorzet van Mulders in te schieten (3—1). Na de rust werd niet meer gescoord. Do finale AjaxN. A. C. 61, De beide elftallen komen in gewijzigdon vorm in het veld. De Amsterdammers heb ben Vis weer in het doel, terwijl Hangart de plaats van Van Dijk inneemt. Bij N. A. C. is Van Icrsel op de plaats van De Zwart gekomen, die op zijn beurt de plaats van Lucassen heeft ingenomen. Laatstgenoemde is verder op de plaats van Piederiet geko men. Ajax gaat dadelijk tot aanvallen over cn N. A. C.-doelman krijgt dan ook direct druk werk. Hij is echter op de plaats waar hij moet zijn cn treedt eenige malen red dend op. De Zuiderlingen spelen in vrij snel tempo. Na een voorzet van Ten Have komt de bal bij Van Rcenen, die de Bredasche achter hoede weet te passeeren en scoort (10). De Amsterdammers blijven het spel vol komen beheerschen. Enkele gevaarlijke run nen op het Arasterdarnsche doel weet Van Diepenbeek echter keurig tegen te houden. Van Reenen, die den bal toegespeeld krijgt van Ten Have, weet onhoudbaar den bal in het net te jagen (2—0). De Amsterdammers blijven meester van het veld. Schubert weet den bal bij Van Reenen te brengen cn hoewel hij ver van doel afstaat weet hij met een links schot in te schieten (3—0). N. A. C. wordt nu eenigs zins actief cn af cn toe wordt het gevaar lijk voor de Amsterdamsche achterhoede. De loop door Zeist gewon» nen door Meyer van „De Volewijckers" De dames=athtetiekwedstrijè NederlandNoord Duitsch» land door de gasten gewon» nen. Op de Roermondsche wieier» baan is Van Egmond door Moeskops geslagen. Te 's» Hertogenbosch wint hij van Pijnenburg Ajax wint het 'AroUtournoot Willem II en Feijenoord in de finale om den Zilveren Bal De U.P.V.B.'competitie aan» gevangen. Het rapporUKips door de K. N. V. B.:vergadering aan» vaard. J De tweede helft openen de Amsterdam mers met een groot offensief. Een kopbal van Van Reenen belandt bij Ten Have, die den bal naar voren werkt en nu bij Van Reenen belandt, die hoog inschiet (40). De Zuiderlingen houden echter moedig vol en Van Iersel en Simons lossen eenige scho ten, die echter geen gevaar opleveren. Als de Ajax-acbterhoede even verslapt weet Van Iersel biervan te profiteeren en de eer van zijn club te redden en er 51 van te ma ken. Gedurende het laatste gedeelte van den wedstrijd krijgen de Zuiderlingen nog eeni ge kansen, doch deze leveren geen resul taat op. Als Mulders nog eenmaal scoort komt het einde met een 61 overwinning voor de Amsterdammers. Na afloop der wedstrijden werden de prij zen door den voorzitter van A. F. C., den heer Galivazi, met eenige welgemeende woorden uitgereikt. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op de wethouders Boekman en De Miranda. In Engeland Birmingham—Everton 2—2. Chelsea—Wolverhampton Wanderers 5—2» Derby C.Blackburn Rovers 1—1. Leeds UnitedNewcastle Unites 30. Leicester C.Manchester C. 00. LiverpoolSheffield United 32. Porthmouth—Huddersfield T. 30. Sheffield WanderersArsenal 12. SunderlandStoke City 41. Tottenham HotspursAston Villa 32. West Bromwich A.Middlesborough 30. In Schotland. Airdrieonian6—St. Johnstonec 11. Ayr United—Hamilton A. 3L CelticHearts 00. Cowden'beathClyde 51. DundeeQueen of South 8—0. HiberniansKilmarnock 41. MotherwellRangers 21. Partrick S.Falkirk 03. St. MirrenQueen'6 Park 1—2. Third LanarkAberdeen 23. Die uit het verleden merkt het toekomen de spel, zulk een die weet zijn wcetjen wel. Een detective-verhaal door PHILIP MAC DONALD Geautoriseerde vertaling door H. A C. S. 45 Sir Arthur kwam bet buis uit. „Pracht- dag, Gethryn. Je bent vroeg!" „Dat is het en dat ben ik. Ik ben ook een der grootste detectives. Zie ik er naar uit?" Sir Arthur werd nieuwsgierig. „Wat be doel je? Heb je iets gevonden? Iets van be lang?" Anthony knikte? „Ja, twee keer." „Maar wat, man? Wat?" „Nummer een: de butler lijdt aan hooi koorts. Twee: de moord werd gepleegd zoo dicht bij het uur van elf als ik bij u ben." „Vervloekt, Gethryn," zei de oudere man. „Ik vindt het niet erg netjes van je om mij op deze manier voor den gek te houden. Niet over deze dingen. Werkelijk niet!" „U hebt gelijk, 't is niet netjes, 't Spijt me." Anthony was boetvaardig. „Maar u weet. ik ben niet zoo dom als 't klinkt. II zult denken, dat ik u dingen vertel, die u al wist, maar ik doe 't heusch niet. Wat ik geloof, dat deze dingen beteekenen, zal ik nu nog niet vertellen. Aan niemand." „Ik begrijp het. Dat is dan in orde, jon gen. Je moet mij vergeven, als ik gauw op mijn teentjes getrapt ben." Sir Arthur glim lachte vergevensgezind. „Deacon gesproken, nog pas?" vroeg An thony. „Vanmorgen. Eigenlijk kom ik juist van hem vandaan. Hij is een wonder, die jon gen!" „Dat is hij," stemde Anthony toe. „Ik ga hem juist opzoeken. Wandel tot aan het hek met mij mee, als u wilt. Ik heb uw hulp noodig." „Mijn beste kerel, met plezier!" Hij stak zijn arm door dien van Anthony, terwijl zc wandelden. „Ik moet weten," zei Anthony, toen zij hot ïinde van het huis hadden bereikt, „of Ie mand, die op eenige manier met 't huis te maken heeft, gebruik maakt van timmer mans-werktuigen. Amateurs, berocps-tim merlui, of beide." „Grappig, dat je dat vraagt, Gethryn! Ik heb er over nagedacht. Maar 't helpt niet. De plaats is vol van van timmerlui, be doel ik. Daar hel? je Diggle, de tuinman, hij is werkelijk een voortreffelijk man voor ruw werk. Dan heb je de chauffeur, hij maakte dat afdak daar cn 't is een prach tig stuk werk. En van John was het een hobby, evenals van mij. Je kont dat stel van die kleine tafeltjes in den 6alon?" „Ik heb ze opgemerkt. Zij maakten mij nieuwsgierig. Ik kon ze niet thuisbrengen." „John maakte ze," zei sir Arthur, met iets van trots in zijn stem, „ongeveer twintig jaar geleden. Ik herinner mij. dat ik toen erg jaloersch was. Ik kon zoo iets goeds niet gemaakt hebben, begrijp je. Maar ik was een beetje beter dan hij in de fijner soorten van werk." Hij brak zijn zin af, terwijl hij in een soort van droomcrij scheen te vervallen. Na een oogenblik voegde hij er bij: „Neen. Gethryn, ik ben bang, dat de ze draad niet de goede is. Die hout-vijl be hoort niet aan Abbotshall." „Bent u er zeker van?" vroeg Anthony. „Wel, 't is de mijne niet, ze hoorde niet aan John, ze is niet van Diggle hij werd ondervraagd door de politie, dat weet je cn zij is zeker niet van den chauffeur. „Beroerd!" Anthony scheen verstoord. Zij wandelden zwijgend naar het hek. An thony knikte goeden dag, en ging over den stoffigen weg, met zijn lange ruiterpassen. HOOFDSTUK XV. Anthony's drukke dag. I Hij legde den afstand naar het dorp af in een voor zoo'n heeten dag verdienstelijken tijd. Toen hij „de Beer en de Sleutel" voor bij ging, hielden een troep mannen met hun conversatie op om hem met een vurige be langstelling te bekijken. Hij rook verslag gevers en liep voorbij, terwijl hij in stilte de bekwaamheid van Boyd prees. Nu het geval, voor het publiek tenminste, zoo goed als afgeloopen scheen, was er geen werke lijk gevaar, maar als de naar nieuws-hon- rerende benden in 't begin zouden zijn vrij gelaten, en Abbotshall hadden overstroomd, dan weet alleen de hemel, hoe onmogelijk de toestand zou geweest zijn Want het geval van den vermoorden mi nister had de publieke verbeelding heftig aangegrepen. Het leek zoo, zoo buitenge woon, op de boeken, die het publiek giste ren gelezen had, vandaag aan 't lezen wa6 en morgen en overmorgen zou lezen. Groot Britlannië (en Ierland) was nu in twee kampen verdeeld pro en contra Deacon. De contra's hadden een groote meerderheid. Velen hunner beweerden, dat tijd verknoei en aan een gerechtelijk onderzoek, dat slechts formeel zou zijn, schandelijk was. De ellendeling, zeiden zij, moest dadelijk opge hangen worden .Niet weinigen waren over tuigd, dat ophangen te genadig was. 't Was alles werkelijk heel dwaas, dacht Anthony, en hij wenschte, dat hij kon lachen. Maar, wanneer hij wachtte zich te realiseeren, hoe grappig 't was dacht hij aan Deacon en ont dekte dan, dat het heelemaal niet grappig was, maar eigenlijk verschrikkelijk. Op dezen morgen echter was hij tenmin ste goed geluimd en wandelde langs de bochtige oneffen straat naar het politie bureau, tusschen zijn lippen fluitend. Het fluiten weeklaagde over den wrccden dood van Roodborstje. Nog fluitend rende hij de stoep van het politiebureau op. Toen hij de deur door was, hield het fluiten op, midden in een toon. Hij ging op zij, van de deur af. Lucia en haar zusier kwamen naar de deur toe. Geen van beiden zag Anthony dadelijk. Maar dan, na een genadigen glimlach aan de bureaucratie gegeven te heben, draaide Lucia zich om en keek hem met groote oogen aan. Hij nam zijn hoed af cn keek streng. Hij bedoelde niet streng te kijken; hij probeerde slechts zich goed to gedragen in een politiebureau tegenover een dame, die hij lief had cn beleedigd had. Lucia bloosde, en boog koeltjes, en ging de stoep af. Zij had niet bedoeld een van deze din gen te doen, maar de man keek werkelijk zoo afwerend. „Verwaande idioot" zei zij bij zichzelf, met betrekking tot Anthony maar bet in 't minst niet meenend. „Drommels!" zei Anthony tusschen zijn tanden en werd nogal bleek. Dora Masterson 6tak haar hand uit „Goe den morgen," zei ze, en keek hem vragend aan. Hij sleepte ergens een glimlach van daan. „Morgen. Voelt u u beter?" Zij straalde tegen hem. „O zooveel! Archie doet zoo zoo, alsof alles gewoon is. Hij is een wonder! En ik heb niet vergeten, wat u zei over wonderen. U zult er een doen, nietwaar?" Na een tweeden glimlach rende ze de stoep af en haar zuster achterna. Zij had een mysterie van intrigue gespeurd in de houding van deze twee. Anthony ontdekte, toen hij zich uit zijn gedachten had losgeworsteld, dat de in specteur naar hem keek met een nauwe lijks verborgen nieuwsgierigheid. Hij tracht te zich opgewekt voor te doen. Misschien wilde de inspecteur zoo goed zijn om toe te staan, dat hij mr. Deacon bezocht Zoo als de inspecteur zich wol zou herinneren, had inspecteur Boyd In minder dan twee minuten was hij al leen met den gevangene. Deacon legde het boek neer, dat hij aan 't lezen was. „Hallo, hallo! Nog meer bezoe kers voor den veroordeelde. Goed, dat je vroeg bent. Ik geloof, dat ze mij naar de districlsgevangenis overbrengen omstreekt elf uur." Anthony ging op het bed zitten. „Hoe gaat het?" zei hij. Hij zei 't om tijd te winnen. Zijn gedachten eens zoo zorgvuldig geordend, lagen nu verward door elkaar. Die buiging was zoo uiterst koel geweest (Wordt vervolgd^.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 5