AMERSFOORTSCH DAG1BFAO Huishoudelijke artikelen Zaterdag 9 September 1933 32 e Jaargang No. 61 TWEEDE BLAD UNIFORMVERBOD DINSDAG IN BEHANDELING FIETSENZWENDEL TE ROTTERDAM KLEEDINGM AG AZIJN OOK VOOR NIEUW PARIJS Langestraat 35 DE NOOD IN DE TEXTIEL INDUSTRIE BLOEMENCORSO TE AMSTERDAM FEUILLETON MOORD OP ABBOTSHALL TWEEDE KAMER Zonder hoofdelijke stemming wordt be sloten a.s. Dinsdag het wetsontwerp inzake bet uniformverbod te handhaven. De heer D u y s verzoekt eveneens behan deling van het voorste) van Van der Bergh inzake uitwinning wegens den nood in de tuinbouw. De voorzitter zal dit in ernstige over weging nemen. Voortgezet wordt de behandeling van het ontwerp omzetbelasting. De heer Van Hellenberg Hubar vraagt inlichtingen over fabrikanten. Minister O u d zegt, dat deze zooveel mo gelijk in de belasting worden betrokken. De heer IJsselrau iden verdedigt een amendement op artikel 3 om publiekrech telijke lichamen van verbruik van eigen artikelen uit te schakelen. Na eenig debat ontraadt minister Oud het om onbillijke bevoorrechting te voorko men. De heer IJsselmuiden trekt zijn amendement in. De heer Kor ten horst verdedigt een amendement om de weeldebelasting uit dit ontwerp te lichten. Spreker heeft vooral het oog op het belang van producten en arbei ders. De heer IJsselmuiden verdedigt een amendement om de weeldebelasting van 10 te verhongen tot 15 De heer S ui e e n k (a.r.) bestrijdt het amendement Kortenhorst, de fiscus kaD ie opbrengst der weeldebelasting niet missen De heer-J. ter La a n (s d.) noemt het amendement—IJsselmuiden slechts ten p'atoniscu gebaar. Spr. is tegen het amen dement Kortenhorst. Minister Oud heeft gisteren bij de toege zegde en aangebrachte wijzigingen in le omzetbelasting uitdrukkelijk verklaard, de weeldebelasting dan niet tc kunnen prijs geven. Het amendement-IJsselmuiden dient te worden teruggenomen. De heer IJsselmuiden trekt het in. Ook de heer Kortenhorst trekt bPt zijne in. Verschillende amendementen worden in getrokken. Een amendement-van IJsselmuiden om verknopen beneden de 0.50 van de belas ting uit le schakelen wordt door den m i- nisler bestreden en ingetrokken. Een amendement Kortenhorst om bizon der invoerrecht te heffen van goederen uil landen die bij invoer met betrekking tot de omzetbelasting de Nederlandsche goe arren ongunstiger behandelen dan goede ren uit eenig ander land, wordt na bestrlj ding door don minister en den heer F 1 e s k e n s verworpen -met 65 tegen 16 stemmen. De heer van der Waerden (s.d.) dringt aan op vrijstelling van electrische energie voor bemaling, tractie en loondor- sching. De minister kan niet alles prijsgeven; de regeering is de Kamer al zeer ver tege moet gekomen. De heer van Kempen (lib.) wil om het belang voor Indies rietsuiker vrijstellen van bet bizonder invoerrecht. De minister zal dit overwegen. De heer Kortenhorst (r.k.) dringt aan op verzwaring van het bizonder in voerrecht voor goederen, in bet buitenland vervaardigd die, werden ze in het binnen land vervaardigd, aan omzetbelasting ziu- den zijn onderworpen. Spr. verdedigt een desbetreffend amendement. De heer Schouten (a.r.) ontraadt het amendement namens de commissie van overleg. De minister ontraadt het eveneens. Het wordt verworpen met 48 tegen 13 "temmen (een gemengde stemming). De vergadering wordt tot Dinsdag ver daagd. Splinternieuwe fietsen, die in huur koop gekocht waren, dadelijk van de hand gedaan Rotterdam, 8 Sept. De politie te Rot terdam is een eigenaardige soort zwendel op het spoor gekomen. Bij hel geregeld on derzoek van de registers van pand huishou ders trof een rechercheur van het bureau Nassaukade een naam aan van een man. die bij de politie slecht hekend staat Deze man had daar een splinternieuwe fiets be leend en daarbij als eigendomsbewijs een kwitantie overgelegd van den fietsenlianJu- laar, van wien hij dit rijwiel had betrokken In de registers van andere pandhuishou der» trof de recheucheur denzelfden naam aan en telkens was een solinternieuwe fiets beleend en was een kwitantie als eigen domsbewijs overgelegd. Het viel hem op. dal op die kwitanties telkens eenzelfde soort stempel voorkwam, waarin alleen de naam van den rijwielhandelaar verschillend was Eén onderzoek bij de genoemde rijwielhan delaren wees uit, dat deze geen fietsen aan dien man hadden verkocht. De politie is er toen toe over gegaan dezen man, den 41- jarigen lossen werkman J C. v. d. S. aan te houden. Deze bekende al spoedig in to taal veertien fietsen bij verschillende han delaren op afbetaling te hebben gekocht en deze deels in pandhuizen te hebben beleend deels aan particulieren te hebben verkocht Hij had dit gedaan in samenwerking met den 40-jarigen bootwerker J. L., die voor de kwitanties had gezorgd en het stempel er met een zelfdrukkerlj op gazet had. Hok deze man is aangehouden. Zij verklaarden tot deze practljken te zijn gekomen, omdat de verzekeringsaffaire, waarvan v d S agent was. dreigde mis te loopen. Aanvan kelijk had deze man eenige nieuwe klanten voor de verzekering kunnen aanbrengen waarvoor dadelijk een aanbrengpremie was betaald. Toen zoowel 1e kennissen van v. d S. als die van L. waren bewerkt, dreigde Ie aanwerving stop te komen en daarmee ook het inkomen van deze menschen. Zij waren er toen toe gekomen om aan de verzeke rmg6rnaatschappij een groot aantal nieuwe klanten op te geven, die gefingeerd waren. Daarvan streken zij de aanbrengpremie op en nu waren zij, om de zaak zoo lang mo gelijk te kunnen rekken ook verplicht de ver schuldigde premie van 8 cent per week zelf te storten. Het bedrag daarvan liep al spoe dig zoo hoog op. dat uitgezien moest wor den naar andere middelen om aan geld te komen. Daartoe had men toen gekozen het in huurkoop nemen van fietsen, die dade lijk werden verkocht of beleend. HONINGACTIE OP ZONDAG 10 SEPTEMBER A.S. Honing uit Palestina zal aanstaande Zon dag verkocht worden door heel de wereld. De opbrengst is voor het Joodsch Nationaal Fonds, het Fonds dat aan het Joodsche volk land als onvervreem Ibuar eigendom verschaft. Reeds is 300.000 dunam (30.000 Hectaren) land het begin. Voor een goede kolonisatie is voel land noodig. vooral nu de toenemende Joodsche immigratio de Iandreserve van het Joodsch 'Nationaal Fonds uitput. Grooto sommen heeft het J.N.F. noodig. Een nieuwe gemeenschap wordt in Pa lestina opgebouwd, vele kolonisten hebben er een bestaan gevonden producten van hun land en hun arbeid worden Zondag aangeboden. Croote vergadering van werkgevers werknemers- en gemeente besturen Nieuw beroep op de regeering Gisteron kwamon to Arnhem in „Musls Sacrum" bijeen vertegenwoordigers der textielarbeidersorganisaties „St. Lamber- tus", „De Eendracht" en „Unitas"; werkge vers en vertegenwoordigers van werkue vers-vereenigingen in do textiel industrie, benevens vrijwel alle belanghebbende ge meentebesturen. De vergadering, die op initiatief der drie eerstgenoemde organisaties was uitgeschre ven, had ten doel, den toestand in do tex tiel-industrie te bespreken en onder bet oog te zien wat in de gegeven omstandig- heden van regeeringswege zou dienen te ge schieden, om in den elecHton gang van za ken in de textiel-industrie verbetering te brengen. Na breedvoerige besprekingen kwam men tot de eensluidende conclusie, lat de tot nog toe gèboden regeerfngshulp, onvoldoende moet worden geacht om te vóórkomen, lat een belangrijk deel der^Ned. Textielindus trie ten gronde zal gaan, Besloten werd de regeering in kennis te stellen met het ter vergadering besprokene waarin de uitdrukkelijke en eensluidende wensch tot het treffen van spoedige en doel matige regecringsmaatregelen tot uiting kwam. De vergadering, die een besloten karakter droeg, werd ook bijgewoond door vertegen wortr'digers van den minister president, mi nister van koloniën en van den minister van economische zaken. HEVIGE VECHTPARTIJ NA EEN BRUILOFT. Tubbergcn, 8 Sept Na een bruiloft to Geesteren bij Tubbcrgen raakten in den afgeloopen nacht de gasten slaags. Dertig personen namen hieraan deel. Verschillende daarvan werden min of meer ernstig gewond. Den gebroeders Weerink werden met messen, een bijl en een schot verwondingen toegebracht. J Weerink kreeg over 't gelaat 'n snede die 15 c.M. lang en 1 c.M. diep was. Een zijner armen is ten gevolge van een slag met een bijl ver lamd. H. Weerink kreeg een snede in het achterhoofd van 3 c.M. lengte. De politie stelt een onderzoek in. DRONKEN IN EEN AUTO. Meisje bij aanrijding gewond. Almelo. 7 Sept. Hedennacht is de twintigjarige mej M. v. d. Hoek op «ie Wierderischestraat alhier door een iUto aangereden ten gevolge waarvan zij een zware hersenschudding kreeg on in levens gevaar verkerrt. Hot meisje, een fruitven ster, koerde vannacht met een jongeren' broer terug van de kermis te Almelo waar zij met een fruit wagen gestaan had. Op de Wierdenschestraat reed een auto hen ach terop. die Sn plaats van links voorbij te rijden, rechts passeerde en daarbij bet meisje aanreed. Do auto, waarin twee mannen en twee ïonge vrouwen gezeten I waren, stopte even en daarna reed do be stuurder door doch een eind verder aan de Wierdenschestraat moest de auto wegens een lekken band stoppen. Do twee mannen en één der vrouwen vluchtten do daar aanwezige boschies in, doch de andere vrouw kon worden aan gehouden. Door deze aanhouding kwam de politie op het spoor van den bestuurder. H. A M. uit Borne, die met een kameraad en twee meisjes uit een naburige plants de kermis te Almelo bezocht hadden. Het gezelschap verkeerde niet in nuchteren toe stand. M. is gearresteerd Het slachtoffer is na door dr. Kats alhier te zijn behan deid. naar het algemeen ziekenhuis ver voerd. Men vreest voor haar leven. Het meisje is de voornaamste kostwinstcr in het grooie gezin. Almo l.o, 8 Sept. De 20 jarige J. van den Hoelc, die Woensdagnacht op de Wierden sche straatweg werd aangere len door een auto, is In den afgeloopen nacht aan de verwondingen overleden. INBRAAK IN EEN ZUIVELFABRIEK. Tevergeefs een brandkast ge forceerd. Meppol, 8 Sept. Hedennucht is ingebro ken in de coöperatieve 6toomzuivelfabriek „De Vlijt" te Rouveen onder de gemeente Staphorst De daders zijn binnengekomen door een openstaand raam van de room kamer en hebben vervolgens een kantoor- raampje uit de hengsels gelicht. Een zware brandkast werd uit een der kasten gehaald. Sporen van boring zijn op de brandkast te zien, doch de daders hebben de kast niet kunnen los krijgen. Uit een geldkistje is wat klein geld en eenige postzegels ont vreemd. Daarna hebben de inbrekers cm bezoek gebracht aan de slagerij van de fir ma Bloemhof. Uit een winkel heeft men een stuk rookvleesch ontvreemd, terwijl een klein bedrag uit de winkellade is meege nomen. Van de daders is gein spoor. WIELRIJDER DOODGEREDEN. Maastricht, 8 Sept. Donderdagavond heeft op den rijksweg nabij Maastricht een doodelijk ongeluk plaats gehad. De 33 jarige werkman J_. Herfmans uit Maas tricht keerde per fiets -an zijn werk terug, en werd aangereden door een auto, be stuurd door Ir. S Dc wielrijder reed in zig-zag lijn over den weg. Het is nog niet bekend of do man dronken was. Den be stuurder van dc auto treft geen schuld. Het slachtoffer was op slag dood. AUTO RIJDT TEGEN AFSLUITBOOMEN. Wemoldinge, 8 Sept Hedenmorgen is een auto, waarin 4 personen waren ge zeten, bij het slation Vlako tegen do af sluitboomen van den spoorweg gereden. Do bestuurder van den wagen, de heer G. G. Wessels uit Middelburg, werd licht ge wond, de anderen kwamen met den schrik vrij. Dc auto werd zwaar beschadigd. OFFICIEELS OPENING VAN DEN AFSLUITDIJK. Naar wij vernemen is de minister van waterstaat voornemens den afsluitdijk op 25 dezer officieel te openen, op welke da tum de aanbieding aan den staat zal ge schieden van het door dc Mij. tot Uitvoe ring der Zuiderzeewerken opgerichte mo nument Prachtig bloemstuk namens Aalsmeer aan II.M. de Koningin aangeboden Amsterdam, 8 Sept Vanmiddag werd in de hoofdstad ter eere van het Ko ninklijk bezoek, een bloemencorso gehou den, georganiseerd door de V.V.V. "t Kog geschip. met medewerking van de Aals- meersche kweekers en van de Amsterdam- sche bloemistcnpatroons. In de garage Van Vueren aan den Amstelveenschen weg, voor dit doel belangeloos door den eigenaar afgestaan, waren do voorbereidingen ge- tr. ffen voor de versiering van de 24 deel nemende auto's, en hier was het ook, «lat d«- kleurige stoet zich tegen twee uur for meerde. Via Amstelveenschenweg, Over toom, Stadhouderskade, Leidscheboschje, Leidscheplein, Singel, Spui en Rokin werd dc Dam bereikt. Het was een prachtig gezicht, de met een ware bloemenschat versierde auto's door de straten te zien trekken. Zelden zagen we in Amsterdams straten een zoo tot in de puntjes verzorgd bloemencorso, dahlia's en rozen in alle kleuren, rijkelijk en smaak vol aangebracht gaven aan den stoet een feestelijk aanzien. Duizenden hadden zich opgesteld langs de wegen om van het unieke schouwspel te genieten. Op den Dam aangekomen, reed de stoet langs dc Oostzijde, daarna langs de Ni«m- v/p Kerk om zich dan in drfe rijen van acht op te stellen voor het palels. De Dam bood een feestelijk aanzien, dui zenden hadden zich hier opgesteld om de bloemenhulde aan onze Landsvrouwe Ie aanschouwen. Bij aankomst op den Dam zette de muziek van do Burgerwacht in, tegenover hel Palois waren 200 kinderen uit Aalsmeer opgesteld. Eenige oogenblik- ken na aankomst van den stoet kwam de Koninklijke Familie, onder luide en lang durige toejuichingen naar builen, onder liet baldakijn. Het comité van de AhIs- ii.eersche kweekers, bestaande uit de hee- rpn Oud. Mensing. Bol en Jongkind bood II M. een prachtig bloemstuk, bestaande uit 500 rozen, aan. Hare Majesteit onderhield -'ich eenige oogenblikken met de heeren. De Aalsmeersche kinderen strooiden bloe men Nadat de Koninklijke Familie de versier de auto's in oogenschouw had genomen, v\ erd het tecken tot vertrok gegeven. Langs Damrak, Prins Hendrikkade, Martelaars- bracht. N.Z. Voorburgwal, Spui, Singel, Ko ningsplein, Singel, Reguliersbreesiraat, R°morandtsplein, Utrechlschestraat. West- e.nde werd naar de Stadhouderskade ge reden Van hieruit reed men op eigen ge legenheid naar Aalsmeer, waar de organi satoren en het kweekerscomité op het ge- meenl huis door B. cn W. werden ont vangen. FELLE CAFÉBRAND TE BEVERWIJK. Beverwijk, 8 Sept. Hedennacht onge veer 1 uur heeft een felle brand gew ed in het café. Excelsior aan do Schans \un- vinkelijk verkeerde men in de veronder stelling, dal zich nog menschen in het rus bevonden, die zich niet tijdig in veiligheid hadden kunnen 6tellen. doch later bleek, dat zulks gelukkig niet het geval was. liet oif6 is totaal uitgebrand De brandwöl.r, die met vier stralen werkte, is er in ge slaagd de belendende perceelen, een manu facturenwinkel en een bloembollenopslag plaats, te behouden. Omtrent de oorzaak van den brand onlbreekt iedere aanwijzing. De caféhouder en diens echtgenooto ver toefden tijdens den brand in Amsterdam. De politie stelt een onderzoek in. Een detective-verhaal door PHILIP MAC DONALD Geautoriseerde vertaling door H. A. C. S. 50 De oudere man bromde excuses en ging weer in zijn stoel zitten. Zijn oogen, onrus tig. zochten die van Anthony. Zijn stem verheffende om boven het toenemende go- loei van den storm uit te komen, zei An thony: .,'t Spijt mij, indien ik geheimzinnig schijn le zijn Maar u moet mij 't laten uit leggen op mijn eigen manier. Aldus: ik heb gezegd, dat de moordenaar van John Hoode niet bestaat. Ik bedoel niet. dat de moorde naar dood is. of dat Hoode zelfmoord pleegde. Ik bedoel, dat John Hoode nooit werd gedood; in werkelijkheid niet dood 1 Sir Arthur's lippen bewogen, maar er kwam geen geluid. Zijn stoel was buiten den kring van het licht en het was bij de levende, violette verlichting van een flik kerende bliksemstraal, dat Anthony zag welk een bleekheid de schok van zijn ont hulling had veroorzaakt. Op dien bliksem volgde donderslag na donderslag. Toen 't geluid wegstierf, zag Anthony, dat dc ander aan het spreken was. Hij had zich niet bewogen in zijn stoel, maar zijn sterke, vierkante handen wrevon over elkaar heen en weer en lieten de diepte van zijn emotie zien. „Wat vertel jo mij?" fluisterde hij. „Ben je gek? John' niet dood. Maar 't is idioterie volmaakte idioterie om te zeggen, wat jij gezegd hebt!" Anthony schuddo zijn hoofd. „Dat is 't niet. Wal 't ook is, dat is 't niet. Wacht tot ik u meer verteld heb. 't Is een lang ver haal en vreemd." Sir Arthur bevochtigde zijn lieppen mot zijn tong. maar sprak niet. Anthony's woor den waren overtuigend, zijn woorden en de manier, die hij had om aandacht te eischen. De donder scheen, na een uitbarsting von *en oogenblik te voren, hcelemaal opgehou den te zijn. Geen plotselinge woedende windvlagen schudden meer het huis. Het eenige geluid in de drukkende kamer was hol getik van de grootvader klok en het zachte gekletter van den regen tegen de dichte ramen. Anthony haalde diep adc-m. en begon: „Mijn eerste indruk van deze zaak was. zooals u weet. dat het een echte moord was, gepleegd door iemand uit 't huis. Later had ik een goede roden om deze schrijftafel hier te onderzoeker. on nadien begon ik miin theorieën te herzien. In deze tafel vond ik zooals ik verwacht had een la. die verborgen was voor het gewone oog. Uit die la nam Ik enkele briéven, een verzameling krantenuitknipsels, een aanteekenboek. en andere papieren. U zult ze allen op hun tijd zien De brieven gaven mij het eerste idee dat er in rieze zaak iets meer duisters was dan ik had gedacht I)us ging ik naar de dame. die deze brieven geschreven had Van haar kreeg ik de eerste stukken van de geschiedenis, niet zonder moeite. Ik ging ook naar een man, die eens Hooda's secre taris geweest was. Hij was vriendelijk en verstandig. Hij had dingen gozien, dingen g e- hoord, toen hij bij Hoode in betrekking was, die hem aan het denken gebracht hadden. Hij dacht zooveel na, dat hij. op eigcr. initiatief, een particulier detective aan het werk zette. Ik heb den detective gesproken. De detective ging. ook toen hem gezegd was de zaak te laten loopen. door met speuren. U begrijpt, hij had er belang stelling voor gekregen. Hij is geen aardige man. Ilij ruikt naar schandaal en geld. Hij heeft, zonder dat hij het weet, mij ge holpen om do geheele wonderbare geschie denis bij stukjes in elkaar te krijgen de geschiedenis, die laat zien. hoe 't was, dat John Hoode niet gedood werd." Sir Arthur, grijs in zijn gezicht, hamerde met zijn vuisten op de met leer bekleede armen van zijn stoel „Maar het lichaam!" bracht hij er hij gend uit. „liet lichaam! Daar lag het!" Hij keek met een woesten blik over zijn schou der naar den haard. ..Ik zag het! Ik vertel ie. dot ik 't zag!" Zijn stem werd sterker. En het onderzoek, de arrestatie, de identi ficaties! En de begrafenis! Maar. jij gek!" schreeuwde hij met luide stem, „de begra fenis is morgen. Heel Engeland zal er bij zijn. En .lij vertelt mij deze dwaze geschie denis. In Godsnaam, wat bezielt jou, dat je grappen kunt maken van deze 60ort? Hebben we niet allemaal genoeg geleden?" De man schokte. Anthony zat overeind, „Wacht!" zei hij. ..En laat ik mogen voortgaan. Ik zei. dat John Hoode niet vermoord was. Ik zei niet. dat er geen moord gepleegd was. Een moord is gepleegd Ik weet het U weet het De wereld weet het Maar wat u en de wereld niet weet, is, dat liet lichaam, waarover 't onderzoek werd gehouden, het lichaam, dat morgen zal begraven worden, niet het lichaam van John Hoode is!" Sir Arthur staarde naar hem. „Wat be- teekent dit?" zéi hij. en zijn lippen trilden „Wat is dat allemaal? Ik begrijp het niet. Ik - ik -". Slaap maakto zich op verraderlijke wijze van Anthony meester. Hij wensch te, dat de storm niet had opgehouden. Die kracht had tenminste geholpen om iemand wakker te houden, geholpen om zijn doodclijkc ver moeidheid, dio praten zoo inspannend maakte, te overwinnen. Hij begon weer. „De geschiedenis is zoo. En. ofschoon zij zoo krankzinnig is als van Ilalla en de bode des Konings zij is .vaar. John Hoode's moeder was, zooals u waarschijnlijk weet, voor haar huwelijk een miss Monteith. Zijn vader was, zooals u ook moet weten. John Howard Bcaulcigh Hoo de Weet u, dat uw John Hoode erg lijkt uiterlijk bedoel ik op een van zijn ouders, en niet qp den ander?" „Ja. ja. Ilij cn zijn vader waren wel bijna tweelingbroers." „Juist. John Howard Beauleigh Hoode liet zich voorstaan op zijn uiterlijk. John Howard Beauleigh Hoode was getrouwd met miss Adeline Rose Monteith in '73. In '72 bracht John Howard Beauleigh Hoode's liefje, de dochter van Jan Dougal hij was een smid in Ardenross een zoon ter wereld. Die zoon, ook John genoemd, werd op kosten van zijn vader onderhouden cn opgevoed, fnaar hij werd een doordraaier, zoo erg als 't maar kan. John Hoode uw John wist niet van bet bestaan van zijn Uit een sprookjesverhaaL half-broer tot den dood van John Howard Beauleigh Iloode. Toen hij 't te weten kwam van zijns vaders executeurs stel ik mij voor was John uw John goed voor zijn bastaard-broer en toen hij voor 't eerst hem zag, was hij zeer verbaasd over de gelijkenis van zijn bastaard broer met hem, want naar hem te kijken was bijna hetzelfde als in een spiegel kijken, Het resultaat van zijn vriendelijkheid wa* te verwachten. Ondankbaarheid, snaur?en, voortdurend vragen om geld en steeds mee* geld; tenslotte dreigen en geldafpersen „Neen, neen, neenl" kreunde sir Arthur, zijn gezicht in zijn handen, ,,'t Zijn allemaal leugens, leugens! Ik kon John. Hij vertelde mij alles, alles!" „Neen", zei Anthony. „Ik heb al de paple ren, sommige hier." Hij klopte op zijn borstzak. „Geboortebewijzen. Afschriften van John Howard Beauleigh Hoode's testa ment, en dergelijke, 't Is alles nauwkeurig. X'u, de dingen werden voor John uw John van slecht slechter en van slechter ondraaglijk. Deze dreigementen ik zal u later eenige brieven wijzen vernielden zijn "nenuwen. zijn gezondheid. Hij probeer de elke manier van vriendelijkheid en 't mislukte." Anthonv pauzeerde oven om zijn uitge droogde lippen met zijn tong tc bevochtigen. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 5