K. DIKKESCHEY DAMESKAPPER em valscfae schijn SCHRIJFMACHINES Crème Gebak LUNCHROOM VONK „Kermismmnaars" een nieuwe Fox*film .SONG OF SONGS' REPARATIE EN ONDERHOUD Fa. H. ELZENAAR Emmertjes IJs van Vonk J. VONK Wzn. Neemt U eens onze bekende In vier smaken Nougatine Mokka Marasquin Sinaasappel 75 cent per stuk VRUCHTENGEBAK 75 cent Concertgebouw „DE VALK" „TRANSPIRON" DROGISTERIJ „DE GAPER" H. v. VIANDENSTRAAT 20 Drogisterij „De Aspirin" Victoria Hollandia Vichy Aeskulap Water FILMRUBRIEK Binnenkort gaal in ons land de vertoo- nïng van de Fox film „Kermisminnaars". Het scenario werd ontleend aan den Arno- rikaanschen roman „State F a i r'\ go- schrcven door Phil Stong. Doze gescbie denis is van eon fijnen filosofischen humor niet ontbloot. Phil Stong bezit rlo leutig heid van een Felix Timmermans, gepaard aan de kennis van de menschelijke dwa lingen op het platteland van een Antoon Coolen. Vool overeenkomst met den aard ven onze boeren heeft do farmer van de Middlo West. De trots van den boer op tljn bezitting cn zijn vee, evonairt die op zijn vrouw en zijn klnderon. Het glanspunt van hun bestaan is de Jaarlijksche kermis, is de jaarmarkt, waarop al hun verwachtin gen van pret en vermaak, van avontuur en van eerzucht, zijn gobaseerd. De jaarmarktkermis immers, biedt gele genheid lot het pronken met dat, hetgeen een elk het dierbaarst is, de moeder met haar kroost en haar kooksels, de vader met het kolossale varken Blue Boy. een juweel van teeltkunst Dan is er de dochter, die voor baar romantischo verlangens voedsel zoekt en de zoon, die tijdons het kerrais- vieren in enkele dagon lot man rijpt Het saamhoorSgheidsgevoel, dat hen in het af geloopen jaar heeft verbonden, is dan heel wat minder sterk. Elk eischt volledig voor zich het vermaak, dat do kermis oplevert Henry King, een regisseur van do oude, beproefde Amerikaanscbe garde, heeft de zen rolprent tot stand gebracht Hij had hiervoor do beschikking over een keur van bekende artistcn. Will Rogers, vooral in Amerika populair als radio-acteur en publicist, speelt voor Abel Frake, een ty pischen boer uit de Middle West van Ame rika, doch die zich even goed zou kunnen thuis voelen op een hoeve op de Veluwe. of temidden der uitgestrekte landouwen van Brabant Janet G a y n o r, een dor geliefdste Amerikaansche filmactrices, is te zien als Margy Frake, die nog het sterkst in haar bloed de romantiek van baar voorvaderen heeft behouden, en die haar verlangens ziet vervuld in de gedaan te van een jong cn sportief journalist, met name Pat Gilbert. Voor Pat Gilbert speelt eveneens een gerenommeerde kracht van de Amerikaansche filmwereld, n.l. Low Ay res. die indertijd werd uitgekozen voor de hoofdrol in de film „lm Westen nichts Neues", naar Remarques bekende werk. De moederrol wordt vertolkt door Louise Dresser, en er 6pelcn ook nog mee: Sally Eilers als het kermiskind Emily Joyce en Norman Forster als Wayne Frake. Een complete kermis werd op do terrei nen van de Fox studio's gebouwd. Vele kramen en tenten zijn opgesteld, variété voorstellingen worden gebodenverder zijn er wedstrijden op velerlei gebied en zijn cr rennen cn rutschbanen aanwezig; aan al les is gedacht on alles heeft ook deel aan de handeling. De komische rol werd toevortrouwd aan een varkon, Blue Boy, dat eveneens op de kermis de schat zijns harten ontdekt. Het is de rozige Esmeralda, die het gemoed van den jougdigon minnaar af on too tot vertwijfeling brengt. Zoo beleeft elk lid van de familie Frake zijn kermisemotios, zoo komt ook aan al do avonturon een einde, en aan 't slot van de film is het gezin weer thuis. Elk onkun dig van de belevenissen van den ander. Al leen een wereldwijs buurman bespourt dal cr een en ander is geschied; bij, die dc ker mis niet beeft bijgewoond, ontdekt toch in nerlijke veranderingen bij elk lid van hot gezin. Doch een verstandig man is zwijg zaam cn besloten. DE INHOUD VAN STATE-FAIR;: Dit is de geschiedenis van dc familie Frake, die de State Fair, do jaarmarkt an nex landbouwtentoonstelling gaat bijwo nen. Drukte van het vertrek, hoop cn vrees over de mogelijke resultaten van het feest en niet het minst over de komendo pret, houdt bet gozin in voortdurende spanning en opwinding, leder op zijn manier denkt aan de vervulling zijner wenschcn. Mary en Way no Frako, de jongere afdeeling van bet gezin, zijn het saaio leven op het plat teland moode. Het meisje droomt van liefde en van «Jon sprookjesprins, die haar uit haar eonzaam- heid zal komen verlossen. Zij ontmoet een journalist, een moderne werker, die het le ven kent cn onder de bekoring komt van Mary's landeiijken eenvoud. Wayne, de oudste zoon, beeft ook zijn il lusies die uitgaan naar romantiek en fan tasie. Hij wordt verliefd op een circus- meisje, dat bi] meent, nooit meer to kun nen verlaten! Klatergoud en valschen schijn omgeven het kermiskind met nage maakte schoonheid en liefdeZij zelf begrijpt, dat ze nooit met Wayne zal kun- non trouwen. Voor vader Frake is' de kermis oen heer lijke uitgang. Zijn hoop is de bekroning van een vet varken en als natuurlijk ge volg de hoeveelheden spek en ham, die het dier hem zal opleveren. Moeder Frake is een huisvrouw, zooals ze nog slechts in dc overlevering bestaan. Zij heeft ingemaakte groenten en vruchten naar de landbouw tentoonstelling gezonden cn haar inzending wordt bekroond En nu is de laatste avond van do heor- lijke kermis aangebroken! De pret loopt ten einde. Ieder moet naar zijn huis te- rugkeeren! Er is echter iets veranderd in het kalme Frake gezin, waarvan het jon gere deel de liefde heeft leerén kennen, waardoor ze het leven thuis met geheel an dere oogt'n zijn gaan zien „Hoe was het on dc State Fair?" vragen de buren aan Mary.... „liet was de heerlijkste tijd van mijn le ven!" is het antwoord, dat Mary, de char mante Janet Gaynor met stralende oogen geeft als tolk der geheele familie.... Films die vertoond zullen worden Nu wij aan het begin staan van het „uit gaans-seizoen", waarin de bioscoop wel do voornaamste plaats inneemt, zal het onze lezers intercssecren, welke films er in dc naaste toekomst in ons land vertoond zul len worden. Te dien einde hebben wij een uittreksel vervaardigd uit do gegevens, die de verschillende filmmaatschappijen ons toezonden. Fox films. Lilian Ilarvey on Clara Bow zijn de twee stars, wier invloed op een bepaald gedeel te van bot Fox-programma merkbaar is. Het feit, dat Jesse Lasky in het vervolg zijn krachten aan Fox Films zal wijden, heeft ten gevolge gehad, dat genoemde on derneming met een aantal „super specials" uitkomt Daartoe behooren „Cavalcade"; „My lips betray" (Lilian Harvey); „My weakness" (Lilian Harvey); „Zoo in Buda pest"; „Adorable" (Janet Gaynor); „State Fair" (Janet Gaynor); „Call her Savage" (Clara Bow); „Aniakchak"; eon serie Wild West films en bovendien een omvangrijk repertoire aan klein werk. Warner Bros-First National. Het in Nederland gevestigde filiaal van Warner Bros-First National heeft uit de ongeveer honderd films, welke door ge noemde onderneming in Amerika gedistri bueerd worden, een keuzo gedaan van der tig stuks. Daartoo behooren „De lucifersko ning"; „Boefje"; „12nd Street"; „Do man met do wassen beelden"; „De zilveren dol lar"; „The little Giant"; „Frisco Jenny"; „20.000 jaar in Sing-sing"; „De vliegenier des doods"; „Baby Face"; „De parachuut springer"; „Golddiggers of 1933" (met Ruby Koeler, de vrouw van Al Jolson in de hoofd rol); „The narrow corner" (gedeeltelijk »n Nederl.-Indiö opgenomen). Een groote serie musicals handhaaft de reputatie, die War ner Bros, sinds het lanceeren van de Vita phone op dit gebied heeft verworven. Metro Goldwyn Mayer. Tot de door Metro Goldwyn Mayer te ex- ploitcercn films behooren „Rasputin", een vervolg op Tarzan's avonturen (met John ny Weissmuller); „De Witte Non" (met Clark Gable en Helen Hayes); de anti oor logsfilm .Mijn zoon zal niet gaan" (Men must fight); „As you desire me" (met Greta Garbo). Ramon Novarro treedt op in „The Barbarina" cn „The son-daughter"; Nor man Shearer in „Smilin' through" en „La Tcndresse". „Red Dust" (Tropenstormen) wordt gespeeld door Jean Harlow on Clark Gable; Lionel Barrymorc vertolkt de hoofd rol in „Washington Masquerade". „Tugboat Annie" brengt Wallace Beery en Marie Dressier op het eerste plan: „Reunion in Vienna" is enn film met John Barrymoro. In komische films troden Jimmy Durante, cn Buster Kenton op. Paramount Tot bot door de N.V. Paramount Hol land te lanceeren programma behooren dc volgende filing: Song of Songs (rnet Mar iene Dietrich); Alice in Wonderland (on der, regie van Norman Taurog); Design for Living (geregisseerd door Ernst Lubitsch mot den schrijver Noel Coward in een der hoofdrollon). Eon groote sensatie belooft „Koning der Wildernis", waarin de Olympische zwom kampioen Buster Crabbo optreedt mot Francis Deo. De film „Over vijftig jaar" behandelt het aspect, dat de wereld even tueel over eon halve eeuw zal toonen. Lives of a Bengal Lancer, is de titel van een film, die sinds lang in bewerking is. Tot dc overige producties behooren The trumpet blows; I can't go home; The end of the world; Cloudy with showers; Duck Soup (waarvan The Four Marx Brothers, do Amerikaansche Fratellinl's mcdewor- ken); One Grand (de geschiedenis van een bankbiljet van duizend dollars); The wo man accused. Bovendien behooren tal van cowboy-films tot bet Paramount-repertoire. Groote aandacht wordt door deze com pany aan de activiteit van Dorothea Wieck bestoed. Haar eerste film is White Woman, vervaardigd naar hot toonoelstuk „Hang man's whip". Herbert Marshall cn Clinrles Laughton zullen met haar daarin optreden. Een actrice, die zich in Amerika in zeer korten tijd populair wist te maken, is Mae West. Haar eerste film zal The Bell of New York zijn, gemaakt naar een der grootste successen vau het operette-repertoire. Ti tels van andcro films, waarin Mao West do hoofdrol vervult zijn She done him wrong en I'm no angel. Maurico Chevalier zal men kunnen hoo- ren en zien in de film The way to love, waarin Sylvia Sidney zijn tegenspeelster is. Norman Taurog, die ook Bedtime Story re gisseerde, is met de leiding daarvan belast. Behalve laatstgenoemde zullen ook Ernst Lubitsch, Joseph von Sternberg en Rouben Mamoulian als regisseurs voor Paramount optreden. Paramount zal evenals vorige jaron we derom de groote serie teekenfilms, waarvan Max Fleischer dc leiding heeft., laten ver vaardigen. Hebben de bovenstaande gegevens be trekking op to onzent gevestigde filmver huurkantoren, welke uitsluitend het pro duct exploiteercn, dat door den zetel hun ner maatschappijen naar ons land wordt gezonden, onderstaande ondernemingen brengen dc films van vorschillcndo fabri katen aan do markt. Loet C. Barnstijn. Het te Den Haag gevestigde filmverhuur kantoor van Loet C. Barnstyn zal geduron- do het seizoen 1933'34 o.a. de navolgende films exploiteeren: Melody of lifo; Diplo- maniacs (mot de in dc U.S.A. gevierde ko mieken Woolsey and Wheeler); Mater Do lorosa (regie Abel Gance); A. woman Com mands (met Pola Negri); Rockabye (met Connie Bennett); Sweepings (met Lionel Barry more); Christophor Strong (met Ka tharine Hepburn); Monsieur Topaze (John Barrymore in de titelrol, te onzent door Cor Ruys gecreëerd); Secrets of the French Po lice (eeh aanschouwelijke voorstelling van het systeem Bertillon); Tho Conquerors; A bill of divorcement (met John Barrymore); Around the world jn 80 minutes (met Douglas Fairbanks); Mr. Robinson Crusoe (eveneens met Douglas Fairbanks); Con- De nieuwste film van Mariene Dietrich, geregisseerd door Rouben Mamoulian 20 October in City Mariene Dietrich hesft bij haar rondreis door Europa ons land tot dusverre zorg vuldig gemeden en het ziet er niet naar uit, dat deze befaamde actrice zich in le venden lijve aan hare tallooze bewonde raars en bewonderaarsters zal vertoonen. De teleurgestelden zulhn echter min of meer schadeloos worden gesteld, omdat haar nieuwste film „Song of Songs", ver vaardigd naar den roman van Hermann Sudermann „Das hohc Lied", hior te lan de vertoond wordt. Wat voor alles in deze film belangrijk is, is ongetwijfeld het feit, dat voor het eerst een ander dan Josef von Sternberg de regh over een Dieirich-film voerde. Paramount heeft den Armeen Rouben Mamoulian, den schepper van „Wereldstad", „Love me to night" en „Dr. Jekyll and Mr. Hyde" opge dragen deze laatste Dietrich-film to regis- seeren en ledercm zal begrijpen, dat deze opdracht even eervol als moeilijk was, om dat men onmiddellijk geneigd is om de Dictrich-film to gaan vergelijken met vo rige onder regie van Josof von Sternborg ge maakt Wij mogen echter dadelijk vaststel len, dat Mamoulian zich van zijn taak op buitengewoon loffelijke wijze heeft gekwe ten en dat de artisticiteit, waarvan men in al zijn films genieten kan, ook thans tot een prachtig resultaat heeft geleid. „Song of Songs" brengt de geschiedenis van een mooi, eenvoudig boerenmeisje, dat naar de stad gaat, cr model voor en gelief de van een artist wordt, waarna een rijke baron haar tot zijn wettige vrouw neemt, ejn groote dame van haar maakt en als dank daarvoor alleen beleeft, det de in haar liefde teleurgestelde vrouw, na den terug keer van den artist, ondergaat in het leven van de groote stad. Men kende Mariene Dietrich uit de Blau we Engel en Marocco en Sjanghai-Express, doch zelden zeg men haar alle stadia door- loopen cn zoo virtuoos belovon van schuch ter sn geëxalteerd boerenmeisje tot de ver rookte en caprlcleuse courtisane, die het zou een wonder zijn, wanneer de regisseur deze gelegenheid tot het opwekken van re miniscenties aan anderen roem voorbij liet gaan mot haar diepe stem de EngMscho versie zingt van „Johnny, wenn Du Ge- burtstag hast". En het Is dc vraag of, met welke andere actrice van het witte screen ook Sudermann's verbeelding realiteit ge worden kon zijn, want het zijn voortdurend het wonderlijke masker van Dietrich, haar met mysterie omhulde gestalte, haar stem, die de zonderlinge op- en nedergang van dit boerenmeisje, dot haar minnaar stoeds op citaten uit het Hooglied onthaalt, zoo waarlijk aannemelijk maken. In «Song o1 wmgs\ Rouben Mamoulian, de regisseur van „Song of songs". Om haar heen zijn eenige acteurs en ac trices gegroepeerd, die zeker de aandacht verdienen. Onder hen is do interessantste verschijning Brian Aherne. Een jong En- gelsch acteur van reputatie, die voor de eerste maal in een film met Mariene speelt. Een rustig, scherp-intelligent filmspeler het is een genot naar zijn Engclsch te luis teren en e3n genot, hem den bijna onracn- 6cholijken rol te zien spelen van den beeld houwer, die vorliefd wordt op zijn model. Scènos in het booldhouwersalclier die, wan neer zij ook een nuance scherper gesteld zouden zijn, iidoren censor naar de schaar moesten doen grijpen, worden door hem en Mariene zoo subtiel en zuiver gespeeld, dat alle slechte romantiek cr uit verdwijnt. Lionel Atwill speelt de rol van den huza ren-overste, die edele bedoelingen beeft en om deze rol niet in een farce te doen ver vallen, is een sterk talent noodig. Het is of Mamoulian zich grapjes voroorlooft met Sternberg en Lubitsch, want enkele malen zijn er situaties m treft men een mise en scène, die sterk aan een van beiden herin nert, zooals de bruiloftsplechtigheid van den baron en de aankomst in het kasteel, die farciaal aandoen, doch dan komt de na vrante opvoeding van hot boerenmeisje tot barones Marlmo leert zingen en piano spelen. dansen en vreemde talen en men is weer in een der schoonste gedeelten van deze film aangekomen. Zooals reeds boven gezegd werd, hoeft Mamoulian ongetwijfeld esn knap stuk werk verricht. Tal van passages in de film verraden zijn kunde cn zijn persoonlijkheid. Men bewondert den eenvoud waarmee Ma moulian do scènes geregisseerd heeft, in welke het verleden spreekt: eenmaal, als de beeldhouwor, alleen op zijn atelier met het beeld, opnieuw alle zinnen hoort, dij Mariene over haar liefde gesproken heeft; later, als de girl naast hetzelfde beeld gaat staan, waar zij bij haar eerste bezoek als onervaren meisje naar toe vluchtte en die he?le scène het beeld verdubbelt. Het spreekt vanzelf, dot over een derge lijke film verschil van meening bestaat- Bij de behandeling van een dergelijk onderwerp met een dergelijke actrice in de hoofdrol komt men heel snel tot verschillen van go- dachten *n van raeeningen. Toch staat vast, dat Mariene Dietrich in deze film wederom een 'glorieuze vertolking geeft van een in teressante vrouwenfiguur en wet men ook op het scenario aan te merkon moge heb ben, het schijnt geschapen om de veelzij digheid van haar uniek en ontroerend ta lent wederom te openbaren. „NANA", Ben nieuwe Anna Stenfilm. Anna Sten, de Russische filmactrice, die eenige jaren gsleden in de film „Der Mör- der Dimilri Karamasoff" van haar sterke begaafdheid overtuigde, vertoeft sinds lan gen tijd te Hollywood, waar men echter geen geschikt scenario voor baar heeft kun nen vinden. Sam Goldwyn, die haar naar de U.S.A. bracht, dit in de hoop een rivale voor Greta Garbo ontdekt te bobben, deed veel moaitq haar aan het werk te zetten, tot voor kort echter tevergeefs. Anna Sten Is eindelijk met een groote rol belast; zij zal in „Nana", een verfilming van Zolas roman, de titelrol vervullen. Georgo Fitz- maurico, regisseur van „Mata Ilari" en „As you desire mo", zou de leiding van deze Anna Sten-film hebben; men beeft hem echter plotseling van dezs taak ontheven. Naar alle waarschijnlijkheid zal E. A. Du- pont, wiens Universal-contract geëindigd is, met de opdracht worden belast de „Nana"- film te regissoeren. Sydney Franklin is met de ïegie belast van de film „Marie Antoinette", welke door Metro Goldwyn vervaardigd wordt. Norma Shearer speelt hierin de hoofdrol. GUSTAV MACHATY. Naar ons bericht wordt, heeft den 14cn October ean nachtvoorstcllirig plaats in Tu- schinski Theater te Amsterdam, waarbij de Tsjechische film „Extase" zal worden ver toond. De regisseur van deze film, Gustav Ma- chaty, zal deze voorstelling persoonlijk bij wonen en een causerio houden over „regie voeren". demned (mot Ronald Colman); The Kid from Spain (Eddie Cantor's grooto film); Hallelujah I'm a bum (met A1 Jolson); Cy- nara; I cover the waterfront (de laatste film van Ernest Torronce); Mary Pickford in Secrets. City-Film. Doze eveneens te Den Haag gevestigde filmonderneming heeft voor het a.s. sei zoen o.ra. do volgende films ter circulatie aangekocht: Frkulein Hoffmann's Er- zahlungon (met Anny Ondra): Hoimkehr ins Glück; Roman einer Nacht (met Liane Haid); Ein Lied geht um die Welt (Jo seph Schmidt in do hoofdrol); Gruss und Kuss, Veronika; Liebolei (naar hot tooneel- stuk van Arthur Schnitzler met Magda -Schneider in de hoofdrol); Die Orlow (naai de operette van Bruno Granichstadton met Liane Haid); de Felix Bressart-film »'nd wer küsst rnich?; Das Land der Sonno (met den vermaarden tenor Lauri Volpi, muziek van Piëtro Mascagni); La dame de cbcz Maxim (een film van Pathé, vervaardigd ondor regie van Alexander Korda); Spiono am Werk (met Brigitte Helm); Das hass- liche Madchcn (met Doily Haas en Max Hansen); Le Rol bis (onder regie van Beau- douin, mot Pierre Bertin in de hoofdrol). VAN ALLE SOORTEN KANTOORBOEKHANDEL Langestraat 84 - Telelooo 52J- Vanille-, Mokka en Vruchten Room-IJs f 1.—. Vanille IJs 1 0.60 Voldoende voor 6 personen. BEVROREN NEGERS 10 cent Bekertjes 10 en 15 et Zondags wordt óók bezorgd. LANGESTRAAT 87B. Tel. 50 Telefoon 281 Groote en kleine zalen disponibel voor feesten, partijen enz. de crêmo voor overtollige transpiratie (z.g. zweetvoeten, okselholton, enz.) Aangonaam cn gemakkelijk in het gobruik. ONSCHADELIJK. Per pot 0.500.901.80. JULIAN APLEIN 3. Amersioox. TELEFOON 1681 Tel. 651 Tel. 1012 Leusderweg 93-95 Woestijgerweg 143 Ned. Fabrikaat

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 14