AMEESFOORTSCH DAGBLAD FEUILLETON Haar Avonturier Dinsdag 26 September 1933 32 e Jaargang No. 75 MEXICO OPNIEUW DOOR STORM GETEISTERD ONDER HET BEWIND VAN SAN MARTIN DE SCHIETPARTIJ TE MUIDEN PROF. P. EHRENFESTf V erkoopiegeo Tampico voor drie kwart verwoest N e w-Y o r k, 25 Sept. (H.N.) Mexico is op nieuw door een wervelstorm geteisterd, die ook de Antillen bezocht heeft. Alle verbin dingen met Tampico zijn verbroken Tul rijke huizen zijn daar verwoest, zoodat hon derden dakloos zijn geworden. Do storm ging van hevige regenbuien vergezeld. Ook te San Salvador, de hoofdstad van de repu bliek Salvador, is ontzaggelijke schade aan- gericnt. Mexico stad, 25 Sept. (V.D.) De cycloon, dio Zondag Tampico geteisterd heeft, heef' vrijwel drie vierden der stad verwoest. Volgens de tot dusverro ontvangen be richten zijn alle \an hout opgetrokken ge bouwen ingestort, terwijl tallooze stccnen huizen ernstig beschadigd werden. Tegelijk met den wervelstorm ontstond een geweldige overstrooming. De regeering heeft ter verhindering van ongeregeldheden do 6taat van beleg afgo kondigd. Het aantal dooden is zeer groot De troepen bobben reeds assistentie vor- leend. De cycloon woedde ononderbroken g durende een half uur. Mexico City, 26 Sept. (V.D.) De wer velstorm, die boven een gedeelte van Mexi co heeft gewoed en de stad Tampico zoo goed als geheel verwoestte, blijkt één der grootste rampen te zijn, waardoor Mexico ooit werd getroffen. Na een aanvankelijke schatting door het ministerie van binncn- landsche zaken van het aantal dooden en gewonden op ongeveer 5000, blijkt het aan tal dooden ruim 500 te bedragen, terwijl het aantal gewonden nog niet kon worden vastgesteld. De materieele schado wordt op vele millioenen dollars geschat De stad Tampico is één groote puinhoop. De eerste verbinding kreeg men door het in de haven liggende Duitsche stoomschip Kiel, welks kapitein het eerste bericht doorgaf: „Tampico door vreeselijko ramp geteis terd, welker omvang nog niet valt te over zien, Stadsgedeelten, die niet door storm verwoest werden, staan 3 A 5 Meter onder water." Do rivieren Tamcsi en Parauco zijn ten gevolge van de wolkbreuken buiten haar oevers getreden en hebben alles wegge spoeld. De spoordijken zijn over afstanden van vele K.M. overstroomd en verschei dene treinen, die onder weg waren, worden vermist. De ingenieurs gelooven, dat in een omtrek van 120 K.M. alle verbindingen zijn vernield en dat met vliegtuigen niet bin nen 24 uur en met behulp van de spoor wegen niet binnen acht dagen hulp kan worden gebracht. Ook de steden Cuidad Victoria en Cuidad Valles zijn door storm en overstroomingen geteisterd. Militairen en Roode Kruiscolonnes zijn ter hulp ge zonden. De president van Mexico heeft een oproep tot de bevolking gericht tot het bijeenbrengen van een noodgave. Amerika landt een detas chement troepen N e w-Y o r k, 23 Sept. (H.N.) Volgens de correspondent van de New York Herald is de indruk to Havanna, dat de sympathie voor do rcgecring van San Martin steeds erooter wordt. Voorts wordt gemeld, dat kolonel Batista een vrachtauto met levens middelen naar het hotel National had ge zonden ten dienste der officieren, die daar bijeengekomen zijn. Het kwam echter tot verschil van opvatting tusschen de soldaten en hun superieuren. Het slot van het lied was, dat de soldaten besloten de levens middelen niet af to leveren. Havanna, 25 Sept. (V.D) De binnen- landsche toestand op Cuba werd Zaterdag door de Amcrikaansche autoriteiten van zoodanigen aard geacht, dat de meeste oor logsschepen gedirigeerd werden naar plaat sen aan de kust. waar een landing geraak kelljk kon geschieden indien de omstandig heden dit noodzakelijk zouden maken. De 8000 beschikbare Cubaonsche soldaten wer den door de Amerikanen ontoereikend ge acht. om voldoende bescherming te kunnen bieden aan de vreemdelineen en de ver schillende fabrieken en ondernemingen Ter bescherming van do Amcrikaansche onder danen is derhalve gisteren een detachement Amerikaansche marinetroepen geland. Over wogen wordt op welke wijze ook de Brit- sche onderdanen beschermd zullen kunnen worden. Op het eilandje Tanamo, dat geheel in beslag wordt genomen door een erootc sui keronderneming, zijn tengevolge van een staking van fabrieksarbeiders 16 Engelsche en Amcrikaansche onderdanen, n.l. acht mannen, drie vrouwen cn vijf kinderen van de buitenwereld afgesneden. Zij loopen geen gevaar, doch hun voedselvoorraad vermin dert aanzienlijk. De directeur-generaal van de suikeronderneming, de Amerikaan Armsby, verklaart echter, binnen enkele da gen een oplossing van het conflict te ver wachten. Londen. 25 Sep t. (H.N.) Een Engelsche kruiser bevindt zich op weg naar Cuba. De commandant heeft opdracht om troepen te landen, indien hem dit noodig mocht blij ken. De Engelsche regeering heeft klaarblij kelljk tot samenwerking met de Amerikaan sche regeering besloten, ten einde do En gelsche en Amcrikaansche onderdanen te beschermen, die door de stakende arbeiders der suikerfabrieken gevangen worden ge houden. Londen, 25 September. (V.D) Uit Ha vanna wordt gemeld, dat de vijandige hou ding jegens de vreemdelingen op Cuba, in het bizonder jegens de Amerikanen, toe neemt. Tal van Engelsche en Amcrikaan sche families bevinden zich in groot ge vaar. aangezien zij door communisten wor den bedreigd. De Amcrikaansche torpedo boot jager Hamilton zal bij Tanamo 16 En gelsche cn Amcrikaansche onderdanen aan boord nemen. Een Engelsche lichte kruiser bevindt zich in de buurt om eventueel met de Amerikaansche oorlogsschepen mede te werken aan de bescherming der Engelsche onderdanen. De Amcrikaansche consuls op Cuba heb ben er bij hun landgenooten op aangedron gen zich naar de kust te begeven om bin nen het bereik der Amerikaansche oorlogs schepen te zijn. Amerikaansche ambtena ren onderhandelen met stakers over de evenlueele vrijlating der bedreigde buiten landers. Uit Washington wordt gemeld, dat. ter wijl de Cubaansche parlementaire partijen bereid schijnen onder den druk van de catastropbale economische en politieke si tuatie tot overeenstemming te komen over een coalitiekabinet, president Roosevelt met het oog op do chaotische toestanden in bet binnenland van Cuba do Amerikaansche marlnestrijdkrachtcn in do Cubaansche wa teren instructie heeft gegeven eventueel zonder ruggespraak met het staatsdeparte- ment mariniers aan land te zetten, indien het leven of de eigendommen van Ameri kaansche staatsburgers in gevaar zouden komen. N e w-Y ork, 25 Sept. (II/N.) Een li<3 van de Amerikaansche rcgecring verklaarde, dat communisten, die in Rusland hun op leiding hebben ontvangen, op Cuba oen communistische organisatie hebben ge sticht, Gewapende lieden eischcn van de bewoners van Cuba inkwartiering en requi- reeren levensmiddelen cn meubels, zonder daarvoor tc betalen VERBOD VAN DEN TANNENBERGBOND. B c r 1 ij n, 23 September (V.D.) Op grond \an de verordening van den rijkspresident lot bescherming van volk cn staat is de Tannenbergbond cn de organisatie van het „Deutschvolk" in het gebied van den vrij staat Pruisen ontbonden en verboden De entbinding wordt gemotiveerd met de ver klaring, dat opmerkelijk veel vroegere Mar xisten en communisten in don bond waren opgenomen. TOESTAND IN T VERRE OOSTEN VERSCHERPT. Peking, 24 Sept (V. Een Japansch vliegtuig heeft Zaterdag boven Peking pamfletten uitgeworpen, welke een ultima turn inhielden aan den Chineeechen gene raai Fang Tsjeng Woe, die met 2000 man de gedcmililariseerde zóne ia binnengedron gen en de ten Noorden van Peking gelegen etad Hoealjoe heeft bezet. De Japanners sommceren Fang Tsjeng Woe zijn troepen voor Dinsdag uit de ge demilitariseerde zóne naar het Zuiden to- rug te trekken, aangezien de Japanners an dera de noodige maatregelen zouden tref fen. WEGENS SPIONNAGE VEROORDEELD. Boekarest, 24 Sept. (V.D.) Voor den Irljgsraad van het tweede legercorps is Za tcdag de zaak in hooger beroep behandeld tegen kapitein Renoioe, die door den krijgs raad te Tcmesvar wegens spionnage ten gunste van een nabuurstaat werd veroor deeld tot twintig jaren dwangarbeid. Ook de krijgsraad te Boekarest vcroor deelde den beschuldigde tot 20 jaren dwang arbeid, vervallenverklaring van zijn mili tairen rang cn hef recht onderscheidings- tcekencn te dragen. THEATERDIRECTEUR VERMOORD. P a r ij s, 25 Sept. (H.N.) Een bekend thea terdirecteur, die ook lid van den Parij6chen gecmeenteraad is, werd in zijn woning ver moord gevonden. BELANGRIJKE CONFERENTIE IN HET WITTE HUIS. Washington, 25 Sopt. (V. D.) Presi dent Roosevelt heeft Zondag, wat vrij on gebruikelijk is, een conferentie gehad in he( Witte Iluis, waaraan werd deelgenomen door den secretaris van de schatkist Woo- din, den minister van landbouw Wallace den directeur voor de begrooting Douglas, den president van de Finance Reconstruc tion Corporation Johns en gouverneui Black van de Federal Reserve Board, als mede nog ecnige personen uit de finan- cieelc wereld. De conferentie duurde tot laat in den avond. Hoewel de deelnemers na afloop weigerden eenige mededeelingen over het besprokene te doen. meent men in welingelichte kringen te Washington te mogen aannemen, dat de besprekingen een aantal inflationistischc maatregelen betrof De vergiftigingsverschijnselen in het gezin van Ibelings Amsterdam, 25 Sept. Zooala men weet i6 ten huize van den Muiderbergscben 6trandfotograaf het cadaver van den hond in beslag genomen, op vermoeden, dat deze door hei eten van vergiftigde paling is ge storven. Het onderzoek in deze zaak is nog niet geëindigd, zoo vertelde de verdediger van Ibelings, Mr. Dr. Benno J. Stokvis ons. De verhouding tusschen den fotograaf cn zijn vrouw was zeer goed. cn mevrouw Ibelings denkt dan ook geen oogenblik aan een po ging tot vergiftiging, door haar man ge pleegd De vrouw had aangifte gedaan, om dat zij vermoedde, dat de hond, die zeer gevreesd was In de buurt, door buitenstan ders was vergiftigd. Daar komt nog bij, dat loeliligs op den dag van de schietpartij zelt van de paling heeft gegeten. De hond ie eenigen tijd ziek geweest cn werd behan deld door den veearts Ter Beek. Ook deze i6 van oordeel, dat de vergiftiging door bui tenstaanders is gepleegd. Mevrouw I. heeft de overtuiging, dat haar man oorspronkelijk niet is uitgegaan om zijn gewelddaad te plegen. Hij had thuis gezegd, dat hij een uurtje naar de raads vergadering ging. Hij had zelfs zijn vrouw en zoon verzocht, hem met de auto te ko men afhalen, omdat hij in de tram niet met zijn vijanden samen naar Muiderberg terug wildp reizen. Dat haar man revolvers had was mevrouw Ibeling6 onbekend, hij heeft ze gekocht in Kleef, waar hij omdat hij aan suikerziekte leed zoo nu en dan heenging om een kuur te doen. Naar de mecning van den verdediger heeft Ibelings in een angstpsychose gehan dcld, het schijnt, zoo zeide mr. Stokvis wel va9t te 6taan, dat men het den foto graaf jarenlang lastig heeft gemaakt te Muiderberg In een brief aan zijn raadsman 6chrcef verd. vanuit het Huis van Bewaring: „Door angst, angst, angst gedreven, is het vreesehjke gebeurd; de geregelde vervolgin gen van de laatste jaren hebben het zijne er toe bijgedragen en ik ben mijn bezinning kwijt geraakt..." Mr. Stokvis toonde ons nog verschillende bescheiden, waarin een legio aantal data cn gevallen waren opgetcekend van geval len. waarin men den fotograaf zou hebben belcedigd. Hij had hiervan sedert lijden aautcekening gehouden. Het vooronderzoek in deze zaak is nog niet geëindigd, de resultaten van het 6chci kundig onderzoek zijn nog niet vastgesteld Als Officier in de zaak treedt op Mr. D Reilingh. Als rechter-coramissaris Mr. W J Spreij. Plotseling te Amsterdam overleden Amsterdam, 25 Scpt, Naar wij verne men is heden in den namiddag plotseling te Amsterdam overleden prof. P. Ehrenfest, hoogleeraar in de theoretische natuurkunde aan de Universiteit te Leiden. Een bijzondei tragische omstandigheid is. dat de hoogleeraar die een groot vriend was van prof. Einstein, overleed in een inrich ting, waarin hij zijn zoontje, dat daar ter verpleging was opgenomen, had bezocht. Omtrent het overleden van prof. dr. Ehrenfest meldt „het Vaderland" nog: Prof. dr. P. Ehrenfest bezocht gistermid- Amersfoort. 27 September. Huize „Puntenburg", Puntenburgerlaan No. 64. Veiling van een 40-tal luxe auto's en 2 vrachtauto's, l'/i uur n.m. 27 September. Verkooplokaal Muurhulzen 47. Verkooping van een inboedel. 9'/t uur v.m. 28 September. Eeradijk onder Bunschoten nabij de schuur van L. lluygen. Verkooping van 13 perceelen rietgewas, 3 uur n.m. 29 September. Wagenwerkplaats aan den Soesterweg. Verkooping van een partij eiken-, grenen- en vuren afbraakhout. 10 uur v.m Soest. 5 October. Burg. Grothestraat 23. Verkooping van verschillende partijen hout - - 10 uur v.m. cn 1.30 uur n.m. dag in hot ziekenhuis van prof v. d. Wa tering te Amsterdam zijn zoontje, dat daar verpleegd wordt. Na met dien hoogleeraar over den patiënt gepraat te hebben, bega ven beiden zich naar den jongen. Plotseling nam prof. Ehrenfest een revolver, schoot op zijn zoontje, dat licht gewond werd en richtte daarna het wapen op zichzelf. Hij was onmiddellijk dood. Omtrent de beweegredenen. die tot deze treurige gebeurtenis hebben geleld, zijn tot nu toe geen verdere bijzonderheden bekend. Dat de droevige mare met groote ontstelte nis in geheel ons land en ver buiten de grenzen zal worden vernomen is buiten al len twijfel, want met prof. Ehrenfest is een natuurkundige van buitengewone begaafd heid heengegaan. Prof. Ehrenfest was hoogleeraar in de theoretische natuurkunde aan de Leidsche Universiteit, een geleerde, die onder zijn collega's zoowel in binnen als buitenland groote veramardheid bezat. Eén zijner grootste vrienden was prof Einstein, wiens gastheer hij ook steeds was bij do vrij zeld zame maar vaak langdurige bezoeken, die deze aan Leiden bracht. Paulus Ehrenfest is geboren te Weenen in 1880. Hij bezocht daar het gymnasium, had reed9 toen groote belangstelling voor de theoretische natuurkunde en blonk er uit door zijn groote begaafdheid. Vervol gens studeerde hij tc Göttingen, waarna hij zich naar St. Petersburg begaf Van 1910 tot 1911 heeft hij een werk geschreven, getiteld Begriffliche Grundlagen der statistischen Auffassung In der Mechanik. In 1912 werd hij, al9 opvolger van prof. Lorentz, benoemd tot hoogleeraar in de thearetische natuurkunde aan de Leidsche Universiteit. Ilij aanvaardde dit ambt met het uitspreken van een lnaugureele rede op 4 December 1912, getiteld: Lichtaetherhy- pothesen. Eén van zijn bekendste werken uit latcren tijd is Adiabatenhfpothesen. Bij wet van 24 Maart 1922 is prof. Ehrenfest Nederlander geworden. H. WALENCAMP CZN. t Bekend architect, Zandvoort, 25 Sept. Hier ter paatse is op 61-jarigen leeftijd overleden de be kende Amsterdamschc architect H. Walen kamp Czn. In zijn jeugd is de beer Walen kamp met wijlen de Bazel en Lauweriks werkzaal Igeweest op het bureau van dr. P. J. II. Cuypers. Groote bouwwerken van hem bestaan er niet; toch had zijn naam onder de architecten een goeden klank, vooral om artikelen, welke hij over bouw kundige onderwerpen schreef. Zoo heeft hij voor de Wereldbibliotheek geschreven over hedendaagsche cn toekomstige bouwkunst; hij heeft medegewerkt aan Architectura ot Amicitia, De Groene Amsterdammer, het weekblad Buiten, de tijdschriften Onze Kunst en Maandblad voor Beeldende Kun sten. Een episode uit den Dertigjarigen Oorlog. Oorspronkelijke schets van G. P. BAKKER. 3 „Do laatste schermutselingen. De troe pen zijn allen binnengetrokken. Rijke bur gers zijn gevangen genomen, maar zullen tegen een hoog losgeld later weer in vrij heid worden gesteld. De plundering is be gonnen. Het consigne van den opperbevel hebber luidt: „De soldaat moet voor zijn gevaren en moeite iets hebben." „Tilly's standpunt. De middeleeuwschc opvatting. Zijn voorganger Wallenstein vroeger ons beider meester wist het be ter Naast den soldaat moeten boer en bur ger leven. Iets te drinken?" De Ruiter reikte hem een veldflesch. Saxon gaf die half geledigd terug. „Zie zoo!" zei hij. „Nu kunnen do poppen weer dansen." „Of hangen", zei de ander droog „Je wordt gezocht, dolende ridder. Je leven hangt aan een „Welke weg is de beste?" „Daarheen'. Hij wees in de richting, van waar hij kwam. „Houdt de onaanzienlijke en nauwe straten." „Strateeg!" „Zie je ergens te verbergen. Misschien krijg je een kans". jij mij gevangen nam?" „Dank je, ik wil geen beulsknecht zijn". „Te gevaarlijk? Wallenstein zou eens wraak kunnen nemen". „Kapitein!" sprak de ruiter. „Dat weet je beter, dat hadt je niet mogen zeggen". Er klonk oen gevoelige toon in zijn stem. Saxon legde de hand op zijn schouder: „Vergeef mij, Von Ilebcl!" „Pak aan", zei deze hard, reikte hem een pistool, kruit en kogels. „Dit kan je te pas komen. Dien kant uit entot weerziens". Ilij drukte den vluchteling stevig de hand, sprong in den zadel en rende weg. Zijn arm als laatste groet omhoog heffend. „Wie cin braver Reitersman", neuriede do achterblijver, bekeek liet handige, mo derne steenpistool goedkeurend en sloop verder, steeds zooveel mogelijk dekking zoekend. Hij liep in een achterstraat puntige keien; in het midden een goot angstvallig de donkero schaduwzijde houdend. Weer klonken naderende paardehoeven. Zijn oogen zochten overal. Aan den over kant, in een hoogen, langen muur van kloos fortoppen, ontdekte hij een oud poortje met gothischen boog, waarboven een verweerd stuk beeldhouwwerk uitstak. Hij snelde er heen, drukte zijn schouder tegen de dikke eiken deur. Ze week. Hij trad binnen, schoof den roestigen grendel haastig dicht en stond in ec.; grooten tuin in vollen voorjaarsfecstdos. Vol verwondering keek hij rond. hoorde nauwelijks het geklinkklank der voorbij- hollende paarden, getroffen na het inferno van bruut wapengeweld door dezen vredi gen, zonnigen bloemenhof. Op het groote, gro te grasveld stonden bloeiende vruchtboomen. Kersen, peren, ap pels en pruimen, die als reusachtige bloem ruikers in zachtrood, lichtgeel, paars cn groen afstaken tegen den helderen, blauwen Mcihemel. Bloemen hingen van de hooge muren in zachtkleurigo voorjaarstintcn en het groen had nog de teere schakecringen van de jonge lente. Te midden van heesters, witte cn paarse seringen, heerlijk riekende jasmijnen cn deutzia's met volle, witte bloemtuilen, stond een gebeeldhouwde stee nen bank. Aan het einde van het park verhief zich een oude, romaansche toren naast een groot, breed gebouw een hooge trapgevel met spitsboog vensters van glas in lood. Hel onderste gedeelte van den ronden toren scheen geheel begroeid met paarse clematis. De breedc gevel van het huls was in witte bloerawolkcn gehuld, die als bruidsluiers neerhingen. Bij den toren stond in de scha duw van een ouden, hoogen goudenregen, die in den zonneschijn geleek op een water val van glanzend goud, een fontein van an- fieksmecdwerk, sierlijk gebouwd op een voetstuk van blauw arduin. Saxon verdiepte zich in de romantische bekoring, die uitging van dit sprookjespark. Rusten even maar op die gebeeld houwde bank. Hij keek rond een heerlijke tuin met kleurrijke bloemperken, waarboven vroolijk vlinders fladderden, in de verte oen pergola, omlijst door roode wilde roosjes daarach ter waarschijnlijk de moestuin. Vol bewondering zat hij in het zonnelicht Zijn blik dwaalde van de eene zijde naar de andere. Een groote, gele brem trok zijn aan dachtDo panache van Willem den VeroveraarNormandiëFrank rijk Zijn gedachten dwaalden af. Vaag herin nerde de tuin hem aan zijn jeugd, aan zijn ouderlijk huis, dat hij had verlaten zoo lang, zoo heel lang geleden, daar ginds in Neder land. Hij mijmerde verder; zijn overpeinzingen werden verwarder en waziger en een lichte sluimering maakte zich meester van den vermoeiden strijder. Een betooverde tuin een betooverd slot Doornroosje. Hij vermoedde niet, dat droombeelden somtijds verband houden met naderende gebeurtenissen. HOOFDSTUK III. Een schrille, doordringende gil klonk dooi de lucht cn deed den sluimcraar opschrik ken. Verrast staarde hij even om zich heen, snelde dan in de richting van den ouden toren, waar hij meende, dat de noodkreet klonk. Hij zag niemand, liep langs don mooien gouden regen naar de deur, die tot zijn be vreemding openstond. Zooals hij verwachtte, diende de toren als ingang en trap van het hoofdgebouw. Hij trad binnen, trok zijn zware ruiterlaarzen uit. waarvan de linker, een lange, scherpe spoor droeg. Een flauwe glimlach verscheen even op 'ijn gelaat, toen hij er aan dacht dat hij. zoo doende, spoedig geen enkel kleedingstuk meer aan zou hehbon en dat hij zijn ver volgers een al te duidelijk en tastbaar spoor achterliet. Voorzichtig beklom hij de trap Er zweef de iets geheimzinnigs om hem heen, iets dat hem een eigenaardige gewaarwording gaf. Hij haastte zich niet meer; het kriigsiavian bad hem veel geleerd. Van do zerken trap betrad hij voorzichtig de eerste verdieping, maar alles bleef angst wekkend stil alsof de dood zijn intrede hier reeds had gedaan. De stilte versterkte zijn -wantrouwen. Zou men hem gezien hebben en in een valstrik willen lokken Hij bevond zich in een ruim voorportaal met vensters van glas In lood, in diepe nis sen en van gedempte paars-roode kleuren. HIJ opende bedaard een brcede deur. Voor hem lag een lango gang. Het licht was hier zóó schemerig, dat hij nauwelijks het einde zag. Dan, in de verte, bespeurde hij eensklaps een gestalte, cRe hem scheen op te wachten een forsche ridder in zwart-«Malen wapen rusting, den helm over het hoofd getrokken, de ijzeren hand steunend op een lang slag zwaard. Hij keek Saxon strak aan met een ironisch gelaat. „Om mijn haveloos uiterlijk", meende Saxon. Hij hoorde een krassend geluid als van een uil, greep echter zonder angst zijn dolk en trad behoedzaam nader, do linkerhand aan de kolf van zijn steenslotpistool onder het gescheurde wambuis Maar ook de ridder kende geen vrees, onbewegelijk bleef hij staan en het scheen dat zijn minachtende lach zich verbreedde. Vlugger nu trad de indringer naar zijn tegenstander, gereed den strijd te aanvaar den. Toen bemerkte hij dat hij beetgenomen was door Filipno Ncgoro. den beroemden wapensmid van Milaan, die als Kolman uit Augsburg een meester was in het smeden van bcdricgelijke helmvizieren. ^Vordt vervolgd}.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 5