AMERSFOORTSCH DAGBLAD Het Porceleinhuis Haar Avonturier De wintercampagne van 't N.C.C. FEUILLETON Woensdag 4 October 1933 32e Jaargang No. 82 Op grootsche wijze ingezet Langestraat 2-4-Tel. 525 Fijn gedecoreerd porselein Thee- ontbijt- en Tafelservies leders hulp, hoe gering ook, is noo dig om de steunverleening te kunnen blijven voortzetten De Prinses voor de microfoon Gisteravond is met een grootëcheepeche radiouitzending de wintercampagne van het Nationaal Crisis Comité geopend. Over bei de zenders werden redevoeringen uitgezon den van jtar. S. van Citters, den voorzitter van het N.C.C., baron van Heemstra, vice voorzitter, en mr. E. E. Menten, den pen ningmeester. Als waardig besluit kwam tenslotte H. K. li. prinses Juliana voor de microfoon oni eenige woorden van opwekking te spreken. De redevoeringen werden door muziek af gewisseld. Wij doen hieronder eenige grepen uit de uitgesproken redevoeringen: Rede Jhr. S. van Citters. Namens het N.C.C., zoo zeide jhr. van Citters wil ik beginnen diens oprechten dank te betuigen aan de A.V.HO, en de Iv R.O Die dank moge ook gericht zijn tot ellen, die op eenigerlei wijze aan het wel slagen van dezen avond medewerken. De gevolgen van de crisis doen zich nog onverzwakt gevoelen, vooral in die kringen, waarover in het algemeen de zorgen van de diverse organen van Maatschappelijk Hulpbetoon zich nog niet uitstrekken. Hier en daar moge er dank zij ook de van He geeringswege genomen maatregelen eenig licht gaan schijnen, aan andere zijden pakken de donkere wolken dreigend samen Onze, d.w.z, uw steun, Nederlanders, kan nog niet gemist worden. Zoolang de Regee ring ons noodig heeft biijven wij op onzen post, vertrouwend, dat het Nederiandsche volk ook dit jaar weder achter ons zal 6taan Dat vertrouwen blijft gebaseerd op de tot duiver opgedane ondervinding. Meent intusschen niet, dat er In ons werk geen dissonanten worden gehoord, inder daad, er zijn er die met 0116 ter steunverle ning zijn opgetrokken en ons sedert den rug hebben toegekeerd. Als men met 800 plaatselijke Comité's werkt, als bij duizen den ingekomen steunaanvragen moeten worden behandeld, dan is het zeer begrijpe lijk, dat deze of gene zegt, daar had gij niet moeten geven en daar wel, of anders. Onze wijze van steunverleening is zoo om vangrijk en door de bemoeiingen der plaat selijke comité's zóó verscheiden, dat er al licht iets is, waarmede ge u niet kunt ver- eonigen er zal toch veel meer moeten zijn, waarmede ge instemt. Misschien hebt ge bezwaar tegen ons stelsel van steunverlee ning voor het onderbrengen van jeugdige werkloozen in werkkampen, maar allicht hebt ge geen bezwaar tegen het verleenen van steun in natura via de plaatselijke co mité's. Laat men toch niet voorbij zien, dat wan neer men zijn bijdrage onthoudt, omdat er in ons systeem van steunverleening iets is waarmede men niet instemt, men dan te vens schade doet aan de uitdeelJng van al datgene wat men noodruftigen niet gaar ne zou onthouden. Ik sprak zooeven van het verleenen van steun aan het organiseeren van kampen voor Jeugdige werkloozen en weet dat deze steunverleening nogal een6 tot critiek aan leiding heeft gegeven. De jeugdleiders van alle richtingen zijn het er vrijwel over eens, dat onder hetgeen men ten behoeve van de jeugdige werkloo zen kan doen, boven aan staat het onder brengen in kampen onder goede leiding. Wie zich goed indenkt het lot van deze jonge mannen, die weken en maanden den sloopenden invloed ondergaan van het ge doemd zijn tot leegstaan en die toch arbeid zoo bijzonder noodig hebben, omdat voor hen het werken tevens opvoeding en scho ling in den arbeid bcteekent. die begrijpt het nut, het opheffende en opbouwende van het werk dier kampen. Het N.C.C. steunt aai werk door aan de Vercenigingen, onverschil lig van welke richting, welke bij de Lande lijke Commissie ter bestrijding van de ge volgen der jeugdwerkloosheid zijn aange- ten, cene bijdrage te geven voor eiken in een georganiseerd werkloozenkamp opge nomen. Het zal nu wel duidelijk zijn. dat het N. C.C. niet steunt het werk van vereenigingen in het algomeen, maar alleen bemoeiingen welke een verceniging speciaal ten behoeve van jeugdige crisiswerkloozen op zich neemt Om echter dit werk naast de algemeene steunverleening te kunnen voortzetten, zul len onze middelen op peil moeten worden gehouden en uitgebreid. Men zal wellicht vragen of dit in deze voor allen zoo moeilijke tijden mogelijk is. Gezien wat ons tot dusver werd beschik baar gesteld, behoeven de middelen geen zorg te baren, als een ieder mede doet. Het moet tn hoofdzaak komen van kleine bij dragen en al3 ik zie wat er geregeld wordt uitgegeven voor genot en vermaak en hoe sportfeesten en inrichtingen van allerlei ver maak de bezoekers zien toe6troomcn, dan moeten er wel tallooze kleine bijdragen te vinden zijn. Ik herinner er aan, dat voor het Comité door de Posterijen crisisbriefkaarten wor den uitgegeven met een toeslag van gemid deld 2 cent per stuk. Deze zijn aan alle post kantoren verkrijgbaar. Binnenkort hopen wij in de gelegenheid te zijn om ook crisis- postzegels te kunnen uitgeven. Steeds worden u middelen geboden om met iets, dat zoo weinig moeite en geld vergt, aan het crisiswerk mede te doen. Mogen er dan in het ëteunjaar, dat met de zen Radio-avond wordt ingeluid heel veel Nederlanders zijn, wier beginselen zich niet verzetten tegen het geven van bijdragen, omdat cr wellicht eenig onderdeel in de steunverleening is, waartegen zij bezwaar hebben, maar mogen cr daar tegenover ve len zijn, wier beginsel mede brengt ons krachtig te steunen. Extra aanbieding 50 deellg f 19.70 Tafelserviezen 24 deellg aardig décor f 6.95. Voor de A.V.R.O. werd in het Concertge bouw te Amsterdam geconcerteerd door het wereldberoemde koor van de Scala te Mi laan. In de zaal van het concertgebouw waren vele gasten van de vereeniging Holland— Italië aanwezig, onder wie de gezant van Italië. Voor dat de ouverture van het program ma, door het concertgebouworkest werd ten gehoore gebracht, zong het Scala koor eerst twee coupletten van het Wilhelmus. Deze werden gezongen in het Italiaansch wat in de eerste plaats al een merkwaardig go hoor was: ons, echt Hollandsche volkslied, in een totaal vreemde taal. Doch ook de wijze van zingen week geheel af van de onze die slccpend en gedragen is. Het Sca le koor zong veel rythmischer en daardoor 'vaak met meer nadruk. Dat deze, dramatische wijze van zingen beter is dan de onze zullen we niet bewe ren, ons volkslied behoort op onze ma nier gezongen te worden. Toch was het een bizonderc gewaarwor ding. en een sympathiek gebaar. Rede Baron van Heemstra. Allereerst zou deze dc vraag willen stel len zij is van eenig6zin6 psychologischen aard waarom het menschdora toch immer behagen schept in het vormen en versprei den van onjuiste en onware voorstellingen, cok dan, wanneer het, bij informatie ter dienende plaatse, geheel anders zou kunnen worden voorgelicht. Al aanstonds bij on6 optreden zoo zei- de spr. werd er met gretigheid gepro pageerd, dat wij uit de gelden, welke ons uit geheel Nederland waren toegevloeid, et telijke duizenden hadden uitgegeven aan de inrichting en mcubilecring van onze bu reaux. Wanneer men nu weet, dat het Paleis aan den Kneuterdijk no. 20 te 's-Gravcnhage, waar wij gevestigd zijn, door Hare Majesteit te Koningin gratis te onzer beschikking werd gesteld, dat een Haagsch ingezetene zoo welwillend was ons ter aanvulling eenig meubilair in bruikleen te geven, en dat voor het aanschaffen van papier en an dere schrijfbehoeften enz. een zeer matig bedrag door het Departement van Binnen landsche Zaken werd gefourneerd, cn dat er tot den dag van heden voor de onkosten van onze administratie geen cent werd ge put uit het kapitaal, dat uit de vrijgevig heid van onze mede Nederlanders bijeen kwam. ziet wat blijft er dan over van dat onware gerucht, dat voorzeker niet werd geboren uit het verlangen om het Na tionaal Crisis-Comité in een gunstig dag licht te 6tellen. Na nog enkele andere dergelijke verwijten aan het comité te hebben ontzenuwd ging spr voort. Gelukkig kunnen wij ook andere geluiden doen hooren en er zijn feiten te over om aan te toonen, dat de cri6ishulp tot heden in velerlei plaatsen nuttig effect sorteert. IJverigo krachten hebben daartoe aller- wege samengewerkt, cn het ligt voor de hand dat in de grootcre gemeenten de goed (geoutilleerde diensten van Maatschappelijk Hulpbetoon en Kerkelijke Instellingen hun ne voorlichting bij het onderzoeken van cri sisgevajlen hebben kunnen en willen be schikbaar 6tellen, in kleinere plaatsen was de activiteit en de tact van de enkelingen het middel om de gevallen op te sporen cn de behoeften te bepalen van den in crisis nood ver keerenden medernensch. Treffende, Ja ontroerende gevallen heb ben zich daarbij voorgedaan, waarbij ouden van dagen, vroeger welgesteld, door het ge mis aan inkomsten broodsgebrek zagen na deren en in staat van vertwijfeling geraak ten. Vóórdat de regcering begon zich het cri- sislot van den landbouw aan to trekken, hebben wij door medewerking van bet cen traal bureau uit het Nedcrlandsch Land- bouvveomité cn van de Katholieke Coöpe ratieve Landbouw- cn Tuindersbonden aan noodlijdende kleine boeren zwavelzuren ammoniak als kunstmest tegen verlaagde prijzen kunnen distribueeren. Zulks geschiedde in het begin van 1932, door aankoop bij de Staatsmijnen en wel 'voor een bedrag van rond 88.000. In datzelfde jaar hielpen wij de kleine tuinders met ammonsalpeter tot een waar de van 10.000. Toen de geruchten van onverkoopbare groenten op dc veilingen ons hadden be reikt, hebben wij het Leger des Heils be reid gevonden om ons streven tot het eco nomisch benutten van deze niet verhandel bare voedingsmiddelen tot uitvoering te brengen. Een kwantum van ongeveer 180 wagonla dingen groenten kwam op die wijze behoef- tigen ten goede. Indien u hetgeen ik in vogelvlucht mede deelde eenigszins realiseert, dan kunt u tot het besef komen, dat de plaatselijke crisis- comité's en wij aan duizenden cn duizen den in den lande op allerlei wijze hulp en steun hebben kunnen bicden. En hiermede is ook een massaal ant woord gegeven op de telkens tcrugkecrende vraag: „Wat doet het Nationaal Crisisco mité toch eigenlijk?" Rede van mr. E. E. Menten. Deze zeide o.a.: Tot nu toe ontving het Nationaal Crisis comité aan giften 1.558.570. H.K.H. Prin ses Juliana blijft voortgaan het comité, dat zij in het leven riep, krachtdadig en regel matig met zeer belangrijke giften te steu nen Van particulieren en instellingen, zoo wel hier te lande als van overzee, werd ontvangen 826.000. De periodieke auto matische giro-overschrijvingen brachten ons 192.750. Van de ongeveer 800 plaatselijke crisis- comité's ontvingen wij 316 000. Het systeem, waarbij de plaatselijke comité's 10 hunner inkomsten aan het N.C.C., voldoet uitstekend. Niet alleen dragen daar door dc sterkere gemeenten bij voor de zwakkeren, maar van nog grootcre betee- kenis is wel, dat dit systeem aan iederen contribuant, waar hij zich ook bevinde, de prettige overtuiging schenkt bij te dragon tot leniging van de nooden %an alle zijne landgenootcn, waar die zich ook mogen bevinden. De tol op den Zuiderzee-afsluitcüjk, ten behoeve van het N.C.C. geheven, doch nu beëindigd, bracht 101.000 op. De Verccni- ging voor penningkunst schonk aan het N.C.C. 100 genummerde crisispenningcn, welke voor 50 aan verzamelaars werden verkocht. Nog -16 zijn cr beschikbaar. Hoe gebruikt bet Nationaal Crisiscomité dit geld? In de allereerste plaats door uitkeerin- gen, niet aan personen, doch aan crisisco mité's. Tot nu toe werd zoo uitgekeerd 636.000. In de tweede plaats door uitkeeringen in natura. Hoewel slcchtsch Nederlandsch fa brikaat wordt uitgekedeld en dus deze non koopen den Nederlandschen werkman werk geven, wordt er toch zooveel mogelijk ge zorgd, dat deze hulp in goederen niet den kleinhandel benadeelt. Tot nu toe werd uitgedeeld aan de plaat selijke comité's in ronde getallen: 6.000 000 K G. kunstmest; 20.000 stuks bovcnklee- ding, 89.000 stuks onderlcleeding; 12.000 paar schoenen; 6000 paar klompen; 31.000 paar kousen en sokken; 1000 stuks luier manden; 23.000 stuks beddegoed; 20.000 K.G. levensmiddelen; 6000 ton brandstoffen, 38.000 M. kleedingstoffen aan ongemaakte stof; S00 K G. sajet. In erkentelijkheid gedenken we de tal looze gevers, vanaf auto tot chocoladereep Het Nationaal Crisiscomité wenscht het Nederlandsch Kunstverbond en bet Ge nootschap Pulchri Studio in het bijzonder te herdenken voor de bijzondere wijze waarop door de beeldende kunstenaars aan onze vraag voor prijzen is gevolg gegeven. De Prinses aan het woord. Omstreeks half tien kwam de Prinses aan liet woord, die in warme bewoordingen steun vroeg voor den arbeid van het N.C.C. H.K.II. besloot ITaar rede met te zeggen: liet is voor mij een voorrecht van hieruit allen, die in welken vorm ook ons werk Steunden, rnet warmen dank te kunnen be groeten. Een bijzonder woord hierbij tot de zeer velen, die met grootc volharding of bewondernenswaardige vindingrijkheid de inzamciingswcek vruchtdragend wisten, en opnieuw weten te maken. Al deze medewerkers zullen evenwel dc eersten zijn, die toegeven, hoe weinig het is, dat cr nog maar gedaan kan worden. De mooie impuls van saarnhoorigheidsge- voel, dat den laatsten tijd algemeen boven komt, moge het zijne doen om dit, zoo PRINSES JULIANA. breed mogelijk gebaseerde, werk nieuwe le venskracht te verleenen, om in menig be staan milder omstandigheden te bereiken in de plaats van zcor bezwarende. Ge hebt vernomen, hoe groot het totaal bedrag, en hoe klein de afzonderlijke bij dragen, tegelijk zouden kunnen zijn. Maar hoe meer ge ons geeft, hoe meer kunnen wij doen. Onze inzamelingsactie maakt het zoo ge makkelijk, zelfs dc zwakste goede voorne mens om ons financieel bij te staan in da den om te zetten! Laat niemand denken, dat zijn bijdrage voor ons van geen belang is. UITVOER VAN KOUDBLOED- PAARDEN. De Minister van Economische Zaken heeft met ingang van 3 October 1933 de uitvoer van koudbloedpaardcn naar Duitschland zonder certificaat verboden. Voorts is ingesteld een commissie voor den uitvoer van koudblocdpaarden naar Duitschland. In deze commissie zijn benoemd tot leden de heeren Mr. N. van Haastert te 's-Gra vcnhage; J. W. G. Huurman te Deventer; C. de Korvcr ie Gorkum en S.van Zwanen berg te Nijmegen, terwijl laatstgenoemde tevens is aangewezen als voorzitter der commissie. HET MOND- EN KLAUWZEER. Volgens mcdedeeling van den Rijksland- bouwconsulcnt te Berlijn, worden met het oog op de uitbreiding welke Vut mond cn klauwzeer hier te lande heeft ondergaan, door het Pruisische Ministerie van Land bouw. voorshands geen doorvocrvergunnin- gen voor uit Nederland afkomstige raeer- hoevige dieren mec-r verleend. Reeds verleende doorvoervergunningen worden niet teruggenomen VOORLOOPIG OVERZICHT VAN HET WEER IN SEPTEMBER 1933. Gemiddeld over de vijf hoofdstations was in September de ochtcndtempcratuur één graad boven normaal. In dc drie decaden was zij resp. 1, V* en 2 graden boven nor maal. De grootste afwijkingen kwamen voor op den 14cn en den 2Sen, resp. 2'4 graad beneden en 4 graden boven normaal. De ge middelde maximum temperatuur was V'j, het gemiddeld min. 1 graad boven normaal. Het aantal dagen met een maximum-tempe ratuur boven 25 graad bedroeg te dc Bilt O, tegen 2 normaal. De neerslag was in het Noorden van het land ruim 50 beneden normaal, in het midden over het algemeen weinig van normaal verschillend, in het Zuiden boven normaal, vooral in het Zuid westen, waar bijna 50 rncer viel dan de normale hoeveelheid. Te De Bilt werden 193 uren zonneschijn waargenomen, tegen 151 normaal; buitenge woon zonnig was het tijdvak van den 3den tot den llcn. Om gelukkig te zijn moet het binnen in ons rustig zijn. Kei: episode uil den Dertigjarigen Oorlog Oorspronkelijke schets van G. P. BAKKER „En dan de oorlogen om het geloof?" „Mijn lieve freule, het blijft allemaal het zelfde. De protestanten vechten thans voor hun geloof, maar de kern der" zaak is toch liet bezit: hun kerken, hun kerkelijke goe deren en hun landerijen. De Katholieken redeneeren: het zijn oorspronkelijke Katho lieko goederen: Zij moeten aan ons terug komen. De protestanten: het zijn onro goe deren en blijven het, al zijn wij protestant gewórden". „Voor u is het gemakkelijk genoeg; hoo- gere opvattingen kent u niet. Een huurling, die voor geld vecht, laat alles koud'Zij verborg haai minachting niet. „Als handwerk is het even goed als elk ander, alleen iets gevaarlijker cn daardoor aantrekkelijker voor een avonturier". „En wat doet u nu?" vroeg ze. „Ik ben zoo'n beetje voor Wallenstein aan het rondneuzen. Hij wacht na zijn ontslag ru9tig in zijn prachtig paleis te Praag de komende dingen af'. „Dus u bent een spion?" „Inderdaad. Marion", en nu aarzelde hij niet haar naam uit te spreken. „Maar ook een spion kan soms iets goeds doen". „U hebt mij tenminste het leven gered", maar ofschoon zij hém daarvoor dankbaar was. onderdrukte zij haar minachting nieL Zij wilde het zich zelf niet bekennen, hoe gaarne zij in hem inp'.aats van een verach- telijlcen spion een edelen redder gezien had. Dat hij zich voor zijn levenswijze in 'net geheel niet scheen te schamen, was nog het allerergste. Zijn moraal lag buiten haar bevattingsvermogen. De stilte werd drukkend. Dc kleine vleug van opgewektheid was totaal verdwenen. De kritieke toestand \ersomberde alles. Saxon gevoelde een groot medelijden met haar en zocht naar een middel orn haar minder triest te stemmen. Hij wist bij on dervinding, dat de stemming dc omstan digheden beheerscht „Als ik uw losprijs verdienen wil, waar moet ik u dan brengen?" vroeg hij. Zij bedacht zich even. „Bij den koning van Zweden, Gustaaf Adolf", antwoordde zij. „In zijn kamp". „Het kamp ligt thans niet ver van Ber lijn. Het is een lange weg. Het zal niet ge makkelijk zijn een groot gedeelte door vijandelijk gebied... maar ik neem het aan. al lijkt het op het oogenblik moeilijk. Ik zal mijn best doen u er te brengen." „Als wij rnaar eerst buiten de stad wa ren", zeide ze moedeloos. „Het zal ons wel niet gelukken". „In elk geval", meende Saxon. „zal het beste zijn nu te gaan slapen. De eerste voorwaarde is kracht. Wij maken voor u hier een leger gereed Ik ga aan de andere zijde mijn kwartier inrichten. Achter deze xware deur, zal ik rustig van verdere avon turen droomen", vervolgde hij met een lachje. Aldus geschiedde. Op warmen toon wenschte Saxon Marion goeden nacht en hoorde, hoe zij do deur achter hem grendel de. Voor hem was de rust nog niet gekomen. Zekerheidshalve deed hij nog eerst de ron de en begaf zich dan weer naar den kelder. Juist was hij begonnen de zware ruitcr- laarzcn uit te trekken, toen hij Marion op de deur hoorde kloppen. Angstig riep ze hem toe: „Mag ik dc deur openen. Ik hoor gelui den". „Zeker, schuift u den grendel maar terug." Bevend stond Marion voor hem met ver trokken doodsbleek gelaat. De flikkerende, bijna afgebrande kaarsen wierpen een fan tastisch licht door het gewelf de sprook- jeskeldcr, zooals zij hem noemde en speelden een wónderlijk spel van grillig bc- wegendo schaduwen op dc muren. Alles wat zij de laatste dagen had doorgemaakt, had haar volkomen uitgeput cn het geluid, waaraan zij zich in gewone omstandighc den weinig zou hebben gestoord, deed haar thans alle zelfbehcersching verliezen. Zoo zacht mogelijk liep Saxon naar de plek. welke zij angstig aanwees. In den hoek hoorde hij een rat knagen op hout De hoek was verborgen achter een groot recht opstaand eiken fust. dat er uitzag alsof het daar eeuwen gestaan had. Gespannen luisterde hij en keck Marion aan. den vinger op den mond. Nu hij bij haar was. werd ze weer wat kalmer. De rat scheen eindelijk zijn weg gevonden te hebben. Saxon beproefde het vat op zij te duwen, echter zonder resultaat Verwon derd keek hij Marion aan cn haalde zijn schouders op. De rat begon weer te knagen. Marion was bij Saxon blijven staan en pro beerde hem te helpen, maar het fust be woog zich niet. „Achter het vat moet jen houten stuk in den muur zitten", fluisterde Saxon op gewonden. „Misschien de weg naar den gang". „Gelooft u aan wonderen?" vroeg Murion eenigszins minachtend. „De prinses en de edele ridder belegerd in den kelder. Een rat knaagt, cn wijst, hup den weg naar bui ten. De ridder fluit cn plotseling verschij nen twee melkwitte schimmels om do prin ses en den ridder veilig naar het kamp van den koning te brengen. Is zoo het sprookje niet?" „Juist", prees Saxon. „buitengewoon juist", vervolgde hij op baar bittere scherts ingaande, „maar helaas een der schimmels trapt in een molshoop cn verstuikt zijn voorpoot. Is het een onheil of een geluk? Hoe het zij, dc ridder moet de prinses voor zich in het zadel nemen en galoppeert met haar over velden en door bosschen. tot zij eindelijk vermoeid van de lango rit en de vele avonturen haar zwartgelokt hoofd op zijn schouder laat rusten en vermoeid in slaapt. En de liefdo is in zijn hart ont waakt. Bij het kamp van den koning ge komen. wekt hij haar zacht met een kus Verontwaardigd wilde Marion hem in de rede vallen, maar hij legde haar met een vinger op den mond het zwijgen op en wees in de richting waar de rat nog steeds knaagde. Onverstoorbaar vervolgde hij: „De ridder brengt de prinses bij den ko ning, die hem hoffelijk en dankbaar ont vangt cn hem aldus aanspreekt: „Ridder, gij hebt deze jonkvrouwc het leven gered. Bemint gij haar?" Nu kon zij zich niet langer bedwingen. „Zwijg!" riep ze verontwaardigd. Saxon lachte heimelijk. Haar zelfvertrou wen was teruggekeerd. Onderwijl hadden zijn handen niet gerust, maar welke moeite hij ook deed. in het vat was geen beweging te krijgen. Toch ge voelde hij als bij ingeving, dat hier dc uit weg was, waarnaar zij zochten. „Hier moet een geheime uitgang zijn", sprak hij nu ernstig, „doch ik kan hem niet vinden". Zijn overtuigende toon en doelbewust op treden. deden hun uitwerking gelden. „Kijkt u eens achter het fust", raadde ze. Zij lichtte hem bij. Het vat stond een voet van den muur verwijderd. Saxon stak zijn hand in de opening, doch voelde niets wat op een deur geleek. „Kijk daar eens", zei Marion en liet het kaarslicht vallen op een uitstekenden steen achter het fust. waar de muur aan de on derzijde breeder was „Daar kan ik niet bij". „Klimt u op het vat". Opgewonden sleep te zij een stoel aan Vlug klom hij naar boven. Zoo ver moge lijk liet hij zich in de opening zakken en kon juist met zijn tccnen den uitstekenden steen bereiken „Het fust beweegt", riep Marion. Hij had dit zelf ook reeds bemerkt, daar hij bij de onverwachte beweging bijna zijn evenwicht had-verloren. (Wordt vervolgd.!

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 5