WIJZIGING DER L.O.-WET NA DEN AANSLAG OP DOLLFUSS Hoa het buitenland reageert DE ONTWAPENINGS CONFERENTIE DE VERWARRING OP CUBA DE NAT.-SOCIALISTEN IN TSJECH0-SL0WAKIJE HET NATIONAAL HERSTEL VAN AMERIKA VOORLOOPIG VERSLAG DER TWEEDE KAMER LICHT IN EEN OUDE ZAAK De kansen op burgen oorlog vergroot? Dollfass maakt het goed. Ween en, 4 October. (V.D) Bondskanse lier Dollfuss beeft oen rustigen nacht door gebracht. Zijn toestand is over het algemeen go?d. Men hoopt, dat, wanneer zich geen complicaties voordoen, Dollfuss reeds mor gen- of overmorgen zijn woning mag ver laten. De bondskanselier viert heden zijn disten verjaardag. Het schijnt wel vast te staan, dat de dader een nationaal-socialist is Zijn geheele familii behoort tot de na tionaal socialistische partij. Zooals gemeld, is zijn broer Kurt eenige dogen geleden aangehouden, toen hij naar Duitschland wilde vluchten. In Duitschland wilde hij toetreden tot het Oostenrijksche legioen. Hij ondergaat een politionele straf. Tc Weenen ziet men in den aanslag de uitdrukking van de fanatieke nat.-soc. par tijhaat. Do Engelsche bladen wcnschen alle den Oostenrljkschen bondskanselier Dollfuss geluk met zijn redding; de Times schrijft, dat de wijze, waarop Dollfuss getoond heeft het gevaar niet te vreezen, het aantal zij ner vrienden ontgewijfeld zal doen toe nemen. Ook de conservatieve Morning Post ver wacht, dat door den aanslag Dollfuss' po si tie steviger is geworden. De Daily Telegraph schrijft, dat ondanks alles bij een deel van het Oostenrijksche volk de wensch, om zich bij Duitschland aan le sluiten, leeft, liet blad hoopt ern slig, «lat de misdaad van gisteren geen politieke gevolgen, die den reeds treurt gen toestand slechts nog erger kunnen inaken, zal hebben De socialistische Daily Herald wijdt aan den aanslag een geheel Jioofdartikel en spreekt de vrees uit, dat de aanslag aanleiding zou kunnen zijn tot maatregelen, dio zich niet slechts tegen de nationaal-socialisten, doch ook tegen de Oostenrijksche sociaal-democraten zouden kunnen richten. Uit do mededeeling der politie, dat Dertil geen nationaal-socialist is, meent rnen te moeten afleiden, dat de regeering nationaai-socialistische demon straties wil vermijden en hieruit verklaart men de bezorgdheid in socialistische krin gen te Weenen voor maatregelen tegen de socialisten. De socialistische Populaire geeft uiting aan de vrees, dat de Oostenrijksche regee ring den aanslag op den bondskanselier als voorwendsel zal kunnen gebruiken om over tc gaan tot de reeds lang in de bedoe ling liggende opheffing van de democra tischo grondwet en do instelling van een dictatuur. Dat is op het oogenblik het grootste gevaar Het blad gelooft, dat het niet met bijzondcrcn nadruk behoeft te zeggen, dat een dergelijke fascistische staatsgreep in Oostenrijk den burgeroorlog zóu ontketenen. Deze burgeroorlog z« u ech ter niets anders bcteckcnen dan de uitle vering van het land aan de nationaal-so cialisten cn bet in gevaar brengen van den Europeeschen vrede. Weenen, 4 October. (V.D.) De vraag of Dertil, de man die den aanslag op bonds kanselier Dollfuss heeft gepleegd, mede plichtigen heeft gehad of niet, is nog niet opgelost. Vijf personen zijn gearresteerd, van wie men veronderstelt, dat zij bij den aanslag zijn betrokken. NATIONAAL-SOCIALIST DOOR COM- MUNIST LEVENSGEVAARLIJK GEWOND. Gclscnkirchen, 4 Oct. (H. N.) In den afgeloopen nacht kort na 12 uur is te Gel- senkirchen-Dühr de S.A.-man Holzmann uit Ehrle door den communist Wontzinski door een schot in het onderlijf levensge vaarlijk gewond. Schupo en S.A.-mannen achtervolgden den dader, dio later gear resteerd kon worden. Tc Insbruck zijn tal van vooraanstaande nationaal-socialisten gearresteerd, o.m. een professor der universiteit en twee advoca ten. Hun namen worden niet gepubliceerd. Do Tiroler Anzeiger beweert, dat de aan slag op dr. Dollfuss in een onlangs te Inns truck gehouden bijeenkomst van natio naai-socialisten is beraamd. Bij die gelegenheid zou besloten zijn ver schillende vooraanstaande leden van de Heimwehr, o.m. dr. Dollfuss uit den weg te ruimen. Dit bericht is bij het verhoor nog niet bevestigd. In alle gebouwen der universiteit «te Weenen is de poliiiebewaking verscherpt In dc straten van Weenen patrouillccrcn dubbelposten. Ilct is nergens tot ongeregeldheden ge komen. De toestand van Dollfuss is zeer goed te noemen. bijeenkomst op 16 Ocfos her a.s Gen «We, 4 October. (V.D.) President Henderson heeft het presidium der ontwa peningsconferentie tegen Maandagmiddag in zitting bijeengeroepen. Het bureau zal Maandag eerst in geheime zitting bijeenko men. Op do agenda staat het rapport van den president inzake de tenuitvoerlegging der resolutie van 29 Juni, waardoor Hen derson door het presidium word belast in direct contact te treden met de groote mo gendheden om de basis voor te bereiden voor een algenieene regeling. De ontwape ningsconferentie zclvo zal op 16 October te Cenëvo bijeenkomen. Zal Amerika tusschenbeide komen New-York, 3 Oct. (H.N.) Volgens een Associated Press-bericht heeft men sedert 24 uur niets gehoord van president Grau San Martin. Volgens ge'uchten zou do president gevangen genomen zijn of zich gewond in een ziekenhuis bevinden. Men verwacht ieder oogenblik het uitbreken van een opstand van het leger Een groot aan tal slachtoffers wordt in particuliere zie kenhuizen verpleeg-!. Staatssecretaris Huil verklaarde, dat hij zich over den toestand op Cuba niet ongerust maakt. Het depar tement van marine deelt mede. dat de noo- dige maatregelen getroffen zijn om de 5500 Amerikanen en vreemdelingen op Cuba te beschermen. De kruiser New Mexico is reeds naar Havanna onderweg, terwijl de kruiser Wyoming, die 200 man mariniers aan boord heeft, gereed lig* om te vertrek ken. Washington, 3 October (V D.) Het Amerikaansche ministerie van marine heeft in verband met den toestand op Cuba een bataljon mariniers naar het eiland Dry Tortusas gedirigeerd, dat slechts vier uren van Havanna verwijderd ligt. Mislukte moordaanslag op den Cubaanschen president. Havanna, 4 Oct. (V.D.) Toen de nieuwe Cubaanscho president Grau San Martin gis termiddag terugkeerde van een bezoek aan eenige hospitalen, waar hij de bij de jongste onlusten gewonden had bezocht, is een moordaanslag op hem gepleegd, die echter mislukt is. Plotseling werd een hagel van schoten op hem gericht. Geen dezer kogels trof echter doel en zelfs zijn auto werd niet geraakt. De volgauto werd door verschei dene kogels getroffen, maar ook hier werd geen der inzittenden gewond De totale 6Chade, die het hotel Nacional tijdens het beleg en het bombardement heeft opgeloopen, wordt op 2-50.000 dollars geschat. Sedert gisteravond schijnt een zekere ont spanning te zijn ingetreden en geleidelijk wordt do orde hersteld. Van georganiseerd verzet tegen de nieuwe regeering schijnt geen sprake meer te zijn. De opperbevelheb ber van bot legïr, kolonel Batista werd mot groote geestdrift begroet, toen hij gisteren in een pantserauto door de stad reed. Zoo als gisteren reeds werd gemeld, is een aan tal officieren, dat zich na de belegering van het hotel Nacional had overgegeven, doodgeschoten. Het schijnt dat een afdee ling ongeregelde soldaten, dio niet onder het Icgercommando stond, met eenige lichte machine-geweren van dichtbij het vuur op de officieren heeft geopend. Londen. 4 Oct. (H. N.) Volgens een bericht uit Havanna zal de regeering van president Grau San Martin vervangen wor den door een militaire dictatuur. Regeering besluit lot de ont* binding van de partij Praag, 4 October. (V.D.) Uit parliculie- re bron verluidt, dat de regeering heeft be sioten de nationaal socialistische partij in Tsjecho Slowakije te ontbinden. Do nationaal socialistische partij in Tsj' cho Slowakije is de voortzetting van een Duitsche partij, welke in het jaar 1909 is opgericht. Deze partij beschouwt zichzelf van ouder datum dan de N.S.D.A.P. In Duitschland. Zij telde tot voor kort ÏOO.OOO* leden. In het parlement was zij vertegen woordigd door S afgevaardigden en 4 sena toren. De afgevaardigden zullen hun man daten behouden cn naar andere politieke partijen overgaan. Ook stappen tegen de commu nisten. Praag, 3 Oct. (II.N.) Het provinciale bestuur van Bohcmen heeft het hoofd orgaan der communistische partij en drl andere communistische bladen voor den tijd van drie maanden verboden. ONTBINDING VAN HET SPAANSCHE PARLEMENT. Madrid, 4 Oct. (V. D.) Nadat de presi dent heden met talrijke partij vertegen woordigers over de oplossing van de regee ringscrisis had onderhandeld, benoemde hii Sanchez Roman, professor aan de univer siteit te Madrid voor civiel recht, tot for mateur van een conccntratiekabinct, terwijl hij tevens het decreet tot ontbinding van het parlement ondertcekcnde. Sanchez Roman, die in partijpolitiek op zicht niet gebonden Is, doch die in ieder geval links georiënteerd is, heeft bedank- tijd lot Donderdagmiddag gevraagd N c w-Y o r k, 4 OcL (II. N.) Dc regeering ontkent, dat er officieren doodgeschoten zijn tijdens het transport van het hotel Nacional naar de forten. De regccring heeft verschil lende leden van de A.B.C.-organi6atie laten arrestcercn. Het Amerikaansche gezant schapsgebouw wordt door een cordon politie bewaakt, daar er geruchten over een voor genomen bomaanslag loopen. Overigens is het tc Havanna rustiger dan de laatste week het geval was, daar er een 6torm is opge stoken, die een snelheid van 112 K.M. per uur heeft, zoodat de bewoners in hun hui zen gevlucht zijn. Talrijke telefoon- cn tele graaflijnen zijn .vernield, terwijl vele hoo rnen ontworteld werden. De vakvereenigingsleider Green huldigt Roosevelt New-York, 3 Oct. (H.N.) Het 53ste congres van de Amerikaansche vakveree- nigingsfederatie is te Washington geopend. De voorzitter Green hield een openingstoe spraak, waarin hij de mccning verkondig de, dat de werkloosheid niet zal verdwij nen, zoo lang de 30-urige weck niet is in gevoerd. De pogingen van het kabinet voor het nationaal herstel moeten door de arbeiders ijverig gesteund worden. Do laatste weken zijn ruim 1.500.000 nieuwe leden tot de vakverecnigingen toegetreden. Green bracht hulde aan president Roose velt voor diens bemoeiingen, wat door het congres met luid applaus begroet werd. De voorzitter van het congres der Amerikaan sche oud-strijders heeft een telegram aan Green gezonden, waarin verklaard wordt, dat het legioen van do oud-strijders mer dc \rakvcrcenigingen zal samenwerken om de actie voor het nationaal herstel te doen slagen. ALWEER DE NATIONALE VERDEDIGING VAN JAPAN Tokio, 4 October (V.D.) Na dc gistermid dag gehouden kabinetszitting van het vol ledig Japansche kabinet werd een bespro king gehouden, waaraan werd deelgeno men door ministerpresident Saito en de mi nisters van financiën, oorlog, marine en bui tenlandsche zaken Hoewel doze bespreking strikt geheim werd gehouden, weten de voornaamste bladen mede te deelen, dat «le vijf ministers beraadslaagden over de nieu we nationale politiek, die Japan zou heb ben te volgen cn dio voldoet aan de cischen van een samenwerking in goede harmonie op internationaal gebied cn een docltreff«;nd nationaal verdedigingspro gram. De Japansche regecring heeft de verkie zing voor het Japansche parlement uitge steld tot 1 Mei 1934. Ook het Japansche parlement zal volgens een mededeeling van minister president Saito voor onbepaaldcn tijd worden ver daagd. EINSTEIN EN CHAMBERLAIN CONTRA DE NAZI'S. Londen, 4 Oct. (II. N) Gisteravond is in de Albert Hall dc groote vergadering ge houden, waarin prof. Einstein en sir Austen Chamberlain het woord hebben gevoerd. In beide redevoeringen werden scherpe aan vallen op het nationaal-socialisme ir Duitschland gedaan. De vergadering had een kalm verloop, wat wel hieraan te dan ken was, dat uitsluitend geestverwanten er bij tegenwoordig waren. DE DIJKVAL IN NOORD-BEVELAND» In den nacht van Dinsdag op Woensdag is er geen water in den inlaagpolder ge komen. Ook dc opening is niet veel groo- ter geworden. Woensdagmiddag stond het water hoo- ger dan gisteren en er kwam meer water binnen. Bij de gehouden peilingen vond men 20 meter water. In den ïnlaagpoldcr staan gcc?i gebou wen, zoodat de schade alleen grondverlies betreft. Zooals reeds gemeld, bevat dc in laagpolder ongeveer 50 gemeten grond en de grootste helft bestaat uit plassen met riet. Er is nog geen beslissing genomen inzake de vernieuwing van dc zeewering. Binnen enkele dagen zal men dc werk zaamheden beginnen om verdere afbrok keling tc voorkomen. HOOGKARSPEL IN NOOD. Het aantal noodlijdende gemeenten in West-Friesiand groeit mst den dag. Nu weer is in de gemeente Hoogkarspel (met ongeveer tweeduizend inwoners) de bcgrooting 1934 aangeboden, waarop hoewel dc belastingen tot het maximum zijn opgeschroefd dertig mille ongedekt is, zoodat men ook hier bij het Rijk zal moeten aankloppen. Werkverschaffing en stcunvcrleening hadden over het afgeloopen jaar een be drag van 34.000 gld. gevergd. DE KWARTEL NAAR INDIK. Amsterdam, 5 October. Hedenmor gen te 7.10 is het K.L.M.-vliegtuig „De Kwartel" van Schiphol naar Indiö ver trokken. Aan boord bevinden zich 4 passa giers, respectievelijk met bestemming Cairo, Boeshlr, Calcutta en Singapore. Het vliegtuig neemt mee: 304,181 K.G. post, 13,050 K.G. pakketpost en 39.190 K.G. la ding. Men wit weten wat de verdere gedragslijn der regeering ten opzichte van het onder wijs zijn zal Aan het \oorloopig verslag der Tweede Kamer over het ontwerp tot wijziging van dc wet van 30 December 1932 en van de Lager Onderwijswet wordt het volgendo ontleend: Verscheidene leden zouden het op prijs stellen, als dc regeering spoedig aan de Kamer mededeeling zou willen doen van de gedragslijn, welke zij met betrekking tot het lager onderwijs in zijn geheel denkt te volgen. Dit ontwerp is reeds het derde bin nen betrekkelijk korten tijd, waarbij de be palingen betreffende dat onderwijs incidcn teel gewijzigd worden. Aan verdere voor stellen tot wijziging dier bepalingen zal de Kamer moeilijk haar goedkeuring kunnen hechten, indien haar niet een inzicht in de plannen der regeering wordt verschaft, Eenige leden waren van oordeel, dat voor do bezuiniging, welker noodzakelijk heid zij niet ontkenden, andere objecten dan het onderwijs behooren te worden ge kozen. Zoozeer waren deze leden tegen el ke aantasting van dit vitalo volksbelang ge kant, dat zij aan dit ontwerp onder geen voorwaarde hun stem zouden kunnen ge ven. Bij verscheidene leden bestond tegen de verkorting van den overgangstermijn, ge steld in art. XIV eerste lid der wet van 30 December 1932, welken maatregel zij met de regeering als de hoofdzaak van dit ont werp beschouwden, ernstig bezwaar. Vol gens een persbericht heeft de in6pectcu van de onderwijzersopleiding onlangs het aantal onderwijzers, dat over drie jaren werkloos zal zijn, geschat op 9000. Men had van de regeering mogen verwachten, dat zij al het mogelijke gedaan zou hebben om dat getal aanzienlijk te doen dalen. Een der middelen daartoe zou zijn een belangrijke inkrimping van de opleiding. Dat middel zou tevens het voordeel hebben, dat het aanstonds een aanmerkelijke besparing oor het Rijk met zich zou brengen. In stede van op die wijze de vermindering van het aantal werklooze onderwijzers te bevor deren. komt dc regeering thans met een voorstel, dat het vervroegd werkloos wor den van eenige duizenden onderwijzers met zich brengt. Bovendien zullen, indien dit voorstel wet wordt, in den loop van 1931 de gemeente- cn schoolbesturen in ernstige moeilijkheden geraken wat betreft de orga nisatie van hun scholen. Deze leden betreurden de indiening van het in dit artikel vervatte voorstel ernstig Zij hadden, gezien diens afw-ijzendo hou ding als lid der Kamer tegenover het ont werp der wet van 30 December 1932, van den tegenwoordigen minister van onderwijs zulk een voorstel niet verwacht. Sommigen hunner achtten eerder een erlenging dan een verkorting van den overgangstermijn gewcnscht. Verscheidene andere leden, die het even eens niet zonder bedenking achtten, dat als gevolg van den voorgestelden maatregel in den loop van 1934 weder eenige duizenden onderwijzers werkloos zullen worden, we zen er intusschon met nadruk op,v dat die onderwijzers zonder de voorgestelde ver korting van den overgangstermijn, toch ook ontslagen hadden moeten worden. Alleen zou dat ontslag dan ecröt op 1 Januari 1925 zijn ingegaan. Dc eerst aan het woord zijnde leden merkten hiertegenover op, dat dit laatste niet juist is. Immers, voor een aantal hun1 ner zou door benoeming elders in den loop an 1934 ontslag wegens boventallig zijn kunnen worden voorkomen. Door sommige leden werd er de aandacht op gevestigd, dat de werkloosheid onder de onderwijzers eveneens verminderd zou kunnen worden door hen. die den pensioen gerechtigden leeftijd hebben bereikt, te ver plichten ontslag te nemen. Enkele andere leden, die het aan de voor gestelde regeling verbonden bezwaar van vergrooting der werkloosheid bizonder ern stig achtten, zouden gaarne zien, dat in de richting van een verplicht ontslag nog iets erder zou worden gegaan, bijv. in dien zin, dat uiteraard als noodmaatregel alle onderwijzers van 60 jaar en ouder ge pensiomieercl zouden worden. Verscheidene leden verklaarden tegen verwezenlijking van dit laatste denkbeeld ernstig bezwaar te hebben, zoolang niet een zelfde regel voor alle ambtenaren zou zijn gesteld. De raming op ruim 2lf: millioen gulden an de bezuiniging, welke de regecring zich oorstelt met do verkorting van den over gangstermijn te verkrijgen, achtten ver scheidene leden te hoog, en naar hun mee ning zou de werkelijke bezuiniging op niet meer dan 35 van bet door dc regeering genoemde bedrag mogen worden gesteld. Andere leden merkten op, dat de finan- cieele nood thans zoo hoog is gestegen, dat ook al mocht dc bezuiniging minder groot blijken te zijn dan geraamd is, deze maat regel, welke toch in elk geval tot een niet onaanzienlijke besparing zal leiden, be hoort le worden aanvaard. Velo leden verklaarden tegen den inhoud van artikel IV overwegend bezwaar te heb ben. Het aangesloten zijn van 6cholen toch bij een zelfde commissie van beroep waar borgt geenszins gelijkheid van richting Zoo zijn bijv. bij de commissie van beroep ingesteld door den Schoolraad voor de scholen met den Bijbel, ruim 1500 6cholen aangesloten, waarvan sommige hervormd andere gereformeerd, weer andere zij het slechts enkele Luthersch of Doops gezind zijn. De wetgever, aldus deze leden, mag de schoolbesturen op geenerlei wijzo verplichten tot de benoeming van onder wijzers, voorheen verbonden aan scholen van andere richting. De vrijheid van rich- tin ig bij de benoeming van onderwijzers is het hoofdbeginsel der vrijheid van onder wijs cn heeft dan ook in art. 195 der Grond wet uitdrukkelijk erkenning gevonden. De uitweg, welken de memorie van toelichting' aanwijst voor de gevallen, waarin het ge stelde criterium niet tot een juiste oplos sing zou leiden, n.l. ontheffing door de re geering van de verplichting tot benoeming, is te eenenmale onjuist gekozen. De regec ring moet niet voor de taak geplaatst wor den, over richtingsverschillen te oordeelen. Algemeen vreesden deze leden, dat van deze wijziging de vorming van kleine com missies van beroep het gevolg zou zijn. Daardoor zal het beoogde doel grootendeels worden gemist, het instituut der rechtspraak door de commissies van boroep grondig bedorven, en de organisatie van het bizon der onderwijs geschaad. Intu6schcn ver klaarden zij, dat zij, gezien den toestand van 's lands financiën, op zich zelf aan een voorstel, strekkende tot een snellere herplaatsing der wachtgelders bij het bizon- derwijs, hun medewerking wilden verlee- ncn. Zij moesten die medewerking echter van twee voorwaarden afhankelijk stellen. In do eerste plaats behoort de vrijheid van richting volkomen onaangetast to blijven. En in de tweede plaats behoort een maat regel als deze van tijdelijken aard te zijn en niet langer \an kracht te zijn dan de gelijksoortige voor het openbaar onderwij6, welke tot 1 Januari 1937 zal gelden. Een verhaal omtrent een kwijts geraakte som van 37000 dat alleszins wantrous wen verdient Rotterdam, 3 Oct. Ongeveer een jaar geleden deed een 22-jarige kantoorbediende bij de politie aangifte, d't hij aan het post kantoor een ber'rag van 37.000 was kwijt geraakt. Hij was dien morgen in opdracht van zijn chef voor do Compagnie Interna tionale d'Importations. gevestigd aan de Noordblaak, uitgegaan om bij vijf relaties geld te innen. Na zich van zijn opdracht to hebben gekweten, was hij naar het post kantoor gegaan om dc postbox te lichten. Op een lessenaar had hij het ontvangen bedrag nageteld en geverifieerd met een lijstje van hetgeen hij ontvangon moest. Toen alles klopte had hij geld en lijstje in een portefeuille gedaan en deze in een act.e- tasch gestopt. Na het lichten van de bus was hij naar kantoor gegaan, rloch daar bleek de portefeuille uit de actetasch ver dwenen. Hij was ijlings naar het postkan toor teruggegaan, omdat het mogelijk was, dat hij de portefeuille, in plaats van deze in dc lasch te stoppen, op den lessenaar had laten liggen, maar cr was niets gevon den. De politie stond van den aanvang af eenigszins wantrouwig tegenover dit ver haal. Zij hield dc kantoorbediende cenigen tijd in arrest op het politiebureau Grooto Paauwensteeg, doch toen een ingesteld on derzoek geen nader uitsluitsel gaf. was men verplicht hem weer vrij te laten. Toch hield men hem in het oog en men kwam te we ten, dat hij na een paar maanden ontslag op kantoor narn cn eigen zaken begon to drijven. Een winkelhuis in het centrum der stad werd gehuurd en al spoedig breid de hij de zaken zoodanig uit, dat er in ver schillende wijken filialen geopend werden, welke werden beheerd door jeugdige per sonen, die kort geleden ontslag uit hun be trekkingen op kantoor hadden genomen. Do jongelieden deden grooto uitgaven. In verband met verschillende mededee- lingen, die de politie kreeg is men er nu too overgegaan den kantoorbediende, benevens de vier andere jeugdige personen aan to houden. Tevens is een 50-jarige man aan gehouden, een bekende van de justitie. Men ermoedt, dat de jongeman destijds niet de waarheid heeft gesproken en dat het ver haaltje slechts diende om de aandacht van de politic af te leiden van het feit. dat bij de 37000, die hij voor zijn kantoor geind had, voor zichzelf liad behouden. De politie zet hot onderzoek in deze zaak nog voort. VAKONDERWIJS VOOR DROGISTEN. Een dezer dagen werd door de commissie tot het verstrekken van vakonderwijs voor drogisten door den Algemeenen Nederland- schen Drogistenbond verslag uitgebracht over het vakonderwijs in 1932 Sinds 1912, aldus het verslag, wordt onderwijs verstrekt in verschillende plaatsen des lands. In 1932 werd op 22 cursussen in de t.en grootste plaatsen van het land aan 192 deelnemers les gegeven. De lessen worden gegeven door Apothekers, Adsist.-Apothekers en andero leeraren. De duur van eiken cursus is twee jaar cn acht maanden. Na het beëindigen van zulk een cursus worden de deelnemers in de gelegenheid gesteld het examen af te leggen ter bekoming van het diploma „Dro gist", hetwelk wordt uitgereikt door den Algomeenen Nederlandschen Drogistenbond. In 1932 werd door 86 candidaten aan het examen deelgenomen. Daarvan slaagden 64 deelnemers. Evenals vorige Jaren, zullen in de maand November van dit jaar wederom op ver schillende plaatsen des lands nieuwe cur sussen worden geopend.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 2