Ingezonden FORTMANN HEHENKAMP L'HIRONDELLE HET UNIFORMVERBOD OVERTREDEN? UIT DE STAATSCOURANT UITSLAANDE BRAND TE LEIDEN RELLETJES OP DEN COOL- SINGEL VAN UW VEERENBED LANGESTRAAT 63 TEL 88 NAJAARSHOEDEN LAAT NU UW OUDE HOED VERVORMEN NEDERLAND IN DEN VREEMDE Niet onbelangrijke verbetering De Groningsche kantonrechter moet oordeelen over de drie pijlen Voor den Groningschen >*antonrcchtor is de «erste overtreding behandeld van het uniformverbod. De heer I~ Z., ambtenaar aan het bureau voor arbeidsrecht, soc. dera. lid van den gemeenteraad van Groningen, had zich na mbltjk om kwart voor twaalf in don nacht van 23 September op het politiebureau ge meld met het verzoek hem te vorballseeron wetrens het rijden met eon auto, waarop een roode vlag stond met drie witto pijlen De dienstdoende majoor van politie Kro mer. verzocht hem toen met den auto even heen en weer te rijden, waarna het ge vraagde proces verbaal werd opgemaakt. Verdachte kwam op togen de in do dag vaarding neergelegde opvatting, dat het vlaggetje uiting gaf aan anti nationaal so cialistische gevoelens of aan ecnig staats kundig streven Het was hem althans niet bekpnd wat deze pijlen'befeekenen en of zij uitlne geven aan een stnaixundig streven. Do majoor van pnlitip zeide, dat hij het vlaggetje niet kende en slpchts op verzoek proces verbaal had opgemaakt. De ambtenaar van het O M. mr. J Rome h verklaardp, dot het algemeen bekend •t de drie pijlen in Duitschland ge worden als afweershekon tegon het taal socialisme. De pijlen alleen al jti een staatkundig embleem dat strafbaar fs, afgezien van den rooderi ondergrond, die er niets toe doet Spreker eischte der halve f 1 boete subs. 1 dag hechtenis Verdachte antwoordde op een desbetrof fende vraag van den kantonrechter rnr W J. M. Weersma, dat hij wel wist. dat de drie pijlen In Duitschland het symbool wa ren geweest voor het IJzeren Front. He samenstelling van het IJzeren From kende hij niet. maar hij zeide wol te weten dat de moderne vakbeweging en de S.P.D. er onder vielen. De verdediger mr Buwalda. zeide als partijloos man te willen verklaren, dat hot nieuwe artikel van het W. v. S. hem uiterst sympathiek is. Verdachte heeft in het openbaar een ondescheidingsteeken ge voerd, maar de wet eischt. dat dit opzich tig moet zijn wil het strafbaar zijn. Ook moet het teeken uitdrukking geven aan een bepaald staatkundig streven en dat is hier niet geschied Het is geen insigne van de S.D.A.P., maar het teeken van het N.V.V dat in het geheel niet socialistisch is Het heeft Immers 320.000 leden, de S.D.A.P nog geen 100.000. Pleiter achtte de uitdrukking anti-nationaal-socialistisch niet gelukkig, want het zou dan vier toekenon betreffen die verboden worden, terwijl zij tegen een partij gericht zijn. wier teekenon ook ver boden zijn. Hieruit zou dus voortvloeien dat de nationaal socialistische partij speci aal beschermd werd. Pleiter wees er nop op dat de roode vlag wel officieel erkend is door de S.D.A.P., maar dat mr. Rome- lingh zelf heeft gezegd, dat de kleur van don ondergrond er niets toe doet, wilde spr. hierover zwijgen. Mr. Buwalda geloof de dat vrijspraak zal moeten volgen. Na rc- en dupliek werd de uitspraak be paald op heden over 14 dagen. (N. R. Ct.) Bij K. B. is toegekend de zilveren eere- medaille der Oranje-Nassau-Ordo aan den eervol ontslagen sergeant-hoofdconducteur van het Vrijwillig Landstormkorps Spoor wegdienst J. W, de Vries. ONRUST BIJ DE COMMUNISTEN. Volgens het Dagblad van Noord-Brabant is de Communistische Partij Holland bezig haar archieven in veiligheid te brengen, eveneens haar geldmiddelen an de beschei den van haar blad De Tribune. Blijkbaar vreezen do leiders aldus het blad een ingrijpen van de regeering in den vorm van huiszoekingen, waarvan het resultaat, naar zij beducht zijn, zou kunnen leiden tot een algemeen verbod of opheffing van de par tij. Uit Amsterdam meldt men aan de N. R. Ct. hieromtrent: Bij navraag is ons do juistheid van bo venstaand bericht gebleken. De archieven zijn ondergebracht bij een groot aantal par ticulieren, die niet bekend staan als com munisten, dit bij vvljz van voorzorgsmaat regel. DE MISHANDELINO VAN EEN STUDENT TE DELFT. Naar aanleiding van het ook door ons overgenomen bericht over den te Delft mis handelden student deelt de rector-magni- ficus der Technische Iloogeschool mede, dat het gebeurde niet in den ontgroenings tijd. doch daarna heeft plaats gehad HEVIGE BRAND TE ENSCHEDE Manufacturenzaak in vlammen Enschede, 6 October. Hedennacht heeft oen hevige brand gewoed in het perceel Laa eschstraat 13 alhier, war in was go- ves—gd de manufacturenzaak van den neer H. Ebbekink. De brand die om ongeveer half drie uitbrak, nam spoedig een groote omvang aan. De bewoners konden zich slechts met moeite in veiligheid brongen- Het pand Is geheel uitgebrand. Niets kon worden gered. Omtrent den oorzaak tast men in het duister. De schade wordt door verzekering gedekt. Het naastgelegen per ceel waarin gevestigd is de fruitwinkel van den Heer C. Oo9t bekwam groote water schade. de c.a.o. in de bouwbedrijven. Door de Patroonsbonden aanvaard. In hunne ledenvergadering hebben de Patroonsbond voor de Bouwbedrijven in Nederland en de Ned. R.-K. Bond van Bouwpatroons het voorstel van hunne bondsbesturen aanvaard tot bet aangaan eener nieuwe landelijke collectieve ar beidsovereenkomst, waarin voor do groote gemeenten het loon met vier cent per uur zal worden verlaagd cn voor de kleinere met drie cent. Dc totstandkoming van een nieuwe lan delijke collectieve arbeidsovereenkomst is hiermede practiscb verzekerd, aangezien verwacht wordt, dat ook de arbeidersbon den een en ander zullen aanvaarden. COMMUNISTISCHE PROPAGANDA OP LAGERE SCHOLEN Vragen gericht tot B. en XV. van Amsterdam Amsterdam. Het raadslid F. J. Bcrnhörd heeft tot B. en W. de volgende vragen gericht. 1. Is het B. en VV bekend, dat op de open bare lagere scholen te Amsterdam commu nistisch propaganda-materiaal wordt ver spreid en w-el o.a. in den vorm van een gestencild blaadje, getiteld De Roode Schoolbel, waarvan de redact»hui3t, vol gens het nummer van 1 October j.l., in de Govert Flinckstraat 133 huis? 2. Weten zij dat in dit blaadje den kin deren als het ware bevolen wordt, bericb ten uit de school te zenden on zij tevens opgeroepen worden te strijden tegen de ver slechteringen dii er op school heerschcn en verder ook uitgenoodigd worden op een vergadering, waar hun behalve zang, mu ziek en film, ook voorlichting omtrent agi tatie propaganda zal worden 6egoven? 3. Zijn B. en W. niet van meening, dat het verspreiden van dergelijk»' lectuur op dc openbare school verderfelijk is voor de jeugd en in het nadeel van het algimoen schoolbelang? 4. Is het B. cn W. ook bekend, dat op de openbare lagore scholen door kinderen van 10 tot 14 jaren, propaganda wordt gemaakt voor het communistische dagblad De Tri bune en dat de leiders dezer propaganda (due schoolkinderen) weer jongere groepen ondor zich hebben? 5. Kunnen B. en W. mesdeelen, of de hoofden en onderwijzers der scholen van deze verspreiding op de hoogte zijn en zoo ja, of dit dan met hun goedkeuring ge schiedt? 6. Weten B. en W. dat onderwijzers en schoolhoofden blootstaan aan terreur, in dien zij het verspreiden van dergelijke lec tuur op hun scholen tegengaan? 7. Weten B. en W. dat reeds een of meer dere schoolhoofden of onderwijzers door vervolging (posten enz.) zenuwziek zijn ge worden? 8. Achten zij het niet In etrijd met de orde en het gezag dat propaganda-materiaal als het hierbij overgelegde op openbare scho len wordt verspreid? 9. Achten B. cn W. het niet noodzakelijk, dat op de openbare scholen, en zeer zeker op de lagere scholen, elke propaganda, van welke politieke richting cn :n welken vorm ook, gjweerd wordt? 10. Zijn B. en W. bereid hiertegen zoo spoedig mogelijk de noodlge maatregelen te nemen en de verspreiding van politieke lec tuur 3n geschriften op de openbare scholen to verbieden? Gevaar voor het Ethnografisch Museum kon bedwongen worden Lelden, 5 Oct. Hedenavond om half acht is te Leiden brand uitgebroken in het perceel Bloenunarkt no. 7, waar ge vestigd zijn de magazijnen van de Elcctri citeits- en Gasmaatschappij voorheen De Vries en Stevens. Weldra sloegen de vlammen hoog uit het dak cn bestond er ernstig gevaar, dat de brand zou over slaan naar het Rijks Ethnografisch Mu seum, waarvan de achterzijde aan deze magazijnen grenst. De brandweer was spoedig met een groote motorspuit ter plaatse en heeft het vuur, dat op de bo venverdieping woedde, met behulp van de Magirusladder krachtig aangetast, zoodat het gevaar voor het museum spoedig was geweken. Het brandweerpiket van de Lcidscho Universiteit was ook uitgerukt om zoo noodig do eigendommen van het museum in veiligheid te brengen. De burgemeester, die op het terrein van den brand aanwezig was, nam zelf een daad werkelijk aandeel in de leiding bij de blusschingswerkzaamhedcn. Dc brand is tot oen gedeelte van de bovenste verdie ping beperkt gebleven. Een ontzaglijke menschenmenigte sloeg aan den overkant van de gracht het blusschingswerk gade. De oorzaak van Jen brand is nog onbe kend. Verzekering dekt de schade. Om negen uur kon dc brandweer inruk ken. schip in nood. Terscholling. 5 October. Bij Schier monnikoog heeft de motorschoener „Erna nuel" uit Groningen vanmiddag omstreeks half zes om sleepboothulp gevraagd. De sleepboot „Holland" van Doeksen en Dros is ter assistentie uitgevaren. De ..Em&nuel' heeft waarschijnlijk machineschade. Ongeregeldheden in verband met de raadszitting Razzia met sabel en gummistok Rotterdam, 6 October. Het is gisteron, in verband met de aange kondigde interpellatie-Dijk inzake dc plannen van dc regeering ten aanzien van de wijziging in de 6teun verleening, op don Cool6ingel zeer rumoerig gewoeet. Den avond te voren hadden de R.S.P. cn dc O.S.P. in samenwerking met het P.A.S. een vergadering ge houden, waarin de voorgenomen steunverlaging was besproken. Er Is tegen die voornemens geprotes teerd en In die vergadering is opge wekt om des middags op den Cool- singel to komen demonstrceren. Aan die opwekking hebben zeer velen gehoor gegeven. Reeds een half uur voor den aanvang van de raadsvergadering was het op den Coolslngol in de omgeving van het stadhuis zeer druk. Eenige honderden menschen waren daar bijeen en de politie zorgde er met zachten drang voor, dat de beweging in de massa bleef. De eerste ongeregeldheden hadden plaats, toon de heer Van Burink zich naar het raadhuis wilde begeven Hij werd door groepjes werkloozen gevolgd, die hem min der vlijende bewoordingen naar het hoofd wierpen en die herhaaldelijk naar hem op drongen. Toen de politie, die met een uit gebreide macht aanwezig was, bemerkte, dat men den heer Van Burink wilde moles teeren, heeft zij de demonstranton uiteen gejaagd. Intusschen was dc toevloed van demon stranten steeds toegenomen cn al spoedig was hun aantal tot een paar duizend aan gegroeid Een gedeelte van hen was per fiets en vooral dezen waren zeer hinderlijk voor het verkeer, doordat zij, door met drie- en op een rij te rijden een groot gedeelte van den rijweg in beslag namen. De politie volgde do tactiek, die zij reeds den gehee- len middag in toepassing had gebracht. Met zachten drang werd aangemaand door te loopen, ten einde toch maar zooveel mo gelijk beweging er in te houden. In het be gin had de politic dan ook veel succes. Zij slaagde er in den gang in do massa te hou den. doch plotseling kwam daarin veran dering. toen een paar vrouwen twee doeken ontrolden, waarop de woorden geschilderd waren „Tegen steunroof". De politie gelast te aanstonds deze doeken weer op te rollen en een paar agenten stapten op de vrouwen toe. om die doeken in beslag te nemen. Zij stuitten daarbij op verzet. De agenten wer den door de omstanders besprongen en het zou hun misschien niet goed vorgaan zijn, als er niet dadelijk hulp was komen opda gen Uitgebreide charges werden gemankt waarbij agenten te voet, te paard en per motor deelnamen. Hierbij zijn enkele rake klappen gevallen. Onder het geroep van Rood Front zochten de demonstranten naar alle zijden een goed heenkomen. Voor de politie was de aanwezigheid van zooveel demonstranton per flets een groote belem mering van haar bewegingevrijheid. Betrekkelijk spoedig is de rust weer ceni- ger mate hersteld, doch later op den mid dag is het weer tot een treffen gekomen, doordat de demonstranten trachtten een op tocht te formeeren, waarbij spreekkoren werden gevormd en aan het publiek kleine gedrukte papiertjes werden uitgereikt, die tot opschrift droegen „Honger". Er i6 toen een algemeenc razzia gehouden, waarbij met sabel en gummistok duchtig Is gesla gen. Tot hal* zes heeft de onrust voortge duurd en herhaaldelijk wa6 ingrijpen van de politie noodzakelijk. Er zijn een groot aantal personen gearres teerd cn overgebracht naar de politiepost in do Raadhuisstraat. Hun aantal bodraagt zeker meer dan tien. Er zijn ook eenige gewonden gevallen, doch er is geen enkele ernstig gewonde. Een man is door den Ge neeskundigen dienst naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht, waar zijn hoofdwond is vorbonden. collectieve arbeidsovereen komst in het boekdrukkers- bedrijf. Amsterdam, 5 October. Ondor voor zitterschap van den heer J. H. van Lonk- huyzen to Zeist hebben vertegenwoordigers van de werkgevers- en dc werknemersorga nisaties in het boekdrukkersbedrijf eenige weken te Amsterdam onderhandeld over het afsluiten van een nieuwe collectieve ar beidsovercenkomst in verband met het ein digen van de thans geldende overeenkomst on 7 October a.s. Partijen zijn hedenmiddag tot voorloop! ge overeenstemming gekomen. Voorts is besloten om het huidige con tract voor den duur van vier weken te ver lengen. teneinde inmmidels de redactie der nieuwe overeenkomst vost te stellen. inperking der onderwijs. opleiding. Naar aanleiding van vragen, opgewor pen van verschillonde zijden, deelt men ons uit de beste bron mede, dat aan bet departement van onderwijs, kunston en wetenschappen de inperking van de onder wijzersopleiding reeds eenigen tijd in voor bereiding Is. Het ontwerp van de noodigc maatregelen Is bij de verschillende instan ties van advies. Buiten verantwoord el ij khoid der redactlej de ontslagkwestie bij de lichtenberg. Geachte Redactie, Nu het geschrijf in do bladen betreffende het ontslag op „De Lichtenberg'' voortgang heeft en dit blijkens uw aanhaling uit het IJtr. Nieuwsblad oen vorm aanneemt, die men van personen, die toch tot de intollec- tueelen gerekend dienen te worden, zeer zeker niet zou verwachton, acht het bestuur van „De Lichtenberg" zich verplicht, in dozen nog eenmaal eenige nadere uiteen zettingen te geven. Op de mededeelingen van dr. Cramer en wat hij gelooft, zooals dit door den verslag gever is opgeteekend zullen wij niet ingaan. Do manier, waarop hier getracht wordt een collega in zijn positie te treffen is van een dorgelijk gehalte, dat wij daartoe bet zwij gen zullen doen, deze zaak veilig overlaten de aan den Tuchtraad van de Maatschappij ter Bevordering der Geneeskunst, en ver der aan de publieke opinie. Wanneer dr. Cramer het echter voor laat komen, alsof In het Diaconeesenhuis niets bekend is van de redenen van het ontslag, verleend aan Zr. Riek, dan is dit onwaar. In Maart, tijdens den bazar voor „De Lich tenberg" is door onzen voorzitter met Zr Haspels, Besturende zuster van het Utrechtsch Diaconessenhuis, dc houding van Zr. Riek tegenover Dr. Talsma uitvoe rig besproken en hoeft Zr. Haspels het ge drag van Zr. Riek sterk afgekeurd. In den loop van don zomer beeft Dr. Talsma tn een onderhoud met Dr. Cramer dezo zaak eveneens besproken, terwijl bovendien Zr. Riek zelf volgens baar zeggen telkens weer dc kwesties in Utrecht heeft gebracht, zoo dat men daar voldoende wist, dat de ver- nouding in ons ziekenhuis tusschon Zr. Riek en Dr. Tal6ma in het geheel niet was, zooals die behoorde te zijn van een onder geschikte tegenover haar superieur. Daar enboven is Zr. Riek in do directievergade ringen tallooze malen op haar verkeerde houding gewezen. Met deze wetenschap achtte het bestuur het niet noodzakelijk bij de opzegging van het contract een langen commentaar te lo- veron, doch heeft het volstaan met dc me- dedeeling, dat de verhouding in ons huis thans van dien aard was geworden, dat wij meenden, hieraan een eind te moeten ma ken. Het schrijven van Vrijdag 1.1. van hot Diaconessenhuis is Maandag d.a.v. uitvoe rig door ons beantwoord. „Hel is toch opmerkelijk, dat in twee jaar tijds onder leiding van Dr. van Nieu- wenhuysen en Zr. Kley de inrichting enz." Dezo woorden van Dr. Cramer halen wij even aan, want zonder dat het zijn bedoe ling zal zijn geweest legt hij hier de wonde plek geheel bloot. Hier schuilt de bron vari alle kwaad. Hot bestuur wcnscht Dr. .van Nieuwenhuysen niet als directeur, hij be hoeft daar geen leiding to geven, en zoo lang Dr. van Nieuwenhuysen in ons zieken huis iemand naast zich zou hebben in de positie van Zr. Riek, die zoo volkomen en uitsluitend op hem is georiënteerd, dat het haar onmogelijk is geworden, dc dingen objectief te zien, zoolang zou het voor lede ren directour onmogelijk zijn om zijn gezag te handhaven. Zoolang Dr. Talsma als directeur in ons ziekenhuis is hoeft hij steeds te kampen go- had met bovengenoemde „Leiding" cn zijn de voortdurende speldeprikken hem niet bespaard gebleven, bij iedere gelegenheid, die zich maar voordeed, om nog maar niet Amersfoort. 19 October, ,,'t Boom pje." Vcrkooping van do perceelen Arn- hemscheweg 96, Alb. Cuypstraat 1, Groen markt 10, Papenhofstede 2, Bloemcndal- schestraat 14 en Rozemarijnstceg 8 on 10. Hamersveld. 10 October. Sterfhuis Straatweg E 56. Vcrkooping van een in boedel. B a a r n. 12 October. Hotel „la Prcm,#- nade." Vcrkooping van de perceelen Ooster dwarsstraat 2 Heemskerklaan 6 cn Nas- saulaan 24.-8 uur n.m 25 October. Vrria Amra&laan 1. Vcrkooping van oen gedeeltelijke inboedel. 10 uur v.m. MAKEN WIJ EEN KEURIGE DRIEDEELIGE MATRAS VRAAGT PRIJSOPGAVE ONTVANGEN: DE NIEUWSTE 18 LANGESTRAAT te spreken van de grove onbeschaamdhe den, die hij te verduren heeft gehad, ter wijl naar buiten niet werd nagelaten, hem op de meest geraffineerde manier te treffen in zijn positie. Stelselmatig werd hier iemand afge maakt en dit ia de reden, waarom het be stuur van „De Lichtenberg" gemeend heeft to moeten ingrijpen en dit kwaad te moe ten uitroeien met wortel en tak, want wij zullen niet ruöten vóór deze zaak geheel gozuiverd is, onverschillig voor welke con sequenties wij nog komen te staan. De lof, welke Zr. Riek al6 verpleegster en in haar verhouding tot de overige zusters wordt toegezwaaid, onderschrijven wij vol komen: des te ernstiger maakt het echter ons besluit, deze goede verpleegster te moe ten ontslaan. Het niet geheel ondergeschikt zijn aan het gezag kan in een inrichting als de onze niet worden gedoogd, wanneer door de Hoofden een dergelijk voorbeeld wordt gegeven, werkt dit door op het lagere per soneel en het einde zou een chaos zijn! Het Bestuur van „De Lichtenberg- Ziekenhuis". Ons land in de Engelsche aardrijkskundeboeken De kennis van Nederland in het buiten land is vaak ontstellend gering. De meest onbenullige beschrijvingen kan men, ook in vrij uitgebreide leerboeken voor de mid delbare school, hier aantreffen. In dat van c^n land, dat in het brandpunt van West- Europa is gelegen, een bevolking hoeft, die op een na het dichtst van heel Europa is en een koloniaal rijk bezit, dat alleon door hot Engelsche in belangrijkheid wordt overtroffen. Hot is de Vereenigïng „Nederland in den Vreemde", die in dezen toestand verbete ring brengt. De uitgevers en schrijvers van leerboeken worden op hun onjuisthe den en tekortkomingen opmerkzaam ge maakt. Engeland heeft in den laatston tijd os bijzondere aandacht van de veroeniging. Reeds van verscheidene schrijvers uit dit land ontvingen we beloften bij den cerst- volgenden herdruk „Nederland" te her- '/ion. Wie de aardrijkskundeboeken van de laatste 5 jaar leest, zal toegeven, dat dit dan ook hard noodig is. Het doet ons veel genoegen, dat een kentering in *lo jongste Engelsche aardrijkskunde-bocken duidelijk merkbaar is. De beschrijvingen van Ne derland komen duidelijker en forscher naar voren Wij ontvingen van den uitgever John Murray uit London het zoo juist versche nen „Europe". Het is een keurig uitgege ven bock voor de middelbare school. De nieuwste statistische gegevons zijn or in verwerkt. Niet alleen de physische, maar ook de economische structuur wordt goed oelicht Toch toonde de beschrijving van de industrie, in het bijzonder de steenko lemndustrio tekortkomingen. Soms laten le schrijvers in een enkelen kernachtigen zin de beteekenis van Nederland scherp uitkomen. „Hoewel Nederland half zoo groot is als Schotland, heeft do onderne mingsgeest van de Nederlandschc bevol king het land gemaakt tot één van 's we- nidi# grootste handelsvolken". Met betrek king tot de Zuiderzeewerken wordt ge zegd, dat zij typcercnd zijn voor den moed en de bekwaamheid, waarmee de Neder landers hun moeilijke omgeving bestrij den. De tuinbouw wordt zeer geroemd. Boeken als dit „Europe", hoewel zeker niet volkomen, moeten wij, dio er in hot buitenland zoo vaak bekaaid afkomen, waardeeron. Zo komen Nederland ten goede. De vereeniging „Nederland in don Vreemde" bevordert de verbeteringen krachtig en verdient hierdoor de waart- deering en belangstelling van het Neder- landsche volk. vereeniging van vrijzinnig GODS- dienstigen voor militairen en militaire tehuizen. 3 October 1.1. had onder leiding van Ds. G. J. Offerhaus te Eernewoude de jaarlijk- sche vergadering plaats van bovengenoem de vereeniging te Harderwijk in het Alge meen Militair Tehuis aldaar. De jaarver slagen van 't H. Be der beide Tehuizen te Amersfoort en Harderwijk werden goedge keurd. Ds. Offerhaus werd met algemeene stemmen herbenoemd, terwijl de heeren M. P. Kokje te Harderwijk. H. K. Felkeraa to Amersfoort en Dr. J. Offerhaus te Gronin gen resp. tot vice-voorzittcr, vice-secretaris cn vice-pmningmeester werden benoemd. de corporatieve concentratie. Naar men ons meldt, hebben, daar ix-in meent, dat door de Corporatieve Concen tratie de fascistische gedachte in den A. N. F. B niet meer is gewaarborgd, o. m. de volgende functionarissen voor bet lid maatschap van den A. N. F. B. bedankt: J. M. v. d Bijl, hoofdbestuurslid, A. J. D. Swemmelaar. idem; J. C. Snijder van Wis- senkerke, leider van het gewest Den Haag; FI. G. M. Wijttonburg, propagandaleider van het gewest Den Hnag; M. v. Breen, lei der en J. E. Wassenaar, prop. leider der afd. Den Haag.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 6