Wij zijn niet doof of blind" Het Porceleinhuis AMERSFOORTSCH DAGBLAD Oejeisthedee ie het Breieboek Woensdag 16 October 1933 32 e Jaargang Ka. 94 Dimitrof eischt inzage Aldus sprak Daladier .angestraat 2-4-Tel. 525 TWEEDE BLAD PAUL BONCOUR TE PARIJS TERUGGEKEERD HET PROCES TE BERLIJN Aan Goebbels en Goering moei ge legenheid worden gegeven, zich te verdedigen legen de be-- schuldigingendie men legen hen heeft in- gebracht Esn onderhoud met Dimitrof's zus'er. Amsterdam, 17 Oct. Vandaag was do zuster van Dimitrof, één der ver dachten in het proces betreffende den rijks dagbrand, op haar doorreis te Amsterdam, bij welke gelegenheid wij een kort gesprek met haar hadden Ken intelligent jong meisje, dat den indruk maakt precies te weten wat ze wil. zat vanmorgen voor ons. In vrij vlot Kngelsch vertelde ze het doel van haar reis door Kuropa. de wereld de waarheid ten aanzien van haar broer te ver tellen, dat haar broer onschuldig is aan de brandstichting. Zij sprak op vergaderingen te Londen, Parijs en Brussel; op de legatie te Brussel werd haar medegedeeld, dat zij geen vergunning zou krijgen om in Neder land te verblijven, wel kreeg zij een visum voor de doorreis. Spreken op vergaderingen, die hier eerst waren vastgesteld op Zater dag, is haar verboden Nadat zij het «en en ander had verteld over het leven van Dimi trof, Tanef en Popof, kwam het gesprek op het rijksdagproces zelf U hebt het immers gedurende eenigen tijd bijgewoond'? Inderdaad, ik ben in de zaal geweest, maar mijn indruk van de wijze van behan deling is verre van gunstig De vraag ..Wie beeft nu eigenlijk den brand gesticht?" wordt daar geschuwd Hebt u hoop dat uw broer vrij komt? Dat is moeilijk te zeggen, maar wel bon ik er van overtuigd, dat hij onschuldig is. Hebt u uw broer nog gesproken? Tweemaal, maar in het bijzijn van zijn verdediger en zijn tolk. Van mishandeling vertelde hij niets, maar de zeven maanden voorarrest waren zwaar, heel zwaar De eerste vijl maanden zat hij dag en nacht zwaar gehoeid, maar gebroken is hij niet. daarvoor is hij een le eerlijk en opgewekt strijder voor zijn beginselen. Lichamelijk heeft hij het wel zwaar te verduren gehad Hij is b v. negen kilo in gewicht afgenomen Het was intusschen tijd géworden om Ne derland weer te verlaten. Per vliegtuig ging het verder naar Stockholm Ook daar zal zij spreken om haar broer te verdedigen voor het oog van de wereld. Berlijn, 17 October. (V. D.) Vandaag wordt het getuigenverhoor voortgezet en zal volgens mededeeling van don president ook de kwestie der z.g. onderaardsche gangen onder het rijksdaggebouw worden behan deld. Kif personen staan op do getuigen lijst. Behalve de vier, die gisteren niet meer aan de beurt kwamen, zijn verschillende andere rijksdagemployé's gedaagd, o. w. do werktuigkundige ir. Ileinrich Hiesc, de chef machinist Mutzka en ir. Paul Bogun Bij den aanvang der zitting doet de presi dent modedcpling van de besluiten van den senaat, naar aanleiding van het verzoek van Dimitrof's verdediger, tot het hooren van een groot aantal getuigen. De president verklaart, dat het geen zin heeft alle keil ners van het restaurant Bayernhof te hoo ren. aangezien mogelijk is, dat verschillen de hunner Dimitrof niet hebben gezien Naar aanleiding van het verzoek om een aantal personen te dagen, die verklaringen kunnen afleggen inzake Popof's verblijf te Moskou, verklaart dr. Werner, dat de jus titie moeilijk deze getuigen, die voor een deel te Moskou vertoeven, kan dagen In dien beklaagde of verdediger kans zien dp- ze getuigen naar Berlijn te krijgen, zullen ze als getuigen gehoord worden, wat hij zelfs van groot belang vindt Dr. Teichert heeft voorts hel verhoor van den juridischen advocaat der communisti sche rijksdagfractie, Felix Halle, gewenschl Halle's verblijfplaats is echter op het oogcr»- blik onbekend Hij schijnt eenigen tijd gele den Duitschtand te hebben verlaten De procureur-generaal gaat accoord met het verhoor van een aantal andere getuigen o.a. van een aantal personen die bij de in ternationate roode hulp le Berlijn werkzaam waren; enkelen verklaren dat Popof daa* nooit kwam. Als eerste getuige wordt gehoord de post- bo1e Willy Otto, die op den avond zijn ge bruikelijken gang door het rijksdaggehouw ha l gemaakt om de brievenbussen te lee gen. Dpzp getuige deelt mede: Tegen kwart voor negen kwam ik in por taal V en vroeg den portier of nog iemand van de afgevaardigden aanwezig was Mij werd gezegd, dat Torgler juist W'as wegge gaan. Ik heb toen mijn lantaarn opgestoken en ben naar boven gegaan Hpt was gehee' donker in het gebouw. Kr brandde geen en kele lamp Ik heb niets verdachts gemerkt, geen geluiden gehoord en geen brandlucht waargenomen Fen van de beide groote gla zen deuren in de wandelhal 6tond open Ik heb den rijksdag ongeveer vijf of zes minu ten voor negen verlaten. De volgende getuige is de meubelmaker Lippert. wiens firma een deel van de meu- bileering van de rijksdagzaal heeft gele verd en de latere veranderingen in de zaal heeft aangebracht. In de eerste plaats heeft hij de banken voor de zittingzaal geleverd, waaraan na de uitbreiding van het aantal rijksdagleden tal van veranderingen waren geschied Op den dag van den brand wa ren in de zaal ongeveer zeshonderd plaat sen voor afgevaardigden ui zeven sectoren De eerste drie rijen bestonden geheel uit oude eikenhouten banken Deze oude stoe len hadden een lessenaar, die na de uit breiding alleen nog maar op de eerste rij was gebleven De andere stoelen hadden een kleine bergruimte, die bestond uit on geveer 4 m.M dik eikenhout en die open was. zoodat men er gemakkelijk brandbaar materiaal in zou kunnen verbergen. Vervolgens wordt gehoord de employé Woeckoeck, die sedert elf jaar portier is bij portaal 2. Op den avond van den brand had hij even na acht uur zijn collega Kohls gevraagd, wie nog in het gebouw was. Men had hem geantwoord, dat alleen Torgler nog aanwezig was, doch dat, toen men Torgler had opgebeld,, deze niet had geantwoord. Getuige had dat eigenaardig gevonden, omdat toch ook de secretaris van de fractie er nog was. Dadelijk daarna was uit de communistische fractiekamers opge beld om de garderobe van Torgler hoven te brengen, hetgeen ook geschiedde. Getuige had toen het portaal gesloten, ongeveer 7 of 9 minuten na achten. Den sleutel had hij afgegeven bij portaal V en medegedeeld, dat Torgler nog in het gebouw was. Uitvoerig beschreef deze getuige alle werkzaamheden, die hij bij het sluiten van portaal 2 had verricht. Ook den grendel had hij voor do deur geschoven. De deur had twee hoofdsleutels. De eenc hangt bij den inspecteur, do andere bij den portier, over dag in de portiersloge bij portaal 2. Na slui ting wordt de sleutel altijd in de sleutel- kast bij portaal V gehangen. Er ontstaat dan een langdurige discussie of iemand bij den sleutel kan komen om er een wasafdruk van te maken. Zoowel dr Werner, dr. Parisius als de advocaten dr. Sack on dr. Teichert nemen hieraan deel Woeckoeck verklaart, dat de pórtiers zich nooit uit hun portaal mogen verwijde ren. Hij kan dan ook niet verklaren hoe het mogelijk kon zijn op den bewusten avond uit portaal 2 te loopen. Dat behalve Torgler, Kuhnen on dp communistische fractiesecretaresse in het gebouw waren, had hij niet geweten doch pas later in por taal V gehoord. Voort- bleek, dat het zeer dikwijls voorkomt, dat afgevaardigden en regecringsvcrtegenwooi digers ir. de portiers logt komen telefonecrcn Getuige verklaart, dat in zijn logij nooit anders dan vertrouw de 'menschop telefoneerden. Dr. Sack. De .secretaris van do sociaal democratische rijkvlavlraciic en voorma lige afgevaardigde dr. Ilrrz herft le Londen verklaard, dat 's Vrijdag- m het fractie bureau van de S. P D een bespreking z.ou zijn gehouden met buitenlandsche journa listen Getuige weet daar niets van Ook bestrijdt hij het gerucht dat rijksdagbcaniblen naar huls zouden zijn gestuurd op den dag van den brand De rijksdag-employé Kohls, die nu wordt gehoord, heeft ruim 20 jaar dienst gedaan bij de garderobe van portaal 2. Tien minu ten voor acht had hij dien avond gezien, dat de garderobe van afgevaardigde Torgler er neg hing. 11ij belde kamer 9 A op, doch er kwam niemand uan de tele foon, evenmin als bij een tsveede gesprek. Ook hoorde hij geen „in-gesprek" signaal. Toen hij den horen nog in de hand had, werd er in de garderobe gebeld, waar ge antwoord wérd door den liftbediende. Ilij kreeg het yerzook Torgler's garderobe boven te brengen. Wat ook gebeurde. Om acht uur was de bediende van de lift weer beneden. Drie minuten later werd het por taal gesloten. De president verklaart in de pauze zich zelf or van te willen overtuigen w'clk signaal men door de telefuon hoort, indien de opgerocpené niet antwoordt Hierna volgt cai uifvoerige gedachten- wisseling inzake de oprcrplng naar de communistische fraetiekamer Dimitrof wenscht wederom verschillende dingen te weten, o. a. wie de onmiddellijke chef van dezen getuige was De president vindt hierin aanleiding Dimitrof rnet na druk er voor te waarschuwen geen ver dere. naar dr Bünger's meening volkomen overbodige, vragen te stellen Dimitrof wilde verder graag weten, tot welke par tij getuige behoort. Getuige verklaart nog nooit lid van een partij te zijn geweest Hierna wordt gepauzeerd Goering en Gocbbeis zullen worden verhoord. In het rijksdagproces heeft Dinsdagmid dag tegen liet slot van de behandeling dc Qbërreichsanwalt dr Werner, in verband met de leugenachtige beweringen in het bruinboek, voorgesteld den politieprcsident Heines (Breslau), luitenant Schulz en den politieprcsident graaf IIïlldorf Potsdam) als getuigen te hooren en hun le doen ver klaren. dat zij met de aangelegenheid van de onderaardsche gang tusschen het rijks daggebouw en het huis van den president van den rijksdag niet het minste tc doen hebben. Verder stelde dr Werner voor den Pruisischen ministerpresident Goering en rijksminister dr. Goebbels uil te noodigen voor liet gerechtshof te verschijnen ter weer legging van dc bewering in hel bruinboek, dat zij beide de intollectueelc ontwerpers zijn geweest van het plan tot stichting van den rijksdagbrand. Overeenkomstig dit voorstel van dr. Werner besloot de senaat Goering en Gocbbeis uit tc noodigen en den politiepresidenten graaf Ilelldpr! en Heines en luitenant Schulz als getuigen te dagvaar den Ken tijdstip voor hot. verhoor van mi nisterpresident Goering en den rijksminis ter Goebbels is nog niet vastgesteld. Na de pauze wordt den reeds verhoorden getuige Woeckoeck nogmaals gevraagd hoe hij het verklaart, dal na negen uur 's avonds iemand het gebouw door portaal 2 nog kon Verlaten, zooals getuige Bogun beweerde. Getuige: Als het Juist is, wat getuige Bo gun heeft gezien, dan moet er iemand bin nen geweest zijn, die den betrokkene heeft uitgelaten Dr Werner; Heeft getuige eenige aanwij zing. waardoor hij verdenking tegen een be paald persoon koestert? Getuige; Neen, die heb ik niet Vervolgens wordt Ir. Hie©e gehoord, die belast i6 met her toezicht op alle technische kwesties in het rijksdaggeoouw en die spc ciaal moet verklaren, hoe het mogelijk was, dat van der Lubbe de brandstichting alleen kon uitvoeren. In antwoord op eenige vragen van dr Sack naar aanleiding van opmerkingen in het bruinboek verklaart hij het uitgesloten ie achten dal in den kekïer kisten met brandbaar materiaal kunnen zijn gebracht Hij acht het verder volkomen uitgesloten, dal het personeel vreemde lieden zou hel pen bij het verkeer door de z.g. onderaard sche gangen.. Dimitrof wil van getuige weten of sedert Januari nieuwe arbeider* in dienst zijn ge nomen. Voor zoover get. bekend is waren 'n zijn afdeeling na Januari twee arbeiders "r bij gekomen. Dimitrof; „Welke politieke richting had den deze lieden?" Get.: „Het is nie.t mijn taak een onder zoek in tc «tellen naar de politieke richting van het personeel, doch slechts naar hun bekwaamheid." Dc volgende getuige is de hoofdmachinisl Fuccn Mutzka. Zijn mededeelingen over de ventilatie van de plenaire zittingzaal kon en overeen met die van den vorigen e.tuige. De z.gn. onderaardsche gang ver bindt dc machinekamer onder het paleis van den president met de stookruimte on «icr den Rijksdag. De gang bestaat sedert dr in gebruik neming van het gebouw in 1894. Get. Mutzka heeft in de onderaardsche vang niets verdachts bemerkt en koestert '.tk geen verdenking tegen bepaalde per cnnen. Hij heeft gepn beambten voor den lijd weggestuurd en verklaart voorts, dat ais in deze onderaardsche gang geloop» n wordt, het in de portiersloge van het huis van den Rijksdagpresident gehoord moet kunnen worden, vooral 's avonds. Dr. Sack; „Den Zondag voor den brand zo' volgens het Bruinboek een ..algemw'n apjèl" der brandstichterscolonne zijn ge houden". (Vrolijkheid). Gok een S.S.-wacht, die met 20 man in het I i 13is van den Rijksdagpresident zou zijn geweest, heb ik niet gezien." Dr. Parisius constateert, dat op 27 Febru ari de Rijksdagpresident niet eens in het er-bouw heeft gewoond. De procureur-generaal Dr. Werner ver klaart naar aanleiding van de passage in 't. Broinboek: ..Er is thans wel over do on deiaardsche gang gesproken en wij komen daardoor op cpn gebied, dat in het Bruin hoek een belangrijke rol speelt. Wij heb ben reeds j.l Zaterdag twee leugens uit dit heek ontmaskerd De pene is dat de Minis i^r président de Rijksdagbeambtcn te vroeg nuar huis heeft gestuurd om lastige getui gen kwijt te raken en de tweede, dat dc brandweer-commandant Oemmp verschil lende uitlatingen zou hebben gedaan, oa ba- de brandweer te laat gealarmeerd ?ou rijn. zoodat do S.A. eerder aanwezig was. Voorts dat dp Minister-President maatreec Icn tot bestrijding van hef vtfllr zou heb b»; verhinderd en tenslotte dat hij groote vnrrraden brandbaar materiaal in den R.'iksdag had laten brengen. In het Bruin hork wordt zonder te nrobeeren een bewijs ervan te geven, beweerd dat door de onder- nxrdsche gang onder leiding van drie oer sor.cn, n.l. politiepresident I-Ieines uit Bres- Frankrijk zal trouw blijven aan de politiek der samenwerking Parijs, 1? (Jciobci De Franse he Kamer is vanmiddag voor de eerste maal na het zomerreces weer bijeengekomen. Het huis was geheel bezet. Nadat afgevaardigdo Delbos namens de radicaal socialisten een verklaring van vertrouwen in de regeering had afgelegd, besteeg I)a la dier de sprekerstribune, ten einde de regccnngsvuorstellcn tot liet slui tend maken van de staatsbegrooting in te dienen. Mij legde er den nadruk op, dat het aanblijven van de regeering afhankelijk is van de goedkeuring 'Ier begrooting Daladier cischte directe behandeling van het voorstel, waarmede de Kamer met 470 tegen 120 6tonimen instemde Daladier verklaarde, dat de Kamer bij eengeroepen is, niet alleen omdat de re geering haar woord wilde houden, maar omdat het gevaarlijk zou zijn het sluitend maken der begrooting nog langer uit te stellen. Ook de recente gebeurtenissen ma ken het noodzakelijk de financiën op regel te brengen, omdat anders een vaste politiek op langen termijn onmogelijk zou zijn. De begrootiug moet in de eerste plaats sluitend worden gemaakt. Daladier legde voorts den nadruk op zijn wil de stabiliteit van den franc te handhaven, dit is evenwel slechts denkbaar, wanneer het deficit op dc be grooting verdwijnt. Men moet niet mecnen dat de speculanten van de wereld zijn ver dwenen. Het evenwicht in de begrooting is noo- dig in het belang van Frankrijks buiten landsche politiek, welke geleid wordt door de voortdurende zorg voor den vrede van Europa en de nationale veiligheid. Het uit treden van Duitschland uit den Volken bond op het oogenbJik, dat te Gcnève on derhandelingen werden gevoerd, die gewijd waren aan dc beperking en de vermindering van. de bewapening, heeft een niéuw ele ment doen ontstaan in het belangrijke vraagstuk der organisatie van den vrede. De regeeringen zijn op het oogenblik be zig. alle gevolgen van het uittreden van Quilschland tc bestudeeren Voordat over dit vitale vraagstuk een parlementair debat kan worden gevoerd, is het noodig nauw keurig het gebied vast te stellen, waarvoor verantwoordelijkheid wordt gevraagd. Dc regecring is zich bewust dat zij steeds een politiek van internationale samenwer king heeft gediend met den vurigen wensch een toestand van vertrouwen en veiligheid te zien ontstaan, waarin de veiligheid cn de waardigheid van alle volken gelijkelijk gewaarborgd zijn. De Fransche regcering is voor geen enkel woord doof, rnaar ook voor geen enkele daad biind Waarom begint men met een breuk, indien men oprecht een entente wenscht? Waarom verzet men zich tegen de controle voor aangegane verplich tingen. indien men deze verplichtingen wil nakomen? Waarom aanvaardt men geen plan, welks geleidelijke uitvoering een wer kelijke cn effectieve ontwapening zou betee- kenen, indien men be»eid is het laatste ge weer en machinegeweer te vernietigen? Frankrijk Is voornemens trouw te blijven aan zijn politiek van samenwerking en de bc-tudeering van den toestand, die niet al leen voor Frankrijk en Duitschland van belang is, doch voor alle volken die zich voor een grootsch en edel instituut hebben aaneengesloten, in der.relfden gefjit voort te zetten. De terughoudendheid, welke Frank rijk steeds heeft getoond, dc zware offers, die het vroeger gebracht heeft geven Frank rijk het recht voort le gaan met daden waarover geen onderhandelingen kunnen worden gevoerd en waarvan evenmin af stand kan worden gedaan ln dezen geest zal de Fransche regecring voortgaan de groote belangen te verdedigen, welke Frank rijk en de vrede gemeenschappelijk hebben Op 26 October zal Frankrijk in den Volken bond aanwezig zijn. Terstond na afloop van de financieele debatten zal een ernstig en diepgaand debat kunnen volgen, dat recht laat wedervaren aan de beteekeni6 van het Massief eiken rooktafel met zwaar koperen blad f 5.95 Groote sortesrlng rooktafels met tinnen bladen, 't nieuwste. DALADIER. veel omvattende vraagstuk. Voor het oogen blik beperk ik mij er toe, stelling te nemen tegen dc paniekgeruchten en de propagan da. die slechts cgoistische doeleinden heeft Frankrijk heeft sedert het sluiten var» den vrede nooit méér vriendschap onder vonden dan op dit oogenblik. Zijn duide lijke en eerlijke houding, zijn wil voor eer» duurzamen vrede, .Jie krachtig gewaar borgd wordt, hebben Frankrijk bewijzen van vertrouwen en de toeslemming van het geweten der wereld bezorgd. Frankrijk is besl' ien des le meer een voorbeeld van rust en koelbloedigheid le geven, daar het weet, dat het in staat is dc verdediging van zijn grensgebied en van zijn vrijheden te ver zekeren Ón voorstel van den minister-president we^d besloten, de beraadslagingen over de financieele wetsvoorstellen ten spoedigste te beginnen. De Kamer zal Donderdag as weer vergaderen, waarna de financieele commissie terstond "met de beraadslagingen over do regeeringsvoorstellen zal beginnen Eerst na afdoening van de financieele voor stellen zal het groote politieke debat be ginnen, dat vermoedelijk begin November zal plaats hebben. Paul Boncour in den Senaat Parijs. 17 October (V.D) De regecring was in de eersle zitting van den senaat ver tegenwoordigd door minister Paul Boncour De president herdacht den overleden mi nister van marine, Leygues, en twee sena toren. nu. lult. Schulz en politiepresident Graaf Gilldorf uit Potsdam S.A.-afdeelingen Jen Rijksdag zijn binnengedrongen en daar Jen bianö hebben gesticht." Na zijn reeds vermeld voorstel tot het ringen van deze personen en den Pruisi schen Minister-president Goering en Rijks minister Dr. Goebbels te hebben gedaan, klaarde Dr. Werner verder; „In Set Bruinboek wordt het ongehoorde feit be weerd. zonder te pogen eenig bewijs ervoor te leveren, dat Rijksminister Gocbbeis de auctor intellectualis van het plan en de Pruisische Minister-president eveneens ^en (r aanstichters en medeplichtigen is Ik Mioof, dat het plicht is. wanneer zulke on- g<uioorde en onbewezen verdachtmakingen or wereld worden in geslingerd, dat me a )(,V deze heeren in de gelegenheid stelt (rklaringcn af te leggen over alle hier- lute ir. verband staande gebeurtenissen in het bijzonder over den tocnmalig^n politic ken toestand. Wederom vraagt Dimitrof het woord te verklaren, dat hij er zelf het grootste belang bii heeft, dat alle onwaarheden wor- d.'v weerlegd. „Ik heb den president repris verleden week verzocht op miin kosten mii via c!en officieelcn verdediger Dr. Teichert lift, Bruinboek ter beschikking te stellen. Ik verklaarde dat het onbegrijnelijk, onge- ofÜjk en naar mijn mecning ook onrecht- aardig is. wanneer mijn aanklagers 1it bock in handen hebben en ik als beklaagde hel boek on het materiaal niet ken." President: „Ik wijs de uitdrukking „on gelooflijk" als onbehoorlijk terug." Dimitrof: „Ik verlang, mijnheer de Pre- silent, dat ik dit boek tor inzage krijg. l)e voorzitter waarschuwt beklaagde l)l- mi.'roff, dat deze zich behoorlijk moet ge il agen omdat hij anders weer zal worden vei wijderd. Dimitroff roept opnieuw opgewonden; Ik rrzoek het boek. Getuige: „Daarvan heb ik niets gemerkt. Pc Voorzitter deelt mede dat de beslis sing over het voorstel van Dimitroff Woens- lauochtend zal worden beleend gemaakt. Dc zitting wordt dan verdaagd. (Voor nadere berichten inzake het Rijks dagbrand-proces, verwijzen wij naar het Eerste Blad). Geruststellende verklaringen van Daladier Parijs, 17 Oct. (V.D.) De Fransche mi nister van buitenlandsche zaken, Paul Boncour, is hedenmorgen uit Gcnève te Parijs aangekomen om den ministerraad bij te wonen, die vanmorgen to 10 uur bij een kwam. Op het perron werd Boncour bestormd door journalisten, die zijn mee ning wilden weten over Duitschlands ver trek van dc Gcneefsche conferentie De minister beperkte zich lot de korte op merking, dat het noodzakelijK was de ge beurtenissen met koelbloedigheid le onder zoeken, temeer omdat de volkomen over eenstemming tusschen Frankrijk, Enge land en Amerika blijft bestaan. De ontwa peningsconferentie is verdaagd om den vertegenwoordigers der mogendheden de gelegenheid te geven, ruggespraak met hun regeeringen le houden. Boncour zelf zou Woensdag naar G»növe terugkeeren. Minister presideht Daladier gaf ter ge ruststelling van de openbare mecning to kennen, dat hij zich even terughoudend en voorzichtig zou uiten. De Kamerfracties zijn vanmorgen even eens bijeen gekomen om hun standpunt te genover dc regeeringspolitiek in verband met den veranderden internationalen toe stand te bepalen. De linksche afgevaardig den verklaarden in het algemeen, dat de regeering de conferentie le Genève ook zonder Duitschland diende voort te zetten en waarschijnlijk directe onderhandelingen met de Duitsche regeering buiten den Vol kenbond zou afwijzen. De socialistische afgevaardigde Compère Morel verklaarde, dat naar zijn meening althans een deel der socialistische fiaciio achter de regeering zou staan. BONCOUR.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 5