Stadsnieuws Tijdschriften Droeve plechtigheid Een scherpe grafrede Herdenking van den wapenstilstand KAB ALE UND LIEBE ACHTERVOLGING VAN EEN VERDACHTE AUTO Stomme jongen' getuige als Drie slachtoffers van het ongeluk op den onbewaakien overweg aan den schoot der aarde toevertrouwd Gistermiddag hoeft op de oude begraaf plaats aan den Soesterweg alhier de ter aardebeetelling plaats gehad van mevrouw Syberdon uit Baarn en haar beide doch tertjes, die Zondag j.l. slachtoffer zijn ge worden van het zeer ernstige ongeluk op den onbewaakien overweg nabij den Lien- devtschevveg alhier. De teraardebestelling geschiedde van het buis der familie aan den Liendertscheweg uit; de onbewaakte overweg aldaar was in verband met het passcercn van den rouw stoet door rijkspolitie bewaakt. Langs den weg waar de stoet zou pas seeren hadden zich vele belangstellenden opgesteld, terwijl reeds lang voor het uur. waarop de begrafenis zou plaats vinden, zich vele honderden op den doodenakker hadden opgesteld om getuige te zijn van deze droeve plechtigheid. Politie zorgdo er evenwel voor, dat alles een zeer ordelijk verloop had. Een merkbare stilte trad onder de aan wezigen in toen de droeve stoet van drie baron, welke onder bloemen bedolven wa ren den doodenakker werden opgedragen; direct daarachter liep de naaste familie van dp slachtoffers, onder wie wij ook den man en vader van de ontslapenen opmerk ten. Een diepe stilte trad in toen de stoffelijke omhulsels van de drie slachtoffers in de groeve werden neergelaten, een stilte, wel ke zoo nu en dan verbroken werd door een njet meer te onderdrukken gesnik van de naaste familie, die daar drie barer naaste verwanten in het graf zag neerdalen. Aan de groeve werd een grafrede gehou den door Ds. J. Pannebakker, Ned. Her vormd predikant alhier. Deze sprak onge veer als volgt: „Ik spreek hier tot de aanwezigen; voor zoover zij belangstellenden zijn is hun be langstelling zeer zeker welkom, als deze belangstelling dan maar iets langer duurt dan deze vijf minuten en degenen, die deze belangstelling noodig hebben ook in de ko mende weken zullen ervaren, dat er raen- schen zijn, die met hen medeleven. Indien de aanwezigheid van deze velen nieuws gierigheid is, dan is het wel pijnlijk, want dan is van de droefheid der familie een kijkspel gemaakt. Hét is merkwaardig, dat er zoovele onge lukken op Zondag gebeuren. In de Maan dagbladen vinclt men tegenwoordig drie be langrijke rubrieken nl.. sport, ongelukken en misdrijven, welke laatste sterk in aan tal toenemen. Dit geeft een treurigen kijk op onzo hooggeroemde beschaving. Indien men op Zondag minder uitgaat en fami liebezoeken aflegt, zullen er ook minder verkeersongevallen plaats hebben. Indien het hier geen familiebezoek doch een kerk gang had betroffen zou dit ongeluk vol gens spreker vermoedelijk niet zijn ge beurd. Hot is bloeden uit een zelfgemaakte wonde als men den dag des Heercn voor zich zelf gebruikt. Van dit graf, zoo vervolgde spreker, gaat een ernstige boodschap uit: „Als ik plotse ling voor den dood sta, zal ik klaar wezen". Als wij dit al)es ernst maken voor ons le ven. zoo eindigde Ds. Pannebakkcr, zal het sterven voor ons zijn schrik verloren heb ben." Ket hoofd der Chr. school te Baarn, waarbij een der dochtertjes had school ge gaan, sprak vervolgens nog een kort woord van troost, waarbij hij er o.m. op wees. dat, zij. die op de Heero vertrouwen, de kracht zullen vernieuwen. Een familielid dankte voor de betoonde belangstelling. Men strooide tenslotte witte bloemen in het gemeenschappelijke graf. Een laatste groet aan hen, die zoo plots uit het leven werden weggerukt Onder de aanwezigen zagen wij o.rn. Ir. J. E. de Bruyne. inspecteur der "Nederland schc Spoorwegen en den heer Putto, sta tionschef alhier, benevens een vertegen woordiger van do Gooitax, welke onderne ming ook een krans had gezonden. Begrafenis van den chaulfear. Onder zeer groote belangstelling van de zijde van het publiek is gistermiddag op de Nieuwe Algemeene Begraafplaats to Baarn de begrafenis geschied van den heer W. B. Bakker, chauffeur bij de Mij. De Gooijax, dio eveneens bij Amersfoort om het leven is gekomen. De kist werd grafwaarts ge dragen door collega's van den overledene. Het woord heeft gevoerd de directeur van De Gooitax, de heer Pasman, alsmede de machinist en de stoker van den sneltrein, waardoor de auto werd overreden. Een zwager van den overledene dankte voor de belangstelling. DE IJSBAAN AAN DEN BISSCHOPSWEG. De consumptietent in aanbouw. Reeds sedert eenigen tijd heerscht er op het terrein der Amersfoortsche IJsvereeni- ging aan den Bisschopsweg drukke bedrij vigheid. Het allereerste werk moest zijn en is ook geweest het verplaatsen dor porapln- siallatie, welke van de oude plaats verdwij nen moest wegens een andere terreinlndee- ling. Het aardige gebouwtje is thans gereed en met de montage van den motor is men druk bezig. Ook de lichtmasten zijn groo- tendeels alle geplaatst Hiervoor zijn beton nen kokers in den drassigen bodem gezet, zoodat de palen geheel gaaf blijven.' Met den bouw der consumpiietcnt is inmiddel.; ook een aanvang gemaakt zoodat het ge heel binnen enkele weken gereed kan zijn. We vernemen nog, dat het bestuur plan heeft, bij voltooiing der tent, deze voor le den en toekomstige leden op een Zaterdag middag ter bezichtiging open tc stellen. Ds. Dikboom doet een aanvat op het sterker wordende nationalisme en pleit voor den vrede In de Luthersche Kerk had gisteravond onder leiding van Dr. J. Nieweg alhier, voorzitter van „Kerk en Vrede" de herden king plaat6 van den wapenstilstand, waar bij medewerking werd verleend door Me vrouw v. d. Vccn-Wilson uit Alkmaar (de clamatie), terwijl als spreker optrad Ds Dikboom alhier. Deze avond was georgani seerd door „Kerk en Vrede" en den Alge- meenen Vrouvven-Vredehond. Dr. Nieweg herinnerde in zijn openings woord aan den oorlog van 1914-1918, die gevoerd werd om een eind aan den oorlog te maken. Volgens spreker zijn wij nu ver der van den vrede als ooit, nu overal het nationalisme zoo sterk i6 toegenomen en nog steeds toeneemt. Spreker memoreerde voorts het artikel uit het Amcrsfoortsch Dagblad van Woenslag j.l. over verheerlij king van den oorlog door Ewald Banse, die aan do polytechnische school te Berlijn een leerstoel heeft gekregen voor oorlogsweten schap Wij staan than6 op een vulkaan, doch we ten alleen niet wanneer deze zal losbarsten De Chr. kerk zal evenals in 1914 weer mee gaan met de regeeringen, in plaats van zich in dienst van den vrede te stellen Spreker betreurde het dat dc Chr. kerk deze houding aanneemt. Wij hebben echter 6tand te houden voor onze overtuiging, dat Chris tus sterker is dan Satan, de macht van lief de on gerechtigheid grooter dan die van het geweld. Na dit openingswoord werd uit den Luthcnschen licderbundel gezongen Gezang 225 2. Mevrouw v. d. Veen-Wilson droeg vervol gens op gevoelvolle wijze voor „Het Triomf lied onzer beschaving" van E. Heyrnans Hertzveld en „Het graf van den onbekenden soldaat" van Martion Beversluis. Na orgelspel hield Ds. Dikboom een rede, waaraan wij het volgende ontleenen. Rede van Ds. Dikboom. Ds. Dikboom wilde spreken over dp situ atie en het fundament der vredesbeweging. Men moet er zich voor wachten, dat het scherpe beginsel afslijt cd stomp wordt, al hoewel men ook niet moet zwijgen, vooral niet op herdenkingsdagen als deze.- Spie ker stipuleerde, dat alle romantiek uit den oorlog weg is, doch men houdt toch nog vol, dat oorlog gestreden wordt om het recht. Vervolgens memoreerde *Ds. Dikboom dc ontwikkeling der anti-oorlogsbewcging, het ontstaan van de „onzalige kringloop der besprekingen", om vervolgens het on slaan van het gevoel van smaad in Duitsohland. opgewekt en aangewakkerd door de natio nalistische leiders, te memoreeren. Dit zijn wijzigingen in het gemoed der volkeren, welke spreker's idealen bedreigen. Slechts van het doorwerken der Chr. beginselon ver wacht spreker heil. Evangelie en oorlog zijn geweldige tegenstellingen, weike nooit zul- Ion kunnen samengaan. Ons fundament moet zijn zedelijk religieus; pas als we dat gevonden hebben, staan we sterk. Alléén om het zedelijk Christelijk element wil epre kor den oorlog niet; dat moet het funda ment van de vredesbeweging zijn en niet de vraag of een land al dan niet mee kan doen in den bewapeningswedstrijd. Ds. Dikboom wees er vervolgens op, dat het met de tegenstanders van do vredesbe weging erger is geworden, hetgeen hij aan de hand van verschillende door hem geuite verwijten aantoonde. Dc gevaarlijkste te genstander is volgens spreker bet nationa lisme, dat exclusief is, reden waarom hij het niet op één lijn wil stellen ruct nationaal gevoel. Wij mogen dit nationalisme in ons land, dat een geweldige werfkracht heeft, geenszins onderschatten; dit nationalisme noemt den mensch zooals hij van nature is: agressief. Het christendom doet daarentegen een grooten aanval op de natuur van den menech. Ds. Dikboom wekte allen op om niet van hun beginselen af te dwalen als gevolg van gewijzigde omstandigheden, doch pal te blijven staan in den storm van aanvallen welke op sprekers bewoging wor den gedaan. Mevrouw v. d. Veen-Wilson droeg vervol gens een fragment voor uit „Het Vertrek" van Andries Lotzko, waarna men gezamen lijk het bondslied van den Vrouwen Vrede bond zong. Mej. van Wijngaarden, presicn- to van dien bond, sprak het slotwoord. De gave eenheid van Prof. Jessner's ensemble dwingt bewondering af Hoeft het tooneol als kunst nog een kans te blijven voortbestaan? Er zijn onverbeter lijke optimisten, die in het tooneel geloovcn. Zonderlingen, die meenen, dat het tooneel voor do cultuur van een land belangrijk is, ja zelfs dat het mèt litteratuur, met muziek mèt de beeldende kunsten een maatstaf is voor den staat, waarin de cultuur van dat land zich bevindt. Als allen optimisten en idealisten worden ook aan dezen de teleur stellingen werkelijk niet bespaard. Er zijn ontmoedigden, die gaarne toegeven, dat het tooneel van geen belangmeer is, dat het den vorm heeft aangenomen van een comrner- cioel amusement. Een amusement, dat zich richt naar den smaak van het publiek en een zwaren strijd voert met het mechanisch tooneelspel, dc film. Boete van 400 en verbeurdverkla-- ring van de vervoerde room en de auto geëischt NUuwê film. „De kue voor den spiegel" is verfilmd, blijkt uit de nieuwe aflevering van „Nieu we Film", terwijl ook Al Jolson weer zingt in „Hallelujah I'm a bum". Deze filmbe- schrijvlngen, alsmede die van „Paniek in den Dierentuin" *aan vergezeld van een groot aantal foto's, die zelfs de „Zonne straal" op de voorpagina overtreffen. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Heintje d. van Willem Koenen en Evert je van Buren. Everardus z van Nicoloas Scboonderbeck cn Engelina Johanna Elisabeth van Dlcen. Irene Helena d. van Gerrit Renes en Cor nelia Helena van der Liet. Ondertrouwd: Hendrikus Johannis Cam- pen en Jantje de Groes. Cornells Hanedoes en Petronella Abbing. Peter Gerardus van Doornik en Elsbeth Erna Bergraann. Jan Douwe Bangma en Rosa Novak. CorneJis Gerardus Hermanus van Iluik cn Alijda Hendrika Smink. Overleden Heiman Hilversum oud 61 jaar echtgenoot van Aaltje Roodveldt Elisabeth Adriana Mathilda Rant oud 82 jaar, weduwe van Eduard George Joseph Michell. Johanna Elisabeth Legerstee, oud 48 Jaar, ongehuwd. PROF. LEOPOLD JESSNER. Maar er zijn ook avonden, die den loonecl- minnaar fier de zaal doen rondkijken, alsof hij zeggen wil: .,Zic je wel, dat is het nu, wat ik bedoel." Dat zijn de avonden, dat er een wonderlijk contact bestaat tusschen spelers en zaal; avonden dat de acteurs hun werk verrichten met liefde, deemoed en overtui ging en het publiek openstaat voor het won der, dat stem en gebaar tooveren in die en kele meters tusschen coulissen én achter doek. Zoo'n avond van herwonnen overtuiging dankten wij gisteren in Amicitia aan Prof. Leopold Jessner en zijn ensemble. Leopold Jessner .kenden wij niet jvóór deze voorstel ling, gezien hebben wij.Jurm thans nog ntet, maar wij kennen zijn geest, waarvan deze opvoering doortrokken w'as. Deze onzicht bare leider was voelbaar aanwezig, het was zijn opvatting van Schilfèr's treurspel die ons voor oogen werd gebracht. Heel het stuk heeft hij in één machtigen greep genomen, zijn intenties heeft hij bij zijn spelers inge goten tol zij instrumenten werden in zijn hand. We kunnen ons voorstellen hoe een regisseur werkt aan een stuk als ccn schil der aan zijn doek, hier temperend, daar aan zettend, zoo goed mogelijk strevend naar een eindresultaat dat aan zijn bedoelingen beantwoordt üf „Kabale und Liebe" Voor ons land een gelukkige keus mag lieetén, is een vraag waarop wel een ontkenning mag volgen. Het jeugdwerk van Schiller is verouderd, er is na 1914 in de wereld te veel aan het ver anderen, om dit niet heel pijnlijk te doen gevoelen. Déze vorm van dramatiek heeft zijn tijd gehad, ze is nog nauwelijks meer speelbaar. Zelfs niet voor een regisseur als Jessner, die het menschelijkc als grondtoon doet klinken cn al het dogmatische heeft uitgebannen. Maar groote bowondering blijft voor de gave éénheid van dit prachtige en semble cn het verlangen komt op, juist deze troep eens tc zien in modern werk. Het noemen van détails uit het 6pel zou onbegonnen werk zijn, bij zoo'n overdaad. Een enkele uitzondering slechts, n.J. voor de stem van Lotte Jager, die Luise speelde, een onbeschrijfelijk wonder, deze stern. Arnold Marlé als rle musicus Muller gaf een creatie, die lang in dc herinnering blijft. Zoo op recht en doordringend gevoelig. De diaboli sche secretaris Wurm, de komische von Kalb, het was alles even prachtig. Jessner duidde dc scènes aan door fraai geteekende achterdoeken van Gaspar Ncbcr. Deze doeken werden fel belicht, feller dan het voortooneel. Het hiermede verkregen ef fect was een apart relief van do figuren te gen dit doek, erkend moet worden, dat deze achterbelichting hinderlijk werd voor het oog en het aandachtig volgen van de acteurs bemoeilijkte. Maar dit is dan ook de eenige critiok, die op dezen avond te maken was. Les absents avaient tort, de afwezigen hebben ditmaal iets heel schoons bemist. V. NED. HERVORMDE GEMEENTE. Verkiezing van notabelen. BIJ de gehouden herstemming voor ver kiezing van notabelen der Ned. Herv Ge meente alhier zijn gekozen de heeren H. Beenhakker, C. Boeschoten cn G. van Hoo- gevest Bij de eerste stemming waren reeds ge kozen de heeren P. van Veen Sr. en N. Vele Heyn. Het college van notabelen bestaat dus thans uit do heeren T. von Veen Sr., N. Veis Heyn, H. Beenhakker, C. Boeschoten en G. van I-Ioogevest. RUSSISCHE TENTOONSTELLING. In het „Eigen Gebouw" houdt de V.V.S.U. een Russische tentoonstelling en bazar op 10, 11 en 12 November. Na afloop zullen Russische volksdansen uitgevoerd worden. Voor het kantongerecht alhier werd gi6 teren voortgezet de behandeling van de zaak tegen den bewoner van Bunschoten, wien het clandestien vervoeren van room zon der vereischte vergunning was ten laste ge legd. Mr. S i e b u r g h, uit Utrecht, die in deze zaak als verdediger optrad, hoorde weder om eenige getuigen k décharge. De behan deling van deze zaak vorderde gisteren door dc uitvoerige wijze waarop alles onderzocht en nagevraagd werd, bijna 2# uur. Allereerst werd de controleur der cricls- zuivclccntralc gehoord, welke vorige keer niet aanwezig was geweest. Deze moest op nieuw voor den kantonrechter, mr. De Beaufort, dc geheele toedracht der zaak ver tellen. Wederom werd verklaard, dat dc auto pas in dc bebouwde kom van Amersfoort oven (3 A 5 minuten) uit het oog van de achtervolgers is geweest. Getuige zcide, dat verdachte eerst wel drie beroepen had op gegeven; hij zou o.a. vertegenwoordiger van ccn automobielmaatschappij zijn en niets met de room-affaire tc maken hebben, doch later is verdachte door de mand gevallen. Ook heeft hij tegenover dezen verbalisant erkend die room te hebben vervoerd. Ambtenaar O. M.: „Zou verdachte op aan- vrago de vereischte vergunning hebben ge kregen." Getuige: „Dat zal ervan afhangen, ik denk, dat hij er belang bij had als hij géén vergunning aanvroeg, want bij het hebben van die vergunning moet men de crisishef fing betalen." Mr. Sieburgh vraagt naar de betrouwbaar heid en bekwaamheid van dezen getuige in verband met het feit, dat voor de crisis- centrales allerlei nieuwe crisisambtenaren zijn aangesteld. Kantonrechter: „Ik begrijp u niet; in dit geval is het goed, want verbalisant is 17 jaar in Den Haag in politiedienst geweest, waarvan eenige jaren als rechercheur. Ver balisant merkte hierbij nog op, dat hem eer vol ontslag is verleend en dat bera op dezen leeftijd nimmer deze functie gegeven zou zijn als hij geen goeden staat van dienst had gehad. Getuige zou aan hot autonummer gezien hebben, dat verdachte in de auto zat. Mr. Sieburgh vraagt hiervan bij inter ruptie aanteekening en verbaast zich erover omdat getuige de eerste maal den verdachte niet kende. Kantonrochtor: „Getuige horkent nü toch den verdachte, dien hij tweemaal gezien hceffci" GetuJge: „Dc tweede keer gaf verdachte zijn naam op en toen herkende ik in hem dengene, dien ik de eerste keer heb ontmoet. De verdediger vroeg getuige voorts of hij een melkslijter kende, of doze hem iets had gezegd en of getuige met hem in relatie stond en hem wel eens een brief had .ge schreven. Al deze vragen werden ontken nend beantwoord. Dc tweede controleur van de crisis zuivel- contrale erkende desgevraagd, dat er een brief naar den bedoelden melkslijter iö ge schreven. Deze getuige had verdachte her kend èn aan zijn gezicht èn door het num mer van diens auto, uit een combinatie van beide. Deze getuige verklaarde, dat men dc achtervolgde auto noodwendig in de bocht ccn paar seconden uit het oog heeft verlo ren, doch die auto kan onmogelijk in dien korten tijd stil gestaan hebben. Vervolgens wordt de melkslijter door den verdediger ondervraagd. Hij verklaart, dat hij den ambtenaar van de crisi6-zuivelcen- tralc zélf had aangehouden om hem te zeg gen, dat er een verdachte auto over den weg kwam. Verdediger: „Kreeg u daar een belooning voor?" Getuige: „Neen, nooit is me wat beloofd ook. Het was klaar haat van me." Mr. Sieburgh vraagt den kantonrechter dezen getuige erop te willen wijzen, dat hij onder eede staat. Getuige: „Ja, ik heb een brief van mijn neef gekregen, die aan hem geadresseerd, doch voor mij bestemd was; ik heb hem niet gelezen, rnaar verfrommeld cn later heeft mijn vrouw hem verbrand, dat doet ze met al dergelijke brieven." Verdediger; „Wat dergelijke brieven?" Getuige: „Ja je krijgt tegenwoordig zoo- wat driemaal per week brieven van de zui- velccntrale, die lees ik niet eens meer." Mr. Sieburgh vraagt van een cn ander proces-verbaal te laten maken en dit door getuige te laten onderlcekcnen, opdat hij vervolgd kan worden. Getuige verklaart vervolgens, dat hij zich rnet dc namen der beide ambtenaren heeft vergist; hij is maar een „stomme jongen", die dat niet zoo precies weet. Verdediger: „Een stomme boer moet an ders niet onder eede staan licgon!" Getuige: „Ik heb nooit een halve cent ont vangen." Kan tonrechter: „Neen, niet ontvangen, maar is er ook niets beloofd?" Getuige: „Er is gezegd, dat er misschien wel iets bij over kon schieten, doch ik heb nooit iets ontvangen." Mr. Sieburgh vraagt wederom verbaal hiervan te willen maken. Kantonrechter en O. M.: „Dat heeft met deze zaak (och niets te .maken." Verdediger: „Dan zie ik van verder ver hoor van dezen getuige ki." Een andere getuige verklaarde, dat hij eenige malen per week bussen m.et room naar Amersfoort reed, daar de auto ergens neerzette en wegging; de auto werd dan wel weggehaald. De neef van den melkslijter getuigde, dat hem door zijn neef om den brief, dis hij reeds een dag of veertien bij zich had, was gevraagd. Zijn neef zou hem ook hebben ge zegd, dat hij belooning zou krijgen, mis schien wel een motorfiets! Requisitoir. De ambtenaar van het O. M.» mr. Zijlstra, merkte in zijn requisitoir op, dat er veel 16 gezegd, veel getuigen zijn gehoord en veel dingen naar voren gebracht, welke de kern der zaak niet raken. Hij wilde echter zake- lijk zijn. Wat de eventueele corruptie be treft, spreker kan zich best voorstellen, dat er gezegd is „misschien schiet er wel een belooning voor je over". De regeering mag blij zijn, dat zij zaken op het spoor komt; in deze handelwijze kan spreker niets im- morecis zien. Hij achtte het tenlaste gelegde, mede op grond van de zeer positieve ver- klaringen der befde controleurs wettig en overtuigend bewezen en wilde in verband met de ernst van het feit een hoogo boeta cischcn, ja, hij dacht zelfs aan gevangenis straf. Het staat volgens hem vast, dat ge regeld op dezo wijze room is vervoerd, tot een gezamenlijke hoeveelheid van tiendui zenden liters, waarvoor 1 i 2 cent per liter crisisheffing betaald had moeten worden. De eisch luidde: 400 boete eubs. 2 maan den hechtenis, met verbeurdverklaring van do bussen room en de auto. PleidooL Mr. Sieburgh bracht in zijn pleidooi naar voren, dat het overtuigend bewijs evenmin was geleverd als hot wettige. Hij vond dat tijd en plaats alsmede de herkenning hier een groote rol spelen, reden waarom hij aan bood het geheel nog eens in scène te zetten in tegenwoordigheid van den kantonrechter en ambtenaar O. M. De mogelijkheid, dat de beide controleurs zich bij de herkenning hebben vergist acht pleiter zeer groot. Het O. M. is afgegaan op waarsch ij n lijk heden, doch het moet iets voor de volle 100 procent bewijzen. Voorts noemde pleiter het proces» verbaal een onjuiste en eenzijdige voorlich ting. Tenslotte concludeerde hij tot vrij spraak. Dat de auto verbeurd verklaard zal worden is volgens hem omdat deze door eén der ambtenaren in puin is gereden; dan Is dc crisis-zuivclcentrale meteen van de repa ratie af, doch dit kan niet, want de auto is niet verdachte's eigendom, doch van de N.V. waar hij werkzaam is. De ambtenaar van het O. M. merkte in zijn repliek nog op, dat hij van een demon stratie van de achtervolging niets wil weten. Hij gaf toe, dat het proces verbaal wel wat kort was; hij had ook liever een breedvoe riger omschrijving gehad. Wat het in be slag nemen der auto betreft, hiervoor zal spreker rcfereeren aan het oordeel van den kantonrechter in dezen, doch indien de wa gen niet verbeurd verklaard kan worden zal do boete minstens 1000 gulden moeten worden. Overigens persisteerdo spreker bij zijn requisitoir. De kantonrechter zal Donderdag a.e» schriftelijk! vonnis wijzen. D a g e 1 ij k s City Theater, Westsingel 7. Vertooning van „Wenn die Liebe Mode macht." Rembrandt Theater, Langestraat, Vortoo- ning van „De tyrivelsche strijder", 3e serie en „Alias dc dokter." Museum Hel»He. Westsingel. {Uitgezon derd des Zondags) iheosofische Bibliotheek. Gebouw Tlieos. Vereeniging. Repen tesselaan. lederen dag van 0—8 uur openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal ea Bibliotheek. Muurhuizen 9. R. K Leeszaal. Nieuwstraat 24. Leeszaal Handelsregister. Arnh weg 23. Vredesbibliotheek, Arnhem6cheweg 50. 10 November. Theosofische Vereeniging. Internat. Ver. „Bellamy." Mevr. A. Heuff „Hoe te komen uit deze wereld van groote tegenstrijdigheden tot een blijvende, betore samenleving." 8 uur n.m. 10 November. Amicitia. Amersfoortsche- Kunstkring Concert van de zangeres Flo rence Austral. 10 November. St. Joriskcrk. Propaganda- avond 'Cbr. Blind.'nbond 8 uur n.m. 10, 11 en 12 „Eigen gebouw." Russl- 6che tentoonstelling en bazar van de V. V. S. U. 2-5 en 20- 23 uur. 11 November. De Valk Mandoline OrChèst" Belcanto. Uitvoering. 8 uur n.m 11 November. Amsvorde. Propaganda- avond van den Jong. Geh Onth. Bond. 8 uur n.m 12 ert 13 November. Patronaat Tollenslaan. De Bcrgrevue 1933 8 uur n.m. OMREKENINGSKOERSEN. Off Not. Niet Off. 9 Nov 10 Nov. 12 uur Londen 7 82% 7 90% Berlijn b o o o o 59.06 59.07 Parlj»9.70% «70% Brussel 0 o o 34 58 34.60 Zuricho 48.04 48.03 Kopenhagen o 35 10 35.15 Oslo o 3950 3950 Stockholm «.au. 40.50 4055 New York 57 1 54% Milaan 13.07 13.07 Praag 7.38 7 38 Medegedeeld door de Rotterd Bankvereon. DE NEDERLANDSCHE BANK. Beleening op effecten S Voorschotten in rekening-courant S

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 3