HET HERZIENINGSRAPPORT DER S.D.A.P. BELGIE GEEN NEUTRALE STAAT Radionieuws Sport BEREID TOT DEELNEMING AAN DE REGEERING Ernstige bezinning noodzak: lijk WIJ KUNNEN DAT NIET VOORBIJ ZIEN Versterkingen bij onze grens MERCURIUS HAVERMOUT 25 cent per pondspak OPHEFFING VAN RECHT BANKEN NAAR NOG KORTERE GOLVEN Interessante proeven bij Philips KAMPIOENSCHAPPEN VAN HET K.N.G.V. Ontwapeningsleuze gehandhaafd, doch herziening der houding bij oorlogsgevaar noodig geacht Ir. J. W. Albarda heeft in de soc. demo cratische pers zijn overzicht van het rap port der z.g. Herzieningscommissie uit de S. D. A. P. voortgezet. Daaraan dient nog het volgende te worden ontleend: Deelneming aan de regeering. Jn haar vijfde hoofdstuk onderzoekt de commissie de vraag van de deelneming aan de regeering. Zij gaat daarbij uit van de principieele bereidverklaring der partij, om deelneming te overwegen, welke bereidverklaring van 1918 dagteekent en in 1921, 1925, 1929 en 1933 is bevestigd. Zij stelt de waarde van dat be sluit vast, ook voor de tegenwoordige om standigheden, al bestaan thans op de vor ming van een kabinet uit vooruitstrevende partijen geen nabij vooruitzicht. Ook voor de toekomst acht de overgroote meerderheid der commiss.o d»- handhaving der principieele bereidverKlaring noodzake lijk. Het fascisme dreigt belangrijke verlie zen toe te brengen aan do burgerlijke par tijen. Het is mogelijk, dat deze in de toe komst geen zelfstandige meerderheid meer zullen bezitten. Dan mag de houding der S. D. A. P. de geslonken burgerlijke par tijen, voor zoover zij nog de democratische beginselen handhaven, niet noodzaken, steun te zoeken bij anti democratische, fas cistische fracties. De S. D A P zal dan be reid moeten zijn om op elke doelmatige wijze de democratie tegen haar belager# tc verdedigen. Het zou daarom een onvergeef lijke fout zijn, als de partij haar principieele bereidverklaring in een principieele weige ring veranderde. Zij moet zich, vooral in een tijd van snelle veranderingen als den tegenwoordigen, de volledige vrijheid voor behouden, om op een bepaald oogenblik elk noodsakelijk besluit te nemen. Do ontwapeningskwostio. Zooals te verwachten was, heeft do com- nissie groote aandacht gewijd aan het „raagsluk van do ontwapening Zij is tot de sloisom gekomen, dat.de pro- jrameisch der partij, „ontwapening, natio naal en internationaal", onveranderd moet worden gehandhaafd. De commissie legt voorts uit, dat de partij niet kan terugkeeron tot haar vroegeren program-eisch van het volksleger. Die eisch is voor de tegenwoordige omstandigheden om verschillende redenen onbruikbaar. De eisch der partij blijve dat Nederland, in plaats van over een oorlogsleger, zal be schikken over een veiligheidswacht, „in staat ora de verplichtingen der neutraliteit en die, welke uit het Volkcnbondsverdrag voortvloeien, behoorlijk te vervullen; ge schikt, om zoo noodig de grensbewoners te beschermen; geschikt ook, om 7.00 noodig de democratische staatsinstellingen te verde- digon." Drie leden der commissie hebben ver klaard, dat in de tegenwoordige omstandig heden naar hun moening de program eisch der nationale ontwapening niet kan worden gehandhaafd. De commissie heeft aan haar behandeling van het ontwapeningsvraagstuk een onder zoek verbonden van de vraag, wat het standpunt moet zijn ten aanzien van de be scherming der burgerbevolking togen het gassengevaar. De grootst mogelijke meerderheid der commissie is tot de slotsom gekomen, dat dit niet een principieel afwijzend 6tandpunt zijn mag. Ook een ontwapend land kan aan het gassengevaar blootstaan en het is geens zins voorbereiden tot oorlogvoeren, wanneer mon maatregelen beraamt om dat gevaar tc beperken. Dit moet echter worden gezien als de taak van de burgerlijke overheid en nk als die van Defensie De kosten der maatre- gelon dienen door het Rijk en niet door de gemeenten te worden gedragen. De commis sie is overtuigd, dat, zoowel om technische als om financieele redenen, afdoende be scherming van de burgerbevolking onmoge lijk is. Zij acht dit echter geen reden om achterwege te laten wat technisch cn finan cieel mogelijk is. Houding bij oorlogsgevaar. Een belangrijke plaats in het verslag word ingenomen door de beschouwingen der commissie over de houding der partij bij oorlogsgevaar. De meerderheid der commissie acht her ziening der congresuitspraken van *28 en '31 noodig. Zij stelt in het licht, welke groo te veranderingen er in den laatsten tijd zijn gekomen in de factoren, waarmede ook die resoluties rekening wilden doen houden: „de politieke omstandigheden in binnen- en buitenland, de stemmingen der bevolkingen en de machtspositie der arbeidersbeweging, nationaal cn internationaal". Zij wijst in zonderheid op Duitschland, als oen hoard van oorlogsgevaar, en op de vernietiging van de vredeskracht der Duitsche arbei dersbeweging. De commissie acht nu dringend noodig, dat de verschillende secties der internatio nale arbeidersbeweging voor den strijd te gen het oorlogsgevaar oen gemeenschappe lijke gedragslijn bezitten. De re-soluties van 1928 en 1931 zijn zulk eon gedragslijn niet. I. V. V. en S. A. I. hebben in Augustus 1933 een andere gemeenschappelijke gedragslijn 'vastgesteld. Internationale samenwerking is nu alleen door aanvaarding van die ge meenschappelijke gedragslijn te bereiken. Derhalve is aansluiting bij de resolutie der Pnrijsche S. A. I.-conferentie noodzakelijk. De meerderheid der commissie (drie leden wonschen de besluiten vnn 1928 en 1931 onveranderd to laten) adviseert dus, dat de Partij zich zal aansluiten bij de resoluties van I. V. V. en S. A. I. Hand having van de oude besluiten der Partij acht zij onmogelijk, nu de veronderstelling, dat uitvoering daarvan gepaard zou gaan met een actie der Duitsche arbeidersbewe ging, vervallen is. Het laatste punt, door de commissie be handeld, is de koloniale politiek. Zij ver klaart eenstemmig, dat het koloniaal pro gram der S D. A. P., vastgesteld in Ja nuari 1930, geen herziening behoeft. Slotbeschouwing. De herzicningscommlss!e heeft in geen enkel program cn slechts in één besluit der Partij verandering onmiddellijk noodig geoordeeld, constateert ir. J. W. Albarda tn ztjn slotartikel in de blader, van Do Arbe; derspers over het rapport der herzienings commissie uit do S.D.A.P. „Dit wil echter niet zeggen" zoo leest men m haar slotbeschouwingen, „dat er voor do Partij geen roden zou heslaan. zich over haar tactiok zeer ernstig to bezinnen. Ken partij, die blindelings de formules van haar programs toepast, zonder zich reken schap te hebben gegevon van de economi sche cn financieele gevolgen on van de psy chische reacties, die daardoor te voorschijn kunnen worden geroepen, loopt niet alleen gevaar in het bereiken van haar naaste doeleinden te falen, maar zal bóvendion in het volk stemmingen oprocpon. die haar isoleercn, doordat-zij zelfs groepen, die bij haar behooren van haar vervreemden. Zulk een partij verschompclt tot 'n rnachtelooz* sect 0." Ton eerste moet door de Partij goed wor den ingezien en onomwonden worden cr kend dat de crisis niet alleon do arbeiders klasse, maar ook andere klassen en grne pen in moeilijkheden en nood heeft ge bracht on dat do financieele omstandighe don van Rijk en gemeenten benard zijn liet beginsel van den klassenstrijd, goed opgevat, belet deze erkenningen in geenen deele. De sociaal-democratie mag n i at uit sluitend voor dp belangen der arbeidersklasse oog hebben. Zij mag nog veel minder haar strevon richten op de behartiging van de belangen van enkele groepon, ten koste van andere groe pen der arbeidersklasse. De S.D.A.P. moet ook rekening houden met de hevige gomoedöaandóeningt'n, die zich nu bij het volk doen gelden. Zij moet verhoeden, dat zich die gemoedsaandoenin gen onnoodig tegen haar richten. Zij moet voorkomen, dat do doeleinden en de voor nemens der Partij verkeerd wordon ver staan en de tegenstand wordt opgeroepen van groipen. op wier medewerking zij aan spraak mag maken. Op drie punten wordt dit uitgewerkt cn verduidelijkt. Ten eerste moet de Partij duidelijk haar democratisch karakter ver toon en. niet slechts door congres-beslui len en polemisch verweer, maar meei; nog door het voeren van een politiek, die eiken twijfel aan haar democratische beginsel vastheid wegneemt Daarom moet ook een heid met do communisten nu uit gesloten worden geacht. Eenheid met de communisten zou trouwens geen eenheid der arbeidersklasse beteekenen. De groote massa der Nederlandsche arbeidersklasse staat aan een andere zijde. Eenheid met deze, die slechts op den grondslag «ier sociaal-democratie bereikbaar is, zou door toenadering tol de communisten niet wor den bevorderd, veeleer onmogelijk worden gemaakt. Die toenadering zou slechts aan het fascisme in Nederland kans op een overwinning bieden. In het belang van de democratie is ook noodig dat de gebreken onzer he- dendaagsche staatsinrichting on die van de werkwijze van Parlement, Pro vinciale Staten en gemeenteraden, eerhjk worden erkend en spoedig worden verbe terd. Daarbij moeten onaangetast blijven de beginselen der democratie, n.l. de vrijheid en de rechtsgelijkheid van allo staatsbur gers en de afleiding van richting en inhoud van het staatsbestuur uit den wil dos volks. Ten derde is het noodig, dat worde over gegaan tot de uitwerking van een program tot verwezenlijking van het socialistisch einddoel. Voor do volledige verwezenlijking van het socialisme wordt een internationale samen werking op economisch en staatkundig ge bied verci8cht, die in doze jaren meer .Jan ooit ontbreekt. Pariicele verwezenlijking is echter niet onmogelijk. Al moet de over gang van kapitalisme naar socialisme proces van jaren zijn het begin moet wor den gemaakt De socialisatie.-rapporten Ier S.D.A.P. hebben reeds vele vage voorsM lingen verscherpt. De tlj-i is gekomen om in deze richting verder te gaun. Het overgangsrapport kan niet alleen be staan uit materiecle cn technische verande ringen. Deze moeten gepaard gaan niet goestelilke en zedelijke vernieuwing Het socialisme moet meer en meer levensbegin sel wordeq. zoodut de arbeidersklasse s.e- schikt wordt voor haar nieuwe taak in eon nieuwe samenleving. De commissie besluit met een woord van vertrouwen in de toekomst der sociaal-de mocratie. DE STAKING BIJ DE „SPHINX". Ons werd hedenmorgen gemeld, dat het geheele bedrijf bij üe aardewerkfabriek „De Sphinx" than.s stilstaat; in totaal zijn 1500 man erbij betrokken. De Bo.schstraat, waar de fabriek gelegen is, stond heden zwart van volk. Er valt niets te expedieeren en. deze staking mag gerust als een ramp voor de Nederlandsche industrie worden be schouwd. Beschouwingen van Minister de Graeff in de Memorie van Antwoord De Regeering sluit zich in de Memorie van Antwoord inzake Buitenlandsche Za ken aan bij cle mcening van de leden, die betoogen, dat Belglë's recht om verdedi gingswerken aan te leggen, buiton elk ver band staat met het Verdrag van 1839. Wat de omstandigheid betreft, dat Bel gië zich gedraagt alsof de permanente cn verplichte neutraliteit van dat land ware opgeheven, hoewel dc verdragen van 1839 nog niet zijn gewijzigd, moge het navol gende worden opgemerkt: Dc Staten die partij waren bij do vredes verdragen van Versailles, St. Germain en van Trianon hebben, gc-lijk bekend, in die verdragen de meening kenbaar gemaakt, dat de Verdragen van 1839, en dus het daarin voorkomende voorschrift, dat België bij voortduring een neutralen Staat zou vormen, niet langer met de tegenwoordige omstandigheden overeenkomen. Formeel gesproken kan, naar het der Re geering voorkomt, niet worden volgehou den, dat de Belgische neutraliteit daar mede is a/geschaft. Hare afschaffing im mers is afhankelijk van de medewerking van Nederland, dewelke nog niet is ver leend. Men zal echter niet het oog kunnen sluiten voor het feit, dat de onzijdigheid van Belgiè niet langer wordt geschraagd door den wil van België zelf, door dien vau dé garandeerende mogendheden, of door dien van de talrijke andore bij de boven genoemde vredesverdragen betrokken Sta ten. Dit kwam duidelijk tot uiting in de bovengenoemde bepaling uit het Verdrag van Versail'es en de overeenkomstige be- j palingen uit de Verdragen van St..„Germain en van Trianon, alsmede in het lidmaat schap van België en van den Volkenbond, dat met de permanente neutraliteit, bohou- dens speciaal beding, onvcrcenigbaar is. Nog uitdrukkelijker echter zijn de inleiden de bewoordingen van het welbekende ver drag, op 16 October 1925 te Locarno gepara feerd cn sedert in werking getreden, waar bij de Regeeringen van België, Duitschland, Frankrijk, Groot-Britannie en Italië als haar eenstemmige opvattingen te dezer zake uitspraken, dat do permanente cn ver plichtc onzijdigheid van België was komen to vervallen. In forraeclcn zin was.zulks onjuist, om dat daarin over het hoofd werd gezien, dat voor do afschaffing van die onzijdigheid do toestemming van Nederland vercischt is. Intusscbon bleek daaruit duidelijk en op nieuw, dat niet alleen België, maar met Duitschland en Italië ook Frankrijk en Groot-Britannië, die het Nedorlandsch-Bel- gisch Verdrag van lb39 hadden gewaar borgd, zich op het standpunt stelden, dat de verplichte onzijdigheid van België, zij het dan in feite, niet meer bestaat. Deze omstandighoid voorbij te zien, kan Nederland zich niet veroorloven. Het moge al betreuren, dat do veiligheidswaarborg die voor Nederland in do voortdurende on zijdigheid van België was gelegen, prac tise h, (zij het dan niet formeel-Juridisch) is vervallen, het zich daaraan, wat zijn fei telijke gedragingen betreft, aan te passen. Dit nu werd vergemakkelijkt door de om standigheid, dat na den oorlog nieuwe waarborgen van veiligheid voor de oplos sing van geschillen iangs vredclicvenden weg zijn ontstaan, ten aanzien waarvan, niet het minst na dc gebeurtenissen van Augustus 1914, de vraag mag worden ge steld, of zij in beteekeni8, in doeltreffend heid de oude, eenigo convcntioneele garan tie waarover Nederland beschikte en die ge legen was in de verplichte onzijdigheid van België, niet overtreffen. Genoemd mogen in dezen samenhang worden: de totstand koming van den Volkenbond en van het Permanentte Hof van Internationale Justi tie, de erkenning door vele Staten, waaron der Nederland, België, Duitschland en Frankrijk van de verplichte bevoegdheid van het Hof, de Verdragen van Locarno, de tusschen Nederland en andere landen on derling gesloten algemeene arbitrage-ver dragen en het Kellog-pact. NEDER LA NDSCH FABRIKAAT Welwillend verslag der Eerste Kamer In het voorloopig verslag der Eerste Ki mer over de wetsontwerpen houdende nieu we vaststelling van het rechtsgebied en de zetels der rechtbanken en kantongerechten, wordt voldoening er over uitgesproken, dat de Regoerlng aan de bezwaren tegen het vorige wetsontwerp grootendeels ld tcgo moet gekomen. Deze leden betreurden ech ter mg, dat do Regeering niet haar geheele voorstel heeft teruggenomen, want het res sort der rechtbanken te Groningen en Arn hem zal nu voor die colleges te groot wor den. Deze leden vertrouwden, dat de Ro- geenng der bezuiniging, welke nu niet kon worden verkregen, zoo weinig mogelijk zal trachten te vinden in het niet bezetten van openval-endc rcchtersplaatscn, daar anders het gevaar dreigt, dat de overblijvende rechiers^tcngevolge van overlading met ambtsbezigheden van het maatschappelijk leven zullen vervreemden. Deze leden acht ten het getal van 39 kantongerechten, dat opgeheven wordt, te groot. Verscheidene kantons zullen te groot worden voor een behoorlijke rochtsbedeellng. In 't bijzonder werd h'er genoemd het kanton 's Hertogen bosch. Sommige leden hadden tegen deze ont werpen hetzelfde principieele bezwaar als tegen het oorspronkelijke, n.l. dat de gele genheid voor Justiciabelon oin lot den rech ter tc gaan, wordt ingekrompen. Zij gaven tc kennen, dat zij tegenover verdere inkrim ping van dc rechterlijke macht afwijzend zouden staan. Ultraikortegolfdelefonie met behulp van mag netrons Merkwaardig verloopt vaak de ontwikke ling der wetenschap. Toen Heinrich Hertz in de jaren 1886—'87 zijn beroemde onderzoe kingen betreffende dc electromagnotische trillingen verrichtte, bediende hij zich hier bij van golflengten in de orde van grootte van 30cm„ van uiterste korte golven dus. Bij de practische tocpass'ng der draudlooze werden in de cerate jaren voor het over bruggen van zeer gropte afstanden uitslui tend golven gebezigd van veel grootere lengte, 20.000 en 30.000 meter cn eerst lang zamerhand ging mon over op kortere golf lengten. De rneenlng, dat voor verkeer over groote afstanden slechts de zeer groote golflengten konden dienen bleef echter be staan, totdat het gebied der korte golven ontsloten werd en de overtuiging veld won, dat hetzelfde bereikt kon worden met golf lengten beneden 100 meter cn met veel min der energie. liet onderzoek strekte zich uit over steeds kleinere golflengten, wier groote beteckenis voor verschillende doeleinden, b.v. de tele visie, kwam vast tc staan en thans ie men weer aangeland bij de golven van dezelfde grootte-orde, uls waarmede Hertz werkte. Zoo worden in het Natuurkundig Labo ratorium der Phllipsfabrieken reeds sedert geruimen tijd telcfonieproeveri gedaan met golflengten van de orde van 1 meter, waar bij gebleken is, dat do kwaliteit der uitzen dingen niets to wenschen behoeft over te laten. Bij deze proeven wordt voor het opwek ken der trillingen niet gebruik gemaakt van lampen van het gewone type in terug koppeling, maar ven z.g. magnetrons, een 8peciaol type osclllatorlamp, geplaatst in een sterk magnetisch veld. In het Philips Laboratorium is voor deze lampen een spe ciale constructie cn schakeling ontwikkeld, waardoor het mogelijk is geworden, deze magnetrons met een zeer hoog rendement parallel te schakelen. Een der uitvoeringen van dezen nieuwen ultrakortegolfzender werkt b.v. met een input van 150 watt in twee parallel-gescha kelde magnetrons, waarbij voor een golf lengte van ca. 1 meter oen rendement van ongoveor 50 wordt verkregen, hetwelk veel hoogor is dan dat van op dit gebied reeds bestaande lampen en schakelingen (systeem volgens Barkhausen en Kurz), waarvan in de litteratuur als gun6tlg geval voor 2 parallel geschakelde lampen bij een golflengte van 55 cm. en een rendement van wordt genoamd. De proeven worden nog voortgezet, maar het laat zich reeds aanzien, dat door deze Jongste vordering der ultrakortegolftech- niek op het gebied van b.v. plaatselijken omroep, voor geheime verbindingen, als landingsbaken voor vliegtuigen en als baken Voor overzetveren bij mistig weer, groote mogelijkheden zijn geopend. GYMNASTIEK Bij de heeren zijn op één na alle 1 leden van het keurcorps aanwezig Amsterdam, November, Voor de vierde manl zullen op Zondag 19 November a.s. de turnkarnploer.schappen van het K.N. G.V. officieel worden gehouden. De Dordt- sche Gymnastiek- en Athletiekverecniging „Sparta" heeft voor de uitvoering dezer wedstrijden ter gelegenheid van haar 30-ja- rig bestaan de toestemming van het K.N. G.V. verkregen. Wat do inschrijvingen betreft, bij dc hee ren zijn op den heer Kerkhoff (Breda) na, alle leden van het keurturneracorps van het K.N.G.V, present en daarnaast zijn niet minder dan 14 nieuwe liefhebbers komen opzetten. Voor de turnera dienen deze wed strijden orn den kampioen van dit jaar aan tc wijzen en tevens is de wedstrijd van be lang voor de samenstelling van het keur turneracorps voor 1934. De twaalf best ge plaatsten worden n.l. in dat corps opgeno men. Voorla wordt rekening gehouden met de resultaten van deze wedstrijden bij het samenstellen van het team. dat op Zondag 10 December a.s. zal uitkomen in den wedstrijd Nederland—Noord-Frankrijk te Utrecht. De strijd orn het persoonlijk kampioen schap zal vncl voornamelijk gaan tusscben P. van Darn en F. Wede!, reap, kampioen 1931 en 1932. Deze beide Hagenaars zijn vrij wel van gelijke kracht, hetgeen onlangs nog bleek bij don stedenwedstrijd. Wat de dames betreft, de kampioene van 1932 Mej. W. Wolzak uit Amsterdam zal wei weer de handen vol krijgen aan haar concurrente Moj. J. Hooghuis uit Gronin gen. Dit tweetal heeft in Mej. J. Flick uit Amsterdam een sterke derde concurrente. Helaas mankeeren bij de inschrijvingen ver schillende dames van het keurc»rps als Mej. Agsteribbe. Mej Woortmon, Mej Snij ders, Mej. Pieters en Mej. de Betue zoodat er nog al wat plaatsen vrij Karnen voor nieuwe liefhebsters in het dames keurcorps. Da Jeugdkampioenschappen. Een waar succes is de inschrijving voor de wedstrijden voor de jeugdkeurcorpsen geworden. Voor de turnsters bedraagt bot aanta! Inschrijvingen 20, voor de turners meer dan 30. Al deze dames en heeren komon uit verschillende plaatsen van ons land In totaal hebben zicb voor alle wedstrij den bijna 100 dames en heeren opgegeven. In verband met dit groote aantal is de jury uitgebreid met eeriige leden. In vroegere jaren waren 6 of 8 juryleden voldoende,- thans zal dit aantal zeker 14 bedragen. De wedstrijden worden gehouden in ge-' bouw Kunstmin tc Dordrecht. CORRY LADDE TREKT ZICH UIT HET WEDSTRIJDZWEMMEN TERUG. Amsterdam, 9 November. Naar wij vernemen zal do bekende Y-zwemster Corry Laddé, welke ook deel heeft uitgemaakt van den ploeg welke Nederland op do Olympische Spelen in Los Angelos verte genwoordigd heeft, die zich kort geleden verloofd heeft, zich uit de zwemwerpld, al thans wat het wedstrijdzwernmen betreft, terugtrekken. Zij zal ook a.s. Zaterdag niet uitkomen in de Nederlandsche estafetteploeg, welke zoo-uls bekend op de internationale wed strijden van A.Z. een poging zal doen het wereldrecord 4 X 100 M. estafette vrije slag to verbeteren. Wie haar plaats nü in dezen ploeg zal innemen, is nog niet bekend. RUGBY. LANDENWEDSTRIJD DUITSCHLAND— NEDERLAND. Eon proofwedstrijd tusschen twee vijftien tallen. Amsterdam, 8 Nov. Naar bekend zal de landenwedstrijd DuitschlandNeder land op 3 December a.s in het Stadion te Dusseldorf worden gespeeld, in verband met den komendenn wedstrijd zal a.s. Zon dag 12 November om half 3 op het Sintel- baan te Amsterdam een proefwedstrijd plaats vinden tusschen iwc Vijftientallen. De beide teams zijn als volgt samengesteld: Team (Rood Wit Blauw); Full back: Smit (R.C. Eindhoven). Three quarters: Blijdensteyn, Addlcks, Pieters, (allen Delftsche Studenten Rugby club) en Mooi (R.C. Eindhoven). Forwards: Vriescndorp en de Laive, (beiden Delftsche Studenten Rugby Club), van der Meulen, Beercnschot II, Ter Poor ten (allen Delftsche Studenten Rugby Club), van der Zwaan (Rugby club Eindhoven) en Gill (A.A.C.), van der Berg, van Doorninck en Beercnschot III (allen Delftsche Studen ten Rugby Club). Team (Rood): Full back: Bieger (Amsterdamsche Rugby voetbalclub). Three quartes: van Rees (ARVC), Goscn (R.C. Eindhoven), van Ivooten (DSRC) en v. Aanholt (AAC). Forwards: Rosenbaurn (Hllvehsum) en van Vught (ARVC), Hoogenboom (ARVC), Stumpers (RCE), Walstra (AAC), de Jonge (ARVC), Asselberg (DSRC), Amit (ARVC), van F.ysden (AAC) en Meertens (ARVC). Reserves zijn de AAC-spelers van der Beek. van der Heyden en de Kreek. Aangeteekend dient hierbij te worden, dat Pabbruwe (DSRC) en Alofs (ARVC) niet be schikbaar zijn. De wedstrijd zal worden ge leid door den heer de Villiers.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 7