Maandag 13 November 1933 32 e Jaargang No. 116 DERDE BLAD HET STANDRECHT IN OOSTENRIJK SOC. DEM. BETOOGINGEN TE WEENEN HINDENBURG SPREEKT TOT HET DUITSCHE VOLK Duitschland vraagt gelijke rechten GOEBBELS JUICHT HERDENKING VAN DEN WAPENSTILSTAND ALLEEN DE DAMES VAN A.M.H.C. WINNEN R0EMEENSCH KABINET VRAAGT ONTSLAG Hitler's politiek door bijna het geheele Duitsche volk goedge keurd. „Keurt gij, Duitsche man, en gij, Duitsche Vl'ouw, de politiek van uw rijksregeering goed en zijt ge bereid te verklaren, dat deze do uitdrukking van uw eigen opvatting en van uw eigen wil is en u plechtig daarvoor uit to spreken?" Ziedaar do vraag, die de Duitsche stem gerechtigden gisteren te beantwoorden kre gen. De telegrammen hebben ons reeds doen weten, dat nog geen vijf procent der Duitsche bevolking met neen heeft geant woord. Van de ruim -45 millioen stemge rechtigden hebben slechts ruim 2A mil lioen, hetzij door de vraag rechtstreeks ontkennend te beantwoorden, betzij door een wijze van stemmen, waardoor het bil jet ongeldig moest worden verklaard, te kennen gegeven, dat zij zich met het natio naal socialistisch bewind niet kunnen vereenigen. Iets meer dan millioen der stemgerechtigden lieten weten, dat zij met de rijksregeering solidair waren. Uit den aard der zaak is de overwinning der regeering, wat de verkiezingen voor do volksvertegenwoordiging betreft, iets minder éclatant geweest, maar de zege is en blijft overweldigend: ruim 39Vs millioen Duilschers hebben op de eenige lijst, die der nationaal-socialisten, gestemd. liet aantal ongeldige stemmen bedroeg een kleine VA millioen en waren voor het mee- rendeel afkomstig van de oppositie; slechts weinigen zullen onopzettelijk verkeerd hebben gestemd. Practisch komt een en ander hierop neer, dat nugenoeg geheel Duitschland na tionaal socialistisch is geworden, zoodat het gebouw van het derde rijk thans rust op een wel zeer stevig fundament. Het be hoeft dan ook niet te verbazen, dat de „Führer" in een korten, geestdriftigen op roep tot liet Duitsche volk do millioenen landgenooten zeer hartelijk dankt voor de trouw, die zij aan den dag hebben gelegd. De jongste „uitspraak" der Duitsche bevol king heeft dan ook den kroon gezet op het werk van Adolf Hitler, die met een onver woestbaar optimisme vijftien jaar lang heeft gestreden om zijn doel te bereiken. Terecht logt hij het resultaat van 't refe rendum dan ook uit als een goedkeuring door zijn volksgenooten van de politiek der rijksregeering, die, naar zij zelf meer malen heeft betoogd en Hindenburg uit te zich Zaterdagavond in denzelfden geest den vrede lief heeft, maar evenzeer de «er van het Duitsche volk, hetgeen mee brengt, dat zij voor Duitschland gelijke rechten in de wereld opeischt. Hieruit volgt tevens, dat Duitschland pas naar Genève terug zal kperen, wanneer men te Berlijn van de andere mogendheden waar borgen heeft ontvangen, dat Duitschland niet langer als een minderwaardige natie zal worden behandeld. Uit den aard der zaak trekt de uitslag der verkiezingen en van het referendum alom in het buitenland de aandacht, liet ligt voor de hand, dat het oordeel zeer uit eenloopend is. Terwijl van verschillende zijden de opmerking wordt gemaakt, dat op het Duitsche kiezerscorps maanden lang stelselmatig een morcele pressie is uitge oefend en dat in geval van een werkelijk vrije en geheime verkiezing de lijst van Hitler nog niet de helft van de in totaal uitgebrachte stemmen op zich verecnigd zou hebben, wordt door anderen dc over winning van Hitier imponeerend genoemd en als een bewijs beschouwd, dat het ge heele Duitsche volk achter hem staat, liet diepst onder den indruk is dc Times, vol gens welk blad er geen twijfel aan kan be staan, of de meerderheid van 't Duitsche volk is vrijwillig naar do stembus gegaan om haar stem uit te brengen ten gunste van den vrede, de Duitsche eer en rechts gelijkheid. De breuk met Genève is door de stembusuitspraak, aldus do verdere strekking van 't betoog, bekrachtigd en de positio der nationaal-socialistischc regee ring versterkt, zoodat liet buitenland thans heeft te doen met een volkomen Hitleriaansch Duitschland. Ook andere Engelsche bladen zijn van gevóélen, dat nog nooit in de geschiedenis een volk op zoo'n volledige wijze, als in Duitschland thans is geschied, de politiek van den lei der tot do zijne heeft gemaakt en dat nim mer te voren in een land negen-tiendo der bevolking achter de regeering heeft ge staan in een tijd van bittere crisis, waarin overal dc economische moeilijkheden haar hoogtepunt hebben bereikt. Dat men van Fransclie zijde den uitslag der rijksdagverkiezingen en van de volks stemming. die op liet eerste gezicht over weldigend is. veel nuchterder en kritischer bekijkt, behoeftf niet te verbazen. Te Parijs is man dan ook van gevoelen, dat het re sultaat slechts een betrekkelijke waarde beeft, daar od de kiezers met alle moge lijke middelen druk is uitgeoefend; in dit verband wordt des te bewonderenswaar diger de moed genoemd van dc paar mil lioen kiezers, die zich door eventueelo ter- reurbedreigingen niet uit het veld lieten slaan en tegen durfden stemmen. Men ziet dus: er bestaan tusschen de internationale opvattingen hemelsbreede verschillen. Terwijl de Frnnsclien hun wan trouwen jegens Duitschland blijven voeden ondank9 het feit. dat Hitier bij voort during gewaagt van Duitschlands liefde voor den vrede en de opvatting huldi gen, dat er een flagrant verschil bestaat tusschen de vredesverklaringen van Hitier en den agressieven en militairen geest, die dagelijks door woord en daad wordt gekweekt, zijn er vele Engelschen die aan de oprechtheid van den Duitschen rijkskanselier gelooven. In dit verband wordt onder meer gewezen op de overeen komst tusschen de vredesbetuigingen van Hiilcr en die van den Engelschen minister president Macdonald in zijn rede in Guild Hall, zoodat dan ook do hoop wordt uitge sproken, dat dit feit moge leiden tot het verdwijnen van de internationale spanning en bezorgdheid, waardoor de wereld be vrijd zou kunnen raken van. de misdaad, die oorlog heet Ongetwijfeld zou een Fransch-Duitsche toenadering de kans op het uitbreken van gewapende conflicten in Europa aanmerke lijk verkleinen. Vandaar dat recente ver klaringen van dr. Schacht nog al de aan dacht hebben getrokken. De president van de rijksbank heeft n.l. enkele (lagen ge leden tegenover een Fransch journalist ge wezen op het nut en de noodzaak eencr rechtstreeksche Duitsch-Fransche gedach- tenwisseling. Volgens dr. Schacht dient een conferentie en dit is, gelijk men weet ook dc opvatting van Mussolini zoo weinig mogelijk personen te omvatten. Noodig is echter, dat deze j^ersonen het volle vertrouwen hunner regoeringen ge nieten. Een op deze wijze lot stand geko men economisch verdrag zou z. i. stellig eveneens tot politieke overeenstemming lei den. Dr. Schacht betreurde het, dat de Franschen en Duitschers nimmer direct met elkaar in contact komen. In plaats daarvan tracht men hen zooveel mogelijk tegen eukaar uit te spelen. Wederinvoering der doodstraf Wccncn, 11 November. (V.D.) Do Wecnsche bladen publicecreu op opvallen de wijze de bepaling van dc regecring in zake de afkondiging van liet standrecht en dc daarmee gepaard gaande wederinvoe ring van de doodstraf. Ook do bladen der oppositie bevatten dezen oproep, welker publicatie door de rcgcering verplichtend is gesteld. Dc Neue Freie Presse schrijft, dal de in voering van de doodstraf, die langs den omweg \an het standrecht volgde, mis schien een blijvend instrument voor dc Ooslenrijksche justitie zal worden. De officiecle Wiener Zeitung deelt mede, dat in het gebouw der bondskanselarij, ten behoeve van de centralisatie der Ooslen rijksche staatspolitie, een bureau wordt in gericht, waar alle draden van den dienst der staatspolitie uit allo bondslanden bij eenkomen. De inrichting van dit nieuwe bureau wordt gemotiveerd met de verklaring, dat de tegenwoordige onrustige politieke toe standen een straffere organisatie van den politic-berichtendienst, en een uniforme leiding van den veiligheidsdienst van den slaat in het gelieelc staatsgebied noodzake lijk maken. De leiding van liet nieuwe bureau is toe vertrouwd aan dr. Robert Ferrarris. Het Oostcnrijksche bondsministerie heeft een besluit uitgevaardigd, waarbij voor alle leerlingen van onder het. ministerie van onderwijs staande scholen in Oostenrijk een insigne met de Oostenrijksche kleuren beschikbaar wordt gesteld, dat, voortaan door de scholieren gedragen kan worden. Het zal de zichtbare uitdrukking zijn van de „verbondenheid Het bondsministerie verklaart het te zul len toejuichen, wanneer het, insigne een zoo groot mogelijke verspreiding vindt. Van toepassing van eenigcrlei dwang moet echter worden afgezien. 225 personen gearresteerd W e e li e n, 12 November. (V.D.) Ondanks het verbod hebben dc sociaal-democraten heden toch in dc hoofdstraten van Wee nen gedemonstreerd. Herhaaldelijk werden zij door de politie met den gummi-stok uiteen gedreven. Er werden 225 personen gearresteerd, onder wie ook de hoofdredacteur van het sociaal-democratische Kleine Blatt, en de secretaris van dc Socialistische Arbeiders Internationale te Zürich, dr. Friedrich Adler, die ter gelegenheid van de vijftien de herdenking van den sterfdag van zijn vader, Viktor Adler, naar Weenen was ge komen. Na anderhalf uur werden beiden weer in vrijheid gesteld. Een aantal personen werd bij de botsingen met dc politie gewond, onder wie de tweede voorzitter van den Weenschen landdag, Thaler De sociaal-democraten hebben op tal van gebouwen, vooral op de gemeentelijke woningblokken, roode vlaggen geheschen, die door de politie verwijderd werden. Op enkele plaatsen werden ook Hakenkruis- vlagg<?n geheschen. VIER DOODEN BIJ VLIEGRAMP. New-York, 10 Nov. (H.N). Uit Portland in den staat Oregon wordt gemeld, dat een transportvliegtuig tegen een heuvel gebotst en neergestort is. Vier personen zijn daar bij om het leven gekomen, terwijl vier an dere gewond werden. „Wij zijn niet oorlogszuchtig. Wij wenschen den vrede" Berlijn, 11 November (II N-). Rijksprc- sident von Hindenburg heeft vanavond door de radio ccn toespraak tot het Duitsche volk genouden. Mij richtte zich tot alle Duitsche mannen vrouwen in dit uur waar in het orn levensvraagstukken voor Duitsch land voor den tegenwoordigen lijd en de toekomst gaa't. De rijkspresident en de Duitsche regee ring hebben het Duitsche volk uitgenoo- digd. morgen zelf zijn lot in handen te ne men en aan de geheele wereld te verklaren, of het de politiek van zijn regeering goed keurt en deze tot zijn eigene maak- Dank zij de krachtige en ernstige leiding van den door mij in Januari aon het be wind geroepen rijkskanselier Adolf Hitler en zijn medewerkers bevindt het Duitsche volk zich thans op den weg, die de natio nale eer voor de toekomst moet brengen. Voor de eerste maal treedt, het Duitsche volk, dat jaren lang verdeeld was, voor de wereld op, eensgezind in den wil voor zijn eer en voor gelijke rechten met andere volken Wij willen den vrede van ganscher harte, den vrede, doch wij wenschen een werke- lijken vrede. Het is laster, indien men ons in het buitenland oorlogszuchtige bedoelin gen toeschrijft. Wie, zooals ik, in drie veld tochten de verschrikkingen van den oorlog zelf heeft- beleefd, zal geen nieuwen oorlog kunnen wenschen en liet behoud van den vrede als een ernstigen plicht tegenover het Duitsche volk en de geheele wereld be schouwen. De rijksregeering heeft bij monde van den rijkskanselier plechtig tegenover de andere volken verzekerd, dut wij oprecht een ver gelijk wenschen. Wij hebben herhaaldelijk onze bereidwilligheid uitgesproken, om met vreugde toe te stemmen in iedere werkelijke ontwapening van de wereld en dat wij ook tot algehecle ontwapening bereid zijn voor zoover andere volken'tot hetzelfde besluiten. Wij willen den vrede ganscher harte, doch een vrede in ecro en met gelijke rech ten. Wij nebben de ontwapeningsconferentie en den volkerenbond verlaten, niet om te toonen, dat wïj geen vredelievend vergelijk met andere volken wenschen. doch om aan ■de wereld te verkondigen, dal de tot nu toe gevolgde methode van onderscheid tusschen overwinnaars en overwonnenen, bewapende en ontwapende staten, vrije en onvrije vol ken niet langer gevolgd kan worden en om aan dc wereld te verkondigen, dat een wer kelijk vergelijk en een ware vrede slechts op den grondslag van gelijk recht mogelijk zijn. Daarom doe ik op u, Duitsche volksgenoo ten, een beroep om u voor deze politiek van eer en vrede te verklaren. Morgen moet het eheelc Duitsche volk de bekentenis afleg gen, dat het één is in het gevoei van do nationale eer, voor den eisch voor gelijke rechten en tevens één in den wensch voor eer. waren werkelijken en duurzamen vrede. Toont morgen met nadruk, dit alle Duit schers zich eensgezind verklaren in den wil van samenhoorigheid, in den wil, dat Duitschland voortaan nooit meer als een natie van den tweeden rang behandeld ma. worden. Daarom doe ik op alle Duitsche mannen en - vrouwen dit beroep: loont u margen aanééngesloten, toont do nationale eenheid en uw verbondenheid met de rijksregeering. Bekent u met mij en met den rijkskanselier voor het beginsel van gelijke rccnlen en voor een vrede in eere en toont de wereld, dat Duitschland zichzelf heeft weder gevon den en met God3 hulp wil vasthouden aan „dc Duitsche eenheid". Reorganisatie na de verkiezingen? B e r 1 ij n, 11 November (II.N.) In verband met de rijksdagverkiezingen doen geruchten de ronde, volgens welke na de verkiezingen ingrijpende wijzigingen voor de organisatie van lie' rijk en de landen voorgesteld zou den worden. Teneinde de eenheid van het rijk te bevestigen, zouden de afzonderlijke landen verdwijnen. In verband hiermede zou Goering niet langer minister-president van Pruisen kun nen zijn. Daarom zou hij tot rijksminister voor de veiligheid worden benoemd, waar door de 'geheele politiemacht onder zijn be stuur zou komen. Naast het rijksweerministerie zou nog een ministerie- van de landsverdediging komen, dar onder leiding van Rohm, den chef van dei» staf der nationaal-socialistische partij zou komen to staan. Ook doen weer geruchten de ronde, dat von Papen aan het ministerie van buiten- landscbe zaken verbonden zou worden. IJSLAND WEER „NAT" GEWORDEN Reykjavik, 13 Nov. (V.D.). Na 18 jaar alcoholverbod is gisteren IJsland weer nat geworden tengevolge van het resultaat der op 21 October j.l. gehouden volksstemming over de intrekking van het drankverbod. Uitgebracht werden 15.884 stemmen vóór intrekking en 11.624 tegen intrekking. Vier van de zes steden stemden in meerderheid nat, terwijl acht van dc 11 plattelands- districten droog stemden. „Een ongehoord bewijs van vertrouwen in de regeering" „Onze strijd gaat verder" Berlijn, 12 Nov. (V.D.) Toen dc uitslag der verkiezingen vaststond, heeft de rijks propagandaleider, rijksminister dr. Goeb- bels, zijn directe medewerkers bij de rijks- propagandaleiding en het rijksministerie voor volksvoorlichting en propaganda bij eengeroepen, om hun zijn dank te brengen voor hel gepresteerde werk. Dr. Goebbels dankte in het bijzonder de geheele Duitsche pers, die in dezen verkiezingsstrijd veel beeft goedgemaakt, waarvoor dc nat.-soc. haar in voorbije tijden der oppositie bittere verwijten hebben moeten maken. Ook dc Duilscho radio zeidc de minister dank, evenals do landelijke propagandabureaux, den sprekers en propagandaleiders der par tij en verder ieder partijgenoot, die in de zen verkiezingsstrijd met overgavo en of fervaardigheid onvermoeid heeft medege werkt. Tenslotte echter zeide dr. Goebbels vooral hel Duitsche volk zelf dank, dat de regecring-IIitler een ongehoord bewijs van vertrouwen heeft gegeven, een bewijs van vertrouwen, dat een zeer groote ver plichting voor de partij beteekent. Wij ge voelen, aldus verklaarde de minister, het als een groot 'geJuk, dit volk te kunnen die ncn en latere geslachten zullen ons moeten benijden om onzen tijd. Tiet Duitsche volk heeft in deze verkiezing met een eensge zindheid, die nog voor enkele maanden nie mand voor mogelijk zou hebben gehouden, bewezen, dat het achter Adolf Hitler en zijn regeering slaat. Wat wij bereikt hebben, danken wij aan do duidelijke leiding van len volkskanselier Adolf Hitler, aan den consequenten arbeid van zijn regeering en den vlijt van alle medewerkers aan den Duitschen opbouw. Onze strijd gaat verder. Wij denken er niet aan op onze lauweren te gaan rusten. Deze verkiezingsuitslag met zijn 'grandioos resultaat zal het begin zijn niet alleen van een nieuwe binnenlandsche politieke ont wikkeling, maar zal ook nieuwe buitcn- landsche politieke perspectieven openen. Na de rede van den rijkspropugandalei der en rijksminister sprak staatssecretaris Funk een woord van dank tot dr. Goeb bels, waarbij hij zeidc, dat de ontzaggelijke propagaiidaprestalies van deze verkiezing slechts mogelijk geweest zijn onder dc doel bewuste leiding van een minister, die alle krachten aan het werk gezet heeft, om door zijn ministerie in voortdurend contact met het volk de groote taak van de nationaal- socia'istische revolutie dag aan dag nader tot dit volk te brengen. „De overwinning van de Duitsche eenheid". Duitschland vlagt Berlijn 12 Nov. (V.D.) Ter viering van de geweldige uitspraak van het Duitsche volk vóór Hitier en zijn politiek van vrede en eer. heeft de rijksregeering voor Maan dag bevel -gegeven tot het uitsteken dei- vlaggen op de openbare gebouwen. Het rijksministerio van propaganda verzoekt de geheele bevolking do groote. overwinning van de Duitsche eenheid feestelijk tot uiting te brengen door het algemeen uitsteken van dc vlag. Relletjes in Engeland Londen, 11 Nov. (V. D.) In geheel Enge land hebben heden herdenkingen van den wapenstilstand plaats gehad. Te elf uur 's morgens werd de gebruikelijke stilte van twee minuten in acht genomen. Hier en daar vonden incidenten plaats, die te Oxford en te Cambridge het ernstigst waren. Studenten, die lid zijn van de com munistische Nooit-Meer-Oorlog-Be weging, hielden een betooging en verstoorden de stilte, zoodat het tot botsingen kwam met andere studenten, die de communisten be kogelden met eieren, tomaten, bedorven visch enz. De politie maakte van den gum mistok gebruik. Te Edinburgh hebben le den van dezelfde organisatie een tegen-de monstratie gehouden. Zij verstoorden de stilte door uitroepen en ook hier verrichtte de politie arré6taties. Te Londen hebben eenige 6traatkooplui en communisten de stilte verstoord door gefluit of op andere wijze. Na afloop van de twee minuten wer den zij door de verontwaardigde menigte afgeranseld. NOG STEEDS SPANNING IN OOSTENRIJK. Wccnc n, 11 Nov. (V.D.) Naar uit Do nawitz in Stiermarken wordt gemeld, heeft daar gedurende een oefening in de hal van de Duitsche gymnastiekvereeniging een huiszoeking plaats gevonden. Een groot aantal ocfeningswapencn werd in beslag genomen. Te Steyr is in de woning van een nationaal-socialist een kortegolfzendcr in beslag genomen. To Wöcnen werd 's middags op het dak van het vroegere direclicgebouw van het 6tation-West een groote hakenkruisvlag ontrold. De vlag was opgerold geweest met een in zoutzuur gedrenkt touw, dat door het zoutzuur werd vernield, waardoor de vlag zich van zelf ontplooide. In de stadwijk Wahring explodeerde een helsche machine in de be nedenverdieping van een buis. De dader is onbekend. Het eerste verliest met 63 van Laren I en het tweede met 40 van A. M. J. V. Amersfoort I heeft weer eens het loodje moeten leggen tegen Laren I, die nr. 4 in de afdeeling staat. Do gasten, die recd6 in den aanvang in de meerderheid zijn, zijn zeer stickvast en spelen tactisch. Na pl.m. 15 minuten 6pelcn, maakt de Larensche midvoor uit een voorzet van rechts het eerste doelpunt, en heeft Laren dc leiding genomen. Kort hierop vergroot de midvoor van Laren dc voorsprong, door een keurig houg schot. Amersfoort vindt het nu welletjes en wil ook eens toonen dat ze het doel nog kan vinden en weet dan ook, hoewel met een ongelukkig rollertje den Larenschcn kee per tc verschalken. De ga6ten, die hierdoor hun voorsprong bedreigd zien, verhoogen hun tempo en maken 5 minuten voor half time hun derde doelpunt. De rust komt met 3—1 voor Laren. Na de rust wegen beide partijen vrijwel tegen elkaar op. Uit een strafcorner maakt Laren 41. Nog twee malen weten ze te doelpunten. Amersfoort heeft ook nog twee goals kun nen forcecren, dc laatste werd dan ook op zeer eigenaardige wijze gemaakt door on zen linksbinnen in samenwerking met een der Larensche backs. Het einde komt rnct den stand 6—3 in het voordeel voor Laren. De nederlaag vindt zijn oorzaak in de afwachtende houding van dc Amersfoort- spelcrs. Dc wedstrijd werd onder goede leiding gespeeld. De dames winnen van Rood Wit. Dc Amersfoorlsche meisjes speelden te gen Rood-Wit in Heemstede en wisten, hoe wel slechts opgekomen met 10 speelsters, waaronder nog Óen invalster, de cersto overwinning van dit jaar te boeken. Tot de rust ging het spel vrijwel gelijk op, van weerskanten werden voor het doel verscheidene kansen gemist. Ruststand 0-0. Halverwege dc tweede helft wist de Amersfoortsche midvoor alléén door te bre ken en te scoren. 01. Hierdoor aange vuurd deed Rood-Wit meerdero aanvallen op het Amersfoortsche doel, waarbij de keepster eenige schoten goed 6topte. Rood-Wit slaagde er echter niet in de score nog te veranderen, zoodat de 6tand tot het einde 0—1 bleef in het voordeel van Amersfoort. Het wa6 een wedstrijd, gekenmerkt door corners en strafcorners, waarbij vaak uit een schromelijke verwarring de bal wegge rukt moest worden. Al is deze wedstrijd nu gewonnen, het elftal moet niet vergeten, dat er getraind moet worden. Er moet meer systeem komen in de voorhoede. De invalster kan met voldoening op haar eer sten wedstrijd terugzien. A.M.V. 7—Amersfoort II 1—0. Zondag heeft Amersfoort 7 in Amster dam tegen A.M.V. 7 gespeeld. A.M.V. 7 was in dezen wedstrijd voor do rust voortdurend in de meerderheid. Op drie of vier doorbraken van Amersfoort na, die hoewel gevaarlijk, toch zonder succes bleven. De Amersfoorters waren eenig6zins gehandicapt door het nogal gladde veld en hun twee invallers, waaronder de keeper. De ru6t ging in met 20, terwijl ccn der de doelpunt geannuleerd was wegens offi side. Na de rust ging het heter met Amers foort, aan het veld waren ze een beetje ge wend geraakt, waardoor dc aanvallen veel- vuldiger werden. Eenige goede kansen wer den echter weer gemi6t. A.M.V. 7 zag kans nog twee maal te scoren. Na een laatsten aanval van Amersfoort, waarbij backs en keeper gepasseerd werden, glibbert onze midvoor met bal en al langs den doelpaal. Weldra kwam het einde, zoodat deze aar dige en onder goede leiding gespeelde wed strijd weer t^ot het verleden behoorde. De volgende week wordt de eerste rondo om den Tresling-beker gespeeld. Amersfoort I krijgt Hilversum II, die een klasse hooger speelt op bezoek! HANDBALWEDSTRIJD. De uitslag van den gisteren alhier gei speelden handbalwedstrijd tusschen Victo ria en Excelsior is 121 voor Victoria. Boekarest, 12 November. (V.D.) Zon dagmiddag om 12 uur heeft ministerpre sident Vajda den koning het ontslag van het kabinet aangeboden, dat werd aan vaard. Waarschijnlijk zal de ministerüjst van het nieuwe liberale kabinet nog in den nacht of Maandagochtend worden opge steld. Premier zou zijn Duca, minister van buitenlandsche zaken, Titoelesco, en mi nister van financiën, Dino Bratianoe.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 9