SNELTAX MEDEDEELING BIJKANTOOR TE AMERSFOORT MASSA'S SCHILLETJE 1354 of 743 I. LAMBRECHTS GEMEENTERAAD VAN SOEST Verkiezing van een wethouder SLIJTERIJ A NAAR 6 cent f B> perK.IVI.|iM1BJ^ G. LENSINK Radioprogramma ADVERTENTIËN ABONNEMENTEN Oude Soesterweg 109 la.M.R-N.00STERVEEN Langestraat 42 - Tel. 77 Verordening i«oor wegenaanlegbelas- ting vastgesteld. Verbetering van wegen. Objecten voor werkverschaffing Soest. De raad dezer gemeente ver gaderde Donderdagmiddag voor een korte agenda van 6 punten. Voorzitter was burgemeester mr. G. Do- ketli. Alle raadsleden aanwezig. Na opening en stil gebed wordt de vast stelling van do notulen van de vergaderin gen van 22 Sept. en 25 Oct. j.l. aan de orde gesteld. Hierbij heeft een incident plaats. De heer Nooder, S D.A.P., merkt op, dat in de vo rige raadsvergadering verzocht is een com missie te benoemen om te onderzoeken of het waar is wat do heer Busch in der tijd heeft geuit omtrent busjes op het Natuur bad. Voor deze vergadering blijkt hiervan niets. De heer Gasille zegt, dat dit met de no lulon niets te maken heeft en stelt voor ze wel vast te stellen. De heer Busch heeft de notulen nog niet kunnen nalezen, zoodat hij aanhouding verzocht. Hierover ontstaat tusschen de heeren Busch en Gaselle een scherpe woordenwis seling, waarbij o.m. de heer Busch uit roept: Je bent hier maar een gewone sol daat en wanneer ik aanhouding vraag, gaat jou dat niets aan. De voorzitter hamert en eindelijk keert de rust terug. De vaststelling der notulen wordt aange houden. Daarna leest do voorzitter do ingekomen stukken, waarvan wij noemen een ver zoek van bewoners van pcrceelen gelegen aan de Schoolstraat en Den Blloklaan om verbetering van deze wegen. Wordt beslo ten hierop te antwoorden, dot beide wegen op het algemeen wegenverbeteringsplan voorkomen en tegelegener tijd voor ver nieuwing in aanmerking zullen worden gebracht. Een rapport van den technisch ambte naar belast met de leiding van openbare werken inhoudende een plan met voor- loopige raming van kosten inzake wegen- verbctering, welk rapport zal dienen als basis voor verdere wegenverbetering, en dus een leiddraad voor den ruad is. En ten slotte nog een adres van het be stuur der afdceling Soest van de vereeni- ging voor bijenteelt verzoekende bij aan planting van laanboomcn zooveel mogelijk daarvoor linden, acacia's en eschdoorns te kiezen. B. en W. deelen daarop mede, dat dit college reeds heeft besloten zooveel mo gelijk aan dit verzoek te voldoen. Vervolgens wordt aan de orde gesteld behandeling van een ontwerp-verordoning op de heffing en invordering van een aan- legbelasting alsmede van eon daarmede verband houdonde verordening tot wijzi ging der verordening regelende do heffing tier straatbelasting. Nadat verschillende heeren algemcene beschouwingen over de eerste verordening hebben gehouden wordt tot artikelsgewijze behandeling overgegaan. Hoewel meerma len wordt gepoogd eonige wijzigingen aan te brengen en het blijkt, dat meerdere le den de strekking van do verordening niet begrijpen, wordt ten slotte na lange dis cussies de verordening, ook die voor de in vordering, ongewijzigd aangenomen. Evenzoo gaat het met de verordening tot wijziging der verordening regelende de hef fing van straatbelasting. Beide verordenin gen blijven dus naast elkaar werken. Hot wegon fonds wordt zoo langzamerhand op gedoekt. Punt 4 van do agenda luidt: Voorstel van B en W. inzake wegenverbetering. Sommige raadsleden wijzen op wegen die zeer slecht zijn en niet op het plan voor komen, o.a. de Klaarvvaterweg en de Ver lengde Koloniewcg. Do voorzitter zegt, dat wc met de finan ciën rekening moeten houden. De meest ur gente zijn thans genomen. De overigen ko men zoo langzamerhand ook. De heer Nooder merkt nog op, dat B en W. of de commissie voor openbare werken wel goed mag uitzien aan wie de verbcto- i ing wordt opgedragen na inschrijving, op dat we niet weer een geval krijgen zooals ihans op hot „Hart". De heer Busch wil deze materie wel eens in besloten vergadering onder het oog zien, tenzij B. en W. verklaren, dat zij volkomen in staat zijn dlo toestand op het Hart te beheerschcn. De heer Gasille vraagt aan B on \V. hoe ze aan geld komen voor deze verboterin gen, waar op de voorzitter antwoordt: „leenen". De heer Gasille merkt op, dot wo nog altijd een potje hebben, een reservefonds. Wanrom niet een gedeelte daaruit voor de wegen gebruikt. De voorzitter wil hierover met de behan deling van de begrooting spreken, maar zegt nu reeds, dat de begrooting voor 1934 klop- pond is gemaakt zonder gebruik te ma ken van het reservefonds. Een uitroep: „Nu zijn B. en W. op den goeden weg". Do heer Peter van den Brocmer merkt op dat de stounverleening zonder daarvoor te werken uit den booze is. Hij wil voorstol- len een gedeelte van het „Hoogt"' af te gra ven en daarmede „het gat", zooals Peter de laagto voor het Natuurbad noemt, te dempen. Ook andere raadsleden zeggen, dat niets moer demoraliseert dan steun zonder werk, vooral bij de Jongere monschen. Men acht het wel gewenscht deze zaak eens onder de oogen to zien* Zoo ongemerkt is men ook reeds met punt 5 van de agenda bezig, n.l. voorstel van L> en \V. betreffendo uitvoering van werken in werkverschaffing. Mej. Funke en de heer Nooder wijzen op het Natuurbad. Dat kan nog worden uitge breid met een kanovijvcr enz. In de omlig gende gemeenten als bijv. de Bilt doet men veel aan die natuurbaden. De voorzitter en ook sommige raadsleden weten niet of uitbreiding van ons eenvou dige, mooie natuurbad wel gewenscht is Men kan er nog wel veel meer geld in stop pen, maar wordt dit wel rendabel. Men is huiverig voor uitbreiding. Ook wordt door een der raadsleden op gemerkt dat de gelden voor verbetering en beplanting van hoidogronden bedoeld beter kunnen worden aangewend voor verbete ring van wegen. De voorzitter merkt hierbij op, dat voor beplanting van heidegronden rijkssubsidie wordt ontvangen. Voor wegenverbetering niet. Ten slotte worden de punten 4 en 5 van de agenda overeenkomstig de voorstellen van B. en W. aangenomen. Het laatste punt kwam aan de orde: Be noeming van een wethouder in verband met de ontslagneming als zoodanig door den heer Van Duren. De heer Nooder (S. D. A. P.) zegt, dat er na do raadsverkiezingen geen homogeniteit was in het R. Kath. kamp. Men wilde Van Klooster niet als wethouder. Men moest van het oudo regiem Van Klooster-Endendijk niets hebben. De heer Van Duren was toen een uitkomst, hij was de man voor de R. K. zetel. Maar nu! Wij willen onze partljbelan gen niet op de spits drijven en iemand kie zen die voor het wethoudersambt geschikt is. Dit beveelt spreker ook de andere par tijen aan. De heer De Nies (S. D. A. P.) vraagt of do heer Van Duren niet op zijn ontslagname wil terugkomen. De heer Van Duren kan dit niet doen. Hij is over zijn werkzaamheden niet tevre den. Een wethouder van Soest moet eigen lijk den gcheelen dag op het Raadhuis zijn. Dat kan spreker niet. De heer Endendijk zou wel over een ander regiem kunnen spreken, maar wil dat nu niet doen. Daar komt nog wel eens gelegen heid voor. Daarna wordt tot stemming overgegaan en worden uitgebracht op den heer Van Klooster (R. K.) 8 stemmen, op do heeren Gasillo (V. B.) en Nies (S. D. A P.) resp. 4 en 1 stem en 2 blanco, zoodat de heer Van Klooster is gekozen. Op de vraag van den voorzitter of de heer Van Klooster dc benoeming aanneemt, zegt deze dat hij dit met gemengde gevoe lens doet. Herhaalde malen, zelfs nu nog weer door den heer Nooder, wordt op hem gestooten. Maar laat men nu eindelijk eens het gezond verstand gebruiken cn samen werken tot heil der gemeente. Het is een moeilijke tijd, maar spreker wil zijn bost doen om de moeilijkheden zooveel mogelijk te overwinnen. Daarop neemt de voorzitter het woord om do scheidende wethouder nog hartelijk toe tc spreken. De verhouding met dezen wet houder is altijd zeer hartelijk geweest en hot spijt den burgemeester dat dc heer Van Duren heengaat. Ten slotte dankt spreker den heer Van Duren voor alles wat hij in het belang der gemeente heeft gedaan. Daarna voeren nog het woord de lieeren Lodeese, Grootewal, Endendijk en Busch dio allen den scheidenden wethouder harte lijk toespreken, terwijl dc heer Busch ten slotte voor 100 medewerking toezegt aan don heer Van Klooster. Daarna wordt de openbare vergadering gesloten en gaat de raad onder het genot van een kopje thee over in besloten verga dering. begrafenis h. van herwaarden. S o o s t. Donderdagmiddag word aan don schoot der aarde toevertrouwd het stoffelijk overschot van wijlen den heer H. van Hor waarden, een bekend ingezetene dezer ge meente. De belangstelling was zeer groot. Do nieuwe aula op dc Ned Herv. begraaf plaats, die voor het eerst in gebruik werd genomen, was overvol van allen, die den overledene de laatste eer wilden bewijzen. In dit mooie gebouw werd het eerst ge sproken door den heer Klein, ondonvljzer aan een der Chr. scholen, secretaris van do Gereformeerde Hervormde Evangelisatie die den overledene schildordo als iemand, wien de kerkelijke on goostelljko belangen hoog lagen. HIJ was do voorzitter dier Evan gelisatie en dikwijls heeft spreker genoeg lijke uren met den nu overledene doorge maakt, ook als er gesproken werd over do eeuwige dingen. Op zijn sterfbed hcoft hij getuigd, dat hot voor hom licht was gewor den, wat wij zoo gaarne aannemen. Met oen vermaning tot do aanwezigen: gedenk te sterven, besloot spreker zijn rode. Daarna hebben nog gesproken de heer Mckenkamp als vriend en ds. Wouters als voorzitter van dc Schoolvorocniging „Een school met don Bijbel", waarna ds. Ooster- huis, van Ecmnes, namens dc familie dc prekers bodankto. Nadat dc kist grafwaarts was gedragen, heeft bij het graf ds. Oosterhuis nog gebe den en dankte de zoon namens de familie vcor de betoonde grooto deelneming, inzon derheid het schoolbestuur en de kerkelijke colleges. een koninklijke gift. Baarn. H.M. de Koningin-Moeder heeft aan het Plaatselijke Crisis-comité eon ruime gift doen toekomen a's blijk van Hare Majestelts belangstelling in don ar beid van dit comité. Dit comité stelt er tevens prijs op dank te betuigen aan allen, die bobben medege werkt om den 'gehouden bazar to doen sla gen, waarvoor eveneons reeds een gift van H.M. de Koningin-Moeder in groote dank baarheid mocht worden ontvangen. veilingnieuws. Baarn. Ten overstaan van notaris mr. dr. A. E. Schouten werd Donderdag avond in het hotel de la Promenade in het openbaar verkocht de vrijstaande villa met tuin en erf, gelegen aan de Smutslaan no. 'T IS HEEL BAR ZOO VEEL ALS GEVRAAGD WORDT IN DE HAVIK 41 - TEL. 292 taxi noodig? even een telefoontje BEKWAME I CHAUFFEURS Ondernemer Hoogeweg 49. Koningiiinelaan 29. 12, ter gczamonlijke grootto van 6 aren en 84 centiaren. Dit perceel werd hij opbod ingezet op 6100 cn werd in den afslag mot 700 verhoogd door den heer M. Bon alhier, aan wien het perceel gegund werd. Voorts werd in veiling gebracht een per ceel grond, gelogen aan de Parkstraat en Prins Hendriklaan, groot 13 aren en 35 centiaren. Dit perceel werd in tweëen ge veild. Hot eerste perceol, groot 590 M2, het meest in do Parkstraut gelegen, bracht liet tot 2500. Het tweedo perceel, groot 745 M2, op den hoek gelegen, tot 3300. Do combinotie, staande op 5800, bracht geen verhooging. Dit perceel werd opge houden. k. v. k. voor gooiland. Hilversum. Dc periodieke verkie zingen voor de K. v. IC. voor Gooiland heb ben tot resultaat gehad dat voor de afd. Grootbedrijf herkozen zijn de heeren L. J. M. Bouvy, J. P. Dudok van Heel cn IC. Ensink. Zondag 26 November, Hilversum. Golflengte 290 M. V.A.R.A, 8.30 Postduivenbcrichten en, voetbalmede- deelingcn. 8.32 Tuinbouwhaliuurtje. S S. Lantinga spreekt over: Aanschaffing en uitplanting van boom- en heestergewassen. 9.00 Tijdsein. 9.01 Orgelspel door Joh. Jong op het V.A.R.A.-orge). 9.20 Gramofoonmuziek. 9.40 Orgelspel door Joh. Jong op het V.A.R.A.-orgel. 10.00 Einde V.A.R.A.-programma. V.P.R.O, 10.30 Kerkdienst uit do Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden te Utrecht. Spre ker: ds. I). Vorstcr, Vrnhcm. A.V.R.O. 12.00 Tijdsein. 12.01 Filmpraatje door L. J. Fordaan 12.30 Lunchconcert door „Do Minstreels". 2.00 Boekenhalfuur. Herman Robbers spreekt over „Dc Herberg inct het Hoef ijzer'' van A. den Doolaard. 2.30 Middagconcert door het Omroepor kest onder leiding van Nico Gerharz. So list: Pierre Palla, piano. Gramofoonmuziek. Omroeporkest. -4.15 Gramofoonmuziek. 4.45 Sportuitslagen Vnz Dias. Gramofoon muziek. 5.00 Sluiting. V.A.R.A. 5.00 Tijdsein. 5.01 Kinderuurtje. „Op hot boozc eiland", „Uit logoeron op het groote eiland". 6.00 V.A.R.A.-klein-orkest o.l.v. Hugo de Groot. Gramofoonmuziek. V.A.R.A.-kloin-orkest. 7.00 A. B. Kleorekoper spreekt Over: „Hot plantje van Bcatonberg". (7.15 Morso-tijdscin.) 7.30 Do Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst. 8.00 Sluiting. A.V.R.O. 8.00 Tijdsein. 8.01 Niouws- cn sportberichten V. li. 8.15 Kovacs Lujos on zijn orkest. 9.00 Zangvoordracht door Tino Patticra. Aan den vleugel Egbert Veen. 9.15 Concert door het Omroeporkest on der leiding van Albert van Raalte. Solis ten: Eva Bandrowska, 6opraan en Tino Pattiera, tenor. 9.45 Alex do Ilaas zingt straatliederen, m.rn.v. Pierre Palla, piano en Frans van Cappelle, harmonika. «orden ook aangenomen door om 1005 Voortzetting concert 10.45 Gi airiofoonmuzick 12.00 Tijdsein cn sluiting. Huizen: Golflengte 1875 M N.C.R.V. 8.30 Morgenwijding te leiden door den heer O. v. Noort, Thcol. candidaat bij dc Geref. kerken. Zang; mcj. D. Wijnhout, so praan. Ürgolbeleiding: M. F. Jurjaanz. K.R.O. 9.30 Morgcnconccrt. 10.00 Pontificale hoogmis opgedragen door Z. Hoogw. Excellentie mgr. G. Brandsma, vicarius apostolicus van Kizum (Afrika). 12.00 Lunchconcert door liet K.R.O.-Sex- tct o.l.v Piet Lustcnhouwer. 1.00 Boeken en schrijvers. „Pijp en toe back" van Felix Timmermans, besproken door Jaap Valk. I.20 Vervolg Lunchconcert. 2.00 Godsdienstonderricht voor ouderen, door D. Bont, leeraar aan het Seminarlo Hageveld. 2.30 Het K.R O.-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 3.00 Father IL Ahaus spreekt tijdens het Internationaal Missie-Studic-Congres 3.30 Gramofoonmuziek. 4.00 Vervolg K.R.O.-orkcsl 4.30 Zickenhalfuurtjc. NC.R.V. 5.00 Kerkdienst uit de Ned. Herv. kerk (Wilhelmiilakerk) te Feyenoord. Voorgan ger; ds. F. Kyftonbelt, Ned. Herv. predikant. Organist de heer F. Wil lebrund. Na beëindiging van den dienst tot 7.30 n.m.: Orgelbespeling door den heer F. Wil- lebrand. 7.30 Gewijde muziek (Gramofoonpl.). K.R.O. 7.45 Voetbaluitslagen van de R.K.F. 7.50 „Dalmatie" door dr. Felix Rutten 8.15 Solistcnconcert door het K.R.O.-or kest o.l.v.s Joh. Gerritsen, m.m.v. Renée Chemct, viool 9.00 Persbureau Vaz Dias. 9.05 „De geheime zender", hoorspel in vier tafereelen door Minny Heljermans. Spelleiding; Henri Kerens. 9.50 Renéc Chcmet speelt mol het K.R.O.- orkest o.l.v. Johan Gerritsen. 10.05 Gramofoonmuziek. 10.15 Nieuwsberichten Vaz Dias, 10.20 Tiet K.R.O.-orkest o.l.v. Johan Ger ritsen. 10.40 Epiloog door het Klein Koor, o.l.v. Jos H. Pickkers. Maandag 29 Nov. Hilversum. V. A. R. A. ALGEMEEN PROGRAMMA. 8.00 Tijdsein. 8.01 Gramofoonmuziek. (S.15 Morse-tijdsein). V. P. R. O. 10.00 Morgenwijding. \C A. R. A. 10.15 „Andreas Holt' Een schets van Ar nold Ulitz, vertaald door Frank v. Duin. Voor te dragen door Hetty Beck. 10.30 Orgelspel door Joh. Jong op het V.A.R.A.-orgel. II.00 „De Weg'. Een scb-Ms van Arnold Ulitz, vertaald door Frank van Duin. Voor te dragen door Hetty R^ck. 11.15 De Notenkrakers, o.l.v. Doaf Wins. 11.45 Hetty Beck draagt voor 12.00 Tijdsein 12.01 Suzan's Klein-Enscmblc o. 1. v. Julius Suzan Gramofoonmuziek. Suzan 6 Klein Ensemble 1.30 Beroemde Zangers (Gramofoonmu ziek). 1.45 „Up-to-date-jazzmuziek" spelen de Flierefluiters o.l.v. Jan van der Hjrst 2.15 V.A.R.A. Klein-orkest o.l.v. Hugo de Groot *2.45 Onderbreking voor verzorging van don zehder. 3.00 Sam de Gorter (viooh en Daaf Wins (pianoj. (3.15 Morse-tijdsein). 3.30 Mexicaansche liederen. Een causerie, met gramofoonplaten, naar gegevens van Ben Traven, door Ary van Nierop. 4.30 Na schooltijd. Rolien Numen vertelt: „Wie den nachtegaal redde", Kees Valken- stein. 5.00 Albert de Booy (zang) en Cor Steyn (orgel). 6.00 Overgang naar den versterkten zen der. 6.30 The Ramblers, o. 1. v. Theo Uden Ma6man. 6.30 Muzikaal babbeltje door Piet Tig- jers, met medewerking van Gertrud Wert- heira, cembalo. Bram Mendes, viola d amo rt, Piet Lentz, viola da gamba. Onderwerp- „Vergeten muziek". 7.10 Dr II. Peeters spreekt over het boek „Men against death" (Strijders tegen den dood) Paul de Kruif. (7.15 Morse-tijdsein). 7 30 Opera-programma door het V.A.R.A. orkest o.l.v. Hugo de Groot, mot medewer king van: Leonardo Aramosco. tenor. 8.10 Herhaling van S.O.S.-berichten. 8.12 Gertrud Wertheim, Bram Mendes cn Plet Lentz spolen oudo muziek 8.30 Operette-programma door het V. A. R. A orkest o.l.v. Hugo de Groot, met me- deworklng van Leonardo Aramesco, tenor. 9.15 Persbureau Vaz Dias. Daarna: Gramofoonmuziek. 9.30 V.A.R.A.-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 10.00 Drie Centen. Een kleine tragedie, door E Zandstra. Op te voeren door het V.A.R.A.-Tooneel o.l.v. Willem van Coppel- len. 10.50 Muzikaal allerlei, met medewerking van Cor Steyn: orgel en piano. Jules Hagenaar Jr., trompet. Joop Carlquist, Hawailan-^uitanr on banjo Jan Vogel, piano cn orgel. Eug Charmon zang en celesta Jan Mulder, saxofoon en clarinet. (11.15 Morse-tijdsein). 12.00 Tijdsein en sluiting. WA T ETEN WIJ MORGEN? voor de koffietafel. Gevulde lomaten. Bereiding: Snijd van de tomaten een kapje af cn hol ze uit. Maak een farce van het vruchtvlee6ch cn het vruohtennat, hard gekookte cn fijngemaakte eieren, een fijn gehakt uitje, schijfjes augurk, wat gehakte peterselie en mayonnaise. Vul met dit mengsel de tomaten, zet er de köpjee weer op en plaats zo op een platten schotel, die met wat frissche slablaadjes is gedekt. voor de middagtafel. Bruine ragoutsoep. Kalfsoesters. Doppers uit blik. Appelmoes. Mokkapudding. Bereiding: 6 d.L. melk, 2 d.L. roo^, 2 d.L. zeer sterke koffie-extract, 2 eidooiers, 1 pakje vanillesuiker, 125 gr. suiker, 10 bla den witte gelatine. Kook de melk met de suiker en de va nillesuiker. Klop de eierdooiers flink schui- rrfig en voeg er uiterst voorzichtig onder voortdurende kloppen de warme melk bij. Laat do massa op zacht vuur onder voort durend roeron gebonden worden. Voeg er vervolgens 't koffie-extract en de geweekte en goed uitgeknepen gelatine bij. Doe de massa in een groote kom om de afkoeling te bevorderen en roer er zoo nu en dan in om hot zakken der gelatine te voorko-i men. Breng de pudding over in een vorm zoo dra de massa drillerig begint te worden. Na het 6torten kan men het gerecht des- gewenscht garneeren met slagroom. maandag. voor de koffietafel. Schotscho maatjesharing. voor de middagtafel. Erwtensoep met. worst en kluif. Broodstruif. Bereiding: Een stuk oud witte brood van c.a. 15 c M. lengte, 3 eieren, lh L. melk, 70 gr. suiker, 50 'gr. amandelen, een citroen schilletje. Snijd de korsten van het brood en ver-» deel het in lange dunne reepen. Smeer een vuurvaste schotel met boter in en leg op den bodem eenlge reepen op een afstand van elkaar. Kook de melk met het citroenschilletje. Klop vervolgens de eierdooiers met de sui ker cn voeg hierbij onder goed roeren de kokende melk Klop het eiwit stijf en doe de saus roerende bij het stijfgeslagen eiwit. Verwijder de citroenschil. Giet een gedeelto van de saus over het brood in den schotel. Log vervolgens een tweedo laag broodree- pen ruitsgewijzo over de eerste laag. Giet er weer 6aus over en ga zoo door tot alles verwerkt is. Laat de amandelen een paar minuten ko ken, pel ze en snijd ze in de lengte in reep jes. Steek deze stukjes amandel rechtop in do bovenste laag en zet het schoteltje in een niet te warmen oven totdat het gerecht gaar cn lichtbruin is. Kistjes Vruchtenborstplaat 1 K.G. f 1.50, Va K.G. f 0.80 Kistjes Fondantborstplaat 1 K.G. f 1.30, Va K.G. f 0.70 Huizen N. C. R. V. 8.000 N.C.R.V. klok. 8.15 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Morgenconcert (gram. platen). 10.30 Morgendienst, te leiden door Ds. N. P. E. G. van Uchclcn, Ned. Herv. Predi kant. 11.00 Lozen van Chr. Lectuur. Voorgelezen wordt: „Do kluizenaar van de dalen", uit „Do klank van het loven" van Wllma. 11.30 „Rosslnlata" (gram. platen). 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Orgelconcert door Jan Zwart Uit do Luthersche Kerk, Kloveniersburgwal te Amsterdam. 2.00 Uitzending voor scholen. Voordracht door don heer F. C. van Dorp. Gedichten waar je bij lachen kunt. 2.35 „Het gebruiken van kunstmest in den tuin", door den heer A. J. Herwig. 3.15 Cursus knippen cn stof'crsieren, to geven door het Instituut E.N S.A.l.D. 315 Zenderverzorging. 4.00 Bijbollozing door Ds. J. C '-Mors, Geref. Predikant (H.V.) Zang: Mej. C. de Jager. Orgelbegeleiding: Fr Gorter. 5.00 Concert door het Arnheinsch Instru mentaal A.O.V Trio": Z. Hulleman, fluit; L. B. Doomernik, fagot; A. H. Warnars, piano 6 30 Vragenuurtje. 7.00 Politieberichten. 7.15 Persberichten Chr. Persbureau. 7.30 Vragenuurtje. 8.00 N.C.R.V.-klok. S.00 Concert door liet N.C.R.V. Strtjk-oi- kest, o.l.v Piet v. d. Hurk. Studio-orgel: S. P. Visser. 9.00 De beer K. Lantermans. „Welke boe ken moeten wij voor onze jongens en meis jes koopen?" 9.30 Vervolg concert. 10.00 Persbureau Vaz Dias. 10.30 Gramofoonplatenconcert

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 12