FEUILLETON HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct Zaterdag 25 November 1933 AMERSFOORTSCH DAGBLAD" 32 e Jaargang No. 128 TWEEDE BLAD P.T.T. ONDER DE LOUPE WRAAK DOOR BRAND STICHTING AANDUIDING TIJDELIJKE OMLEGGING VAN WEGEN VEILIGE HAVENS TWEEDE KAMER Wat kostzoo vraagt de heer v. Braambeekde vliegerij op Indië? Voortgezet wordt de behandeling van de begrooting van binnenlandsche zaken van 1934. Minister De Wilde zegt, dat bij her ziening der kieswet de kwestie der kleine partijtjes onder de oogen kan worden ge zien. Spreker is tegen stemplicht. Hier is alleen moreele plicht aanwezig. Orde en rust moeten door de overheid worden ge handhaafd, niet door particulieren. Spre ker dankt degenen die kracht, tijd, soms geld beschikbaar stellen voor bijzondere vrijwillige landstorm en burgerwacht. Spreker doet alles om de burgerwacht ge zuiverd te houden van verkeerde elemen ten. De autonomie der gemeenten bespre kend zegt Spr., dat een wetsontwerp op grond van art. 154, alinea 4, der grondwet in vergevorderden staat van voorbereiding is. De financiën van het rijk, maar ook van de gemeenten moeten in orde komen, an ders is ook het einde van allo gemcente- autonomie daar. In dezen tijd moet bijzon dere aandacht worden besteed aan de be noeming van burgemeesters. Bij burgemeestersbenoemingen wordt uit sluitend op geschiktheid gelet Spreker moet de burgemeesters controlceren, maar zoo noodig ook beschermen. Spreker betoogt dat groote centra van gemeenten vermeden moeten worden. De posten betreffende burgerwachten, bijz. vrijw. landstorm en militaire politie worden aangenomen met aanteekening dat de soc.-dem., vrijz.-dem., de heeren de Vis ser (comm.) en v. Houten (chr dem.) ge acht worden te hebben tcgengpstemd. De heer v. d. Zaal (a.r.) bepleit de be langen der noodlijdende Nederlanders in Duitschland. De heer Drop (s. d.) zegt dat aan art. 15 der Armenwet in zake openbare collecte een toepassing wordt gegeven, welke niet de bedoeling was. De heer Drees (s. d.j bepjeit meer sa menwerking der organen, welke ten, be hoeve van Nederlanders in Duitschland op treden. Mej. Groene weg (s.d.) bepleit een re geling der hulpverleening bij ongevallen, vooral in kleine gemeenten. De Minister zegt dat de steun voor Nederlanders in Duitschland hooger is dan de Duitsche uitkeeringen. T. a. v. het door mej. Groeneweg gewenschte is een regeling in voorbereiding. De begrooting van Binnenlandsche zaken wordt z. h. st aangenomen (aanteekening Sneevliet, rev. soc., tegen). De begrooting Landsdrukkerij wordt z. h. st. aangenomen. Aan de orde is de Postbegrooting 1934. Mevr. Ba k k er-Nort (v d.) vestigt de aandacht op verschillende personeelsbelan gen. De heer Bakker (c.h.) klaagt over ach terstelling van het platteland, vooral wat betreft de bezorging van couranten. De heer van Braambeek (s.d.) vraagt cijfers van wat de vliegerij op In dië aan het postbedrijf kost. De heer Louw es (lib.) wenscht verbete ring en uitbreiding van den radio-weerbe- richtendienst. De heer T i 1 a n u s (c.h.) merkt op. dat een deel van de opbrengst der gelukstele grammen bestemd is voor jeugdverccnigin gen. Dit weet niet ieder en kan niet ieders sympathie hebben. Spr. vindt het voortdu rend wijzigen der postzegels niet voor naam. De heer Weitkamp (c.h.) dringt aan op een zoo goed mogelijken radio-weerbc- richtendienst. Spr. wil verlaging van tele graaf- en telefoontarieven ten plattelande. De heer F eb er (s. d.) wenscht meer aan eensluiting van de diensttijden. De heer A m e 1 i n k (a.r.) vertrouwt dat de Zondagsdienst tot het strikt noodzake lijke zal worden beperkt. De heer van Houten (chr.-dem.) be spreekt eveneens personeelsbelangen. De heer Teu lings (r.k.) deelt in het algemeen 's ministers inzicht omtrent ra dio-omroep. Spr. is van oordeel dat de kwestie van de politiek in den radio-omroep nu wel'is opgelost. Een radio-staat6bedrijf acht spr verwerpelijk. De heer Vliegen (s.d.) betoogt dat de grens tusschen politiek en levensbeschou wing moeilijk is aan te geven. De minister losse de kwestie van den zender op, on danks den tegenstaüd van een der organi saties. Spr. wenscht te zien voorkomen, dat de radio wordt één groot draaiorgel. Spr. critisecrt het verbod van de Inter nationale door de radio. De heer Vervoorn (plattel.) wil ver schillende veranderingen in den postdienst ten plattelande. De heer Boon (lib.( hoopt dat de minis ter tot een oplossing komt in do zender- kwestie. Spr. vertrouwt dat deze minister de ge- heele radio-kwestie tot tevredenheid van de meerderheid der Nederlandsche bevol king zal oplossen. De heer Schaepman (r.k.) betoogt dat de posterijen niet voldoen aan den eisch van snelheid bij de verzending en bezor ging van dagbladen. De heer van D ij k (a.r.) juicht de ver scherpte controle toe omdat aan de Vara een breidel is aangelegd. De vergadering wordt verdaagd tot Dins dag één uur. DE MOORDZAAK TE HAELEN. Roermond, 24 Nov. Het onderzoek in de zaak tegen den in het huis van bewa ring te Roermond gedetineerden koopman P. v. R. uit Nederweert, verdacht van het plegen van den moord op H. v. Puts en poging tot moord op diens broer P. te Hae- len in den nacht van Zaterdag op Zondag 7 en 8 October j.l., is thans gesloten. Verwacht wordt, dat dc zaak in cïe maand Januari voor de rechtbank te Roer mond in behandeling zal komen. Hij heeft, zóoals reeds gemeld tot zijn verdediger gekozen mj\ F. M. Nederveen, advocaat ën procureur te Roermond. DOODSLAG TE SCHIJNDEL. F Onder groote belangstelling is gisteren voor de arrondissementsrechtbank te Den Bosch behandeld de strafzaak tegen C. J. van II, logementhouder te Oosterhout, die op 28 Aug. j.l. te Schijndel na een twist, die ging om van II.'s vrouw, J. Schelle door een revolverschot van het loven heeft be roofd. De Officier van Justitie achtte den doodslag bewezen en eisch te tegen verdach te 6 jaar gevangenisstraf. ZWEEDSCHE KROONPRINS VERTROKKEN Van Schiphol naar Malmö. Amsterdam, 24 Nov. Vanmorgen om 11.25 is de Zweedsche kroonprins Gustaf Adolf van Schiphol naar Malmö vertrok ken. Z.K.H. werd uitgeleide gedaan door den heer Thomson, havenmeester van Schiphol, met wien hij zich eenige tijd over de Nederland6ch-Zweedsche luchtvaart on derhield, waarin Z.K.H, veel belangstelling toonde Jongeman was verbitterd over zijn ouders Amsterdam, 24 Nov. Voor de Vierde Kamer der Amsterdamsche rechtbank heeft een 20-jarige opperman uit Hilversum te recht gestaan wegens brandstichting, waar door gemeen gevaar voor menschcnlevens en goederen te duchten is geweest. De jongeman bekende; zijn verhaal kwam op het volgende neer: bij was ontstemd dat zijn ouders, bij wie hij met nog zes broers en zusters in de Erfgooiersstraat inwoon de, het meisje, waarmee iiij zijn verloving had verbroken, nog steeds aan huis ontvin gen. Hierdoor ontstond \y rij ving. Daarbij kwam, dat cïe ouders beslag hadden weten te leggen op verd.'s uitkeering ingevolge de Ongevallenwet, zijnde 18 per week Verdachte kreeg daarvan geen zakgeld, wat te bezwaarlijker werd, toen zijn ouders hern weigerden eten te geven en hij dus ge noodzaakt Was dat buitenshuis te halen. Toen de jongeman Zondag 1 October thuis kwam, na verschillende café's te heb ben bezocht ditmaal had hij de uitkee ring van 18 voor zichzelf weten te be houden bemerkte hij, dat zijn ouders de provisiekast afslolen en het hem, die dien dag nog niet thuis had gegoten, onmoge lijk wilden maken nog eenige eten te kun nen vinden. Toen zou bij hém plotseling de gedachte zijn opgekomen door brandstich ting wraak te nemen en nadat zijn ouders en broers naar bed waren gegaan, stak hij gordijnen, kleeden, lampektfp enz. in de kamer oncféY* het slaapvertrek van zijn ouders in brand. Ilij zétte een deur open voor luchttoevoer en toën alles beloofde fel te gaan branden, smeet hij eert buffet, vol geladen met glas en aardewerk, onderste boven. Door het lawabi werd de familie wakker oil' ontdekte het brandgevaar. El* köh toen 'gelukkig nog tijdig--worden. inge grepen- om erger te voorkómen. De president bracht den-jóngeman onder oogen, dèt hij, zelfs wanneer hij meende verongelukt te zijn, met- dit optreden te ver was gegaan. De Officier van Justitie mr D. Reilingh was van oordeel, dat deze daad in geen verhouding staat tot datgeen, wat verd. meerlde dat hem als onrecht was aange daan. De Officier wilde er echter wel reke ning mee houden, dat verd.'s ouders onwel willend zijn opgetreden; zelfs hebben zij een hunner dochters, die verd. eens heime lijk een kop koffie had gebracht, ernstig gedreigd het huis uit te zetten. De Officier eischte tenslotte wegens brandstichting, waardoor gemeen gevaar voor levens en goederen te duchten is ge weest, één jaar gevangenisstraf, waarvan vijf maanden voorwaardelijk. De verdediger mr. Wijtenhorst wees er op, hoe verd. door zijn ouders is geplaagd en gesard, zoodat hij tenslotte tot ongeluk kige daden zijn toevlucht nam. Op het oogenblik, dat hij de daad beging, moet hij ontoerekeningsvatbaar zijn geweest. PI. riep daarom de uiterste clementie in en verzocht een geheel voorwaardelijko ver oordeeling. Een verzoek tot onmiddellijke invrijheid stelling van verd. werd afgewezen. Uitspraak 8 December. EEN BRIEF OP REIS. Als een aardige bizonderheid meldt de Midd. Crt. dat de orgineele kopy van den eersten „Brief uit een Engelschc vlieg- school', bestemd voor genoemd blad, zoek eraakl was. Thans blijkt, dat ir. Holleman op dezen, uit Reading (Engeland) d.d. 4 October verzonden, brief wel het adres van het blad, en de plaats van bestemming, rnaar gec-n „Holland" had gezet. Dientengevolge ging de brief naar Mid delburg in... Transvaal. Daar lukte 't niet en toen schreef men er daar op: „Probeer Kaap." In Middelburg-Cape arriveerde het poststuk 28 October; het was daar natuur lijk óok onbestelbaar en men schreef er op: Xie Kaap, Probeer Holland. Den 21en November bereikte de brief zijn bestemming... maar toen was liet stukje al ten tweeden male geschreven. TEGEN HET CADEAUSTELSEL. De aid. Bnssura van de Vereeni- rjino van huisvrouwen besluit geen cadeaux meer te aanvaar den. Do N.R.Ct. meldt: De afdeeling Bussum van de Nederland" sclic Verecnigin* van Huisvrouwen, welke 110 leden teit, heeft met algemeene stem men besloten orn van winkeliers geen ca deaux te aanvaarden Bij de besprekingen is algemeene verontwaardiging over het ca- deauxstclsel uitgesproken; men meende» dat thans door dezen maatregel duidelijk moet gemaakt worden, dat de huisvrouwen haar bekomst van dit systeem hebben en men hoopt, dat het Bussumsche voorbeeld tot navolging zal leiden. Bussum is de eerste gemeente, waar een dergelijk besluit wordt genomen. Dc ca dcaukwestie i6 jn de plaatselijke huisvrou- wenvereeniging aan de orde geweest; nu een groot aantal winkeliers een verkoop- actie op touw hebben gezet, waarbij aan elke koopster, die voor vijftig cent koopt, een gedrukt Bussumsch wapen wordt uit gereikt, waarvan men er tien moet verkrij gen om voor een cadeau in aanmerking te kunnen komen, werd het gevaar, juist voor de huisvrouwen, die in dezen tijd geen groote bedragen kunnen besteden, te groot geacht, dan dat men nog langer met een duidelijke uitspraak wilde wachten. DE INSTRUCTIE IN DE NIJENRODE- ZAAK GESLOTEN. Amsterdam, 24 Nov. Naar wij verne men, is liet1 vooronderzoek in de Nijcnrode zètók thatis gesloten, zoodat binnen afzien baren tijd dc behandeling in openbare te rechtzitting tegemoet kan wbrdeh gezien. GEZONKEN MOTORBOOTJE BOVEN WATER GEBRACHT Amsterdam, 24 Nov. Het motorbootje dat een dezer dagen op het binnen-IJ bij de Oranje-sluizen zonk, is hedenmorgen eloor het bergingsvaartuig Neptunes van den heer Nauta boven water gebracht en nabij Schellingwoude op het droge gezet. Het bootje zal op transport naar Kampen wor den cesteld UITVOER VAN KUNSTZIJDE EN GARENS Beperkende bepalingen voor België. Naar wij vernemen zal de Staatscourant van hedenavond een ministrieele beschik king bevatten waarbij de uitvoer van kunstzijde en garens naar België zonder certificaat verboden wordt. Certificaten zijn aan te vragen bij de internationale kunst zijde verkoopkantoor te Arnhem. De Verkeersbonden bieden hunne hulp aan De A. N. W. B en de K. N. A. C. hebben aan Gedeputeerde Staten van alle provin ciën medegedeeld, dat hen meermalen de klachten bereiken over de wijze van aan duiding van tijdelijke verkeersomleggingen, noodig voor verbetering van gemeente- of waterschapswegen, en wel meer bepaalde lijk omdat het doorgaande verkeer óf niet tijdig voor de verkeersstremming wordt ge waarschuwd de aanwijzing op een vroe gere wegsplitsing zou voor het doorgaande verkeer véél aanbevelenswaardiger zijn ge weest óf de desbetreffende aanduiding bepaald onvoldoende duidelijk is b.v. een met name genoemde brug is tijdelijk voor het rij verkeer gestremd. Uit een onderzoek, dat dienaangaande is gehouden, is gebleken, dat deze klachten meermalen gegrond zijn en dat de moei lijkheden vooral schijnen te worden veroor zaakt door de omstandigheid, dat het over heidsorgaan, dat de wegverbetering uit voert, en de tijdelijke verkeersaanduiding doet bewerkstelligen, zich niet competent acht de aanduiding voor het doorgaande verkeer aan te brengen op verkeersknoop punten min of meer ver buiten het eigen lijke ressort. In verband hiermede zouden voornoemde Vereenigingen het van veel belang voor het doorgaande verkeer achten, indien door Ge deputeerde Staten zou kunnen worden be vorderd, dat de wijze van aanduiding van tijdelijke wegomleggingen in do provincie, welke voor het doorgaand verkeer van be lang zijn, zooveel mogelijk in overleg tus schen dc betrokken instanties en den be trokken Provincialen Waterstaatsdienst zal worden geregeld. Op deze wijze zullen waarborgen kunnen bestaan: lo. dat het doorgaande verkeer ter juister plaatse voor gebeurlijke verkeersstremmin gen wordt gewaarschuwd, 2o. dat de aanwijzingen bij de begin- en eindpunten van de omlegging of op andere splitsingspunten voldoende duidelijk en op eenvoudige wijze worden uitgevoerd, vooral indien voor deze borden wordt gebruik ge maakt van de betrekkelijke voorschriften, ■welke voor den Rijkswaterstaatsdienst te dezen aanzien gelden. Het zal veelal noodig zijn, dat behalve de aanwijzingen bij de begin- en eindpunten van dc omleggingen en bij eventueele an dere wcgslitsingen op verder af gelegen punten, welke als regel voor elk geval althans voor wat de opschriften betreft verschillend zullen zijn, op tusschen gele gen Wo'gkruislngen of splitsingen van we gen richtingspijlen behooren te worden ge plaatst ter betere geleiding van het ver keer. Teneinde de uniformiteit ten deele te be vorderen, en de gedachte maatregel voor de wegbeheerders eenigszins aanlokkelijk te maken, hebben de A. N. W. B. en de K. N. A. C. zich bereid verklaard in voor komende gevallen, op aanvraag van den betrokken Provincialen Waterstaatsdienst of andere provinciale instantie, telkenmale de voor het doorgaande verkeer van belang zijnde tijdelijke verkeersomleggingen be- noodigde richtingspijlen kosteloos in bruik leen af te staan voor d duur van de om legging. IN DE SLUISKOLK GEVALLEN. Helmond, 24 Nov. Vanmorgen is de 25* jarige schippersknecht Van Dulen uit Bra- kei nabij Gorinchem bij het wekken van den sluiswachter op sluis 7 in dc kolk ge raakt en verdronken. De pet van het slacht offer werd later drijvende gevonden. Van middag was zijn lijk nog steeds niet opge haald. Alle waarachtige grootheid vraagt onze grenzenlooze overgave, opdat zij zich ten volle aan ons kan openbaren, door BASIL KING (Uit het Engelsch). „Natuurlijk is 't niet slecht", snauwde zijn moeder. „Heb ik je dat niet al honderd maal gezegd? We komen er immer3 altijd goed doorheen, nietwaar? Als we iels slechts deden, zou ons dat niet lukken". Door deze redeneering tot zwijgen ge bracht, al was hij het innerlijk er niet ge heel mee eens, keek hij met verlangen uit naar het komende feest. De Kerstdagen hadden altijd iets opwindends, zelfs voor Torn Coburn. Misschien voor hem nog meer clan voor andere jongens, omdat hij zoo dikwijls in winkels kwam. Die opwinding voelde hij al tegen half November opkomen Vanaf dat tijdstip had hij gezien, dat in de winkels met hun speelgoed, boeken, ski's, schaatsen, sleetjes en allerlei andere heer lijkheden voor kinderen, de pracht steed6 groeide. Uit dien overdaad kon hij geen keus meer doen. Eén of twee, misschien drie dingen van al dat moois maakten hem wel eens begeerig, maar de overvloedigheid was bem toch te machtig. Daarom kon hij des te beter zijn aandacht vestigen op het paar gevoerde wollen wanten, dat zijn moeder hem had beloofd, tenminste als zij, zooals zij het noemde, het te pakken kon krijgen. Den dag vóór Kerstmis was dit nog niet gelukt. Wèl hadden zij andere dingen ont vreemd: een portemonnaie, een damestasch, om inkoopen te doen, verschillende hand hoeken. pennenbakjes, eenige paren kou sen, een flesch schoensmeer, een opvouw baar rubber kinderbad, een haarborstel, een electrisch toestel om brood te roosteren, en nog een boel andere dingen, waarin een kleine jongen maar weinig belang stelt. Daarbij kwam nog dat slechts enkele van deze artikelen voor persoonlijk gebruik dienden; de re6t zou bij de eerstvolgende verhuizing in het geheim worden verkocht. Natuurlijk speelde het toeval een groote rol bij hetgeen hun in handen kwam. Zij konden de voorwerpen wel op den kop tik ken. maar van uitkiezen kon slechts in ge ringe mate sprake zijn. Op gevoerde wollen wanten hadden zij nog geen beslag kunnen leggen. Het jongetje begon er zelfs voor te vree- zen, of hij ze wel ooit zou krijgen. Als hij ze niet op den 'Kerstdag zelf had, zou de aardigheid er af zijn, want het zou lang niet hetzelfde zijn, als hij ze een week later kreeg; dan zou het geen Kerstmis zijn. Hij kon zich niet herinneren ooit Kerstmis te hebben gevierd, ook nooit dat hij naar een luxe artikel had verlangd. Dit verlangen was thans iets heel nieuws voor hem, iets dat hem verteerde. Wanneer hij er aan dacht, dat dit geluk hem tenslotte niet be schoren zou worden, knarsetandde hij, om een snik in (e houden, maar toch kon hij er niets aan doen dat zijn oogen vol tranen schoten. Niet eer dan laat op den dag vóór Kerst mis was het dat zijn moeder haar kans schoon zag. Om half zes stond het bij de toonbank, waar gevoerde wollen wanten waren uitgestald, vol met arme vrouwen, die niet eerder geld of tijd hadden gehad om inkoopen tc doen. Onder dezen bevond zich Tom Goburn's moeder, die bezig was met uitzoeken, en naar den prijs vragen „Waar is die jongen nu weer? Zijn han den groeien zoo sterk, dat ik nooit zeker ben, zonder dat hij zo heeft gepast". Met een wanhopig glimlachje in de rich ting van de winkeljuffrouw, volgde zij haar gewone tactiek van zich van de toonbank te laten wegdringen, tevergeefs naar den jongen uitziende Op het juiste oogenblik verdween zij in de opdringende, duwende massa vermoeide vrouwen, waar zij er op kon rekenen niet meer opgemerkt te wor den dan een willekeurig schaap in de heele kudde. De wanten waren verstopt in de mof, die den buit vormde van een vroegeren strooptocht. De jongen stond te wachten bij een zijdeur, waar zij hem had verlaten. Daar aangekomen, zei ze vlug op fluisteren den, bevelenden toon: „Vooruit! Gauw wat!" Snel voldeed hij aan het bevel, zich ver heugend op de „verrassing", die hem op Kerstochtend zou wachten. Toen zij de zijgang hadden bereikt, voel de de moeder dat een hand op haar schou der werd gelegd. „Wilt u even mee terugkomen?" Het werd zoo beleefd gevraagd, dat de jongen het eerste oogenblik zich niet onge rust maakte. Het 4vas een dame, die had gesproken, een dame, zooals er zoo velen waren; alleen haar toon klonk rustiger, dwingender, meer zelfbewust, dan hij van vrouwen gewoon was. Maar wat hij zijn heele verdere leven niet vergat, was de uit drukking van het gelaat van zijn moeder. Toen hij dio later ontleedde, voelde hij dat het een uitdrukking van innerlijke over gave was. Zij had het punt bereikt, dat zij al lang te voren voorzien had: het einde. Maar trots innerlijke overgave was zij, hoe wel doodsbleek wordende, besloten niet da delijk kamp tc geven. „Waarom?" „Als u meegaat, zal ik 't u zeggen". „Ik weet niet of ik dat wel zal doen. Ik moet naar huis". „Ik geef u toch den raad rustig mee te gaan. U zoudt er niets bij winnen, als u onnoodige drukte maakte". Toen een tweede dame, die even krachtig en zelfbewust optrad, er bij kwam, baande liet viertal zich een weg door de menigte. Aan de handschoenentoonbank werd plaats voor hen gemaakt. De winkeljuffrouw werd geroepen. De dame, die hen had tegen ge houden, bleef de leiding in handen houden. „Wilt u ons nu laten zien wat u in uw mof hebt?" Zij haalde de wanten te voorschijn. „Zeker die heb ik gekocht en betaald". Do juffrouw achter de toonbank vertelde wat er was gebeurd, vrouwen, die inkoopen hadden gedaan, kwamen er bij en ook eeni ge winkelchefs. „Dat is een leugen! Een leugen! hoorde het jongetje zijn moeder uitroepen, terwijl de winkeljuffrouw haar verhaal deed. „Als ik ze niet betaald heb, dan was 't alleen maar omdat ik 't vergat. Hier is 't geld' Ik zal ze nu betalen. Waarvoor ziet u me wel aan?" „Neen, nu kunt u ze niet rncer betalen. Zoo behandelen we dc zaak niet. Wilt u me maar volgen?" „Ik ga niet met u mee. Als u 't geld niet wilt hebben, dan maar niet. Laat me vrij met zijn zoontje naar huis gaan". Haar gillende stem verraadde de hulpe loosheid van een vrouw, die in den greep was van een meedogcnlooze macht. Een winkelchef legde zijn hand op baar schou der om haar te dwingen te doen wat haar werd verzocht. „Blijf van mijn lijf af!" schreeuwde zij. „Als ik mee moet, kan ik dat doen ook zon der dat u me de kleeren van 't lichaam scheurt. Begrepen?" Nu was voor den kleinen jongen de maat vól gemeten. Den winkelchef aanvliegende, schopte hij hem tegen tie schenen. „Sla mijn moeder niet. Pas op, hoor!" Een tweede winkelchef trok den jongen achteruit. Sommigen uit het publiek lach ten. Anderen vonden het zonde en jammer dat een vrouw van d&t 6lag een kind had met zoo'n lief gezicht. Dadelijk daarop bevonden zij zich weer in het gewoel der menigte cn begaven zich naar een achter in het magazijn gelegen gedeelte. De jongen, die niet huilde, maar hijgde alsof hij na een langen 6nelloop was uitgeput, hield zijn moeder bij haar rok vast; aan haar arnlerc zijde had een der da mes haar bij den arm. Hij zag dat zijn moe ders hoed op één oor stond, en dat een lok van haar donkere haar was losgemaakt Dit beeld bleef in zijn geheugen gegrift, en ook dat dc winkelende menschcn, wien de schande van hem en zijn moeder tegen de borst stuitte, overal waar zij passeerden, ruim baan voor hen maakten. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 5