B. KRAAL CH.GIESEN II SLIP-OVERS Marktberichten ia. fel R H. OOSTERVEEN SNELTAX PREDIKBEURTEN 9]4 uur: Ds. van Montfrans. 9j4 uur: Ds. Warners, 9\'% uur: Ds. v. d. Graaf. wa 7 eten wij morgen? Radioprogramma Langestraat 42 - Tel. 77 UTR.STRAAT 41-43 Nieuwe Uitgavee Onze Postvliegers onderweg NAAR 6 cent I ">1354 |>of743 G. LENSINK BIJ petfledezh^dsch'jcuulfmia Amersfoort Zondag 3 December 1933. SL Joriskerk. 10 uur: Dien9t 6 uur: Dienst. Emma Kerk. 10 uur: Dienst 6 uur- Ds. J. G. W. Goedhart van Zeist (Jeugduionst). Nieuwe Kerk. 10 uur: Dienst G uur: Dienst. Bethelkerk. 10 uur: Klnderkark. Gasthulskerk. 10 uur: Dienst Wijkgebouw Monnikenpad. 10 uur: Kinderkerk. Gebouw „Het Sluisje.'* 10 uur: Kinderkerk. Vrijzinnig Hervormden. (Luther8cho Kerk). 7 uur: Ds. Dikboora. Remonstrantsche Kerk. 10}£ uur: Dr. Miedema. Doopsgezinde Gemeente. Geen diepst Evangelisch Luthersche Kerk. 10% uur: Ds. de Jongh. Vrijz. Jeugdgemeenschap. Theos. Loge, Geen dienst Geref. Kerk (Zuidsjngel). 10 uur: Ds. Popma. 5uuf: Ds. Schouten. Geref. Kerk (L. Vrouwestraat). 10 uur: Ds. Schouten. bl/3 uur: Ds. Popma. Geref. Kerk in Herst Verband. 10 uur: Ds. Vermaat van Baarn. 4 uur; Ds. Vermaat. Christ. Geref. Kerk. 10 uur: Ds. W. P. v. d. Kodde, emer. pred (e Delft. bl/i uur: Ds. v. d. Kodde. Donderdag 7 December, V/* uur: Ds. H .Vel erna van Drachten. Geref. Gemeente. Gebouw C. J. M. V. Stoovestraat. 10 uur: Godsdienstoefening, uur: Godsdienstoefening. Vrije Geref. Gemeente. (Muurhuizen 63; uur: de heer W. Blaak van St. Fillps land. 5 uur: de heer W. Blaak. Oud-Kath. Gemeente, ft Zand 13). 10 uur: H Dienst Universeele Eeredienst (Soefi-beweging). Toonzaal Sierkunst. 11 uqr: Dienst; onderwerp: „Bedacht zaamheid." Vrije Kath. Kerk. (Theos. Loge, Regentesselaan 21). 10y* uur: Gezongen Mis. Leger des Heils (Langeatraat 94). 10 uur: Heiligjngsdienst. 4 uur: Openluchtsamenkorast 8 uur: Openbare samenkomst. Christian Science ('t Laantje 3;. 10>j uur: Ilollandsche dienst. De Amersfoortsche Bergkapel. Regentesselaan 21. Geen dienst. BUITENGEMEENTEN. Baarn en Eembrugg*. 10 uur: Ds. Kievit. 6 uur: Ds. Blaauwendraad. Barneveld. 5 uur: Ds. Batelaan. Hoevelaken. 9Vi uur: Ds. Mulder. 2 uur: Ds. Mulder. Hoogland. Lensden. 10 uur: !)s. Hofstede. Nijkerk. 5 uur: Ds. van Moptfrans van Barneveld. Scberpenzeel. 9V% uur: Ds. Warmolts 0 uur: Ds. Warmolts. Soest Oude Kerk. 10 uur: Ds. van Schaick. 0 uur: Ds. Groeneveld. Emma-Kerk 10 uur: Ds. GroenevelcJ. 6 uur: Ds. van Schaick. Soest Vrljz. Godsdlenstigen. Geen dienst Soesterberg. 10 uur: Ds. Tpipstra. 6 uur: Ds. Tuipstra. De Vuursche. 10 uur: Ds. Pannebakker van Amersfoort. Woudenberg. 9y% uur: Ds. Klomp. 2 uur: Ds. Klomp. EEN LIJK GEVONDEN. Van de vermiste ingezetene van Maarsseveen. B i 11 h o v e n, 1 Dec. Bij een heden voor middag alhier gehouden drijfjacht in do boeschen, behoorondo bij liet landgoed Ho verestein, werd door óén der drijvers in een dichtbegroeid jong sparrenbosch het in ver fen staat van ontbinding verkeerend lijk gevonden van een man, van naar schattin ogeveer 50 jaar oud, terwijl dicht in de na bijheid van het lijk een hecrenrijwicl stond Eén der beenon van het lijk was oen kunst' been, terwijl het rijwiel een vast pedaal bezat. Van do vondst werd de politie al hier in kennis gesteld, die vermoedde, dat dit lijk misschien kon zijn van den sedert Mei j.J. vermisten ingezetene van Maarsse veen, zoodat men van deze vondst kenni gaf ten gemeentehuize aldaar. De politie uit Maarsen met een familie lid van den sedert Mei verdwenen persoon kwamen naar de plaats van vinding ên zij herkenden in het gevonden lijk den persoon J. B., oud vijftig jaar uit die gemepnte, wel ke sedert 10 Mei j.l. vermist werd. Gezien de houding waarin het Ijjk werd gevonden behoeft aan misdrijf niet gedacht te wor den. Het lijk werd ter plaatse gekist en van hier naar Maarssen gevoerd. POPULAIR CONCERT VAN HET U. S. O. Het programma. Het programma van liet eerste der door het U.J5.Ü. te geven populaire concert, op Maapdag 4 December luidt als volgt: 1. Ouverture tot de Opera „Willem Teil' Gioacchino Rossini (1792—1868 2. Aria voor sopraan uit: „de Barbie van Sevilla". G. Rossini 3. Invitation 5. la valse (Uitnoodiging tot den dans). C. M. von Weber (1780—1826) Pauze. -L Balletmuziek uit de opera „Fuust". Cli. Gounod, (1818—1893), a. Mouvement de Valse. b. Adagu c. Allegretto. d. Moderato macsto so. e. Moderato enn moto. f. Al legretto. g. Allegro vivo. 5. Ballado du Roi de Thujé et fix di byoux. (zang met orkest). Ch. Gounod 6. Twee elegische melodién voor strijk orkest op. 34. E. Gries, a. „Hartzeer". (1813-1907) b. „Laatste lente". 7. „Espana" Spaansche rhapsodic. E. Chabrier. (1811 -189 Ir TREIN BOTST TEGEN VRACHTAUTO. Een ongeluk op een unbewaakten overweg. Soest, 1 Dec. Hedenmiddag is de trein vap het lokaallijntje Utrecht-Baarn, die on geveer tien minuten voor en te Soest pleegt aan te kpmen, aan den Ossen dam weg (on be waakte overweg) in hotsing gekomen met, een groote zeswjeligc vrachtauto van de expediteur II. Hoekstra, die oen dienst on derhoudt tusschen Devepter en Amsterdam De zwaar beladen vrachtauto werd op zij ge schoven en wel zoodanig, dat dc truck tegen het ter plaatse aanwezige hekwerk werd ge drukt. Eén der inzittenden werd door glas scherven bloedend aan het gelaat verwond terwijl de ander ongedeerd bleef. Dc trein had tengevolge van de botsing een flinke vertraging en dat géli eveneens voor den trein, die jn de richting Baarn komt. De wagen vormt hij den Ossendamweg, waar de bestrating in t voorbijgaan opgemerkt al geruimen tijd zeer veel te wenschen over laat, een ernstig verkeersobstakel. KAAS-OVERZICHT. Hoewel wij niet met zekerheid kunnen zeggen, wat do hoofdreden wel zou kunnen zijn, een feit. is hut, dat dc handel op rij wel alle kaasmarkten trager was dan 8 .cn 14 dagen geleden, en hiermee gepaard ging een lager prijsniveau. Strekzaum werd de aanvoer verkocht. liet voorheen meer voor komende „knas-mee-naar huis-nemen" komt thans bizonder weinig meer voor. Wellicht heeft dit op den duur niet veel voordcel ge geven en dan moeder de vrouw, die de kaasplankon al schoon had gemaakt, raakte liet goede humeur wel eens 'li poosje kwijt, als de boer met een gehuelc vracht kaas weer „thuis" kwam. Zoo iets kan ook een factor zijn, om de zaken lor markt af te doen. Voor zoover ons bekend, word nergens tot 30 ct. per pond betaald. Hierbij moet worden opgemerkt, dat de kwaliteit ook in dalende lijn gaat. Geheel vertrouwde gras kaas, ze komt in steeds minder aantal wagens aangevoerd. Bij veel kaas is reeds grasmelk vervangen door melk van dc stal len, zoodat oen gedeelte van den aanvoer reeds hooikaas is. Kr werd nog tot 28 it "9 ct. botanici, nuiar ook deze prijzen bepaal den zich slechts tot énkele wagens. Wij hebben geen nieuws kunnen opsporen wat betreft de onderhandelingen van ons land met Duitschland. Kr.wordt aan ge wérkt. Op 31 Dec. is het.de laatste dag van het thans geldende handelsverdrag. Wat zal ons do toekomst brengen? Hopen wij, dat de hceren Mr. Molenaar e.a. een bevre digend resultaat hebben kunnen bereiken. Export van onze zuivelproducten naar Duitschland is niet alleen voor den land bouw, maar tevens voor den middenstand een gróót belang. ZONDAG. Voor de koffiefafeL Cromesquis van kaas. 50 gr. bloem, 00 gr. boter, 2 d.L. melk, 3 eieren, 250 gr. geraspte oude- of Parme- zaansche kaas, paneermeel, Delftscho sia olie of Delfrile. Voor het bakdeeg: 90 gr. bloem, wat zout, 2 eetlepels sla olie, d.L. bier, 1 stijfgeslagon e'wjt, Vermeng do 90 gr. bloem met het zout, de slaolie en het hiér lot een gladde massa en meng er op het laatst eon stljfgeslugen eiwit door. Bereid van de 30 gr. bloeip, de boter en du melk. oep dikke saps. Vcirpeng dezje mot 2 eidooiers en dc geraspte kaas. Vorm san dit mengsol na bekoeling balletjes. Haal deze door eon losgeklopt ei en pa neermeel en daarna door het bakejeeg. Buk ile cromesquis vlug in het hepte yet bruin, Laat zo even up grauw papier uitdruipop en gameer ze met een takje peterselie. Voor de middagtafel. Kerriesoep. Varkopsbaas. Brussolsch lof. Gestoofde peren, Blanc manger met inpizonu. Bereiding G d.L. room, 4 d.L. melk, 150 gr. amandelen, Vi stokje vanille, 100 gr. suiker, 100 gr. maizena. Pel de amandelen, maal ze fijn en laat zo met liet vanillestokje eenige uren trek kop in liet kokend warrpe mengsel van room en melk. Zoof de vloeistof daarna door eep neteldoek japje en wring hot uit. Los (to suiker op in de yjqpjstof, Ajs deze voldoende afgekoeld is, de maizena ep roep aanmengen en onder voortdurend roeren tot puddingdikte inkoken. MAANDAG. Voor de koffietafel. Spiegeleieren met ham. Voor de middagtafel. Irish stew. Droge rijst roet boter en suiker. Bereiding. 1 K.G. schapenvleesch, 12 aardappelen, 4 uien. 3 winterwortelen, eon paar takjes petersol je. peper en zout. Leg onder op don bodem van een vuur vasten schotel een laag gesneden uien, daarna een laag in plakjes gesneden aard appelen, vervolgens" een laag in piukjes ge sneden vleesch, daarna eon laag gesneden wortelen. Ga zoo voort lot de voorraad op is, maar zorg, dat de bovenste lang uit aardappelen bestaat. Strooi tussch -n elke laag wal zout en op de vleeschlaag even eens' wat peper. Overgiet het geheel met zooveel kokend 'Water totdat alles juist onderstaat.' Plaats éen schotel met een deUSél er op in Hen oven én laat het ge recht daar twee utn stoken Rookworst Tieleman Dros. Rookworst Noack. Eerwtensosp met kluif. Erwtensoep met worst. HOEDEN, PETTEN OVERHEMDEN DASSEN SOKKEN SJAALS HANDSCHOENEN SLOBKOUSEN SLIP-OVERS KAMERJASJES De gril van Marion de Greeff, door Marie Schmitz. Uitg. v. Holkcma en Warendorf's U.M., Amsterdam. Marion de Greeff moet gevoeld hebben, lat hel loven zonder inhoud een vloek is, ook loon zo blijkbaar opging in het leven dei moderne meisjes: wat rondhangen thuis, teaon en dansen, schouwburgen en oncertcn, wat nuttelooze werkjes waar nie mand wat bij had. leegte, verveling. Want ad zij dat niet. dan zou zo niet zoo grif zijn ingegaan op de advertentie van den kunstschilder, die hulp in zijn gezin zocht, dat leed onder de ziekte van zijn vrouw. En daar bij Jan Kees van Goyen. in dat een zame huisje in de heidestreek, hervond ze zich zelf, zon en vreugd om zich spreiden de, in hot aftakelende gezin, waar Josiontje lo moederlijke taak niet kon vervullen, die Marion nu zoo schitterend waarnam. Hier werd ze zich bewust een taak te kunnen ervyllen als schrijfster van kjndêrverlia- en. waardoor haar leven inhoud kreeg. Marie Schmitz heeft die evolutie in het weeldekind Marion met veel warmte be schreven en daarmee een wijze les gegeven aan zoovele jonge meisjes die zoo doelloos zich laten leven zonder zelf deel te hebben aan dat loven. En daardoor is dit boek een aarde vol bezit voor oudere meisjes, die er een grooten steun in kunnen vinden voor een gezonde levensopvatting. Hilversum. Zondag 3 December. V.A.R.A. 9.00 Postduivonberlcbten en voetbalmede- deelingen. 9.03 Tuinbouwhalfuurtje. S. S. Lantinga spreekt over: „Fruitteelt in kassen". 9.30 V.A.R.A.-orkest o.l.v. Hugo de Groot 10.10 Nieuwe Socialistische dichtkunst. De Poëzie in de vlammen! (Een keuze uit het verbrande werk van Duitsche dichters) Vertaald en voor to dragon door Martlen Beversluis. 10.30 V.A.R.A.-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 11.00 Albert Einstein, Ernst Toller, Sacco en Vanzetti op gramofoonplaten (afgewis seld door grarnofoonmuziek). 11.30 V.A.R.A.-Orkest o.l.v. Hugo de Groot. A.V.R.O. 12.00 Concert door het Omroeporkest on der leiding van Nico Trcep. 2.00 Boekenhalfuur Dr. P. II. Ritter Jr bespreekt: „De ijzeren greep", door Alie van Wijhe-Smeding. 2.39 Aansluiting met het Concertgebouw te Amsterdam. Het Concertgebouw Orkest o.l.v. Eduard van Beinum en lgor Marke vitch. Solist: Wladlmir Horowitz, piano. 4.00 Grarnofoonmuziek. 4.45 Sportuitslagen Vaz Dias. Grarnofoon muziek. V.A.R.A. 5.00 V.A.R.A.-Kinderkoor „De Krekeltjes' o.l.v. Leida Hulsrher zingen" St. Nicolaas Versjes. Aan dep vleugel. Jo Kickhefer. 5.15 Uitzending voor kinderen „Op het bopze eiland". „Het St. Nicolaasfeest". 5.45 V.A.R.A. kinderkoor „De Krekeltjes" p.j.v, Leida Ilulscher zingen. St. Nicolaas verjes. Aan den vjcqgel: Jo Kickhefer. V.PR.O. 0.00 Halve uren met boeken. Onderwerp: De Bijbel in de Nederlandsche Letterkunde. Spreker: Dr. K. F Proost, R'dam. 6.45 Kerkdienst uit de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden te Beverwijk. Spre ker: Ds. H. A. En klaar, Den Helder. A.V.R.O. 8.00 Nieuws- en sportberichten V. D. 8.15 Concert door het Omroeporkest onder leiding van Nico Treep. Solisten" Hélène Cnls. sopraan cn Jac. van der Woude, viool. 9.00 Praatje door W. Voet. 9.10 „De lichte Muze zwaait haar staf!" Grarnofoonmuziek). 9.45 Kovacs Lajos en zijn orkest. 10.30 Grarnofoonmuziek. 10.45 Kovacs Lajos. 11.30 Grarnofoonmuziek. 12.00 Tijdsein en sluiting. K.R.O. 8.30 Morgenwijding door Pater Loctpr A, Winkel. N.C.R.V. 9.30 Orgelbespeling dóór den heer P. Leenders. Mzn. 9.55 Kerkdienst uit de Ned. Hqrv. Kerk Oranjekerk) te Utrecht. Voorganger: Ds. Jhr. J. L. A Martens van Sevenhoven, Ned. Ilerv, Predikant te Utrecht. Organist: de heer P. Leenders Mzn. 12.15 Gevvijdo muziek. Advent program ma (Grarnofoonmuziek). K.R.O 12.15 Lunchconcert, door do K.R.O.-Boys, o J.y. Piet Lustenhnuwer. 1.00 „De priester en de vrije jeugdvor rnlng". door Rector J. van Galen. I.20 Vervolg concert. 2.10 Boeken en schrijvers, door Jan En gelman. 2.30 Ifet. Waleson-Kuartet, bestaande uit Dick Waleson. eerste viool; Nap de Klijn, tweede viool; Giel Smit, alt; Guillaume Hesse cello. 3.00 Grarnofoonmuziek. 3.30 Hel Waleson-Kwaret. 4.00 Ziekenlof uit Bloemondnal. N.C.R V. 5,00 Gewijdo muziek. Duetten, lo zingen door mevr. F. de Wolf—Wpite, alt; Tjalko Vellinga. tenor. Orgel: Ferd Kloek. 5.50 Kerkdienst uit do Geref. kerk (Ra phaölpleinkerk) te Amsterdam-Zuid Voor ganger: Ds. C. J. Sikkel Ger. Predikani Organist: uo heer A. M-ijer. 7.45 Gewijde muziek. (Gramofoonplaten) K.R.O. 7,45 Sportuitslagen van de K.R.F. 7.50 „Land en volk van den Boven-Nijl door Des P Juljen. 8,15 Eerste Folkloristische avond gearran geerd door D. Wehrens. rn.m.v, Hetty Aasou Betsy Wehrens, A. I. Meinema; Willy d Ablaing; Fred. Boshart; Gerard Meussen; Lei Hendrjkx, Iz, A. J. de Wilde; J. J. van Deinse. Het K.R.O.-Orkest, o.l.v. Johan Ger ritsen. Plm. 9.05 Nieuwsberichten van Vaz Dias. P!m. 10.20 Nieuwsberichten van Vaz Dias, 10.40 Epilopg door het Klein Koor, o.l.v. Jps, H. Pickkers. Maandag 4 December. Hilversum. A.V.R.O. Algemeen programma. 8.00 Grarnofoonmuziek. 10.01 Morgenwijding. Lezen: Psalm 42. Zingen: Gezang 27:1; Vluchtheuvelzangen 30:1. 10.15 Grarnofoonmuziek. II.00 Orgelconcert door George Stam. So list: Vincent van Bers, tenor. 12.00 Concert door Kovacs Lajos en zijn orkest. 1.30 Aansluiting van het Gebouw voor Kunsten cn Wetenschappen te Den Haag. De ontvangst van St, Nicolaas. 2.00 Grarnofoonmuziek. 2.30 Kamermuziek door het Gertler-kwar- tel. 3.15 Grarnofoonmuziek. 4.00 Piano-recital door Judith de Leeuw. 4.30 Causerie door Max Tak (geïllustreerd door grarnofoonmuziek). „Do Koning der Rhapsodieën": Franz Liszt," 5.30 Orgelconcert door Pierre Palla m.m v. Henk Viskil. tenor en het Mandollnege- zelschap „Crescendo" te Den Ilaag (dir.: Hans v. d. Bogert). Rijstvog Snip IJSVOgCl Pelik... 30-11 23—11 Amstordara 1-12 30-11 23-11 Marseille 3ü11 1—12 Rome 24-11 Athene Mersftinatruh 29-11 25-11 Cairo Gaza 28-11 26-11 Ruthawells Bagdad 27—11 27-11 Boeshir Pi ask 26-11 28—11 Karachi Jodpoei Allahabad 25-11 29-11 Calcutta 24-11 1—12 Rangoon 23-11 30—11 30-11 Rumdtok 1—12 Alor Sta» Singaftore Medan 22—11 29-11 Batavia 22-11 29-IJ Vertrek van het eerstvolgende post vliegtuig van Amsterdam 7 December. TAXI NOODIG? EVEN EEN TELEFOONTJE per K.M. BEKWAME I CHAUFFEURS ■- CHAUFFEURS Ondernemer Hoogcweg 49. Konlnginnelaan 20. LANOE8THAAT 26 LEUSDERWEG 26. SOESTERWEG 86. i doos 20 ct.— tube 55 en 60 ct. 7.00 Victor E. van Vriesland geeft een toelichting tot zijn, ter gelegenheid van het ao lustrum van net Rotteraamsch Studen ten Corps geschreven stuk „De Haven stad". 7.15 Grarnofoonmuziek. 7.30 Viool recital door Alexander Mos- kowsky (Aan den vleugel: Egbert Veen). 8.00 Nieuwsberichten Vaz Dias. 8.05 Opera-concert door leden van de N,V. Italiaansche Opera; het Omroep or kest; het geheel o.l.v. Vincenzo Marini. In de pauze; Gratïiofoonmuziek. 10.45 RadiÓMooneel. Cyclus „Toppen van het Verleden". V. Studio-opvoering van „24 Augustus 1572", hoorspel door P. II. van Moerkerken, Spel leiding: Komrper Kleijn. 10.45 Grarnofoonmuziek. 11.00 Nieuwsberichten Vaz Dias. 11.10 Aansluiting met Grand Hotel Restau rant „Central", Den Haag Jancsi Baloch cn Ujn Hongaaióche Zigeuner-orkest. Dans muziek door het ensemble Lennaitz. 12.00 Sluiting. Huizen. nc.r.v. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Moruenconcert (Gramofoonplaten). 10.30 Morgendienst, te leiden door ds. A. C. Diederiks, Ned. Ilerv. Predikant. 11.00 Lezen van Chr. Jeotuur Voorgele zen wordt: „De kluizenaar van de dalenk" uit „Do klank van het leven" van Wilraa. 11.30 Grarnofoonmuziek. 12 15 Grarnofoonmuziek. 12.30 Orgelconcert door Jan Zwart uit de Luthersche kerk, Kloveniersburgwal te Amsterdam. 2.00 Uitzending voor scholen. Spreker: De heer II. C. Beekman. Onderwerp; „Koesasi; het leven van een Indischen schooljongen". 2.35 Qrainofoonmuzjek. 2.45 Wenken voor de keuken door mevr. M. Adrian-^Merckens. „Lekkernijen van marcepein". 3.15 Cursus knippen en stofversioren, te geven door het Instituut E.N.S.A.I.D. 3 45 Verzorging van den zender. 4.00 Bijbellezing door ds. H Visser, Chr. Geref. Predikant Zang: Mej. C. de Jager. Orgelbegeleiding: M. F. Jurjaanz. 5.00 Grarnofoonmuziek 5.15 Duetten, te zingen door; mej. Mach- teld Hagenbeek, sopraan; mej. Henriette v, d. Kamp, alt. Aan don vleugel; mevr. J. Otten—Van Warmelo. 6.30 Vragenuurtje. 7.15 Persberichten Chr. Persbureau. 7.30 Vragenuurtjp. 5 00 Concert door de Arnherasche Orkesl- vereeniging, o.l v. Jaap Spaanderman. So list: Nico van der Stad, cello. 9.00 Roffelrijmen-halfuurtje door Leo Lens. 9.30 Vorvolg concert. 10.00 Persbureau Vaz Dias. 10.30 Gramofoonplatenconcert.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 12