Gesprongen Handen Purol MASSA'S SCHILLETJE ta.M.RN. OOSTERVEEN DE VERKIEZING VOORDE KAMER VAN KOOPHANDEL HOOGERE HANDELSSCHOOL IN GEVAAR 'T IS HEEL BAR ZOO VEEL ALS GEVRAAGD WORDT IN DE SLIJTERIJ HAVIK 41 - TEL. 292 Langestraat 42 - Tel. 77 Hoe wordt de uitstag van de stemming berekend Telkens bereikt ons de. vraag, hoe toch de uitslag van een stemming voor de Kamer van Koophandel berekend wordt. Wij zullen in het volgende trachten, om daarvan ecni- gen indruk te geven. Er wordt gestemd volgens voorkeur. Op een biljet met b.v. 0 namen van caudidaten, waaruit er 5 gekozen moeten worden, sternt dus do kiezer door nummering van 5 dei 9 namen in de volgorde van zijn voorkeur. Zoo n stembiljet kan er dus b.v. aldus inge vuld uitzien: Aerts, J. Ky Bok P. de; Cremer, G. 5; Dik, M. J.; Evers, O. 1; Flinck, P.; Groen, K. T. 4; Haas, F. de; lmpe, J. v. 2. Nu telt het Hoofdstembureau alle billet- ten op, waarop Aerts No. 1 staat; alle, waar op Bok no. 1 staat; enz. Na die eerste tel ling is dus bekend, hoeveel billeten iedere capdidaat kreeg, waarop hij No. 1 staat. Laten we eens aannemen dat er te za- men van alle candidaten zijn totaal 900 gel dige billetten of stemmen. Nu gaat het Stembur. eerst het kiesauotient berekenen en wel aldus: er zijn 5 zetels te vervullen en er zijn 900 geldige stemmen. Het aantal zetels (5) wordt vermeerderd met 1, d.i. dus 6; 90S wordt gedeeld door 0 dat geeft 151\a; die breuk wordt verwaarloosd en het getal vermeerderd met 1, dus krijgt men 151 1 152. Elke der candidaten, tiic nu tenmin- 152 billetten verkreeg, op welke hij no. 1 staat, is gekozen. Laat de uitslag eens zijn: Aerts 100, Bok 21, Cremer 32, Dik 18, Evers 279, Flinck 50, Groen 129, de Haas, 88, van lmpe 131. Dan zijn dus gekozen Aerts en Evers die als overschot het meerdere boven het kiesquotient 152) hebben 8 en 127, dus Evers heet grootste overschot. Nu worden de bil letten van Evers eerst genomen, dat zijn er dus 279 en uitgeteld op wie elk dier bil letten no. 2 staat: is dat Aerts (die immers al gekozen is), dan wie no. 3 staat. Billetten waarop alleen Evers als no. 1 stond of al leen Evers als no. 1 en Aerts als no. 2 cn meer niet, vallen af. Laten we aannemen, dat er dat 75 zijn. Dan blijven er dus van dc 279 nog 201 te verdeelcn naar de no.'s 2. Nemen we eens aan, dat Van lmpe daar van 181 krijgt, waarop dus hij als no. 2 stond. Dan vermenigvuldigt het Stemb. die 181 met 127 overschot) en deelt die uit komst door 201 (overdraagbare stemmen). Dat wordt dus 114 (met verwaarloozing van de breuk). Nu neemt het Stembur. van die 1S1 billetten er de bovenste 114 af, welke Van lmpe er bij krijgt, dus bij dc 131, die hij al had met no. 1; hij heeft dus nu teza men 215 dus het kiesquotient 152 plus een overschot van 93. Ook Van lmpe is nu ge- koy.n. Zoo worden al de uitgetelde billetten omgerekend en daarna bijgeteld. Achtereen volgens worden zoo de candidaten gekozen. Zijn op die wijze alle eerste en latere over schotten verdeeld en zijn or dan b.v. nog maar totaal i candidaten gekozen, dan valt de candidaat met het minste aantal stom men at, dat is dus in dit geval Dik met 18 stemmen en worden die 18 stemmen uitge teld op wie daarop no. 2 enz. staat. Zijn wc er dan nog niet, dan doen wc hetzelfde met Bok (21 stemmen) en zoo vervolgens. Ziedaar dus in korte trekken aangegeven, hoo de berekening van een stemming voor de Kamer van Koophandel geschiedt. Dit systeem dat eenigszins ingewikkeld lijkt berust op een poging om tegelijk aan voorkeursysteem cn evenredige vertegen woordiging een oplossing te geven. In elk geval blijkt er wel uit dat het waarde heeft, oni zijn billet verdér te num meren dan alleen met no.. 1 wil men het langer in de telling doen doorwerken. Deze telling geschiedt alleen door het Hoofd-stcmhureau. Dc gewone stembureaus in do verschillende plaatsen doen niet an ders dan do ingeleverde billetten tellen en dan zon spoedig mogelijk verpakt bezorgen Dij het centrale Honfdstembureau. Dit Hoofdstembureau vergadert a.s. Donderdag 7 December om 19.00 uur in het gebouw der K. v. K MANNEN OMGEKOCHT OM ZIJN VROUW TE VERMOORDEN. Tot 2 jaar veroordeeld. 5 Dec. Vandaag deed liet gerechtehof uitspraak in de zaak tegen den 43-jarigen landbouwer H. S. te Amersfoort en bevestigde het vonnis van den rechtbank te Utrecht, waarbij hij was veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf met aftrek van voor arrest wegens het feit dat hij in Dec. 1932 twee mannen heeft trachten om te koopen om zijn vrouw te vermoorden. De proc. gen. had eveneens bevestiging van het von nis gerequireerd. Voor de rechtbank had de man volledig bekend, doch voor het hof beriep hij zich er op, dat hij in eon vlaag van verstandsverbijstering had gehandeld. BURGERWACHT. Successen op schietwedstrij den. Op de ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan der burgerwacht Bodegravon ge houden schietwedstrijden werd ae Amers foortsche Burgerwacht in den korpswed strijd po. 4 met ?42 punten. In den eere- korpswedstrijd werd zij no. 2 met 148 pun ten. In do wedstrijden personeel© baan werden de heeren L. Serré en H. v. d. Vlugt alhier respectievelijk no. 9 en 10 Hoogste korpsschutter met 50 punten wer den de heeren E. H. Bergsma cn H. Vial alhier, welke laatste tevens beslag wist te leggen op een dagprijs. OUDERMIDDAG VAN DE MEISJESSCHOOL. Kinderen verrichten werk ten bate van andere kinderen. Men schrijft ons: Ecu huiselijk feest als St. Nicolaas, dat ook als schoolfeest huiselijk, d.w.z. aan huis lin dezen aan de school) gebonden behoort to blijven, waar dit maar even mogelijk is, biedt uiteraard geen stof voor de pers en er zou ook ditmaal niet in het openbaai van gewaagd worden, wanneer niet de tijds omstandigheden er aanleiding toe gaven. De dagen van moeite en zorg welke dc mensch in maatschappij thans doormaakt versterken gelukkig niet uitsluitend zijn drang tot handhaving van zicluelven en zijn alernaasten, maar geven tevens gereede aanleiding het oog te richten op ruimeren kring. Het is nu een tijd om het jonge ge slacht bij te brengen, dat er plichten zijn buiten de zorg van zijn persoonlijk heil en dc maand December accentueert dat hij uitstek. Vandaar dat hoofd en onderwijze ressen van school 9, daarin bijgestaan door de Oudercommissie, gemeend hebben van het St. Nicolaasfocst dit jaar iets te moe ten maken in anderen geest dan te voren, zij het met behoud van het huiselijk karak tei. Hetgeon bij vorige gelegenheden be perkt bleef tot den dag van 5 December voor de leerlingen, beperkt ook in program ma tot het traditjoncelc, is ditmaal, uitge breid tot drie bijeenkomsten: een voor proef van de pracstaties der leerlingen aan de oudere op Zaterdagmiddag 2 Dcc. 1.1., het eigenlijke schoolfeest op Dinsdag en ton slotte, mot goedvinden van autoriteiten, een herhaling van het programma voor be langstellenden op Woensdagmiddag, waar van de opbrengst wordt ufgedragon aan het plaatselijk Crisis-Comité, met de bedoel!g, dat daarvan in aanmerking komende kin deren op ecnigerlei wijze zullen prof.toe ren. Aldus zullen kinderen mede (iets hebben vcricht ten bate van kinderen. Deze gedachte werd Zaterdagmiddag dooi den lieer Van der Kleyn, lid der Oudei- commissic in een koi-te toespraak tot do oudere uiteengezet De bijeenkomst bood echter gelegenheid tot nog iets andere. Dc heer Van der Kleyn maakte zich te vens tot tolk der Ouder-commissie en de ouders om Mej. Bruns, dio wegens huwe lijk de school als onderwijzeres gaat ver laten, dank te brengen voor hetgeen zij als zoodanig heeft gedaan in het belang hunnei kinderen. Spr. gaf, hierbij onmiddellijk aansluitend uiting aan aller groote voldoe ning, dat Mcj. do Looze, die September I I. ap wachtgeld was gesteld, dtzer dagen door het Gemeentebestuur met ingang van 1 Januari wederom aan deze school is he noemd en heette haar ract enkele welge kozen woorden op nieuw hartelijk welkom. Vóór cn na deze toespraak werd de ge acrale repetitie gehouden van het Dinsdag en Woensdag uit to voeren programma, be staande uit drie kleine nummers (.Harle kijntje", „Een maaltijd" cn „Wasscherijcn"). gevolgd door „De tooverfluit", welks magi sche werking dc volgelingen tot danswoede engt, en tenslotte het reeds jaren geleder, vertoonde „De drie wenschen", een en ander met begeleidende koorzang. De leidsters van tleze vertooningen hadden opnieuw veel werk gemaakt van een eenvoudige, doch uiterst smaakvolle aankleeding, wederom be- vcstigendo In welk 'n goeden geest aan deze school wordt gearbeid. De ouders waren ia ruimen getale opgekomen en gaven waar dit maal niet vooraf aan huis inzameling van giften had plaats gehad, doch ter plaatse een beroep op hen werd gedaan, van hunne in genomenheid met opzet en-uitvoering zeer tastbaar blijk door hunne bijdragen, waar voor de heer van der Kleyn allen tenslotte bedankte. Een pacóagogischc middag voor oud en jong. ONZE IJSBANEN. Dc bacn aan den Bisschops- weg hedenmiddag voor de kinderen Geopend. Heeft Koning Winter ons eerst verrast door niet alleen het water maar ook ons to doen bevriezen met zijn scherpen ijzi- g;n adem, vandaag stelt hij alles wat jong en ferm is ruimschoots schadeloos door hen een extra St. Nicolaas-verrassing te bezorgen. Want als onze lezers, die ver langend uitkijken naar de ijsberichten, dit onder de van verwachting glinsterende oogen krijgen, heeft een groot gedeelte van dc Amersfoortsche jeugd de ijzers al onder gehad, want hedenmiddag zou do baan van de Amersfoortsche IJsvcreoni- ging aan den Bisschopswog naar alle waar schijnlijkheid voor kinderen opengesteld worden' Als gowoonlijk moeten de ouderen hun ongeduld nog één dagje bedwingen, want, alhoewel de mogelijkheid niet geheel uit gesloten is, dat de baan vanavond voor de grooteren geopend wordt, voor hen zal de ijspret in het andere geval eerst mor gen kunnen beginnen als de koude althans blijft aanhouden. Het is ook beter voor het ijs, dat zeer mooi js, want alhoewel het 4*/a a, 5 c.M. dik is, zou het bezwijken onder een eorston enthousiasten aanval van de rasechte schaatsenliefhcbbers. De verlichting worat echter om op alles voorbereid te zijn reeds vandaag in orde gebracht. De schaatsen kunnen dus zeker uit het vet gehaald worden. Ijsbaan do Maat, Naar wij hedenmorgen vernamen, lag het ook in de bedoeling om hedenmiddag de ijsbaan De Maat aan den Hoogland- schen weg voor het publiek open te stel len. Hef adres, dat de ouders aan Minister Marchant heb ben gezonden Zooals wij In ons blad van Vrijdag J.l. hebben gemeld, heeft de vergadering van ouders van leerlingen der Hoogere Handels school alhier, naar aanleiding van net voor nomen van den minister om deze onder wijsinrichting op te heffen, besloten tot hot zenden van een request aan den minister van onderwijs, kunsten cn wetenschappen, waarin zij aandringen op handhaving dezer onderwijsinrichting tc dezer stede. Thans zijn wij in de gelegenheid den in houd van dit adres ter kennis van onze le zers te brengen. Hierin wordt o.m. het volgende onder de aandacht van den. min'ster gebracht: Het ministerieel besluit zal dus tengevol ge hebben, dat de Gemeentelijke Handels school mei 5-jar. cursus tot een onderwijs inrichting met 4-jarigen cursus wordt terug gebracht, waardoor wij ouders, tot onze zeer groote teleurstelling het onderwijs zullen moeten missen, dat wij voor onze kinderen, die voor het overgroote deel later een func tie zullen hebben te vervullen in het be drijfsleven, als hot beste hebben gekozen. Wij zijn er met Uwe Excellentie van overtuigd, dat in dozen voor ons Jand zoo uiterst moeilijken tijd, bezuiniging op elk gebied dringend noodig ls. Wij deelen uwe meening. dat deze inkrimping van uitga ven ook kap geschieden bij het z g. maat- schajjpolijk onderwijs, echter zonder dat de vitale belanden van dezen, vooral voor ons handeldrijvend volk zoo onmisbaren tak van onderwijs worden geschaad. Dc Gemeentelijke Handolsschool met vijf- jar. cursus te Amersfoort is opgericht 1 Sep tember 1923 naast en in vereen i- ging met de 1 September 1912 geopende Handelsschool met i-jar. c.; beide afdeelin- gen hebben sinds I September 1932 een ze- mcenschappelijken 2-jarigen onderbouw. Nu. na 10 jaar, Kan worden geconstateerd, dat deze 5-kirige Hoogerc Handelsschool in elk opzicht volkomen aan haar doel heeft beantwoord. De School geniet voortdurend het vertrouwen der ouders van zeer uiteen- loopende virhting; zij betrekt haar leerlin gen niet alleen uit Amersfoort, doch ook uit de om<eving, zelfs tot uit Hilversum, Laren, Veenendaal, Ede, Harderwijk, enz-, toe. Haar voortbestaan in don tcgenwoordi- gen vorm is dan ook niet uitsluitend een plaatselijk, doch tevens een Streckbelang Het economisch-georiénteerde onderwijs, zooals wij dat voor de toekomst onzer kin deren verlangen en de Amersfoortsche 5 jarige Handelsschool steeds tot onze groote tevredenheid geeft-, is. op geen enkel ander instituut in deze omgeving tc verkrijgen Wel is aan de R H.B.S. te Amersfoort een z.g. A-afdeeling verbondon, doch het zal Uwe Excellentie niet bekend zijn. dat in het algemeen in de A-afdccling der H.B.S. niet. die handels-economische sfeer beerscht welke noodig is ter verkrijging van een bevredigend resullaat. "Uit het zeer gering aantal leerlingen, dat deze A-afdeelingen bezoekt, blijkt overtui gend, dat zij in ha.Ir tegenwoordigen vorm niet voorzien in een dringende behoefte; zij lijden, zelfs die aan groote scholen ver bonden, vrijwel over het goheele land een zeer kwijnend bestaan. Wat Amersfoort be treft, blijkt uit onderstaande gegevens wel zeer duidelijk, dat aan hot onderwijs der 5-jorige Handelsschool wel behoefte be staat; wat niet gezegd kan worden van dat der A-afdeclingen van de B.H.B.S. met 5- j.<\ De adressanten geven vervolgens een op somming van liet aantal leerlingen op de H.H.S. en do A-afdeeling dor R.H.B.S., wel ke getallen wij reeds in ons blad van Woensdag 29 November hebben gepubli ceerd. Het request bevat voorts nog de volgende opmerkingen. Wij, Ouders.' geven beslist de voorkeur aan do 5-jarige Handelsschool, wat niet al leen blijkt uit bovenstaande cijfers, doch ook uit het ons bokend feit, dat meer «lap eens leerlingen eener H.B.S. met 5 j.c., die aan het eindo van het 3e studiejaar zijn bevorderd, plaatsing vragen niet in de A-afdeeling hunner school, doch in dc 4e klasse der Hoogerc Handelsschool. Bovendien verkiest het meerendeel der Ouders een 5-jarige schoolopleiding in handels-economische richting voor hun kinderen boven een 4-jarige, omdat eerst genoemde meer perspectieven opent. Dit blijkt ook uit het groot oantnl leerlingen dat sinds 1932 vanuit de 2c klasse van den gemeenschappelijkcn onderbouw gaat naar de 3e klasse der afdoeling 5-jarige Han delsschool: 1 September 1932: naar dc 3e klasse afd. 4 j. H.S, 15; 1 Soptember 1932: naar de 3e klasse afd. 5 j. H.S, 19. In 1933 bedroegen deze aantallen resp. 13 en 27. Do Gemeentelijke Handelsschool met 5 j. c. mag bij haar eindexamens op goede re sultaten wijzen: van 1924 tot en met 1933 slaagden 152 candidaten. d.l. ruim 83 pet. der examinandi. Dat het onderwijs dezer school op een goed peil staat, bewijst o.i. ook het succes, dat oud-leerlingen hebben bij hun verdere studio aan dc Handclslioogeschool tc Rot terdam. voor administratieve betrekkingen bij openbare lichamen lvier to lande en in onze Overzoeschc gewesten, voor accoun tancy. onz. en mode uit de eervollo plaats, die vele ceslaagdo leerlingen in handel en bedrijf niet alleen in Nederland en Neder- !ondscb-Inrii<(, doch ook ver daarbuiten in nemen. In het belang van onze kinderen stellen wij dan ook hoogen prijs op het behoud dezer 5-Jarlgo Handelsschool. Erkennende dat in een gemeente els Amersfoort de A-afdcéling der R.II.B.S. cn de Gemeentelijke Handelsschool met 5 j. niet naast elkaar moeten blijven voortbe staan, vragen wij Uwe Excellentie met ge paste bescheidenheid, doch met aandrang wijziging van Uw besluit van 9 November j l., opheffing der A-afdceling R.H.B.S. en onverzwakte instandhouding der Gemeen telijke 5-jarige Handelsschool, die sinds haar oprichting in 1923 alleszins haar be- staanrecht heeft bewezen en in een groo te behoefte voorziet FEESTAVOND VOOR DE LEDEN VAN DEN ALG. NED. POLITIEBOND. Afscheid van jhr. A. M. C. Mcllerus an zijn echtgenooto Gisteravond hield de afdceling Araers foort van den Algcmecnen Ncderlandsch'Mi Politiebond een fcestvergadering in de feestzaal van den heer Van Schaik aan den Leusderweg. Het zaallje dat momonteel als Japansche tempel versierd is. maakte oen prettigen Indruk. Door een voor dit feest gevormd looneclclubje werden een paar humoristi sche óen acters opgevoerd, welke zeer in den smaak vielen. Door de afdeeling werd tevens afscheid genomen van den naar De Bilt vertrekken deïi adj. inspecteur Jhr. A. M. C. Molerus, lid van deze afdeeling. Dc voorzitter, de lieer Klein, sprak ecnige woordon van waar deering tot bet echtpaar en hoopte dat hef hen in de Bilt en wijders in heel hun le ven wél zou gaan. De „Albcrti-Kapclle" speelde voortreffe lijke muziek en bracht er goed dc stem ming in. Vooral de variólé-nummertjes van dit ensemble werden zeer op prijs gesteld. Alles tezamen een genotvolle feestavond, die besloten werd met een gezellig dansje onder leiding van den heer Witsenburg. INSCHRIJVING VOOR DEN DIENST PLICHT. De Burgemeester van Amersfoort maakt bekend, dat in Januari a.s. voor den dienst plicht moeten worden ingeschreven perso nen, die geboren zijn in 1915. Voo:r dc aangifte ter inschrijving zal in liet bijzonder gelegenheid worden gegeven ter gemeentesecretarie op Maandag 8 Janu ari 1934 voor hen wier geslachtsnaam be gint met een der letters A t/m C; op Dins dag 9 Januari 1934 voor de letters D t,m M I; op Woensdag 10 Januari 1934 voor de lettere J l.m N; op Donderdag 11 Januari 1934 voor de lettere O t/m S cn op Vrijdag 12 Januari 1934 voor dc overigen, telkens van 9 uur voormiddags tot 3 uur namiddags op Bureau Bevolking, Militaire Zaken en Verkiezingen enz. (Stadhuis Kamer 3). AUTOPECH door een bevroren Radiator kunt U voor komen door er Glycerine en water in te gebruiken. Wij leveren U Radiator-Glyce rine tot voordceligen prijs. DROGISTERIJ „DE BERG" Utrechtscheweg 131 Tel. 1817 TENTOONSTELLING. De R.K. Vrouwenbond houdt in dc zaal der R.K. Spaarbank op 10 en 11 Decernbe» een tentoonstelling van dc door de dames leden der brei- en naaiactie gemaakte goe deren. KALENDERS. Ripolln. De Ripolln weekkanlender is als voorgaa- dc jaren weer even duidelijk en ook nu weer voorzien van een datum aanwijzer, terwijl onder de data vakjes voor aanteekó» ningen zijn opengelaten, wat een groot ge lief beteckent. De Auto-Onderlinge Van den verzekeringsagent \an de Auto- Onderlinge te Groningen, den heer Stevlcn ulhier ontvingen wij een duidelijke maand- kalender in prettig blauw uitgevoerd. FRUIT- EN GROENTENVEILING. Veiling van 4 December. Goudreinet lö17 ct., Bellefleur 9-11 ct.. Bonne Louise 21 —24 ct., Spruiten 1114 ct., Bloemkool 63 ct., Gclckool 34 ct., Boe renkool (i16 ct, Grocnekool 13—15 ct., Prei 814 ct, Bicten 17—18 ct., Knolscldery 15—23 ct KAASMARKT. 4 December. Aangevoerd 1 wagen, bevattende 4000 K.G. Prijs 23.5025 per 50 K.G. Handel vlug. BURGERLIJKE STAND. 4 December. Geboren: Erik, z. v. Hubert Bierman en Freerkje van der Meulen; Daniel Coen- raad, z. v. Daniel Cornells Steenbeek en Hon- drika van Wcerhorst; Fenna Alberdina Ge- rarda, d. v. Wilhelmus Antonius Cornells van de Riet en Iiondrika Elberdina van Ecden; Cornelis Jacob, z. van Hotze Nico laas Bocrsma cn Lodlnc de Jong. Overleden: Bartel van Donge, oud 69 jaar, weduwnaar van Janna Hart; Lljkle Lolkes van der Veer, oud 72 jaar, weduw naar van Sijtje Langenbcrg; Cornelia Arlar, oud 73 Jaar, weduwe van Willem van Dijk huizen. WA T ETEN WIJ MORGEN VOOR DE KOFFIETAFEL. Sardientjes op geroosterd brood. Bereiding: Besmeer sneedjes geroosterd hrood met boter. Ontdoe de sardientjes zoo veel mogelijk van hun vel, hial de rugge- graat er uit. Leg op ieder stukje brood een sardientje, druppel er wat citroensap over. Dien er heel apart een heel fijn gehakt uitje bij op. VOOR DE MIDDAGTAFEL. Ossenhaas. Doperwten. Gebakken aardappelen. Appelmoes met slegroom. Bereiding: 500 $ram appelen. 4 beschui ten, 60 gr. boter, 40 gr. suiker, L. slag room, 2 eiwitten, 1 eetlepel poedersuiker. Kook op de gewone wijze appelmoes. Zeef ze, en leg ze in een met boter besmeerd vuurvast schoteltje. Bedek de moes met de fijngewreven beschuit, en strooi nierover de suiker. Giet er tenslotte de gesmolten boter overheen en bak het vlu$ in een warmen oven lichtDruin (zorg echter dat de schotel in totaal slechts voor gevuld is). Sla de room vervolgens met de eiwitten stijf en vermeng het met de poedersuiker. Bedek hiermee den eenigszins bekoelden schotel vóór het opdoen. (Inplaats van appelen kan men ook an dere vruchten nemen). Rookworst TieSeman Dros, Rookworst Noack. Eerwtensoep met kluif. Erwtensoep met worst. Dage I ij k8 City Theater, Westsingel 7. Vertoonfng var. „Fra Diavolo.'' Rembrandt I heater. Langestraat. Vertoo ning van „Sleepboot M 17" en „De weg der vrouwen." Museum Fléhite, Westsingel. (Uitgezon derd des Zondags) I lieosoflsche Bibliotheek. Gebouw Ttieos. Vcreeniglng. Hogcntcsscluan. lederen dag van 6—8 uur openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek. Muurhuizen 9. R K Leeszaal Niemvslraat 24. Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23, Vredcsbibliutheek. Arnticmscheweg 50. 3, 4 en 5 Dec. Cinema Amicitia. Vertooning van „Zijn zwaarste strijd." 6 December. Amicitia. ..Het Masker." Jubileum-voorstelling met Jan Musch van Brand in de Stad. 8 uur ii.m. 8 Dec. Amicitia. Openbare vergadering Nat. Soc. Bcw. 9 December. Amicitia Tooneelavond van „Kunst na Arbeid." 8 uur n.m. 10 December. Concordia. Joodsclie Ver. „Nut cn Genoegen." Lezing van Mr. A. de Haas, Utrecht, over ,De Jood ais Staats burger." 8 uur n.m. 10 en 11 Dec. R.K. Spaarbank. R.K. Vrou wenclub Tentoonstelling van eigen gemaak te goederen. II December. Markthal. 2e Kovacs Lajos- avond van de A VRO 8 uur n.m. 12 December. Kbcn Haêzer. Ned Werklie den Verb. Patrimonium. R Hagoort over de Corporatieve Staat. 8 uur n.m.. 12 December. Volksgebouw. Inst. voor Ar beiders Ontw. M. H. P. van Duuren zet zijn lezing over „Stervend Kapitalisme" voort» 8 uur n m 12 Dec. Concordia. Bond van Slaatspen- 8ioneering. Propagnndtavond. 8 uur n m. 12 Dec. Rom. Kerk. Voordracht met licht beelden door Dr. R. Micdcma over „Arbeid en arbeider in liet licht van ons geloof." 8 uur. 12 December. Sierkunst Soefi-Rewegïf»g. Lezing van den heer Herbert over „Dat wat allen veieenigt." 8.15 uur n.m. 12 Dcc. Princess. R.K Bond van Handels-, Kantoor en Winkelbedienden Voordracht door den Weleerw. heer Kapelaan Verings over„De geloofsstrijd in Mexico." bK uur n.m. 13, 14 en 15 Dcc. De Valk. Fancy fair Nat. Soc. Bew. UTRECHT. 7 Dec. Tivoli. Openings voorstolling van de Opera-Studio: Haendel's Julius Caesar. 8.15 uur n.m. OMREKENINGSKOERSEN. Off Not Niet Off. 4 Dec. 5Dec. 12 uur Londen 8 22 8 18% Berlijn 59.28 5930 Parijs9.72% 3 72% Brussel 34 54 34.56 Zurich 48.13 48.15 Kopenhagen 36 80 36 80 Oslo41 45 41 35 Stockholm 42 45 42 45 New York 157 I 61 Milaan 13.11 13.11 Praag 7.38% 738% Medegedeeld door de Rotterd Bankverecn. DE NEDERLANDSCBE BANK. Beleening op effecten Voorschotten in rekening-courant 2 K

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 3