AMERSFOORTSCH DAGBLAD Biimeelaod en FEUILLETON Dinsdag 5 December 1933 32 e Jaargang No. 134 POGING TOT ROOFMOORD IN EEN TREIN De dader voortvluchtig OPLICHTER IN DE VAL TE ROTTERDAM Duitsche firma's geduperd AUTO-DRAMA MET ONVERWACHT EINDE Poging om verzekeringssom te bemachtigen? HET VOORZITTERSCHAP DER S.D.A.P. DE INGEVALLEN VORST Gouwzee dichtgevroren VEILIGE HAVENS Passagier onder Abcoude met een ploertendooder aangevallen Amsterdam, 4 Dcc. Hedenavond te 0.08 is de assistentie van politie en G. G. D. ingeroepen voor een 50 jarigen heer, die met den trein uit de richting Abcoude aan bel W.P. station was aangekomen. De per soon in kwestie had bevig bloedende won den, die hem onder eerder genoemde ge meente met een ploertendooder waren toe gebracht door een persoon, die de coupé met hem gedeeld had en het blijkbaar op zijn geld voorzien had. Het slachtoffer heeft zich met kracht geweerd en kon nog aan den noodrem trekken. In de conster natie die na hot stilstaan van den trein ontstond, heeft de dader gelegenheid ge vonden om te ontsnappen. De politie van Abcoude is gemobiliseerd om hem op te sporen. De aangevallene kon zich, na door het personeel van den G. G. D. verbonden te zijn, naar zijn woning in de heefdstad be geven. GASBUIZEN TE ALKMAAR GESPRONGEN. Alkmaar, 4 Dec. Vanmorgen kwam men te Alkmaar tot de ontdekking, dat ver mocdelijk door de strenge vorst vele gas leidingen waren gesprongen. Deze storing bad ernstige gevolgen. Allereerst werden alle arbeiders, werkzaam in particuliere be drijven, naar huis gestuurd, zonder steun. Hierop liepen zij uit protest naar het ge meentehuis en verzochten den burgemees ter de storing ten spoedigste te doen ophef fen. Inmiddels waren ook de schoolkinde ren naar huis gestuurd. Daar de gasfabriek ook Langendijk van gas' voorziet, zal de Langendijksche Cou rant vandaag niet verschijnen. (N.R.Ct.) DOOR DE TRAM GEDOOD. 's-G r a v e n h a g e, 4 Dcc. Hedenmiddag omstreeks drie uur is op de van Boetzelaer- laan hoek Boreelstraat een voetgangster door een motorwagen van lijn 11 gegrepen en gedood. De identiteit van het slachtoffer is nog niet bekend. Op dit oogenblik ont breken nog nadere bijzonderheden van liet ongeval. Nader meldt men ons: De dame, die vanmiddag in de van Boct- zelaerlaan door een wagen van lijn 11 is gegrepen en gedood, is gebleken te zijn de weduwe J., wonende in de v. Boetzelaer- laan. SCHOUWBURG TE 'S-HERTOGEN- BOSCH. Het plan aangenomen. In de Zaterdagavond gehouden buitenge wone vergadering der sociëteit Casino te 's-IIertogenboscii is overeenkomstig het be stuursvoorstel besloten tot den bouw van eon nieuwen schouwburg. Deze bouw zal geschieden volgens het plan van architect Briick te Arnhem, waarmee drie ton ge moeid is. De N.V. Gebr. van Lieshout en Co.'s Aannemersbedrijf te Utrecht verstrekt 200.000 als eerste hypotheek. Deze NV zal den schouwburg cxploiteercn of doen exploiteeren, zonder dat de sociëteit eenig risico draagt. De sociëteit krijgt de beschik king over societeitslokalen en haar worden tien gratis voorstellingen gegarandeerd, tot een gezamenlijk bedrag van 5000. Als pachtsom betaalt de N.V. voorts jaarlijks 5000, welk bedrag besteed zal worden als aflossing van de door haar te verstrekken hypotheek, welke voor 20 jaar wordt ver leend. De gebouwen moeten vóór 1 Juni 1935 voor het gebruik gereed zijn. (Hbld Hij gaf gefingeerde orders op en nam zelf de aldus bestelde goederen in ontvangst Rotterdam, 1 Dec. Door de Rotter- darasche politie is dezer dagen een oplieh ter gearresteerd, die op buitengewoon slu we wijze verschillende Duitsche firma's heeft gedupeerd door aan deze firma'6 waarvan hij de vertegenwoordiging had weten te verkrijgen, groote orders op te ge ven, die hij fingeerde om later de aldus bestelde goederen zelf in ontvangst te ne men. Deze oplichterij, waardoor de Duitsche firma's voor honderden guldens werden be nadeeld, is dezer dagen op merkwaardige wijze aan het licht gekomen toen een firma uit Vianen een schrijven ontving van iemand uit Rotterdam, die zich J. Hermans noemde. In bedoelden brief werd door den onbekende aan de firma te Vianen mede gedeeld, dat aan deze zaak per abuis een kist met heeren-modeartikelen was verzon den door een Duitsche firma, waarvan hij de vertegenwoordiging had. Onder aanbie ding van beleefde excuses deelde H. mede, dat de kist bestemd was voor een firma in Den Haag, die denzelfdcn naam droeg als de firma te Vianen. Indien men zoo vrien delijk zou willen zijn bedoelde kist. zoo- dra zij kwam in ontvangst te nemen ian zou men den heer II. ten zeerste verplich ten. Later zou hij dan zelf wel komen om de fout te herstellen en de kist door te zen den naar de Haagsche zaak. De firma uit Vianen vertrouwde het zaak je niet. Zij wendde zich tot den burgemees ter, die de Rotterdam6che politic op de hoogte stelde van den zonderlingen brief De centrale recherche te Rotterdam stelde een nauwgezet onderzoek in en daarbij bleek reeds vrij 6poedig, dat noch II. noch xle Haagsche firma op de opgegeven adre* sen te vinden waren. De firma te Vianen antwoordde den on bekenden II. dat zij de goederen niet zou accepteeren doch de zending op het station te Utrecht zou laten staan. De politie hield nu een oog in het zeil en eenige dagen la ter arresteerde zij op het station te Utrecht een man. die naar de kist kwam vragen Men bleek hier te doen te hebben met ten zekeren J. P, die onder den naam Hermans de vertogen woord iging had weten te krij gen van verscheidene Duitsche fit ma's. waaraan hij groote orders opgaf, deze be stellingen liet verzenden naar verschillende adressen in Nederland, waarna hij stejds» op slinksche wijze de goederen zelf wist te bemachtigen door de firma's te schrijven, dat de goederen abusievelijk aan hun adres waren afgezonden. Uit het thans ingestelde onderzoek is reeds kernen vast te staan, dat de meeste bestellingen gefingeerd zijn geweest, zoodat het den man vele malen gelukt moet zijn groote partijen heercnmodeartikelcn op de ze wijze buit te maken. P. is een oude be kende van de politie die nog een flinke ge vangenisstraf te goed heeft. (Telegraaf). Het verdronken gewaande slacht offer in België gearresteerd Amsterdam, 4 Dec. Een geruchtma kende zaak wordt, zoo verneemt de Tele graaf, momenteel door de .Juetitie en de Centrale Recherche hier ter stede behan deld. Het betreft hier een 30-jarig man die den indruk wist te wekken dat bij bij een auto-ongeval verdronken was en die door zijn broeder pogingen in het werk deed stellen een som van do levensverzekering lo6 te krijgen. Het resultaat was, dat bei den gearresteerd werden. Het begin van deze fantastische geschie denis speelde zich, zoo is ons bij het onder zoek gebleken, af in den nacht van 30 Juni op 1 Juli van dit jaar, nabij de spoorbrug te Sliedrecht. Een visscher, dio nabij de brug zat, hoorde tusséhen één en half twee uur een harde slag gevolgd door een plons Met behulp van een aantal ter assistentie geroepen personen, onder leiding van in specteur lenstra, werd naar de oorzaak van deze geheimzinnige geluiden gespeurd. Op een wejj, waar trottoirbanden langs den kant lagen, werd in 't weeke gedeelte spo ren van autowiclen ontdekt. Het lag du6 voor de hand, dat een auto daar te water was gereden. Met stokken werd het diepe water doorzocht; na eenigen tijd kwamen olievlekken op de oppervlakte drijven. Uren duurde het, alvorens men de gevon den automobiel bespeurde. Veel later werd de wagen met behulp van staalkabels op gehaald. De auto bleek uit Amsterdam af komstig te zijn en genummerd G 93383. Ren verder onderzoek wees uit, dat het voertuig de autoverhuurinrichting „Pontice", van dqn heer Grevc toebehoorde. Deze had den wagen verhuurd aan een zekéren van Lichten, wonende aan de Wil lemsparkweg te Amsterdam. De wagen kwam dien nacht uit de richting van Dor drecht. In den wagen werden aangetroffen oen parapluie, een hecrenhoed, een grijze pyama -en een tandenborstel. Van den be stuurder werd echter geen spoor ontdekt, doch daar de rechter voorruit in geheel ge openden toestand was, nam men aan. dat het slachtoffer daardoor gekropen was en het leven in het water had gelaten. Er werd nog geruimen tijd naar het lijk van den heer van Lichten gedregd: de fa milie, die gewaarschuwd was, loofde hon derd gulden uit voor het bergen van het stoffelijk overschot. Eenige malen ver scheen de broeder van den heer van Lich ten in rouwgewaad en bij een dier gelegen heden kwam ook de verloofde van het slachtoffer en strooide bloemen op het wa ter, waarin de tragische gebeurtenis zich had afgespeeld. De broeder deed daarna naar het schijnt pogingen om de levensverzekeringssom ten bedrage van ongeveer 50.000 gulden in han den te krijgen. Den verhuurder van de auto echter werd geen schade vergoed. Langzamerhand kwamen er geruchten de ronde doen: men vond deze tragische dood wel verdacht, iemand meende Lichten ge zien te hebben en per saldo was diens stof felijk overschot niet gevonden. .De Justitic kwam een en ander ter oore en de substituut-officier van Justitie, mr. L. de Blécourt, gelastte een nader onder zoek. Van het een kwam het ander en het resultaat was, dat de heer van Lichten eenige dagen geleden in Belgic werd ge arresteerd. Zaterdagnamiddag werd zijn broeder hier ter stede door de centrale re- cheche aangehouden en in verzekerde be waring gesteld. DE STEUN AAN DE SUIKERBIETENTEELT Do Commissie inzake Steun aan de Suiker bietenteelt, deelt mede, dat voor de suiker bieten, waarvoor geen garantie beschikbaar is, geen aanvullende steunregelingen te verwachten zijn. Degenen, welke over dergelijke bieten be schikken, wordt aangeraden om daarvoor een zoo goed mogelijke bestemming te zoc ken, hetzij voor veevoeder, hetzij op andere wijze. Hoewel dit buiten de bemoeiing der Com missie ligt, maakt de commissie erop op merkzaam, dat bij levering aan suikerfabrie ken daarvoor slc.'hts een lage prijs zal kun ncn worden uitbetaald, daar het bedrag van de steun tot het maximum van 1710 rnillioen K.G. wordt en blijft gelimiteerd. De heer J. Oudegeest zal aftreden Amsterdam, 4 Dec. Naar wij verne men heeft de heer J. Oudegeest, daartoe genoopt door zijn leeftijd en zijn gezond heidstoestand, het voornemen af te treden als voorzitter der Sociaal-Democratische Arbeiders Partij. De heer Oudegeest zal echter zijn functie blijven waarnemen tot het met April van het volgend jaar to houden partijcongres. Amersfoort. 8 Dec. 't Boompje. Verkooping van de boerenhofstede „De Bekenkamp" te Hoogland. 11 uur v.m. 19 Dec. Het Boompje. Verkooping van 8 lieeren- en winkelhuizen. 8 uur n.m. Hoogland. 6 Dec. Houtverkooping aan dc-n Lagcnoord bij den heer Th. v. 't Klooster. 10 uur v.m. HET UNIFORMVERBOD. Een vrijspraak Voor het kantongerecht te Eist heeft te rechtgestaan de landbouwerszoon D. P., we gens overtreding van het uniformverbod. Verdachte droeg een speldje van den A.N.S.B. De vcrbaliseerende rijksveldwachter nam dit in beslag en maakte proces-verbaal op. Hij verklaarde ter zitting het een „op zichtig tecken" te vinden. Verd. werd verzocht het in beslag geno men speldje nog weer eons precies zoo op te steken, als het hij het verbaal had geze ten. Hij knoopte zijn overjas los en bleek reeds weer in het bezit van een nieuw te zijn. Het O. M., mr. van Dedem, zcidc, het een heel eenvoudig én net speldje te vinden en zooals het door verdachte werd gedragen in het minst geen uiting van eenig staatkun dig streven in te kunnen zien. Het O. M. vroeg dan ook vrijspraak. De kantonrechter sprak daarop bekl. vrij. VOORTZETTING HEFFING TIJDELIJKE INVOERRECHTEN. Nota van den Minister. Verschenen is een nota van den minister van Financiën- naar aanleiding van het ver slag der Eerste Kamer over het wetsont werp tot voorloopigc voortzetting der hef fing van enkele tijdelijke invoerrechten en verhoogde invoerrechten en van de opcen ten op sommige invoerrechten. In de nota verzekert do minister, dat het ook hem zeer ongewenscht zou voorkom''n den tegenvvoordigen toestand op het stuk van de heffing der invoerrechten langer te handhaven, dan volstrekt noodzakelijk is. Zijnerzijds zal hij zich beijveren, de indie ning van de technische tariefherzienmg zoo veel mogelijk te bespoedigen. Bij de voor bereiding daarvan wordt uiteraard alle aan dacht geschonken aan de bezwaren, aan '1 bestaande tarief verbonden. Met name zal dit geschieden met betrekking tot het inder daad zeer hooge invoerrecht op thee. Uolv de minister hoopt, dat de technische ta riefsherziening op 1 Juli 1934 tot stand zal zijn gekomen en een verdere verlenging dei heffing van de twintig opcenten op den sui- Icpcaccijns niet meer noodig zal zijn. Dienst EnkhuizenStavoren geslaakt Amsterdam, 4 Dec. In verband met de vorstperiode is met ingang van Dinsdag 5 December ue veerdienst Enkhuizen—Sta voren v.v. gestaakt. Reizigers dienen dus de spoorverbinding over land via Amers foort en Zwolle te nemen. Ook het goede renvervoer zal worden omgeleid. Schiermonnikoog, 4 Dec. In ver band met den hevigen Oostenwind ep hot vele drljfijs heeft de rijksveerboot de lan- dingsdam niet kunnen bereiken. De boot is nu op het Zuidwestelijke strandgedeelte ge land. Met een vlet werden post en passa» giers naar het eiland gebracht. In verband met een en ander achtte het bestuur van het Christelijk Vacantiehuie „Elim" het niet wenschclijk Dinsdag 5 Dec een vijftigtal kinderen te laten vertrekken. Besloten is gunstiger weersomstandigheden af te wachten. Monnikendam, 4 Dec De Gouwzee tusschen Marken en Monnikendam is dicht gevroren. De postboot, die hedenmorgen orn 51/4 uur van Marken naar Monnikendam was vertrokken, kon eerst tegen 9 uur in den morgen Monnikendam bereiken na een har den strijd tegen het ijs. Om 10 uur werd weer vertrokken met aan boord de post en eenige passagiers, meest Markers. Uren heeft de boot met de elementen geworsteld, doch het mocht do boot niet gelukken het eiland te bereiken. Men had een ijsvlet meegenomen en nood gedwongen moesten de passagiers per ijs- vlet weer terug koeren. Omstreeks 4 uux hedenmiddag kwamen zij bij Catswoudo onder Monnikendam aan land De postboot keerde eveneens terug en ligt nu bij Cats- woudc ingevroren. Het ijs is nog niet betrouwbaar genoeg, om via liet ijs Marken te bereiken. Het eiland ligt dan ook momenteel geisoleerd AUTOBUS CONTRA MELKWAGEN. Work urn, 4 Dec. De autobus van den heer Bouma, welke den dienst onderhoudt tusschen Mukkum en Workum, is heden morgen bij Verwoude in de bocht van den weg op een melkwagen van de firma Tjob- bcs en Co. ingereden Do botsing ontstond doordat de chauffeur verblind werd door de zon die op de bevroren voorruit scheen. De beide auto's werden beschadigd. Do chauffeurs bekwamen glasscherfwonden. Een passagier is door de voorruit geslin gerd en werd licht gewond naar Mak kom vervoerd. De melkbussen kwamen op het ijs van de langs den weg loopende vuart terecht. KOLONEL STORM VAN 'S GRAVE- SANDE. -\' Na een kortstondig ziekbed is in den af- geloopen nacht te Errnelo in ruim 5G-jari- gen ouderdom overleden de kolonel jhr. C. M. Storm van 's Gravesande, adjudant van H. M. de Koningin. De teraardebestel ling zal plaats hebben Donderdag a.s. te half 3 te Ermelo. Voed uzelvcn op, eer gij anderen wilt op voeden. door BASIL KING 'Uit het Engclsch). De eerste schooluren beantwoordden ge heel aan zijn verwachting. Juffrouw Pol lard, de onderwijzeres, die doo- mevrouw Tollivant omtrent hem was ingelicht, gaf hom een plaats dicht bij haar en lette op hem. Ilij leerde onderscheid maken in de spelling van verschillende éénlettergrepige woorden, zooals kat, kar en kan. Dat twee maal twee vier, en tweemaal vier achl was, droeg veel bij tot zijn begrip van getallen. De kinderen zongen een liedje, met veel na men van steden, die juffrouw PoiK.-l naar mate zij in het liedje voorkwamen, op de iaort aanwees. Het rhythrne en het wijsje van het vroo- Kike liedje eigenden zich heel goed voor al die namen. Een beetje 'geschiedenis en aardrijkskun de werden in deh vorm van eenvoudige rijmpjes onderwezen, die door de kinderen werden meegezongen, wat tevens voor de tongen een gezonde oefening was Luiste rend naar haar nieuwen leerling, ontdekte juffrouw Pollard een lieve scpraanstém, waarvan de jongen zich nooit bewust was geweest, een stem, die zoo vroolijk klonk als het gezang van een vogeltje. Mij was dan ook den heelcn morgen net zoo vroolijk als een vogel. Zijn blijheid werd alleen maar getemperd door de gedachte van eeret twee uren thuis te moeten zijn, voor dat de middagschooltijd weer zou aanbre ken. Terwijl Cilly haar broertje Bertie van de bewaarschool afhaalde, ging Tom op zijn eentje naar huis. Hij voelde zich zoo geluk kig als nooit te voren, en daardoor be merkte hij niet, dat zijn schoolmakkers hem links lieten liggen, en giebelden als hij voor" bij kwam. Voor die behoorlijk gekleeds jon gens en meisjes waren door zijn versleten, oude pet, zijn gerafelde broek, en vooral zijn goedkoope, grijze overjas met een lee- lijkcn kraag van 6Chapebont, natuurlijk Qvcn zooveel voorwerpen van bespotting, zelfs al zou zijn verleden hun en trou wens iedereen niet bekend zijn geweest. Als een man stapte hij door op de maat van het vroolijke wijsje, dat hij dien ochtend had geleerd, en dat inj zachtjes neuriede. Men schoolde achter hem samen, ge prikkeld door zijn zelfbewustheid. De meis jes gichelden; de jongens trachtten sneeuw ballen te maken, maar de sneeuw wilde niet pakken. Eén jongen vond een bevroren aard appel, dien hij naar hem toesmeet, maar die rakelings langs hem ging. Tom Whitelaw, die niet dacht aan kwaadwilligheid, keek verbaasd om, wat iemand van de bende wie wist bij niet aanleiding gaf uitjou wend te schreeuwen: „Wie is do jongen, wiens moeder in de gevangenisr werd gestopt?" Toen jouwden zij hem allemaal uit en ieder op zijn beurt herhaalde de beleedi- gende vraag: „Wie is de jongen, wiens moeder in de geva-a-a-ngenis werd ge stopt?" Zoover hij kon onderscheiden, hadden de meisjesstemmen de overhand. In haar vroo- lijkheid krijschten zij: „Straatjongen! Op lichter! Oplichter!" En toen weer de grie vende vraag van zooeven. Het bloed steeg hem naar het hoofd. Met •gebalde vuisten wachtte hij hen op, knar setandend en rnet tranen van woede in de oogen. Zij stormden in een haivcn cirkel, waarvan hij het middelpunt vormde, op hem aan. Best! Hoe meer, hoe beter. Dan kon hij een van hen bespringen en dien zijn hersens inslaan. Niets lees hem wreed genoeg ora op hen toe te passen. Daar had hij er één te pakken, maar te midden van het geschreeuw van de bende, ontsnapte zijn prooi hem door een zij sprong. De halve cirkel was verbroken. In plaats van in gesloten orde, traden zij nu als veertig of vijftig kleine, dansende dui vels legen hem op. De duivels maakten hem woest, zooals in een stierengevecht de ban- derillos don stier wild maken. Als hij een uitval naér iemand deed, werd hem dat door een ander belet, zoodat hij een gat in de lucht sloeg. Kreten van bespotting be groetten hem bij eiken mislukten aanval en maakten hem gek van woede, zooals een liefhebbend kind als hij, dat zich zelf niet meer herkent, zich krankzinnig kan voe len. Hij hijgde, kreunde, sloeg als een beze tene om zich' heen, struikelde en viel Toen hij met kiczelsteenen cn stukjes' ijs werd gebombardeerd, voelde hij nauwelijks dien regen van projectielen op zijn hoofd. Maar de bende ging uiteen, en, liet hem alleen. Hier en daar verdwenen de plaag geesten in*huis, verlangend naar huil mid dageten. De meesten vergaten hem, zoodra zij hem den rug hadden toegedraaid En kelen schreeuwden nog op een afstand: .Oplichter! Oplichter!", maar ook dezen zwegen een tijdje, om straks opnieuw te beginnen. Hij stond heelemael alleen op de be sneeuwde gladde helling, die het schoolge bouw omgaf Niemand ter wereld om hem le troosten. Eventjes herinnerde hij zich als een soort voldoening, dat hij niet had ge huild. Maar ook dat gaf hem weinig troost. Ilij vroeg zich af of hij zich maar niet van kant zou maken. Maar hij maakte zich niet van kant, al hoewel hij allerlei manieren, waarop hij dat zou kunnen doen, overdacht. Hij kwam tot de overtuiging, dat hot wel heel dwaas zou zijn, zich van kant te maken, alvorens een paar van zijn beulen vermoord te heb ben. Dit overdacht hij ook thuis tijdehs liet gemeenschappelijk gebed op di?o avond zijn eerste gebed na dat, hetwelk mrs. Crewdson h^m op den avond vóór Kérstmie had voorgezegd. Aan het gewone, gemeenschappelijke ge bed, dat omstreeks acht uur, voordat de jongste kinderen naar bed gingen, werd uitgesproken, had mevrouw Tollivant een nieuwe zinsnede toegevoegd: „En. Hemel- sche Vader, heb medelijden rnet den klei nen vreemdeling in onze woning, dien wij dour welkom hebben geheetcn. Wil zijn verleden vergeten. Geef hem een nieuw hart. Mank hem vooral waarheidlievend en eerlijk. Help hem zachtmoedig te zijn en gehoorzaam Maar woedend bad hij. voor zoover bel. hem zelf betrof, er. in stilte tusschen door" „O, Hemelschc Vader, doe dat niet! Geef me geen nieuw hart en maak me ook ni»1 zachtmoedig en gehoorzaam voordat ik een paar van die kerels, die me voor oplichter uitscholden, heb vermoord, in den naam van Jezus Christus. Amen". HOOFDSTUK X. Ilij vermoordde niemand van dc „kerels" die hem voor oplichter hadden uitgeschol den, hoewel hij gedurende dc eerstvolgende tweo schooljaren nog al dikwijls „oplich ter" werd genoemd. Hoe het ook liep. hij was altijd „die" jongen, die anders was dan dc overige. De vorderingen, die hij maakte, werden altijd gedragen door do melodie van zijn verleden: hij was een straatjongen Zijn moeder had zich in dc gevangenis van kant gemaakt' En voordat zij dit deed, waren zij cn hij gearresteerd wegens dief stal in een winkel! In heel Ilarfrey was geen gezin, waar die geschiedenis niet werd verteld. Er was geen jongen of meisje, dot, nog voordat het hem leerde kennen, dit verhaal niet had gehoord. Daarbij kwam nog. dat men van hem zei, dat hij. hoe dan ook, ..iets aparts" over zich had. Dat „iets anarts" was een overtreding, die lang niet zoo gemakkelijk werd verge ven als een misdadiger te zijn. Armoediger gekleed dan de overigen, en eigenijlk nie mand toebehoorend. was niettemin zijn houding van een soort, die zij niet anders konden betitelen dan een ..air over zich hebben". Het was Cilly Tollivant. dio het eerst hem van deze beschuldiging in kennis stelde. (Wurdl vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 5