DISTRIBUTIE VAN RUNDVLEESCH II JOH. BOTTINGA Schön - Göbel winnen SNELTAX UIT DEN GEMEENTERAAD VAN HEESCH LANGESTRAAT 28 - TEL. 59 Een spannende avond TE ROTTERDAM HET BEGIN 6 cent perK. G. LENSINK OOSTENRIJKS PLOEG TEGEN HOLLAND Radioprogramma Nieuwe onverkwikkelijkheden Heesch, 7 December. In de gistermid dag gehouden raadsvergadering van de ge meente Heesch is het weer tot ernstige wrij ving gekomen tusschen den burgemeester en de raadsleden. In de laatst gehouden raadsvs-gadering was in geheime zitting een deputatie be noem!, welke een audiëntie zou aanvragen bij den minister van binnenlandsche zaken ora aldaar de meening van den raad ken baar tp maken betreffende den verkoop van het huis-Wolters. De minister heeft sterk aangedrongen op verkoop van lit buis, dat eertijds bestemd was voor gemeentehuis, doch thans in vervallen toestand verkeert. Inmiddels is van den minister bericht in gekomen, dat hij betreffende dit onderwerp geen audiëntie wenschte te verlecnen. Na de voorlezing van de notulen van de vorige vergadering ontstond een twistgesprek tus schen den voorzitter en wethouder v. d. Berg. Uit de notulen bleek, dat de voorzitter voornoemde commissie heeft benoemd, het geen de raad beaamt. De voorzitter ontkent dit echter Bij de behande ing der gemeentebegro ting dienst 1934 uit wethouder v. d Berg zijn misnoegen over het feit, dat de wet houders niet in de gelegenheid zijn gesteld de begrooting na te zien. Hij stelt den raad vo >r deze begr-»oting punt voor punt te be handelen. De voorzitter heeft hiertegen be zwaar, daar de begrooting reeds Is aange boden en nu moet worden vastgesteld. Deze sluit in ontvangst en uitgaaf ge wone dienst op 84,637.34 met dien ver stande dat het rijk een bijdrage verleent van f 24,834.06. Wethouder v. d. Berg stelt voor de be grooting terug te zenden aan B en W. Hier toe wordt besloten met 6 tegen 5 stemmen. De vcorzitter verklaart, dat, wil de gemeen te Heesch den rijkssteun ten volle ontvan gen, de verkoop van het huis-Wolters thans een feit moet worden. Spr. deelt den raad mede, dat hij van het r.k. kerkbestuur ter plaatse een bod op het bewuste pand heeft ontvangen van 5500, vrijblijvend. Wethouder v. d. Berg ontkent ten stellig ste, dat een dergelijk bod is gedaan. Met verbazing heeft hij kennis genomen van de woorden van den burgemeester. Spr. legt den raad een stuk voor, geteekend door den pastoor van Heesch als voorzitter van voor noemd kerkbestuur, waarin deze verklaart, dat noch hij noch een der leden van het kerkbestuur een bod hebben gedaan. Wethouder v. d. SUp noemt dit weer een konkelpartij van burgemeester Offer man. Het ltd v. d. Ileyden is in het geheel niet verbaasd over de woorden van den burge meester. Spr. heeft reeds meermalen ge zegd, dat de voorzitter alles uit zijn duim zuigt. Ook thans is dit weer het geval ge weest. Spr. merkt nog op, dat Ged. Staten vroeger den aankoop van het huis goed keurden. Daarna werd door ditzelfde col lege de post voor verbouwing tot raadhuis goedgekeurd en nu moet het huis k tout prix verkocht worden. Het lid v. d. Ven verklaart, dat het wel lijkt, alsof men in Den Haag en In Den Bosch bang is voor den burgemeester van Heesch. Spr. merkt met verheffing van stem op, dat de Heesche raadsleden hun plicht zullen blijven doen en de gemeente belangen blijven dienen. Met 6 tegen 5 stemmen wordt besloten het pand niet te verkoopen. Wethoudec v. d. Berg verzoekt goedkeu ring van den raad om het stuk van het kerkbestuur ter kennis te brengen van Ged. Staten en den minister van binnenlandsche zaken Aldus wordt besloten. (N.R.Ct.). KERSTLUCHTPOSTPAPIER. Voor de versnelde Kerstvlucht der K.L.M. met de Zilvermeeuw op 18 December as. wordt, zooals reeds is bekend gemaakt, spe ciaal Luchtpostpapier gratis verspreid. Dit papier, zoowel als dc bijpassende en veloppe, is met een afbeelding van de Zil vermeeuw en in rood en groen uitgevoerde hulsttakjes versierd. Van heden af is het gratis verkrijgbaar aan de passagekantoren der K.L.M. te Am sterdam op het Leidscho plein, te Rotterdam op den Coolsingel en te 's-Gravenhage, Hofweg 9. Op deze kantoren kan men tevens de spe ciale driekante luchtpostzegels koopen. Verder zijn papier en enveloppen gratis verkrijgbaar aan alle reisbureaux. HALFUURDIENSTEN OP KATWIJK EN NOORDWIJK. 20 mlnutendienst op den Haag Naar wij vernemen zal met ingang van een der eerste dagen van Januari een in grijpende verandering worden gebracht in de dienstregeling der Noord-Zuid Holland sche Tramwegraaatschappij, welke nood zakelijk is geworden als gevolg van de steeds afnemendo vervoersopbrengsten. waardoor bezuiniging geboden i9. De 20-minuten-dlonst Leiden—Katwijk zal worien veranderd in een halfuurdienst, zoodat Katwijk en Noord wijk dan weer op één lijn worden gesteld. De dienst op den Haag zal niet elk kwartier, maar om do twintig minuten worden uitgevoerd. Bovendien zullen hoogstwaarschijnlijk op de stadslijn Leiden tijdens de stille uren éénman^wagen worden ingevoerd. OOK EEN SPORTFONDSENBLAD TE VENLO. V e n 1 o, 6 Dec. In de hedenavond gehou den raadsvergadering werd een schrijven behandeld, dat was ingekomen van de plaatselijke commissie tot stichting van een Sportfondsenblad en waarin medegedeeld werd, dat voornoemd comité het plan had op een terrein, gelegen nabij de Maas, een overdekte, annex open bad- en zweminrich ting te bouwen. Door den Raad werd besloten het bedoel de terrein te koopen en aan de N.V. „De Sportfondsen" over te dragen tegen een rento van 3 der koopsom, zijnde 18,000. Bovendien zou de gomeente zich garant stel len voor do rento cn aflossing van een premieleening ten bedrage van 155,000 en een jaarlijksche bijdrage van 5000 verlee nen. EEN WETENSCHAPPELIJKE ONDER SCHEIDING OP RADIO-GEBIED. Voor Dr. Bath v. d. PoL Naar wij vernemen, heeft het te New York gevestigde „Institute of Radio Engineers", dat zijn leden over de geheele wereld telt, tot vice-president gekozen onzen landge noot Dr. Ballh. van der Pol, leider van hot wetenschappelijk radio-onderzoek in het Philips Natuurkundig Laboratorium en Voorzitter van de Commission do *Radiophy- sique van do Union Internationale Radio Scientifique. Dr. van der Pol is tevens oen der verte genwoordigers van Nederrland in do Union Internationale de Radiodiffusion. ZESDAAGSCHE Pijnenburg en Wals op de tweede plaats te Keulen Keulen, 7 Dec. (V.D.) Den laatsten avond bestond er groote belangstelling voor dezen Ze6daa«6che. In de Rheinlandhalle waren ongeveer 5000 toeschouwers aanwezig. Ook enkele autoriteiten gaven van hun belang SCHÖN. stelling blijk. Om half negen kwamen o.a de Bciersche staatsminister Esser, begeleid door Staatsraad Grohe uit Keulen, de bur* gerneesfer van Keulen, Ebel, en de burge meester van Düsseldorf, Wagen für. Zij lie ten zich aan enkele renners voorstellen. Bij de temporonden die om 9 uur inge legd werden, sleepten Rausch—Hürtgen 12 punten in de wacht. Om half tien werden daarop weder 10 temporonden ingelegd Hierbij waren onze landgenooten Pijnen burg—Wals dc gelukkigen, zij behaalden 13 punten. Om6lreeks tien uur wisten Osz- meila-Schorn een rondo te nemen Kort daarop gaven de Belgen Ippon-Charlier het sein tot een jacht in het verloop waarvan lppen-Charllerv Schön-Gj>bel, Pijnenburg Wal6 en Vopel-Kifian eik een rondo won Er zijn 30.000 personen die ervoor in aanmerking komen Rotterdam, 6 December. Zaterdag 9 December zal te Rotterdam een aanvang worden gemaakt met de distributie van het gekookte rundvleesch. Distributie is een woord, dat ons aan den oorlogstijd herin nert en dat wel een heel naren klank heeft Het roept visioenen op van kleine rant soenen, die slechts moeilijk, door langen tijd in een file te staan, bemachtigd kon den worden. Diezelfde betp.ekenis heeft het woord nu niet meer, omdat het wezen der distributie thans niet te voorschijn wordt geroepen door een gebrek aan de noodige levensmiddelen, maar veeleer door een overvloed. In het begin van November 1932 is de distributie teruggekomen, doordat de re geering het toen noodig oordeelde over te gaan tot beschikbaarstelling voor bepaalde groepen van inwoners van onvermengde margarine tegen lagen prijs, hoewel er na tuurboter in overvloed aanwezig was, ja, zelfs in zoodanige hoeveelheid, dat die bo ter in de margarine moest worden ver werkt. Nu staan wij aan het begin van een distributie van vleesch niet, hoewel er ge noeg is, maar omdat er te veel i9. Zooals men weet, wordt er in ons land te veel melk geproduceerd; om tot beper king van de productie te komen, moet de bron vernietigd worden. Afslachting van melkvee i3 daarom noodig geacht en het beschikbaar komende vleesch moet zoo mo gelijk tot waarde worden gebracht. En als een der middelen daartoe is aangewezen do beschikbaarstelling, zij het tcgon een lagen prijs aan het behoeftigste deel onzer bevol king Van algemeene bekendheid Is, dat het vleesch in gekookten vorm en verpakt In blik beschikbaar wordt gesteld ten behoeve van de steuntrekkende en armlastige In woners. Voor een gezin van één of twee personen wordt 1 blik k 1 K.G. en voor een gezin van meer dan twee personen wor den twee dergelijke blikken per week be schikbaar gesteld tegen betaling van f 0.35 per blik. De regeling der distributie Is op gedragen aan het gemeentebestuur en de wethouder van maatschappeltlke hulpbe toon, de heer S. Stemerdlng heeft heden middag de vertegenwoordigers der pers ontvangen om hun er mededeling van te doen, op welke wijze die distributie te Rot terdam is geregeld. De ondersteunden en armlastigen hebben gelegenheid gekregen zich aan te melden, uls zij dit vleesch vvenschten to ontvangen. Rotterdam heeft op het oogenblik ruim 30.000 personen, die voor dit vleesch in aan merking kunnen komen. Tot nog toe zijn 16.000 aanvragen ingekomen. Het vleesch wordt op verlangen van de regiering alleen verkrijgbaar gesteld bij vloeschhouwers cn paardenslagers. De aanvragers hebben kun nen opgeven van welken slager zij het vleesch willen betrekken. Nadat do aanvragen op het bevolkings bureau zijn gecontroleerd is aan ieder ge zin een legitimatiekaart uitgereikt, waarop o.a. voorkomt het nurrtal kilogrammen, waarop dat gezin recht heeft en hij wien het 't vleesch kan betrekken. Voorts Is ter secretarie van elke v'eeschhouwer aange- teekend op hoeveel vleesch tor distributie hij recht hooft. Het totaal bcdraugt op het oogenblik 30.000 K.G. Het vleesch wordt geleverd franco opslag plaats: i.e. het openbaar slachthuis. De be zorging van het vleesch bil de vloeschhou wers geschiedt door de grossiers, die ook belast zijn met de inning van hot verschul digde bedrag. Daarvoor ontvangt do Ver- eeniging van Rotterdamsche grossiers in rund- en kalfsvleesch een vergoeding van Y* ce nt per blik. Aangezien do gemeente geen enkel risico wil loopen, zal de afleve ring aan de vleeschhouwers uitsluitend k contant geschieden. Om in het bezit te ko men van een blik moet de rechthebbende een bon afgeven, welke tegenover het ge mcentebestuur het bewijs moet leveren, dat de vleescliliouwer het blik heeft afgelc verd aan den persoon, die daarop recht heeft. Do bons zijn geldig op Zaterdag, Maandag en Dinsdag. Uiterlilk Woensdag moet de vleeschhouwer den ingenomen bon aan de secretarie inzendon. Donderdag daarop omvangt de vleeschhouwer dan weer den nieuwen voorraad. Voor de uit reiking der bons aan de rechthebbenden verlecnen de vakorganisaties en de dienst van Maatschappelijk Hulpbetcm. Naast de ondersteunden bos'-sat de mo gelijkheid ook niet-ondersteunde gezinnen aan dit goedkoope vleesch te heipon, d.w.z. gezinnen met kleine inkomsten Dezer da gen, nu de eerste catogorle is afgedaan, zul bekend gemaakt wordon, dat ook zij zich kunnen aanmelden. Het is mooilljk te schat ten tot welk aantal deze aanvragen zullen aangroeien. Vaststaat, dat al zal een ta melijk milde maatstaf worden aangelegd, het onderzoek van al die aanvragen veel tijd zal vragen. Het moest echter mogelijk zijn eon zeer behoorlijk kwantum blikken per week beschikbaar te stellen, aangezien de berekening is, dat per week 4000 run deren zullen worden afgeslacht, d.i. de helft van de normale consumptie en elk rund 150 k 170 blikken oplevert TAXI NOODIG? EVEN EEN TELEFOONTJE A, NAAR BEKWAME 1 nilAIIFFFIIRS I- Ondernemer Hoogeweg 43. Koninglnnelaan 2a nen. De jacht duurde tot ongeveer 11 uur Het leidende koppel Schön-Göbel had zich weten te handhaven. OszmellaSchorn wis ten nogmaals een ronde te nemen. Ora 11 uur waren 3469.830 K.M. afgelegd. Het laat ste uur van den Keulschen Zesdaagsche was zeer spannend. De eerste sprints werden gewonnen door Oszmella en Thierbach. Hierop wisten Sie- gel-Thierbach een ronde te nemen. De vol gende sprints waren voor Ziras en Wals waarop Schön-Göbel, Pijnenburg-Wals en Rau6ch-Hürtgen leder 1 ronde namen. De daarop volgende sprints waren voor Schön. Oszmella, Pijnenburg. Siegel, Pijnenburg, Rausch, Hürtgen en Pijnenburg. Rauach- Hürtgen trachtten er nu vandoor te gaan, zij kregen een halve rondp voorsprong, doch werden toen weer ingehaald Daarop gingen Pijnenburg Wals en Schön Göbel er weer vandoor. Zij namen elk een ronde. De vol gende sprints waren daarop voor Vopel Pijnenburg, Vopel en Pijnenburg. Rausch kwam daarop in aanraking met de ba lustrade. Hij kwam te vallen en sleurde lp pen met zich mede Beide renners konden echter direct weer in de baan komen. De 17e 6print was voor Siegel, de 18e voor Pij nenburg, de 19e voor Wals, de 20ste voor Pijnenburg, do 2l6te voor Wals, de 22ste voor Pijnenburg, do 23e voor Hürtgen, de 24e voor Oszmella, en de laatste voor Wals. In totaal waren afgelegd 2510.830 K.M. De eindstand luidt: 1. Schön-Göbel 453 punten. Op 1 ronde: 2. PijnenburgWals 567 punten. Op 3 ronden: 3. Ippen—Charller 306 punten. 4. Rausch—Hürtgen 270 punten. 5. VopelKilian 230 punten. C. Siegel—Thierbach 210 punten. Op 4 ronden: 7. Zlm6— Kuster 202 punten. Op 5 ronden; 8. OszmellaSchorn 203 punten. GÖBEL. London, (I Doc. Volacns mededeellng van don hoor Hugo Molsl, den leider van hot Oosten r IJ ksohe voetbalteam, aan de Te legraaf, zal het volgende elftal tegen Ne derland uitkomen op 10 December e.k. In het Stadion te Amsterdam. Doel: Platzer. Achter: Clsar en Szesla. Midden: Wagner, Smistik en Nausclt. Voor: Ziscltek, Bican, Sindelar, Schall en Binder. Zooals uit bovenstaande blijkt, is dc voor hoede geheel dezelfde als die welke te Glas gow tegen Schotland optrad. Alleen in de middcnlinle heeft Wagner do plaats van Braun ingenomen, terwijl in plaats van Janda, die te Glasgow gewond geraakte, Cisar speelt. Laatstgenoemde speelde ook reeds legen Arsenal mede. SCHAATSENRIJDER Hooitman wordt beroeps. rijder. Do bekende Nederlandscho schaatsenrij der T. Hooflman, die in den loop dor Jaren herhaaldelijk ons land vertegenwoordigd hooft op de grooto Internationale wedstrij den In Zw.lsorland on Noorwegen, heeft besloton, als beroopsrljder aan wedstrljdon to gann deelnemen. Vrijdag a.s. rijdt hij voor 't laatst als amateur bij de wedstrij den om do kampioonschnppon van Zuid- Holland, die gehouden wordon op de Kra- lingsche IJsclub. Eonlge Jaren geleden rood hij in Gronin gen de 200 meier in I7X sec., zoodat hij hoopt op don korten afstond 180 me ter zeker succos te kunnen boekon. Zoo- ale bekend, was de korte afstand bij de Internationale wedstrijden en de Neder landsche amaleurkamplocnschappon altijd het beste nummer voor Hooftman. Ztjn prestaties als bcroepsrljder zullon ongetwij feld met belangstelling worden tegemoet gezien. WA T ETEN WIJ MORGEN? VOOR DE KOFFIETAFEL. Schotel van ham en eieren. Bereiding: 150 gr. rauwe ham, 2 groote uien, 6 eieren, 75 gr. boter. Snijd dc uien aan plakken en bak ze goudbruin in van de boter en houd ze warm. Bak vervolgens de aan dikke plakken ge sneden versche ham in een weinig boter aan beide zijden gaar in de koekepan en breng ze met de gebakken uien bedekt over op een verwarmden schotel. Bak ten slotte de spiegeleieren en leg ze op de uien. VOOR DE MIDDAGTAFEL. Runderlapjes met tomatensaus. Gestoofde bietjes. Aardappelen. Appelschotel. Bereiding: Kook op de gewone wijze droge rijst. Snijd vervolgens groote goud- reinetten in zeer dunne plakjes. Bestrooi ze rijkelijk met kancel en suiker on leg zo in dikke lagen tusschen de riist in een vuurvasten schotel. Zorg dat de bovenste laag uit appelen bestaat. Gooi er bovenop wat suiker, boter en een theekopje water overheen. Zet den schotel een half uur op een warme kachel of laag nitje met asbest- plaat, toegedekt met een deksel om de ap* pelen zacht te krijgen. Zet het schoteltje daarna zonder deksel nog even In den oven, om een bruin korstje op te laten komen. Zaterdag 9 December, V.A.R.A. 8.00 Gramofoonrauziek. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven. Rollen Numan draagt voor. V.A.R.A.-KIein-Orkest o.l.v. Hugo de Groot 12.01 Trio Favoriet. I.45 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 2.30 Platen dezer maand (Gramofoonrau ziek). 3.00 „Leeken-lndrukken over Amerika in dc crisis" Lezing door E. J. W. Verwey. 3.20 Van alios wat (Gramofoonmuziek). 4 55 Het Urgentie-program van S.D.A.P, en N.V.V. Toelichting van punt 9 van het program: door H. Lindeman. 5.00 Jack Bee And The. Blue Bees. 6.00 Letterkundig overzicht door A. M. de Jong. -,De herberg met bet hoefijzer" A. den Doolaard. 6.20 Grieg-programma. (Gramofoonmuziek). 7.15 Volksliederen door „Dc Wielewaal", zanggroep dor Amsterdamscbe A.J.C. o.l.v. Wlm Gaffel. Uit de roode jeugdbeweging Nico Bloe- mendaal spreekt. 8.00 Uitzending vanuit Theater Carré, Amsterdam van een concert door het V.A. R.A.-Orkest o.l.v. Piet Tiggera. met mede werking van Ljuba Kusnetzovva, zang. 9.00 Persbureau Vaz Dlas en V.A.R.A.- varla. 9.15 Orgelspel door Joh. Jong op het V.A'. R.A.-orgel. 9.30 De laatste rondo 1933. Toespraak door A. de Vries, voorzitter der V A R.A. 9.40 Wederaanslulting mot het Theater Carré, Amsterdam. Uitzending van het op treden van: De Flierefluiters ol.v. Jan van der Horst, met medewerking van: Kees Pruis, conference on lledjeR. Marinus Komst, trompet, Jo Huy, saxofoon, Cor Steyn, accordeon. II.00 Orgelspel door Joh. Jong op het V.A.RA.-orgel. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. Hulzen 1875 M. K.R.O. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmuziek. 1130 Godsdienstig halfuurtje door Past toor L. H. Perquin. 12.00 Politieberichten. 12.15 Lunchconcert door liet K.R.O.-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 2.00 Halfuurtje voor do rijpere Jeugd door mevrouw A. Schelfhout v d. Meulem 2.30 Kindcruurtjo, verzorgd door Me vrouw Sophie Nuwenhuis van der Rijst en Mevr. Corrle Marres van der Ven. 4.15 Gramofoonmuziek. 4 30 Cursus schriftverbetering, door Me vrouw R Rolbcr Nan. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 Sportpraatje door S. P. J. Borsten. 5.30 Gramofoonmuziek. 0.20 Jounallstlek Weekoverzicht door Paul de Waart. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.15 Katholieke Radio Volksuniversiteit Medische Wetenschap (II). Do verspreiding van besmettelijke ziek ten" door Dr. R. N. M. Eykel. geneeskun dig hoofdinspecteur van do Volksgezond heid. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.00 „Onzo Zaterdagavond" Medewerken den: Leon van der Huist, voordracht; Jan Lahey, accordeonnist. K.R.O-Boys o.l.v. Plot Lustenhouwer. 8.30 Nieuwsberichten Vaz Dias. 1015 Gramofoonmuziek. 10.30 Nieuwsberichten Vaz Dlas. 11.00 Gramofoonmuziek.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 7