HET WEGENFONDS ZIJ ONAANTASTBAAR Veilige wegen zijn onmisbaar SLACHTOFFERS VAN DEN STORM DE BRANDSTICHTINGEN TE AMSTERDAM BELASTINGZONDAARS KRIJGEN RESPIJT Radioprogramma Minder wegenverbetering beteekent minder arbeid en in de toe komst minder welvaart De A2N.W.B., B.B.N. cn K.N.A.C. verzie ken ons plaatsing van onderstaand artiKe!: We schrijven 1920. Nauwelijks is het krijgsrumoer in Europa verstomd, nog slechts enkele maanden is het geleden, dat verdragen een einde maakten aan een pe riode van ellende en tevens het toen nog niet vermoede begin beteekenden van oer» nieuwen tijd van ramspoed en achteruit gang in Europa. Wel stond er een tot It spanne tijd van schijnwelvaart voor do deur. maar daardoor werd de eerste terug slag de crisis van omstreeks 1923, des te scherper gevoeld. Het was in dezen tijd dat de stille wegen met hun vorige-eeuwsche karakter in ons land langzamerhand weer beteekenis gin gen krijgen voor het verkeer. De bonzino- tekorten welke het automobilisme tijdens de oorlogsjaren in ongekende mate hadden gebreideld, waren vergeten, de tijden, waar in rubberbanden van de slechts denkbare kwaliteit om de wielen van auto's en fiet sen werden gelegd, bleven slechts in de herinnering bestaan. De scheepvaart, die jaren nagenoeg stil had gelegen en slechts met groot levensgevaar door enkele dap pere mannen voortgezet was, kreeg een overvloed van vrachtaanvragen. De auto mobiel begon haar zegetocht. Dat het een zegetocht was, die in groote lijnen voor namelijk voordeden heeft gebracht, zal wel door niemand ontkend worden. Het platte land werd uit een isolement verlost, dal ondanks meer dan een halve eeuw spoor cn tramwegontwikkeling niet noemens waardig aangetast was; in handel en be drijfsleven nam het motorische vervoer middel weldra een belangrijke plaats in toerisme en internationaal verkeer leefden op, dank zij de automobiel. Het wegennet omstreeks 1920. Het spreekt vanzelf, dat onze wegen in do verste verte niet in staat waren, om deze auto-invasie zelfs maar in het eerste begin te verwerken. Ons wegennet, ontwor pen en onderhouden volgens negentiende* eeuwsche grondslagen, was absoluut on voldoende zelfs om het verkeer uit die da gen ecnigermate soepel en veilig te verwer ken. Al sjïoedig klonken dan ook stemmen uit de kringen der belanghebbenden, die voor een nieuwe wegenpolitiek pleitten. Het toenmalige bèlieer geschiedde door veelal te kleine bestuursinstantics met naar verhouding hooge administratie-kosten, on voldoende personeel, maar al te vaak be schikkend over te geringe deskundige ge gevens. Wij hadden een hinderlijke ver scheidenheid van wegtypen, wanverhou dingen tusschen de belangen bij den weg on de lasten, traagheid en omslachtigheid bij pogingen tot verbetering van misstan den. Aldus getuigden velen op het Eerste Nederlandsche Wegen-Congres in 1920. Hier moesten radicale veranderingen aan gebracht worden. Verschillende wégen had den een dermate druk doorgaand vorkeer gekregen, dat de belangen van de wegbc- heerders in geen verhouding meer stonden tot de belangen van de weggebruikers. Om deze reden begon men het billijk te vinden, dat deze laatsten mede zouden betalen aan de verbetering en het onderhoud van de wegen, van belang voor het doorgaand ver keer. Bovendien was de categorie der on dernemers van motortransport in opkomst en reeds in 1921 werd de stelling verdedigd, dat een motortransportbedrijf in economi- schen zin uiteraard alleen bestaanbaar kan zijn, wanneer dit. rekening houdende met de door dat bedrijf veroorzaakte hoogere kosten van wegonderhoud, nog rendabel zou zijn. En tenslotte voelde men het als billijk aan, dat de weggebruikers, die behoefto (nijpende behoefte zelfs) hadden aan betere wegen, waarover een weinig snelverkeei mogelijk zou zijn, daaraan zelf zouden mee betalen. Een loyaal standpunt. Dat de toenmalige weggebruikers, verte genwoordigers en voorloopors als het ware van het nieuwe, van het verkeer der toe komst, hunnerzijds breede opvattingen hul digden, blijkt wel het beste uit het feit, dal zijzelve toen voorgesteld hebben om een wegenbelasting in te voeren, teneinde spoe dig betere wegen te krijgen. Deze bereid willigheid was natuurlijk gebaseerd op dit principe: de weg-belasting zou zijn een be stemmingsbelasting, niet de sluitsteen van de Rijksbegrooting en zeker niet een „kurk. waarop de spoorwegen konden drijven" (Voor de curiositeit zij eraan herinnerd, dal de Nederlandsche spoorwegen reeds in het jaar 1923 een tekort van 22.000.000 had den!) Zoo werd dan. eerst achter de schermen, later in openbare vergaderingen door de jonge Vereeniging „Het Nederlandsche Wc gencongres" en anderen, het nieuwe denk beeld gepropageerd. Zoo is ook het Wegen fonds ontstaan, een en ander natuurlijk in overleg met de Regeering. die terzake eon commissie instelde. Op deze wijze voor kwam men ook versnippering van belasting want het lag voor de hand, dat voor het onderhoud en de verbetering der wegen anders allengs het N.jord Brabantsche voor beeld van een weggeldverordening zou zijn nagevolgd Het Rijk zou de nieuwe, unifor me belasting innen en administrateeren. aan de Provincies zou een zeker, redelijk percentage worden uitgekeerd, „niet als een gunst, maar als een haar uit de belasting toekomend aandeel, dat haar even goed als het Rijk in staat moest stellen zich ten deze van haar overheidstaak te kwijten". (Memorie van Toelichting 1926). Een alzondorlijk wegenfonds. Van meet af heeft men een zekere zelf standigheid van het Wegenfonds, als af zonderlijk overzichtelijke „wegen-admini stratie", duidelijk voor oogen gehouden VVanheer de opbrengst van de nieuwe we gcnbelasting in den „grooten pot" gekomen zou zijn, ware de vrees gerechtvaardigd ge weest, dat dit geld ook voor andere doel einden gebruikt zou zijn geworden. De re geering heeft zich mot een afzonderlijk we genfonds accoord verklaard cn zich zelf geproclameerd tot een coulante „bankier" Bovendien zou telken jare een bedrag uil de Algemecne middelen in het Wegenfond1» gestort worden, gerechtvaardigd door bet feit. dat anders toch ook een bedrag jaar lijks aan de wegen ten koste zou zijn gelegd Zoo waren in het kort vermeld de grondslagen van de Wegenbelasting, welke dus op deze wijze na lungdurig overleg in volle harmonio met de wenschen van de belanghebbenden, die tevens de autores in tellectuales waren, ingevoerd. Een kleine restrictie van den Minister van Financiën ten aanzien van de grootte der jaarlijksche bijdragen leidde reeds tot vele tegenwer pingen en lange debatten. Ten aanzien van de hoofdzaak: veiligstelling van het „we gen-gold" meende men, dat gevaar ten eencnmale uitgesloten was. De Regeering had do plannen overgenomenhet Wegenfonds was veilig! Zeven jaar later.... In 1933 echter komt do Rogeering met een voorstel om aan het Wegenfonds den dood steek te geven. Ook de belanghebbenden, de weggebruikers, begrijpen dat dit een ab normale tijd is. dat thans van ons Neder landers zware offers gevraagd worden. Zij zijn bereid ook hun offer aan de algemeene kas te leveren, gelijk zij voor hun auto op velerlei wijze reeds doen. Maar thans stelt men voor, het Wegenfonds hun Wegen fonds op te offeren om de mogelijkheid te scheppen eon deficitaire spoorwegpoli liek verder bestaanbaar te maken. En het merkwaardige van dit alles is. dat zelfs de Nederlandsche Spoorwegen nooit heb ben aangedrongen op de „oplossing" van het verkeersvraagstuk die thans door de Regeering is voorgesteld! Maar zelfs al zou een nieuwe geldelijke bijdrage van het autoverkeer noodzakelijk zijn om de Rijksfinanciën te helpen veilig stellen dan nog behoeft dit niet mee te brengen, dat het Wegenfonds aangetast wordt; vandaar liet algemeene verzet tegen dit wetsontwerp, vandaar dan ook. dat de groote verkeersbonden hier to lande (A.N W.B.. B.B.N. en K.N.A.C.) zich tot taak ge steld hebben, de belangen van de wegge bruikers en het voortbestaan van het We genfonds te verdedigen cn do gevolgen van verwezenlijking dezer pionnen te belichten In een nabije toekomst zijn veilige wegen 'onmisbaar, een levensbelang voor ons land En wegenverbetering kan slechts goed ge schieden, wanneer volgens ccn goed gefun deerd plan. zooals in de Wegenbelasting wet nadrukkelijk is voorgeschreven, ge werkt wordt, wanneer de financiering zeker is. Zonder „Wegenfonds" geen goede we gen. En.een land zonder goede wegen verliest evenzeker in den strijd om het bestaan als een land zonder sluitende be groot Ingt Terneu zen, 18 Jan. Het van Gent op weg naar Terneuzen zijnde Lctlandsche stoomschip Consul P. Danneborg, is tenge volge van den Zuid Wester storm in bot sing gekomen met de Meerstoel nabij hot gehucht Driekwart. De Meerstoel werd hierbij vrij ernstig be schadigd, terwijl ook aan een gedeelte van de boschoeiing averij werd gemaukt. De schade wordt op ongeveer 3000 geschat. Do Consul P. Danneberg bekwam zelf geen schade en heeft de reis naar Tcrncu2en voortgezet. Rotterdam, 18 Jan. Hedenmorgen zijn het inkomende Duitsche stoomschip Lever- kusen cn liet uitgaande Deensche stoom schip Frederikborg ter hoogte van Schiedam met elkaar in aanvaring gekomen. De Leverkusen werd aan de boeg beschadigd en is naar ligplaats Maashaven 1 gegaan, de Frederiksborg naar de werf Wilton. Terneuzen, 18 Jan. Tengevolge van den Zuid-Wester storm brak hedenmorgen nabij de Margarctcpolder de sleeptros waar mede liet van Antwerpen komende Bclgi- scho schip Murgarito aan dc sleepboot Tlie- resia verbonden was De Margarite kwam hierdoor in een moeilijke positie. Een twee tal te Terneuzen gestatiünneerde sleepboo- ten, n.l. de Baltic cn de Woelwater voeren onmiddellijk ter assistentie uit, doch dc eigen sleepboot slaagde er in een andere draad van de Margarite te nemen, waarna dc reis werd voortgezet. Voor de haven van Terneuzen gekomen brak andermaal de draad, doch het gelukte de Theresia weer een andere draad van de Margarite aan boord te krijgen. Even daarna zijn bcldo schepen behouden binnengeloopcu. Terneuzen, 18 Jan. Het tankschip „Goeben", thuisbehoorende te Amsterdam, is hedenmorgen omstreeks 6 uur op de Plaat voor Terneuzen aan den grond geloopen. De sleepboot „Raymond" van de Union dc Ramorquage et de Sauvage is ter plaatse voor het verlccnen van assistentie aanwe zig. De „Goobcn" is geladen met zwavelzuur on op weg van Ertvclde nabij Gent naar Ruhrort* UIT DE STAATSCOURANT. Bij K.B. is toegekend do bronzen ecre- medaille der Oranje Nassau Orde aan H. van Buuren, sigarenmaker bij de fa. Gebr. Jakobs te MeppeL U&ofdfufa, Jtietfufa bedaart spoedig met 1/Hij*iUacdt'P/xdu$ Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist Een nieuwe arrestatie Amsterdam, 18 Jan. Naar wij verne men is de politie van het bureau-Stadhou derskade hedenavond overgegaan tot ar restatie van een vrouw, die ervan verdacht wordt, betrokken te zijn bij de brandstich tingsaffaire, welke ook dc bureaux War- moesstrant cn Raampoort bezig houdt; vast staat, dat deze niet meer jonge vrouw ge woond heeft in het perceel in de Noorder straat, waarin ongeveer een jaar geleden brand heeft gewoed. Zij woondo toen op de tweede étage, terwijl de eerste étage in gc bruik genomen wa3 door den gearresteer den verzekeringsagent De B.. die daar met een dochter van de aangehoudene huisde. Het onderzoek wordt met kracht voort gezet; De B, van wiens verklaringen uiter aard veel afhangt en die aan het bureau Raampoort is ingesloten, blijft echter hard nekkig zwijgen. Naar gemeld, bevindt zich aan dit bureau ook de gearresteerde vrouw, die gewoond heeft in percec-l Anjelierstraat 40. toen daar brand uitbrak. Haar vriend, oen der twee personen die te Haarlem onder verdenking van brandstichting in die gemeente in voor arrest zitten, woonde toentertijd bij haar in WERKLOOSHEIDSCIJFERS. De directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering cn Arbeidsbe middeling deelt mede, dat de werkloosheid onder 598000 loden \an ingevolge het Werk loosheidsbesluit 1917 gesubsidieerde ver 6enigingon in de week 25 t.m. 30 December 1933 heeft bedragen 37.1%. De aanhoudende vorstperiode veroorzaakte, dal de werkloos heid groot bleef en nog steeds boven het percentage van 35.2 in dc vorige verslag- week (4 t.m. 9 December) In de overeenkomstige week van het jaar 1932 bedroeg de werkloosheid 33.5% Bij 1052 organen der openbare arbcids bemiddeling stonden op '30 December 1933 in totaal 416.201 wo.-kzavikenjicn ingeschre ven, waaronder 401110 mannen In totaal waren werkloos 392.930 personen, waaron der 3-82.506 mannen. )V Öp 9 December 1933 bedroeg het totaal aantal ingeschreven werkjtoek-enüen bij een ongeveer gelijk aantal organen der open bare arbeidsbemiddeling 393.092 Hiervan waren werkloos 371805 personen waaronder 360.879 mannen. Het aantal ingeschreven werkzoekenden is derhalve sedert 9 Decern ber 1933 geetegen met 20.169. het aantal werkloozen met 21.125. De afneming van werkgelegenheid, welke uit deze cijfers blijkt, moet worden toegeschreven aun de vorst. HET DRAMA IN DEN MUIDENSCEEN RAAD. Is Ibeiings ontoorckor.lngsvot- baar? Amsterdam, 17 Januari. Naar aan leiding van het rapport, opgemaakt door de psychiaters drs Bakker en Overbeek over don strandfotograaf Ibclings, die in September van het vorige jaar m een Raadsvergadering te Muiden een viervou digen moordaanslag pleegde, in welk rap port Ibelings ontoerekeningsvatbaar is ver- klaurd, deelt de verdediaer van Ibelings, Mr dr. Bcnno J. Stokvis, mede, dat een derde deskundige, n.l dc psychiater dr. Th. van Schelven te Don Haag, een geheel onafhankelijk onderzoek zal instellen. Men diene, zoo zeido mr. Stokvis ons, bij oen bcoordeoliiig van de psycho van Ibe lings niet te vergeten, dat zijn dorpsgenoo- ten het den man over lipt algemeen moei lijk hebben gemaakt, waardoor lnj zeer ze ker in een overspannen toestand is geraakt, zoodat Mr. Stokvis het in dit geval noodig achtte nog een derde deskundigenrapport te doen uitbrengen Dit rapport zal binnenkort gereed komen, waarop binnen afzienbaren tijd de behan deling ter openbare terechtzitting tegemoet kan worden gezien Volgens de wet is ech ter ook een behandeling in Raadskamer mogelijk, op grond van art. 219 Wetboek van Strafvordering kan de Officier van Justitie dit vorderen, wanneer hij van moc- ning is, dat de verduchte ontoerekenings vatbaar is. DE HAAGSCHE FINANCIËN. Motie tegen den wethouder in gediend en weer ingetrokken. Dc gemeenteraad van 's-Gravcnhagc heeft Woensdag de begrooting voor 1934 af gehandeld en haar zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. Alleen de communisten lieten aanteekonen er tegen te zijn. Voor de stemming legde de heer Vliegen namens dc soc.-dem. fractie een verklaring af, dat deze niet tegen de begrooting zou 6temmcn, omdat niet bekend was, wat er bij verwerping zou gebeuren. Mej. Blaauw diende namens de liberale fractie een motie in, waarin de raad als zijn meening uit zou 6preken, dat do portefeuil- lo van financiën in andere handen be hoorde over tc gaan. De katholieke heer De Jong noemde deze motie niet 18-karaats en ook andere frac ties verzetten zich, waarop de motie ten slotte ingetrokken werd. Maar na 1 Maart 1934 houdt alle tegemoetkomendheid op 's-G raven li age, 18 Jan. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, heeft de minister van financiën aan de Inspecteurs der be lastingen medegedeeld, dat alle aanschrij vingen worden ingetrokken, waarbij hun werd opgedragen een tegemoetkomende houding aan te nemen tegenover personen, die de belastingadministratie met de door hen begane ontduikingen van inkomsten belasting en van vermogensbelasting geheel uit eigen beweging in kennis stellen. Dit vindt zijn grond hierin, dat bij de uitvoe ring ven de reeds tot stand gekomen of in uitzicht gestelde niejwo belastingen (b.v. omzetbelasting, belasting naar het vermo gen van instellingen van de doode hand) gegevens ter kennis van de belastingadmi nistratie zullen komen, die dienstbaar zul len worden gemaakt aan de contróle van de aangiften voor de belas'ingen naar het Inkomen en vermogen. Deze contróle kan door hen, die in het verleden onjuiste aan giften van hun Inkomen of vermogen heb ben geJaan en die de tot nu toe geboden gelegenheid om hun aangiften „vrijwillig" te verbeteren, ongebruikt lieten voorbij gaan, ernstige gevoigon hebben Niet alleen zal bij --ntdekking van de fraude de te wei nig geheven belasting met viervoudige ver hooging worden nagevorderd, maar boven dien loopen zij de kans, dat een strafver volging tegen hen zal worden ingesteld. De minister van financiën heeft echter gemeend, nog voor éénmaal de gele geilheid te moeten geven om, onder zoo weinig mogelijk bezwarende omstandighe den, onjuiste aangiften te verbeteren Van allen, die in het verleden onjuiste aangif ten mochten hebben gedaan en hun fout vóór 1 Maart 1934 herstellen door van de ontduiking mededeeling te doen aan den Inspecteur, zal niet meer worden gevorderd, dan dc enkelvoudige belasting over het be lastingjaar of de belastingjaren, waarvoor de aangifte onjuist is geweest Daarbij zal niet verder worden teruggegaan dan tot het belastingjaar 1931/32. Heffing vaan verhoo ging blijft dus achterwege, terwijl strafver volging niet zal worden ingesteld. Dit zal ook het geval zijn, indien op het tijdstip, waarop dc mededeeling van de ontduiking wordt gedaan, de Inspecteur de onjuistheid van dt aangifte reeds vermoedde of op het spoor mocht zijn gekomen en den belas tingplichtige tot het verstrekken van in lichtingen of tot het geven van inzage van boeken en bescheiden mocht hebben uitgo- noodigd en zelfs ook dan, indien de verbe tering een aangifte ven een overledene zou betreffen, on de onjuistheid uit een in te dienen successiememorie aan het licht zou komen. Men vestigt er echter nadrukkelijk onze aandacht op, -lat op deze gunstige re geling geen aanspraak zal kunnen maken: a hij. tegen wien, blijkens door den In specteur gedine schriftelijke mededeeling. een navordering van belasting loopende is, b. hij, le wirtns aanzien het openbaar mi nisterie is verwittigd, dat de aangifte op zettelljk on»uist of onvol edig is gedaan; c. hij, dip zich op of nil 1 Maart 1934 aan meldt; d. hij, die *ich vóór dien datum heeft aangemeld, doch zijn verhouding tot den fiscus toch nog niet geheel in het reine heeft gebracht. Kan de belastingplichtige het bedrag van le te weinig geheven belasting bezwaarlijk dadelijk er. ineens voldoen, dan kan hij in overleg treden met den Ontvanger om het verschuldigde op ecnigszin6 langen ter mijn aan tc zuiveren. DE SCHEEPVAART OP HET IJSELMEER. Sell el 1 ing wou dc, 17 Januari. De scheepvaart op het IJsclmeer is nog steeds niet normaal. Uit Lemmer en Stavoren ko men nog geen schepen binnen. Vanochtend had de Zwolsche boot een ontmoeting met een ijsveld, wat haar ongeveer drie uur vertraging bezorgde. Ook Enkhuizen schijnt nog niet geheel ijsvrij te zijn, want ook daar vandaan komt geen enkel schip bin lien. Alleen de verbinding niet den Zuid wal Harderwijk, Amersfoort en Huizen, is geheel normaal. Zatordag 20 Januari. Hilversum. V.A.R.A. 8.00 Gramofoonmuzick. V P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.15 Uitzending voor do arbeiders in de continubedrijven. Beroemde zangeressen. Gramofoonmuzick. 12 00 De Notenkraker*- o.l.v. Daaf Wins. 2.00 Platen dezer maand 2 45 Voor de kinderen. Rolien Numan ver telt: „De baard van Daantje", Roggeveen. 3.15 De FlicrefluMcrs o.l.v. Jan van der Horst. 3.45 Overschakeling naar den zender Kootwijk. 4.00 De Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst. 4.30 Beoeioning der buismuzhk. Samen werking tusschen huiskamer en studio, o.l.v Piet Tiggers. 5.15 Het urgentie-program van S.D.A.P. en N.V.V. Toelichting van punt 2 van het pro gram: „Crcdietvoorziening voor industrie, handel en landbouw door een circulatie bank in gcmeenschapsbeheer. Staatstoezicht op het particuliere bankwezen. Stichting van een mdustriebank voor werkverrui ming" door W. H. Vliegen. 5.30 Orgelspel door Cor Steyn op het V.A. R.A.-or gel. G00 Letterkundig overzicht door A. M. de Jong. Dokter Dumay verliest, Menno ter Braak. WAT ETEN WIJ MORGEN? Voor de koffietafel. Vischpasteitjos. Bereiding: 750 gr. vischrestcn, 100 gr. boter, 1 eetlepel bloem, melk, foelie, ge hakte peterselie, zout. Verwarm roerende de bloem met een beetje gehakte peterselie in de boter, voeg er al roerende de melk bij in kleine scheut jes. Doe er vervolgens de heel fijn gehakte of gemalen visch en de kruiden bij. Laat dit mengsel even trekken. Vul 6 i 8 bla- derdeegpasteivormpjes (te bestellen bij den bakker) met do vischmassa en laat zc in een matigen oven even door en door warm worden. Voor den middagtafel. Gebakken spek. Capucijners. Speksaus. Aardappelen. Karnemelkscho pap. 6.20 Volksliederen door „De Wielewaal", zanggroep der Amsterdamsrhe A J.C. o.l.v. Piet Tiggers. Uit de roode jeugdbeweging: Herman Molendijk spreekt over; „Verwor penen der aarde". Volksliederen. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.30 V.A.R.A-orkest o l.v. Hugo de Groot. .800 Herhaling van S.O.S. berichten. 8.05 Toespraak door K. de Jonge, 2e voor zitter der V.A.R.A 8.15 V.A R-A.-orsest ol.v. Hugo de Groot. 8 45 Persbureau Vaz Dias en V.A.R.A.-va- ria. 9 00 V.A.R.A orkest o.l.v. Hugo de Groot, speelt een half uurtje genre-stukken. 9.30 Henriètte Davids zingt liedjes. Aan den vleugel: John Brookhouse Mac Carthy. 9.45 V A.R.A.-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 10.15 Hcnrlëtte Davids zingt liedjes. Aan den vleugel. John Brookhouse Mac Carthy. 10.30 Ileyermans-cyclus. (Zesde uitzen ding) Opvoering van Buren". Een blijspel, voor de microfoon gereedgemaakt door Frank v. Duin. 11.30 Gramofoonmuziek. Huizen. K.R.O. 8 00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 De internationale Bidweek. 12.15 Lunchconcert door het K.R.O.-Sox- tet o l.v Plet Lustenhouwer. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere Jeugd door mevrouw Schelfhout-v. d Meulen. 2.30 uur Kinderuurtje verzorgd door me vrouw Sophie Nuwenhuiö Van der Rijst en mevrouw Corrie Marrcs van der Ven. 4.00 Verslag van een speciaal voor den K.R.O. te spelen dainwedstrijd tusschen de hecren P. Westra en H. van Tulder, door Paul Goes. 4.20 Gramofoonmuziek. 4.30 Cursu*- schriftverbetering door me vrouw M. Reiber Nan. 5.00 Vervolg reportage damvvedslrljd. 5.20 Concert op het orgel van het Rem- branJt-Theatcr te Amsterdam door Guu6 Jansen. 6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.15 „Rusland" door ir. A. S. Franssen v, d. Putte 7.35 Gramofoonmuziek. 7.45 R.K.F - kwartiertje i 8.00 Dc K.R.O.-Boys o.Iv. Piot Lustenhou-? wer. 8.30 Persbureau Vaz Dlas. 8.35 Jo en Piet Schuurman zingen liedjes uit do schets „Marietjo" van Dick van Peursen 8.50 Vervolg K.R O.-Boys. 8.15 „Kereltje" van Mien Labberton, voor? gedragen door Tine Medema. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.45 Het K.RO.-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 10.15 Wederoptredon van Jo en Plet Schuurman. 10 30 Persbureau Vaz Dias. 10.35 Vervolg K.R.O.-orkest. Brussel (321.9 M.). 12.20 Omroepkleinorkest 1.20—2 20 Gramofoonmuziek. 5.20 Dansmuziek. G.50 Sonateconcert. 7.35 Gramofoonmuzick. 8 20 „Madame Butterfly", opera van G, Puccini. 10.15 Gramofoonmuziek. Brussel (483.9 M.). 5.20 Concert door het Radio-Symphonie- orkest o.l.v. Mculemuns. 6.35 Gramofoonmuziek. G.50 Concert door het Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 8.20 Concert door het Radlo-Symphonie- ofkest o.ly.. Meulemans. 10.3012.20 Concert door Alcxys en zijn orkest. Daventry (1500 M.). 12.20 I-Iet Western Studio-orkest o.l.v. Fr. Thomas. 105 Dansmuziek. (Gr. platen). I.35 Het Commodore Grand-orkost o.l.v. J. Muscant. 8.20 Variété-programma. 9.55 Chopin-recital. II.20—12.20 Dansmuziek. Dculschlandscnder. (1571 M.). I.05 Gramofoonmuziek. 7.30 Gevarieerd programma. Ka fundborg (1261 M.). II.20 Concert uit Rest. „Wivcx", ol.v. A. Bendix. 4 20 Gramofoonmuzick. 8.20—11.20 Dansmuziek voor de oude gene ratie door het Omroeporkest. Langcnberg (455.0 M.). 11.15 Concert door het Omroeporkest uit Mühlacker. 12.-35 Gramofoonmuzick. Purijs (Radio). (179G M.). 9.50—11.50 Orkestconcert. 12 20 Gramofoonplaten. 7.00 Gramofoonplaten. 820 L'amour masqué'*, spel van Sachg Guitry.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 7