ELECTROLUX F L Electrolux komt met drie nieuwe hyper moderne modellen AMERSFOORTSCHE BOYS tegen billijken prijs M. H. VAN RAALTE M. H. VAN RAALTE l H.V.C. I - Z.N.C. I 4-1 De rood-witten in veiligheid Sopla - Sloterdijk 2-2 Een derde doelpunt werd ongeldig verklaard ZEIST-AMSVORDE 5-3 Een slappe leiding Ruilt nu uw ouden stof zuiger in; ook inruil bij aankoop van het goed koopste model. Millioenen in gebruik AMERSF. BOYS-QUICK 2-1 MEDEDEELING AMERSFOORT AFD. STOFFEN. Poll de Lapin j Moderne voorjaars stof voor Japonnen in aparte kleuren. MA NTEL-STOFFEN in nieuwe weefsels. WOLLEN GEORGETTES voor complets AFDDONNETERIE Bijzondere modellen knoopen Groot assortiment kraagjes. SPECIALE PRIJSA A N BIED ING in Spun-Silk Japansche na- turel zijde SS ct. per cl. De H.V.C. doelpunten in de tweede helft gescoord Door een alleszins verdiende 41 over winning heeft II.V.C. zich in veiligheid gesteld. Toch heeft dezo overwinning in de cersto helft aan een zijden draadje ge hangen, doch toen de rood-witten in de tweede helft met een paar goede treffers de balans in hun voordeel hadden doen overslaan, raakte Z.N.C. haar vorm geheel kwijt. De wedstrijd opende met een over wicht van Z.N.C., waaraan cle wind niet vreemd was. Gelukkig bleek de midden linie, hoewel zij meer defensief dan agres sief werk deed, in goede conditie te zijn, waaraan de achterhoede een goeden steun had. Door het onberekende spel der gas- to is het voor een achterhoede uiterst moeilijk een destructief tegenspel te spe len. H.V.C. had er al spoedig aardig kijk op, terwijl doelman v. Winterswijk meer dere malen in het spel werd betrokken, zoodat hij zich volkomen kon inspelen. H.V.G.'s voorhoede was geheel aan haar lot overgelaten, en het pleit voor de vuur linie, dat haar aanvallen, die meer het ka rakter droegen van uitvallen, gevaarlijker waren, dan de attaqués van Z.N.C. Welis waar werd do druk op het H.V.C.-doel even gevaarlijk, doch toen succes voor Z.N.C. uit bleef, en de achterhoede van H.V.C. to sterk voor do aanvalslinie der gasten bleek te zijn, ontworstelde d© thuisclub zich aan do omklemming. Voordien ech ter maakte Z.N.C. een doelpunt, dat zeer terecht door den leider wegens buitenspel werd afgekeurd. Ook e©n vrije schop te gen II.V.C., waaruit twee hoekschoppen ontstonden, leverden geen resultaat op. Om beurten traden beide teams nu aanval lend op, waarbij wij de mooiste kansen om te scoren zagen missen. Zoo kreeg v.d. Linde een haast niet tc missen kans, doch door onbesuisdheid ging deze teloor. Trou wens, deze speler heeft, hoewel hij ook en kele goede eigenschappen bezit, door zijn tactloos spel veel verknoeid. Waarom steeds zoo hard te schieten, als een zacht schot voldoende is om te scoren? Deze speler werk to alleen met zijn beenen, Ook do rechtsbinnen J. Gansbcok bleek ook al een meester in het missen van kansen to zijn. Was tot dit oogenblik alles nog in de volmaaksto kalmte'en rust verloopen, na dit oogenblik achtte Z.N.C.. blijkbaar het moment gekomen om het spel to gaan forceorcn. Do spil Mol, kreeg voor zijn unfair spel een waarschuwing, wat echter bitter weinig hielp. Ilot resultaat was al leen maar, dat de H.V.C.-ers sterker wer den, zonder dat de voorhoede kans zag om te scoren. Mooier werd het spel, dat toch al niet op een hoog peil stond, door het vele lijf aan lijfwerk cr niet op. Enkele H.V.C.-spelcrs lieten zich evenmin onbe tuigd, en wij konden ons dit eenigszins be grijpen. Wel strafte do scheidsrechter de overtredingen met vrije schoppen en kreeg de middenvoor Steenkamp eveneens een waarschuwing, het fundament was ge legd om den verderen loop met angst en vreeze tegemoet te zien. Gelukkig bleek dit achteraf niet het geval te worden, waaraan de rust wel niet vreemd zal zijn geweest. Voor de pauze slaagde Z.N.C. er echter in om met een boogschot de leiding te nemen (01). A.i. stond de H.V.C.-dool- m&n hierbij te ver naar voren opgesteld. De rust had ccn goede uitwerking op de spelers gehad. II.V.C. met den wind in don rug nam vrijwel direct liet spel in han den en wist het spel geheel op de Z.N.C.- lielft te houden. De halflinie waagde zich eveneens naar voren, zoodat het ons niots verwonderde, dat Kok na 10 minuten spe- lens den stand gelijk maakte. Nadat dezelfde speler tegen de lat had gekogeld bracht Appeldoorn vrijwel direct daarna, in lastige positie, den stand op 2—1. Het spel der Z.N.C.-crs was inmid dels aan felheid ingeboet. Er was maar één team dat speelde en dat was II.V.C. Door een zeker schijnend doelpunt te voor komen, raakte de Z.N C.-doclman onklaar, doch het met 10 man order spelende Z.X.C.-team kon niet voorkomen, dat v. d. Linde uit een voorzet van Stam niet een kopbal de score tot 31 opvoerde. Do en kele uitvallen van Z.N.C. werden ccn prooi van tie Il.V.C.-backs. De Z.N.C.-doelman nam zijn plaats onder de lat weer in, doch hij kon direct daarop het leder weer uit het net halen. Appeldoorn geef een vol treffer welke niet te houden was. In den nog te spelen tijd hebben de H.V.C.-ers vele kansen verknoeid, hoewel de Z.N.C.- doelman naast het goede werk, de lyilp heeft gehad van lat en palen. liet einde kwam met een 41 zege voor II.V.C. Bij H.V.C. hebben Brandsen op de spilplaats on Ramselaar op de rechtshalfplaats goed partij gegeven. Uit een misverstand in de ver dediging scoort Sloterdijk den gelijkmaker Tot vijf minuten voor het einde had Sopla nog met 21 de leiding, doch een misver estand in de Soplaverdediging deed dezo ver diende overwinning in rook opgaan. En in de allerlaatste minuut maakten de ga6ten zelfs nog een derde punt, dat om onbe grijpelijke redenen door den scheidsrechter wegens buitenspel werd geannuleerd. Slo terdijk viel ons wel wat tegen, want toen Sopla in Amsterdam te gast was, speelden de Amsterdammers veel beter dan gisteren. Het viel onzen stadgenooten moeilijk om na de rust tegen den zeer straffen wind in de speelwijze te wijzigen. In de eerste helft, toen gespeeld werd met den wind in den rug, kon hoog spel succes hebben, maar in het tweede gedeelte was dat onnoodig, zelf6 ongewcnscht. De middcnlinie van Sopla werkte hard, maar de rechtshalf bewaakte den Sloterdijkschen linkervleugel niet af doende. Toen de linksbuiten tijdens de tweede helft met den midvoor van plaats had verwisseld, kreeg Hassing hem te be waken. Dat ging beter, want Hassing is een stoere werker, die geen oogenblik nalaat zijn tegenstanders den bal af tc nemen of den weg te versperren. De verdediging van Sopla werkte hard. Aanvankelijk leek het, of Priem te weinig zelfvertrouwen had, maar in de tweede helft herstelde hij zich afdoende. Doelman van Zoghei had een besten mid dag, zijn opstellen, vangen en vooral zijn uitloopen was in orde. De gelijkmaker had hij kunnen voorkomen, als een der achter- spelers hem niet van de wijs gebracht had, Sloterdijk trapte af, maar Sopla nam spoedig den bal over, en al gauw loste Ver hoef een schot op het Amsterdamsohe doel. Dat herhaalde zich eenige malen, maar de gasten herstellen zich spoedig en komen op hun beurt in den aanvul. Als er tien minu ten gespeeld Is, werkt de midvoor Th. van Hoeven zich door allen -heen en met een fraai schot geeft hij Sloterdijk de leiding (0—1). De achterstand ontmoedigt Sopla niet; vanaf den aftrap gaat de voorhoede ervan door, en zij besluit haar ren met een formidabel onvcrwaclitsch schot van Van Keeken, waartegen zelfs het net niet be stand was. De stand is dus gelijk (11). Bij een nu volgenden aanval van Sloterdijk voorkomt Van Zoghei een zeker doelpunt door- tijdig en ver uitloopen. Sloterdijk komt meer in den aanval, maar Priem en L. Verhoef steunen Van Zoghei goed. In deze periode ging de Sopla-middenlinio wat te ver naar voren. Het steunen der voor hoede is wel ccn onderdeel van de taak der-middenlinie, maar het is ook noodig, de achterhoede bij te staan in de verdediging. Deze tweeledige taak der middenlinie maakt het zoo uiterst moeilijk op die plaats te spe len. Kort voor de rust neemt Staal, die mooi speelde, zijn kans waar met een prachtigen hoogen voorzet, welke in den uitersten hoek van het doel belandt (21). Deze stand ver andert voor de rust niet meer; ondanks den voorsprong is men nog niet overtuigd van een uitgesproken meerderheid van Sopla. De tweede helft begint met ccn overwicht der gasten, hoofdzakelijk tengevolge van den 6traffen wind. De thuisclub verdedigt zich met man en macht en voelt, zich gedu rende 20 min. angstig opgesloten, maar ein delijk werkt Sopla zich los uit de beklem ming. Er worden een paar prachtkansen erbarmelijk verknoeid. Het geheelc elftal zwoegt en doet zijn \nterste best, maar de stand blijft 2—1. In de laatste vijf minuten komt Sloterdijk weer in den aanval, meest geleid door Breed, die nu midvoor speelt. Als Van Zoghei een der talrijke schoten stopt en wegwerkt, schiet. Breed, doch hoe wel de bal langzaam gaat, en Van Zog-hel stellig een doelpunt had kunnen voorko men, speelt een verdediger van Sopla toch terug op den doelman, W'olfrat loopt too en scoort gemakkelijk den gelijkmaker (2—2). Van den aftrap af valt Sloterdijk weer aan. Van Zoghei slaat den bal terug, Klaassen loopt toe en doelpunt volkomen zuiver, doch ^e scheidsrechter heeft buitenspel gecon stateerd en keril liet doelpunt niet toe. Dit was een eenigszins onbevredigend einde van een mooicn en overigens goed geleiden wed strijd. K.N.A.U. In de gisteren te Utrecht gehouden ver gadering van de K.X.A.U. werd in de plaats van den, heer J. F. de Jager uit Groningen, die jaren Jang do K.N.A.U. als voorzitter leidde, dc heer A. J. G. Strcng- holt als voorzitter gekozen. Voetbal. KAMPONG—A. P. W. C. 6—2 Met genoegen maken wij melding van het feit dat gedurenden tien strijd tusschen Kampong en P. W. C. geen wanklank werd vernomen. Aan enthousiasme ontbrak het bij de A. P. \Y. C.-ers niet, doch men be greep elkaar niet. Bovendien werd het spel tc slordig uitgewerkt, zoodat succes achter wege bleef. Kampong speelde daarentegen een open productief spel. Het tempo werd gedurende een groot gedeelte van den strijd door de Utrechtenaren aangegeven. A.P.W.C. had vier reserves waaronder men ook den keeper rekende, de leiding was toevertrouwd aan arbiter Lieffering. De aanvoerder der Welgelegen mcnschen wint de toss, en verkiest de eerste drie kwartier met zon en wind in den rug te spelen. Goed combineeren gaat het leder van man naar man, Blómer verlaat zijn plaats en binnen de minuut scoort hij no. 1. Dc gastheeren spelen een vlug en sluitend spel, zijn de meerderen der Amersfoorters; telkens en telkens komt het aanvallend quintet terug. Dc bezoekers bepalen zich tot enkele uitvallen waaraan de vleugels nog eenige snelheid trachten te geven; ge vaarlijk voor den Kampong doelman werd men voorloopig niet. De thuisclub vergroot den voorsprong, de linksbuiten maakt geen fout wanneer de midvoor hem liet leder goed aangeeft 20. De blauwhemdcn brengen na een half uur den stand op 30, middels een uitste kend schot van den rechtsbinnen. Het laatste kwartier voor rust is dc strijd meer gelijk opgaand en verwonderde het ons in het geheel niet, dat A.P.W.C. kans zag een tegenpunt tc maken, de midvoor stond plotseling ongehinderd voor keeper Icke en het was 3I. De gastheeren trach ten in de laatste minuten voor rust nog een tweede tegenpunt te maken en inder daad gelukt hen dit, arbiter Lieffering an nuleerde het echter wegens off side. Half time 3—1. Geheel zeker van de overwinning kunnen de Kampongers niet zijn, daar zon en wind na de hevatting in het voordeel der A.P. W.C.-ers waren. A.P.W.C. begint dc tweede helft beter, Kampong slechter. Het komt zelfs zoover, dat de bezoekers het meest aanvallend wor den, men keek af en toe hoe de gasten het aanpakten om tot keeper Icke te geraken. De Utreohtsche linkervleugel maakte er gelukkig een einde aan, Meyerink wist zich vrij te maken, wanneer hij voorzet loopt ten Bosch den bal langs den doelman 4—1. A.P.W.C. geeft zich niet gewonnen, de Kampong backs worden meermalen gepas seerd en alleen het goede keepen van den Utr. doelwachter voorkomt nog eenigen tijd no. 2, wanneer evenwel de Amersfoortsclie rechtsbinnen alleen voor hem komt te staan is de stand 42. Hierna geven de spelers der thuisclub liet tempo weder aan en zijn twee goede doelpunten het gevolg daarvan, waardoor de verkregen eindstand' 62 wordt. Een doelpuntrijke eerste helft Amsvorde heeft dc punten in Zeist moe ten laten. Over liet algemeen was het een wedstrijd, die ons maar heel matig kon be koren. De Amsvordcploeg speelde vooral in de eerste helft een onsamenhangend spel. Er ontstonden zulke gapingen in de zwart witte gelederen, dat het geen wonder was, dat de Zcist-voorhoede bijna voortdurend het Amsvorde doel onder vuur nam. Iloek en v. d. Pol speelden ver beneden hun ge wonen vorm. De doelpunten aan weerszijden ontston den niet zoozeer door goed aanvalsspel der voorhoede dan wel door blunders der we- derzijdsche verdedigingen. Het derde doel punt van Amsvorde was het beste van den geheelen wedstrijd, v. d. Brug gaf mooi door aan Hoek, deze snelde vlug langs de lijn, zette goed voor en Schouten deed de rest op onberispelijke wijze. In do tweede helft probeerde v. cl. Brug steeds het spel naar de vleugels te openen, maar liet lukte niet. Clay is te langzaam en moet leeren den bal direct af te geven. Dit zal de snelheid \an den aanval ten goede komen. De minste van allen was dezen mid dag... de scheidsrechter. O.i. is hij niet de geschikte man om een dergelijkcn forschen wedstrijd met succes te leiden. Zijn beslis singen waren vaak zoo raadselachtig, dat cle spelers van beide ploegen voor een on oplosbare puzzle; stonden. De wedstrijd. Na den aftrap noteeren we al direct een mooi schot van dc Lang, even mooi gestopt door Los. Dc achterhoede van Amsvorde staat raar te schutteren, wat tot gevolg heeft, dat menig gevaarlijk moment ont staat. v. d. Pol begaat even buiten het straf schopgebied een overtreding. Uit deze vrije schop ontstaat op vrij gelukkige wijze het eerste doelpunt, daar Los liet uitzicht be nomen wordt (10). Telkens zijn de Amsvorde spelers iets te laat, waardoor hun de bal ontnomen wordt. Het schijnt dat beid? partijen de doelpun- tenmotor in werking gesteld hebben. Groote fouten der wederzijdséhe verdedigingen zijn oorzaak cler vele doelpunten. Alleen het derde doelpunt van Amsvorde was het re sultaat van mooi tactisch spel. Als scheidsrechter rusten blaast is cle stand 4—3. Na de thee is het spel veel pittiger en forscher. Vooral E. v. d. Pol speelt nu een soms ietwat te enthousiaste partij, wat nog al eens schermutselingen tengevolge heeft. De verstandhouding in het veld wordt er niet bepaald vriendelijker op. De heer Staf- len beging hier dc fout, te veel met dc spe lers tc praten, Amsvorde gaf nu beter par- tij. Het plaatsen was echter zeer slecht ver zorgd. R. v. d. Pol zwoegt hard; herhaalde malen stuwt hij zijn voorhoede goed op. v. d. Brug verdeelt het spel uitstekend, maar do verdediging van Zeist waarin v. Eek en Koning uitblinken, wijst alle aan vallen onverbiddelijk af. Los stopt een ver- radelijk hard schot, maar laat den bal val len. v. Bennekom profiteert van deze kans en maakt er 53 van. 1-Iet spel zakt zien- deroogen. Gedoelpunt wordt er niet meer. Een schitterende eerste helft niet teleurstellend spel in de laats ste 45 minuten Begunstigd door ideaal voctpaiweer werd op het terrein aan den Leusderweg dc plaat selijke ontmoeting Amersf. BoysQuick ge speeld. Voor de Boys was deze wedstrijd van bijzonder belang in verband met de be zetting van de eerste plaats. Quick's kan sen op liet kampioenschap zijn daarentegen verkeken, maar het zijn juist dit soort wed strijden, welke cle roodhemden prikkelen om hun uiterste best te doen. Zoo ook weer dezen middag. Het talrijk publiek kreeg een eerste helft te zien, die niemand deed denken aan een vierde klasse- ontmoeting. Zoowel cle Boys als Quick gaven zich geheel en talrijk waren de staaltjes combinatie- en individueel werk, welke do spelers te bewonderen gaven. Snel ging het spel van doel tot doel, beide elftallen hiel den elkaar volkomen in bedwang. Eerst in de 22sto minuut kwam een cler doelen m gevaar, toen Vos doorbrak r>n alleen oj) het doel aanstormde. Keeper Barneveld wist het venijnige schot schitterend corner te wer ken. Nog een bepaald gevaarlijk moment voor het doel der Boys ontstaat tijdens een corner, doch liet schot van Vos gaat langs de buitenzijde der paal. Dan treedt een her haling in van de eerste periode, maar dc strijd wordt thans meer op liet middenter rein gevoerd, waar v. jd. Stane en Schutlr- vaer om beurten probeeren hun voorhoede aan het werk tc zetten. Berghuis wordt dit maal zwaar bewaakt door Gerritsen, welke laatste het publick doet genieten van zijn ouderwclschcn maar beproefden stijl, onder het motto: weg die bal'! Zeven minuten voor half time komt do sensatie. Een aanval cler Boys; W Kraak zet voor, Poort twijfelt geen moment en geeft Otto het nakijken (1—0). Even ccn Quick-aanval, dan komen cle Boys terug. Eenig heen en weer getrap op den linkervleugel, Berghuis is tactisch naar binnen gekomen en krijgt zoowaar den bal vrij; een schot en.... het is 20 voor de Boys. Niet ontmoedigd speelt Quick verder. Schuttevaer speelt fraai naar P. Lecnkncgt, deze weifelt niet en geeft ccn schot waar Huug dc Groot van Sparta jaloerscli oi) Leden, die Zondag a.s. naar Laren willen gaan kunnen zich tot en met DONDER DAG A.S. op geven Tulpstraat 30. HET BESTUUR. mocht zijn. Onhoudbaar vliegt het leer in liet net (2—1). Het publick raakt in extase* Nog even een aanval over en weer en dan komt do rust met 2—1 voor cle ontvangende vcrccniging. Niemand zal verwacht hebben dat del tweede helft zulk teleurstellend spel van beide teams opgeleverd zou hebben. Wel waren de Boys over het geheel meer in den aanval, maar het schieten was buitengewoon onzuiver. De Quick-voorhocdc, waar Schut tevaer, Schouten had vervangen, is eigen* lijk geen enkele keer meer gevaarlijk ge-* weesl. Mooi werk heeft in deze tweede helft Otto verricht, die de enkele gevaarlijke schoten van v. Keeken en Ivraak naar behooren ver-* werkte, daarbij werd liij flink gesteund door Van Goor en N. Lcenknegt. Het spelpeil zakte steeds meer in. Kort voor liet einde nog even een opleving bij den Quick-aanval, maar het eindsignaal weerklinkt, is een ieder tenslotte blijde, dat het spel geëindigd is. Bij de Boys kreeg Barneveld weinig te doen. Do backs Keizer en Biezenbos deden meer clan hun plicht. De halflinie met v. d. Stane aan het hoofd voldeed als geheel wel. De voorhoede was voor de rust bijzonder op dreef en leverde verrassende staaltjes van fraai samenspel. Nu cle rust was het wanhopig mis. Willen de Bojs no. 1 worn den en een serieuze kans in de promotie* wedstrijden hebben, dan dienen allo spelers cr van doordrongen te zijn, dat dc laatste minuut van een wedstrijd minstens even be langrijk is als de eerste en inzinkingen als hedenmiddag funest kunnen zijn. Over Quick zijn wij iets beter te spreken. De verschillende nieuwe krachten beloven veel voor de toekomst; De Jong, de nieuwe rechtsbuiten, is een geboren voetballer en zal over eenige jaren bijzonder bruikbaar zijn. Ycrslcegc is een harde werker, maar dikwijls te onbesuisd. P. Lcenknegt is ccn goede middenvoor en verdeelt hot spel on baatzuchtig. Vos kreeg tegen de gerouti neerde verdediging der Boys weinig kan«. Schouten is geen linksbuiten, Schuttevaer verving hem niet onverdienstelijk. Dc half linie w as vooral voor de rust het beste deel van het elftal. Gerritsen-Schuttevaer en niet het minst Ramselaar vergastte vriend en vijand op hoogstaand voetbal; v. Goor als steeds safe, N. Lcenknegt zien wij gaarne als back. Otto noemden wij reeds. De referee Kreune, uit Hilversum, leidde rustig en maakte nagenoeg geen fout.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 6