Beursoverzicht Vrijdag 16 Februari 1934 32 e Jaargang No. 194 DERDE BLAD WERELDKAMPIOENSCHAP CROSS COUNTRY DER R.S.V. EEMLAND PIJNENBURG EN WALS WINNAARS NOG EEN RONDE UITGELOOPEN d£Éi PIJNLIJKE VOETEN?? JOH. BOTTINGA Radioprogramma Onze Postvliegers onderweg BILJARTEN Groningen, 15 Febr. In de „Harmo nie" te Groningen is hedenmiddag een aan vang gemaakt met de wedstrijden om bet wereldkampioenschap biljarten 45/2. Voor den aanvang heeft de heer D e Both, voorzitter van de Groningsche Bil jart Club, de deelnemers in hun eigen landstaal verwelkomd, waarna hij den Ne- derlandschen Biljartbond dank bracht voor het feit, dat deze de wedstrijden aan de Groningsche Biljartclub heeft toegewezen. Alle deelnemers waren aanwezig, t. w. Albert en Cóte (Frankrijk), Joachim en Sorge (Duitschland), van Belle en Moons (België), Sweering en Wiemers (Neder land). Voor den Duitschen Biljartbond was aan wezig de heer Courth, voorzitter van dien Bond. Nadat de heer A. Pijper, secretaris van den Nederlandschen Biljart Bond, enkele waardeerende woorden tot de Groningsche Biljart Club had gericht, waarin hij voor al de voortreffelijke organisatie roemde, werd begonnen met de partijen Sweering— Wiemers en Albert—Cóte. De partij tusschen Wiemers en Sweering was buitengewoon spannend, maar stond qua spel op zeer laag peil. Het was een volkomen gelijk opgaande strijd, waarin Sweering zeer veel pech had. Niets wilde hem lukken. Ook Wiemers bleef ver bene den zijn kunnen. Twee series van totaal 77 caramboles, in resp. de 35ste en 36ste beurt, waartegen Sweering slechts 7 caram boles tegenover stelde, deed deze partij in het vobrdeel van Wiemers beslissen. De cijfers waren: pnt. brt. gem. h.s. Wiemers 400 35 11.42 50 Sweering 345 35 9.85 65 De Franschen Cóte en Albert speelden een interessante partij, die tot aan de 15e beurt volkomen gelijk opging. Toen evenwel fabriceerde Albert een serie van 119, die hem de overwinning gaf. Het resultaat was: pnt. brt. gem. h.s. Albert 400 22 18.18 119 Cóte 351 22 15.95 89 De laatste middag-partijen luidden: Van Belle 400 10 155 40 Moons 95 10 75 9.50 Joachim 400 38 79 10.52 Sorgo 302 38 57 7.94 Wiemers 400 17 104 23.52 Cóte 372 17 58 21.88 Albert 400 20 82 20 Moons 3S8 20 139 19.40 v. Belle 400 24 74 16.66 Sorge 238 24 53 9.91 Joachim 500 20 80 20 Sweering 400 20 68 20 Dit laatste is mogelijk, omdat gespeeld wordt volgens systeem Avé. Sweering had niet vau acqut gespeeld en kon daar hij nog een beurt tegoed had de 400 uitmaken. ZESDAAGSCHE RUITERSPORT Onder begunstiging van uitstekend weer hieid de R.S.„Eemland" gisteren haar eerste wedstrijd in dit seizoen. Men koos hiervoor een cross-rountry met een par cours van weilanden dat zich uitstrekte om de boerderij „de Zielhorst". De organisatoren slaagden erin een keu rig parcours uit te zoeken waarin slechts natuurlijke hindernissen in den vorm van talrijke slooten en hekken. De lange rechte stukken over een vcer- krachtigen bodem stelden de paarden met veel llord ten volie in staat flinke snelheden te ontwikkelen. De belangstelling voor den wedstrijd was zeer bevreuigend. zO Deelnemers, daarneve- vens (3 officieren van de Rijschool Horcon cours en 8 onderofficieren. Het resultaat wees op zeer fraaie praes- taties; de hieronder volgende tijden mogen dit uitwijzen, waarbij men de lengte voor het parcours op pl.ni. 3000 M. moet stellen. Open klasse: le p.^->: dr. Gunst met Irish Comedy in 5 mnu 2/5 sec. 2c prijs Luit. Jhr. v.. Lennep met Aycsha in 5 mm. 3/5 sec. 3e prijs. Luit. Cnopius met Lottka in 5 mm. 25 2/5 sec. 4e dezelfde met Simon (R.P.) in 5 min. 30 1/5 sec. 5c prijs Luit. v. Rcede met Shamrock in 5 min. 40 2/5 sec. 6e prijs. Mr. Marrès met Melton in 5 min. 42 sec. 7e prijs Luit. Hoytema v. Konijnenburg met Parcifal in 6 min. 1/5 sec. So prijs Ritmeester Jhr. Gevaerts met Duke of Duleek in 6 min. 2/5 sec. 9c prijs Majoor Rijkens met Mentor in 6 min. 5 sec. Leerlingen v. d. Rijschool. le prijs Luit. de Bruyno met Raffles in 5 min. 30 2/5 sec. (Winnaar v. d. Beker, uit geloofd door den directeur der Rijschool). Onderofficieren: lc prijs wachtmeester Schut 2c prijs wachtmeester Zetteler. 3c wachtmeester v. d. Schraaff. 4e prijs wachtmeester Schmidt Van Kempen en Braspenninx een ronde achterop de 5e plaats Antwerpen, 15 Febr. (V. D.) Meer en meer naderde het einde van dezen Zes- daagsche en het was den laatsten avond natuurlijk weer propvol. De sprints van zes uur hadden het volgende resultaat: lo sprint: Wals, van Kempen, Mortier, Schoen. 2e sprint: Richli, v. d. Horst, Deneef, Braspenninx. 3e sprint: Wals, Schoen, Slaats, Mortier. 4e sprint: Buysse, Wals, Schoen, v. d. Horst. 5e sprint: Van Kempen, Schoen, Wals, Buysse Omstreeks zeven uur geeft De Bruycker op. Er worden den laatsten avond vele en groote premies uitgeloofd, dat natuurlijk leven in de brouwerij brengt. De hekken sluiters profiteeren hiervan en weten eenige ronden te nemen. Even na acht uur gaat het beginnen. Onze londgenooten Pijnenburg—Wals staan nog steeds op de tweede plaats. Zij moeten dus 1 ronde nemen om te kunnen winnen. Dit gaat thans geschieden. Wals gaat uitloopen en krijgt een goeden voorsprong, hij wordt goed afgelost door Pijnenburg en weldra is het zoo ver; zij liggen alleen aan den kop met 1 ronde voorsprong op de overi gen. BuysseDeneef willen het hierbij niet laten en nu gaat Buysse er vandoor. Het PIJNENBURG—WALS. gelukt echter niet. Onze landgenootcn halen in en zorgen er voor dat zo bun ronde niet verliezen. Het zijn nu onze land- genooten Van Kempen en Braspenninx en liet Duitsch-Zwitsersche koppel Schoen— Richli, die het probeeren, doch ook zij krij gen nul op het request. Het hekkesluitende koppel Mortelmans—Verschueren weet in- tusschen door al dat gejaag een ronde te hemen. Aerts probeert er ook nog eens tus schen uit te gaan en weldra is hij een halve ronde uitgeloopen, doch het veld volgt goed en weldra is hij weer ingehaeld. Ver- dyckv. <i. Horst hebben nog 1 ronde weten te nemen. Buysse en Loncke probeeren het nog eens om hun verloren ronde weer terug te winnen en weer aan den kop te komen. Onze landgenooten zijn echter steeds op hun hoede en geen van do koppels krijgt een kans. Intusschen is de tijd van de ze ventien sprints van het laatste uur aan gebroken. Ook hier worden nog uitloop pogingen gedaan, doch alle zonder succes I-Ict pleit is nu beslecht. Het is geen der In de maand Februari zijn de gebeurtenis sen aanvankelijk in zulk een stroomversnel- ünjJ geraakt, dat de feiten der week van 510 Februari, die wij onze gewoonte ge trouw willen herdenken, nauwelijks eenige dagen later niet meer in hun volle gewicht voor den geest staan. En toch hebben wij, vooral van den 5en tot den 7en zeer bijzon dere dingen beleefd. Het komt immers niet alle dagen voor, dat een valuta, nadat zij, gelijk de dollar, naar alle regelen der kunst op nieuwe goudbasis is gebracht, d.w.z. van onderste en bovenste goudpunten ten op zichte van de andere officieele goudvaluta's is voorzien, hardnekkig blijft weigeren ;ich tusschen de theoretische grenzen in .le voe gen. Nadat reeds aan het eind van de vo rige week, om precies te zijn, op .>cn 2en en 3en Februari, de prijs van goud in baren bedenkelijk de J 1700.per k.g. begon te naderen en de dollar een stijgende tendenz vertoonde, barstte de bom op den 5en pas goed. Nu wij in staat zijn om de reeks van oorzaken en gevolgen beter te overzien, is het duidelijk geworden, dat deze goldrush uitsluitend een gevolg was van een acutp vraag naar dollars en de grandiose, om niet te zeggen, historische gebeurtenissen aan de Seine. De vraag naar dollars was al zeer gemakkelijk te begrijpen. Van te voren had den de monetaire theoretici immers al aange kondigd, dat na restabilisatie van dit devies tegelijkertijd vraag zou opkomen van de zij de der baissiers, der kapitaal-repatrieeren- den en der Europeesche beleggers, die dan ook alle drie prompt ten tooneele versche nen. De groote goudregulateur, de Banque de France, was echter schuil gegaan achter een mist van interne politieke gebeurtenis sen, die het onmogelijk maakten om den afloop der hstorie vier en twintig uren van te voren te bekijken. Indachtig aan de groo te verliezen, berokkend door het plotselin ge gouderabargo in Engeland, durfde dp goudarbitrage zich aan het begin der week slechts in uiterst beperkte mate via de Banque de France goud te verschaffen, zoo dal tijdelijk de dringende vraag voor Ame rika moest worden bevredigd uit de vlo» tendc marktvoorraden en het particuliere bezit van banken en harasteraars. Hier bo den de gegadigden tegen elkaar op, met alle gevolgen van dien. Men behoeft hieraan geen directe conclusies vast le knoopen ten aanzien van den gulden, want een en an der werd niet in de hand gewerkt door vrees voor den gulden, maar uitsluitend door abnormale gecontreerde vraag voor dollars, waarvan wij de oorzaken boven hebben aan gegeven. Indien de Nederlandsche Bank di rect goud v^ior Amerika had afgegeven, d. w.z. indien zij reeds een bovenste goudpunt voor den dollar had erkend, dan zou dit goudagio onmogelijk zijn geweest, althans in dien omvang, Toch hadden wij slechts een beperkt bedrag aan geel metaal kun nen verliezen, daar aan de transacties na tuurlijke grenzen gesteld zijn door vervoers capaciteit, assurantiecapaciteit en geldcapa- citeit der arbitrageagenten. Ook in Amerika zelf had de financieele afdeeling van Clio de handen vol. De zaken- indices waren op zichzelf beoaald bevredi gend. Niet alleen zijn over 1933 ca. 1 Va rail- lioen auto's geproduceerd tegen 1% mllioen tn 1932, maar ook de exportvraag nam sterk toe, terwijl de General Motors rapporteert, dat zij de bestellingen nauwelijks op tijd kan uitvoeren. De afzet van electriciteit stak zeer gunstig af bij 1933, hetgeen een ware hausse in public utilites ontketende. De Internatonal Nickel (Canada) hervatte dc dividendbetaling op basis van 10 $cts. pei kwartaal, en de verkoopen der mailorder- huizen toonen vooral in de agrarische dis tricten een zeer verheugende toeneming. Daarnaast zou het slechts bescheiden accres der wagonverladingen wellicht nauwelijks zijn opgemerkt, ware het niet dat Roose velt ditmaal Wallstreet zelf eens onder do loupe had genomen en bezig is aan een beurswet met a'lerhande drastische bepa lingen. Pooltransacties en misleidende infor maties worden als zwaar strafbare crimineele feten aangemerkt, by aankbop van effecten zou een minimum dekking van 60 ver- cischt worden, bestuurderen van maatschap pijen mitsgaders zij die meer dan 5% van het aandeelenkapitaal bezitten mogen in de participaties hunner onderneming geen spe culatieve transacties doen. En zoo meer. Het geheel maakt wel wat den indruk van concessie aan hen, die bij de geweldige beurskrach zoo zware verliezen hebben ge leden en men vraagt zich af, of, met alle inzicht .n de vele en grove fouten die den zviver speculatieven beurshandel aankleven, de primaire oorzaken van dit alles wel door deze geheel uiterlijke maatregelen worden blootgelegd en aangetast. Aanvankelijk was de belangstelling voor Araerikaansche obligaties zeer groot en ook Europeesche stukken in met goudclausule werden sterk gekocht. Een ongunstge be slissing in een goudclausuleproces in Dene marken bracht wat stilstand. Voor Amster dam zal echter de uitspraak in eerste in stantie versus de Kon. Petroleum op 15 Fe bruari belangrijker zijn. Gewone aandeelen Shell Unnon beslo ten de week bepaald flauw. Inzake de pe- troleumsituatie loopen tamelijk tegenstrijdige berichten. Terwijl de petroleumdictator Ickes nogal tevreden is, vooral over de stij ging der prijzen voor ruwe olie, wordt uit Californië nieuwe prijsverlaging voor ben zine gemeld, waarbij zelfs wordt gesproken over firancieele miniumprijzen cn verbod van verkoop en transport van clandestien materiaal. Te Amsterdam was de handel in specifiek Nederlandsche waarden slechts zeer beschei den. Aanvankelijk handhaafden de meeste soorten hun koersen uitstekend, meer bij gebrek aan aanbod dan wel door bepaalde vraag, maar later brokkelden de prijzen al en de week werd ongeanimeerd besloten. Duidelijk kwam dit uit in tabaksaandeelen. die met het oog op de zichbare merites cn de ver afzijnde dividendmogelijkheden ook wel wat hoog waren opgedreven. De berich ten over oogst 1933 luden niet ongunstig, maar het kwantum is klein en ook moet nog worden afgewacht, wat de industrie ook voor goed materiaal kan betalen, hetgeen tenslotte wordt bepaald door de koopkracht der rookers en fiscale lasten. Suikerwaarden hielden zich beter, vooral door hoogere ver- kooplimites. Rubberaandeelen schommelden doelloos op en neer. De markt in aandeelen AKU onderging een tijdelijke opleving. La ter verluidde, dat de kapitaalsreconstructie toch nog niet aan de orde zou komen. Voor ons publiek blijft het een rem, dat deze zaak zoozeer van haar Duitsche werkmaat schappijen afhankelijk is. Meer belangstel ling trokken de Amerikaansche kunstzijde- aondeelen, met name Amerikaansche Enka. De Nederlandsche beleggingsmarkt bleef onder de valutaperikelen geheel onbewogen, ten bewijze, dat en en ander zich buiten de Nederlandsche geldsfeer afspeelde. Ook pro longatie bleef voor aangeboden. Of er nu 200 dan wel 150 millioen bij de Neder landsche bank renteloos liggen, maakt voor onze geldmarkt met haar beperkte behoeften natuurlijk weinig verschil. De conversie der Indische obligaties mag wel een afsluitend succes worden genoemd. Zelfs het Amerikaansche aanbod is vrijwel leeggezogen, cn deze stukken worden zelfs door de banken gretig als hoog rentend dis contopapier gekocht. (Nadruk verboden). VRAAGT INLICHTINGEN BIJ Supinator Service LANGESTRAAT 28 TEL. 59. koppels gelukt bij den kop te komen cn onze landgenooten Pijnenburg—Wals heb ben dus dezen Antwerpschen Zesdaagsche gewonnen. Onder groot enthousiasme cn luid applaus en het spelen van het Wilhel mus rijden zij hun eerc-rondjes. In 145 uur zijn in totaal afgelegd 3476,685 K.M. De eindstand was als volgt: 1. PijnenburgWa 1 s 228 punten. Op 1 ronde: 2. Buysse—Deneef 244 punten. 3. Schoen—Richli 203 punten. 4. LonckeCharlier 181 punten. 5. Van Kempen—Braspenninx 149 punten. Op 2 ronden: 6. Aerts—Huertgen 63 punten. Op 4 ronden: 7. BogaertsSlaats 110 punten Op 8 ronden: 9. Raes—Mortier 73 punten. Op 9 ronden: 10. Verduyck—v. d. Horst 80 punten. Op 18 ronden: 11. Mortelmans—Verschueren 16 punten. HET VOETBALPROGRAMMA. Uitgestelde en ingelaschte wed strijden. Voor Zondag a.s. is in de noordelijke eerste klasse ingelascht de wedstrijd FrisiaAchilles. Uitgesteld zijn de wedstrijden: Elinkwijk—S.V.C. N.O.A.D.Middelburg. B.V.V.—Loriga. P.S.V.—Willem II N.A.C.—Bleijerheidc. Zaterdag 17 Februari Hilversum, 1875 M V.A.R.A. 8.01 Gramofoon muziek V.P.R.Q 10.00 Morgenwijding. V.A.R A 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven Trio Favoriet o.l.v. Wil lem Drukker. „Licht en donker in de radio" Marticn Be versluis draagt voor uit eigen werk. Trio Favoriet o.l.v. Willem Drukker. 12.00 Amsterdamsch Salon-orkest o.l.v. Dirk Kiekens. 2.00 Platen dezer maand. 2.40 De wereldkampioenschappen biljar ten to Groningen. H. Keizer intervieuwt enKele deelnemers. 3.00 Rotterdamsch Philharmonisch or kest o.l.v Eduard Flipse met medewerking van Jo Vincent, sopraan. 5.00 Strijd tegen den oorlog juist nu' Toespraak voor het landelijk Comité Jon geren Vredcs-Actie door Cor Huisman, org. secretaris van genoemd Comité. 5.20 „De arme student" Verkorte operet te van Millöcke. Uit te voeren door Ida Per ry, Margret Pfahl, Ireno Elsinger, Eduard Kandi, Walderaar Henke, Julius Patzèk, Klaus Hülsen, Walter Hausch, Josef Halte mer. Else Ruziczka, Paul Friebel, Hertha Klust, Peter Lordmann, Franz Gross, Koor en orkest der Staatsopera te Berlijn, o.l.v. Heman Weigert, (Graraofoonmuziek). 6.00 Letterkundig overzicht door A. M. de Jong, „Vrouwenroeping'' H. Z. Smith. 6.20 V.A.R.A.-Mandoline-cnsemble, o.ï.v. Joh. B Kok. 6.45 „Visschers en bandieten van Kreta zingen". Voordacht met gramofoonplaten naar gegevens van Dr. Leo Matthias, floor Ary van Nierop. 7.15 Trio Guaroni o.l.v. Loe Cohen 8.00 Herhaling van S.O.S. berichten, Pers bureau Vaz Dias en V.A.R.A.-varia. 8.05 Elisabeth Schumann zingt met be geleiding van het V.A.R.A.-orkest o.l.v Hugo de Groot 8.30 S.O.S. IJsberg. Uitzending van de filmmuziek van bovengenoemde film, met filmvertelling door G. J. Zwertbroek. 9.30 Willem van Iependaal zingt eigen 'iedjes, met begeleiding van het Acorde on-duo „The Lucky Match". 940 A. de Vries, voorzitter van de v.A R.A., spreekt. 9 50 Willem van Iependaal zingt olgen liedjes, met begeleiding van het Accorde on duo „The Lucky Match". 10.00 Persbureau Scharenlijm te Plak kendam. 10.15 V.A.R.A.-orkest o.l.v. Hugo de Groot 10.40 Persbureau Vaz Dias. 10.45 Ooggetuigoverslag der wereldkam pioenschappen biljarten te Groningen door H. Keizer. 11.00 De ouwe heer Smit leent ons weer plaatjes. Kwartel Snip Oehoe Pellk. 8—2 15—2 Amsterdam Marseille 8—2 15—2 Home 9—2 Athene 14—2 Mersainatruh 10—2 Cairo 13—2 11—2 Gaza Rutbawells 12—2 Bagdad Boeshir 12—2 13—2 Djask 11—2 Karachi Jodpoer 10—2 14-2 Allahabad Calcutta 9—2 15—2 Rangoon 8-2 Bangkok 15—2 Alor Star Singapore 14—2 7—2 Medan Batavia 14-2 7—2 Vertrek van het eerstvolgende post- vliegtuig van Amsterdam 22 Februari. Huizen, 301,5 M. K.R.O. 8.00 Morgenconcert 1000 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Kap, J. H. A. Hendriks. 12.00 Politieberichten. 12.15 Lunchconcert door het K.R.O.-Sex- tet, o.l.v. Piet Lustenhouwer. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere Jeugd, door Mevrouw A. Schelfhout v. d. Meulexu 2.30 Kinderuurtje, verzorgd door Mevr. Sophie Nuwenhuis v. d. Rijst en Mevr. Co'rrie Mar res v. d. Ven. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.30 Cursus Schriftverbetering door Mevr, M. Reiber Nan. 5.00 Gramofoonmuziek. 5 30 Het K.R.O.-orkest. o.l.v. Marinus v. 't Woud. 6.20 Journalistiek Weekovcrzocht door Paul de Waart 6.45 Het K.R.O.-orkest 715 Kath. Radio Volksuniversiteit, Rechtswetenschap (III). „Gevolgen van het faillissement voor failliet en zijn cre diteuren", door Mr. J. J. M. van der Ven. 7 35 Gramofoonmuziek. 7.45 R.K.F.-kwartiertje. 8.0(5 Het K.R.O.-orkest o.lv. Marinus van *t Woud 8.30 Nieuwsberichten Vaz Dias. 835 Verkorte operette op gramofoon platen „De Mikado" van John Sullivan. 9.15 Zang met trompet-imitaties door Otto Schumann. 9 25 De K.R.O.-Boys o.l.v. Piet Lusten houwer. 9.55 Otto Schumann. 10.05 Microfoonvertelsel door Jaap Valk. 10.20 De K.R.O.-Boys o.l.v. Piet Lusten houwer (vervolg). 10.40 Nieuwsberichten Vaz Dias. Brussel, 321.9M. 12 20 Concert door het Omrocpklein-or- kest o.l.v. Leemans. 5.20 Concert door het Omroepsymphonie- orkest o l.v. Kumps. 6.50 Concert door het Oraroepkleinorkest 0.1.v. Leemans. Massenet-programma. 8.20 Concert door het Omroepsymphonie- orkest o.l.v. Kumps. 11.20—12.20 Orkestconcert o.l.v. P. More- aux Brussel 483.9 M. 12.02 Concert door het Omroeporkest o. 1.v. An dér. 5.20 Dansmuziek door R. de Kers cn zijn „Cabaret-Kings". 8.20 Concert door het Omroeporkest o.l.v, André. 10.30—12.20 Concert o.l.v. P. Morcau uit de Scala-Taveerne te Antwerpen. Daventry, 1500 M. 12.20 Het Western Studio-orkest o.l.v. Fr. Thomas I.05 Dansmuziek (Gr.pl.). 135 Het commodore Grand-orkest o.l.v. J. Muscant. 2.35 Gramofoonmuziek. 3.20 Orgelspel door Harold Ramsay. 3 50 Het Bernard Crook kwintet. 4.35 „Songs from the Shows". „The Em pire and Alhambra Theatres". 8.20 Variété-programma. 10.25 Norman O'Ncill-programma. 1115—12.20 Dansmuziek door Ambrose en zijn Embassy Club-orkest. Deutschlandsender, 1571 M. 4 40 Muzikale kleinkunst. Ivalundborg, 1261 M. II.20 Concert uit Restaurant „Wivexn o.l.v. Bendix. 2.20 Concert door het Omroeporkest o.I. v. E. Reesen. 9.35 Concert door Louis Preil's Instru mentaal Ensemble. 10.10 Pianorecital door V. Fischer. 102511.50 Dansmuziek door L. Preil's Radio-Dansorkest. Langenberg, 455,9 M. 6.20 Concert door de Stafmuzick van de S.A.-Standarte 71 Köhln o.l.v. A. Bahr. 11.20 Concert door de Stafmuziek van de Standartenkapelle uit Hamm, o.l.v, van Rink. 3.20 Concert. 4.20 Dansmuziek door het Omrocpklein- orkest o.l.v. Eysoldt. 9.50 Gramofoonplatenreportago te St Moritz. P a r ij s, 1796 M. 9 5011.50 Concert. 12.20—2.20 Concert door het Goldy-oi* kest.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 9