DIAMANT SNELTAX1 FEUILLETON Vrijdag 2 Maart 1934 32 e Jaargang No. 208 TWEEDE BLAD Binnenland BELANGRIJKE DAG VOOR DE K.L.M. HULPDIENST LANGS DEN WEG Bak- en Braadvet SNEL VEILIG - GOEDKOOP V erkoopangeo VEILIGE HAVENS De aanvang van den voorjaars dienst. Het succes der Zeeuwsche luchtlijn Minister de Wilde de lucht in Gisteren we* het voor de K.L.M. een ge wichtige dag- do aanvang van den voor- jaarsdienet. Op allo vliegterreinen heersah to een bijzondere drukte, liet Indic-vlieg tuig vertrok vandaag, de Zilvermeeuw ging voor het eerst ds lucht in naar Berlijn, voorts werd de Kopenhaagsche lijn verdub beid en de Londeneohe dienst van 2 op 3 maal daags gebracht. Naast deze interna tionale lijnen opende de K.L.M. heden ook oen dubbelen dien6t op de Zeeuwsche eilan den. Deze binnenlandeche lijn is voor de K.L.M. van meer dan gewone beteekenis. Toen in Juli 1931 de maatschappij haar eersto binnen landsche luchtlijn Rotter damHaamstede opende, waren er heel wat Schouwenaars en Duivelanders, die met leede oogen aanzagen, hoe het nieuw ste aller verkeersmiddelen oen einde maak te aan „splendid isolation". Echter een minderheid van energieke luchtvaart enthousiasten zetten hun plannen door. De K.L.M. heeft in de afgeloopen 2H Jaar niet voor niets boven Zeeland en de Z.H. eilan den gevlogen. Het vliegtuig is boven de eilanden zeer populair geworden. Dit blijkt ook uit de prachtige vervoer cijfers. De lijn werd langer, de passagiers werden talrijker. Zij ging van Haamstede naar Vlissingen, van VÜ6singen naar Knoc- ke en de passagiers van één zomerseizoen stegen van 415 naar 1450 en van 1450 naar 3722. Geen wonder, dat deze eerste binnen landsohc luchtlijn ook de eerste werd waar op de winterdienet werd ingevoerd, zij het zonder hooggespannen verwachtingen, wat betreft de resultaten. Maar dat viel mee. Van 19 September 1933 tot en met Februari 1934 zijn er weer omstreeks 1000 passagiers vervoerd. Den voorjaarsdienst heeft men heden met eeni- ge plechtigheid geopend. Omstreeks half negen verzamelden zich op het vliegveld Waalhaven minister de Wilde, vergezpld van zijn dochter, Mr. Spitzen, chef van dp afd. Binn. Bestuur van het Dep. van Bin nenland6cne Zaken, de heer Wurfbain, voorzitter van den Raad van Beheer def K.L.M., de heer Ple6man, directeur der K.L.M., Bouman, eveneens van de Maat schappij, benevens een redacteur van het Correspondentiebureau voor Dagbladen en eenige fotografen. De tocht zou aanvankelijk ook worden meegemaakt door minister Kalff, die door lichte ongesteldheid echter verhinderd was, terwijl minister Oud door ambtsbezigheden op het laatste oogenblik niet mee kon vlie den. Minister de Wi'de bezichtigde eerst de teohnische inrichting van Waalhaven en om eenige minuten voor 9 uur ging het gezelschap met de Leeuwerik de lucht in. Het toestel werd Destuurd door piloot Te Roller. Aan boord bevonden zich ook eeni ge passagiers voor Vlissingen. Het pro gramma was om eerst naar Haamstede te vliegen en in den middag den tocht te ver volgen naar Vlissingen. Haamstede lag ech ter in dichten mist, zoodat van landen geen sprake kon zijn. Wel luidden de weerbe richten gunstig, zoodat besloten werd eeni- gen tijd boven te blijven om af te wachten of de nevel zou optrekken. De Leeuwerik vloog naar Hellevoetsluis, keerde boven die plaats om en ging toen weer opnieuw naa Haamslede. Echter achtte men het niet ver antwoord te landen. Opnieuw ging hét vliegtuig in de richting van Hellevoetslu en daarop deed de piloot nogmaals een emstigen aanval op het vliegveld Haam 6tede en deed zijn uitere-te best om de Leeu werik er behouden neer tc zetten. Echter wa6 de nevel, vooral dicht bij den grond, ondoordringbaar, en daarop trok do piloot de machine weer de hoogte in, en werd besloten naar Vlissingen koers te zetten. De weerberichten uit die omgeving w< ren gunstig en omstreeks kwart over tien landde men behouden op het vliegveld Vlissingen. Daar werden de passagiers afgezet en de zen konden nog juist de boot naar Zeeuwsch-Vlaanderen halen, zoodat hun reis nipt in de war gestuurd werd door de vertraging der vliegmachine. De burgemeester van Vlissingen, de heer van Woeideren, die gewaarschuwd was. kwam in allerijl naar het vliegveld, om den minister te verwelkomen. Omstreeks half twaalf was hel weer vol doende opgeklaard en ging men wederom de lucht in, thans met meer 6ucce6, zoodat het gezelschap voor 12 uur op Haamstede landde. Daar waren ter begroeting oanwp zig een groot aantal burgemeesters, wet houders en andere gemeentelijke autoritei ten van de plaatsen van het eiland. In auto's werd naar 7ierikzee gereden, waa de burgemeester in de trouwzaal van het raadhuis een lunch aanbood. De K.L.M. deelt het volgende mede d.d, Maart: Het begin van den voorjaarsdienst der K.L.M. was wel een groot succes. 9 auto bussen zijn vanmoi'gen vroeg al van het bureau Leidscheplein te Amsterdam naar Schiphol vertrokken tegen 3 op den laat sten dag van den winterdienet. De vroege dienst naar Londen vond al dadelijk af trek. Van welke waarde deze vroege dienst voor den zakenman kan zijn, bleek al de zen morgen uit het volgende voorval: Een heer, die gisteravond met de nachtboot van Hoek van Holland naar Londen had willen gaan. om nog van den laatsten dag der British Industry Fair tc kunnen profitee red miste zijn trein en was reeds over tuigd, dat zijn plan in duigen gevallen was, maar toevallig ontvang hij gisteravond de dienstregeling der K.L.M. en ontdekte tot zijn vreugde, dat op 1 Maart des morgens om 7 uur een vliegtuig naar Londen vpr trok. Om kwart over ze6 was hij op het kantoor Leidscheplein en het eerste vroege vliegtuig naar Londen vertrok met een bui tengewoon tevreden passagier méér aan boord. EEN INBRAAK OPGEHELDERD? Eindhoven, 1 Maart. Een paar dagen voor Kerstmis had alhier een brutale in braak plaats in het kantoor van den hout handelaar de Rietvink, waarbij een brand kast werd geopend en een bedrag van 1800 ontvreemd. Ofschoon de politic reeds dadelijk vermoedens in een speciale richting had, konden geen voldoende aan wijzingen worden verkregen, om tot aan houding van de daders over te kunnen gaan. Na een langdurig onderzoek gelukte het de recherche meer aanwijzingen te ver krijgen. Gisteren werd een inval gedaan een woning gelegen in dc Bleekstraal al hier, welke bewoond wordt door zekeren H., werkloos monteur, op wiens slaap kamer een groote partij inbrékerswerktui gen werd gevonden. In verband hiermede erd tot arrestatie overgegaan van II. en diens cchtgenootc, terwijl tevens een ze kere K., chauffeur, als verdacht van dief stal werd aangehouden Van lipt gestolcne erd tot dusver niets gevonden. De aange houdencn zijn ter beschikking gesteld van den officier van justitie te Den Bosch. De heer J. G. van Turenhout vertelt een en ander over de plannen Vennootschap opgericht 'sGravcnhage, 28 Febr. Dezer dagen i6 opgericht de naaralooze vennootschap Al gemeene Telefonische en Medische Hulp dienst in Nederland. Deze vennootschap stelt zich ten doel het plaatsen van hulp posten langs rijks-, provinciale- en gemeen tewegen. De leiding berust in handen van den heer J G. van Turenhout. In een dezer dagen gehouden persconferentie heeft de heer van Turenhout nadere mededcclingen over deze A.T.M.H. verstrekt Hij wees er daarbij op, dat er nog slechts een comité van oprichters is, dat zich over de verdee ling der functies nog nader zal beraJen Het blijkt telkens cu telkens weer, dat bij ernstige ongelukken langs den weg aan den eisch van het spoedig "verlecncn van ge neeskundige hulp met de tegenwoordige hulpmiddelen niet kun worden voldaan De noodzakelijkheid van een instelling, die zich ten doel stelt het v'erlcenen van hulp langs den weg is wel. gebleken uit de door de regeeringen gehouden conferentie te Ge nève, welke conferentie besloot tot het slui ten van het verdrag van 30 Maart 1931 tot het brengen van eenheid in verkeerstee kens. De goedkeuring van dit verdrag Joor Nederland is geschied bij dc wet van 1 No vember 1933 Onder dc vastgestelde ver- keersteekens is ook een aanwijzingsteeken en wel het teeken hulppost, welk teeken aangeeft, dat in de nabijheid een hulppost aanwezig is, ingericht door een van over heidswege erkende organisatie. Spreker deelde mede, dat het ministerie van waterstaat in beginsel geen bezwaar heeft dat de hulpposten langs de rijkswegen door de A.T.M.H. zullen worden ingericht, waarbij o.a. is bepaald, dat het toezicht op de gebruikwaardigheid van de medische ar tikelen zal berusten bij de organisatie van het Ncderlandsche Roodc Kruis en den Kon Nat. Bond voor Reddingswezen cn Eerst»' Hulp bij Ongelukken „Het Oranjekruie" Middelerwijl is voor wat betreft de provin ciale wegen cn buitengemeenten contact ge zocht met dc Gedeputeerde Staten van de provincies De heer Van Turenhout kon met voldoe ning mededeelen, dat reeds verschillende Gedeputeerde Staten mede in beginsel ver klaard hebben geen bezwaren te hebben te gen het plaatsen van fyyjpposlen langs de provinciale wegen. Met ae gemeentebestu ren van die gewesten sUjat de A.T.M.H nu in correspondentie voor wat betreft de hulp posten te plaatsen op buitengemeentewe gen. Wanneer de A.T.M.H. alle toestemmingen zal hebben Verregen, waardoor een on onderbroken hulppostkelen in Nederland zal kunnen worden verkregen, dan zal de .T.M.II. een werkplan opstellen, inhouden de een vverkrooster van de te plaatsen hulp posten, waarbij aan alle deelen van Neder land zal zijn gedacht. In totaal zullen in Nederland worden geplaatst 2553 hulppos ten. Do posten staan op afstanden van on geveer 4 tot 5 K.M. Om hulp in te roepen behoeft men niet verder te loopen of to rij den dan 2'/s K.M., wanneer men in het bezit is van een 6lcutel van den hulppost. Sleu tels kunnen in het bezit komen van penso 45 ets p. pond - 22 J ets p. half pond nen, die zich als sleutelhouder bij de ven nootschap aanmelden. De prijs daarvan per jaar zal zoo laag mogelijk gesteld worden waarschijnlijk 7.50. Iedere sleutelhouder is voor de A.T.M.H. een rijdende postliou der. Bij een ongeval zal de sleutelhoude» hulp inroepen voor den mensch, die door een ongeluk is getroffen. Elke post krijgl oen posthouder, waarbij de sleutel kan wor den verkregen voor een getroffene, niet sleutelhouder van de A.T.M.H. De dokters kosten ter plaatse van het ongeval worden mite van de installatie van de A.T.M.H. op een door de A.T.M.H. beveiligden weg is ge bruik gemaakt, door de A.T.M.H. betaald In den hulppoet zijn de artikelen als vast gesteld in de internationale conferentie van Roodc Kruisvereenigingen, gehouden te Pa rijs op 11 April 1932. Ook een brancard is in den hulppost aanwezig, een brancard van een dusdanige constructie, dat deze door zij-voorruit in vrijwel elke auto kan worden geborgen. Dc patiënt kan van d. plaats van het ongeval in een doktereauto worden vervoerd naar een ziekeninrichting Voor het transport van den hulppost en te rug zal den vervoerder een nader overeen te komen bedrag per K.M. worden vergoed. De telefonische installatie is gedacht als een met voortdurende verbinding, ook intercom munaal. 743 1354 743 >064 DRIE MAANDEN GEVANGENISSTRAF WEGENS OPRUIING. Secretaris der O. S. P. ver oordeeld. Amsterdam, 1 Maart. Het gerechts hof wees heden arrest in de zaak van J. de Kadt, propagandist van de O.S.P., die terecht had gestaan wegens opruiing in Februari en Maart 1933, tijdens de muiterij aan boord vart de „de Zeven Provinciën". liet hof veroordeelde hem wegens op ruiïng tot drie maanden gevangenisstraf. De rechtbank had de Kadt, nadat negen maanden was- geëischt, vrijgesproken. De advocaat-generaal had eveneens negen maanden gevangenisstraf geëischt. DE ONDERHANDELINGEN IN HET BAKKERSBEDRIJF. Loonsverlaging geaccepteerd. Amsterdam, 1 Maart. De besturen der arbeidersorganisaties in het baltkersbe drijf, de Al gemeene, R.-K. cn Chr. Bonden, hebben voldaan aan het verzoek van den Rijksbemiddelaar om diens voorstellen aan de ledenvergadering voor tc leggen. Deze oorstellen luiden, dat op 15 Maart de par tijen aan den Rijksbemiddelaar kennis moe ten geven, of overeenstemming is verkregen nopens den inhoud der collectieve arbeids overeenkomst. Op 16 Maart wordt liet loon voor het Joodsche en 17 Maart voor het overige bedrijf met 1 gulden verlaagd. Op 20 pn 21 April wordt het loon wederom met gulden verlaagd. De ledenvergaderingen, die alle zeer druk bezocht waren, gaven den besturen opdracht zich principieel met de loonsverlagingen te vereenigen. Echter is het totstandkomen der C. A. O. in volledige vorm noodig, voor en aleer wijziging in het loon mogelijk is Den patroonsorganisaties is medegedeeld, dat de onderhandelingen zoo spoedig moge lijk dienen aan te vangen om vóór 15 Maart gereed Ie komen. Den Rijksbemiddelaar, mr. S. de Vries, is afschrift hiervan gezonden. MINISTER VERSCHUUR ONGESTELD. Naar wij vernemen heeft minister Ver schuur een lichten aanval van blindedarm ontsteking. De minister moet eenige dagen rust houden. DE HANDEL MET ZUID-AFRIKA. 's~G ravenhage, 1 Maart. Bij navraag ter bevoegdcr plaatse is ons gebleken, dat hier tot dusver niets bekend is omtrent een spoedige totstandkoming van een handels- erdrag tusschen Nederland en Z.-Afrika De kwestie i6 reeds eenige jaren hangen de en men hoopt, dat zij binnenkort in be vredigenden zin zal kunnen worden opge lost. GARAGE jüNSINK Hoogcweg 19. 743 1354 ,43 1354 Baa n. 15 Maart, Hotel la Promenade. Vcrkooping van een hoerenhuis, Hoofd straat 5, villa Zuidpunt, Ecmnesscrweg 88 en lunchroom „Pr'.s Hendrik." 8 uur n.m. o 'i i 21 Maart. Hotel Centaal. Verkoopijig van een tweetal burgervVoonhuizën, Bali- straat 32 en 34. 8 uur n.m. Soest. C Maart. Koffiehuis a.d. Korten Brinkweg, H Butzelaar. Vcrkooping van eenige perceelen wei- en hooiland en 250 perceelen sparren en andere geboomte. 10 uur v.m. UIT DE STAATSCOURANT Bij K.B. is verleend de eere-medaille, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau, in brons, aan C. van Hor&sen to Zaltboinme], veldschutter en opzichter van den polder Zaltbommel. Bij K.B. is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau de heer J. Seeu- wen, oudste deelgenoot van de firma Oei, Seeuuen Co. ti Maka^ar. Bij K.B is toegekend de aan de Orde van Oranje-Nassau verbonden eere-medaille in brons, aan A. Goes, griendarbeider bij le familie Doude van Troostwijk, te Loo6- drecht. Bij K.B. is te rekenen van 1 Januari 1934 bevorderd tot commies bij het Departement van Binncnlandscbe Zaken B. P. A. Schrei gel, thans adjunct-commics. VERLOOPIG OVERZICHT VAN HET WEER IN FEBRUARI 1934. Gemiddeld over de 5 hoofdstations was de ochtendtemperatuur een halve graad boven normaal. De temperatuur was in de eerste décade een halve graad te laag, in do tweede en derde resp. anderhalf en een halve graad te hoog. De grootste afwijkingen kwamen voor op den tweeden en 25sten, resp. 5 graden be neden en 3 graden boven normaal. De gemiddelde dagelijksche maximum temperatuur was een halve graad, de mini mum temperatuur 1 graad boven normaal. Hel aantal dagen met een minimum tem peratuur beneden het vriespunt bedroeg te De Bilt 10 tegen 15 normaal. De neerslag wa6 overal beneden normaal en bedroeg in het noorden en midden 25 tot 35 procent, in het zuiden en zuid-westen 10 tot 20 procent van de normale hoeveelheid. Te De Bilt werden 82 uren zonneschijn waargenomen tegen 76 normaal. AMSTERDAM—ARNHEM IN VIJF KWARTIER. Per stoomtrein, Arnhem, 1 Maart. Dinsdag heeft we derom een proefrit van een stoomtrein plaats gehad op het baanvak Amsterdam Arnhem teneinde te onderzoekeen of het mogelijk is de tegen 1 Mei nog niet gereed gekomen Diesel treinen tijdelijk door stoomtreinen te vervangen. De afstand AmsterdamArnhem werd in 1.15 uur afgelegd, na te Utrecht 4 mi nuten en te Nieuwcrsluis en Ede één mi nuut te hebben gestopt. Do trein bereikte een snelheid van 100 K.M. In jeugdidealisme schouwt de mensch de ■waarheid. door BASH KING. (Uit het Kngel8ch). 67 ,,Ik sta klaar", verklaarde Guy onmiddel lijk „Als ik 't niet voor jullie had gelaten, dan zou ik me al lang in Canada hebben laten aanwerven". Zijn moeder nam dit als ernst op. ..God dank zal dat ons niet overkomen." „Ja, ja. ik weet 't al. Ik met al inijn vet! 't Gewone, ouwe liedje! Maar moeder, ik verlies tegenwoordig aan gewicht als een sneeuwhoop in April, 't Stroomt gewoon weg. Ik doe aan sport, neem Turksche ba den, eet bijna niets meer. Een paar weken geleden woog ik nog ruim 114 kilo, cn nu nog maar 110". „Daar zou ik maar niet over tobben", stelde ziin vader hem gerust. „Je zult een prachtschijf voor de Dikke Bertha zijn. Die zal jou net zoo makkelijk treffen als een heel peloton". „Philip, hoe kun je in 's hemelsnaam zoo iets over je lippen krijgen!" „Och, kom; ze zijn er allemaal even tuk op om te gaan". F.n zich tot Tom wendend. „Jij zeker ook. Juist zulke stevige kerels al-» jij hebben ze. graag om er hachée van te maken". Zich omdraaiend om van een schotel te nemen, dien Pilcher ronddiende, ontmoette Tom's blik de oogen van Hildred, die naast hem zot. Zij keek haar vader aan. toen zij hem die woorden hoorde spreken. De schrik, die on haar gezicht te lezen stond, was een bekentenis. „O. ik kan wachten" trachtte hij lachen de tc zeggen. „Als ik er heen moet, zal ik gaan. maar ik ben heiisch niet van plan over me zelf te struikelen om er zoo gauw mogeliik te komen". Een half uur latei* waren mevrouw Ansley en do drie jongelui in de muziekkamer, met Guy aan den vleugel. De moeder zal op een vergulde canapé cn verontschuldigde zich, dat zij Hildred naast zich hield. Tom was al beginnen tc raden dat de vriendschap tusscïion Hildred cn hem haar niet beviel Steeds had zij hem beschouwd als de pro tégé van Guy, „van wien je op dat gebied alles kon verwachten". Maar in don laatsten tijd had ze altijd zoo weten te rnanoeuvrec ren, dal zij Hildred en hem nooit meer al leen liet. Of Hildred het had opgemerkt kan hij niet zeggen, aangezien zij nooit eeti contra-manoeuvre had uitgevoerd. Maar indien ze haar moeder's tactiek wel doorzag, deed zij net alsof dat niet het geval was. Al den tijd. dat Guy le Carillon rle Cythèrc van den grooten Counerin speelde, klopte mevrouw Ansley op Hildrcd's hand, en voelde zirh gelukkig door haar beide kinderen. Guy's aanslag vond zij fluweelig. omdat het Guys aanslag was: Coupprin was een groot, componist, omdat Guy dik wijls iets van hem speelde. Haar vormlooze lichaam deinde met de maat mee, nu eens met een licht gebibber, dan weer met een beweging als van een zich in zee bewegen de kwali f Maar toen Guy klaar was met het stuk, stond zij op „Schat, ik geloof niet dat ik je ooit zoo goed heb hooien spelen als dezen winter Als je eens een plniio-rocital voor gclnviteer den gaf De rest van dit voorstel ontging Tom. maar wel hoorde hij haar een oogenblik later fluisterden: „Hildred, ik kan mijn cor set niet langer meer aanhouden. Ik heb 't al aan vanaf 't oogenblik, dat ik me voor de kerk kleedde, 't Is Nellie's uitgaansavond. Zou jij me daarom even willen helpen?" Maar terwijl haar moeder Guy een nach* kus gaf, zag Hildred kans Tom toe te fluis teren: „Niet heengaan. Ik zal probeeren te rug te komen. Er is iets, waarover ik je wil spreken." Toen Guy en Toni alleen in de karner waren, praatten zij over hoogeschoolaange- logenheditn, terwijl Guy zich op den piano stoel om en om draaide. Zij hadden elkaar veel te vertellen, aangezien zij elkaar min der ontmoetten dan in het jaar, toen zij beiden hun kamers in Gore Hall hadden. Guy woonde nu in Westmorley Court en Tom had ergens anders een gocdkoopcre ka mer gevonden. Daardoor zou allicht een verwijdering tusschen hen zijn ontstsan, ware het niet dat Guy's behoefte aan moree len steun, gezwegen nog van zijn trouw als dien van een hond, hem met ongeregelde tusschenpoozen telkens naar zijn ouden vriend had teruggevoerd. Af en toe. wan neer zijn moeder er op aandrong, dat hij zou deelnemen aan het. Zondagsche souper stelde Hildred voor. dat hij Tom zou mee brengen. ..Laten we maar gaan", luidde Guy's ant woord on zoo'n uitnoodiging ..ïk heb er geen bezwaar teeen als ie meegaat, en Hil dred vindt 't prettig. Vader vindt 't goed, als je meekomt, maar ook als je niet komt Hij is niet zoo democratisch aangelegd als Hildred en ik. hoewel hij alleen maar zijn neus in den wind streekt. als 't zijn positie van hooge oome in Boston betreft. Mopder verzet er zich natuurlijk tegen, maar ze zou zelfs den duivel in haar huis ontvangen, als ik 't in mijn hoofd kreeg dien men te brengen". Een langjarige omgang had Tom geleerd dergelijke zinnen op te vatten als uitingen van hartelijkheid. Guy had hem bepaald noodig. Hij was. evenals toon zij nog jon gons waren Guy's vluchthavcn. Telkens, nu enkele weken, keerde Guy zich af van zijn clubje „vlotte lui", of wel lieten die „vlotte lui" hem links liggen, en dan ging hij wéér naar Tom, net als een postduif geregeld naar haar hok terugvliegt. Tom hield van hem, beklaagde hem, leed met hem mee naarmate het uitkwam Hij sloeg gpen acht op de tactloosheid van dergelijke uitnoodi gingen, want het was op stuk van zaken Hildred, van wie die invitaties uitgingen. Zij kwamen over Tad Whilelaw te praten. Guy draaide zich weer om op zijn piano- stoel. en speelde enkPle maten van een me lodie, die dippe smart uitdrukte. „Tad moet niet veel stukjes meer uitlia len. of hij krijgt dit te hooren. Weet je wat 't is?" Tom zei dat hij hot niet wist. en vernam dat het een gedeelte van Handel's dooden marsch uit „Snul" was. „Dio wordt hij alle Brltsche militaire be grafenissen gespeeld, om de menschen, die toch al aangedaan genoeg zijn. noc beroer- dpr te maken Dat zal ons ochtend en avondlied zijn. als we eenmaal In de loop graven zijn". Tom was nieuwsgierig ..Bedoel je dat Tad een proeftijd doormaakt?'* „Dat weet ik niet, maar wel, dat de rec- tor-mugnificus hem een geneesmiddel heeft toegediend met de boodschap er op of er onder. Meer niet". Hij vervolgde de hart brekende melodie, met de diepe bas, die als een groote trom klonk. „Heb je wel eens een zekeren Thome Carstairs ontmoet?" „Gezien wel. maar ik ken hem niet. Stu deert hij niet in Yale?" „Heeft er gestudeerd" De slag op de groo te trom vervulde de ziel niet droefheid. „Gesjeesd. Hij is altijd met Tad. net zoolang tot deze ook gesjeed wrrdt. Heeft een hoop geld, net als Tad". Er klonk kwaadheid in Guy's stem, toen hij er aan toevoegde: ,Ik zou hem wel een schop willen geven!" Misschien was het wel deze krijgshaf tige gedachte, die Guy deed overgaan in de martiale polonaise in A-dur van Cho pin. die de kamer vervulde met haar vreugdevol bravour. Tom. die in mevrouw AnsleyV hoekje van de vergulde canapé had plaats geno men. mprkte dat Hildred stillelies in een fauteuil naast hem kwam zitten. „Neen. niet opstaan!" Zij legde haar hand op zijn arm, op een manier, zooals zij nog nooit had gedaan „Ik heb je iets te zeg gen, en heb maar een paar minuten den tijd." Guy was bij de D-dur parage gekomen. Hij zat met zijn rug naar hen toegekeerd. Zij keken in eikaars oogen op een wij ze. als bekenden zij elkaar Iets Alles wat hij niet durfde uitspreken en waarnaar zU niet zou durven luisteren, werd door hun oogen aan elkaar overgebracht. ZIJ sprak gehaast, bijna ademloos. (Wordt vervolgd). 1

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 5