SNELTAXI CAFÉHOUDER DOODGESCHOTEN FEUILLETON Dinsdag 6 Maart 1934 32 e Jaargang No. 209 ZES JAAR GEEISCHT WEGENS DOODSLAG UIT DE STAATSCOURANT DRAMA TIJDENS HET CARNAVAL Twaalf jaar geëischt SNEL-VEILIG-GOEDKOOP DE VERHOOGING VAN EXAMENGELDEN VEILIGE HAVENS De verdachte beroept zich op noodweer Amsterdam, 5 Maart. In den nacht van 29 op 30 September had in de Boom straat alhier, een schietpartij plaats, waar van do caféhouder F. A. Arts het slacht offer werd. Op korten afstand loste de 36-jarige los- werkman J. M. E. een schot op den caféhou der. Arts werd getroffen in de rechterwang naast de neu6 waar de kogel is binnenge drongen, cn vervolgens zijn weg heeft ge nomen rakelings, langs de rechter 6laap kwab der groote hersenen tot onder het rechter rotsbeen Tengevolge van een en an der is een besmetting met z.g. gasvormen- de bacillen opgetreden. Arts overleed in den nacht van 5 op 6 October j.l. Vandaag stond de los-werkman voor de Vijfde Kamer der Arr. Rechtbank terecht, verdacht van doodslag, subs, zware mishan deling den dood tengevolge hebbende. IIij wordt verdedigd door mrs. Bern Co- hen cn Van ITattum, in totaal zijn achttien getuigen gedagvaard, waaronder verschil lende deskundigen. Als getuige deskundige wordt dr. W. A. Levy, chirurg in het Binnen Gasthuis ge boord. Als doodsoorzaak geeft hij op sche- delbasisbreuk door een schotwonde veroor zaakt. Bij de wonde zijn complicaties geko men, w aardoor de man, een week na de wonde te hebben gekregen, is overleden. Des kundige heeft geen alcoholische verschijn selen bij den patient waargenomen. Na de pauze neemt de president, mr. De Gaay Fortman een kort verhoor af aan den verdachte. Hij zegt, dat hij een revolver had gekocht, omdat menschen hem hadden ge waarschuwd, dat do caféhouder op hem loerde President: „Wie waarschuwde U?" Verdachte noemt eenigo namen, waarbij o.a. die van de dochter van den versla gene. Verdachte was togen elf uur '6avonds in de Boomstraat gekomen, hij was het ca fé niet binnengegaan, maar buiten had hij met de vrouw van den kastelein staan pra ten. Plotseling had een dochter van den caféhouder geroepen; „Joop, daar komt va der aan!" De caféhouder was dreigend op hem af gekomen en plotseling had hij een stekende beweging gemaakt. Pre6.: „U hield uw hand aan den trek ker?" Verd.: „Ja, meneer de president, Arts sloeg tegen mijn hand en toen ging tegen mijn wil het §chot af. Ik zag Arts vallen, ik heb toen flog even bij hem gestaan en ben toen terug gegaan". Aanvankelijk was verdachte na het ple gen van zijn daad gevlucht. In den nacht van 30 September op 1 October had hij zich echter aan het bureau Westeretrdaat aan gemeld. Toen den rechercheur had hij zich onmiddellijk op zelfverdediging beroepen en gezegd, dat Arts hem met een mes had wil Jen steken Wel zou hij, aldus verklaarde 'de politieman, verklaard hebben, dat hij uit zelfverdediging geschoten had. Pres.: „Waarom1 hebt u zich niet direct aangemeld bij do politic". Verdachte wijt dit aan zijn zenuwachtig heid. Geen barmhartige Samaritaan Een buurvrouw, die vanuit haar raam de Schietpartij heeft gezien, wordt daarna ge hoord. Hoe alles precies gegaan was, kon zij niet zeggen. President: „Weet u, dat er tusschen Arts en verd. een minder goede verhouding be stond?" Getuige: „Ik weet het niet..." Ook deze getuige had den ver6lagcne stil laten liggen, zonder bom hulp te bicden. Pres.: „Nu, de barmhartige Samaritaan schijnt ook niet in de Boomstraat te wonen." Do vrouw van den ver6lagene komt dan voor het hekje. Het „van de dooden niets dan floeds" wordt door haar niet gehuldigd. Zij is slecht ever het gedrag van haar verslagen echtgenoot te spreken. Ilij was een „moeilijke" man, die weinig werkte en veel dronk. De ver dachte daarentegen had het gezin dikwijls daadwerkelijk geholpen. Volgens do vrouw was de verhouding tusschen Arts en ver dachte zeer goed. Pres.: „Maar verd. heeft verklaard, dat hij gewaarschuwd was, dat uw man op hem loerde." Getuige: „Ja, dat is ook zoo, maar dat was pas de laatste paar weken. M'n man zei toen nog tegen me: „Waarschuw E maar, want ik zal hem in een „harnas" lat ten loopen." Mr. Cohen: „Heeft uw man u wel eens met een mes bedreigd?" Getuige: „Oh ja, dikwijls, met een bijl zelfs!" Een schoonzoon van den verslagene, die ook in de Boomstraat woont, is blootvocts do straat opgegaan, nadat hij het schot en daarna een gil had gehoord. Getuige zag menschen om den verslagene slaan, en is toen eerst weer naar buis gegaan om zich verder aan te kleeden In dien tusschentijd is de politie gekomen. Getuige heeft den verdachte in "t geheel niet gezien Toen get den tweeden keer op straat kwam... is hij met z'n hond een eindje om gaan wandelen. De president, mr. de Gaay Fortman sprak den verdachte zijn bevreemding uit over zijn wonderlijke houding. Getuige: „Was 't niet goed?" President: „Nee, u had toch heel wat kun nen doen!" Getuige: „Wat dan?" President: „U had den man kunnen op nemen, naar binnen dragen en op zijn bed leggen." Getuige: „Zoo'n zware man? Ik ben bij zulke dingen niets waard, Edelachtbare. President: „Toen bent u maar gaan wan delen. Het ontbrak u dus aan moed cn ge zond verstand... om niets ergers te den ken." De getuige deelde verder mede, dat hij dien nacht tot drie uur op 6traat is geble ven; men was bang, dat de familie van den verslagene in de 6traat een „standje" zou komen maken, hetgeen nog al vreemd werd gevonden door den president, die meende dat als de familie zou komen, het dan toch zeker in de eerste plaats zou zijn geweest om een condoleantiebezoek te brengen •Voorts deelde deze getuige mede, dat dien avond al de waarschuwing was rondgege- ven, dat de verslagene „flink gejajernd" had. en dat verd. dikwijls door den ver slagene was bedreigd. De verd., aldus get was dan laatsten tijd bevreesd om op straat te gaan, en keek, voor hij uitging, eerst door de ramen of alles veilig was. Requisitoir. Deze zaak i6 zeer ernstig, aldus de Offi cier van Justitie, mr. Bosch, daar deze ver dacht het leven van een ander mensch heeft genomen. Het opzet om te dooden was bij verd. aanwezig, een zeer ernstige schuld heeft hfj daardoor op zich geladen. Nog ern stiger is het, wanneer men bedenkt, dat de eerbied \oor het leven hoe langer hoe ge ringer wordt. Vlak na de schietpartij in de Boomstraat werd de moord in den IJpolder gepleegd en nog vandaag is een vrouw neer geslagen. Spr. requireerde wegens doodslag een ge vangenisstraf van zes jaar. Het woord i6 hierop aan de verdediging. Mr. van Hattura schetste uitvoerig den persoon van den verdachte en dien van den verslagene, zooals die uit het getuigenver hoor naar voren is gekomen. De tweede verdediger, mr. B. Cohen be pleitte vrijspraak, zich daarbij beroepende op den ongclukkigcn samenloop van om standigheden. PI. vroeg de onmiddellijke invrijheidstel ling van den verdachte, hetgeen na raad kamer werd afgewezen. Vonnis 19 Maart. Te elf uur werd de zitting, die slechts door een korte middagpauze en van half zeven tot acht uur was onderbroken, ge sloten. Een dergelijke avondzitting van do Am- sterdam6Che Rechtbank is naar wij meenen. sinds de zaak van de Veendammcr Hypo theekbank, nu jaren geleden, niet meer voor gekomen. Bij K.B. is toegekend du zilveren eerc- medaille der Oranje Nassau-Ordc, met de zwaarden, aan den adjudant-onderofficier van den staf der infanterie J. II. de Graaf, administrateur van liet militair magazijn van levensmiddelen cn der militaire bakkc rij te Utrecht. Bij K.B. is aan den reserve-eerste-luite- nant der militaire administratie W. K. H. Ie Fevre van het 4e regiment veldartillerie een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend. Bij K.B. is benoemd tol reserve officier van gezondheid der tweede kla«6c bij de landmacht R. A. M. U. Gommers, arts. Bij K.B. zijn benoemd; lot reserve tweede luitenant bij zijn tegenwoordig regiment de vaandrig J. J. van Gelder van het 5e regiment infanterie; tot reserve-eerste lui tenant voor speciale diensten bij het Vrij willig landstormkorps motordienst de eer vol ontslagen reserve-eerste-luitenant C. van den Heuvel; tot reserve-eerste-luite- nant voor speciale diensten bij het Vrij willig landstormkorps vaartuigendienst de eervol ontslagen reserve eerste-luitenant J Inneméc; tot reserve tweede luitenant voor speciale diensten bij het Vrijwillig land stormcorps motordienst de dienstplichtig sergeant A. I. Gijsberti Hodenpijl van het regiment jagers; lot reserve-tweede-luite nant voor speciale diensten bij het Vrij willigs landstonnkorps vaartuigendienst J A, de Monchy en Mr. A. Blom; tot reserve tweede luitenant bij hun tegenwoordig re giment de kornetten J. Gombert van het le regiment veldartillerie. R. Schuil van het 3e regiment veldartillerie. R. II. Kilian van het 4e regiment veldartillerie, Jhr. J J. von Muhlen van het 3e regiment veldar tillerie. P M. R. Versleegh van het 8e regi ment veldartillerie, W. S. A. Colenbrander van het Gc regiment veldartillerie, en de vaandrigs Ir. A. W. Renaud, Ir. J. H. van den Berge, \V. F. G. L. van Vliet, L. H. Derks cn M Groenewegcn. allen van het regiment genietroepen Bij beschikking van den minister van On derwijs, K. en W. is dr. G. C. Labouchere to Utrecht tot wederopzeggens toegelaten als privaat-docent in de faculteit der lette ren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversi teit te Utrecht, om onderwijs te geven in de geschiedenis der middeleeuwschc bouw kunst in Nederland. Bij beschikking van den minister van Eco nomische Zaken is met ingang van 1 April 1934 aan M. Kramer te Leeuwarden op zijn verzoek eervol ontslag verleend als leeraar aan de Rijkslandbouwwintcrschool aldaar, onder dankbetuiging voor de door hem in die functie bewezen diensten. Bij beschikking van den minister van De fensie zijn met 5 Maart 1931 de volgende plaatsingen gelast: de luitenant ter zee der 2e kl. K. J. F Krediet aan boord van H. M. Schorpioen, de officier van den Marine Stoomvaartdienst der le kl. J. N. Gons, en die der 2e kl. L. Kleiman bij de onderzeedicnslkazerne le Willemsoord. DE KWESTIE-ABRAHAMS. In verband met ook in de pers tot uiting gekomen onjuiste geruchten deelt het oBstuur van «le Vereeniging Trein 8.28 me de, dat er tusschen het echtpaar Abrahams v. d. Rcijdcn cn de Bestuursleden van deze Vereeniging geen enkele graad van bloed verwantschap bestaat. Duitschers heeft zich in hooger beroep te verantwoorden wegens moord, subs, doodslag 's-Hertogcnbosch, o Maart. Den avond van 26 Februari 1933, Zondag van Carnaval, werd in de woning van den win kelier F. Wolfcrs te Maastricht de heer L II. J. Melotte, die daar inwoonde vermoord gevonden. Op vele plaatsen in Het huis werden sporen van vloed cn van een he vige worsteling ontdekt. Het lijk was naar een achterkamer gesleept en lag daar zwaar verwond aan het hoofd cn met ge broken ribben. Sporen van geweld aan den hals wezen cr op, dat het slachtoffer ge wurgd was. De portemonnaie werd vermist Aan een ring zat een wolvcze! cn tevens werd er op het lijk een haar gevonden. Deze voorwerpen konden afkomstig zijn van den verdachten Duitscher II. M. van de S„ die op 9 Maart werd aangehouden Hij is een broer van de toenmalige dienstbode van Mevr. Wolfers. Bij het onderzoek in zijn kosthuis werden groote bloedsporen op de rever6 en de voering van de achter panden van zijn overjas gevonden. Ook werd daar een wollen vest aangetroffen waarvan de vezel afkomstig kon zijn. Na de vrijspraak door do rechtbank te Maastricht werd van der S. het land uit gewezen. Heden moest hij in hooger be roep voor het Bossche gerechtsof terecht staan, doch hij was niet verschenen, zoo dat de zaak bij verstek werd behandeld en de hem toegevoegde raadsman. Mr. J. van de Ven, hern niet kon verdedigen. Aan van der S. was moord, subsidiair doodslag, ten laste gelegd. Door den getuige deskundige J. van Waegeningh, directeur van den Keurings dienst van waren te Maastricht, waren versche bloedsporen geconstateerd op de jas en een das van verdachte. De klee dingstukken waren overigens reeds gerei nigd en keurig opgeperst. Het gevonden haar kon van verdachte zijn evenals de paarse draad van zijn vest. De zusier van verdachte ontkende aan vriendinnen te hebben verzocht niet te praten over het feit. dat verdachte dien avond niet met hen uit was geweest, om dat hij ziek zou zijn volgens haar opgave. Haar vriendinnen, ook twee Duitsche dienstboden, bestreden echter haar verkla- ring. Getuige Wolfers verklaarde, dat toen hij met zijn vrouw en do dienstbode 's avonds thuis kwam. de huissleutel op zijn gewone plaats lag. Ilij wist niet of do sleutel er lag, toen hij met zijn vrouw uitging, zoo dat het mogelijk was dat de dienstbode den sleutel aan haar broer had gegeven. De arbeider H. de Graaf en zijn zuster hadden dien avond iemand om 9 uur het huis zien binnen ga^n. nadat hij do deur met een sleutel had geopend. De man ge leek in gestalte op den verdachte. Een uur later ging ook Melotte naar binnen. Wqt er daarna geschied is, wisten de getuigen niet De kostbaas, verdachte J. Krykalski deelde mee. dat Van der S. dien avond den geheo len lijd in zijn gezelschap was geweest, eerst thuis cn later in een café. Door den caféhouder J. Esscnbach werd dit laatste bevestigd. De advocaat-generaal mr. Massink noem de het haar cn draad belangrijke aanwij zingen. De plaats, waar de bloedsporen op do klccdingstukken zijn gevonden, klopt niet met verdachtc's verklaring, dat zij ont staan zijn door neusbloedingen. De slagen zijn door een kundigen bokser toegebracht en het is bekend, dat verdachte lid van een boksclub was. Ilct alibi, dat getuige Krzykalski opgeeft, is onbetrouwbaar. Het 743 1354 743 1354 GARAGE LENSINK HoogCwe0 49. 743 1354 743 1354 motief van do daad moet berooving zijn ge weest. doch niet is bewezen, dat moord is gepleegd. Wel doodslag, voor welke spr., in verband met do gruwelijke omstandig heden twaalf jaren gevangenisstraf eisch- to. I' nraak werd bepaald op 19 Maarf Geen mogelijkheid om ven lichting toe ie staan Op vragen van den heer Thijssen betref fende verlichting van het examengeld in bijzondere gevallen heeft minister Mar- chant het volgende geantwoord: De examengelden zijn verhoogd uit over weging. dat het wcnschelijk is de kosten der examens voor een grooter deel dan tot dusver te bestrijden uit de door de can- didaten verschuldigde examengelden. De mogelijkheid, dat het verschillenden candidaten zwaar zou vallen het hoogere examengeld to betalen, mocht, naar do meening van den ondergeteekende. peen reden zijn om die verhooging achterwege te laten. Het Koninklijk besluit laat niet toe in bijzondere gevallen verlichting van het examengeld toe te staan. TWEE BOERDERIJEN AFGEBRAND. Het vee grootendeels gered. Zevenaar, 5 Maart. Hedenavond om 7 uur brak brand uit in de boerderij van L. van Ditshuizen onder Zevenaar. Door den sterken Zuid-Westenwind sloeg het vuur over op de 100 Meter verder gelegen kapi tale boerderij van Goris, welke boerderij eveneens spoedig ia lichter laaie 6tond. De brandweer van Zevenaar was spoedig ter plaatse cn met drie stralen op de motor spuit werd het vuur bestreden. Men kon echter niet verhinderen, dat beide boerde rijen afbrandden. De inboedels gingen me de in de vlammen op. Het vco kon mee- rendeels gered worden, doch 15 varkens verbrandden. De schade is uit den aard der zaak zeer groot, men schat haar op 40.000. S.D.A.P. EN LIGA. Het partijbestuur der S.D.-A.P. besprak in zijn Zaterdag gehouden vergadering do mo tie van het uitvoerend bestuur van de Liga, waarin verzocht werd, dit voltallige bestuur in een voltallige partij bestuursvergadering toe te laten, len einde nog nadero inlichtin gen le verstrekken en misvattingen uit den weg to ruimen, aldus meldt de Arbeiders pers. Het Partijbestuur besloot op dit vcrzoclc niet in te gaan. Het Partijbestuur acht zich na do voorafgaande bespreking met de beide hoofd functionarissen der Liga volkomen in gelicht cn heeft geenerlci behoefte aan na dere bespreking. 1-Iet blijft bij het Partijbesluursbesluit: de Liga-leden hebben onverwijld te kiezen tus schen het Liga-lidmaatschap cn het Partij lidmaatschap, welke heide onverecnigbaar zijn verklaard. De vrede zetelt grootendeels in het feit, dien uit alle macht te willen. door BASIL KING. (Uit het Engelsch). „Dank je". Een seconde, niet langer, leg de hij zijn hand op haar mof. „We spre ken over de dingen, die mijn moeder deea. Dat waren geen goede dingen, maar de ecnige verontschuldiging voor haar was, dat zij ze om mijnentwil deed, orndat ze veel van me hield". „En hield jij ook veel van haar?" „O ja, heel veel. Ik houd nog van haar. Dat is een van de redenen maar ik moet je de bcele geschiedenis vertellen". Ilij vertelde haar cr zooveel van. als hij meende dat zij moest weten. Beginnende bij het stelen van het hoek, waaruit hij had leeren lezen, roerde hij daarna alleen do belangrijkste gebeurtenissen aan, en kwam zoo tot den avond vóór Kerstmis, die het einde bracht. Maar wat hij vertelde, was ruim voldoende. „O, arme kleine schat van een jongen, die je was! Wat heb ik een medelijden met je, wat een hard leven heb je tot nu toe gehad!" „Je begrijpt nu wel waarom ik pupil van den Staat werd. Men kon niets anders met me doen. Ik had niemand od de heele we reld". „Neen, natuurlijk hadt jc niemand an ders, tenzij „Tenzij mijn moeder me had gestolen. Maar dat heeft ze niet gedaan. Ik was haar zoon. Ik wensch van niemand anders de zoon te zijn". „Ja, maar zei ze met een lichten glimlach „men kan niet altijd kiezen van wie men 't liefst de zoon zou zijn". „Neen, maar wel van wie ik de zoon niet verlang te zijn. Verder gaat mijn wensch niet". „O, maar toch Zij hield haar woor den in, om hem niet te drijven tot het ne men van een besluit. „Maar hoe 't ook zij we weten nu tenminste hoe we moeten handelen wat Tacl betreft, nietwaar? En jij moet daarbij ook je best doen". „Dat zal ik zeker doen, zoodra ik een kansje krijg maar dat is heel onwaar- schijnlij k". En toch kreeg hij hij die kans, begon die althans te krijgen, cn nog wel dienzelfden middag. Ilij was naar Wcstmorley Court gegaan, om Guy een handje te helpen met werk, dat deze, in verband met ccn examen, dat hij moest afleggen, te doen had. Toen hij weer wegging, gebeurde er iets vóór de hoofddeur, dat hem noopte zich onbemerkt in de vestibule terug te trekken. Voor de deur was Thorne Carstairs met zijn auto, een wagen, die blijkbaar heel wat dienst had gedaan. Ilij was een verloopen, miezerig, 'goedkoop heertje, waarvan men niet zou zeggen, dat hij in het Tuxedo Park woonde, en ook niet, dat hij, zooals Guy het noemde, „hoopen geld" had. Tad was er ook en drong er aan in de auto ergens naar toe gebracht te worden. Spit Castle, die er eveneens 6tond, wae 'getuige van een weigerend antwoord, in een vorm gegoten, die aan duidelijkheid niets te wen- sohen overliet, en waardoor Tad woedend werd. Zelft Tom, die niets wfet van de oorzaak van de ruzie, begreep dat die twee met elkaar gebroken hadden. Tad sprong op de treeplank van de auto, waarvan Thorne Castairs hem afduwde en zoo gauw mogelijk trachtte weg te rijden. Maar nog voordat hij het stuurwiel had gedraaid, zat Tad als een kat bovcu op hem. Er werd gevloekt en getrokken, zonder dat het tot feitelijke klappen kwam, toen een duw van Carstairs Tad achterover gooide. Voor dat hij weer overeind ötond, was Carstairs rnet den wagen weggereden. Spit Castle brulde van het lachen en eeni- •ge studenten, die het handgemeen uit hun ramen hadden gezien, jouwden. Tad's ge voel van eigenwaarde was gekwetst. Niet alleen had zijn intieme vriend geweigerd te doen wat hij wensebte, maar hij was bovendien door een groot 'gedeelte van de bewoners van Wcstmorley Court uitge lachen. Met een vuurrood gezicht zicb tot Spit Castle wendend, riep bij: „Voor den don der! dat zal ik den vent betaald zetten, cn nog wel voordat de middag voorbij is." Blootshoofds cn zonder een woord te zeg gen, holde hij weg; waarheen wist nie mand, Tom allerminst. En toen hij op straat was gekomen, was Tad nergens te zien Dien dag hoorde men niets meer van het voorval, waaraan Tom bijna niet meer daoht, totdat hij den volgenden dag Guy Ansley tegen het lijf liep. Guy was vol van bet verdere verloop van het incident. „Heb jo niet «gehoord wat er verder is gebeurd?/- Tom antwoordde van neen, en toen deed Guy het verhaal, dat juist bleek te zijn. Het werd nu en dan on derbroken door lachbuien cn hartelijke kloppen op den schouder, wat hij altijd deed, als hij een of ander verhaal vertelde van een dolzinnige 6treek, die door een roekeloozen waaghils was uitgehaald. Tad was rechtstreeks naar het politie bureau geloopen, waar hij een hem onbe kenden autodief had beschuldigd met zijn wagen to zijn weggereden, en die zeker door do verkeerspoïitieagenlen op den lan gen weg van Cambridge naar Boston zou kunnen worden aangehouden. Hij gaf het nummer van den wagen op, geregistreerd in den Staat New York. Zijn eigen naam, zei hij, was Thorne Carstairs, wonende in het Tuxedo Park; zijn adres in Boston was het Hotel Shawmut, waar men hern kende, en waar men hem kon vinden. Na deze klacht te hebbon ingediend, die het rader werk van de wet in gang zette, ging hij terug naar Wes^morley Court, liet zijn diner uit een restaurant komen, deed daar na tegen eventueels bezoekers zijn kamer op 6lot, en ging naar bed. Den volgenden morgen had jc, volgens Guy, de poppen aan het dansen. Thorne Carstairs was den heelen nacht in het po litiebureau opgesloten geweest. Niet alleen omdat men hem op heeterdaad had be trapt met een 'gestolen auto, maar ook om dat hij noch rijbewijs, dat hij vergeten had in zijn zak te 6teken, noch eenig ander bewijsstuk bij zich had, geloofde men vast aan den diefstal. Zijn verloopen uiterlijk en zijn neiging om ruwe woorden to gebrui ken, hadden ook al tegen hem -gepleit Waar een andere jongeman, die in zijn geval verkeerde, misschien eenig medelij den zou hebben opgewekt, ontstemde hij iedereen door zijn geschreeuw en zijn ge-» vloek. „We kennen je", verzekerde men hem. „Hebben al lang op je geloerd. Jij bent dezelfde, die verleden week cr met de auto van dr. Pichard van door bent gegaan, ter wijl hij bij een vrouw was, dio op sterven lag. 't Signalement klopt. Scheel, een schee- ve neus en nu hebben we je te pakken. Natuurlijk is je vader een „meneer!" Na tuurlijk logeer je in het Hotel Shawmut! Maar een paar maanden in een heel ander soort hotel zal een goede afwisseling voor je zijn". In den morgen werd Thorne Carstairs voor den politierechter geleid, waar twee beambten van het Hotel Shawmut hem als hun gast herkenden. Bij stukjes en beetjes kwam tot ieders ontsteltenis aan den dag, dat cr met de wet des lande, den Ijver der politie en de waardigheid van de recht bank gespot was. De verdachte zelf ont maskerde den boosdoener, die de autori teiten bij den neus had gehad en Tad zou het loodje moeten lecrgcn. Guy wist niet wat er verder was gebeurd, maor wel, dat dien armen Tad den nek zou worden omgedraaid, evqnals de kip, die voor den soepketel is bestemd. Zeker, bij verdiende het, en toch, verduveld nog toe, alleen zoo'n echt flinke vent als hij zou zoo'n bru taal stukje hebben durven uithalen, vond Guy. {Wordt vervolgd}*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 5