J. A. SCHOTERMAN Zn. ST. EMILION 1928 WIJNHANDEL per flesch f 1.45, per anker f 58. TARIEF DER INKOMSTENBELASTING HET VERSLAG DER TWEEDE KAMER HET GEVAL ABRAHAMS EN „TREIN 8,28" BELASTINGONTDUIKING UIT DE STAATSCOURANT GEEN VLEESCH VAN DE CENTRALE „OUWE DUIJS" S. H. MASSA A. H. VAN NIEUWKERK N.V. - TELEFOON 543 COMPLETE WONINGINRICHTING HUMORHOEKJE GEVESTIGD 1878 - (JTR.STR. 17 TEL. 145 Verhooging van den kinderaftrek voor gezinnen met meer dan vijf kinderen Aan het verslag der Tweede Kamer in zake hot wetsontwerp technische herzie ning van het tarief der inkomstenbelasting wordt ontleend, dat op zichzelf tegen den inhoud van het ontwerp geen bezwaar be stond. Sommige leden meenden echter, dat zich nu voor de regeering een goede gele genheid voordeed om tegemoet te komen aan verschillende desiderata, zooals ver ruiming van den kinderaftrek, verhooging van den aftrek voor noodzakelijk levenson derhoud met variatie voor gehuwden en on gehuwden en versterking van do progres sie voor groote inkomens, b.v. voor die van 50.000 af. Andere leden meenden, dat deze punten behandeld zouden kunnen worden bij de crisis-inkomstenbelasting. In het verslag is opgenomen een staat, voorstellende, hoe de bewuste leden zich den kinderaftrek hadden gedacht. Daar naast hadden zij zich voorgesteld een ver hooging van den aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud tot 1000. Onder do hierbedoelde leden waren er, die, als niet bij deze gelegenheid do kin deraftrek verruimd wordt, hun stem aan dit ontwerp niet zouden kunnen geven. De minister herinnert in zijn antwoord aan zijn reeds vroeger gedane mededecling, dat hij gaarne bereid is 'n verruiming van den kinderaftrek te overwegen, zoodra de omstandigheden hem dit zullen veroorlo ven. Dezo aangelegenheid is echter niet zoo gemakkelijk to regelen, ook met het oog op de gevolgen voor do gemeente- financien, daar de regeling van den kin deraftrek ook voor de gemecntofondsbclas- ting werkt. Zou men door een hoogero be lasting van de hoogero inkomens een equivalent vinden voor bet verlies, veroor zaakt door do wijziging van den kinderaf trek, dan zou dit ook maar ten decle hel pen. Want de gemeenten zonder ingezete nen met hoogero inkomens zouden in do opbrengst van de opcenten wel het verlies lijden, dat een gevolg is van den verhoog den kinderaftrek, maar niet kunnen profi- teeren van de verhoogde belasting van de hoogere inkomens. Dit vraagstuk kan niet bij dit wetsontwerp aan do orde worden gesteld, maar moet onder de oogen wor den gezien bij de voorbereiding van een wijziging der regeling van do financieele verhouding tusschen rijk en gemeenten, welke de regeering heeft ter hand geno men. Invoering van een gewijzigde regeling voor de inkomstenbelasting alleen zou bij den bestaanden financieelen toestand al leen uitvoerbaar zijn, indien door andere tariefswijzigingen een equivalent zou wor den gevonden voor de vermindering van de opbrengst ten gevolge van den ruime ren kinderaftrek. De minister kan echter tot zijn leedwezen het aangegeven stelsel niet overnemen. Het is niet zonder bezwaar, dat de voor gestelde regeling het percentage van de inkomens boven 50.000 niet onaanzienlijk zal verhoogen. Het percentage ad 36.45, dat thans reeds over de toeneming van het ^nkomen tusschen 50.000 en 00.000 wordt geheven, zou bij het aangegeven ta rief, met 20 opcenten voor het rijk stijgen met 44.44 en komen op 40.89. Voorts is het allerminst het geval, dat ecnigszins boteekenend aan de zorgen van do groote gezinnen zou worden tegemoetge komen. Belastingplichtigen met meer dan 4 kinderen zullen van do regeling bijna niet profiteeren, wat de minister nader uiteenzet. Verder zal een belastingplichti ge met 5 kinderen, die 3500 of meer in komen heeft, meer moeten botalen dan nu. De minister noemt meer dergelijke voor beelden. Verder zou wijziging van het tarief op de aangegeven manier tot gevolg hebben: 1. dat de eerste 50 van het inkomen, waarmee dit het bedrag voor noodzakelijk levensonderhoud ad 950 te boven gaat, worden belast met 2 of 4 pet., terwijl de volgende 50 worden belast met 0.1 pet. de daarop volgende respectievelijk met 0.2, 0.3,enz., tot weer bij 2000 het hef fingspercentage van 4 over de toeneming ,van bet inkomen is bereikt; 2. dat de druk der belasting in het bij zonder wordt verzwaard voor hen, die een inkomen van -4000 tot 90.000 hebben; en 3. dat de verhooging van bet heffings percentage over de toeneming van het in komen ongelijk over do belastingplichti gen wordt verdeeld. Een verruiming van den kinderaftrek zal noodgedwongen moeten wachten, tot dat het mogelijk zal zijn, haar door te .voeren, zonder dal daartegenover elders 1 het tarief der inkomstenbelasting een equivalent zal moeten worden gevonden. Alleen door de tegenwoordige moeilijke financieele omstandigheden kan do minis ter tot geen andere conclusie komen. Ilij kan niet inzien, dat hot niet-overgaan tot deze verruiming een reden kan zijn om de tarief verbetering, welke het ontwerp op zichzelf brengt, af te wijzen. Het is den minister tot zijn leedwezen I gebleken, dat bij de berekening van de srootere opbrengst, welke van het voor- gestelde tarief zou zijn te verwachten, een vergissing is begaan. Een nadere becijfe ring heeft geleerd, dat het nieuwe tarief voor de inkomens boven 70.000 naar schatting een belastingvermeerdering zal opleveren van 8 ton, terwijl het wegnemen van do in de Memorie van Toelichting be- I doelde ongelijkheid VA ton verlies zal meebrengen. Bij het mondeling overleg is gevraagd I of het niet mogelijk zou zijn om althans I voor de grootste gezinnen tot een ccnigs- zins verhoogden kinderaftrek te komen. Nadere overweging ten dezo heeft den mi- I uister alsnog een wijziging in artikel 1 van het ontwerp doen brengen. Dezo wij ziging beteekent een verhooging van den kinderaftrek voor gezinnen met meer dan 5 kinderen. Zij beoogt tevens een techni sche verbetering in de beslaande regeling van den kinderaftrek. Dezo regeling komt hierop neer, dat, indien het aantal kinderen meer dan 4 bedraagt, de aftrek voor do eerste 4 kinderen blijft bepaald op do ver mindering, genoemd in het eerste lid van artikel 38, terwij] die voor het vijfde kind op 2'A maal deze vermindering wordt ge bracht, doch die van de volgendo kinderen op slechts VA maal dezo vermindering wordt gesteld. De minister meende, deze inconsequentie to kunnen wegnemen, door den aftrek voor de kinderen boven 4 op eenzelfde bedrag te bepalen. Dit bedrag zou kunon worden gesteld op 2^ maal de vermindering, die in het eerste lid van art. 38 voor elk kind is bepaald. Dan zullen de grootsto gezinnen worden gebaat. Een be lastingplichtige met 10 kinderen en 5000 inkomen geniet thans 2500 kinderaftrek. Bij de voorgestelde regeling zal hij aan af trek genieten voor dc eersto 4 kinderen 4 maal 200 is 800 en voor dc volgende 6 kinderen 6 maal 2'A maal 200 of 2700. Samen 3500. Plet offer, dat deze wijzigingen voor 's Rijks schatkist vragen, zal voor de in komstenbelasting 2 ton bodragen en voor de hoofdsom der gemeentefondsbolasting een gelijk bedrag. liet is n.l. gewenscht, dezen verhoogden kinderaftrek ook to doen gelden voor laatstgenoemde belasting. Wel zullen dan de gemeentelijke opcenten op deze belasting iets minder opbrengen, maar de vermindering van de hoofdsom is niet zoo groot, dat van een verlies van beteckenis voor eenige gemeente sprake zal kunnen zijn. Het verslag is vergezeld van een nota van wijziging. Een mededeeling van de Vereen. /of| bevordering der Gezondheid in de Grafische Vakken De Vereeniging tot Bevordering der Ge zondheid in de Grafische Vakken in Neder land, verzoekt on*' het volgendo op te ne men: Het gebeurde met Dr. Abrahams en de Vereen. Trein 8.28, laat niet na, invloed uit te oefenen op de houding van het publiek ten opzichte ven vereeniglngen van onge veer gelijke strekking, als dio van Trein 8.28. Het wantrouwen is gewekt en men is dadelijk geneigd alles en allen over één kam to scheren. En, zoo men voorheen nog wel eens bereid was, iets op het altaar der liefdadigheid te offeren, acht men het thans maar beter, zijn portemonnaie hermetisch gesloten te houden, bang als men ie, dat zijn gave niet besteed zal worden voor het doel, waarvoor die werd gevraagd. Wij stellen er daarom prijs op, het vol gende onder de aandacht van het publiek te brengen: 1. Geen der bestuurder^ onzer vereeniging is gesalarieerd. 2. De geneeskundi'g-adviseur der vereeni ging, Dr. J. A. Verschuijl, verricht zijn om vangrijke werkzaamheden, nu reeds gedu rende 25 jaar, geheel belangeloos. 3. De vergoedingen voor het gebruik van extra vuur en lioht, die aan enkele onzer bestuurders zijn toegekend, zijn vastgesteld op een bedrag van ten hoogste 30 per jaar, zoodat ook hierbij niet van een verkapte betaling van werkzaamheden kan worden gesproken. 4. Voor de algemeens administratie der verecniying is een beambte aangesteld op een salaris van ƒ50 per week. Dezo maakt geen deel uit van het bestuur der vereeni ging. 5. Voor bet uitzenden van patiënten naar sanatoria, herstellingsoorden en dergelijke inrichtingen, alsmede voor het verstrekken van versterkende middelen enz., waarvoor in het laatste verslagjaar een som van 43.049.48Vs benoodiyd was, werd nóch van het Rijk, nóch van Provincies of Gemeen ten, ook maar één cent subsidie ontvangen. Voor de belangrijke uitgaven aan ver- pleegkostcn enz., die lang niet door de con tributies der leden en de bijdragen der do nateurs worden gedekt, is de vereeniging dus aangewezen op den 6teun van het groo te publiek, welke steun zij dan ook tracht te verkrijgen door het houden van Bloe mendagen, verlotingen en dergelijke. 7. Wij brengen dank aan bet publiek, dat wij dien 6teun nu welhaast 25 jaar, in rui me mate hebben mogen ontvangen, en spre ken daarbij de hoop uit, dat het, in 't ge passeerde met Dr. Abrahams en Trein 8.28, geen aanleiding zal - mogen vinden, zijn houding t>n opzichte der Vereeniging tot Bevordering dor Gezondheid in de Graii sche Vakken te wijzigen, doch, dat hot in tegendeel, haar in den strijd tegen de tu berculose in het Grafisch Bedrijf, zoo krach tig mogelijk zal blijven steunen. Venraij naar Heerlen en toegevoegd aan den ontvanger der directe belastingen, enz, aldaar. Bij beschikking van den Minister van Economische Zaken js, met ingang van 15 Maart 1934, aan Dr. H. Bleier, op zijn ver zoek, eervol ont6lag verleend als tijdelijk plantkundige aan de Landbouw hoogeschool te Wageningen. Waarschuwing tegen te ver gaande conclusies ,De Telegraaf" waarschuwt tegen al te vergaande conclusies uit de gebleken be lastingontduiklng. Het blad schrijft o.ü.: Het vermogen in Nederland, waar over in liet belastingjaar 1932/33 belas ting is betaald, bedroeg twaalf milliard, Of wel twaalf duizend mllliocn. Aan verzwegen vermoyen is tot dusver hon derd millioen binnen gekomennog niet één procent van het bekende ver mogen. De belastingopbrengst van dit bedrag zal zeer 'gering zijn en op de begrooting nagenoeg geen rol spelen. De honderd mtilioen leveren circa één ton vermogensbelasting op. Rekenende dat het geheele vermogen 5 pet. rente afwerpt (wat in werkelijkheid veel la yer is, daar vele vermogens niet afwer pen, of een zeer lage rente), komt men tot 5.000.000 inkomen. Hierover kan belasting gevorderd worden. Het per centage van dc inkomstenbelasting va rieert tusschen 2 pet, en 28 pet. Aan nemende, dat deze inkomens gemiddeld met 10 pet. kunnen worden belast (er zijn veel kleine inkomens bij) komt men tot een belastingopbrengst van ton. Samen werpt het alsnog aangegeven vermogen van honderd millioen dan niet meer dan zes ton aan belastingen af.... Het staatsbudget verandert er dus niet van. En ook is het niet waar, dat uit den millioenenstroom zou blijken, dat dc Nederlanders, qualitatie qua, be lastingontduikers zijn. Men mag du6 niet zeggen dat do belastingen op zeer groote schaal worden ontdoken. Als een der voornaamste oorzaken van de ontduiking wijst het blad op den al te zwa- ren en te knellenden druk van de tegen woordige bel a6 tinyen. Ook de „Standaard" maakt de opmer king: Vergeten wordt, dat do belastingop brengst van de verzwegen honderd mil lioen slechts een betrekkelijk gering be drag vertegenwoordigt, en in vergelij king met den ontzettenden financieelen nood geen tegemoetkoming van betee- kenis geeft. HET VEENBEDRIJF IN DRENTE. Hulp van regeeringswege. Eert onderzoek over het geheele land door den Crisis Opsporingsdienst Rotterdam, li Maart. De Rotterdam- sche centrale recherche heeft in samen werking met do Amsterdamsche politie een onderzoek ingesteld naar de herkomst van de door de Amsterdamsche politie in beslag genomen drie geslachte runderen. Daarbij is niet gebleken, dat men hier to doen heeft met vlecsch van do Rundveecentrale. In dc steeds opduikende geruchten van fraude met vleesch van de Rundveecen trale, dat in plaats van te worden ver werkt tot geconserveerd vleesch in blik, in den vrijen handel zou worden gebracht, heeft men aanleiding gevonden een onder zoek to gelasten, dat zich tot het geheele land zal uitstrekken en dat is opgedragen aan den onlangs in het leven geroepen Crisis Opsporingsdienst, welke hierdoor vroeger in werking treedt, dan aanvanke lijk in do bedoeling heeft gelegen. OPSLAGPLAATS UITGEBRAND. A a 1 srn eer. li Maart. Doordat jongens met vuur speelden is vanmiddag om vijf uur brand ontstaan in een grooten, houten emballageloocJs, geheel gevuld met kisten en houtwol, staande op het terrein van het Veilingsgebouw de Vereeniging „Bloemen- lust" aan den Oosteinderweg alhier. Het vuur vond gretig voedsel in het licht ont vlambare materiaal en in een oogwenk stond de opslagplaats in lichter laaie. De brandweer van Aalsmeer, die met twee motorspuiten uitrukte, heeft tenslotte het vuur bedwongen. Het heele gebouwtje brandde echter uit. Met 16 April eervol uit den militairen dienst ontslagen de officier van don ma rinestoomvaartdienst 2e klasse J. H. van de j Laar. Tc rekenen van 1 Januari 1934 bevorderd tot hoofdcommies bij de Algemeene Lands drukkerij J. A. Seylróer, thans boekhouder kassier. Aan A. E. J. Bertling, die krachtens art 3 der Postspaarbankwet met 1 April perio diek aftreedt als lid en voorzitter van den Raad van Toezicht op de Rijkspostspaar bank, is dank betuigd voor door hem als zoodanig aan den lande bewezen diensten; is met dien datum benoemd tot lid van dien Raad Mr. W. M. J van Lutterveld, be stuurslid van de Vereeniging voor den Ef fectenhandel te Amsterdam en is aangewe zen als voorzitter het lid Mr. P. Hofstede de Groot. Bij K.B. is benoemd bij het regiment ye-1 nietroepen tot reserve-twcede-luitenant de reserve-twoede-luitenant Ir. B. W. Kok van het 7e regiment infanterie, zulks onder ge lijktijdig eervol ontslag uit zijn tegenwoor dige betrek kiny. Bij K.B is op het door hen gedaan ver zoek een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend aan de reserve-eerste-luite- nants Mr. F. A. de Gelder van het le regi ment veldartillerie en Z. J. W. van Schre ven van het 5c regiment veldartillerie, Mr. G. W. J. Baron van der Feltz van liet le regiment huzaren en Jlir. Mr. H. de Ranitz van het 3e regiment veldartillerie. Bij K.B. is op zijn verzoek een eervol ont slag uit den militairen dienst verleend aan den reserve-eerste-luitenant voor speciale diensten Mr. W. G. Wiemann van het dienstvak der militaire administratie. Bij K.B. is benoemd tot lid van het Col lege van Regenten over de gevangenissen te 's-Gravcnhagc: Mr. B. I. D. Zubli, oud- burgemeester van Rijswijk (Z.-H.), tc 's-Gra- venhage. Bij K.B. i6 benoemd tot lid van het Col lege van Regenten over de gevangenissen te 's-Gravenhage: S. F. Louweren6, be stuurslid van de afdeeling 's-Gravcnhago van de Roomsch-Katholieke Reclasseerings- verecniging. Bij K.B. ie-- aan B. Eets op zijn verzoek, met ingany van 26 April 1934 eervol ont slag verleend uit zijne betrekking van no taris te Giessendam. Bij K B. is toegekend de aan de Orde van )ranje-Nassau verbonden eero-medaille in brons aan J. A. Bolmers, kleermakersknecht j bij de firma J. Jans te Zwolle. Bij beschikking van den Minister van Fi nanciën is de ontvanger der directe belas tingen, enz. X. J. Schepers verplaatst van j Op de departementen van oeconomische en van sociale zaken is op grond van de Landbouw-Crisiswet een plan ontworpen, dat ten doel heeft, het veenbedrijf in Drente op gang te helpen. De arbeiders, die thans in de werkverschaffing of de steunverlee- ning zijn geplaatst, zullen dan voor een groot gedeelte weer in het veenbedrijf een plaats kunnen vinden, terwijl op bet be drag, dat thans aan werkloosheidskosten wordt uitgekeerd, nog iets wordt bespaard. De regeering heeft zich in beginsel met de gedachte van dit plan vereenigd. Even wel zijn aan de uitvoering nog twee bezwa ren verbonden. Gepoogd wordt, deze moei lijkheden thans op te lossen. (N.R.Ct.) HET ESKADER IN NED. INDIë. Het eskader in Nederlandsch Indié, be staande uit Hr. Ms. kruiser Java en de tor- pedobootjagers Witte de With en Van Ga len, onder bevel van den kapitein ter zee Scalonjo is op 13 Maart van Singapore naar Nederlandsch Indié vertrokken. een echte Schiedamsche Oude Jenever a t 3.40 per tflerkruik is het zeer ge waardeerde merk dat steeds meer en meer gevraagd wordt bij Handel in Gedistilleerd- Wijnen en Likeuren HAVIK 41 - TEL. 292 BANG VOOR DEN RECHTER. G r o n i li g e n, 14 Maart. De 16-jai igc Do Jonge en dc 16-jarige Nederhoud uit Gro ningen, die heden voor den kantonrechter moesten verschijnen, hebben Maandag avond de ouderlijke woning verlaten en zijn daarin niet meer teruggekeerd, men neemt aan dat zij via Nieuweschans naar Duitschland zijn gevlucht. De politie die een onderzoek instelt, heeft de verblijf plaats van de jongens nog niet kunnen ont dekken. ONGELUK OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. Aalsmeer, 14 Maart. Op den onbe- waakten overweg in dc spoorbaan Aals meerUithoorn is vanmiddag een perso nenauto gegrepen door den trein, welke omstreeks vier uur te Aalsmeer moest aan komen. De wagen werd een eind meege sleurd en geheel vernield. De eenige inzit tende, de hoer P. van Andel te Hoofddorp, bleef ongedeerd. Door den zwaren regen werd hem het uitzicht zocr belemmerd. De trein ondervond nagenoeg geen vertraging. VOERMAN VERONGELUKT. Roermond, 14 Maart. Gisteren had de 25-jarige W. Derikx te Roehei terwijl hij met zijn kar naar huis reed, op den weg RoeheiIleithuizen doordat hot paard schrok, het ongeluk onder zijn kar te raken. Met zware kneuzingen werd dc man op genomen. Hij overleed spoedig aan de ge volgen. c LIJK OPGEHAALD. Groningen, 14 Maart. Uit het kanaal tusschen 't Zand en Zijldijk is het lijk op gehaald van dc 20-jarigo dienstbode A. S. uit Krewerd. Hoe het meisje in het water is geraakt kon nog niet vastgesteld wor den. Haar rijwiel werd op den weg langs het water gevonden. Dc politie uit Lop- persum stelt een uitgebreid onderzoek in- i VALSCHE RIJKSDAALDERS IN VOORRAAD. Amsterdam, 14 Maar.t. De rechtbank veroordeelde vandaag een Cbinee6cbcn zee man wegens het in voorraad hebben van valsche rijksdaalders, tot een gevangenis straf van een jaar en drie maanden. Het O.M. had slechts zes maanden gerc- quircerd. Do man ontkende en beweerde dc valsche geldstukken die uitstekend waren nage maakt to hebben gekregen bij verkoop van kleercn. GELUKSTELEGRAMMEN TIJDENS DE PAASCHDAGEN. Op dezelfde wijze als met Kerstmis en Nieuwjaar zullen ook tijdens do a.s. Paasch dagen goedkoope gelegenkeidstelcgrammen kunnen worden gewisseld. Gedurende het tijdvak van 24 Maart tot en met 2 April a.s. kunnen Paasch telegram men met vasten tekst worden verzonden naar Noord-Amerika en Mexico. De afzen ders kunnen op het telegraafkantoor een keuze doen uit een 14*-tal teksten in het Nederlandsch of Engelsch of in 't Spaansch. De prijs van de telegrammen bedraagt, ongeacht den gekozen tekst en met inbe grip van adres en ten hoogste vijf woorden voor onderteekening voor Noord-Amerika 2.50 en voor Mexico 4.20. Nadere inlichtingen ook omtrent den vas ten tekst veretrekken de telegraafkantoren. INLAID, LINOLEUMS, VLOERZEILEN en IMITATIE VLOERBEDEKKINGEN. BEEKENST. LAAN 10 OPGERICHT 1909 Leen :ne even je potlood. Hendrik, dan aal ik een nieuwe auto op mijn boodschappenlijstje zetten." (Humorist)..

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 6