Agenda VOORJAARSMODE-SHOW KANTONGERECHT GEDACHTENISSTOND INDEGEREF. KERK Geanimeerde presentations van Vooriaarsmaniels en avond toiletten in Amicitia Ook de kleeren van de vrouw maken den man Doordat onderstaand verslag de manne lijke visie op een mode-show weergeeft, zul len vele dames er niet de waarde aan hechten, die zij er aan gegeven zouden hebben, als het door een vrouw geschreven was. C mannelijk eergevoel laat echter niet toe, dat wij ons zonder meer aan deze tenachterstelling onderwerpen. Zoo het usance ware geweest, dat bij een dergelijk verslag in détails afgedaald wordt, dan zouden wij door onze geringere deskundig heid een oninhaalbarcn achterstand hebben geboekt, maar dftt is het niet. Het gaat im mers om een algcmcenen indruk en om uit de verdediging tot den aanval over te gaan in dat geval heeft het mannelijk oordeel in enkele opzichten zelfs de voor keur boven dat van de vrouw Immers, als een vrouw zich buitengewoon kleedt, dan is hei, zooals wij het eens kernachtig hebben hooren samenvatten, om een andere vrouw- te mishagen of den man tc behagen. En de vrouw zou beter weten met welk toilet zij haar man kan behagen, als de mode shows vaker door overigens daarop meer ingestelde medewerkers verslagen zouden worden. De vrouw, die zich er over beklaagt, dat de cenige belangstelling van haar man voor haar kleeding bestaat in de gejaagdheid, waarmee hij de modisterekening door neemt, is geen uitzondering. Een man merkt wèl, dat zijn vrouw 'er tijdens haar huise lijke bezigheden slordig uit2iet. maar niet, dat zij er bij de Pietersens in haar „donker- b.auwtje" zoo allerbekoorlijkst uitzag. Maar geen. oogenblik had jiij de oogen van zijn gastvrouw af kuiinen houden, omdat,zij er in haar „neteldoekje" zoo jeugdig uitzag De man is op een mode-show blijkbaar een zeldzaam exemplaar, maar dit is moei lijk toe te schrijven aan een totaal gernis aan interesse voor mode-aangelegenheden Misschien is een thee complet in figunrllj ken zin „te veel"' voor hem, misschien is hij er liever niet bij aanwezig als het vonnis over zijn financieele draagkracht voltrok ken wordt. Toch heeft een man er belang bij als zijn vrouw goed gekleed gaat, immers niet al leen de kleeren van den man, maar. ook die van de vrouw maken haar man. In vele ge vallen is zij zijn visitekaartje! Zeurt een vrouw om het „ènoepje", dat chez raaison.... in de étalages ligt, maak haar dan--eens een compliment over een van haar japonnen; tien tegen een, dat zij het daar nog drie weken mee doet en in dien tijd is het „snoepje" wel weg. Een mode-show komt de vrouw tegemoet ?n haar neiging den geheelen voorraad te willen zien, want zij zal en moet het snoe- zigsté tailleurtje hebben. Zij kan beter haar keuze doen, maar aan den anderen kant komt zij in de verleiding meermalen te krezen, waarmee wij weer op het bekende en al zoo vaak geridiculiseerde terrein be landen. De appel en Eva.... cn plotseling komt ons Panatelli's Maison de Haute Couture uit Jo van Ammers—Küljer's roman voor deu geest.... Wij weten, dat de schrijfster met den appel niet de verlokking van de begeerens- w aardigs creaties van den Parijschen mode koning heeft bedoeld, maar het had even goed zoo kunnen zijn. De presentation, welke men hedenavond nog in Amicitia kan bijwonen, houdt zich echter meer aan de werkelijkheid. La mai son locale de la Compagnie Lyonnaise brengt namelijk een collectie courante en toch aparte modellen. Ter wille van de be reikbaarheid heeft men niet de exceptio- neel-chique nouveauté's geloond, alhoewel er desondanks zeer elegante modellen „du dernier cri" vielen te bewonderen. De voorjaarsmantels en wandelcostuump- jes waren vertegenwoordigd door de drie kwart modellen en mantelpakjes, waar van vele door hun gedekte kleuren een ge distingeerd karakter droegen. In net alge meen waren do stoffen zooals nieuwere elamine, cótelé cn vigourcux zeer licht. Vroolijk van tint waren enkele hoogzomer costuums, soms uitgesproken groen of rood. Ook het angora ontbrak niet met zijn forsche snit. De variaties in dc bovenmou- wen zijn hierbij meer cn meer cri vogue De reverskragen eindigen een enkele maal ir» den schoudernaad, wat erg aardig staat. Een heller shantungshawltjc boven den logen, staanden en geheel gesloten kraag, doet het ook bizonder. Na de pauze werden eenige eenvoudige, stemmige en smaakvolle avondtoiletten ge- prósenteerd, waaronder van fijn bleu en «warte tafzijde. Hierbij moet men tot de er kenning komen van Renato Müller's „Du kannst doch so liebenswürdig sein N.V. Sierkunst zorgde voor verschillende prachtige tasschen cn de meest uiteonloo- pende bijouterieën, de firma J. Bottinga vestigde de aandacht op cciilgc sierlijke damesschoenen en sportieve wandelschoe nen; bloemisterij S. G. Kortbeek had do zaal met eenige bloemen en planten opge fleurd, de keurige kapsels waren van dc firma W. Westermeier en eenige foto's zul len bij den fotograaf Weers te bewonderen zfjn. Het is van deze organïseerende firma's een gelukkige gedachte geweest om zich m« t den beer M. Zeil en zijn mannequins in verbinding te stellen, want mede door de dansattractic Getta Gordon van het Jooss- ballet én een Luxe-surprise zijn ook de vol gorde présentations zeer geanimeerd Ver- loopen. HERDENKING KONINGIN-MOEDER. Zaterdag a.s, in de MarkthaL Zaterdag a.s. zal in de Markthal ter her denking van Koningin-Moeder Emma een bijeenkomst worden gehouden, welke uit gaat van het Herdenkings-comité Koningin Emma en waarop door Ds. M. G. Gerritsen, Mr. A. E. Th. Kooien, I. van Dam, Mr. Dr. J. H. Scheurer en Dr. B. Keulen het woord zal worden gevoerd. Onze burgemeester, mr. J. C. Graaf van Randwijck zal als eere voorzitter een inleidend woord spreken. Mede werking wordt verleend door het muziekcorps der Huzaren. Gelijke eischen en gelijke vonnissen De kantongerechtszitting heeft behalvo de reeds in on6 blad van'gisteren gemelde vrijspraak van den Soesterbergschen hotel houder en N.S.B.-Iid, tegen welk vonnis het O. M. appèl aanteekende, niet noemens waardig veel stof opgeleverd. Aan de orde waren eenige gevallen, waarbij autobestuur ders óf niet tijdig, óf onvoldoende aangege ven hadden, dat zij een zijweg naar links wilden inslaan, waardoor zij een juist op dat moment passeerende auto den pas had den afgesneden. Hoewel de mogelijkheid bestond, dat de bestuurders van deze laat ste auto's zelf ook niet al te best hebben opgelet of dat zij al te snel zijn genaderd waren de getuigenverklaringen charge in duplo voor den kantonrechter voldoende bewijs, dat de schuld bij de onvoorzichtig heid der verdachten lag. In twee gevallen luidde de ei6ch 30 gulden of 10 dagen en het vonnis 10 of 5 dagen. In een ander geval werd door den kan tonrechter van den eisch, groot f 15 of 5 dagen, 8 of 3 dagen gemaakt, daar de verdachte èn voorzichtig gereden èn de schade met den betrokkene geregeld had. Een taxi-chauffeur, alhier, had op 19 Fe bruari bij de Kamperbinnenpoort een an dere taxi aangereden, die van den Zuidsin gel en voor hem van rechts kwam gereden Beide bestuurders hadden signalen gege ven, beiden hadden het van elkaar niet ge hoord. Verdachte was met een vaartje van 30 40 K.M. onder de poort doorgereden, terwijl hij het gevaar daar ter plaatse ken de. De kantonrechter voegde er nog aan toe: „U zoudt er uw passagiers en die van den ander aan gewaagd hebben!" Verdachte wo6 naar aanleiding van deze aanrijding ontslagen, iets wat de kanton rechter zich wel eenigszine van een taxi- onderneming kon indenken. Ook hier wer den de 30 boete of 10 dagen in ƒ10 boete of 5 dagen veranderd. Vleesch zoodot keurmorken. Bij een veehouder te Hooglanderveen had men in den nacht van 3 Februari in zijn schuur een zak gevonden, waarin zich versch rundvleesch van een dood kalf be vond... echter niet voorzien van de ver- cischte keurmerken. Volgens verdachte was het voor hondenvoer bestemd, en dat hij het daarvoor had moeten laten keuren bad hij niet geweten. Kantonrechter: „Kom, kom, dat iemand uit Drente dat nou niet weet, maar u..." Verdachte: „Maar ik zit anders ook in het veen en daar kijken we wèl op een turfje!" Ook hier de eisch 30 of 10 dagen, het vonnis ƒ10 of "5 dagen. Iemand uit Putten had uit financicelen nood van huisslachting afkomstig vleesch voor de consumptie verzonden. Bij hoope uitzondering vroeg mr. Zïjl6tra voor het O. M. hier 10 of 1 daeen, wat de kanton rechter ook nog tot 7.50 of 3 dagen ver minderde. Bij den aanvang der zitting werd door den kantonrechter en het O. M., zooals wij reeds uitvoeriger schreven, het overlijden van H. M. dc Koningin-Moeder herdacht. NEDERLANDSCHE VAKCENTRALE. Jaarvergadering van den Be- stnnrdersbond Amersfoort. Men schrijft ons: Do bestuurdersbond Amersfoort van de Nederlandsche Vakcentrale hield een dezer dagen haar jaarvergadering. Hij bestaat thans ruim twee cn een half (aar en elf afdeelingen van diverse organi saties zijn in dat verbond georganiseerd Met voldoening werd geconstateerd, dat zich in 1933 weer een nieuwe afdceling bij der. bond had aangesloten. De keurig samengestelde jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden met woorden van dank goedgekeurd. In verschillende commissies hier ter stede heeft de bestuur dersbond zitting on er zal naar gestreefd worden om zijn invloed uit te breiden. Al gemeen was men ingenomen met de uit gifte van een eigen orgaan. Wegens vertrek van den voorzitter, den heer Koorevaar, werd als zoodanig gekozen .Ie heer J. L Heppener, hoofdbestuurslid van de B.A.N.S. Te aftredende secretaris werd met alge mene stemmen herkozen. De bestuurdersbond zal haar arbeid voortzetten en de werknemers tot overtui ging brengen, dat een eensgezinde vakbewe ging met eerbiediging van ieders politieke cn godsdienstige overtuiging eén harde noodzakelijkheid is. Het bestuur werd dank gebrach#voor den omvangrijken arbeid in het verschenen jaar. GARNIZOEN. De Kapitein der infanterie J. F. W. Hen- driksz is van zijn non-activiteit in actieven dienst hersteld en ingedeeld bij het 18e regi ment infanterie alhier. JAARVERGADERING VAN DEN A. B. v.L.O. Besloten is Heen eigen blad uit te geven In een der zalen van restaurant Princess had gisteravond de jaarvergadering plaats van den Amersfoortschen Bond van Licha melijke Opvoeding. Ingekomen waa een schrijven van een der leden met verzoek het bestuur te doen onderzoeken of de uit- gave van een maandblad van den bond mogelijk is. Daarna is van een der drukke rijen alhier een schrijven binnengekomen, waarin mededeeling wordt gedaan omtrent het plan om een algemeen sportblad uit te geven, waarin iedere vereeniging tegen be taling plaatsruimte kan verkrijgen. De heer Kortland wees erop, dat het niet gaat om een bepaald blad. doch v/el om een blad, waarin alle plaatselijke sportverecnigingen recht van spreken heb ben. Hoofdzaak is., dat door een blad een band tusachen dc vereenigingen ontstaat Er moet een algemeen orgaan voor alle sportvereenigingen komen. De waarnemend voorzitter, do heer H. F1 i e k Jr., wees erop, dat voor den A.B. v. L. O. de uitgave van een eigen blad veel bezwaren meebrengt, reden waarom het bestuur daar niet veel voor voelt, temeer daar het weer veel meer werk geeft, zoo wel door de redactioneele verzorging van het orgaan als door de financieele zorgen, welke erdoor zullen ontstaan. Voorgesteld wordt dan ook het plan van de plaatselijke firma te steunen, waarbij dan echter de vereenigingen voor zichzelf hebben te be slissen wat te doen. De A.B.v.L.O. wil voor zich wel eraan deelnemen voor het doen van mededeelingen den bond betreffende, dus onder dezelfde verplichtingen als Iede re vereeniging afzonderlijk bij deelname aan het blad heeft. Het jaarverslag van den secretaris, den heer Oosterman, wat wij reeds hebben ver meld. werd goedgekeurd, onder dankzeg ging voor het vele door hem verrichte werk. De rekening voor 1934, welke een to- fcaal aan inkomsten en uitgaven aangaf van 9456.13, werd eveneens goedgekeurd. Het kassaldo bedroeg 627.43. Den pen ningmeester werd onder dankzegging voor zijn goede beheer décharge verleend. Vervolgens werd overgegaan tot de uit reiking van de in de gehouden hand- en grensbalcompetitie behaalde prijzen, het geen geschiedde door den heer W. Jansen, leider dezer competitie. De heer Nieuborg dankte den heer Jan sen voor de aangename wijze waarop deze de competitie heeft geleid (applaus). De aftredende bestuursleden Dr. Aghina en de heer Scheffer werden b. acclamatie herkozen. Ook de leden van de Exploitatie Commissie Birkhoven werden bij acclama tie herkozen, evenals de leden van de tech nische commissie. Dc begrooting voor *1934 gaf oen totaal aan inkomsten cn uitgaven aan van f 6600. Voor administratie en onvoorzien is t 750 geraamd. De begrooting werd z.h.st. goed gekeurd. De heer Valbragt verzocht het be stuur. alvorens in contact te treden met niet bij een provincialen of landclijken voetbalbond aangesloten vereeniging eerst de Vereeniging van Amersfoortschc Voet- balbelangen te raadplegen. Het bestuur zegde toe dit te zullen doen Nadat nog verschillend vragen door het bestuur waren beantwoord, werd de ver gadering gesloten. HET OVERLIJDEN VAN KONINGIN EMMA. Rouwbeklag van de A.R.J.A. «an H.M. de Koningin. De A.R. Jongeren Actie (A.R.J.A.) zond gisteren aan H.M. de Koningin hot volgen de adres van rouwbeklag: Mevrouw! Met groote verslagenheid vernam het bestuur van de Anti-Revolutionnaire Jon geren Actie (A.R.J.A.) het bericht, dat liet den Heere van leven en dood behaagd heeft, om H.M. de Koningin-Moeder af te lossen van Hare aardsche plaats en op te nemen in Zijne eeuwige, woningen, weten de, hoezeer de Overledene een ledige plaats achterlaat in het art en leven van Uwe Majesteit en Haar Koninklijk Huis cn in dat van heel ons volk. Het zij ons vergund, om U en Uw Huls de betuiging te brengen van het oprechte medeleven van de in onze organisatie ver zamelde anti-revo'utionnaire jongeren on- zes volks cn U de verzekering te schenken, dat in onze gezamenlijke en persoonlijke gebeden tot den Allerhoogste de smeekbede zal op?aan, dat Hij U en Uw Huis door Zijnen Heiligen Geest de vertroosting geve van den Heere en Heiland Jezus Christus Met gevoelens van den meesten eerbied, van Uwe Majesteit de bereidwillige die naars, Namens de A.R. Jongeren Actie: (w\g. Joh. H. Scheurer, vcorziter. (w.'g.) A. L. de Bruyne, secretaris. EXAMEN. Tc Amsterdam slaagde voor diploma A Nederlandsche. Handelscorrespondentie, af gegeven door het Ned. Instituut voor Prac- tisch Handelsonderwijs, de heer \V. J. Mulder, alhier. VEILING. Gisteravond werd ten overstaan van nota ris J. G. Klaassen in „de Zwaan" geveild het heerenhuis Arnhemscheweg No. 42. Het perceel werd toegewezen aan den heer M. van Sprakelaar q.q. voor 9600. HET OVERLIJDEN VAN KONINGIN EMMA. Ialichtingen voor onze lezers. Ten behoeve van onze lezers deelen wij mede, dat „De Princevlag" alhier Dinsdag tegenwoordig zal zijn bij de bijzetting van H. M. Koningin Emma in de Nieuwe Kerk te Delft Zij, die met deze vereeniging mee wenschen tc gaan, kunnen zich opgeven aan het secretariaat St. Anfridusstraat 59 Dnzc vereeniging stelt bovendien ieder stadgenoot in de gelegenheid bij te dragen aan een door haar tc geven bloemenhulde. Hiertoe zal het bestuur in restaurant Prin cess heden avond van 7l/t—9 uur en Za terdag van 4—6 en van 7H9 uur zitting houden, ter inning van de bijdragen, welke hiervoor geschonken zullen worden. Tevens kunnen bedragen worden afgegeven aan de onderstaande adressen: v. Asch y. Wijck- straat 13; Vermeerstraat 95; St Anfridus straat 59 cn Hellestraat 89. Vertrek autobussen. Wij maken onze lezers er even op attent. dat de autobussen van de firma's Leguit en Tolboom Dinsdagmorgen om 5 uur van het autopark vertrekken. Een bloemenafscheidsgroet van de vrouwen. Mevrouw C. H. van Randwijck—De Jonge verzoekt ons de aandacht van de Arr.crs foortsche vrouwen te vestigen op de ge legenheid, welke hun geboden wordt om dc gave te offeren in de bussen, welke tot 28 Maarts a.s. geplaatst zijn aan de Nuts- spaarbank, Utrechtscheweg, aan de R. K Spaarbank en in dc zaak van Vroom en Dreesmann, Langestraat 91. Het bijeenge brachte geld zal dienen voor een bloemen afscheidsgroet aan de Koningin-Moeder Het eventueel overschot i6 bestemd voor h?t sanatorium Oranje Nassau-oord. Voor verdere bijzonderheden betreffende dit sym pathieke idee venvijzen wij naar de rubriek Binnenland. Rouwdienst der Ned. Herv. Gemeente. Maandagavond 8 uur zal in de St. Joris- kerk alhier een rouwdienst worden gehou den, waarin twee predikanten van do Ned. Hervormde Gemeente alhier het woord zul len voeren. In verband met dezen rouwdienst zal de oecumenische dienst, welke op dien avond in de Oud-Katholieke kerk zou worden ge houden, niet doorgaan. Maandag zal eveneens in alle R. K. ker ken het overlijden van Koningin Emma worden herdacht. MEVROUW ESTHER DE BOER—VAN RIJK ALS ANNEMIE. Eenige persbcoordcelingen. Ten overvloede" laten wij hieronder nog cenige persbeoordeelingen volgen over Me vrouw de Boervan 'Rijk's vertolking van de Annerme uit Hevermans' komedie van haat „Dc Meid." Het Utrcchlsch Dagblad bekijkt haar spel uit den gezichtshoek van karak.erspol en vindt dan haar „Annemie' van ai haar standaard-uitbeeldingen als .Kniertje", de meest gave creatie. „De realiteit, welke zij in die rol bereikt, is haast phcnomenaal cn niemand der thans levende Nederlandsche actrices achten wij in staat, haar spel m de ze uitbeelding zelfs te benaderen. Over de kwaliteit van hot spel van Mevrouw de Boer uitweiden, achten wij water naar de zee dragen. Het was weer iu één woord „af." Het Groninger Dagblad schrijft van haar Annemie, dat deze creatie vermoedelijk niet te evenaren is. Het beschouwt deze rol als een vertolking, welke een geheel eigen ka rakter draagt Hoe weet de grotoe actrice hier het Juiste accent te leggen! Het trei terige, de ingeroeste haat, die nu kan wor den botgevierd. Jarenlang is .ze de slavin geweest, en zij heeft zich vastgeklampt aan de hoop, dat haar tijd eens zou komen. En nu zijn de rollen omgekeerd. Met welk een wellust maakt zij gebruik van den brief; de brief, die veilig zit opgeborgen in haai4 schoen; de brief, die haar macht geeft, „Annemie" zoo schrijft J. B. Schuil iri het Haarlem's Dagblad, behoort tot de groote rollen, waaraan de namen van Mevrouw de Boer van Rijk cn Heyermans voor altijd onafscheidelijk verbonden zijn. Movrouw de Boer heeft ze zóó voor ons doen leven, dat wij ons deze vrouwen eigenlijk r.ooit anders meer zullen kunnen denken. De venijnige, door haat vergiftigde „Meid," dot is en znl voor ons altijd blijven de Annemie van Esther dc Boer—van Rijk, die in al Jiaar felheid voor ons iot leven wordt gebracht. Mevrouw de Boer is hierin niet te overtreffen, fs dat nog tooncelspclen? vraagt men zich soms af. Alles leeft aan deze meid, geen moment treedt Mevrouw de Boer uit haar rol; aldoor denkt en voelt men, zóó niet anders moet dit gespeeld en gezegd worden. Laten wij deze bijna 81- jarige tooneelspeelster in eerc houden en ons erover verheugen, dat zij ons telkens weer in de gelegenheid stelt, haar in haar groote rollen die, als zij eenmaal is heen gegaan, ook wel voorgoed van de planken zullen verdwijnen te mogen zien. 21, 22 en 23 Maart. Reizende Tentoon stelling Nederlandech Fabrikaat 2—5 er. 7—10 uur n m. 22 en 23 Maart. Amicitia. Modeshow Com pagnie Lyonnalse. 2.30 en 8 uur n.m. 23 Maart. Princess. R.K. Ver Geloof en Welonechap. Me). Dra Lou Lamour over ..Het leven on werk van Raphael 8 uur nm 23 Maart. .Amavorde." VVSO Lezing van Mevr. Dr. 1. N. Mispelblom Beljer—v. d Bergh v. Etjslnga. Onderwerp .China—Japan." 23 Maart. Hotel de Zwaan. Jaarverg&de ring van het Roode Kruis. 8 uur n.m. 21 MaarL De Valk. Tooneeiavond Frie- sche Clnb. Ds. Schouten en Ds. Popma her denken de ovtTleden Koningin: Moeder In verband met het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder had gisterenavond in de Gereformeerde Kerk aan de Lieve Vrouwenstraat een gedachtenieetond plaats. Na het ztngen van Psalm 102, vers 15, werd door ds. E. Sobouton in gebed voorgegaan. Vervolgens laa hl) voor de verzen 24 tot en met 27 uit Matlheus 16 cn de boodschap van H. M. de Koningin bij het verscheiden van Haar vorstelijke Moeder, welke bood schap wij allen kunnen beamen. Hij be schreef uitvoerig haar dienend leven, wat haar tot een waarachtige Landsvrouwe stempelde. Toen „Prinses" Wilhelmina bij e cnbozoek aan de hoofdstad vroeg of do velen, die hen op den Dam toejuichten, van haar waren, antwoordde de Regcnteese „Gij zijt van hen!' Nu de kring van Vorstelijke Familieleden enger wordt, hoopte hij, dat allen H. M. de Koningin biddend zouden berdenken. Gezamenlijk werd gezongen Psalm 28 6, Ds. S. J. Popma wees er op, dat zij, die tot een hoogere positie opgeroepen worden, tevens het kruis der eenzaamheid moeten dragen. Nu Haar Moeder haar ontvallen is, komt onze Koningin nog meer alleen te staan en daarom is het .goed als wij voor haar bidden. Telkens als wij tegenover het Huis van Oranje komen te staan, heseffon wij de eenheid van het Nederlandsche Volk. Rondom het graf reiken wij elkaar de hand. Wij doen bet niet om de gespleten heid tc vergeten, maar omdat het geschil t« klein is, dat het gespleten kèn. Of do Ko ningin-Moeder een historische figuur is ge weest, dat te beoordeelen moeten wij aan de 'geschiedenis overlaten. Wèl leeft zij ais Moeder in het hart van ons Voik. De heldengestalte van Willem 1 is in de lijn van Oranje uitgestorven en nu ver smalt zioh ook weer 'de moederfiguur van Julio na van Stolberg. Verder heeft Koningin Emma do Godde lijke roeping van het oud worden begre pen, zij trad uit de activiteit, maar deed mee door to bidden, en daarin heeft Zij het Nederlandsche voik vóórgeieefd. Smartelijk is deze versmalling van de Moederfiguur. God beheode ons voor dit angstige. Hij regeert en bij Hem ligt onze droefheid: .Mijn schild ende betrouwen Zijt Gij. P God, mijn Heer Op U zoo wil ik bouwen Verlaat mij nimmer meer. Tot slot van deze druk bezochte bijeen komst werd deze strofe van tiet Wilhelmus staande gezongen en op de gebruikelijke wijze gesloten. WUDINGSSTONDE IN DE REMON- STRANTSCHE KERK. Op Zondagmiddag a.s. Wij maken er onze lezers even op attent, dat de wijdingsstonde in de Remonstrant- sche kerk niet, zooals gemeld, Zondagmor gen, doch Zondagmiddag onder leiding van dr. Miedema wordt gehouden. Zondag morgen wordt er gewoon godsdienstoefe ning gehouden. BURGERLIJKE STAND. 22 MaarL Ondertrouwd: Hendrikus Frijlink en Gezina Klinge. Peter Vossegat en Jennie Adrians Maria Gerritsen. Tacobus van Barlingen en Petronella van Silfhout. Marinus van Effrink en Evertje Timmer man. Cornells Hendrikus Vendrik en N'eeltjo Papenhuijzen. Marinus Hendrikus van de Wakker en Gertruda Johanna Huberts Litjens. Lubbert Mosterd en Jannetje Doomckamp. Marinus Albertus van Keken en Maria Cornelia Paechedag. Alexander van Keulen en Helena Johanna Wolffcnbuttel. Wilhelmus Antonius Kok en Bertha Cor nelia van der Linden. Gerardus Lambertus van der Zee Evertje SchievelL Adriaan Jans en Willcmina Hcndrina van den Heuvel. Overleden: Jannigjc Lagemaat, oud 43 jaar, echtge- noote van Gijsbertus Lam. Albert Glas, oud -14 jaar, echtgenoot van Hendrikje Santman. OMREKENINGSKOERSEN. Off. Not Niet Off. 22 Maart 23 Maart I2uui Londen 7.56% 7.57% 58.87% 58.90 Parijs 9.78% 9.78% Brussel 34.63 34.61 4802 48.00 Kopenhagen 33.90 33.92% 38.10 38.15 Stockholm 39.15 39.13 New York 1 1.48 1.48% Milaan 12.77 12.77 Praag 9.19 6.19 Medegedeeld door de Rotterd. Bankvereen. DE NEDERLANDSCHE BANK. Beleening op effecten S Voorschotten in rekening-courant 3 74

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 3