Fa. C. J. v. d. HEUVEL Frankrijk blijft halsstarrig Blum kritiseert de politiek van Doumergue BARTHOU'S BEZOEK WARSCHAU AAN TEXTIELSTAKING IN BRITSCH-INDIE ONRUST IN SPANJE DUURT VOORT E. A. GALESLOOT SENKING-FORNUIS OPVOEDING TOT DE VREDESGEDACHTE Zal Suvich's aanwezigheid te Londen den toestand gunstig be: invloeden? Parijs, 22 April. (V.D.) In de socialist! »cho „Populaire" oefent Léon Blum naar aanleiding vau de jongsto Fransche nota aan Engeland onnieuw scherpe critiek op de Fransche buitenJancteche politiek, die hij kenschetst als een uitgesproken isoleerings politiek. Door deze nota raakt Frankrijk jaren achter. Naar vorm en inhoud had deze nota tien jaar geleden, kort voor of na de Roerbezetting, geschreven kunnen lijn. De regeering keert duidelijk tot de oude stelling terug, dat de veiligheid van •en land uitsluitend afhangt van zijn be wapening Men vraagt zich af, hoe de re geering onder deze omstandigheden de her bewapening van Duitschland wil verbieden, •want alle 6taten hebben hetzelfde recht op veiligheid. Frankrijk opent niet alleen den bewapeningswedstrijd, doch bereidt tevens zijn moreel en psychologisch isolement voor, De Daily Telegraph schrijft in een hoofd artikel, dat slechts geweld een groot land als Duitschland zal kunnen verhinderen voor zijn eigen veiligheid te zorgen. Nie- mand is echter bereid geweld toe te passen AJleen Frankrijk schennt van meening te zijn, dat het eenige antwoord op een verhoo ging van de verdedigingsmiddelen van Duitschland moet bestaan in de handhaving en waarschijnlijk zelfs uitbreiding van de eigen strijdkrachten. Dit is een wanhoops- uitvlucht en Frankrijk schijnt geen rekening te houden met het feit. dat Duitschland daadwerkelijk heeft aangeboden de bewape ningen te begrenzen Het heeft Op liet tegenwoordige kritieke oogenblik weinig zin het Frankrijk lastig te maken met nieuwe voorstellen. Op het oogenblk heeft Frank rijk zijn deur gesloten. Men moet het den tijd overlaten deze geestesgesteldheid te wijzigen. Inmiddels wordt het bezoek van den Italiaanschen onderstaatssecretaris Suvich aan Engeland beschouwd als een poging ter voorkoming van een definitieve mislukking door te zoeken naar nieuwe wegen om het Duitscho en het Fransche standpunt met elkaar in overeenstemming te brengen. v Londen, 23 April (H.N.) In het Lager huis werd den minister van fcuitenlandsche /aken de vraag gesteld, of bet hem beken! is, dat Duitschland in Februari 100 ion circonium-ert9 uit Brazilië beeft ingevoerd, welk erts hoofdzakelijk gebruikt wordt voor do vervaardiging van staal, dat voor den aanmaak van zware kanonnen dient. Ook werd den minister gevraagd, of hij hierover om inlichtingen bij de Duitsche regeering heeft, verzocht. Sir John Simon antwoordde, dat Duitschland in Februari 96 ton van dit erts heeft ingevoerd, doch, voor zoover hem bekend, wordt dt erts niet gebruikt voor de vervaardiging van staal en dus ook niet voor de vervaardiging van zware kanonnen. Het antwoord op het tweede gedeelte van de raag moet derhalve ontkennend luiden Op de vraag, voor welk doel dit erts rïan wel dient, antwoordde sir John Simon dat zoover hij wist, gebruikt wordt vervaardiging van kachels en het, voor voor de ovens. Uitbreiding van de oorlogsheven te Touloo. P a r ij s23 April. (V.D.) De minister van oorlog Plétri heeft heden een bezoek go- bracht aan de oorlogshaven Toulon. Tegen over vertegenwoordigers van do pers ver klaarde hij, dat hij voornemens was de ver dedigingswerken van de oorlogshavan uit te doen breiden. De minister is tevens overtuigd van de noodzakelijkheid van een moderniseering van de Fransche vloot. Wanneer de kamer weer bijeenkomt, zullen de noodige credielcn worden aangevraagd, opdat begonnen kan worden met den bouw van den tweeden pantserkruiser van het type Dunkcrque. De desbetreffende plannen zijn reeds gereed. Dit tweede schip zal bet antwoord zijn op het in dienst stellen van de Deutschland. Van Toulon begeeft minister Piétri zich aan boord van een torpedojager, de Tigre, naar Ajaccio. Zitting van 't presidium en de hoofdcommissie op 20 Mei. Genève, 23 April. (V.D.) De president der ontwapeningsconferentie, Henderson, heeft de leden van het presidium der confe rentie toestemming verzocht de zitting van het presidium der conferentie vast te stellen op den ochtend van den 29sten Mei en den middag van dien dag voor de ziting van de hoofdcommissie. Aan dit concrete voorstel van Henderson zijn. naar men verneemt, langdurige bespre kingen met de belangrijkste regceringen voorafgegaan. Parijs houdt vast aan Genève. Londen, 24 April. (V.D.) De diploma tieke medewerker van de Morning Post meent te kunnen verklaren, naar aanlei ding van Suvich's verblijf te Londen, dat ten aanzien van de ontwapeningskwestie noch de Britsche noch de Italiaansche re geering momenteel voornemens is een nieuwen stap te doen, De Frnnschcn wil len niets meer weten van onderhandelin gen buiten Genève. De correspondent maakt dan melding van het gerucht, dat één der doeleinden van Suvich's reis zou zijn. in de Londensche city een leening te krijgen voor de Italiaansche regeering. De radicale bezuinigingsmaatregelen, die de Italiaansche regeering onlangs heeft, mos- ten nemen, wijzen or» cc n gespannen fi- rancicclcn toestand. Overigens heeft Italië geld noodig om de politiek tot ondersteu ning van Oostenrijk te financieren. Het toestaan van een leening zou natuurlijk opheffing noodzakelijk maken van het te genwoordige verbod tot kapitaaluitvoer. Een nieuwe ontwerp-conventie. Parijs, 24 April. (V.D) Naar uit Lon den omtrent ,de gedachtenwisseling tus- scben den Italiaanschen onderstaatssecre taris Suvich en de Engelsche regeering wordt gemeld, zou men in Engelscbe di plomatieke kringen steeds meer er toe nei gen te Genèvo een gewijzigde ontwerp- conventie voor te stellen, die bet ontwerp principieel trouw blijft, doch duidelijke uitvoeringsbepalingen zou bevatten. Daar entegen wordt verklaard, dat de Engelscbe icgeoring, zooals in verschillende buiten Iand9cbe berichten wordt beweerd, niet voornemens is een nieuwe nota aan Frank rijk te zenden. De kwestie zal langs diplo- ruatieken weg worden geregeld. Londen, 24 April. (V.D.) Omtrent het voorstel van Henderson tot uitstel van de bijeenkomst van het presidium van de >ntwapeningsconfercntio schrijft de diplo matieke medewerker van do Daily Herald, dat het niet doorgaan van de zitting op 30 April vanzelfsprekend is, nu de Fran che regeering directe onderhandelingen op zoo scherpe wijze heeft afgebroken. Waar schijnlijk zal de Fransche delegatie thans bij bet bijeenkomen der algeraeenc com missie de kwestie der Duitsche bewapening aan de orde stellen. Barthou zou te War schau trachten den steun der Poolscbe re geering te verkrijgen, voor het Fransche standpunt. Bombay, 23 April. (V.D.) Twintigdui zend arbeiders in de textielfabrieken hebben bet werk neergelegd. De politie heeft uit gebreide ordemaatregelen genomen. In ver band met de arrestatie van een communis tisch leider hebben betoogingen in de stad plaats gevonden, waarbij roodc vlaggen wer den meegedragen. Noch te Londen, Rome acht men stand hopeloos. noch te den toe- Londen, 24 April (V.D) De diploma tieke medewerker van de Daily Telegraph schrijft over de ontwapeningsbesprekingen, dat het onderhoud, hetwelk de Italiaan sche onderstaatssecretaris van buitenland sche zaken gisteren heeft gehad met sir John Simon, Eden en den Britscben onder staatssecretaris van het Foreign Office en dat heden zal worden voortgezet, nog van beteekenis wint door bet feit, dat beden de ontwapeningscommissie uit het Britsche kabinet een nieuwe bijeenkomst, de vierde sedert de ontvangst van de Fransche nota, houdt. Mussolini houdt zich thans bezig met een plan, dat o.a. insluit een beper king der Fransche strijdkrachten en een zekere mate van gelijkheid van bewape ning voor Duitschland. Ook is hij bereid redelijke uitvoerings garanties, die de wensch van Frankrijk kunnen bevredigen, met Engeland te be spreken Naar verluidt, heeft minister-pre sident Doumergue bij zijn besprekingen met Suvicb te Parijs echter geweigerd rankrijk zelfs maar in principe vast te leggen op het Italiaansche plan. De Fran sche regeering verwacht assistentie van de Kleine Entente. Zoo schijnt het, dat het Italiaansche plan, evenals het Britsche, door de houding van Frankrijk tot mis lukking zal zijn gedoemd. Niettemin schijnt men noch te Londen noch te Rome den toestand als hopeloos te beschouwen W arschau, 24 April. (V.D.) Omtrent het bezoek van den Franschen minister van Buitcnlandsche Zaken, Barthou, aan War schau wordt het volgende officieele commu niqué verspreid: Het tweedaagsche bezoek van Barthou aan Warschau heeft geleid tot een langdu- ige en oprechte gedachtenwisseling tus- schen den leider der Poolsche regeering en minister Barthou. De besprekingen hadden betrekking op de algemeene lijnen der Pool sche en der Fransche politiek en betroffen alle op den voorgrond staande kwesties, welke in het bizondcr de beide landen inte resseeren. In eenige gesprekken, welke Barthou met den Poolschen minister van Buitenland- schen Zaken, Beek, heeft gehad en in bet bizondcr tijdens een zeer lang onderhoud met maarschalk Pilsoedski op 23 April te Belvedere werd vooral geconstateerd, dat dc grondslagen van het Pool6ch Fransche bondgenootschap absoluut ongewijzigd zijn gebleven en dat dit verbond een belangrijk constructief element vormt in de ontwikke ling der Europeescbe politiek. De bcstudccring der groote actueele kwes ties heeft den gemecnscbappelijken wil der beide regeeringen bekrachtigd om de loyals menwerking in 't bizonder ten gunste vau den Europeesclien vrede voort te zetten. De reis van Barthou naar Krakau. waar hij met den minister van Buitcnlandsche Zaken, Beck, den laatsten dag van zijn erblijf in Polen doorbrengt, zal beide mi nisters gelegenheid geven, hun besprekingen oort te zetten in de zelfde atmosfeer van hartelijkheid. B o in b a y, 22 April. (V.D.) Maandag be gint de textielstaking, die in geheel Indié georganiseerd is door de textielarbeiders organisatie uit protest tegen do onlangs in gevoerde verlaging van loonen en toelagen, welke maatregel genomen was in verband met de Japansche mededinging. Gevreesd wordt, dat ernstige wanordelijkheden het gevolg zullon zijn, te meer, daar de Mo- hammedaansche Nieuwjaarsfeestelijkheid van Mohurram binnenkort zal plaats heb ben. M a d r i d, 23 April. (H.N.). Tijdens de on lusten van gisteren is getracht verschillen de kerken en kloosters in brand te steken, door daarin flesschen met ontvlambare vloeistoffen te werpen. In vele steden zijn de katholieken door de extremisten met re volvers beschoten. Het personeel van de gas fabriek te Madrid is gedeeltelijk tot staking over gegaan, zoodat in vele straten de ver lichting niet ontstoken kon worden. Bij Ma drid is een trein, die uit Cartagena aan kwam, beschoten. Madrid, 23 April (V.D.). De protestactie in verband met de gisteren gehouden be tooging van de Accion Popular gaat noe steeds voort. Uit Saragossa komen berich ten over algemeene stakingsplannen, ter wijl uit San Sebastian gemeld wordt, dat aldaar eveneens de algemeene staking is afgekondigd, welke stakingsbeweging zich ook op plaatsen in de omgeving heeft voortgeplant. Op een tramlijn, die naar de grens leidt, zijn twee bommen gelegd, door de ontploffing waarvan een rail verwron gen werd. De schade werd echter onmid dellijk hersteld. Madrid, 23 April. (II.N.). De president der Spaansche republiek weigert de arn ne6tiewet in de door de Cortes vastgestel de redactie te onderteekenen Dii verzet geldt vooral het feit, dat volgens deze wet drie generaals, dio zich thans in gevan genschap bevinden, in hun functie her steld zullen worden. Men verwacht, dat de wet morgen aan de Cortes teruggezonden zal worden. Benoemd fot directeur van het slachthuis De gemeenteraad heeft gisteravond met algemeene stemmen benoemd tot directeur van het slachthuis den heer E. A. Galesloot, thans waarnemend directeur. DUITSCHLAND VERLANGT KOLONIËN Berlijn, '23 April. (H.N.)* Vice-kanse- .ier von Papen heeft in de Sunday Chro nicle een artikel gepubliceerd, waarin hij betoogt, dat Duitschland, evenals iedere andere groote mogendheid, koloniën noodig heeft om zich grondstoffen te verschaffen en een gebied te vinden voor het overschot van zijn bevolking. Daarom moeten de des betreffende bepalingen van het verdrag van Versailles worden herzien. ANTI-MILITARISTISCH CONGRES Stockholm, 23 April. (H.N.). In Mei zal te Stockholm een anti-militaristisch congres worden gehouden, waarvoor o.a ook afgevaardigden uit Duitschland en waarschijnlijk ook uit Frankrijk worden verwach t. UITBREIDING DER JAPANSCHE LUCHTVLOOT. Tokio, 24 April. (V.D.) Officieel wordt medegodeeld dat de Japansche marine- luchtmacht, welke bestaat uit GIG vliegtui gen, in 1936 zal zijn uitgebreid, met 18 escadrilles met tezamen 500 vliegtuigen. A. TEMPEL, f Te dezer stede is in den ouderdom van 52 jaar overleden de heer A. Tempel, lee raar aan Jiet Rijksopvoedingsgesticht al hier. De begrafenis zal plaats hebben Zater dag 28 April a.s. op de begraafplaats „Es- scrveld" te Groningen. PATROONSBOND VOOR DE BOUW- BEDRIJVEN IN NEDERLAND. Voordracht van Ir. R. Ie Poole. Ir. R. Ie Poole. inspecteur van de Volks gezondheid en Volkshuisvesting zal op Vrijdag a.s. in hotel „De Witte" voor de plaatselijke afdecling van don Patroons bond voor de Bouwbedrij\en in Nederland een voordracht houden over de Woning wet in verband met dc Bouwverordening en Uitbreidingsplan. TOONEEL. Opvoering van „Voor bewe. zen Diensten". Voor «le leden van „Het Schouwspel" zal het Centraal Tooneel Zaterdag 5 Mei in Amicitia opvoeren „Voor bewezen Dien stentooneelspel van W. Somerset Maug ham. Van de optredenden noemen wij: Til ly Lus, Mary Dresselhuys, Mien v. Kerck- lioven, Cees Laseur, Toan Remmelts en Os car Tourniaire. EEN MOOI EYSINK-SUCCES In de door de Noord Nederlandsche Mo torclub gehouden Harz-rit is onze stadge noot do heer Dick Eysink de kilometer lancée nummer één geworden; bij reed op den motor van zijn naam en bereikte een gemiddelde van niet minder dan 128 K.M. per uur; nummer twee was dc Amsterdam mer Fijma, die op Ariel 122 K.M. per uur haalde. TE DICHT OP ELKAAR GEREDEN. In de Langestraat werd gisteren een rachtauto van achteren aangereden door een luxe auto. doordat de bestuurder van dit laatste motorrijtuig te laat bemerkte, dat de vrachtauto moest stoppen. Het voorstuk van de luxe auto werd in elkaar gedrukt. Oorzaak was dus wederom, dat do afstand tusschen de beide auto's te klein was. E. A. GALESLOOT. De heer Galesloot 16 thans 36 jaar. hij genoot zijn opleiding aan een der vijfjarige hoogere burgerscholen te Amsterdam en ging in 1917 naar Utrecht voor het volgen van de veeartsenijkundige colleges. Na vijf jaar aan de Utrechtsche universiteit te hebben gestudeerd volgde het doctoraal examen in de veeartsenijkunde (1927). De beer Galesloot vestigde zich na beëin diging zijner studie aan de Utrechtsche Universiteit als practiseercnd dierenarts te Uithoorn, waar hij tevens belast werd niet de uitvoering van de vleesch keu rings wet In datzelfde jaar nog volgde zijn benoe ming tot directeur van het slachthuis al daar, welke functie hij tot 1928 heeft ver vuld. In deze functie heeft de heer Gale sloot zijn goede kwaliteiten goed aan den dag kunnen leggen, daar juist in dieu tijd pas dc vleeschkeuringswet in werkin kwam. Toen dan ook onze vorige directeur van liet slachthuis eens een bezoek aan liet slachthuis te Uithoorn bracht viel hem di rect het werk van den directeur aldaar op, zoodat hij adviseerde den heer Galesloot als adjunct-directeur voor Amersfoort voor te stellen. Zoo kwam de heer Galesloot dan iu 192S naar Amersfoort; hij werd kcurings- veearts, waarnemend directeur van liet slachthuis alhier. Vijf jaar heeft dc nieuw benoemde hoofd ambtenaar alhier aan het slachthuis ge werkt. Dit vooral is voor het bedrijf van zeer veel belang. Door deze benoeming heeft men een man aan het hoofd gekregen die alleszins voor die functie geschikt ge noemd mag worden. Gedurende de vijf ja ren van zijn arbeid aan het slachthuis heeft de heer Galesloot zich doen kennen als een nauwgezet werker, maar bovenal als een man, die niet alleen de wetenschappelijke zijde van het beroep kent maar óók de practi6che kanten van het leven begrijpt. Hij is dan ook de juiste man op de juiste plaats: hij heeft immer dc belangen van hen, die op het slachthuis kwamen weten te dienen, daarbij echter nimmer vergetend wat zijn plichten als keuringsveearts en waarnemend directeur waren. Geen won der dan ook, dat deze benoeming in den breeden kring van hen. die een deel van hun arbeidsveld op bet abattoir hebben lig gen, met vreugde wordt begroet. Dit alleen zal het slachthuis ten goede komen: een bekwaam directeur aan bet hoofd, die zonder daarbij in zijn plichten te kort te schieten, met de gewon6chte soe pelheid met zijn publiek weet om te gaan! VEILING. Gisteravond had ten overstaan van no taris G. P. A. L. te Leuken de veiling plaats van drie winkelhuizen aan de Korte Berg straat Nos. 10, 12 en 14. De uitslag was als volgt: Perc. 1 aan W. van Gent voor 4300. Perc. 2 aau W. Hertog q.q. voor f 4900. Perceel 3 aan G. van den Berg voor 4200 - DE K. N. G. V.-WANDELTOCHT VAN EXCELSIOR. De route. In aansluiting op hetgeen we reed9 me dedeelden over den officieclen K.N.G.V.- wandeltocht van de A.G.V. Excelsior op Hemelvaartsdag kunnen wij thans de te olgen route publicceren dio gaat vanaf hotel Het Zwarte Bergje, langs Lcusderwog, Doode weg, Arnh. weg, Vermcerstraat, Bis- schopsweg, Randenbroekerweg. Hooge weg. Tweede Steeg, Ilamersvcld, hotel „De Mof', Arnh. weg terug tot aan Bavoort. Treek, Aart Jansen, hotel Oud Lensden, Zwarte Bergje. BURGERLIJKE STAND VAN 24 APRIL Geboren: Eva, <1 v. Nicolaas Johannes de Wit en Anna Margaretha Steenbeek; Evert Rein, z. v. Sietze Fecnstra en Dina Inkenhaag. Gehuwd: Wijnand van der Linden en Clasina Maria van Doorn; Teunis Versteeg en Grietje Bouw. Overleden: flermina Maria Willemina Leinweber, oud G5 jaar. ongehuwd: Gijzina dc Graaf, oud 49 jaar, ongehuwd. Alenu uw KEUKEN eohoon is. dan eon nieuwste model er in VALKESTRAAT. TcL 352 Causerie van Mevr. de Douairière P, van HeerdhQuarles voor de Vrouwengroep uit den Vrij heidsbond Mevrouw do Douairière P. van Hccrdt Quarlos heeft zich gisteravond op do bij eenkomst van de plaatselijke afdeeling der Vrouwengroep uit de Liberale Staatspartij een enthousiast ijveraarster getoond voor internationale eenheid in de opvoeding tot do Volkenbondsgedachte. De opvoeding tot goede burgerschap en tot wereldburgerschap, behoorde volgens haar tot de gezinstaak, omdat het gezin de kern is, waar alles om heen draait. Een taak, dio aanmerkelijk verlicht kan worden door het onderwijs op de lagere scholen, dat in dat opzicht nog wel voor verbetering vatbaar i6. Overigens was het water naar de zee dragen, omdat het een programartikel is van de Liberale vrouw. Tot welke vredesbeweging wtj ook be- booren, gezamenlijk moeten wij met veel tact trachten die vormen van opvoeding te vinden, dio leiden tot wereldvrede. O new world wants a new education, daarom zijn diepgaande veranderingen in dc opvoe dingsmethode noodzakelijk. Daarvoor moe ten wij komen tot internationale eenheid de opvoeding tot de Volkenbondsj^ dachte. x De scepticistcn ten opzichte van den Vcfe. kenbond moeten niet vergeten, dat deze instelling niet de macht bezit, om de aan gesloten landen op te leggen, wat door den Bond beslist wordt. Zij vond het een geluk, dat hier moreel overwicht het eenige wa pen is. Ons gevoel voor vrijheid verzet zich ten ecnen male tegen draconische maatregelen Dc evolutie van den menschelijken geest moet gaan langs lijnen der geleidelijkheid, de publieke opinie moet zich langzamer hand wijzigen ten gunste van arbitrage, waardoor zeer wel alle geschillen beslecht zullen kunnen worden. Het was haar over tuiging dat juist de publieke opinie door linar maatschappelijk egoisme het werk van den Volkenbond belemmert. Zij schreef dit toe aan de duistere machten als de wapenfabrikanten, wier rente zou vermin deren als de kans op oorlog afnam Dit euvel is in Holland lang niet zoo root als in tal van andere landen. Ons land is zelfs zeer pacifistisch, want wij be- booren tot de minst bewapende landen. In een enkel ander land kent men dc humane wetten tegenover de dienstweigeraars uit overtuiging. Wij hebben, meent zij, een groote rol te spelen in bet vredesvraagstuk, zijn voor beschikt om „groot te zijn, in iets, waarin een klein land groot kan zijn!" naar de woorden van H.M. Koningin Emma. Te meer waar wij vorstinnen hebben en zul len krijgen, die in dezen geest zullen blij ven regceren. Door onze medezeggingschap hebben wij een heilige taak te aanvaarden. Zij zelf toonde zich zeer optimistisch: evo lutie wijst immers naar een hooger plan. Bij een kibbelpartijtje tusschen de kin deren. moet men zich er niet met een Jan tje van Leiden afmaken, maar terdege uit pluizen, bij welk kind de schuld ligt cn in welke mate de anderen schuldig zijn. Dit is ook het parool van den Volken bond: „Recht moet gaan boven macht" cn Samenwerking is beter dan 6trijd". Dit moet men de kinderen in prenten. Zij moe ten in hun ouders rechtvaardige arbitei'3 weten. Zij legde er den nadruk op, dat ook het volksonderwijs in die richting ge oriënteerd moet worden. Door samenwer king moet het een internationaal krijgen. In dat opzicht viel bij ons onder wijs reeds veel te loven. Wij allen moeten in de Aardrijkskunde als in de Geschiede nis ons land en ons zelf zien als een onder deel van het geheel. Verblijdende symptonen noemde zij the Goodwillday (18 Mei), het toenemend aan tal landen dat de vredeschap van de kin deren uit Wales beantwoordt, de litera tuur (Esperanto), enz. enz. Over den nieuwen geest in Duitschland maakte zij zich in dat opzicht niet be zorgd. Dat zal wel met een sisser afloopen, evenals indertijd met Mussolini. Men late niet na vooral bij de opvoeding an het kind, de vredesgedachte voorop te stellen. Na dc pauze, waarin gelegenheid werd gegeven tot het bezichtigen van een kleine tentoonstelling van cenigo leer- en hulp middelen bij do opvoeding tot do vredes gedachte, zette spreekster in het kort de werkwijze uiteen van de Commissie van Moeders en opvoedsters uit dc Vereeniging oor Volkenbond cn Vrede, die in deze ichting al heel wat gedaan heeft, o.a. door bet uitgeven van geschriften. Hierna sloot Mevrouw II. Coops-Freljer de matig bezochte vergadering met een enkel dankwoord tot de spreekster. DIEFSTAL VAN EEN KOFFER. Vier maanden gevangenisstraf. Dc Utrechtsche rechtbank veroordeelde gisteren den 57-jarigen zwervenden koop man, die alhier een koffer met inhoud had ontvreemd, tot 4 maanden gevangenisstraf met aftrek van de voorloopigo hechtenis. De oisch was 4 maanden gevangenisstraf.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 2