van Perseynstraat 19 BeldanopNo.42 ia. M. RN. OOSTERVEEN Mr. S. J. R. de MONCHY EEN GROOT ZWEM BAD IN DOORN BEGRAFENIS A. FIKSE Raad van Hoevelaken Stoutenburglaan wordt niet aangekocht Aanleggen en controleeren Hebt U een Taxi of Auto noodlg? Radioprogramma Langestraat 42 - Tel. 77 Koperen ambtsjubileum als burgemeester van Arnhem Arnhem, 24 April. Heden herdenkt de burgemeester van Arnhem, Mr. S. J. R. de Monchy den dag, waarop hij 12y* jaar ge leden in functie trad als burgemeester dezer gemetste. De heer De Monchy, gesproten uit het oude Rotterdamsche koopmansgeslacht der Monchy's, ving zijn loopbaan in 1902 aan als adjunct-commies ter Prov. Griffie van Zuid-Holland, waar hij spoedig opklom tot chef eener afdeeling. In 1913 werd hij be noemd tot griffier der Prov. Staten van Zuid-Holland, terwijl eind 1921 zijn benoe ming tot burgemeester van Arnhem volgde. Tot de uitbreiding en verfraaiing der stad heeft mr. de Monchy in niet onbelang rijke mate medegewerkt. Maar ook buiten de stad verwierf hij bekendheid. Mr. de Monchy is om. voorzitter van de Ned. Ver. van Gemeentebelangen, voorzitter van de Vereeniging van Burgemeesters en Secre tarissen in de Graafschap, voorzitter van het Centraal Overleg voor Arbeidsvoor waarden van Gemeenten boven 30.000 inwo ners etc. De viering van het ambtsjubileum is gis teren reeds ingezet met een huldiging in intiemen kring door leiding en leerlingen der Arnhemsche Werkinrichting voor Zwakzinnigen, bij monde van wethouder mr. B. H. Everts, onder wiens beheer de werkinrichting staat. Deze bracht hem de gelukwenschen namens deze inrichting over onder het aanbieden van een bloemen mand en eenige fraaie voorwerpen, welke door de verschillende afdeelingen waren vervaardigd. Mr. S. J. R. DE MONCHY. Hedenmorgen is mr. De Monchy aller eerst door het politiecorps gehuldigd, dat in zijn geheel ten politiebureel verzameld was. Ondertusschen zorgden manschappen der Kon. Marechaussee en der Rijksveld- wacht voor de surveillance in de stad. De jubilaris werd in hartelijke bewoordingen toegesproken door den commissaris van politie, den heer A. W. van der Burgt, die het hoofd der politie namens het corps een schilderij aanbood vervaardigd door den Arnhemsche kunstschilder Bankema en voorstellende een gezicht op het park Sons- beek. Te half twaalf kwam de gemeenteraad in buitengewone zitting, bijeen en sprak de nestor, de heer J. W. A. Zoest bergen den Jubileerenden burgemeester toe, terwijl een geschenk een aquarel overhandigd werd. Om half een werd de heer Monchy in intiemen kring door het College van B. en W. namens hetwelk de oudste wethou der de heer J. W. H. M. Meyer het woord voerde, gehuldigd. In den middag bracht het corps gemeen te-ambtenaren eveneens ten stadhuize ver- eenigd, zijn gelukwenschen over bij monde van den gemeentesecretaris dr. J. B. A. Kipp. Om drie uur werd deze huldiging gevolgd door die van het huldigingscomité uit de Arnhemsche burgerij onder voorzitterschap van mr. dr. A. D. H. Fockema Andreae, die den jubiblaris tot zijn groote spijt nog geen schets kon aanbieden van de monumentale lichtzuil welke mettertijd na het gereedko men van de vaste brug over den Rijn bij Arnhem, aan de overzijde daarvan zal worden opgericht uit bijdragen van de burgerij. Óm vier uur ving vervolgens een drukbezochte receptie in de raadszaal aan. Hedenavond vindt een défilé van zoo goed als alle Arnhemsche corporaties en vereeni- gingen plaats op het Velperplein, voorafge gaan door een zanghulde. BESLAGLEGGING BIJ DEN BOND VAN MOBILISATIE-INVALIDEN. Gisteren is door de beiasting-autoritoiten beslag gelegd op den kantoorinventaris van den Bond van Mobilisatie-Invaliden en van hun nabestaanden, welk6 hoofdzetel te Drachten is gevestigd aan de le Parallel straat 22. Eveneens werd in beslag genomen de huisinventaris van den voorzitter van den Bond, den beer P. de Boer, als gebrui ker van genoemd pand, alsmede de auto van den Bond, waarmede de heer De Boer juist wilde vertrekken voor het ondernemen van een reis. De beslagneming geschiedde op grond van het feit, dat de heer De Boer in zijn kwa liteit van bondsvoorzitter geweigerd heeft de personeele belasting over 1933, drukken de op genoemd perceel, dat door den Bond is gehuurd, te voldoen. Deze weigering van belastingbetaling is bedoeld als protest tegen het feit, dat den mobilisatie-slachtoffers hun inziens door de regeering onrecht wordt aangedaan. Hot bestuur verklaart met nadruk, dat bet do bedoeling is op waardige wijze te protesteeren, waartoe op Zaterdag 5 Mei a.s., den dag van den executorialen ver koop, een speciale vergadering te Drachten ral worden belegd. Doorn. Behalve het feit, dat Doorn door rechtstreeksche aansluiting op de Diesel- treinen via station Driebergen een zeer snelle en comfortabele verbinding krijgt met de groote steden van ons land, is er nog een groote verbetering te melden voor de „Parel der Stichtsche Lustwarande". Nabij het pompstation van de waterlei ding te Doorn, aan harde wegen, 6lecbt6 eenige minuten, gaans buiten het dorp, wordt in een schitterende boschomgeving een zwembad aangelegd, dat aan de tegen woordig -gestelde eischen geheel zal vol doen. Juist de behoefte aan zwemgelegenheid werd in Doorn sterk gevoeld en behalve de bewoners zullen le vele zomergasten naar hartelust de watersport kunnen beoefenen, ter afwisseling van hun genietingen in boseh en heide. Het zwembad „Woe6tduin" beslaat onge veer 12 H.A., de kano- en bad vijver is 200 meter lang en 75 meter breed. Daarin zijn drie eilanden aangelegd, die met het bree de strand volop gelegenheid tot zonnebaden geven De diepte van den zwemvijver va rieert van 0.40 tot 2.00 M. en daarnaast is nog een wedstrijdbassin van 3.50 Meter diep, natuurlijk met de noodige uitrusting als duiktorens, springplanken, enz. Door de aanwezigheid van het pompsta tion d«'r water'eiding met groote opper- vlaktefiller-installaties, welke voor het drink vater door moderner typen zijn ver vangen, is het mogelijk het zwemwater door de thans buiten werk gestelde filters volkomen chemisch en bacteriologisch ge reinigd te houden, zonder dat de tempera tuur daardoor worlt verlaagd. De afmeting van den vijver is zoodanig, dai hij des winters in bevroren toestand be- Jantwoirdt aan de hoogste eischen voor een wedstrijdijsbaan. Naast de gelegenheid tot baden riebt „Woe6tduin" terreinen In voor tennisbanen, sportvelden en een handboog schietbaan. In het hoofdgebouw is een ruim restau rant met terrassen ondergebracht en de vleugels worden baout voor geriefelijke wisselcabines met uiterst practische klee- renbergmg In de benedenverdieping van het hoofdgebouw zal een volksbad voor kuip en douchebaden zijn ondergebracht Het werk is reeds een heel eind gevor derd en de opening van „Woeetduin" kan dan ook nog in de maand Mei worden te gemoet gezien. Groote belangstelling en deelneming van de dorpsgenooten Barneveld, 24 April. Hedenmiddag ie op de Nieuwe Begraafplaats alhier onder overweldigende belangstelling ter aarde besteld wijlen de heer A. Fikse, in leven lid van den raad dezer gemeente. Onder de kransen, die de lijkkist dekten, was er een van zijn buren, met het op schrift: „Wij danken U, vriend Fikse, voor de laatste maal voor alles, wat ge voor den landbouw gedaan hebt" In deh langen begrafenisstoet merkten we op, behalve familie en intieme vrienden de beide wethouder» den gemeente-secreta ris en bijna alle raadsleden. Aan de geopende groeve werd het eerst het woord gevoerd door den evangelist Veldkamp uit Araerongen, die wees- op dit treffende sterfgeval. In bizondere mate beeft de overledene het lief en leed tijdens zijn leven ondervonden. Dat hij echter be halve vijanden ook talloos vele vrienden had, bewijst wel de ontzaggelijke belang stelling bij zijn begrafenis. Van schuld of onschuld zal spr hier niets zeggen, doch hij wil den Heere prijzen die Fikse's geloof zoo groot heeft doen zijn, dat hij den dood zonder vreeze onder de oogen kon zien. Spr. eindigde met woorden van troo6t tot de treurende familieleden. Vervolgens werd het woord gevoerd door ds. Waardenburg van Epe, die den over- iedene eveneens huldigde als geloofsheld. Daarna sprak de heer H. Geurts, raads lid van de gemeente Barneveld, die wees op het veelbewogen leven van dezen krach- tigen mcnsch, die toch al6 een kind de knieën heeft leeren buigen voor den Hoo- gen God. Vierde spreker was de heer D. Fikse, uit Oldenbroek. broeder van den overle dene, terwijl als laatste spreker naar vo ren trad de heer E. Fikse, eveneens uit Ol denbroek en broeder van den overledene. Spr. dankte namens de familie voor de bi zonder groote eer den overledene bewezen. DE NIEUWE VERKEERSREGELING TE HILVERSUM. Een aanvulling. Hilversum, 24 April. In een vorig nummer deelden wij een en ander mede over de automatische verkeersregeling op den Kerkbrink. In verband hiermede worde allereerst een kleine rectificatie gegeven Door een schrijffout werd n.l. vermeld, dat ook steeds naar de Heerenstraat gereden kan worden, daar op die route even min seinen zijn geplaatst"; het gespatieerd gedrukte moet natuurlijk Havenstraat zijn, daar immers in de Heerenstraat een licht signaal naar die 6traat schijnt en een in de richting Havenstraat. Naar de Havenstraat, Langestraat en Kerkstraat kan dus steeds doorgereden worden, naar den 's Gravelandschevveg en de Heeren6traat alleen dan wanneer de lichtsignalen groen, d.i. veilig, aangeven. Zoo kan eveneens uit de Langestraat, de Heerenstraat en de Kerkstraat naar den Kerkbrink gereden worden, wanneer het groene licht verschijnt. Op de vraag hoe men uit de Heerenstraat op den Kerkbrink komt nu daar geen drempel aanwezig is om het veilige signaal te „vragen", is het antwoord dat het signaal automatisch veilig wordt, wanneer het sein in de Langestraat op onveilig staat. Daar het verkeer uit en naar de Heercn6traat het geringste is, werd hier een drempel overbodig geacht. Tenslotte zal bet verkeer voorloopig althans van den Kerkbrink naar de Lan gestraat ongestoord zijn gang kunnen gaan Mocht later blijken dat de ingang van de Langestraat te nauw is, dan wordt dit on gestoord doorrijden opgeheven en zal er alsnog een lichtsignaal bij geplaatst wor den, t.w. vóór den sigarenwinkel van de fa. Vlaanderen; de kabel hiervoor Is reeds De werkverschaffing wordt Zaterdag a.s. stopgezet Hoevelaken,*24 April. Heden kwam de raad dezer gemeente in vergadering bij een onder voorzitterschap van den burge meester, Jhr. G. A van Eys. De heer Lose- raan was afwezig in verband met een hem overkomen ongeval; de voorzitter sprak de beste wenschen voor zijn herstel uit Na lezing der notulen en een ingekomen stuk deelde de voorzitter mede, dat blijkens het proces-verbaal van kasopname van 15 Maart j.l. in kas was 982.22; bij de bank voor Ned. Gemeenten 6tond uit 1769.41 en het saldo bij de postgiro bedroeg 152.87. In opdracht van den minister .an bin- nenlandscbe zaken werd het ambtenaren reglement gewijzigd. Voorts werd aan J. v. d. Bunt en II. v. d. Bunt de gevraagde ont heffing van schoolgeld verleend. De begrooting voor 1933 werd zoo gewij zigd dat de inkomsten verhoogd worden met 272.55 en de uitgaven verhoogd wor den met 737.40 en verlaagd met 464.85 De voorzitter deelde voorts mede, dat de voorjaarsschouw over de waterleidingen zal plaats vinden op 6 Juni a.s. Met den schouw zullen zich belasten de burgemeester en de hecren v. d. Hoek, van Zuilichem, Door nekamp, van Manen en Gerritsen. Tot le den van het stembureau werden benoemd do burgemeester (voorzitter), en de heeren G. Gerritsen (plaatsvervangend voorzitter), W. v. d. Hoek en M. v. Zuilichem leden en A. Loseman en II. v. Manen, (plaatsver vangende leden). Voorts kwam in behandeling het voorstel van de meerderheid van B. en W. om de werkverschaffing op 28 April a.s. stop te zetten. Wethouder Van Zuilichem verklaar de zich tegen dit voorstel, daar er eenige menschcn hierdoor werkloos zullen worden en zonder inkomen zullen komen. Volgens spreker is er nog genoeg werk to vinden, b.v. het maken van goede waterloozingen en het sloopen van krotwoningen. De voorzitter merkte op, dat ook voor de toekomst gezorgd moet worden, daar er anders in den komenden winter geen geld voor de werkverschaffing i6. Tenslotte werd besloten de werkverschaffing Zaterdag a.s. stop te zetten. De meerderheid van B. en W. stelde den raad vervolgens voor om de Stoutenburger- laan, welke een verbindingsweg gaat wor den tusschen bet dorp en den nieuw aan te leggen rijksweg AmersfoortApeldoorn van de N.V. Exploitatie Maatschappij Stou- tenburg voor 800.aan te koopen. De voorzitter vestigde er de aandacht op, dat een goede verbindingsweg met den hoofdweg van veel belang is. De heer van Maanen merkte op, dat deze weg gheeel opgeknapt zal moeten wor den, hetgeen een duur werk voor de ge meente zal worden. De voorzitter antwoordde dat men met herstelling langzaam to werk moet gaan. De heer Doornekamp was van oordcel, dat, als de gemeente den weg overneemt, zij den weg goed in orde moet brengen. Ook deze spreker was, evenals de heer Van Ma nen tegen dezen aankoop, daar deze voor de gemeente groote kosten zal meebrengen. Het voorstel van B. en W. werd met 4 stemmen tegen verworpen. Tegen waren de heeren Doornekamp, v. d. Hoek, van Manen en Rozendaal. De raad besloot tenslotte om géén bij drage te geven voor de huisvestingskosten van een armlastige, die onderdak in het St. Joseph'6 gesticht te Hooglanderveen beeft gekregen. N.V. NED. PERSIL MIJ. De nieuwe fabriek in volle wer. king. Jutfaas. Naar wij van de directie der Nederlandscho Persil Maatschappij N.V. vernemen, is haar nieuwe fabriek te Jut- phaas bij Utrecht than9 zoover gereed, dat zij op Woensdag 2 Mei a.s. officieel in ge bruik zal worden genomen. Met de fabricatie in ons land van Persil en de bekende nevenproducten werd in October 1932 begonnen en reeds een jaar later moest worden overgegaan tot een be langrijke uitbreiding van het complex, welke thans haar beslag heeft gekregen. De nieuwe fabriek is uitgerusct met de modernste machines. De uitbreiding heeft het tevens noodig ge maakt het aantal werkkrachten te ver- hoogen. MEISJE DOOR TREIN DOODGEREDEN. Apeldoorn, 24 April. Hedenmiddag is te Apeldoorn op den onbewaakten overweg, nabij de Kayerebrug over bet Apcldoornsch- Dierensche Kanaal, de 17-jarige H. Hen driks uit Klarenbeek door den trein, die om 15.21 uur uit Apeldoorn vertrekt, gegrepen en op slag gedood. Donderdag 26 April. Hilversum; Golflengte 301 ri M A.V.R.O. 8.01 Graraofoonmuziek. 10.01 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Cello recital door Joh. de Nobel Aan den vleugel: Felix de Nobel. 11.00 Knipcursus kinderkleeding. 11.30 Pianorecital door Alice Heksch. 12.01 Lunchconcert door het Omroepor kest o.l.v. Nico Treep. Gramofoonmuziek. Omroeporkest. 2.15 Causerie door Mevr. Lucy Pierson. „Japansch bloemenschikken." 2.45 Gramofoonmuziek. 3.00 Vervolg knipcursus. 4.00 Halfuur voor zieken en ouden van dagen, door Mevr Ant. van Dijk. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.00 Radiotooneel voor de jeugd. 5.30 Concert door Ivovacs Lajos en zijn orkest. 6.30 Sportpraatje door H Hollander. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.10 Causerie door Prof R. Casimir: „Het cultureele belang van het boek" (ter inlei ding van de a.s. Boekenweek). 7.30 Engelsche les. 801 Nieuwsberichten Vaz Dias. 8.05 Gramofoonmuziek. 8.15 Aansluiting met het Concertgebouw te Amsterdam. Abonnementsconcert door het Concertgebouworkest o.l.v, Dr. Willem Mengelberg Solisten' Rosette Anday, alt en Martin Oehmann. tenor. 10.30 Gramofoonmuziek. 11.00 Nieuwsberichten Vaz Dias 1110 Gramofoonmuziek. Huizen: Golflengte 1875 M K.R.O. 8.00 Morgenconcert NC.R.V. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Leger des Heils-kwartiertje. (Gramofoonmuziek.) K.R.O. 11.00 Graraofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pas toor L. H. Perquin. 12.15 Lunchconcert door het K.R.O orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 100 Gramofoonmuziek. 120 Vervolg concert. N C R V. 2.00 Cursus fraaie handwerken. 3.00 Gramofoonplatenconcert. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Cursus Handenarbeid voor onze jeugd 5.30 Populaire Bespeling van het N.C.R.V.- orgel door L. Blaauw. WAT ETEN WIJ MORGEN? VOO* DE KOFFIETAFEL. Zakeieren. Bereiding: L water, 2 eetlepels azijn, 6 eierjn, 6 stukjea geroosterd brood, peper en zouu Breng het water met den azijn aan den kook. Broek de eieren om beunen boven het water en 6la het eiwit er met twee eet lepels om heen .Laat ze ieder plm. 3 min. koken en neem de eieren er met een schuimspaan uit. Presenteer ze op geroos terd brood en bestrooi ze met peper en zout. VOOR DE MIDDAGTAFEL Varkenslappen. Brusselscb lof. Aardappelen. Rose pudding. Bereiding: VA citroen. 50 gr suiker, 3 blaadjes mode gelatine, L water, A L. .slagroom, wat geconfijte vruchtjes. Los de geweekte gelatine op in het water, voeg er cte suike" en het citroensap aan toe en op het laatst zéér voorzichtig de stijfge6lagen slagroom en de geconfijte vruchtjes Vul den met eiwit omgespoelden pudding vorm zoodra de massa stijf begint te wor den. Een bijzondere delicatesse Blikjes gesneden gerookte zalm 70 cent. 6.30 Attentie voor de zwemsport „Het zwemmen in het belang der mensch- heid", door J. C. Geervliet. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Weekoverzicht door Corn. A. Crayé. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.15 Historisch Concert in gebouw „Tivoli", te Utrecht Werken van Handel en zijn voorgangers, door de Chr Oratori- um-vereeniging. Medewerkenden: Jo Vin cent sopraan; Suze Luger, alt; Louis van Tulder, tenor; Max Kloos, bas; Gerrit v d. Burg, orgel; Job Wilderbeek. cembalo; Ber* nard Verhoeven, orgel; Het Utrechtsch Ste delijk Orkest. Het geheel onder leiding van Anthon van der Horst. 9.15 Ouderuurtje. „Arbeidsvreugde*, door A. J. Drewes. 9.45 Vervolg concert 10.20 Persbureau Vaz Dias. 10.30 Gramofoonplatenconcert Brussel: (Vlaamsche uitz.) 321.9 M. 11.10 Concert. 12.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Concert door het Omroeporkest 7.20 Concert door het Radiosymphonie-or- kest o.l.v. Jean Kumps. 8.20 Vervolg concert. 9.20 Gramofoonmuziek. Brussel: (Fransche uitz.) 483.9 M. 11.15 Gramofoonmuziek voor Resef. 12.20 Concert door Salonorkest. 4.20 Concert door het Radiosymphonieor- kest o.l.v. Jean Kumps. 5.35 Gramofoonmuziek. 7.20 Concert door het Omroeporkest 8.20 Vervolg concert Omroeporkest 9.20 Gramofoonmuziek. Daventry: 1500 M. Engeland. 11.20 Het Rutland Square en New Victo- ria-orkest o.l.v. S. Phasey. 12.20 Gramofoonmuziek (Nieuwe opn.) 7.20 „The Old Music-Halls". 8.55 Het Leslie Bridgewater harp-kwintet m.m.v. E. Danieli, sopraan. 10.05—11.20 Dansmuziek door Lou Prea> ger en zijn Band. Deutschlandsender: 1571 M. 5.10—7.20 Concert uit Berlijn. 10.50 Herbert Schücking, bariton, zingt den cyclus „Dichterliebe" van Robert Schu mann. Aan den vleugel: Kurt Borack. 11.20 Gramofoonmuziek. I.05 Gramofoonmuziek. 5.05 Heinz Marten, tenor, zingt liederen van Hugo Wolf. A?>n den vleugel: Rolf Albes. 10.2011.20 Duitsche cn Engelsche Stq- dentenliederen (Gr. pl.) Kalundborg: 1261 M. II.20 Concert uit het Bellevue-Strandlwr tel o.l.v. Leonard Gyldmark. 11.551.20 Vervolg concert. 2.00 Piano-recital. 2.20 Concert. 7.30 Fragmenten uit „Maskarade", opera in 3 acten van Carl Nielsen. 10.20—11.35 Dansmuziek o.l.v. Aage Tuhl Thomsen. Langenberg: 455.9 M. 5.20 Gramofoonplaten. 5.50 Gymnastiekles. 6.10 Gramofoonplaten. 10.50 Gramofoonplaten. 11.20 Populair concert door „Die fröhli- chen Fünf'. 12.202.05 Concert door het Omroeporkest o.l.v. Eysoldt. 4.40 Concert door Ada Lothe9, alt; H. Haass, piano en L. v. Othegraven piano- begel. 6.20 Concert. 11.20—11.50 Gramofoonplaten. Parijs: (Radio) 1648 4 M. 11.50—1.20 Concert door bet Pascal-orkest, 7.20 Zang o.l.v. Wallier. 9.50 Dansmuziek o.l.v. Goldy

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 8