Fa. C. J. v. d. HEUVEL ZESTIG MILLIOEN 27 SPREKERS VOERDEN HET WOORD PLAN AANVAARD BOUWSTOFFENHANDEL „AMERSFOORT" EEN LEERSTOEL VOOR MENGELBERG Dr. J. H. SCHUURMANS STEKHOVEN SEN KING-FORNUIS TWEEDE KAMER Een knappe rede van Colljn, ter verdediging van het ontwerp 's-G ravenhage, 27 April. Aan do ordo is bet wetsontwerp houdende voorschriften voor de vergadering van hou ders van reeds uitgegeven schuldbrieven aan toonder. Do heer G o s c 1 i n g wil zoo goed moge lijk waarborgen tegen vergissingen en fou ten- Minister Van Schaik zegt dat dit ont werp het tot stand komen van een vriend schapsaccoord tusschen crediteuren en debi teureu bevordert, wat gewenscht is als een paar crediteuren tegen den wil der meer derheid van do crediteuren ingaan. Het ontwerp omvat voorts voldoende waarborg Spreker neemt een amendement Go9eling betreffende regeling van het hooger beroep over. Ken ander amendement Goseling (even eens namens do vaste commissie voor pri vaat en strafrecht) betreffende schor6ing ecner executie wordt na een redacticverbe tering door den heer Möller ter wegrui raing van een taalkundige fout teruggeno inen. Het wetsontwerp wordt z. b. st. aange nomen. Voortgezet wordt de behandeling van het wetsontwerp inzake werkverruiming (bet 60 rnillioen plan). Eerste spreker over het voorstel was he den de heer Wijnkoop (comm.), die na tuurlijk het voorstel onaannemelijk ver klaarde en het een Hltlerinansche karakter toedichtte tot groote vroolijkheid van de Kamer. De heer Van Poll (r.k.) waarsohuwde tegen een aanpassingspolitiek, waartoe de Regeering geneigd schijnt en welke afbraak der sociale verzekering zou beteekenen. Wij moeten gaan in da richting van de autar chie en ons zooveel mogelijk buiten de we- rcldconcurrentie houden. Do heer Weitkamp (c.h.\, die ondanks zijn ernstige pessimistische stemming toch zijn stem aan het voorstel wilde geven, be pleitte de belangen van do kleine boeren, waarover thans een vloedgolf van moreele inzinking gaat Do liberale loonpolitiek de zer Regeering was een doorn in het oog van den heer Van Houten (chr. dem en bij verzette zich tegen een aanpassing van de loonen, drong zelfs aan het bepalen van een minimumloon. Ook de heer Arts (r.k. volksp.), van wion we enkele klanken kondon opvangen, «laar hij zich stee Is schuil houdt onder de perstribune, achtte Jo loonkwestio de scha duwzijde van dit voorstel, dat hij overigens toejuichte. De res. socialist Sneevliet heeft in een daverende rede betoogd, dat we hier 6tonden voor den nedergang van de be staande ordening. De heer Kupers (s.d.a.p.), die het in vele opzichten eens was met zijn partijgo noot Van den Tempel, kwam in het bij zonder op tog in don blijkbaren topleg om in do collectieve contracten in te grijpen ten einde tot loonsverlaging te komen. De heer Vervoorn (plattel.) was voor stander van het ontwerp, maar hij drong er op aan de kleine ondernemers vrij te stellen van sociale lasten. Nadat de he?r Van Dis (6t. ger.) eenige voorbeelden van te ondernemen werken had aangegeven, de heer J. ter Laan (s.d.a.p.) op sneller bruggenbouw had aan gedrongen en de heer Kuiper (r.k.) met het oog op den tijd van h*t woord had af gezien, kwam ten slotte minister Co- I ij n aan het woord. Hij heeft als altijd een knappe en niet te lange rede gehou den tot beantwoording van de zoo talrijke sprekers. Intusschen sohoof hij een aantal opmerkingen als niet ter zako doende op zijde. Daartoe behoorden het vraagstuk van sociale lasten, het steenkolenvraagstuk, de kwestie van den duur van de werkweek, terwijl hij het denkbeeld van den heer Van der Putt om eiken fabrikant, die een ma chine door handenarbeid vervangt, te sub sidieeren aU een dwaasheid karakteriseer de De vrees vjqr Ie veel vrouwenarbeid noemde hij overdreven. In de industrie neemt het percentage vrouwen gestadig af. Het tijdstip van de indiening is niet ver traagd. Het plan voor eon credletaanvrage was reeds bij het optreden van dit kabinet aangekondigd, cn het is een dwaasheid te beweren dat het ministerie gedwongen was geworden tot de indiening. Het ontwerp is geen panacee tegen de crisis. Daar kan ons land geen middel te gen vinden De genezing van dit kwaad is slechts te verwachten van een algemeenon terugkeer tot een gezonde economie. Het is een 6tructureele crisis, waartegenover wij machteloos staan. Het ontwerp zal de werkloosheid niet overwegend doen Inkrim pen, het ia veeleer slechts een verschuiving van de werkloosheid. Men beschouwe het dan ook niet als een hefboom tot ophef fing van do werkloosheid, maar meer als een noodverband op het slachtveld. liet is meer psychisch dai phyaisch In de tweede plaats is het doel van het voorstel het bedrijfsleven te beïnvloeden door een goede keuze van werkobjecten. onverschillig door welke publiekrechtelijke of private corporatie ter hand genomen. Uit het crediet kunnen zelfs bijdragen wor don gegeven voor de uitvoering van wer ken, b.v door steun te verlecncn voor den bouw van koopvaardijschepen, mits slechts een verhooging v->n onze economische iracht er door wordt bereikt. Daarbij moe- COLIJN. ten in belangrijke mate jeugdige krachten in het proces worden betrokken. De Regeering Is ^een aanval op de loo nen van plan Zij wÜ niet verder gaan dan tot het economisch mogelijke, niet daarbe neden. Dat ware .sadisme'' te noemen Men mag daarover allerlei ten beste geven, het zelfs liberalisme heeten, doch als het libe ralisme verstandige dingen aanwijst, dan aanvaardt spr. deze gaarne. Het loonpeil moet dus redelijk zijn en zich aanpassen aan het economich mogelijke. We kunnen hierbij evenwel geen normen aangeven, maar wanneer men weigert deel te nemen aan cenig werk, dan wordt het niet ter hond genomen. Van meer dan één zijde is aangedrongen op verlaging van de wonmghuur. Inder daad wil de Regeering deze bevorderen met een deel van het aangevraagde crediet, doch zij zit niet 6til en met cijfers toonde hij aan. dat sedert het begin va» dit jaar reeds 4787 dalingen van huur zijn in orde gekomen, terwijl er nog meer verlagingen in behandeling zijn. De Regeering weigert een loonpeil te decreteercn en zij wil ook niet in de col lectieve contractei ingrijpen, tenzij zulks volstrekt onvermijdelijk is. Met de opvat ting van den heer Van de Poll, dat hooger loon den uitvoer zou bevordere.n, kon hij niet meegaan; daa* miste hij het orgaan voor. Met h *t lapansche loonpeil hebben wij niets te maken in ons land, wel rnet dat van de ons omringende landen, die drie vierden van ons export aanvaarden. Alle maatschappelijke kosten moeten om laag, maar het viijo bedrijf mag daarbij slechts bij onvermijdelijke noodzakelijkheid onder het gezag van de Regeering komen. Echter ach te de Minic-ter een wettelijke aantasting van de hypotheekrechten ten zeerste ongeraden. Wat nu in de derde plaats de werkwijze betreft, de gewone ultvrerders van werken, de staat, de provincie, het waterschap, de aannemer ook, zullen z:ch daarmede kun nen belasten. Het werkfonds houdt alleen daarop toezicht, 's advfscerond Maar het staat los van het Parlement, hoewel de Regeering gaarne bereid is het geregeld op de hoogte te h niden. Vele beschouwingen waren veel te ver van het oorspronke'ijk ontwerp afgedwaald, en de Minister zou niet er nader op ingaan. Maar wel wcnschte hij enkele economische nabetrachtingen te houden, waarbij hij ge legenheid had ie wijzen op het onzekere karakter van nnzen uitvoer. Wij moeten daarom met alle krachten bevorderen de voortbrenging vin goedk^cpe grondstoffen. Ook onze industrie moet gesteund wor den. Voor de denkbeelden van den heer Vliegen op dit punt gevoelde hij evenwel niet veel en van de oprichting van een utoatsindustriebank wilde hij niets weten. Wat men bedoelt met het aandringen op een betere bedrijfsorganisatie, was den Mi nister niet duidelijk. Met het denkbeeld van den heer Bongaerts om onze scheep vaart te helpen door een soort van acte van navigatie, spotte de minister als vol komen in strlj i met gezonde pconomische begrippen. Ten slotte verklaarde minister Colljn niet veel op tr hebben met overheids bemoeiingen, omdat zij zoo vaak op vergis singen uitloopcn Daar van «vpliek werd afgezien, zou thans stemming hebben kunnen plaats vin den en de Voorzitter dacht daar ook over. De heer Aalberse achtte echter het oogpnhlik daarvoor r.iet crunetig (het was reeds bij half zeven) en hij stelde voor Dinsdag te stemmen. Maar dan is het 1 Mei en dus gevoelde de leider der sociaal democraten de heer Al bard a daar niet veel voor. Daarom stelde deze voor de stemmingen tot Woensdag aan te houden cn daarmede had de Kamer vrede. ZES MAANDEN HECHTENIS VOOR RADIO-AMATEUR. Goheinie zender geëxploi teerd. Almelo, 27 April. De kantonrechter al hier veroordeelde heden den electricien C. D. te Almelo wegens overtreding van het radioreglement overeenkomstig den eisch lot zes maanden hechtenis. IIij zou op Maart j.l. to Netter gemeente W. erden, een geheimen zender hebben gebruikt. P.T.T ambtenaren cn marcchnussée hebben hem tijdens een uitzending overvallen. De kantonrechter legde genoemde hooge straf op, omdat D. reeds eerder te dier zake veroordeeld is. Medeverdachte, de koopman K H. Z. te Almelo, werd overeenkomstig den eisch vrijgesproken. Vraagt prijzen bij Kantoor cn opslag: Hoogstraat hoek Berg en Dalstraat, Amersfoort. Telefoon 1762. Na 6 uur J. P. J. v. d. DONK, Langestraat 21. TeL 992. DE WETHOUDERSVACATURE TE HAARLEM. Nu mr. Sling-mberg officieel verklaard heeft zijn benoeming als lid van Ged. Staten van Noord-Holland te zullen aanvaarden, heeft de Vrijzinnig-democratische raadsfrac tie te Haarlem over de welhoudersvocature beraadslaagd en met algemeene 6temraen den heer A. G. Boes candidaat gesteld Deze heeft verklaard le candidatuur te zullen aanvaarden en heeft daaraan geenerlei be perking van tijdsduur toegevoegd. Voorbarig bericht Amsterdam, 27 April. In een heden gepubliceerd bericht is medegedeeld, dat men reeds geruimen tijd bij de Maatschap pij tot Bevordering der Toonkunst de ves tiging overwoog van een bijzonderen leer stoel voor de reproductieve toonkunst aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Er zod, naar verder werd medegedeeld, een daar toe strekkend verzoek reeds te bevoegder plaatse zijn ingediend, bij inwilliging waar van de leerstoel bezet zou worden door dr. Willem Mengelberg. Naar aanleiding hiervan hebben wfj te bevoegder plaatse inlichtingen ingewonnen. Uns werd medegedeeld, «Int de Maatschap Pij tot Bevordering der Toonkunst nan de Rijks Universiteit te Utrecht sinds een drie tal jaren een leerstoel heeft in de muziek wetenschappen. welke bezet is door prof. dr. A Smijers. De mogelijkheid bestaat nu, dat aan do plannen der regeering tot be noeming van prof Smijers lot gewoon of buitengewoon hoogleeroar uitvoering wordt gegeven, waardoor genoemde hoogleeraar dan Rijkshooglceraar zou zijn geworden, waarmede de leerstoel van Toonkunst zou vrijkomen. De Maatschappij kan dan over wegen, naast den hestaanden leerstoel, een leerstoel in een der andere vakken, bij voorbeeld de reproductieve toonkunst, le vestigen Mocht hieraan gevolg worden ge geven, dan ligt het voor de hand dat voor d<« bezetting van een zoodanigen leerstoel gedacht wordt aan dr. Willem Mengelberg. Uit het voorgaande blijkt dus wel dat een positieve mededeeling in deze richting op zijn minst voorbarig moet worden ge noemd. CIRCUS ARTISTE VAN EEN TRAPEZE GEVALLEN. Leiden. 27 April. Hedenavond is tijdens de openingsvoorstelling van het circus Amar te Leiden een 32-jarige artiste B. A., die met haar broer op het trapeze voltigeer de, van een hoogte van 10 M. gevallon. Met zware inwendige kneuzingen is zij naar bet St. Elisabethsziekcnhuis gebracht. DREIGEND CHAUFFEURSCONFLICT TE AMSTERDAM. Amsterda m, 27 April. Naar wij ver nemen wordt do kans op oen conflict in het laxi-stationneeringsbedrijf alhier, waarbij ongeveer 700 arbeiders werkzaam zijn, groot geacht. Zooais bekend zullen de werk gevers het garantieloon van 12 op 0 per weck terugbrengen. In de vergadering var» hedennacht door de slationnecrende chauf feurs is besloten «le opgelegdo arbeidsvoor waarden niet tc aanvaarden. DE POPPENTENTOONSTELLING. Opening door de Prinses. 's-G ravenhage, 27 April. Naar wij vernemen, zal H.K.II. Prinses Juliana y!s beschermvrouwe van het Comité voor de Poppentenloonstelling ten bate van de tu- b«jrculoscbest rij ding in Nederland cn Ned. Oost-Indic de openingsplechtigheid der ten toonstelling op Dinsdag 8 Mei, des avonds te half negen, in de Gothischo zaal bijwo nen. De minister von sociale zaken, prof. dr- Slotemakcr de Bruine, zal daar het woord voeren, waarna de tentoonstelling door de Prinses zal worden geopend. Huldiging bij zijn aftreden als inspecteur voor het staats* toezicht op het krank zinnigenwezen 's-G ravenhage, 27 April. In een der zalen van het Departement van Binnen- landsche Zaken heeft hedenmiddag een huldiging plaat6 gehad van dr. J. H. Schuurmans Stekhoven, inspecteur voor het Staatstoezicht op krankzinnigen, die op l Mei ais zoodanig zal aftreden. Om hem te huldigen voor wat dr. Schuurmans-Stek- hoven in zijn 32-jarigo ambtsvervulling voor het krankzinnigenwezen heeft gedaan, had zich een comité gevormd en eon eere comité onder voorzitterschap van den mi nister van Binnenland6che Zaken, mr. J. A. de Wilde. De bedoeling was, dat de huldi ging, gezien do tegenwoordige moeilijke tijdsomstandigheden een sober karakter zou dragen en tevens de studie der geesteszie ken zou worden gediend. De huldiging zou bestaan in het aanbieden van de inrichting van een vertrek, welke bestemming o.m. zou zijn het bewaren en bewerken van het materiaal betreffende de statistiek van het krankzinnigenwezen, dat dr. Schuurmans- Stekhoven tijdene zijn langdurigen dienst heeft verzameld. Het comité was ervan overtuigd, dat dit materiaal van zoo groote wetenschappelijke waarde is, dat liet verdient, ook voor de toekomst op zoodanige wijze bewaard en gerangschikt te worden, dat het voor dego non, die er voor hun studiën gebruik van wenschcn te maken, toegankelijk zal zijn. Uit de verzamelde gelden wilde men dit vertrek meubileeren en voorzien van een beeltenis van dr. Schuurmans-Stekhoven Do minister van Binnenlandsche Zaken was bereid, zulk een vertrek in het gebouw van zijn departement beschikbaar to stellen. Hedenmiddag heeft de aanbieding van dit bedrag plaats gehad. Minister de WUde spreekt Minister De Wilde 6prak daarbij den scheidenden functionnaris als volgt toe; Op 27 April 1884 ie tot stand gekomen de wet tot regeling van het Staatstoezicht op krankzinnigen. Heden, precies een halve eeuw later zijn wij hier bijeengekomen om te huldigen een man, die binnen enkele da gen '6 Lands dienst zal verlaten en zijn werkzaam leven voor een groot deel heeft besteed om aan deze wet de best mogelijke uitvoering te helpen geven. Uw leven is rijk gezegend geweest, dr. Schuurmans-Stekhoven, nog in dezelfde maand, waarin de doctorshoed uw deel werd de Utrechtsche senaat verleende u daarbij het predicaat cuin laude zijt gij getreden in de loopbaan, waarin gij thans bijna een halve eeuw de menschheid zoudt dienen. Gij hebt uw beste krachten gégevcn aan hen, naar wie aller mededoogen uit gaat, de geesteskranken. IJw naam zal onder die van velo andere verdienstelijke mannen, die in de laatste halve eeuw op dit gebied zijn werkzaam geweest met eere worden genoemd. Wanneer ik een greep doe uit het vele, dat gij hebt gedaan voor de verzorging van de geesteszieken, dan mag ik in de eerste plaats wijzen op het groote aandeel, dat gij hebt gehad in de schepping van de z.g aangewezen inrichtingen. De verplegings inrichtingen, waarover men thans beschikt, waren een halve eeuw geleden voor het meerendcel nog onbekend. Het krankzinni gengcsticht was destijds nog vrijwel de eenige plaats, waar ernstig geesteslijden werd behandeld. Door minister Kuyper werd in 1904 het nieuwe instituut der aangewezen Inrichtingen in de wet ge bracht, in verband met de stichting van het nieuwe Academisch Ziekenhuis te Gro ningen, waaraan een psychiatrisch-neuro- logische afdeeling werd verbonden, mede voor het onderwijs bestemd. Do psychia- tri8ch-neurologi6che klinieken konden zich toen vrij ontwikkelen. Bij die ontwikkeling hadden de gestichten echter geen baat. Juist door toeneming van het aantal klinie ken daalde het aantal geneeslijke patiënten in de gestichten. Uw initiatief heeft daarin verandering gebracht. In 1915 stoldet gij voor, aan het gesticht een aangewezen af deeling le verbinden, opdat do lijders daar in zouden kunnen worden opgenomen zon der rechterlijke machtiging, en zoo noodig te voorkomen, dat het stigma der krankzin nigheid op hen werd gedrukt. De verpleeg de verliest niet het beheer over zijn goederen. Iemand, die in een aangewezen inrichting is opgenomen, wordt daaruit ontslagen o.m. op eigen verzoek of op dat van een der ouders of van den voogd, naar gelang de verpleegdo onder ouderlijke macht of voogdij staat. Het denkbeeld van de aangewezen afdee- lingen werd voor het eerst in praktijk ge bracht in Huize-Padua te Boekei. De aan gewezen afdeeling bleek in een behoefte te voorzien. Het aantal aangewezen inrichtin gen toch is geleidelijk toegenomen, zoodat het totaal thans reeds 47 bedraagt. Een ander Instituut, waaraan uw naam is verbonden, is de gezinsverpleging, ^ij waart, evenals uw ambtgenoot van Deven ter overtuigd van de noodzakelijkheid van een georganiseerde zorg voor de geesteszie ken ook buiten de verplegingslnrichtingen Gij hebt naar de ontwikkeling van die zorg gedurende uw geheele loopbaan gestreefd. Niet het min6t ten gevolge van uw onver droten arbeid op dit terrein heeft zich de gezinsverpleging in het gestichtsverband geleidelijk ontwikkeld, en het moet u zon der twijfel tot voldoening strekken, dat de Nederlandsche kolonie voor gezinsverple ging Beileroord te Bellen zich tot haar tegenwoordigen omvang ontwikkeld heeft. Maar ook de gezingsverpleging in verband met andere gestichten en Inrichtingen heeft zich mede door uw bemoeiingen belangrijk uitgebreid. Van 1914 tot 1922 schommelde het aantal gezinsverpleegden in gestichts verband tusschen 134 on 154. Van 1922 af valt aanhoudende ötijging waar te nemen. Alt nu UW KEUKEN *011000 .c dan otn nieuwste modol VALKESTRAAT. Tel 352 In 1926 werd het getal 356 bereikt en dit getal 16 thans weer bijna verdubbeld. Tenslotte noem ik de statistiek De in richting van de Statistiek vun het krank zinnigenwezen is door uw bemoeiingen georganiseerd. Door u werd telkens het hoofdstuk betreffende de statistiek, in do verslagen van het Staatstoezicht samenge steld. Het statistisch materiaal kan geacht worden tal van belangrijke gegevens te be vatten, zooals meermalen bij studies op dit gebied is gebleken. Naast dezen op rechtstreeks tastbaar resultaat gerichten arbeid getuigen ver schillende geschriften van uw hand van uw liefde voor den werkkring, dien gij u reeds in uw jeugd hebt gekozen. Ik nopm slechts uw in 1922 verschenen historisch geschrift „De ontwikkeling van het krank zinnigenwezen in Nederland 1814—1913 Dr. Schuurmans-Stekhoven, gij staat op het punt het ambtelijke leven vaarwel te zeggen; met trots kunt ge op den afgeleg- den weg terug zien. Velen zien met een gevoel van beklemming op tegen den dag, waarop hun publieke leven geleefd zal zijn. Ook voor u zal dit een groote verandering brengen. Maar ik ben zeker, als u de krach ten gespaard blijven, dat de levensavond voor u niet zal zijn een tijdperk van verve ling en inleiding van den winterslaap. Uw helder oog wijst ln een andere richting. Uw werkzame geest zal willen arbeiden zoo lang het dag is. Moge God u geven, dat uw levensavond lang en zonnig zij, en dat, wanneer ook voor u de nacht komt, waarin niemand werken kan, gij, met Christus in het hart, uit dit leven moogt scheiden, dankbaar, dat gij hebt mogen arbeiden voor een hoog doel, het lijden te verzachten van hen, die van alle stervelingen misschien het meest misdeeld zijn. Prof. d. Scheer biedt het geschenk aan. Na den minster voerde het woord prof. v d. Scheer, voorzitter van het huldi- gingscomité. Hij zeide er prijs op te stel len, eenige woorden toe te voegen aan het door den minister gesprokene. Spr. schelste daarna de groote beteekenis van den schei denden ambtenaar voor de sociale psvehia- trie. Vele gcstichtsbesturen en openbare or ganen zullen het bezadigd, deskundig ad vies van dr. Schuurmans Stekhoven mis sen. Aan die adviezen is het wel In hoofd zaak te danken, dat ons land vooraan staat op dit gebied in de rij der Europeesche staten Het Comité nu. dat zich vormde, stolde zich ten doel, het werk van dezen insnec- teur voor het nagedacht te bpwaren Snr. richtte zich vervolgens tot minister De Wilde en bood den Staat het bovengenoem de geschenk aan, bonevens een portret van den scheidenden ambtenaar, geschilderd door mevr. v. Santen-Bulk. De minister en de overige aanwezigen be gaven zich vervolgens naar beneden om do compleet ingerichte Schuurmans Stekho- venzaal te bezichtigen. Nadat het gezelschap was teruggekomen, heeft de minister on der hartelijke dankzegging het geschenk namens de regeering aanvaard, danrhii den nadruk leggende op het grootp belang dpr statistiek, die op deze wijze goed verzorgd kan worden. Hierna voerden het woord prof. Ariênf Kappers als voorzitter van de Vereeni- ging voor Pschychologie en Neurologie; dr. Le R t li e, voorzitter van de Vereeniging van Gestichtsartsen en dr. P a m e ij e r al» ambtgenoot. Dr. Schuurmans Stekhoven heeft ten slotte woorden van dank gesproken, tot de regeering, die een local I tei t beschikbaar stelde (de Schuurmans Stekhrwenzaal) voo? het onderbrengen van de statistiek, tot Commissie, welke taak spreker zeer waar deerde en verder tot allen, die van overa'l in den lande gekomen waren Onder hen waren talrijke personen uit psychiatrische kringen, besturen van gestichten enz. ONGELUK BIJ EEN VERHUIZING. Amsterdam, 27 April. Bij een verhui zing in de Dintel6traat is hedenmiddag een ernstig ongeluk gebeurd. Bij het hijschen van een kist sloeg deze tegen een balcon, waardoor een 6tuk hardsteen van dat bal con losliet en een kruier, die op straat 6tond trof. Hij is met een ernstigo verwonding naar een der ziekenhuizen overgebrucht. DOODELIJK ONGEVAL TE DORDRECHT. Dordrecht, 27 April. Op het Begijnhof heeft hedenavond een ongeval plaats gehad, dat den 63 jarigen loopknecht W. S. wonen de In de Leliestraat alhier het leven heeft gekost. De man reed per fiets over het Bagijnhof, toen hij door een Ilscowagen werd aange reden. waarbij hij dwars over de 6traat kwam te vallen, jui6t op net oogenblik, waarop een zwaarbeladen vracht waeen voorbij reed. Hij viel tu66chen de wielen en kreeg 't rechterwiel over hoofd en lichaam. De ongelukkig was op slag dood Hij was gehuwd en laat een vrouw en drie kinderen achter. MINISTER VAN SCHAIK VOOR DE K.R.O.-MICROFOON. Radio-voordracht uitgesteld* De voordracht, welke Z.Exc. Mr. J. R H. van Schnik Zondag 29 April a.s. voor de K.R.O.-microfoon zou houden over: Vrijheid en Recht in Nederland, moet wegens ver hindering door ambtsbezigheden worden uitgesteld tot nader datum.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 6