VEILIG VERKEER VACANTE RAADSZETEL TE SOEST VOETBALZEGE DER ZWITSERS Zo - dit jaar de sla zelf malscher zijn WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN BELGISCH ELFTAL SAMENGESTELD Radioprogramma Onze Postvliegers onderweg Geslaagde propaganda avond te Soest Soest. De afdeeling Soest van boven noemde verecniging hield Dinsdagavond n propaganda vergadering in de groote al van Religie en Kunst aan de Rem- andllaari. Door ziekte was de voorzitter der afdee- ïg, de heer Oldigs, verhinderd aanwezig zijn en nam de heer Schrouder, inspec- ur van politie alhier, het presidium waar heette de aanwezigen welkom, in do al- reerste plaats den heer Goorhuis, com* issaris van politie te Amersfoort, die ^denavond als spreker zal optreden. Ook rheugt het spreker, dat aanwezig zijn mmige raadsleden, en eenige onderwtj- rs alsmede de pers. Nadat de heer Schreuder nog het plan ii dezen avond heeft aangegeven krijgt heer Goorhuis het woord om te zeggen, I de Verecniging voor veilig verkeer nog einig wordt gewaardeerd. Het aantal le- ,'n is in de verschillende plaatsen van ons nd nog te klein voor een verecniging, die ikel het algemeen belang dient. Is dan ?ze verecniging niet noodig? Men weet cl beter, maar het is nog zoo vaak als het ilf verdronken is, dempt men den put. eter is voorkomen Daarom dient men eds het kind de regels van den weg te eren Daarvoor moet propaganda worden "maakt en daarvoor is weer geld noodig andaar. dat spreker aanspoort lid te wor- cn van deze plaatselijke verecniging. waar e contributie zeer laag is gesteld: slechts (•n gulden! Het verheugt spreker, dat hier afdeeling is, dat hier mannen zijn, ie er hun schouders onder gezet hebben n onvermoeid werken om in navolging Amersfoort een flinke verecniging te erkrijgen, waar kracht van uit gaat. In mersfoort heeft men onder leiding van en heer jhr. Molerus. thans inspecteur :an politie te De Bilt, reeds een cursus ge- even in de regels van den weg Velen ebben daarvoor reeds een diploma ontvan ?en en eerstdaags eindigt weer de tweede ursus. Dat kan in Soest ook geschieden Is velen medewerken, als meerderen zich aansluiten, als men lid wordt. Vervolgens vertelt de heer Goorhuis in ;ogelvlucht een en ander over hot verkeer ;n behandelt achtereenvolgens de vo^fpa 'en, de rijwielpaden, de ruiterpaden en de rijwegen. Daarbij worden de weggebruikers iet vergeten en wordt aangegeven welke vegen men moet gebruiken, hoe men zich p de wegen heeft te gedragen, hoe men ijv. een weg moet oversteken in rechte ijn hoe men een plein moet passeeren langs een omweg Dat wie'rijders vaak een last zijn voor autorijders e.n voet- angers, vooral de racers, die spreker de narchïsten van den weg noemt. Dok de óopjongons, dat zijn zij, met een mand op cn fiets, brengen maar al te'vaak het ver- Leer in gevaar door te hard te rijden. Dm Jon tijd, verpraat bij oen ijscoman weer in halen, vliegen ze vaak door de straten, n plaats van gestadig h.un boodschappen doen. De slechthoorenden, dat zijn zij, die op et achterspatbord de letters S H voeren, dient men te ontzien en voor hen wat meer 1Lui mie te laten. Waar de automobilisten in de allereerste laats voor to zorgen hebben wordt in 't kort gezegd. Dat een automobilist alcohol- Tij moet zijn, weet ieder. Helaas meerderen eenen, dat een paar glaasjes bier of eon paar borrels niet hinderen. Maar de prac- tijk leert vaak anders. Ook worden nog eenige verkeersborden in miniatuur vertoond, waarop de wegge bruikers gestadig dienen te letten. Met een opwekking, in 't algemeen be lang. lid te worden van de Verecniging voor veilig verkeer, besluit spreker zijn aandachtige aangehoorde rede. Daarna treden op een zestal jongelui „The Keep Smiling Singers" uit Utrecht,, aardig gekleed in witte broek met rood vost en roode das. Zij dragen zeer ver dienstelijk voor, vooral tot groot genoegen van de jeugd, die telkens een daverend applaus deed hooren. Zelfs aan een extra nummertje ontkwa men zij niet! Ten slotte werd nog een aardige film vertoond, getiteld: Juist, zoo is het goed, waarin de verkeersproblemen duidelijk zichtbaar werden voorgesteld. Voor de jeugd, die nog al vertegenwoordigd was, was het een leerzame film. De heer Schreuder bracht een welver diend woord van dank aan den heer Goor huis en aan de zangers onder leiding van den heer Meijboom, die we allen nog eens vraag weer zien. 't Was een welgeslaagde propaganda-avond. het hilversumsch kanaal. Hilversum, 17 Mei. Gedeputeerde Staten van Noord Holland hebben heden te Haarlem aanbesteed het aanleggen van het Hilvcrsumsch kanaal en het maken van een aarden baan voor den weg van Hilversum naar Vreeland, met btjbehoo- rende kunstwerken Laagste inschrijfster was de Aannemlngs Mij- v.h J. M. Strijland te Uithoorn voor 619.000 de dichteres mevrouw du quesne —van gogh. B a a r n. Woensdag heeft, de bekende dichteres, Mevrouw E. H Du Ouesne van Brucheravan Gogh, in een villa aan de Cantonlaan in deze gemeente, alwaar zij in pension is, onder groote belangstelling haar Tosten verjaardag gevierd. Talrijk waren d-> felicitaties en geschon ken. die zij op dezen dag mocht ontvangen .van vrienden en kennissen. Haar kamer werd dezen dag als bet ware in één groo- ten bloementuin herschapen. Op do vraag van wie al deze bloemen waren werd ons ten antwoord gegeven, dat de bescheiden heid deze dichteres verbood de namen der schenkers en schenksters te noemen. Be halve dezen blaerpei)ychat toonde Mevrouw Du Ouesne verschillende vruchten enscm bles, die naar zij zeide door lieve handen waren geschikt. De jubilaresse was merkbaar verheugd zooveel rozen, do bloe men, waarvan zij het meeste houdt, te hebben ontvangen. Hot was voor deze dichteres, dio zich nog in een goede gezondheid mag verheugen een onvergetelijke!» dag. Het oude groepsverband van lijst 4 verbroken Soest. l>e kwestie van opvolging, voor wat de candidate» van lijst 4 betreft, is een moeilijke en ingewikkelde. Up die lijst hadden zich 4 groepen vereenigd, n.l. de Vrijheidsbond, de Vrijz. Democraten, de groep-Busch en de groep-Soesterberg. Voor opvolging hadden ze een afapraak, welke zou gelden bóven do wettelijke regeling Toen de heer Busch als raadslid be dankte, had de heer J. Willig hem, naar de gemaakte afspraak, moeten opvolgen. Het schijnt echter, dat do heer Willig niet be reid zou zijn geweest om eene benoeming te aanvaarden, waarop de wettelijk aan gewezen opvolger in don raad zitting nam. Naar we vernemen had deze, dc heer Stro band te voren wèl overleg gepleegd met den heer Willig daaromtrent, doch naar de meening van do overige gefnteresseer den had dat overleg dienen plaats ie heb ben tusschen de vier groepen onderling, omdat door dc ontslagname van den heer Busch en de weigering van den heer Wil lig om eventueel ecne benoeming te aan vaarden, do sub lijst-Busch was uitgeput. Nu mej. Funke ontslag had genomen uit den raad en de twee andere Vrijzinnig- Democraten niet geneigd bleken om haar op te volgen, was ook in feite de sub lijst der Vrijz.-Dem. uitgeput. Thans heeft er inzake de opvolging overleg plaats gevon den tusschen 3 der 4 groepen, n.l. de Vrijz. Dem,, de groep Busch en de groep Soester- berg. Deze groepen kwamen overeen om den zetel te doen bezetten door de groep Soesterberg, waarvan do heer Mulder aan de beurt was. Uit den aard van het gepleegde overleg blijkt intusschen duidelijk, dat het oude groepsverband van lijst 4 is verbroken en 3 dezer zich van den Vrijheidsbond heb ben losgemaakt. Westham United met 31 geslagen Zürich, 16 Mei Het Zwitecrsche na tionale elftal heeft vanavond op het door schijnwerpers verHchte terrein der Gras hoppers te Zurich den oefenwedstrijd tegen Westham United gewonnen met 31; stand bij de rust 0—0. De wedstrijd heeft doen zien, dat de Zwitsers in Minelli een prachtigen achter- speler hebben, die door Weiier goed wordt bijgestaan, dat do Zwiteersche middenlinie daarentegen maar zeer zwak is, de voor hoedo meermalen slecht speelde, doch ook vaak goed opgezette aanvallen volbracht, die meestal een groot gevaar voor de tegen partij opleverden. Over het algemeen wa ren de Zwitsers in de eerste helft sterker dan do Engelschen De Zwitsers zouden een voorsprong zeker wel verdiend hebben en met ietwat geluk hadden zij zeker twee doelpunten kunnen maken; de rust ging echter in met den stand 00. Na de rust warm de Engelschen sterker, zoodat zij welverdiend na een kwartier de leiding namen, ook al was hun doelpunt wel houdbaar geweest Kort hierop maakte de rechtsbuiten van de Zwitsers. Hoch strasser, gelijk, onder protest van de En gelschen, die meenden dat hij buitenspel stond. Een kwartier voor hot einde caf Jaeggi Zwitserland de leiding, met een niet al te hardon schuiver, d;o de Engelsche doel- verdediger had kunnen houden. Kort daar op volgde het fraaiste doelpunt van don avond, doordat Trello Abegglen een fraalen voorzet onmiddellijk scherp Inschoot. Zwit serland won dus met 31. F.r was vandaag aanvankelijk groote op winding in Zwiteersche voetba'kringen Servette had gisteren toch nog medege deeld, dat de spelers van Servette niet be schikbaar waren voor het nationale elftal De algemeen© verontwaardiging en de be dreigingen van het bestuur van den Zwlt- ser9Chen voetbalbond met strenge straf maatregelen hebben Servette ten slotte tot toegeven bewogen, tot groote vreugde van de spelers van Servette zelf, dio niets lie ver wilden dan in het nationale elftal mee spelen. Sechehaye kon zich voor vandaag niet meer vrijmaken en werd daarom ioor den doelverdedlger van Lugano vervangen* Se chehaye zal echter in Milaan van de pnrti' zijn. De rechtsbuiten Van Kaenel. die van avond ook ontbrak zal vermoedelijk te Mi laan niet kunnen uitkomen. Wie als rechte buiten zal uitkomen, zal eerst later blijken (Handelsblad). Malsche sla is er altijd geweest, maar dit voorjaar is er voor het éérst Saladine. En deze allervoortreffelijkste slaolie geeft, volgens de ondervinding van duizenden huisvrouwen, aan de voor- jaars-sla zooveel zachtheid en aroma, dat in dezen tijd van het jaar geen v,. groente zoo graaggezien wordtop tafel, als de jonge salade. Oebruik dus voor sla, mayonnaise en voor alles waar sla olie bij te pas komt OOUDZEOEL 80 CENT - GROENZEGEL 6S CENT ROODZEGEL 50 CENT Schermen. instelling van een hoofdklasse Bestaande uit zestien scher mers. Eindelijk is de K.N.A.S.B er toe over gegaan een hoofdklasse in te 6tellen, voor- loopig op degen en 6abel, terwijl later voor de floret een soortgelijke regeling getrof len kan worden. Alleen de schermers bchoorende tot de hoofdklasse kunnen aan de jaarlljksche wedstrijden om de kampioenschappen deelnemen, een regeling, die er toe zal bij dragen, dat die wedstrijden bekort worden en zeker aan belangrijkheid zullen win nen. Urn tot die hoofdklasse te geraken wordt in do eerste plaats een kern van tien scher mers gevormd, zijnde de tien best geplaat sten in den kampioenswedstrijden van het vorige jaar. Deze kern wordt aangevuld met de nos. 1 cn 2 uit de gehouden voor- wedstrijden en met de nos 1 en 2 uit an derc belangrijke wedstrijden, waarvoor genoemd zijn de sabelwedstrijden om den Seinpostbeker en de zaal Gysbertibeker; voor degen nog nader vast te stellen. De hoofdklasse zal zoodoende uit zestien schermers bestaan. Als overgangsbepaling is voor het vor men van de kern een keuze gedaan uit de finalisten-van de laatste drie jaren en zijn tot de hoofdklasse toegelaten. op degen: W. Driebergen, jhr. A. van Geen, C. Weber, F. van Wieringen, Kapt. Tenhaeff. L. Barrau en van Hoorn. Dp sabel: A. C. Montfoort, W. Drieber gen, A. Faber, F. van Wieringen, P. Fra terman, D van den Bosch, jhr. A. van Geen, J. Schriever, N. Sjerp en J. Neder- pelt. Als maatstaf Is dus alleen genomen het deelnemen aan de wedstrijden van den K N A.S.B. Geen rekening ls gehouden met de sabelwedstrijden om de kampioenschap pen van den K.O S.B., zoodat de namen van schermers als de heeren H G. Hagens, H. D. Scherpenhuyzen, J, v. d Wiel en Boutmy niet op de lijst voorkomen. In dit verband is besloten de nationale kampioenschappen voortaan te doen ver schermen tegen het einde van het 6cherm- jaar loopende van September tot Septem ber. In beginsel zullen de wedstrijden om het kampioenschap op floret voor dames en heeren resp. worden gehouden in April cn in Mei, kampioenschap sabel in Juni en degen in Juli. Voor 1934 echter het de gen kampioensefcap in Juli de floretkam pioenöchappen in den herfst en het sabel kampioenschap in April 1935. VOETBAL Oosten rijk. Wecnen, 17 Mei (V.D.). Hugo Meisl heeft dc volgende zestien 6pelers aange wezen, die naar Italië zullen gaan: Platzer (Admira), Zischek (WAC), Sesta (WAO, Wagner (Rapid), Sindelar (Aus tria), Schall (Admira), Viertel (Austria) Schmaus (Vienna), Hoffmann (Vienna). Braun (WAC), Horvath (FC Wien), Franzl (Sportklub), Smistik (Rapid), Urbanek (Ad mira), Bican (Rapid). Do volgende reservespelers kunnen nog in aanmerking komen: Kaburek (Rapid) Gall (Austria), Walzhofer (Wacker), Janda (Admira), Slroh (Austria), Hassmann (FC Wien) en Raftl (Rapid). De Italtaansche ploeg. Rome, 17 Mei (V.D.). De Italianen zul len de volgende ploeg naar do kamploens schappen afvaardigen: Doel: Combi, Ceresoli: backs: Cavanna, Allemandi. Monzeglio, Rosetta, Calllgari6; midden: Mario Varglien, Ca6tellazzle, Piz- ziolo, Monti, Attillio Ferraris, Bertolini; voorhoede: Orsi, Arcari, Guari6i, Meazza, Demaria, Borol II. Het Fransche team. Parijs, 17 Mei (V.D.). De Fransche Voetbalbond heeft de volgende spelers aan gemeld voor do tour naar Italic: Doel: Thépot, Llense, Desfossé; back9 Mairesse, Gonzalès, Vandooren; midden: Lietner, Verriest, Guabrillargues, Beaucourt Delmer. Delfour; voorhoede: Keiler. Alca zar, Jean Nicolas, Rlo, Aston, Korb, L Laurent, Courtois en Veinant* Antwerpen, 16 Mei. (V.D.) Door de keuze commissie van den Kon. Belgischen Voetbal Bond i9 heden het volgende elftal samengesteld, dat België zal vertegenwoor digen in de In Italië te spelen wedstrijd(en) om het wereldkampioenschap: Doel: v. d. Wcyer (Union St. Gilloise). Achter: Pappaert (Union St. Gilloise) en Smellinckx (idem). Midden: Peeruer (Antwerp F.C.), Welkon- huyze (Union St. Gilloise) en Claessens (idem). Voor* De Vries (Antwerp FC.), Voorhoof (Liersche Sport Club), Capelle (Standaard Luik), Grimopprez (Racing Club Gent) cn Heremnns (Daring Club Brussel) Reserves* Badjou (Daring Club Brussel), Joacim (Bcrchem Sport) en Hellemans (F.C. Mochelen). Zaterdag 19 Mei. H ilvorsum: Golflengte 301.5 M. V.A.H A. HOI Gramofoonmuziek. 9.00 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. V P R D. 10.00 Morgenwijding. V A.R A. 10.15 Uitzending voor do arbeiders in de continubedrijven. 12 01 Klein V A.R.A. Ensemble o l.v. Frita Rakels 2.00 Kaatsen. De Bondskaatswedstrijd op Pinkstermaandag. Causerie door J. Werk hoven. lid van het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Kaalsbond. 2.15 Orgelspel door Cor. Steyn. 3 00 Strijders van voorheen. „Karl Marx' (5 Mei 1816—14 Maart 1883) door J. F. An- kersmit 3.30 V.A.R.A,-Mandoline-Ensemble o.l.v. Johan B Kok. 3.50 Beoefening der huismuziek. Samen werking tusschen huiskamer en studio o.l. v. Piet Tiggers. 4,30 Van het witte doek. Filmkwartiertje door M Sluyser. 4.50 De Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst. 5.30 Letterkundig overzicht door A. M. de Jong. Een stoombootje in den mist Herman de Man. 6.01 V.A.R.A.-Kinderkoor „De Krekeltjes" o.l v. Leida Hulscher. Pianobegeleiding van Jo Kickhefer. 6.15 Voetbal van den dag. Verslag van den hedenmiddag voor het kampioenschap van Nederland gespeelden wedstrijd Ajax—Wil lem II door C. H. Geudcker. 6.30 Platen dezer maand (Gramofoonmu ziek). 7 00 Uitzending voor het onthouders-radio comité. Jo Mekkert-van Eysden zang en Johan Jong. piano. Frans Nienhuys draagt voor. ..Veiligheid voor alles". Toespraak door Murtinus 8 01 Herhaling van S.O.S berichten. 8.03 Men vraagt! en wij draalen Gramofoonplaten. waarom verzocht is. 8.20 Toespraak door A. de Vries, voorzit ter van de V.A.R.A. 8.30 Een uur Nellson-Revue. 9.30 Marschen en Walsen door bet V.A. R A. Orkest o.l.v. Hugo de Groot 10.10 Persbureau Vaz Dias en V.A.R.A.- varia. 10.25 V.A.R.A.-Orkest o.l.v. Ilugo de Groot. 1100 The Four Serenaders (Accordeon kwartet) 11.15 „Een half uur T.eo Fall" door het VARA Orkest o.l.v. Hugo de Groot 11.45 The Four Serenaders. (Accordeon kwartet) Hulzen: Golflengte 1875 M. K R.O. 8 00 Morgenconcert 10.00 Gramofoonmuziek. 1030 Muzlekuitzendfng voor Fabrieken. 1100 Gramofoonmuziek. 1130 Godsdienstig halfuurtje door Pas 'oor L. H. Perquln. 12 15 Lunchconcert op Gramofoonplaten. 2 00 Halfuurtje voor rijpere jeugd. 2 30 Klnderuurtje. 4 15 Gramofoonmuziek. 4.45 liet K R.O. Orkest o.l v. Marlnus van t Woud. 5.30 Esperanto Nieuws door P. Heilker. 5.45 Het K.R.O.-Orkest. Rljstvog. Kw*rt«l 17-5 17-5 10-5 10-5 11-5 12-5 13-5 14-5 15-5 15-5 17-5 Amsterdam Boedapest Belgrado Athene Mersainatruh Cairo Gazo Rufhawells Bagdad Boeshlr Diask Karachi Jodpoer Atlfvliahad Calcutta Akyab Rnrig<*»0 Bangkok Singnt>ore Modan Batavia 17-5 16-5 16-5 Vertrek van het eerstvolgende post vliegtuig van Amsterdam 24 Mei. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht door Paul de Waart. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.15 „Het Jeugdwerk in Limburg" doer P. I. M Jenneskens. 7.35 Gramofoonmkiziek. 7.45 R.F.K Kwartiertje. 8.00 Do K R.O.-Bofc's o.l.v. Plet Lustenhou:- wcr. 8.30 NieuwsberlcWen Vaz Dias. 8.35 De Bossche Revellers. 8.45 De KRO Boys. 9 00 ,,'t Is Pinkst£*en!" „Nen Boekee van Pinksterblommekes geplukt deur d'n Dré*V 9.15 Gramofoonmuziek. 9.30 De Bossche Rëvellers. 9.40 De K.R.O. Boyss o 1 v. Piet Lustenhou- wer. 10.45 Gramofoonrnutiek. 10.30 Persbureau Vpk Dias. 1035 De Bossche Resellers. 10.45 De K.R.O.-Boy* o.l.v. Plet Lusten- houvver. 11.15 Gramofoonmuzfelc. Brussel: (Vlaamschc uitz) 321.9 M. 12.17 Graraofoonmuziëk. 1.20 Concert door salotiorkcst o.l.v. Karei Walpot. 5.20 Gramofoonmuziek. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.50 Cello-recital door M. Dambois. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Concert door het Radlosymphoniö- erkest o.l.v. Jean Kumps. 9.20 Concert door het Itadio-symphonie- orkest o.l.v. Jean Kumps. 10.20 Concert door Max Alcrcys en zijn or kest. Brussel: (Fransche uitz) 483.9 M. 12.15 Concert door Salonorkest o.l.v. Karei Walpot, 1.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Pianorecital door Alinc Barentzen. 550 Gramofoonmuziek. 6.35 Concert door Salonorkest 8.20 Concert in dc Kathedraal te Mocho- len door het St. Romboutskoor oH.v. den Z.E.H. Kan. Van Nuffel. Aan het orgel: Flor Pecters. 10.20 Concert door Max Alexys en zijn orkest. Daventry: 1500 M. I.05 Dansmuziek (gr. pl.) 155 Het Commodore Grand-orkest o.l.v, J. Muscant 255 Gramofoonmuziek. 3.20 Engelsche dansmuziek (gr. pl.) 3.50 Het Midland Studio-orkest o.l.v. Fr. Cantell m.m v. D. Richards (alt). 5.05 Orgelspel door Harold Ramsay. 8.20 Variété-programma. 9.55 Dvorak-concert door het B.B.C. or kest o l.v. C. Raybould. lO.N'j12.20 Het B.B.C.-Dansorkest o.l.v. Henry Hall. Deutschlandsender- 1571 M. 6.25 Concert uit Heilsberg. 1250 Gramofoonmuziek. 2.20 Gramofoonmuziek. G.45 Brahmsconcert door het Vocaal Kwar tet o.l.v. H. G. Görncr, m.rn.v. K. Rasch en II. Melchert, piano. 7.20 Vroolljk gramofoonplaten-programma o.l.v. Br. Fritz. 8.30 „Tanz und Frühlingsfreude", concert m.rn.v. Woltschach cn zijn orkest e.a, II.20—12.50 Dansmuziek door leden van het Philh. Orkest. Kalundborg: 1261 M. 12.20 Concert o.l.v. Leonard Gyldmark. 2.50 Gramofoonmuziek. 3.50 Concert door C. Rydahl's Ensemble. 8.20 Oude dansmuziek door het Omroep orkest o.l.v. Emil Reescn. 10.35 Operettemuziek door het Omroep orkest o.l.v. Emil Reesen. 11.20—12.35 Dansmuziek o.l.v. Börge Christiansen. Langenberg: 455.9 M. 6.20 Gramofoonmuziek. 7.10 Gramofoonplaten. 12.20 Concert door het Omroeporkest uit Heilsberg o.l.v. Wilcken. 1J20 Concert 2.20—3.05 Gramofoonmuziek. 4.20 Concert 555 Zang door de Hitlor-jeugd. 7.20 Dansmuziek o.l.v. Eysoldt, 850 Concert door het Radio Kameror kest o.l.v. Keiper. 10.40—1.20 Dansmuziek uit Berlijn door Will Glahe en zijn orkest. Parijs: (Radio) 1648.4 M. 7 05 Gramofoonplaten. 8 20—8 50 Gramofoonplaten. 12.20—2.20 Dansmuziek door het Goldy- orkest. 820 Orkestco'ncert m.rn.v. solisten. M.m. v. orkest o.l.v. Labis.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 7