Verkeersdrukte met Pinksteren ramma SIERKUNST N.V. TENTOONSTELLING Pottenbakkerskunst Chris Lanooy TENTOONSTELLING Werken Mevr. Nan Letsch. 125 AUTO'S EN MOTOREN IN 10 MINUTEN! Spaar den verkeersagent! Concours van Wilskracht 1884 1934 H. J. RE EMS Handelaar in melkproducten van Amersjortia Lieve Vrouwenstraat 11 Telefoon 1309 Hoopt morgen Woensdag 23 Mei a.s. den dag te herdenken, waarop hij voor 50 jaren zijn zaak vestigde en regelmatig zijn klanten aan huis bediende. Receptie van 2-5. Beleefd tot een bezoek uitgenoodigend, Aanbevelend: H. J. REE MS Woensdag, 23 Mei 1934. Hilversum, 301.5 M. V.A.R.A. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.00 Klein-V.A.R.A.-Ensemble, o.l.v. Frits Bakels. 9.30 Onze keuken door P. J. Kere Jr. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A R. A. 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de Continu bedrijven. „Het Offer". Een scbets van Gustavo Geffroy, vertaald en voor te dragen door Rolicn Nu man. Klein-V.A.R.A. Ensemble, o.l.v. Frits Bakete Een halve eeuw Socialistische arbeidersbeweging „Ontwikkeling der sociale wetgeving en sociale verzekeringen". Lezing door W. Drop. 12.01 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins 2.15 V.A.R.A.-Knipcursus te leiden door Mevr. A. van Blankenvan Kuyk. Drie en twintigste les 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.05 Gramofoonmuziek. 6.30 De Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst. 7.00 Sportuitzcnding. „De strijd om het wereldkampioenschap schaken Dr. Al- jechin—Bogoljubow". III. Causerie door Dr. Max Eu we. 7.20 V.A.R.A.-orkest o.l.v. Ernst Ewald Gebert met medewerking van Reinier Bresser, cello. 8.15 Aan den vooravond van Rome. Sportcau6erie door C. J. Groothoff 8.35 V.A.R.A.-orkest o.l.v. Ernst Ewald Gebert. 9.20 Brand in „De Jonge Jan". Transfor matie-schets in één bedrijf van Herman Heijermans. (Op verzoek). 10.30 Gramofoonmuziek. 10.45 V.A.R A.-orkest o.l.v. I-Iugo de Groot. Hongaarsch programma. 11.30 Gramofoonmuziek. Huizen. 1875 M. 1.20 Concert door Fcllcman en zijn orkest. 5.20 Concert door het Omroeporkest o.l.v. Franz André. 6.35 Zangvoordracht door Maurice Wey- nandt. 8.20 Gramofoonmuziek. 8.50 „Pitsch"-concert in het Kon. Conser vatorium te Brussel. 9.35 Gramofoonmuziek. 9.50 Vervolg „Pitsch"-concert. 10.20 Gramofoonmuziek. Daventry, 1500 M. 12.20 Orgelspel door Quentin MacLean. I.05 Het Western Studio-orkest o.l.v. Fr. Thomas, m.m.v. W. Salusbury Baker (bari ton). 2.20 Het Trocadcro-Cinema-Orkest o.l.v. Alfred van Dam. 3.20 Piano recital door C. Dixon. 3.50 Het Stcd. orkest van Bournemouth o.l.v. Sir Dan Godfrey. 4.50 Gramofoonmuziek. 6.50 De grondslagen der muziek. Beetho ven's Piano-sonates door E. Isaacs. 9.55 Symphonieconcert door het B.B.C.- orkest o.l.v. Frank Bridge, m.m.v. Fr. Os- born, piano. II.1512.20 Dansmuziek door Sydney Kvte en zijn Band uit het Piccadilly Hotel. Dcutschlandsen der, 1571 M. 12,20 Gramofoonmuziek. 1.20—2.20 Gramofoonmuziek. 7.20 „Die Nachligall", muzikaal sprookje naar Andersen. 8.50 Concert. DE BLAUWE WEEK-ACTIE. De Zaterdag alhier ten bate van het Plaatselijk Drankwecr-Comite gehouden bloempjesvcrkoop heeft 128.52 opge bracht 58 LIEFHEBBERS VOOR HET KOSTER- SCHAP. Voor het ambt van koster in de Sint Jo- riskerk der Ned. Hervormde Gemeente, al hier, hebben zich niet minder dan 58 solli citanten aangemeld. In de Toonzaal Utrechtscheweg 90a In de Toonzaal St. v. d. Hagenlaan 1a N.C.R.V. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Morgenconcert, (Gramofoonplaten). 10.30 Morgendienst door Ds. II. v. d Els- kamp, Geref. Predikant. 11.00 Liederenrecilal door Miep Beuming sopraan. Aan den vleugel: Bruno Oppen. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Middagconcert door een kwintet o.l.v. Piet van den Hurk. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.30 Praatje voor jeugdige postzegelver zamelaars. „De zegels van Hongarije in verband met de geschiedenis van het land" door Ds. W. A. Dekker. 3.00 Populaire bespeling N.C.R.V.-orgel cloor L. Blaauw. 3.45 Zenderverzorging. 4.00 Concert: Siegfried Bahler, viool: Mej. Bep Bos Janszen, cello; Mevr. Truus Bah lerRieuwerts, piano. 5.00 Kinderuurtje door J. Kooman Zang: Mej. N. Evenblij. Pianobegeleiding: Mej. G. Kooman. 6.00 Grifforrneard Frysk Selskip. Decla matie door Mevr. F. PostmaMeinema. Ge dichten van A. W. Wybenga. Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 6.30 Uitzending van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. Toelichting op de in het weekblad „De Binnenvaart" voorkomen de lessen. N.C.R.V. 7.15 Gramofoonmuziek of „Een greep uit het dagelijksche gebeuren". 7.30 Landbouwhalfuurtje. „Melk en melk- behandeling op de boerderij" door R. J. van Lente. 8.00 Uitzending voor het Bijbel60h Mu seum. Rede van Jhr. M. C. T. van Lennep, directeur Ccntr. Bond voor Inw. Zending en Chr. Philantr. Inrichtingen. Zang van mevr. Corry Thoolcnvan Hoogenhuyze, sopraan. Pianobegeleiding Fred. Kloek. Rede van Prof. Dr. F. M. Th. Böhl. Rede van Dr. W. G. Harrenstein. Rede van Ds. J. H. F. Remme. Rede van Jac. van Voorst, custos van het Bijbelsch Museum te Am sterdam. 10.00 Persberichten Vaz Dia6. 10.10 Gramofoonplatenconcert. Brussel, 321.9 M. (Vlaamsohe uitz.). 12.17 Orkestconcert o.l.v. Felleman. 1.202J20 Concert dooi- salonorkest o.l.v. Walpot. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Concert door A. Bruylants, bariton en "A. Hansen, piano. 8.20 Concert door het Omroeporkest o.l.v. André. 10.2011.20 Gramofoonplaten. Brussel, 483.9 M. (Fransche uitz). 12.15 Concert door salonorkcst o.l.v. Karei Walpot, CONCOURSSUCCESSEN Op liet te Bilthovcn door de mondaceor- deonvereeniging De Echo aldaar gehouden muziekconcours heeft de mondaccordeon- verccniging Het Leusderkwartier alhier in den marschwedstrijd een eersten prijs be haald; in den concertwedstrijd verwierf zij in de derde afdeeling den tweeden prijs. 50 JAAR MELKBOER Een zeldzaam jubileum. M ij schrijven Mei 1884; een jonge melk boer beladen met juk en emmers keert 's morgens om vier uur terug uit Hoog land waar hij bij de boeren melk heeft ge haald om deze in het nog kleine Amers foort, begrensd door zijn Poortwallcn, te gaan venten bij de ingezetenen. Het was toen een heel anderen tijd, vertelt ons de jubilaris van heden, de heer II. J. Recms, die met jeugdig vuur over den goeden ou den tijd, zit te vertellen. Zestien melkboe ren bedienden de stad, nu zijn er meer dan 200. En zindelijk, dat ze waren, het begon al bij den boer, enfin u kent de geschiede nis. Veel is er veranderd en gelukkig veel is er verbeterd. Langzaam maar zeker kwarn de moderniscering, eerst het snelle re transport, toen paard en wagen hun in trede deden. Met de mobilisatie kwam er strenger toezicht. Eerst stelde de bonafide melkhandelaar zich vrijwillig onder de controle, nu kent men het Utrechtsche melkcontrole station, waar allen bij aan gesloten zijn. Dagelijks ziet men op de weg steekproeven nemen, waardoor fraude vrij wel is uitgesloten. De lieer Reems werkt thans mede aan de coöperatieve melkcen- trale „Amerfortie", wel de grootste melk- leveancier in onze gemeente. Dagelijks ziet men Reems nog met zijn paard en wagen vertrekken uit zijn vrien delijke winkel in de Lieve Vrouwestraat 11, waar hij allerlei zuivelproducten verkoopt. Reems is een bekend stadsfiguur gewor den. Weet u dat er klanten zijn, die h)ij reeds 50 jaren bedient? Overigens over de klanten niets dan goed, voor 50 jaar had je opgewekte en minder vroolijke gezichten in de vroege morgenuren, die zijn er nu nog, alleen ieder heeft meer haast, zoodat het gemoedelijke praatje aan de deur tot de uitzonderingen gaat behooren. Zijn winkelbedrijf is ook uitgebreid en de zoon bedient de klanten per motor melkwagen. Morgen is de groote dag van het 50-jarig jubileum. Wanneer gij Reems gaat geluk- wenschen, vergeet dan niet de étalage te bezichtigen, waar een teekening is geëta leerd voorstellende vier periodes uit het melkbedrijf van voorheen en thans. Als bijzonderheid dient nog vermeld, dat het echtpaar Reems morgen tevens den dag herdenkt, waarop het voor 50 jaren in het huwelijksbootje stapte. Ondanks het groote aantal voertuigen zoo goed als geen onge vallen Laten we het maar ronduit zeggen: Moe der natuur heeft mot Pinksteren duizenden teleurgesteld. De weerverwachtingén op Zaterdag j.l. waren prachtig; de barometer steeg belang rijk, met welke stijging gepaard ging een stijging van de verwachtingen voor de twee komende Zondagen. De natuur en vooral die in ons land is grillig. Ook dat is de beide afgeloopen Pinksterdagen weer op ondubbelzinnige wijze gebleken. Zaterdagmiddag een uittocht van hon derden en nog eens honderden naar zee en naar bosch en heide. Voorzien van alles wat men met warmte noodig heeft en ontbloot van alles, waar men bij een guren killen wind naar zit te snakken! Men zag auto's beladen inet koffers, be pakt met vouwstoeltjes, die bestemd waren voor het strand. De inhoud van diezelfde auto was reeds in het wit gestoken; wit van top tot teen, bezield met de illusie na Pinksteren bruin terug te keeren raison van een fleschjo of tube olie of crème ter bevordering van het bruin wor den der wit of rood gekleurde aangezich ten 'n Slechte Pinkster ge\veest voor alles, wat zich als een gebruinde stedeling waan de terug te zien komen van het week-end, dat zooveel beloofde en zoo weinig gaf. 'n Slechte dag voor de natuurbaden en café's met terrassen. Bij het zien van het kaartje met de befaamde twee letters „ijs" erop, kreeg men reeds een rilling, reden waarom het veelal bleef bij een warme kop koffie en een dito kop thee. Alleen de pensions buiten waren, dank zij de tijdige goede weervoorspelling, vrij aardig bezet, al was het bezoek van den doortrekkenden automobilist, wielrijder of motorrijder niet zoo groot als verwacht werd. Dat er inderdaad duizenden vóór de Pink sterdagen op uit getrokken zijn, bleek op Tweeden Pinksterdag, toen het weer des noods nog een beetje onaangepamer was dan op den eersten dag. Enfin, zoo'n tweede feestdag is ook de dag bij uitnemendheid voor hen die om be paalde redenen op Zondag niet gaan fiet sen, auto- of motorrijden; de dag bij uit nemendheid ook voor hen die op een of ander concoursterrein hun muzikale krach ten gaan meten met andere zang- of mu- ziekbeoefenende lieden uit den lande; de dag bij uitnemendheid óók voor fietsclubs, die dan bij drommen het veege lijf wagen op de overstelpend drukke wegen, waar men oog en oor voor honderd procent te zijner beschikking moet hebben om geen kans te loopen met een ander vervoermid del dan het Uwe in een of ander ziekenhuis terecht te komen. Men rnag ons voor pessimist uitmaken, doch de realiteit is nu eenmaal, dat het rijden op een tweeden feestdag überhaupt géén ontspanning maar een inspanning is Gelukkig zijn er de laatste jaren verschil lende factoren, welke ertoe medewerken, dat het aantal verkeersongevallen op druk ke feestdagen tot een minimum beperkt blijft. Behalve de dagelijks weerkeerende verkeersspreuken, de wenken voor automo bilisten, enz. enz. is er nog de politie, wel ke op dagen als deze een prachtig en niet genoeg te waardceren werk verricht. Zoo wel de Rijks- als Gemeente-politie is dan op haar qui vive, dat het geweldige ver keer in goede banen geleid wordt. De aan wezigheid van een agent ook al gééft hij geen verkeersteekens werkt reeds pré- ventief. Ieder weggebruiker wéét dat hij zich dan naar behooren heeft te gedragen, is ervan overtuigd, dat iedere verkeersfout hem dan geld kan kosten! Zóó worden de weggebruikers langzaam opgevoed tot g o e- de weggebruikers, tot automobilisten en motorrijders, die begrijpen, dat zij elkaar moeten ontzien in plaats van in 't nauw brengen, tot wielrijders, die gaan beseffen, dal dure rijwielpaden niet voor niets langs de hoofdwegen zijn aangelegd, tot wande laars, die er zoo langzamerhand van door drongen raken, dat zij, alvorens een weg over te steken, eerst links en dan rechts behooren te zien en niet op hoeken rustig moeten blijven praten over het gure weer en de zoo lang aanhoudende malaise Wat zei U? Malaise? Och kóm, laten we elkaar nu niet wijs maken, dat er malaise is! Heeft U op lwreeden Pinksterdag gezien hoeveel auto's, motoren en autobussen er langs den weg waren? Heeft U er eenig idee van hoeveel benzine en olie er verbruikt zijn? Wanneer men dan ziet hoeveel splinternieuwe wagens er langs U heen suizen en men weet wat een wagen per jaar ko6t aan onderhoud, ver zekering, wegenbelasting, personeele belas ting, enz., enz., ja, dan begint het U daar boven te duizelen en vraagt men zich af: „Is er nu werkelijk malaise, ja of neen? Laten we on6 daar niet verder in ver diepen, doch volstaan met het con6tateercn van het feit, dat alles, wat maar eenigszins kon rijden over de veiligheidsweek spre ken we maar niet met Pinksteren op onze vaderlandsche wegen is geweest. De nieuwste in stroomlijn gebouwde wagen6 wij zagen er zelfs, die bij het aankomen nauwelijks als auto te determineeren wa ren, zóó was de geheele carrosserievorm opgeofferd aan het stroomlijn-principe! was evengoed op het appèl als het mee6t antieke vehikel met wuivende spatborden, wielen met angstige shimmy-bewegingen en schorre signaalhoorns. En te midden van dat alles staat de vcr- kcers-agent als een onwrikbare rots, die voor niemand wijkt en die ieder ter wille is. Wij willen deze regelen over de verkeers drukte dan ook niet beëindigen alvorens een eere-saluut te brengen voor dezen ver keersregelaar, die 's avonds wel radeloos moet zijn van het gewirwar van al dat rij dende materiaal, dat hem soms op behoor lijken afstand passeert, maar som6 ook al lures heeft, welke erop lijken, alsof men hem omver wil rijden. Daarom: behandel Uw vervoermiddel met zachtheid, spaart den verkeersagent Wat wij daarmee willen zeggen? Dat men zeker van zijn zaak moet zijn en niet den linker richtingaanwijzer moet uitstekend als men bedoelt rechtaf te gaan; niet plots vóór den verkeersagent moet stoppen om te vragen waar de weg naar Arnhem is, als men rechts van zich een kilometerpaal van den A.N.W.B. heeft staan! Zoo zouden we 101 van wie klei nigheden kunnen opnoemen, welke verme den kunnen worden tot rust van den ver keersagent en ter bevordering van een re gelmatig verkeer op de kruispunten. Tenslotte willen wij hier nog even met enkele cijfers aantooncn, dat de functie van verkeersagent op een dag ais die van gis teren géén sinecure is. Bij hotel Birkhoven passeerden omstreeks vier uur in een kwartier tijd ruim 100 auto's en motoren, gaande in en komende van drie richtingen. En dat alles wordt geregeld door één agent, die daardoor on gevallen absoluut voorkomt! Nabij de drie sprong Barchman WuytierslaanDaam Fockemalaan passeerden in vijf minuten niet minder dan 60 auto's en motoren. „Veel" zult U zeggen! Zeker, maar do verkeersagent nabij het kruispunt Laan 1914 Utrechtscheweg Daam Fockemalaan had het gistermiddag omstreeks 5 uur nog harder te verantwoor den. Daar telden wij in negen minuten 100 auto's en motoren! En in de stad? Daar was het niet veel beter. Wanneer wij U hier even vertellen, dat tegen half zes in de Utrechtschcstraat in 10 luinuten „slechts" 125 auto's en motoren passeerden, zult U het met ons eens zijn, dat er wel van „verkeersdrukte" gesproken mag wor den. Een woord van lof voor de wijze waar op onze politic het verkeer alhier geregeld heeft mag hier dan ook niet ontbreken. Dit is stellig een van de belangrijkste factoren geweest, welke oorzaak zijn van de zeer weinig ongevallen, welke op de verkeers wegen in onze gemeente zijn voorgevallen! GEMEENTERAAD. Op 29 Mei a.s De gemeenteraad is in vergadering bijeen geroepen tegen Dinsdag 29 Mei a.s. des avonds om zeven uur. De agenda bevat de volgende punten: 1. Installatie van het nieuwe Üd van den Raad den lieer J. van der Lin len. 2. Onderzoek van den geloofsbrief van het benoemde lid van den Raad Mej. E. M. van Ilamersveld. 3. Ingekomen stukken en mededeelin- gen. 4. Voorstel van B. en W. om aan mevr. A. RuppSluis overeenkomstig iiaar ver zoek eervol ontslag te verleenen uit de be trekking van onderwijzeres in de nuttige en fraaie handwerken aan de U.L.O.-school Vondellaan. 5. Advies van B. en W. naar aanleiding van een verzoek van het bestuur der R.K. Meisjesschool Muurhuizen 45 om de noo- dige gelden beschikbaar te stellen voor aan schaffing van een kast- en een trapnaai- machine. C. Voorstel van B. en W. tot intrekking van de verordeningen betreffende het open baar voorbereidend onderwijs en tot het verleenen van eervol ontslag aan de leden der Commissie voor toezicht op dal onder wijs. 7. Voorstel van de Commissie van Wet geving tot wijziging van de Algemeene Po litieverordening (bepalingen voor zwem- en badinrichtingen). 8. Voorstel van B. en W. tot aanwijzing van een deskundige voor de herschatting van dranklokaliteiten. 9. Voorstel van B. en W. tot nadere re geling van do wijze van dekking van het tekort op „Frisia". 10. Voorstel van B. on W. tot wijziging der gemeeritebegrooting dienst 1933 en 1934. 11. Voorstel van B. en W. tot overname van stoepen aan de Teut. 12 Voorstel van B. en W. tot opheffing van do erfdienstbaarheid betreffende liet verbod van het bouwen van een winkel aan den Ouden Socsterweg 13. Voorstel van B. en W. tot opheffing van de erfdienstbaarheid betreffende het niet mogen dempen van de sloot langs den Randenbrockerweg. 14. Voorstel van B. en W. tot verhuring van de bovenwoning Beekensteinsciielaan 39b aan Mej. T. v. d. Werff. 15. Voorstel van B. en W. tot verhuring van een complex weiland aan den Randen brockerweg aan S. R. den Ouden. 16. Voorstel van B. en W tot verhuring van een perceeltje bouwland aan den Ran- denbroekerweg aan J Eerenstein. 17. Voorstel van B. en W. tot verhuring van een perceeltje bouwland nabij de v. Rootselaarstraat aan W. E. Rijn. 18. Voorstel van B. en W. tot verhuring aan S. Idzinga van een perceeltje bcsch- grond nabij de Barchman Wuytierslaan. 19. Voorstel van B. en W. tot verhuring aan J. M. do Groot van een loods nabij het Iloevclakenscho voetpad. 20. Voorstel van B. en W. tot verhuring aan H. Jörg van een pakhuis aan het Hoe- velakensche voetpad. 21. Voorstel van B. en W tot verhuring aan W H. de Beaufort te Maarn van het ge not van de jacht op do bosch- cn heide gronden onder Leusden nabij den Doorn- schcn grindweg. 22. Voorstel van B. cn W. tot verhuring aan W. Schouten en A. Alberts van per. ceeltjes bouwland aan den Randenbroeker- vveg. 23. Voorstel van B.-en W. tot verhuring aan P. Vreekamp van een perceel bouwland aan het Borneoplein 24. Voorstel van B. cn W. tol verhuring aan Mevr. BorrenGoedkoop van Nolle van een perceeltje boschgrond aan de Sr.haep* manlaan. 25. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan I-I. Ilcrtzinger en K. Schimmel van een perceel bouwterrein aan de Groen van Prinstererlaan groot plm 1135 M2. voor 6300,—. 26. Aanvullingskohieren schoolgeld Gym nasium enz. dienst 19331934. 27.Reclames schoolgeld ITandelsdagschooI enz. dienst 1933/1934. 28. Ontheffingen en reclames straat- en rioolbelasting dienst 1932, 1933 en 1934. Vlot verloop van den tweeden dag van het concours Ondanks het koude en niet bijzonder aan lokkelijke weer, bestond voor den tweeden dag van het concours van de R.K. Muziek- vereeniging Wilskracht toch behoorlijke be langstelling. De regeling was ook nu weer goed in orde en er werd in een vlot tempor - ge werkt.. De jury was streng, -er werden althans* minder eerste prijzen toegekend dan op He-y mei vaarsdag; toen kreeg ongeveer de helft, der deelnemende vereenigingen een eersten prijs, thans kon slechts het derde deel dat promotiemetaal behalen. Maar zulk een strenge beoordeeling komt de muziek ten goede. Slechts één vereeniging kwam niet op, dat was de Beverwijksche Harmoniekapel. Daarentegen was nu op het appèl versche nen Ons Genoegen uit Garderen, dat op He melvaartsdag verstek had laten gaan. Veel genoegen beleefde deze vereeniging intus- schen van haar reisje niet, want in den marschwedstrijd werd een tweeden prijs gehaald met llóVa punt, terwijl het aantal punten in den concourswedstrijd zelfs be neden een derden prijs bleef. De overige uitslagen waren gisteren in den concourwedstrijd 4e afdèeling fanfare: Chr. Fanfarecorps De Bazuin te Haarlem mermeer 2e prijs met 363 put.; 3c afd. fanfare: Muziekvereniging Tolsteeg tc Utrecht 2e prijs met 370 pnt; St. Anna te Nijmegen le prijs met 418 pnt.; Crescendo te Ivuinre 2e prijs met 39914 pnt.; Constan- tia tc Werkhoven le prijs met 411 pnt.; 2e afd. fanfare: De Woudklank te Mcenthe Zandhuizen le prijs met 415X- pnt.; 2c afd. harmonie R.K. Muziekvereniging Unitas te Vinkeveen 3e prijs met 325 pnt.; afd. uit muntendheid fanfare: Olympia's fanfare tc Monnikendam 2c prijs met 368 pnt; Excel sior tc Weststellingwerf 2e pr. met 343 pnt.; Koninklijke fanfare St. Caccilia te Doenra- dc (Limburg) le prijs met 437 X pnt.; Locncnsche fanfare 3e prijs met 316X pnt.; afd. uitmuntendheid harmonie: Uitspan ning door Inspanning te Rozenburg 2c prijs met 360 pnt.; Tuindorp te Amsterdam 2c prijs met 407 pnt. Supcrieuro afd. fanfare: Chr. Fanfare corps Crescendo te Sassenheim le prijs met 471X pnt. cn lof der jury; Amicitia te IJs- selstein le prijs met 421X pnt. De uitslag van den marschwedstrijd is aldus: Tolsteeg le prijs met 123 pnt.; St. Anna le prijs met 132 pnt.; Crescendo (Kuinrc) le prijs met 129 pnt.; Do Woudklank 2e prijs met 119 pnt.; Unitas 2e prijs met 111 pnt.; Excelsior le prijs met 125 pnt.; Loenensche fanfare 2e prijs met 118 pnt.; Tuindorp le prijs met 133 pnt. De uitslag van den ccrevvedstrijd was in totaal over beide dagen: Koninklijke fanfare St. Caecilia te Doen- rade le pr. met 212 pnt.; Chr. Fanfarecorps Crescendo 2e pr. met 209 pnt. met extra- prijs voor het hoogst aantal punten in de afdeeling fanfare en hoogst aantal punten in de concert wedstrijden; Harmonie For- zanda tc Amsterdam 3c pr. met 208 pnt. en extraprijs voor het hoogst aantal punten in den middagwedstrijd. Amicitia uit IJsselstein kreeg in den eerewedstrijd slechts 173 punten, te weinig voor een prijs. GARNIZOEN. Voor het toelatingsexamen voor de stu diën aan de Hoogere Krijgsschool is ge slaagd de eerste luitenant I. E. Leezcr van het 5e R.I. alhier.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 2