DE SNELTAX Sport TELEF. 1354 of 743 FEUILLETON Dinsdag 22 Mei 1934 32e Jaargang No. 271 .W.S.en OVERMAAS PROMOVEEREN DE VOETBALUITSLAGEN G. LENSINK e Heks van Winslea ZOET BALOVERZICHT V. V. V. won gisteren van V. V. A., waardoor zij een kleine kans behoudt Hilversum gaat naar de tweede klasse ;.F.C. laat zich in de competitie om het id6kampioen6chap niet van de wijs bren- en nu de Koogers den uitwedstrijd te- Velocitas gewonnen hebben, gelooven stellig, dat wij in hen de aanstaande id6kampioenen begroeten mogen. IVillem II nam revanche voor de 30 [derlaag in Almelo; de Aricolores wonnen iteren van Heracles met 31. De stand is hier nu: F\C. 5 1 1 9 13—2 ax 5 2 2 1 6 12—5 illem II 4 2 1 1 5 10—9 locltas 5 1 4 O 6-14 ;raclc6 S 1 4 2 7—18 Velox blijft tweede klasser en D.W.S iomoveert naar de hoogste klasse van den ■N.V.B. IDo eindstand in deze afdeeling is: f.8. 'elox Gooi 4 2 2 6 6—4 4 12 14 6—5 4 2 2 2 4—7 jDe U.V.V.-ers hebben door een 62 over- nning op V.V.A. hun theoretische kans Ihouden. Jorn te beginnen moet U.V.V. a.6. Zondag i Culemborg winnen. |Men oordeele: jriendenschaa~ 3 3 |V.V. 3 2 IV.A. 4 H- 6 13—3 1 4 15—6 4 52-i H.S.C. De Kooi Icides De tweede fatale 6lag is in Hilversum >k gevallen, want de club van dien naam door het gelijke spel tegen Overmaas degradeerd. De 6tad Hilversum is in één izoen beide eerste-klas6ers kwijt. Het is el een zware slag! Onze beste wenschen rgezellen de beide Hilversumsche clubs hun nieuwe omgevingl |De stand Is: Overmaas 3 2 1—5 12—9 illversum 4 112 3 1213 ).F.C 3 1—22 10-12 In het Noorden behaalde H.S.C. een 3O erwinning op de Kooi, waardoor de Hoo- ezanders hun entrée in de eerste klasse laken. De eindstand luidt: 4 3 1 6 22—5 4 2 115 10—8 4 13 1 5—24 1 roetbak AMERSF. BOYS—DRIEBERGEN 4—6. Voor de nederlaagwedstrijden van de v.v. iDriebergen" speelden de Amersf. Boys op [xlen eersten Pinksterdag in Driebergen te- l ;en de club van dien naam. Het resultaat vas, dat de blauw-witten met 46 verlo- I en. K.F.C. BLIJFT WINNEN Thans een 20 overwinning op Velocitas De bekende tactiek werd weer gevolgd Groningen, 21 Mei. Velocitas heeft het in den returnwedstrijd tegen K.F.C. niet tot revanche weten te brengen. Ook nu behaalden de Zaanlanders de overwinning, zij het dan niet met de cijfers, als in een thuis-wedstrijd. Met de haar bekende tac tiek, die ook in dezen wedstrijd tot in de finesses werd doorgevoerd, werd een zwaar bevochten 20 zege behaald. De uitslag is ongetwijfeld geflatteerd. Beide goals ont stonden op vrij fortuinlijke wijze in de eer ste helft: de eerste na 35 minuten door Boutshoorn, wiens schot van onder de lat in het veld terug stuitte, doch door scheids- recbiter Merkelbach als een doelpunt werd erkend. Uit een vrije schop op 25 Meter van het doel af, scoorde Bley het tweede overigens houdbare doelpunt. Gedurende den geheelen wedstrijd waren de Groningers in het veld voortdurend sterker. Ilun voorhoede ging echter mank en een goede linkervleugel, die door de K.F.C. rechtsback Mol volkomen in be dwang werd gehouden en die vrijwel iede- ren aanval volkomen verknoeide. Aan den anderen kant stuitten Meulema, Bonsema en Wanders op een muur van spelers, waardoor ook van deze zijde geen resultaten konden worden verkregen. Aan vankelijk probeerden de Groningers K.F.C. op haar eigen wapenen te bestrijden. Wel werd hiermede bereikt dat K.F.C. meer naar voren trok, doch toen de gasten na 35 minuten vrij onverwachts de leiding na- men, trokken de twee binnen-spelers naar achteren en bleven alleen do twee vleugel spelers en de midvoor in de voorhoede over Op de reeds boven omschreven wijze gelukte het den Zaanlanders toch nog om even vóór de rust zich een veiligen 20 voorsprong te verschaffen. De tweede helft werd vrijwel voortdurend op de Zaansche helft gespeeld. Onophoudelijk waren de Groningers in den aanval, steeds zaten zij voor het K.F.C.-doel, dat prachtig door Veen werd verdedigd. Talrijk waren de corners die van links zoowel als van rechts werden genomen. Weinig geluk hadden Bonsema en Meulema. Meestal gingen hun schoten juist naast of werden zij te tam geschoten. In ver teruggetrokken positie verdedigden liefst acht K.F.C.ers, die slechts bij uitzon dering het spel eenjgen tijd wisten to ver plaatsen. Velocitas' achterhoede had in deze belft niet veel te doen. De Groning- sche midden-linie speelde uitsluitend op winst, doch eveneens zonder resultaat. Het einde kwam dan ook zonder dat Velocitas erin was geslaagd een tegenpunt te scoren. Zoo zegevierde ook in dezen kampioens- strijd tactiek over enthousiasme en betere techniek. De ontmoeting zelve was weinig interes sant, hetgeen mede voor een groot deel werd veroorzaakt door het zeer gladde veld en den harden wind, die dwars over hot veld stond. Daardoor lieten balcontróle en plaatsen er veel te wenschen over. ter wijl ook het tempo daardoor ongunstig werd beïnvloed. K.F.C. miste op de mid- voor-plaats Jaap Mol. Zijn plaats werd in genomen door K. Hille, die den oud-inter nationaal echter niet kon doen vergeten. De Zaansche achterhoede, geassisteerd door middenlinie en de twee binnen-spelers heb ben in de tweede helft bergen werk verzet. Voor de Groningers was er geen doorkomen aan. Bonsema, Huizeling en Luppes waren bij Velocitas de besten. Trouwens het geheele elftal, uitgezonderd de links-buiten Moohrmann speelde een goeden wedstrijd; al had Kolthof het twee de doelpunt kunnen voorkomen. Gelijk' reeds in vele der voorgaande wedstrijden zat het ook nu den Groningers erg tegen. Ook zij evenals de andere districtsverte genwoordigers werden geslachtofferd door K.F.C.'s verdedigende tactiek, al wa ren zij in het veld veel sterker en al had den zij de overwinning wellicht nog meer verdiend. De elftallen waren als volgt samenge steld: Velocitas: Doel: Kolthof. Achter: Pots en Brink, Midden: Heideveld, Luppers, Huizeling. Voor: Wanders, Bonsema, Meulema, Nui- ninga en Moohrmann. K.F.C.: Doel: Veen. Achter: Wim Mol en M. Hille. Midden: Kaayk, Nieuwenhuizcn en Bley. Voor: Van Wensvcen, Bouthoorn; Koos Hille, Visser en Kruyver. (Tweeden Pinksterdag). Kampioenschap van Nederland. Velocitas—K.F.C. 0—2 Willem IIHeracles 31 Afdeeling I. Promoticcompetilie 2e klasse. Velox—D.W.S. 1—1 Promotieconipctitie 3e klasse. Zaandijk—H.R.C. 0—1 U.V.V.—V.V.A. 6—2 Afdeeling II. Promotiecompetitie 2e klasse. Hilversum—Overmaas 33 Promoticcompetitie res. 3e klasse. Utrecht II—W.M.S. II 1—3 2c klasse B. Neptunes—O.D.S. 20 Afdeeling III. Promotiecompetitie 2e klasse. N.E.C.Z.A.C. uitgesteld 2e klasse A. D.O.T.O.G.O.L.T.O. 3—2 Afdeeling IV. Promotiecompetitic 2e klasse. Juliana—Tegelen 10 MiddelburgDe Baronie 42 Afdeeling V. Promotiecompetitie 2e klasse. H.S.C.De Kooi 30 Bekerwedstrijden. (Vijlde ronde). 34 H.B.S.—V.S.V. C.V.V.—Blauw Wit 2—2 Velocitas (tweede elftal)Iloogczand 42 KinheimZceburgia 21 Bleijerheidc—N.O.A.D. 51 H.S.C.R.F.C. 2—5 FeijenoordD.C.L. 71 VeendamWageningen 21 Enschedesche BoysPurmerstcijn 42 Alcmaria VictrixTheole 22 Go Ahead—U.D. 7—2 Vriendschappelijke onmoetingen. Noordelijk elftalZuidelijk elftal 21 Oostelijk elftal—Crefeld 4—1 (3—1) Jubileumbekerwedstrijd v. d. LimburgSchen Voetbalbond: RoermondHeerlen Sport 63 Stedentonrnooi te Amsterdam. AntwerpenLonden 4—3 Amsterda m—Parijs 3—3 (Parijs wint na verlenging en loting). Om den derden prijs: LondenA msterdam 30 Winnaars-finale: Antwerpen—Parijs 41 WILLEM II - HERACLES De tricolores nemen revanche voor de nederlaag te Almelo, door Heracles met 31 te verslaan Laag spelpeil Tilburg, Tweede Pinksterdag. De Zui delijke kampioenen hebben revanche geno men met 3—1 op den 3—O-nederlaag in Almelo. Deze wedstrijd, die heden hier ter stede werd gespeeld, maakte een alles be- halven fraaien indruk. Het spel was gewel dig ruw hier en daar, terwijl ook wat de techniek betreft, deze wedstrijd niet op zoo'n hoog peil stond als een matige eerste klasse wedstrijd. Het Heraclcs-elftal was bijna voortdurend in den aanval. Het drong samenspelend op naar het Willem II-docl en daar gekomen was het schot totaal weg. Willem II heeft eveneens een minder goe den wedstrijd gespeeld, in ieder geval veel minder goed dan tegen Ajax, verleden week. Vooral de spilplaats was zeer zwak bezet, waardoor het contact tusschen middenlinie en voorhoede, hetwelk meermalen aanlei ding is tot goed samenspel, totaal verloren was. De uitslag 31, lijkt ons dan ook ecnigs zins geflatteerd, aangezien de doel verdedi ger van Heracles weinig technische fouten heeft begaan. De scheidsrechter, de heer A. Wcy, hield vooral in de eerste helft do touwtjes strak, waardoor overdreven ruw spel een weinig werd ingetoomd. Zijn beslissingen waren dan ook zeer juist, hetgeen in de tweede helft niet altijd gezegd kon worden. Wat de aanval der voorhoede betreft van Wil lem II, deze waren zeer snel, vooral van den linkervleugel, terwijl het middentrio zich onderscheidde door goed schieten. De elftallen waren als volgt samengesteld: Willem II: Doel: Van der Aa. Achter: Spijkers en Smulders. Midden: Horsten, De Leeuw, Van der Poel Voor: Coomans, v. d. Wouw, Hermans, Van Ierland en Möller. Heracles: Doel: Dekkers. Achter: Knoes en Koldcwijn. Midden: Schipper, Freeze en Volkerink. Voor: Bultcrs, Entjes, Jaarsma, Schlossei en Hinnen. De keeper van Heracles, Dekkers, maakte zoo nu en dan enkele grootc blunders. Wan neer hij gepasseerd wordt door den bal uit zijn handen te laten vallen, weet Koldewijn nog juist op de doellijn te redden. Schlossei werd vlak voor het vijandelijke doel gehaakt en zeer terecht bestrafte de scheidsrcchtei deze overtreding met een penalty, die door Freeze werd genomen en in den linkerboven hoek van het Willem II-doel geplaatst waar door de achterstand werd verkleind. De wed strijd ontaardde door buitengewoon ruw spel, waaraan de spil Freeze niet geheel on schuldig was. De scheidsrechter nam eenige totaal verkeerde beslissingen. Het publiek meende zijn misnoegen te moeten uiten door te demonstrceren dat het nog beter kon flui ten dan de arbiter. Ook de spelers protesteer den met luider stem. Het ging er warm toe op het veld en er werden vele vrije schop pen genomen. Na eenige wederzijdsche aanvallen, waar van die van Heracles erg gevaarlijk waren, forceerde Willem II een corner. Deze werd uitstekend genomen door Coolmans en met hulp van den wind, een fout van den keeper en een fraaien kopbal van Ierlandt ver grootte Willem II den voorsprong 31. Met Willem II in den aanval kwam eenige minuten later het einde. De Goedkoopste ruimste Taxi to dezer stede. Betrouwbare en kalme chauffeurs. Vraagt prijs voor de buitenritten. Luxe auto's to huur met en zonder chauf feur w.o. 7 pers vanaf 7 cent per K.VI. De Ondernemer, HOOGEWEG 49. TEGENVALLER. Wo rekenden op zomerzon In Pinksterfcest-klecdij, Wo zagen ons al in het bosch, Aan 't strand of in de het We vulden onze trommels fijn Met heel veel proviand, We zagen ons reeds sluimeren Aan stillen waterkant. We pompten onze bandon op Als ridders van 't pedaal, We voelden in gedachten al Den Pinkster-zonnestraal. Wc plc-nicten in grooten kring En schudden tasschcn leeg, We dankten barometer-stand, Die steegen steegen steeg We poetsten auto's netjes op, Ze glinsterden piek-fijn; We staken onze wagens in Een extra Pinkster-lijn! Wc trokken beste plunje aa Enfin... U weet de rest: Wc zaten wat men doorgaans noemt In héél ons „Pinkster-best". Wo hebben alles maar gedaan, Wat vreugde geven kon; Doch w&t er kwam: twee dagen lang Verschool zich Pinkster-zon We bleven thuis en vonden daar Ons bèstc „Pinkster-best". Do kachel aan... een kopje theo.,» Enfin.., U weet de rest! philia. DE VERGADERING VAN HET I.O.C. TE ATHENE GESLOTEN. Athene, 19 Mei (V.D.). De jubileumvcr- gadering van het Internationale Olympische Comité is heden gesloten. Als belangrijkste punt stond op de agenda de kwestie, welko vrouwensporten op de Olympische spelen van 1936 zullen worden toegelaten. Men werd het -eens over athletiek, schaatsen rijden, schermen en ski-loopen. DeDuitschers Lewald en Ritter von Halt verklaarden, naar aanleiding van een door den Engelschman Lord Aberdalc en den Garland gestelde vraag, dat Joodsche deel nemers te Berlijn dezelfde rechten zullen hebben als niet-Joodsche. De volgenda zitting van het I.O.C. zal in 1935 te Oslo plaats vinden. Vanmorgen hebben de leden van het I.O.C. de inleiding van een gedenksteen in het Stadion bijgewoond. Op deze gedenksteen zijn dc namen der steden aangebracht, die de Olympische Spelen reeds eenmaal binnen hun muren hebben geherbergd. De mensch ziet juist zooveel goeds en waads om zich heen, als hij goeds en kwaads in zichzelf heeft. naar het Engelsch van May Wynne. 69 Had moeder Meg haar niet menigmaal jjmet bitteren ernst gewaarschuwd voor een dergelijk lot? Och, arme moeder Meg! Ze was blij, dat ze haar dien laatsten keer maar een kus ten afscheid had gegeven. De arme „heks" wan altijd zoo dankbaar, zoo aandoenlijk dankbaar geweest voor iedere vriendelijk heid, haar door Barbara betoond. En moeder Meg had haar zeker lief ge had! Maar nu was zij niet daar, om haar te behoeden voor het tragische lot, dat zij zichzelve op den hals gehaald had door haar dwaze roekeloosheid. Te laat, om nu berouw te hebben! Te laat, om te verklaren, dat de liefde haar toch wel genoegzaam voldoening zou schenken. Zij had eenmaal verlangd de rol van een man te spelen nu moest zij ook de ge volgen aanvaarden en zou zij de wereld toonen, dat Barbara Carcroft niet achter bleef in moed bij Jack of Lanthorne, Bus kleedde zij zich met zorg en sloeg geen acht op het bittere geweeklaag van vrouw Martha, dat haar vroegere profe tieën vervuld waren. En, toen de oude zich to groote toege vendheid wilde verwijten die zij dan ook inderdaad niet getoond had viel Bar bara haar in de rede: „Beste vrouw Martha, 't Is niemand an ders dan mijn eigen schuld! Het eenige, dat mij dus wel zeer leed zou doen, is de ge dachte, dat anderen soms een erger straf zullen ondergaan dan ik!" Ze zuchtte en dacht aan den triomf, dien ze haa gelezen uit den blik van Birley, toen die zijn mannen bevel gaf het bewus- telooze meisje naar the Manor te vervoeren, naast zijn andere gevangenen. Er was zeker nog een erger lot voor een hulpeloos jong meisje, dan gehangen te wordenEn Marjorie was nu vaderloos. Er bleef Barbara echter weinig tijd voor zulke gedachten over. Het ochtendgrauwen voorspelde een schooiwn dag voor den eersten November. Een herinnering nog even aan den zomer, waarop de zon met steeds afnemende warmte de bladerlooze boomen en de bloemlooze tuinen bescheen. Maar het was al mooi, dat de zon zich vertoonde! Op zulk een ochtend placht Barbara lus tig te zingen, terwijl zij zich aan de een of andere taak wijdde, of een flinken wandel tocht ging maken. Maar vandaag zong zij niet, toen ze voor het laatst uitkeek uit het erkervenster, waar zij had gezeten met Dick Morrice. Arme Dick! Was dat pas de vorige avond, dat zij nog met hem gesproken had van de blijde dagen, die komen zouden, als zij weer bij elkaar waren? Een peinzende uitdrukking kwam in haar oogen, terwijl zij haar handen vouwde in gobed. En daarna was zij zeer kalm, niet langer uittartend in haar spreken. „Een ding zou ik u nog willen vragen, eer u mij wegleidt", zei ze tot Birley. „En dat is om afscheid te mogen nemen van mijn vriendin, mistress Stapleton?" Hij fronste de wenkbrauwen en zou mis schien dat eenvoudige verzoek geweigerd hebben als hij niet toevallig eens rondgeke ken had onder de mannen, die Lambert onder zijn bevel had geschaard, voor dat spionnagewerk. „Maak het dan kort, vrouw!" 6prak hij streng. De soldaten van het Parlement heb ben wel wat anders te doen dan om te wachten op dergelijke beuzelarijen Een jonge luitenant, die dichtbij stond, kon toch niet nalaten zijn verontwaardiging te kennen te geven over een dergelijke uiting. Maar Barbara zou er geen acht op heb ben geslagen. Zij voelde zich nu niet meer gegriefd door dergelijke woorden, daar er een gelouterde kalmte over haar was ge komen, die zijzelve niet begreep. Marjorie Stapleton lag op de bank, in een van de bovenkamers, bewaakt door vier soldaten. Zij richtte zich op toen zij Bar bara zag, riep haar bij den naam en vroeg of ze vrij waren. Barbara knielde neer en sloeg beide ar men om het vriendinnetje heen. „Hoor eens, lieve", sprak zij zacht en kalm, „ik kom afscheid van je nemen. Nu moet je niet schreien, liefste Marjorie, om dat ik alleen ga. Ik heb gebeden en ik voel er mij zeker van, dat een Macht, sterker dan die van John Lambert of James Bir ley, je behoeden zal voor het lot, dat Je be dreigt. Herinner je je nog de voorspelling van moeder Meg en hoe die sprak van een leven vol liefde en zonnesohijn voor jou, prul? Heb dus geen vrees voor deze tijde lijke verduistering: achter de wolken schijnt de zon! Want ik weet, dat moeder Mcg de waarheid spreekt in haar voorspel lingen". „Maar ik begrijp niet", riep Marjorie met een snik, „waarom ben ik gevangen, ter wijl jij vrij bent, Bab? Mag ik niet met je mee? Toe, smeek er generaal Lambert om! Misschien dat hij toch nog wel die bede hoort, ondanks alles, wat James Birley zegt!" „Je kunt niet met mij meegaan, liefste", fluisterde Barbara, haar afwerend, „omdat omdat Hugh Ainslie je anders missen zou". „Je kunt niet met mij meegaan, liefste", fluisterde Barbara, haar afwerend, „omdat omdat Hugh Ainslie je anders missen zou". „En waarom? Waar ga jij heen, Babs? En waarom kijk je zoo vreemd? Je verbergt de waarheid voor mij en bent in het geheel niet vrij? Misschien vervoeren ze je naar den of anderen verschrikkelijken kerker". „Neen, naar geen kerker. Ik ga je vader opzoeken, Marjorie, en hem vertellen wat een braaf dochtertje hij heeft. Maar omdat de tocht daarheen wel wat lang kan zijn, wilde ik je vragen, of je, als je ooit Dick Morrice weerziet, je hem dan dit medaillon zouidfc willen geven met mijn portret, er in en die oranjelintjes, die Jack of Lanthorne altijd onder zijn jas droeg op zijn woeste avondritten. Het portret vertoont de beel tenis van Barbara Carcroft, die met al haar fouten een man lief had met heel haar hart. Wil je dat Dick van mij zeggen, Marjorie?" En Marjorie, hoewel nog steeds niet ge heel beseffend de beteekenis van die zacht gesproken woorden, beloofde het, terwijl de tranen haar langs de wangen biggelden. „Mocht ik toch maar meegaan", jammer de zij, toen een ongeduldige oproep Bar-« bara van haar wegriep. Maar Barbara, steeds moedig glimla chend, wierp nog één blik terug en zei: „Neen, op Hugh moet je wachten. En Jo zult toch niet de boodschap vergeten aan mijn goeden Dick?" HOOFDSTUK XXIV. Marjorie verneemt de waarheid, „Waarom hebt u mij hier den heelen dag gehouden? En waar is Barbara? Ik ik verlang zoo naar haar en en ik wilde generaal Lambert spreken en hem vragen, wat hij voor 6traf heeft bepaald", Marjorie trok zich terug naar het ven-* ster, vanwaar zij den avondhemel in zijn volle pracht kon waarnemen. James Birley lachte dien wreeden, korten lach. ,,'t" 16 maar goed voor dwaze jonge meis jes, dat zij, die haar liefhebben, haar niet altijd aan haar woord houden", spotte hij. „En zoo zal je hooren, kindlief, dat op mijn voorstel generaal Lambert jo doodvonnis, dat je je op den hal6 haalde door je ver raad tegen het bestaand gouvernement, heeft veranderd in veilige bewaking van je persoon door dien trouwen dienaar van het Parlement, James Birley, die voortaan ver antwoordelijk zal zijn voor het gedrag van zijn vrouw". (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 5