HOLLANDERS IN MILAAN 'AMERSFOORTSCH DAGBLAD FEUILLETON HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct. DE SNELTAX TELEF. 1354 of 743 Woensdag 30 Mei 1934 32 e Jaargang No. 278 FEESTELIJKE ONTVANGST IN LUGANO TWEEDE BLAD HET INCIDENT LAREN TE DOODSGEVAAR AAN DE GRENS G. LENSINK OP RIJDENDE AUTO GESPRONGEN EERSTE KAMER De Heks van Winslea Onze landgenooten veroveren de sympathie der Italianen door hun geestdrift HL De Hollanders, die als voetbal-supporters naar Milaan getrokken zijn, betzij onder de hoede van de Ned. Heisvereeniging, hetzij op eigen gelegenheid, hebben dit kan niet ontkend worden op de Italianen een goeden, sympathicken indruk gemaakt. Wij hebben de aankomst meegemaakt op Zondagmorgen tusschen half tien en tien uur van do twee extra-treinen, die in een 5-daagsche trip het bezoek aan den wed strijd Holland—Zwitserland hadden opge nomen Terwijl in de 9-daagsche nog heel veel reisgenoolen waren, die misschien meer geinteresoeerd waren voor het Ita- liaansche landschap dan wel voor het rollen van den internationalen bal, mag men aan nemen dat aan do 5-daagsche uitsluitend voetbal-enthousiasten deelnamen. Zooals men weet waren zij Vrijdagavond 6 uur uit Utrecht vertrokken, den volgenden ochtend 6 uur werd Bazc bereikt. Ondanks deze zware nacht van slapen kwam bij de meesten niet veel hadden zij op Zater dag weer een geforccerden tooht voor den boeg, namelijK door Zwitserland (Gothard tunnel) naar Lugano. De verrukkelijke aankomst hier, de pret tige ontvangst, en het watertochtje in den avond over het zwijgende meer, deden alle bekommernissen vin de vorige uren ver geten De burgers van Lugano hadden voor een feestelijke verlichting gezorgd, zoowel door middel van guirlandes van lompjes als door floodlight op de groote hotels en op de huizen van Candria. Vooral deze in directe verlicht'ng op de woningen in hun lichte kleuren, mo-et in het stille avonduur speciaal gezien vinaf het witur, een meer dan feeërieken indruk hebben gemaakt. üm twaalf uur on Ier de wol, om half acht weer op den trein naar Milaan. Het was verwonderlijk hoe „fit"' de beide gezelschap- pen er ondanks do geforceerde reis uitza gen. De Hollanders gelden in eigen land voor bedaard en sloom misschien zijn zij dat ook. Maar als zij gemeenschappelijk in het buitenland reizen, schijnen zij plotseling te veranderen in do meest enthousiaste ster velingen ter wereld Ik heb de aankomst van beide reisgezelschappen meegemaakt. Het eerste kwam aan, juist toen zich een groote groep fascisten in het stationsge bouw bevond. De Hollanders marcheerden op het roemruchte: „Wij gaan naar Rome" en op het niet minder beroemde ,,Ou- Saarie*, en zij zongen het zoo pittig en overtuigend, det do Italianen, die kinderlijk blij zijn met zulke manifestaties, zich in een rij schaarden, den Romeinschen groet brachten aan de Hollandsche vlaggetjes en applaudisseerden vanwege het zingen. In drukwekkend was het schouwspel van 400 h 500 Hollanders, allen getooid met wap perend rood-wit.-blauw in de fameuso ves tibule van het station. De Italiaansche toe schouwers waren verrukt Het tweede gezelschap, dat enkele minu ten later op oen ander perron arriveerde, stal de harten vati de toevallige passagiers op het* aangrenzende perron door met de honderden vlaggetjes als één compacte mas sa te wuiven en door op een werkelijk in drukwekkende manier het Wilhelmus- te zingen. Met deze groep, waaronder zioh een drie tal Hagenaars bevond, dat zich in Volen- damsch costuum had gestoken, en waarbij ook een dame hoordo van 68 jaar, die enkele dagen geleden nog op 'r ééntje een weekend met de N.R.V. naar Engeland had meegemaakt ben ik een eindje door Milaan opgewandeld tot op het schoone Domplein. Het werd formeel een intocht vooral ;n de galerij Victor Emmanuel, waar dichte drommen Italianen links en rechts gingen staan en met geestdrift in de handen klap ten! Zelfs klonk er applaus vanuit de vierde en vijfde verdieping! Wij kwamen een groote rij van Holland sche auto's tegen, waarvan de inzittenden zich hadden getooid met kleurige mutsen cn bonte luidsprekers; wij ontmoetten ook eenige bescheiden wielrijders, die de tocht Holland—Milaan per fiets hadden gemaakt in zes en een halve dag. De dappe ren! Natuurlijk werden zij luide toege juicht, ditmaal door de Hollandsche gasten zelf. Het bleek van Hollanders te wemelen in Milaan, Natuurlijk veel Zwitsers ook Maar zij waren blijkbaar meer gesplitst en geïso leerd naar Milaan getrokken. Hun aantal werd op 7000 geschat Een enkele autobus mot Zwitsers die passeerde, deed even luidruchtig nU de Hollanders, zwaaiden met hun vlaggetjes en lokten levendige begroctingskreten uit onder do Holland sche rivalen. Als de wedstrijd net zoo vriendschappelijk verloopt De Zwitsersche supporters zijn vol goe den moed. Op de stations in Zwitserland, waar de extra-trein passeerde, duidden zij door gebaren aan, dat zij verwachtten met 51 te winnen Wanneer gij deze regelen leest, is de uit slag allang bekend. Wat er ook gebeuren moge, hel staat vast het is nu bij half vier Zondagmiddag dat de voetballers mooi weer hebben, maar warm, warm... Er waait weliswear een aardig windje, maar warm is het toch ONTPLOFFING TE WARMOND. Goed afgeloopen. Warraon d, 29 Mei. Naar eerst thans bekend is, heeft gisteren op de Laak. onder deze gemeente op een motor-vrachtschip een ontploffing plaats gevonden, die bijzon der goed is afgeloopen liet schip, tocbe- hoorende aan den lieer v d Meer te Alke made lag op de Laak geankerd, terwijl de motor buiten werking was. Juist hadden de schipper en zijn knecht de kajuit ver laten en zich naar de voorplecht begeven toen een ontploffing plaats vond De schip per en zijn knecht werden door don ver oorzaakten druk over boord geslagen, ter wijl het achterschip weldra in lichterlaaie stond. De schipper en zijn knecht konden zich in veiligheid stellen en hadden slechts enkele lichte verwondingen bekomen. Hot achterschip brandde geheel uit. Door de politie werd het schip weggesleept en een nauwkeurig onderzoek naar de oorzaak van do ontploffing ingesteld, doch deze kon niet meer vastgesteld worden. Verzekering dekt do schade. WAPENSMOKKELARIJ. Na eeri sensationeel© achtervolging heb ben Zaterdagmiddag op den Bredascheweg te Tilburg de belastingambtenaren twee auto's aangehouden, waarin zich een voor raad wupéTien en munitie, n.l. 35 revolvers en 1375 patronen, bevond. Alles werd in be slag genomen. Onder de gearresteerden be vindt zich de beruchte wapensmokkelaar II. S. uit Musselkanaal, dio indertijd ook betrokken is geweest bij de opzienbarende revolvcraffaire te Assen. Bijzonderheden over de uit levering der vier Duif schers Men schrijft aan de N.R.Ct.: Door raiddel van particuliere correspon dentie zijn wij in de gelegenheid om na dere bijzonderheden te publiceeren over de uitlevering van dc vier Duit6chers. Er zijn, zooals men weet, Zaterdagavond 24 Februari IS vreemdelingen waartoe zeven Duitschcrs behoorden aangehou den. Daar het Larensche politiebureau slechts plaats biedt voor vier arrestanten, zijn 14 van hen naar Amsterdam vervoerd, vanwaar do Amsterdamscbe vreemdelingen politie ze over de Belgische grens heeft ge leid. Do vier andere Duitschcrs zijn te La ren gebleven en den volgenden ochtend naar Duitschland geleid Uit de gegevens die aan ons zijn verstrekt noteeren wij: Van de vier Duitschers heeft één nadruk kelijk verzocht om in Laren te blijven, om dat hij meende, dat er in een kleine plaats beter met de autoriteiten tc praten zou zijn dan in Amsterdam, en een tweede, omdat hij in Bussum woonde cn in de overtuiging verkeerde, dat hij na een verhoor naar zijn woonplaats zou terugkeeren. In den loop van Zondag werden er vin gerafdrukken genomen en werd hun mede gedeeld, dat zij over de grens zouden wor den geleid. Zij hebben toen alle vier drin gend gevraagd om niet naar de Duitscbe grens te worden gebracht. Men hoeft hen gerust gesteld en gezegd, dat zij naar België zouden gaan. Twee iiebben herhaaldelijk verteld, dat alles ervan afhing, of zij naar Duitschland zouden worden gebracht. De Duitscher, die te Bussum woonde en zeer goed Hollandsch spreekt, trad als tolk op; van misverstaan kan geen sprake zijn ge weest. Er is hun geen formulier ter teekening voorgelegd, waarop zij verklaard zouden hebben geen bezwaar to hebben tegen uit leiding naar Duitschland, noch is hun mon deling de keuze van grens gelaten. Toen zij van een agent hoorden, dat h m Nedcrlandsche vrienden ton overvloede voor een advocaat hadden gezorgd, waren zij er volkomen gerust op, dat zij naar België zou den worden gebracht. Aldus is hun welge moedheid te verklaren, van welke de La rensche politie zoo omstandig heeft gerap porteerd aan den minister van justitie. Zij hebben uit bordpapier schaakstukken ge 6neden en zich met dit 6pel en andere af leiding bezig gehouden. Toen een der agenten 's avonds vertelde, dat de inval op last van hooger hand was geschied, kwamen de twee oudsten op de gedachte, dat de agenten wel van goeden wil konden zijn omtrent hun uitleiding naar België, doch dat hoogere autoriteiten wel eens van andere opvatting konden zijn Zij hebben toen verzocht om den burge meester te mogen spreken. De agent kwam terug met de boodschap, dat dit niet meer noodig was. Den volgenden ochtend zijn zij zeer vroeg gewekt. Na het ontbijt werden hun de hand boeien aangedaan. Zij hebben toen alle vier geschreeuwd: „Niet naar Duitschland!" De agenten en hun superieuren hebben hen gekalmeerd door hun nogmaals ervan te verzekeren, dat zij naar België zouden worden gebracht. De Duitscher uit Bussum die bet land tamelijk goed kent, zag toen men in Hilversum van de tram in den trein was overgestapt, dat men in de richting van Duitschland ging. Toen de agenten het antwoord ontweken, heeft hij heftig gepro testeerd. Een der begeleiders zeide: „Och, als u aan de gren6 bent, kunt u toch zelf wel den weg vinden". In Nijmegen werden zij voor iemand ge leid, dio waarschijnlijk de grcnscommissa- ris is geweest; alle vier hebben hemel en aarde bewogen om niet naar Duitschland te worden gebracht. Zij hebben herhaalde lijk verzocht om do regeering telefonisch in kennis to stellen van wat er 6tond te gebeuren; zij konden zich niet voorstellen dat zij geen recht op beroep bezaten. Do Nij- meegsche heer zcide, dat hij volgens in structies moest handelen. Toen do Larensche agenten In Nijmegen waren weggegaan en zij aan andero politie waren overgegeven, hebben zij deze ge vraagd om hen to laten ontsnappen. „Wij kunnen dat niet doen; wij zijn de uitvoe rende macht", was het begrijpelijke ant woord. Zij zijn in een grensplaats geboeid over geleverd aan de Duitscho politie. Ook de papieren, welke de Larensche politie in bo- slag had genomen en waarvan cenige op de conferentie betrekking hadden, werden den Duitschen beambten in handen gesteld, die de vier menschen toen per trein hebben weggevoerd. Ontactisch optreden van ambtenaren In de vergadering der Maastrichtsche Ka mer van Koophandel werd van gedachten gewisseld over de wijze van bestrijding van het smokkelwezen in het district der Ka mer. Verscheidene leden der Kamer acht ten het plicht, het Centraal gezag erop te wijzen, dat bij dc bestrijding van het smok keiwezen de veiligheid van het individu allerminst betracht wordt. Schietpartijen zelfs in dichtbevolkte stadscentra, kwamen bij herhaling voor. Door het hoofd der ge nieente Maastricht werd hiertegen bij be voegde instanties reeds tot tweemaal toe geprotesteerd. Te snel cn te ondoordacht wordt van de vuurwapens gebruik gemaakt, meende men. Ofschoon o.m. twee directeuren cener Maas trichtsche industrie tijdig met hun wagen hadden gestopt, werd een schot gelost, waar bij de kogel rakelings langs het hoofd der beide inzittenden vloog. Ten opzichte van de ambtenaren werd do wenschelijkheid uitgesproken dat deze niet alleen voortreffelijk moeten zijn in de be oefening van hun plicht, doch niet minder aanpassingsmogelijkheid dienen to bezit ten aan dc mentaliteit van het Limburg- sche volk. De ambtenaar, die onlangs in Iloensbroek een smokkelaar doodschoot, bleef met de pet op het hoofd en een siga ret in den mond toezien, toen door een priester aan het slachtoffer de genademid delen der H Kerk werden toegediend, en nam zoodoende zelfs dc burgerlijke beleefd heid niet in acht- De Kamer besloot aan den minister van Financiën een request tc zenden met ver zoek te bevorderen, dat er naar gestreefd worde de grootst mogelijke zekerheid te bieden, dat bij de smokkel-bestrijding geen raenschenlevens gevergd worden. ZIJN SCHOONMOEDER MET EEN STARTPISTOOL BEDREIGD. Amsterdam, 29 Mei. Do rechtbank veroordeelde beden den jeugdigen Amster dammer F. II. wegens bedreiging conform den eiscli tot een voorwaardelijke gevan genisstraf van vier maanden. H. heeft te rechtgestaan, omdat hij met een zooge naamde startpistool zijn a.s. schoonmoeder bij haar woning bedreigd heeft onder het uiten van do woorden „Ga naar binnen, of ik schiet je kapot". Aanleiding tot dit optreden van H. was de sommatie van zijn a.s. schoonmoeder ora zich voortaan niet meer met haar doch ter te bemoeien. Dc Goedkoopste ruimste Taxi te dezer stede. Betrouwbare en kalme chauffeurs. Vraagt P*ljs voor de bnitenrttten, Lnxe auto's te huur mot en zonder chauf- '*ur w.o. 7 ners vanaf 7 cent per K.M. De Ondernemer. HOOGEWEG 19. Doodelijk ongeluk te Amsterdam Amsterdam, 29 Mei. Hedenmiddag te gen vtjf uur had op de Nassaukade bij de Raampoort een ernstig ongeluk plaats, waarbij een 14-jarige jongen, J. V., leerling van een ambachtsschool hier ter 6tede, het leven verloor. De jongen wilde achter op een in vrij 6nelle vaart rijdonde houtauto springen. Zijn bedoeling was om achter de cabine te gaan zitten. In zijn 6prong bleef hij echter met zijn kleeren haken, zoodat bij kwam to vallen. Het achterwiel van de zware auto ging over het hoofd van den ongelukkige, die bijna op slag dood was. Den chauffeur treft geen 6chuld. HIJ had vanuit zijn cabine niet gezien, dut de jon gen op de auto wilde springen. Door den G.G. en G.D. werd het lijk naar het Wil- helmina Gasthuis vervoerd. De vergadering werd te 8^ uur geopend* Voorzitter, baron W. L. de Vos van Steen-» wijk. Zonder debat en zonder hoofdelijke stem ming worden de volgende wetsontwerpen aangenomen: Wijziging van de wet houdende regeling van do samenstelling cn bevoegdheid van den Raad van State; wijziging van de voor schriften betreffende den burgerlijken stand; naturalisatie van K. Berger en 20 anderen; naturalisatie van A. Aikens en 19 andoren, Bij het wetsontwerp voorschrift voor de vergadering van houders van uitgegeven schuldbrieven aan toonder verklaart de heer Droogleever Fortuyn (V.B.) te hopen dat het wetsontwerp in een gevoelde leemte zal voorzien. Naar sprekers indruk heeft men met het oog op bepaalde gevallen het aanhangig ontwerp voorgesteld, terwijl niet voldoende do aigemeene lijn in het oog werd gehouden, speciaal wat betreft de re ckling van obligaties onder trustverband. Spreker wil door een nouvelle aan de ernstige leemte tegemoet gekomen zien,- waardoor ook nieuwo obligatiehouders on- der do wet zullen komen te vallen. De Minister van Justitie, Minister van Schaik, zegt dat het wetsontwerp bedoelt te zijn een noodregellng. die voor uitbrei ding vatbaar is. Spreker wil eerst even de praktijk der wet afwachten. Hij zal niet weifelen bij gebleken leemten verder te gaan. De heer Droogleever Fortuyn repliceert. Het wetsontwerp wordt zonder hoofdelij ke stemming aangenomen, waarna de ver gadering te 9 uur verdaagd wordt tot he denochtend 11 uur. Zorgen, werken, strijden met 't oog op de toekomst, dat zit in de hoele schepping. naar het Engelscb van May Wynne. Met een onderdrukten kreet van pijn wendde hij zich om, teneinde zich op zijn aanvaller te werpen, maar daar hoorde hij een vrouwenstem zingen: Iley for Cavaliers! Ho for Cavaliers! Pray for Cavaliers. Maar er was niemand om te bidden voor James Birlev niemand, ofschoon hij er toch zoozeer behoefte aan had. Vlak bij zijn gelaat zag hij een vrouwen gezicht, knap cn met fijn besneden trekken en donkere oogen, maar nu was de uitdruk king van dit gelaat half waanzinnig, als van een wild dier, dat men zijn jongen ontno men heefl. „Ken je mij, James Birley?" riep Zwarte Meg en het wilde geraas van den waterval leek dan wel een passende begeleiding voor haar krijschcnde stem. „Kèn je mijO, je kende Barbara Carcroft; jc kende mijn aardig", lief dochtertje Barbara! Je hebt haar laten hangen, omdat ze den spot met je gedreven heeft, toen zij den rol speelde van Jack of Lanthornc! En nu ligt zij daar ginds, dood! Dood!Dood!. En haar beve lippen zijn voor altijd gesloten. Toch heb ik haar hooren zingen, terwijl ik hier over de purperen heide ging. Ze zong. om dat ze wist dc taak, die ik ging onderne men en die ik volbreng,nu... nu Met kracht werd hij achteruit geduwd cn steeds dichterbij hoorde hij het geraas van den waterval. Een andere gedaante dook op naast hem, aan don oever van de rivier. Morrice wilde haar tegenhouden in haar ondernemen, maar hij was te laat! Nog één krachtigen stoot en achteruit storte Birley in de snel stroomende rivier, die naar den zwarten poel voerde, die onherroepelijk verzwolg, al wat zijn richting uit dreef. ..De hemel zij zijn ziel genadigd!" sprak Dick Morrice. Maar Zwarte Meg stak de armen omhoog en lachte wild: „Mijn gelofte is volbracht!... Volbracht..." Eerst later, toen die twee met het op gaan van de maan voor de deur van de hut stonden sprak Marrice van Marjorie Stap- leton. „Wat moet ik doen?" vroeg hij. „Zij zal op mijn komst wachten". Zwarte Meg schudde het hoofd: „Dat hindert niets, want ze zal nog wel langer wachten op de komst van een on- vvelkomen bruidegom. Bekommer je verder niet om haar. Je zorg zou haar juist in ge vaar kunnen brongen, daar de menschen er heel wat van denken zouden als James Birley nagenoeg tegelijk verdween met de bruid, die niet op hem gesteld was. Ze is daar veilig, waar ze is. Als baar geliefde uit Pontefract ontsnapt, dan kan hij haar zóó des te gemakkelijker vinden. Zoo niet nu, als ze mooi en jong ls. dan treurt zo niet lang om een dooden geliefde, maar vindt wel weer gauw een ander in zijn plaats. Ik geloof niet, dat je zelf weer gauw aan een ander denken zult. want je hebt eenmaal een meisje lief gehad, dat haars gelijke niet heeft op aarde! Als ik mij niet vergis, dan zal het ook niet lang duren, of Je volgt dcnzclfden weg, dien zij gegaan is en, of je later elkaar nog ontmoeten zult, dat zou ik niet kunnen zeggenMaar het wordt al laat en het is koud. Vaarwel, geliefde van mijn Barbara! Ik zal waken voor het jonge meisje, dat haar vriendin was. Je weg gaat verder in het duister Morrice, die voelde, dat deze voorspelling maar al te waar was, nam met een enkel woord afscheid van Zwarte Mcg. Drie maanden later werd Richard Mor rice gehangen aan de galg in Nottingham. HOOFDSTUK XXIX. De overgave van Pontefract. Vier dagen waren voorbij sinds den ge slaagden uitval uit het kasteel, toen Morrice en nog een van het veroordeelde zestal waren ontsnapt een voorbeeld, dat twee dagen later gevolgd was door Kingsley en generaal Alnutt Maar de tweede uitval was niet gelukkig voor de verdedigers van Pontefract, want die kostte hun heel wat levens. Sir John Digby cn Hugh Ainslie wilden toen niet andermaal hun trachten te redden ten koste van hun kameraden. De commandant zei dan ook: „Zeg generaal Lambert dat wij bereid zijn ons over te geven, nu toch al vier van de mannen, die Cromwell eischte, zich door de vlucht gered hebben". Maar nu kwam sir Hugh Cartwright op een idee. Ongcvoer vijf jaar geleden, toen Ponte fract voor den koning behouden was in het begin van den burgeroorlog was een gedeelte van den toren, bekend als Piper's of Pype's Tower, vernield en dc puinhoo- pen waren precies zoo blijven liggen, als ze gevallen waren. Naar die ruïne geleidde sir Hugh Cartwright den onderbevelheb ber van de vesting. „Inplaats van je nu over te geven aan de Rondhoofden, moeten jullie eerst eens pro- beeren je 'n paar weken verborgen te houden in een paar cellen, die we kunnen bouwen onder het puin. Met voldoende voorraad aan levensmiddelen bij je, wat toevoer van frische lucht kun je het best lang ge noeg uit houden, tot Lambert en zijn sol daten eindelijk hier dc streek zullen ver-, laten hebben. En dan zullen wij, nadat wij onze poorten geopend hebben, verklaren, dat je alle zes ontvlucht bent. maar dat wij bereid zijn de wapens neer te leggen cn naar. onze goederen terug te keeren. zon der verzet tegen een gouvernement, dat ons te sterk is''. De beide personen in kwestie juichten dit voorstel toe en begonnen dadelijk zelf mee te helpen met den bouw van die cellen. Zoo listig worden die uitgebouwd, dat niemand, die de ontruimde veste voorbij ging, ooit zou vermoeden, dat nog twee personen een schuilplaats konden hebben onder die puin- hoopen. Eén dag was nog over voor het bewuste zestal en Lambert was dan ook ten zeerste verrast, toen van de wallen de aankondi ging werd gedaan dat sir Hugh Cartwright, nu gouverneur van Pontefract, in de afwe zigheid van zijn vriend, sir John Digby, be reid was de poorten te openen en bet kas teel over te geven. „En de zes, wicn de lord Protector geen vergiffenis schenkt?" vroeg de generaal voorzichtig. „Deze zes zijn reeds veilig ontsnapt", luid de het antwoord, „anders waren wij niet zoo bereid geweest den tijd te verkorten, die hun edelmoedig werd toegestaan". Lambert geloofde dit in bet geheel niet- Dat zes mannen, op wie ten strengste ge let was gedurende die vijf dagen, veilig door zijn gelederen hadden weten te bre ken, leek hem een onmogelijkheid. Dat ze zicli ergens zorgvuldig binnen het kasteel verstopt hadden, hiervan was hij wel ze ker cn hij twijfelde er dan ook niet aan of met groote waakzaamheid van zijn zijde, zouden ze wel ontdekt worden. Een groote menigte was bijeen op den Monniksheuvel, om getuige te zijn van den uittocht van het garnizoen. Sir Hugh Cartwright liep aan het hoofd van het nu nog maar kleine troepje en me nig hart klopte ontstuimig, uit vrees, dat hun soms toch nog een strik was gespan* ncn door de Rondhoofden. Maar Generaal Lambert was een man van eer, en ofschoon politiek hun vijand, voel de hij eerbied voor de flinke wijze, wa-arop zij het kasteel hadden verdedigd. Na het verlaten van de bezetting werd da vesting doorzocht, van den diopsten onder- aardschen kerker tot het topje van de to- rens. Overal werden de dikke muren be klopt en behamerd, maar niemand werd gevonden. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 5