DE RAAD EN HET NATUURBAD Tijdschriften SERIE DIEFSTALLEN OPGEHELDERD ONVOLDOENDE ARBEIDS PRESTATIE WAT ZIJN ZONNEBADEN 'l HUMORHOEKJE Rotterdammers die voorname lijk in Den Haag hun slag sloegen Rotterdam, 23 Juni. Dezer dagen heeft de Rotterdamschc politio een groot aantal diefstallen, gepleegd lc Rotterdam, Delft, Rijswijk en Den Haag opgehelderd. Deze diefstallen zijn door een gelukkig toeval aan het licht gekomen. De vorige week werd op het vliegveld Waalhaven een fiets ge stolen. Hiervan werd verdacht de 20-jarige F. S., een ontslagen monteur, die op het vliegveld had gewerkt. Toen een recher cheur in de woning van F. S. poolshoogte kwam nemen was deze niet thuis. De re chercheur werd te woord gestaan door den 25-jarigcn broer van F. S, een zekere J. A. S., een werkloozc kantoorbediende. Deze J. A. S. maakte een verdachten indruk op den rechercheur, vooral omdat deze werk loozc er zoo bijzonder chique uitzag. In de gang van de woning vond de rechercheur een fiets, niet de fiets die op Waalhaven was gestolen, doch ook een rijwiel dat den rechercheur van dieftal afkomstig bleek. Hoewel hij gekomen was om F. S. te arres teeren, hield de politio J. A. S. aan. Dit bleek een zeer goede vangst. Bij herhaald verhoor bekende de aangehoudene een heelc serie diefstallen, waarvan men er tot nu toe 13 heeft kunnen thuisbrengen, te hebben gepleegd. Het zijn hoofdzakelijk diefstallen uit winkels en vitrines van winkels en van fietsen. Een groot aantal was in Den Haag gepleegd en in Rijswijk en drie in Delft. Bij de huiszoeking is een groote partij klee- dingstukken en andere artikelen gevonden. In Rotterdam bleek hij aan de Mathenesser- weg kleedingstukken te hebben gestolen en aan de Hoogstraat kleedingstoffen. Bij de collectie van het crisis-comité en do Rot- terdamsche vacantieschool heeft hij gecol lecteerd en de busjes leeggehaald. De ver dachte is naar Den Haag overgebracht, waar hij vermoedelijk een 30-tal diefstallen heeft gepleegd, dit in een tijdsverloop van 8 maanden. Hij heeft hierbij hulp gehad van cenige jongemannen, die nog gezocht wor den. Het blijkt, dat men een bende van Rotterdammers op het spoor is gekomen, die voornamelijk naar Den Haag togen om daar hun slag te slaan. De oorspronkelijk gezochte F. S. heeft zich eenige dagen schuil weten te houden. Gisteren is hij aan gehouden. Vermoedelijk is hij alleen schul dig aan de diefstal van de fiets op Waal haven. DR. F. M. WIBAUT 75 JA_AR. Amsterdam. 23 Juni. Dr. F. M. Wibaut, lid van de Eerste Kamer an oud- wethouder van Amsterdam, Ï6 heden 75 jaar geworden. Zijn toestand laat niet, toe hem een groot feest te bereiden. Echter werd heden in zijn woning aan de Waldeck Pyr- rnontlaan een groot aantal bloemstukken bezorgd en was er een stroom van tele grammen en brieven. De heeren K. Vorrink, voorzitter van de S.D.A.P. en Y. van der Veen. directeur van de „Arbeiderspers", zijn door den jarige ontvangen. Zij hebben hem medegedeeld, dat op dezen dag in het gebouw van de „Arbeiderspers", van welke instelling de heer Wibaut president-commissaris is. een borstbeeld van hem is geplaatst. Dit borst beeld is hedenmiddag met eenige plechtig heid onthuld. AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Vier gewonden. Va a ss en, 24 Juni. In den afgeloopen nacht is tusschen Apeldoorn en Zwolle, op den Grootcnweg. een auto met groote snel heid tegen een boom gereden De wagen kwam van de T.T. Races te Assen. Van de vier inzittenden van den auto zijn twee personen ernstig en twee minder ernstig gewoond. De gewonden zijn allen naar hun woon plaats, Geleen, vervoerd MARINEDAG TE SCHEVENINGEN. Het programma van den Marine-dag. ge organiseerd door de afdeeling Den Haag, van het Nationaal Jongeren Verbond op Vrijdag 20 Juli te Scheveningen te houden, i6 in groote trekken als solgt samengesteld: 's Middags bijeenkomst in de groote zaal van het Kurhaus, vervolgens gemeenschap pelijke maaltijd in de groote eetzaal van het Hotel Kurhaus. 's Avonds komen oor logsschepen voor de kust, die mrt zoeklich ten zullen werken en tot slot van den Ma rinedag zal er op do brug van bet Kur- haus-terras een taptoe plaats vinden door de tamboers en pijpers der mariniers. Moeilijkheden bij zandaj gravingen ie Bussum, die tot een massa ontslag hebben geleid Bussum. In het begin van Mei 1.1. gaf de N.V. Spoorweg bouwbedrijf te Utrecht gelegenheid, aan bij de Bussum- sche arbeidsbeurs ingeschreven werklooze grondarbeiders, om bij eene belangrijke zandlevering per trein uit de zanderij bij Crailoo te worden te werk gesteld. Over het loon, t.w. 45 cent per uur, bleek aan vankelijk zoowel bij de desbetreffende ar beiders als bij de plaatselijke besturen van bouwvakorganisaties bezwaar te bestaan, tengevolge waarvan de werklieden, die door tusschenkomst van de arbeidsbeurs voor plaatsing bij dat werk waren opgeroepen, weigerden aan het werk te gaan. Nadat dat geschil door de plaatselijke besturen in honden was gegeven van de hoofdbestuur ders der vakorganisaties, beslisten de Alge- rneene Ncderlandsche bouuarbeidersbond en de Christelijke en R K. Bouwvakarbei dersbonden, dat het werk diende te worden aanvaard Omstreeks half Mei werd daarop door een 30-tal werklieden met het werk aangevangen. Niettegenstaande die eindbeslissing van de vakorganisaties, bleef van den aanvang af de werkprestatie beneden het middel matige en waren strubbelingen aan de orde van den dog; eenige weken geleden leidde dat zelfs tot ontslag op stnanden voet van vier werklieden. Na pen zestal weken bleek het aan de N.V. Spoorwegbouwbedrijf, dat het niet mo gelijk was bij deze onvoldoende arbeids prestatie het handladen van de zandtrei- nen te bekostigen, zoodat Donderdag j.l. aan 27 werklieden het werk werd opge zegd, daar van dien datum af de zandtrei- nen uitsluitend door middel van een stoom- schop zullen worden geladen. Door dat besluit zullen aan de honderden werkloozen te Bussum wederom een 30-tal grondarbeiders worden toegevoegd, die bij vorenbedoeld werk laatstelijk een weekloon van 22.45 verdienden en daarbij ongetwij feld onafgebroken tot einde October a.s. werkzaam hadden kunnen zijn geweest. HET CONFLICT IN HET MIJN- EEDRIJF. PI c er 1 en, 23 Juni. Na afloop van de hedenmorgen gehouden conferentie tus schen den Rijksbemiddelaar en do partijen, betrokken bij het dreigend conflict in de mijnindustrie, deelde de Rijksbemiddelaar mede, dat zijn indruk, welke hij tijdens de conferentie heeft opgedaan, van dien aard is, dat hij meent, dat door een nader over leg tusschen werknemers en werkgevers, nog wel iets te bereiken valt. Daarom werd besloten Maandagochtend een vergadering te houden van de Contactcommissie, waar in dit nader overleg zal worden gepleegd. In afwachting van de resultaten dier ver gadering trekt de Rijksbemiddelaar zich te rug, om te zien of na afloop van die ver gadering zijn tusschenkomst nog gewenscht is. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Maastricht, 24 Juni. Een hevig onweer heeft Zondagmiddag boven een groot deel van Midden Limburg gewoed. In het gehucht Pey, bij Echt, is do blik sem ingeslagen in de woning van den ar beider, D. Verkooien. De man, die 48 jaar oud is, en vader van negen kinderen is, werd op slag gedood. STORM IN DE BETUWE. In de Betuwe heeft Vrijdag een storm gewoed, die groote schade heeft aange richt. Duizenden kilo's kersen zijn afge rukt. In de boomgaarden lagen de appels en peren als het ware gezaaid en de vruch ten aan die hoornen werden veelal sterk gekneusd. Ook de pruimen hebben het ge ducht moeten ontgelden. Zelfs brakon zwaar beladen takken geheel af. Gelijklui dende berichten werden uit het land van Maas» en Waal ontvangen. (Hbld.) RAAD VAN SOEST KOSTBARE VERGISSING. Bu66um Een aannemer heeft bij de uitbetalingen aan leveranciers bij ver gissing een bankbiljet van 1000 voor een van 100.— uitgegeven. Bij navraag had geen der crediteuren deze vergissing ontdekt. Do politie stelt thans een nauw keurig onderzoek in naar dengene die se dert een biljet van 1000 heeft ingewisseld. HET VERKEER OVER DE WAAL HERSTELD. N ij m e g e n, 24 Juni. Nadat do bagger- werkzaamheden in de Waal de laatste da gen zoowel overdag als des nachts werden voortgezet, is men er vanmiddag met het werk gereed gekomen en kan de groote pont weer in de vaart worden gebracht. Het verkeer over Nijmegen is dus weer yolkomen normaal. MGR. JANSEN TE BUSSUM. Bussum. Mgr. J. H. G. Jansen, aarts bisschop van Utrecht zal op Maandag een bezoek aan Bussum brengén voor het be dienen van het Vormsel in de drie paro chies. BRAND TE LAREN. Laren, 23 Juni. Zaterdagmorgen om half elf werd de brandweer te Laren ge alarmeerd voor een brand, uitgebroken in het woonhuis van den heer H. Buys aan het Koloniepad no. 5 te Blarieum juist op de grens van Laren. Onmiddellijk werd met de motorspuit uitgerukt, maar ter plaatse gekomen was nog geen toestemming van het gemeentebestuur van Blarieum te ver krijgen, aangezien de burgemeester afwe zig wa6. In de kostbare minuten van af wachting trad het vuur vernietigend op in het met riet gedekte dak en nam de brand zoo n afmeting, dat het perceel na genoeg uitgebrand was toen de vlammen door de krachtige waterstralen bedwongen waren. Het huis staat ten name van den heer Kees van Bruggen, de bewoner had echter voor de volle waarde hypotheek ge geven. Huis en inboedel zijn verzekerd. De burgemeester verklaart te zullen zorgen voor de zedelijke waarden der Soester inwoners en de consequenties daarvan te aanvaarden Soest. De Raad dezer gemeente kwam Vrijdagmiddag bijeen onder presidium van burgemeester mr. G. Deketh. Na opening en stil gebed wordt de heer A. Mulder het nieuw gekozen raadslid bin nengeleid en legt hij in handen van den voorzitter de vereisclite eeden af. De voor zitter wenscht den lieer Mulder geluk met zijn benoeming en zegt, dat er thans een hand is gelegd tusschen hem en de gemeen te. daarbij de hoop uitsprekende, dat we zullen profiteeren van zijn adviezen. De ingekomen stukken worden deels voor kennisgeving aangenomen, deels in handen gesteld van B. en W. voor prae advies. De heer Gasille maakt hierbij de al- gemeene opmerking, dat deze stukken veel te laat ter visie zijn gelegd, zoodat hij geen gelegenheid heeft gehad ze in te zien. Spre ker verzoekt dringend in den vervolge zorg te dragen, dat deze stukken tijdig in de commissiekamer ter visie liggen. Meerdere raadsleden ondersteunen dit verzoek, waar op de voorzot ter antwoordt, dat zorg zal worden gedragen, dat met de uitzending der agenda de stukken ter visie liggen. Voor nagekomen stukken zal men dan de volgende vergadering moeten afwachten Bij een verzoek van de weduwe de Wit te Soesterberg, om huur van een woning van St. Joseph te Soest, merkt de heer Nooder op, dat de woning, waarin deze vrouw thans is gehuisvest mogelijk onbe woonbaar zal worden verklaard. De heer Groote wal meent, dat het bestuur van St. Joseph bang is voor de huur Het kerkbestuur, waarvan zij onder steuning ontvangt, zal ongetwijfeld voor de liuur willen staan. Zij moet z.i. in aanmer king komen voor een woning van pl.m. 4 k f 4.50. De Voorzitter zegt. dat de Raad niet competent is zich met deze aangelegenheid bemoeien. De toewijzing van een woning regelt het bestuur van de woningstichting. Ten slotte wordt een en ander aan B. en W. overgelaten. De vaststelling van besluiten tot wijzi ging der gemeentegrond- en gasbedrijfsbe- grooting en hot wegenfonds 1933 en 1934 worden goedgekeurd Een voorstel van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit van 29 Nov. 1933 tot opname van kasgeld voor het dienstjaar 1934, volgens bemerking van Ged. Staten, wordt aangenomen. Bij een voorstel van het dagelijksch be stuur tot intrekking van het raadsbesluit d.d. 3 Mei 1933 tot Invoering van een tijde lijke korting op de salarissen van het ge- meentepcrsoneel in verband met de inwer kingtreding der wet 31 Mei 1934 tot wijzi ging der Pensioenwet 1922, wordt door ver schillende heeren het woord gevoerd. Men merkt op, dat de lagere salarissen door deze maatregel het ergst worden getroffen. Omdat te voorkomen stelt de heer Groote- wal voor de verlaging der inkomens te com penseeren, totdat een nieuwe salarisrege ling, die voor 1 Sept. dient klaar te zijn, Is aangenomen. Dit voorstel wordt met meerderheid van stemmen aangenomen. Soesterberg's Bloei had den raad ver zocht: a. verbetering van do straatverlich ting te Soesterberg en b. afwerking van den verlengden Postweg. Wat het eerste punt betreft hebben B. en W. direct reeds orders gegeven des avonds de straatverlichting te laten branden tot des nachts half één, terwijl de betere ver lichting der Banningstraat onder de oogen zal worden gezien bij de vernieuwing van het wegdek dier straat. Wat de afwerking van den Verlengden Postweg betreft, stellen B. on W. aan adres sant to berichten, dat zoolang de verorde ning op de heffing van een aanleg belas ting niet door de Kroon is goedgekeurd, niet tot algeheele aanleg van dezen weg kan worden overgegaan. Overeenkomstig deze adviezen wordt be sloten. Aan een viertal nieuwe wegen op „het Hart" worden namen gegeven naar vogels. Hierbij merkt de heer Nooder op, dat de Pelikaan geen Hollandsche vogel is. De heer Groote wal meent, dat de Pe likaan in den laatsten tijd zoo beroemd ls worden, dat dit ongetwijfeld geen bezwaar is. In een tweetal raadscommissies wordt in de vacature mej. Funke benoemd het nieuwe lid de heer A. Mulder. Omtrent het adres van het bestuur der ntrale Winkeliersvereniging te Soest, verzoekende het Natuurbad niet in gebruik te geven voor festiviteiten, wordt overeen komstig het voorstel van B. en W. besloten. Bij de behandpling van hpt adres van den Raad der Gereformeerde Kerk van Soest e.a. verzoekende maatregelen te tref fen met betrekking tot do exploitatie van het Soesteb natuurbad, heeft men langen tijd stil gestaan. De heer Endendijk (A.R.) bespreekt het prae-advies van B. en W. en trekt som mige passages in twijfel. Ook meent spre ker dat men zeer goed een definitie kan geven wat zonnebaden zijn. Hij geeft toe, dat het thans niet mogelijk is de exploita tie op Zondag stop te zetten. Alles is er op berekend verpachtingen enz., dat het bad op Zondag open is. De Kerkeraad komt thans met zijn verzoek te laat. Maar van gemengde zonnebaden is de heer E. af- keerig. De heer de Bruin (A.R.) noemt zich vertegenwoordiger in den Raad van de Ned. Hervormde Kerk en deelt mede, dat de kerkeraad vertrouwen stelde in den burgemeester, daarbij nog eens herhalend wat de raadsvoorzitter in eeri vergadering op 31 Januari 1934 heeft gezegd omtrent ons eenvoudige natuurbad. Het spijt spre ker, dat thans de burgemeester geen be zwaar heeft in de demonstraties van de ultra moderne groepen in onze gemeente. De heer De Nies verwijst naar Bali, waar de vrouwen allen met het ontbloote bovenlichaam loopen. Men ziet er daar niets in. Laat men liever acht slaan op de krotwoningen waar 12 en meer personen bij elkaar hekken. Laat men niet te eng zijn. De heer Groote wal wil scherp toe zicht en heeft tot nu toe niets ontwaard wat niet door den beugel kan. Ook de heer Gasille mpent, dat hier geen excessen gebeuren. Het stichtingsbe stuur bestaat uit eerzame personen, die ons borg zijn voor de goede zeden. Men zie niet in alles kwaad. Do Voorzitter ontkent ten stelligste een veranderde werkwijze van verleden jaar. Ook thans worden nog geen gemeng de zonnebaden toegestaan. Alleen is niet precies te zeggen, wat zonnebaden zijn. Het een oogenblik samen zijn van personen op het strand na gemengde baden is geenszins te rekenen onder gemengde zonnebaden. En dit gemengd samenzijn is niet te voor komen en dit behoeft ook niet. Een oogen blik te verpoozen in badcostuum op het strand is geen zonnebad. Wij willen exploi- teeren een zwembad, met zuiver heerlijk verwarmd water, met gepaste vrijheid en behoorlijk toezicht. Spreker zal zorgen voor de zedelijke waarden van onze inwoners en zal de con sequenties daarvan aanvaarden. De Burgemeester vindt het jammer, dat er andermaal over het Soester Natuurbad wordt gesproken en geschreven, terwijl er geen reden voor is. "t Is hier zuiver en dat willen we hier behouden. Nadat nogmaals meerdere leden hebben gesproken wordt het prae-advies van B. on W. zonder hoofdelijke stemming aan vaard. Bij dit punt had behooren te worden be handeld een verzoek van de heeren Enden dijk en de Bruin om te mogen behandelen een door hen voorgesteld motie inzake de handhaving van het reglement voor het Soester Natuurbad. De heer Endend ij k deelde evenwel mede, dat sommige organisaties hem had den verzocht te vragen om thans deze mo tie nog niet te behandelen, opdat zij eerst daarover hun oordeel konden geven. Ook de heer van den Berg (R.K.) on dersteunde dit verzoek. Waar het hier prin cipes betrof, wilde hij gaarne daarover nog anderen hooren. De Voorzitter vindt het jammer, dat het Natuurbad nu in een volgende verga dering nogmaals moet ter sprake komen. Wat hebben wij hier met organisaties te maken. Men oordeele hier naar eigen in zicht, zonder ruggespraak. Daarvoor heeft men de eed afgelegd. Eenige verzoeken om ontheffing van art. 15 der bouwverordening worden deels toe gestaan, deels aangehouden. Ook worden nog eenige besluiten genomen over vct- koop, verhuur en schenking en ruiling van gronden. liet verzoek van de K.N.A.U. om vermin dering van het betaald bedrag ln verband met beschikbaarstelling van gemeenteter rein wordt overeenkomstig het advies van B. en W. afgewezen. Aan B. en W. wordt toegestaan credicten van: 1. 225 ter voorziening van de muren tegen vocht; 2. 250 ter voorziening van de binnen muren; 3. 1000 voor verbetering van de speel plaats; alles van de Openbare school in dc Ker- kebuurt. Een voorstel van B. en W. inzake ver betering van een gedeelte van den Post weg wordt aanvaard. En tenslotte worden nog voorgelezen vra gen van de raadsleden J. Nooder en A. de Nies inzake werkverschaffing. De strekking van deze vragen was, om de werkverschaffing weder in te voeren, wijl er door velen bittere armoede wordt geleden B. en W. hebben deze vragen beantwoord en ontraden de inwerkingstelling van de werkverschaffing, wijzende op lieden, die daarop parasicteeren. Bovendien is er geen geld voor. Nadat vooral de voorstellers daarover hebben gesproken, wordt met op 2 na al- gemeene stemmen het voorstel inzake in werking stelling der werkverschaffing ver worpen. De rondvraag was van weinig belang. Al leen een voorstel van den heer Hornsveld om te trachten van de eigenaren van per- ceelen, grenzende aan den Rijksstraatweg in plaats van 5, 3 M. grond te verkrijgen, vond algemeene bijval. Tevens zou dit werk geven. B. en W. zullen in clie richting werk zaam zijn. Om 6 uur sluiting. DE ADELAAR. Hilversum, 24 Juni. De Gooische Wielerclub „De Adelaar" hield heden een recordrit voor de A-klasse. Da uitslag is 1. H. Schlebaum. Ook de B-klasse verreed een recordrit: 1. J. Schlebaum. Juniores1. J. Clynk. PERSONALIA, Hilversum, 23 Juni. Bij K.B. van 20 dezer is de heer A. J. J. van 't Hhof, thans inspecteur van politie alhier benoemd tot commissaris te Maastricht. WAT ETEN WIJ MORGEN? VOOR DE KOFFIETAFEL. Tomaten, met garnalen en geroosterd brood. Bereiding: 6 tomaten, ongeveer gelijke grootte. 2l/s ons garnalen, peper, zout, olie, azijn, enkele takjes peterselie, 1 hard ge kookt ei. De garnalen wasschcn we voorzichtig in warm zout water, doen ze op een vergiet om uit te lekken en drogen ze zoo noodig later met een doek na. Do tomaten worden eveneens ï7j koud water gewasschen en afgedroogd, daarrw. snijden we het kopje eraf en hollen ze uit. De garnalen worden aangemaakt met olie, azijn, peper, zout, terwijl het gepelde en fijngehakte hard gekookte ei er tevens door gemengd wordt en met dit mengsel vullen we de tomaten, doen er de kapjes weer op, doch laten uit de opening een takje peter selie komen. Opdienen op een schaaltje, waarop blaadjes sla gelegd zijn en presen teeren met toast of beschuitjes. VOOR DE MIDDAGTAFEL. Koud vleesch. Gemengde sla. Gebakken aardappelen. Macaroni. De Berggids. De Berggids van deze maand is speciaal gewijd aan de techniek van het bergstij- gen, welke uiteenloopend, maar uitvoerig en uitstekend wordt behandeld in een vijftal artikelen, dat het „kruim" heeft ver drongen. Mr. G. E. Kruseman gaat in zijn met bi zonder scherp inzicht geschreven artikel na, waarom de nieuwe jeugd zich aange trokken gevoelt tot het hooggebergte. Zij aanvaardt de wereld en elk harer on derdeden zooals die zich aan haar voordoet. Is de concrete verschijningsvorm hard, welaan de mensch harde zich even eens en verlieze geen tijd met het vragen naar een „waarom". De schrijver gelooft tevens dat deze levenshouding eerder het raadsel tot oplossing zal brengen dan de pogingen tot definitie of bezielde weergave. De moderne generatie ziet feiten en wenscht te handelen; waar zou zij zich dan beter thuis voelen dan in een land, waar de natuur strak is en haar kracht onloochenbaar, waar handelen wet is en eisch voor het bestaan, waar het individu alisme, dat in de maatschappij verdrongen wordt, hoogtij viert? Roclfsema geeft in „In ijs en sneeuw" aan, over welke mechanische hulpmidde len een Eisgangcr moet beschikken en hoe hij ze moet hanteeren. Technisch dieper nog dan hij gaat A. Versluys in op het „loopen" in de bergen. M. W. Jolles sluit zich echter bij hem aan, wat betreft de keuze tusschen bergbestij gingen over ijs en sneeuw en zuivere rots- kletterij, welke laatste onderseheidelijk naar het kalk- of het oergestcente door hem wordt behandeld. Tenslotte geeft deze eveneens een be schrijving van een klauterpartij in de Maasrotsen, welke hij als een goede trai ning beschouwt. De illustraties zijn met uitzondering van de foto's bij dit laatste artikel „de Eerstelingen", op geestige wij ze geteckcnd door J. W. Bloem. DE NIEUWE MOTORSPUIT TE SOESTERBERG. Soesterberg. Een lang verwachte zal eindelijk haar joyeuse cntréc maken. Het bestuur der vereeniging Vrijwillige Brand weer van Soesterberg deelt mede, dat de nieuwe motorbrandspuit met manschappen wagen a.s Dinsdag 26 Juni des namiddags kwart over zeven door den Burgemeester der gemeente aan de vereeniging zal wor den overgedragen. De brandweer zal daar toe op dat uur staan opgesteld aan de Brandweercentrale aan den Verlengden Schoolweg. DIEFSTAL TE HILVERSUM. Hilversum, 23 Juni. Mevrouw K. wo nende Flori6 Vosstrant, heeft bij de politie aangifte gedaan dat gedurende de laatste twee maanden bedragen ad 12.50 en 25 uit haar huis verdwenen, terwijl gisteren wederom een portemonnaic, inhoudende 20 werd vermist. Dat v.ou niet gebourd zijn als je mijn zin had gedaan en we naar Noordwljk ge gaan waren' (Humorist)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 6