DE GROOTE PRIJS VAN EUROPA 'AMER'SFOORTSCH DAGBLAD y.d. PLUIJM NEDERL. KAMPIOEN AJAX VERLIEST VAN HERACLES Maandag 25 Juni 1934 32 e Jaargang No. 300 10 JAAR T.T.-RACES OOSTELIJKEN WINNEN MET 2—1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD NEDERL. SUCCESSEN TE BOEDAPEST Demeuter (F.N.) wint in de 500 ccMklasse In den vroegen ochtend van Zaterdag 23 [Juni begeven zich de tienduizenden naar (het Circuit van Drente, waar zij de beste •motorrenners der wereld voorbij zullen zien fcchieten met snelheden als nooit tevoren !op dit parcours bereikt. In alle klassen {wordt met staande start in de eerste ronde {reeds een snelheid bereikt, die de in vlie gende vaart gemaakte recordtijd van vorig 'jaar evenaart, terwijl in de 500 c.cm. Gu- Sthrie op Norton in de startronde reeds het Record van vorig jaar, gevestigd door Hunt iop Norton, verbetert met de fabelachtige Jpnelheid van 139.5 K.M. als gemiddeld in een ftijd van 7 min. en 26.3 sec. Maar nog is Ihet slechts de verwachting van deze enor- ïne gemiddelden, die de aandronimende toe- Schouwers in een angstige spanning brengt; ihet is niet onbekend gebleven dat tijdens de /training niet alleen geweldig hard gereden 3s. maar ook dat de renners zich afgevraagd (hebben hoevelen er niet door motormanke- ïnent maar door valpartijen uitgeschakeld {zullen worden. De parkeerterreinen met een totaal op- jpervlakte van 10 H.A. bieden een imposan te aanblik; duizenden motorfietsen staan !er in lange rijen als wij reeds vroeg in den ïnorgen de tribunes bij de Ilaar naderen en !nog moet de grootc stroom aankomen. Ach ter ons zien wij op de wegen vanaf Assen'n Onafgebroken file van auto's, motoren en (voetgangers. Ongeveer een 65.000 toeschou wers hebben dit jaar de T.T.-rennen bijge woond, veilig naar hun plaatsen geloodst {met behulp van een honderdtal Rijksveld wachters,. 120 marechaussee's. een leger (jachtopzieners en ontelbare suppoosten. Het .weer is uitstekend, de wind is in fcterkte belangrijk verminderd en het ziet 'er niet. naar uit dat er regen zal komen, (hetgeen ook inderdaad niet is geschied. De Wegen zijn drong en toch stofvrij, terwijl de temperatuur niet te hoog is; ook dit doet groote snelheden verwachten, omdat de renners geen last zullen hebben van te jgroote hitte. De ochtendrennen, De starttijcl is genaderd, do deelnemers ïn de 350, 250 en 175 c.cm. klassen staan (opgesteld. De stilte is het duidelijkste tee- ïken, dat het nu zal gaan gebeuren. De om roeper kondigt aan; nog een minuut. De renners zetten zich schrap in starthouding, Wachtend op het vlaggesein van Vintges, !den starter. Daar gaan zij. de 350-'ers, met leen plotseling losbrekend gedonder van mo ttoren; Mawet (Gillet) heeft moeite, maar raakt weg. Dan dc 250 tegelijk met de 175 jc.cM. klasse. Dc D.K.W. motoren huilen feireneachtig boven het gedonder uit. Fijma heeft een slecht start, waarvan hij zich Weet'op te werken. Voorop liggen Simpson, 'de Nortonrijder en Rusk, zijn belager op iVelocette. Na 8 minuten suist Simpson ons alweer voorbij, na staande start met een snelheid van 129.8 K.M. reeds het record Van Woods bijna bereikend. Langzamer hand raakt Simpson geweldig voor, de eer ste zeven ronden rijdt hij met een gemid delde van ongeveer 132, ruim het record van Woods overtreffend. Ver achter hem komen Sn felle onderlinge strijd Nott (Husqvarna) 'en Mitchell (Velocette), terwijl daarachter !de jonge Rusk, die in de tweede ronde ge vallen is. vecht voor het herwinnen van de tweede plaats. Eerst maakt Nott een re cordtijd met gemiddeld 133.6 K.M. in de vierde ronde, maar hij wordt direct over troffen door Simpson, die in de vijfde 134.4 K.M. haalt. Bij de 250-'ers liggen de D.K.W.-rijders Geiss en Winkler tot de laatste ronde on bedreigd aan den kop; zij rijden in fraaien stijl en blijven de achter hen aanjagende 'Archer en Dodson. beide op New Imperial en Davenport op Bayliss Thomas, ver voor. In deze klasse leveren de Nederlanders [Jaap Fijma en Hartman, resp. op Grindly Peerless en Excelsior, ron felle strijd om de oer eerstaankomend Nederlander te zijn. Fijma behoudt daarbij de leiding en blijft tot het einde snelste Nederlander; hij haal de een gemiddelde van 113.5 K.M. In de 175 c.cM. klasse is de strijd al spoedig beslist. De Belg Ivan Goor op Be nelli, blijft zijn landgenooten Dickwell op Barbé en Van Geert op Rush ver voor. Alle andere deelnemers in deze klasse vallen uit Eoodat er van de vijf startenden al spoe dig 6lechts de drie Belgen overblijven. Ook hier wordt naar verhouding enorm hard gereden; Goor verbetert zijn record van vorig jaar met 8 K.M. en rijdt de snelste ronde in deze klasse met gemiddeld 103.e K.M. in 10 minuten. De 350 c.cM. klasse. Rusk weet zich na een taaie strijd geheel te herstellen van de gevolgen van zijn val partij en komt van de zesde plaats in de elfde ronde weer op de tweede terug. De Belg Mawet blijft ongelukkig en valt bij Laaghalerveen; daar zijn schouder gekwetst is, moet hij uitvallen. Van der Pluym, die snelste Nederlander was. krijgt in de zesde ronde een motormankement en moet op geven. Nott komt geweldig opzetten, het geen blijkt uit de door hem gemaakte tijd an 7 minuten 43 sec. Met Rusk en Mit chell jaagt hij achter Simson aan. die ge- allen is bij Hooghalervcen, maar door er direct weer op te springen, de leiding heeft behouden, al heeft hij zijn groote oorsprong ingeboet. Mitchell is verschil lende malen een' 100 M. achter hem. Onder uid applaus van het publick komt Simpson naar de pits, terwijl Rusk en Mitchell een verwoede strijd leveren om de tweede plaats, gewonnen door Rusk, die dezen ochtend het ronderecord vestigt met een ge middelde van 135.8 K.M. in 7 min. 39.1 sec. Hij loopt zelfs zoo hard dat hij vlak achter Simpson komt en langs de pits vliegt met een achterstand van slechts 20 seconden. Onverwacht wordt er dus toch nog om de eerste plaats gestreden! Vlak achter Simpson gekomen valt Rusk echter ten tweeden male. Weer springt de stoutmoedige jeug dige rijder onmiddellijk op zijn mo tor, maar Mitchell is gepasseerd, zoodat wederom het gevecht om de tweede plaats wordt gestreden. Rusk haalt in, komt op het lange rechte stuk weer achter, maar her overt door uitstekend rijden in het bochtige deel de tweede plaats. In den stand komt geen verandering meer zoodat Simpson in deze klasse den eersten prijs voor Norton onbedreigd verovert. Als eerste Nederlander arriveert Jacob S c h o 11, met een gemiddelde van 119 K.M. als Nèdcrlandsch kampioen in de 350 c.cM. klasse. Timmer, die na het uitvallen van Van der Pluym de eerste Nederlander was, moest echter eveneens den kant opzoeken. Het einde komt dus in deze klasse met een schitterende overwinning van Simpson (Norton) tijd 2 uur 37 min. 47 sec... gem. 131.6; 2. Rusk (Velocette) tijd 2.38.53 gem. 131,1: 3. Mitchell (Velocette) tijd 2.38.21.2, ge. 131.1; 4. Nott (Husqvarna) tijd 2.38.50.1, gcm. 130.3. In de 250 c.cM. klasse krijgt Geiss (D.K. W.), die het ronderecord vestigt op gem. 126.9 K.M. in 8 min. 10.2 sec., op het laatste oogenblik een mankement, zoodat hier de uitslag luidt: 1. Winkler (D.K.W.) tijd 2.35.37 gem. 122; 2. Archer (New Imperial) tijd .36.33, gem. 121 en 3. Geiss (D.K.W.) tijd 2.37.15, gem. 120.5. De middagraces: 500 c.cM. klasse. Was de start van de rijders in de och tendraces reeds ontzagwekkend, de indruk die des middags de 500 c.cM. klasse maak te was nog veel imposanter. Nooit tevoren was er een start waarbij een dergelijk aan tal renners van internationale reputatie den strijd ging aanbinden. De ochtendraces hadden in alle klassen reeds gemiddelden gebracht, die de recordtijden van vorig jaar met stukken hadden geslagen, hetgeen een ieder deed hegrijpen dat er in den grooten strijd tusschen Norton, Husqvarna en F.N. beangstigend snel zou worden ge reden. Precies op tijd, 2 uur 20, geeft Baron de Vos van Steenwijlc, de Commissaris der Koningin in Drente, het startsein. Een groote teleurstelling brengt de start aan den Belgischen crack Milhoux, die door een hotsing achter raakt en zijn mo tor niet meer op gang weet te brengen. Pas na een volle ronde achter le zijn geraakt komt de F.N.-rijder weg. Maar niet alleen zijn team heeft een dergelijke pech; de eer- te ronde brengt ccn geweldige tegenslag voor de teams, die den felsten strijd met elkaar willen aanbinden. Woods (New Im perial) valt bij de Oude Tol en moet uit vallen wegens een licht kwetsuur aan de hafid. Sundquist, een der besten van Husqvarna krijgt een lekke band, die hem verdere deelname onmogelijk maakt. Maar nog meer sensatie brengt de eer ste ronde: zoo snel is Guthrie (Norton) weer terug, dat ieder het reeds begrijpt voor het officieel bekend gemaakt wordt, dat het ronderocord gebroken is bij staan de start. Hunt's record wordt weggevaagd door deze geweldenaar, die binnen 7Yi mi nuut terug is met een gemiddelde van 139.5 K.M. Na de eerste ronde is dc stand 1. Guthrie, 2. Demeuter (F.N.), 3. Noir (F.N), 4. van der Pluym (Husqvarna), 5. Kalen (Husqvar na), terwijl Rusk (Velocette) geweldig naar voren komt. Van dor Pluym op de vierde plaats te zien, beleekent voor de toeschou wers nog een extra sensatie. Guthrie draait enorm hard rond en loopt dan ook belang rijk uit. Het veld wordt geheel uit elkaar gedraaid, en er komt een groote afstand tusschen de eerste drie, Guthrie. Demeuter en Noir. en de rest. Van der Pluym hand haaft zich, hoewel Lambert, de Belg op Sarolea, het hem lastig maakt. Na de vier de ronde blijkt hij echter door een manke ment belangrijk achter geraakt te zijn en komt hij op de dertiende plaats voorbij. Piet van Wijngaarden (Norton) leidt de Nederlanders, gevolgd door Flinterman, Bakker Schut en Jaap Hou top In de bocht bij de Haar voor de open tribunes valt Maarten Flinlerman (F.N.) en moet opge ven. Even later vliegt \n diezelfde bocht Lambert in de sloot, maar hij haalt zijn machine, die nog verder kan, eruit en rijdt door, al valt hij terug van 4 op 29. Met den ongelukkigen Milhoux en met van der Pluym en Rusk vormt hij dan een drietal dat fel strijdt om naar voren te komen. Maar de kop gaat enorm hard; Guthrie loopt ver uit, terwijl Demeuter en Noir, hoewel ver achter hem, zelf toch weer de anderen onbedreigd voor zijn. De zevende ronde eindigt met een stand 1. Guthrie, na 23 sec.: 2. Demeuter, dan 3. Noir; 4* Kalen; 5. Poncin (Sarolea); 6. van der Pluym, die liet weer een heel eind heeft gebracht en luide wordt toegejuicht. Demeuter loopt oen weinig in op Guthrie, zoodat er spanning komt in den kop. Pon cin verliest voor de pits zijn uitlaat, zoo Het had voor de 'Amsterdams mers een debacle kunnen worden Almelo, 24 Juli. Heracles heeft re vanche genomen voor de smadelijke neder laag, welke het op 18 Maart j.l. leed op het Ajaxveld met een 1—9 nederlaag, door thans op eigen veld de Amsterdammers met een 2—1 te verslaan. Als wij zeggen, dat deze overwinning vol komen verdiend is, zal dit wel door iede- ren toeschouwer beaamd warden. Indien de voorhoede van Heracles een beetje beter dc kunst van doelpunten maken verstaan had, dan zou bet een débacle voor de Amsterdammers geworden zijn. De Ajaxiden waren reeds gisteren in het naburige plaatsje Holten gearriveerd, waar zij in de stilte van het landelijke dorpje zich hebben voorbereid op dezen kamp, die voor de Arasterdammers van groote be- teekenis was, aangezien het hier waar schijnlijk zou gaan om de laatste kans voor het kampioenschap. De Ajax-aanvoerder Volkers wint den toss en besluit van de zon af te spelen. 1-Iet spel golft verbazend snel heen en weer en nau welijks is de Heracles-aanval gekeerd, of de Ajaxiden zitten reeds voor het Heracles- doel. Bij een dezer aanvallen, ongeveer acht minuten na het begin, mist de linkshalf van Heracles, Volkering, op 10 M. afstand voor het doel en Van Reenen geeft met een volmaakt onhoudbaar schot Ajax de lei ding. De Heracliden beantwoorden dezen tegenslag met eenige felle aanvallen; fraai combineerend bedreigen zij Ajax' doel. Een tijd lang gaat de strijd geheel gelijk op cn zijn beide ploegen aan elkaar ge waagd. Gaandeweg komt Heracles echter meer in den aanval» De middenlinie met den spil Freese aan het hoofd, speelt een prachtig stuwend spel en tegelijkertijd be waakt Freese voortdurend den Ajax-mid denvoor Van Reenen, die aldus weinig kans krijgt. Na dc rust herhaalt hetzelfde spel zich. Het groote overwicht, dat in deze periode Heracles uitoefent, drukt zich o.m. in tal rijke corners op Ajax' doel uit. Er is slechts één elftal dat speelt, en Ajax heeft weinig in te brengen. Slechts enkele malen komt de bal op de Ileracleshelft en Dekkers krijgt weinig meer te doen. Benauwde mo menten ontstaan keer op keer voor het Ajax-doel en er hangt een doelpunt in dc lucht. Het komt dan ook na ongeveer vijf entwintig minuten spelen. Tusveld maakt het leer tusschen twee Ajaxiden vrij en geeft een onberispelijke korte pass aan Schlosser, die dan maar voor het intrappen heeft. De Heracles-ploeg vormt een prachtige combinatie en bij Ajax schijnt het spel hoe langer hoe meer te verzwakken. Voor een deel is dit te verklaren, dat tal van Ajaxi den door de groote hitte uitgeput waren en teekenen van groote vermoeidheid vertoon den. Heracles daarentegen schijnt hiertegen wel bestand te zijn. In het laatste kwartier is voortdurend Ajax' doel in gevaar. Het ontbreekt Heracles echter aan schutters. Mooie kansen worden door slecht schieten verknoeid. Ongeveer tien minuten voor het einde zijn de Heracliden weer snel combineerend en voortdurend voor het Ajax-doel. De verde diging der Amsterdammers, die hoe langer hoe meer afzakken, verzuimd snel in te grij pen en weer is het Schlosser, die thans op een pass van Entjes, onhoudbaar voor Kei zeds doel doelpunt. (21). Met Heracles bijna voortdurend in den aanval komt het einde van deze laatste kampioenswedstrijd voor Heracles, waarin hdt, na een slecht begin, volkomen gereha biliteerd (met een eindspurt van drie over winningen, en wel op K. F. C., Velocitas en Ajax) heeft laten zien, dat er in het Oosten ook nog wel gevoetbald kan worden. dat liij moet uitvallen, waardoor onze van der Pluym vijfde wordt! Maar de pechdui- vel laat niet af en even later moet van der Pluym waarachtig weer repareeren. zoodat hij de twaalfde ronde als 13 begint. Piet van Wijngaarden is door goed rijden èn door het uitvallen van velen op de zesde plaats gekomen, waar hij zich tot de 22ste ronde zal weten te handhaven. Guthrio uitgevallen. Onophoudelijk loopt Guthrie in de fraaist mogelijke slijl steeds verder uit en is na de veertiende ronde precies een minuut op Demeuter voor en tweo volle ronden op Milhoux! Van der Pluym vecht zich weer naar voren en komt van dertien in de veertiende ronde weer op de vijfde plaats! In de twaalfde ronde bereikte hij de snel heid van gem. 140, 1 K.M. met een tijd van 7 min. 24.2 sec. Na ronde 14 is Pluym zesde, met van Wijngaarden vlak achter hem en daarachter Jaap Iloutop op Eysink. Maar terwijl wij de prestaties van onze Holland- sche renners bewonderen, komt ineens het schokkende bericht, dat Guthrie bij de ge vaarlijke hairpin bij bet Oude Kerkhof uit de bocht gevlogen en gekwetst is. Guthrie kon zijn machine niet houden, sloeg over den kop en werd gekwetst; hoewel hij het be wustzijn niet verloor, kreeg hij een lichte hersenschudding, een niet ernstige hoofdwonde en eenige ver wondingen aan armen en beenen. Hij werd naar het ziekenhuis in Assen vervoerd per autobrancard. Door het uitvallen van Guthrie verliest het Norton-team zijn laat- sten rijder en komen de F.N.rijders Demeuter en Moir onbedreigd aan den kop. De zestiende ronde zien wij Demeuter en Noir ver vooraan langs komen, op groo ten afstand gevolgd door Kalen, zelf weer bijna een ronde voor op de overigen, in wier midden dc Ncderlandsche renners be langrijke prestaties leveren. Eysink heeft nog vier van de vijf machines in de baan en hoeft dus, waar reeds zoo velen uitvie len over succes niet te klagen. Van der Pluym heeft in de zeventiende ronde na tuurlijk weer pech, maar weet toch nog als vierde ronde 18 in te gaan, gevolgd door Piet van Wijngaarden met ongeveer 1 mi nuut tusschenruimte, waarachter op groo ten afstand Iloutop en Socnius, welke laat ste eerste Duitscher is op N.S.U. De D.K.W. ers kunnen het niet volhouden, zooals zij zelf reeds dachten en verdwijnen langza merhand uit de baan. Sensatie volgt sensatie. Kalen bindt voor Husqvarna, na in de zeventiende ronde even hard als Guthrie gereden te hebben, n 1. gcm. 143 K.M., den strijd aan met de F.N.'s, waarvoor hij nog ronden beschikbaar heeft. F.N. rijdt enorm hard om zeker van de voorsprong te blijven, die vrij veilig is omdat Kalen een achterstand van 2minuut heeft in te halen. En achter allen aan draait ver woed de ongelukkige Milhoux zijn ronden, en is daarbij reeds opgeklommen tot de negende plaa(6. Demeuter heeft in de 21sle ronde motorpech in de bocht waar Guthrie gevallen is, waardoor Noir eerste wordt en Demeuter vlak voor Ka len komt, die dus nu een belangrijk betere kans krijgt om aan den kop te komen. In feilen strijd met den leider van de race, Noir, komt van der Pluym langs de tribunes bij den Haar, en onze Nederlandsche ren ner weet hem te passeeren. Natuurlijk is van der Pluym een ronde achter, maar dat hij den leider voorbij draait is een grootsche prestatie, die een geweldig enthousiasme verwekt. Hou top moet opgeven, omdat zijn achterwiel een mankement toont, waardoor Soenius, de voortreffelijke N.S.U.-rijder van een feilen concurrent wordt bevrijd. In den strijd om den tweeden plaats zien wij dan Kalen met een geweldige acceleratie plotseling Demeu ter voorbij schieten; over grooten afstand wordt tusschen Husqvarna en F.N. een grootsche strijd gevoerd. Maar bij Hoog halen passeert Demeuter weer alleen, om 2Vi minuut achter Noir de laatste ronde in te gaan, gevolgd door van der Pluym als derde en door van Wijngaarden als vierde, met op de vijfde plaats de taaie Milhoux. De laatste ronde. Onbedreigd door Kalen, die 6taat te re pareeren, gaan Noir en Demeuter hun laat ste ronde in. Zal van der Pluym derde worden of zal Kalen zoo spoedig klaar zijn, dat hij de Nederlander weet voor te blij ven. Maar nog verandert de toestand, want in een bocht bij Laaghalerveen valt Noir! Hij blijft ongekwetst, komt weer op gang, maar i6 tweede geworden. Dan komt bericht dat Kalen opgeeft: van der Pluym is in ieder geval zeker derde, maar zal hij tweede worden? Met ontzaggelijke snel heid nadert iemand de finish; het blijkt de winnaar in dc 500 c.c.M. te zijn, Demeuter op F.N. met een gemiddelde van 135.2 K.M. Als tweede komt toch Noir binnen, 1 min. 48 sec. achter Demeuter. Van der Pluym komt al6 Nederlandsch kampioen beslag leggen op de derde plaats, begroet door daverende toejuichingen van het puhliek, dat het Wilhelmus enthousiast meezong. Na hem komt van Wijngaarden, die zeker even schitterend reed, al is van der Pluym's prestatie bewonderenswaardi ger, omdat deze tweemaal een groote ach terstand wist in te loopen. De einduitslag luidt dus: 1. Demeuter (F.N.) met een gemiddelde van 135.2 K.M., winnaar van den Grooten Prijs van Europa 2. Noir (F.N.), 3. van der Pluym (Husqvar na) -Nederlanctech kampioen in de 500 c. c.M, klasse, 4. van Wijngaarden (Norton), 5. Soenius (N.S.U.), 6. Milhoux (F.N.), 7. Bak ker Schut (Eysink), 8. van llamersveld (Eysink), 9. Lambert (Sarolea), 10. Bizzo- zeno (Rudge). Hoewel de groote strijd tus schen Norton en Husqvarna dus eigenlijk niet gestreden is, omdat do officicele mer- kenteams uitvielen, heeft do race niets aan spanning ingeboet. Voor ernstige ongeluk ken is de T.T. gelukkig bespaard gebleven ondanks do alle records verre brekende snelheden. VOOR SPORTNIEUWS A HET - ZWEMMEN Onze dames weer in actie Boedapest, 23 Juni. (V.D.) Onder zeer groote belangstelling hebben heden in het Csészür-bad de internationale wedstrijden plaats gehad, waaraan ook door de Neder landsche dames werd deelgenomen. 0.a. waren aanwezig Aartshertog Al- brecht; de zoon van den Rijksbestuurder Ilorthy, vele autoriteiten, terwijl de Neder landsche kolonie in grooten getale was op gekomen. In het bad waren reflectoren opgesteld, die een capaciteit van in totaal 16.000 kaars hadden. De uitslagen luiden 100 M. vrije slag 1. Willy den Ouden, 1 min. ti%' sec.; 2. Mcj. Timmermans, 1 min. 10% sec.; 3. Mej. Hogeweg, 1 min. 12 7/10 sec. 200 M. schoolslag 1. Mej. Brouwer, 3 min. 19 sec. 300 M. wisselslag estafette 1. R.D.Z. 4 min. 5 sec.; 2. Ilongaarsche estafetteploeg, 4 min. 28 sec. De Ilongaarsche dames haddon hier een handicap-voorsprong van 20 seconden. Mejuffrouw Brouwer zwom de schoolslag in deze estafette (100 M.) in 1 min. 32 sec.* mejuffrouw Baumeistcr de rugslag in 1 min. 27 sec. cn mej. Den Ouden dc vrije slag in den uitstekenden tijd van 1 min. G seconden. De Nederlandsche dames werden zeer hartelijk ontvangen en hun fraaie prestaties- werden luide toegejuicht. Zondagmiddag te half vijf wordt de vier maal 100 M. vrije slag estafette gezwom men, waarbij de Ilongaarsche damesploeg een voorsprong van 30 seconden zal krijgen. Men heeft-'daartoe besloten met het oog op het groote verschil dat bestaat tusschen de tijden der Hollandsche cn die der Ilongaar sche dames. Het Hongaarsche record op dit nummer is 5 min. 10 sec., terwijl het wereldrecord met 4 min. 37 sec. op naam van Nederland staat. Wederom Nederl. successen. Boedapest, 24 Juni. (Vaz Dias). He« denmiddag boekten de Nederlandsche zwemsters te Boedapest wederom fraaie successen. Mej. Greta Brouwers won de 100 Meter schoolslag, terwijl Willy 'den Ouden vandaag de 100 Meter rugslag won. In de estafette 4 X 100 Meter kregen de Hongaarsche dames niet minder dan 35 sec. voorsprong, hetgeen de Rotterdamsche zwemsters niet vermochten in te halen» Willy den Ouden zwom hierbij een tijd van 1 min. 6.4 sec., terwijl de tijd der Ncder landsche dames na aftrek der handicap 4 min. 41.8 sec. bedroeg. De resultaten waren 100 Meter schoolslag i Greta Brouwers (R.D.Z.) tijd 1 min. 32.6 sec.; 2. Klara Szep (Hongarije) tijd 1 min. 35 sec.; 3. Magda Szaz (H.) tijd 1 min. 36.4 sec. 100 Meter rugslag 1. Willy den Ouden (R.D.Z.) tijd 1 min. 21.4 sec.; 2. Greta Brouwers (R.D.Z.) tijd 1 min. 22.8 sec.; 3. Annie Hogeweg (R.D.Z.) tijd 1 min 24.3 sec. 4 X 100 Meter estafette vrije slag dames 5 1. Hongarije, tijd 5 min. 12 sec.; 2. R.D.Z.* tijd 5 min. 16.8 sec. met 35 sec. handicap» Zonder deze handicap was de tijd 4 min» 41.8 sec. Voetbal. PROVINCIE N.-BRABANT— PROVINCIE ANTWERPEN. Bergen op Zoom, 2i Juni. Hedenmid dag werd alhier de voetbalwedstrijd Pro vincie Noord-BrabantProvincie Antwer pen gehouden, welke wedstrijd door Ant werpen met 10 werd gewonn»» 1—0 voor Antwerpen. Voetbal. UNITAS—NEDERLANDSCHE POLITIE SPORTBOND. Gorcum, 24 Juni. Hedenmiddag heeft de Voetbalvereeniging „Unitas" een wed strijd gespeeld tegen het elftal van den Nederlandschen Politie Sportbond. De eind stand was 7—5 voor Unitas, de ruststand was 44.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 9