J.A. SCHOTERMAN Zn. ST. EMILION 1928 per flesch f 1.45, per anker f 58. WEER ONRUST TE AMSTERDAM EEN ERNSTIG GEVAL „OUWE DUIJS" S. H. MASSA MOBILISATIE-HERDENKING UIT DE STAATSCOURANT Onze Postvliegers onderweg WIJNHANDEL GEVESTIGD 1878 UTR.STR. 17 TEL. 145 Radioprogramma A. H. VAN NIEUWKERK N.V. - TELEFOON 543 COMPLETE WONINGINR9CHTING HUMORHOEKJE Relletjes op het Damrak en rond een N.S.B.sven gadering Amsterdam, 27 Juni. Hedenmiddag omstreeks 2 uur trokken een aantal steun trekkende wcrkloozcn, naar schatting 50 k 60 man, in optocht-formatie over het Damrak, onder het uiten van protestleuzen tegen steunverlaging. Zij vormden van tijd lot tijd een spreekkoor, waarbij zij liuri ver langens kenbaar maakten. Op dat oogen- blik was slechts 1 agent van politie in de omgeving, die den optocht, in afwachting van versterking, begeleidde en de men- schen sommeerde uiteen te gaan. Zij gaven hieraan echter geen gevolg cn juist toen politieversterking arriveerde en de stoet ter hoogte van het Victoriahotel was aange land, sommeerde de begeleidende agent hen onder het trekken van zijn sabel nogmaals uiteen te gaan. De betoogers gingen hierop den agent te lijf. Met getrokken sabel wer den demonstranten daarop door de inmid dels gearriveerde politieversterking uiteen geslagen, waarbij een hunner, die den eer sten agent te lijf was gegaan, een klap op het hoofd bekwam, waardoor een bloeden- do wonde ontstond. Daar door verschillen de agenten geconstateerd was, dat deze man den agent had aangevallen, werd hij onmiddellijk in arrest gesteld wegens open bare geweldpleging. De overige demonstran ten waren spoedig naar alle richtingen uit eengestoven. Rumoer op het Leidsche Plein. Het feit, dat de vroegere communist C Frcnay vanavond opnieuw op een door de N.S.B. in Bellevue belegde bijeenkomst zou spreken, was voor eenige zijner vroegere partijgenooten aanleiding hun misprijzen te demonstreeren. Zooals bij dergelijke gelegenheden ge bruikelijk is, waren ook groepen opge schoten jongens opgekomen, die van den rnooicn avond wilden profiteeren om te zien, hoe het op het Lcidsche Plein cn om geving zou toegaan. De politie had evenwel uitgebreide voor zorgsmaatregelen genomen, zoo dat dege nen van wie verwacht kon worden dal zij op do Marnixkade, aan dezo zijde van het feestgebouw hielden de N.S.B.-ers hun ver gadering, niets te maken hadden, daar niet werden doorgelaten. Overigens werden nieuwsgierigen door de politie, welke onder leiding stond van hoofdinspecteur van Zoo ien en inspecteur v. Ebbenhout, voortdu rend tot doorloopcn aangemaand. Slechts eenmaal moest handelend worden opgetreden, dat was te omstreeks kwart over negen, toen een groote groep demon stranten op de Overtoom begon op te drin gen. De motorbrigade verspreidde hen even wel, zoodat het spoedig weer rustig was althans voorloopig. De vergadering duurde op dat oogenblik evenwel nog voort. Gebroken heup door fabrieks' verpleegster behandeld Men meldt uit Enschede aan Alniolo's Dagblad: Ongeveer half Februari kwam hier een 10-jarige fabrieksarbeider, werkzaam hij de firma Van Heek cn Co., op weg naar zijn werk te vallen. Hij stond op rnct hevige pijn in zijn heup, en bereikte met groote inspanning cn pijn zijn fabriek. De fabricks- verpleegstcr kwam er aan te pas. Zij ver bond de heup, en liet den jongen naar huis vervoeren. Een dokter werd niet van het geval in kennis gesteld. Zij zelf zou de heup behandelen, die, naar ze zeidc, ge kneusd was. li dagen bleef de jongen thuis, en kwam de verpleegster om het been te masseeren. Na veertien dagen ver klaarde ze den jongen weer in slaat te werken. De heup was wei nog stijf. Om hem weer soepel te maken, drong ze er op aan dat de jongen baden zou gaan nemen in de badinrichting van de firma. Toen ze den jongen na een maand bij deze badinrichting eens tegenkwam, schrok ze hevig. De jongen liep geheel scheef en rnank. Toch verrichtte hij zijn werk. Op haar aandringen word er een chirurg ge roepen, en deze constateerde dat de heup gebroken was geweest en geheel vergroeid. De jongen is toen onmiddellijk naar het ziekenhuis overgebracht waar hij nog ver toeft. Er bestaat groote vrees dat hij zijn leven invalide zal blijven. In de maand dat de jongen zich heeft voortgesleept, moet hij hevige pijnen heb ben geleden. Hij heeft nooit geklaagd. Op een vraag van den dokter van de rijksver zekeringsbank, die inmiddels met het ge- vai in kennis was gesteld, waarom hij nooit naar een dokter was gegaan, antwoordde de jongen, dat hij bang was voor ontslag. Het schijnt n.l. in verschillende Twcntsche fabrieken de arbeiders op straffe van ont slag verboden te zijn indien ze bij het uit oefenen van hun bedrijf een ongeval krij gen, zich te beroepen op de ongevallenwet, door naar een dokter te gaan. Ook bij de firma Van Heek en Co. schijnen dergelijke gewoonten te bestaan. Tegen de firma is proces-verbaal opge maakt wegens overtreding van art. 166 van de ongevallenwet, tegen de verpleegster we gens het onbevoegd uitoefenen van de ge neeskunde. DB BURGEMEESTER ZWEMT EEN BAANTJE Mr. Maas, burgemeester van Wolvega, heeft in de oude rivier de Linde officieel een nieuw zwembad geopend. Na zijn rede zwom het hoofd der gemeente het eerste baantje. Het is liet eerste zwembad in deze gemeente. een echie Schiedam,i he Oude Jenevei a I 3.40 pei literkruik is het zeer ge- waatdeetde merk dar steeds meet en meet gevraagd wordt bij Handel in Gedistilleerd- Wijnen en likeuten HAVIK 41 - TEL 292 Een samenkomst op den boules vard te Scheveningen op 1 Augustus In aansluiting met het ecnigen lijd gele den verspreide bericht kan thans worden medegedeeld, dat het in de bedoeling ligt van de hoofdbesturen van den Nationalen Bond Hot Mobilisatiekruis, de Koninklijke Nederlapdsche vereeniging Ons Leger cn de Koninklijke Nederlandscho "vereeniging Onze Vioot om het feit, dat het twintig jaar geleden zal zijn, dat de Nedcrlandsche weermacht werd gemobiliseerd, te herden ken door op dien dag eene eenvoudige plechtigheid te doen plaats hebben. Deze plechtigheid zal bestaan in eene van wege genoemde hoofdbesturen te orga- niseeren samenkomst van deputaties van vereenigingen, zetelende in de breede krin gen van liet Noderlandsche volk. welke de beteekenis van de door de weermacht tij dens den wereldoorlog vervulde taak er kennen en er van overtuigd zijn, dat zoowel in Nederland als in onze overzeesche ge westen een deugdelijke weermacht Le ger en Vloot thans niet gernist kan worden De samenkomst zal plaats hebben bij liet Gedenk toeken voor Leger en Vloot (mobi lisatie-monument! aan den Boulevard te Scheveningen. Daarbij zal in oen toespraak het inobilisatietijdperk 1911—1918 herdacht en de beteekenis oener krachtige weer macht voor Nederland en zijne overzeesche gewesten in liet licht gesteld worden. Door de genoemde drie en andere vertegenwoor digde vereenigingen zullen aan den voet van het gedenkteeken kransen neergelegd worden, als blijk \an waardeering van cn verbondenheid met 's lands weermacht. Het door de genoemde drie hoofdbesturen ingestelde Uitvoeringscomité Herdenking Mobilisatie 19111918 verzoekt bij deze de besturen van alle nationale vereenigingen, die aan de bedoelde herdenkingsplechtig heid wcnschen deel le nemen Moor het zen den eener deputatie (met vereonigingsvaan- del, -vlag of -banier), om zich daartoe zoo spoedig mogelijk liefst vóór 15 Juli a.s. schriftelijk aan te melden bij het comité, gevestigd Jan Picterszn. Cocnstraat 49, te 's-Gravenhagc (telefoon 772302). Bij K.B. is met ingang van 1 Juli 1934 be noemd tot adjunct-cominies bij do Verze keringskamer te Amsterdam B. Timmcrs, thans adjunct-commies in tijdelijkcn dienst bij voormelde Kamer. Bij K.B. is benoemd tot plaatsvervangend voorzitter van den Baad van Beroep, be doeld in artikel 1 der Beroepswet. te Am sterdam, Mr. M. Bosboom, advocaat en pro cureur te Amsterdam, plaatsvervangend griffier van gcmelden Baad van Beroep, en is aan Mr. M. Bosboom voornoemd, in ver band met zijne benoeming tot plaatsver vangend voorzitter van den Baad van Be roep, bedoeld in artikel 1 der Beroepswet, Ie Amsterdam, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van plaatsvervangend grif fier van gemeklen Baad. Bij K.B. is benoemd tot griffier bij het Kantongerecht te Tiel Mr. J. Blankers 't Hooft, gewezen griffier bij het voormalige kantongerecht te Eist. Bij K.B. is aan den lieer G. B. Erdbrink. lid van den Baad van Xederlandsch Indië, op zijn verzoek, met ingang van 23 Augus tus 193'», eervol ontslag uit 's Lands dienst verleend, onder dankbetuiging voor de lang durige en trouwe diensten, door hem aan den Lande bewezen. Bij K.B. js toegekend de aan de Orde van Oranje-Xassau verbonden eere-medaillc, in goud, aan: G. Dubbeldam, chef van de in- koopafdeeling bij de N.V Werf Gusto v h. Firma A. F. Smulders te Schiedam. Bij K.B. is benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Naseau: Dr. E. J. Buning, te 's-Gravenhage, directeur der Centrale Onderlinge. Bij K.B. is benoemd tot Bidder in de Orde van Oranje-Nassau: A. T. J. Schrijns, lid der Firma A. Schrijns Fils te Tilburg. Bij beschikking van den Minister van Economische Zaken is met ingang van 1 Mei 1934 als directeur van de Xcderland- sche Graancentrale. gevestigd te 's-Graven hage. benoemd C. C. C. van Stolk, te Rot terdam. RIJN-STRANDBADZAAK. Arnhem, 27 Juni. Door den curator in hot faillissement van de Maatschappij Rijn- Strandbad te Arnhem is aan den officier van justitie verzocht om een strafvervol ging in te stellen tegen den heer J. J. W. I Jsselmuiden, secretaris-penningmeester van die stichting. CONGRES OPVOEDINGSVRAAGSTUKKEN Men bericht ons, dat het Twentsch Insti tuut voor Opvoedings-Vraag6tukken op 22 en 23 Sept. a.s. te Delden een congres or ganiseert, dat als onderwerp zal hebber: „Het religieus Element in de Opvoeding'. Als hoofdleider i6 aangezocht de heer Prof. Dr. Ph. Kohnstamm. Ijsvogel Pelikaan Oehoe 21-6 Amsterdam '27—6 Boedapest 21—G Belgrado Athene 26—6 Mersamatruh •22—C Cairo 23C Gaza Ruthawells 23—6 Bagdad Boeshir 24—G Diask 24-6 Karachi '23 —ij Jodpoer 2.3-6 Allahabad Calcutta •22-6 Akyab Rinzoon 26—6 Bangkok •21-6 27-ü Singapore 20-6 27-6 Medan Batavia 20-C 27—6 Vertrek van het eerstvolgende post vliegtuig van Amsterdam 5 Juli. „MEISJES GEVRAAGD VOOR DE FILM". De Haagscho rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den 27-jarigen C. B. en den 30-jarigen W. de K., zich noe mende publicist, beiden gerl. tegen wie door het O. M. resp. 5 maanden cn 1 jaar gevangenisstraf is gccischt In de zaak van R. werden de stukken gesteld in handen van den rechter-commls- saris, teneinde een onderzoek naar de geestvermogens van dezen verdachte in te stellen, terwijl De K. overeenkomstig den eisch werd veroordeeld tot 1 jaar gevan genisstraf Zooais hekend, hadden dc verdachten in Febr. j.l te Den Haag getracht een aantal meiajes, die zij door middel van een be drieglijk opgestelde advertentie voor de be trekking van filmfiguranle of koriste had den opgeroepen, bewegen tol afgifte van ƒ2.50 als waarborgsom, hetgeen door het tijdig ingrijpen van de politie lot slechts één geval beperkt bleef. ONDERSCHEIDING VOOR PROF. GALLAS Prof. K. B. Gallas, hooglccraar in de Franschc taal- en letterkunde aan de Uni versiteit van Amsterdam, die in de Veree- nigde Staten lezingen heeft gehouden en colleges heeft gegeven, is tot doctor honoris causa in de letteren bevorderd aan het Tufts College te Medford. De Arrondissemenls-Rechtbank te Utrecht heeft do volgende faillissementen uitge sproken: De weduwe Th. Arnoldussen. Utrecht, Twijnstraat 51. R.-c. Mr. II. P. J. M. Loeff- Cur.: Mr. J. Vunderink, Utrecht A. Veerman, koopman. Utrecht, Draaiweg 18. B.-c. Mr. H. P. J. M. Loeff. Cur.: Mr. A. C. van den Brand, Utrecht. J. Th. Verbree. melkhandelaar, Waarder, Korte Waarder 191B. B.-c.: Mr. H. P. J. M. Loeff. Cur.: Mcj. Mr. A. Thomson, Bode graven. T. van Manen. Doorn, Dirft 16. B.-c.: Mr. II. P. J. M. Loeff. Cur.: Mr. II. L. L. van lloogenhuyzc, Zeist. W. de Smalen, Amersfoort. Korte Gracht 17. B.-c.: Mr. H. P. J. M. Loeff. Cur.: Mr. Dr. M. Tydeman, Amersfoort. W. S. II. van Dijk, aannemer. Het Gooi, ('l. Go\) bij Houten, gem. Houten. R.-c.: Mr. H. P. J. M. Loeff. Cur.: Mr. S. M. S. Furnec, Utrecht B. Alberts, winkelier. Driebergen-Rijsen- burg. B.-c.: Mr. II. P. J. M. Loeff. Cur.: Mr. J. F. Drüqhorn. Zeist. A. C. van Dijk, garagehouder, Bilthoven, (gem. dc Bilt), Konijncnlaan 36. R.-c.: Mr. H. P. J. M. Loeff. Cur.: Mr. J. Roelse, Utrecht. H A. Piket, koopman. Breukelen, gcm. Breukelcn en Nijenrode. R.-c.: Mr. II. P. J. M. Loeff. Cur.: Mr. W. J. G. Vermeulen, Utrecht. A. den Boer, koopman, Bilthoven gem. de Bilt. Rubenslaan 2. R.-c.: Mr. II. P. J. M. Loeff. Cur.: Mr. G. tor Laan. Utrecht. L. C. van den Heuvel, brandstoffenhan- delaar, Utrecht, Amsterd. straatweg 402bis. R.c.: Mr. H. P. J. M. Loeff. Cur.: Mr. H. P. J. Hemsing, Utrecht. Opgeheven faillissementen. E. van der Veer, groentcnhandelaar en landbouwer, Abcoude-Proostdij. Cur.: Mr. S. M. S. Furnee, Utrecht. Opheffing wegens gebrek aan actief. S. Roodfeld, winkelbediende, Utrecht, Bandoengstraat 28bisa. Cur.: Mr. A. C. v d. Brand. Utrecht. Opheffing wegens ge brek aan actief. B. J. Schaufele, zonder beroep, Utrecht, Cur.: Mr. P. J. Emmelot, Utrecht. Door het verbindend worden der eenige uitdeelings lijst met eene uitkeering van 1.16 pet. B. Poesiat, koopman, Woerden. Cur.: Mr. A. Thomson, Bodegraven. Door het verbin dend worden der eenige uitdeelingslijst met eene uitkeering van nihil. Vrijdag 29 Juni, Huize n: 1375 M. K.R.O. 8.00—9.15 Morgenconcert 10.00—10.30 Gramofoonmuzick. 10.30—lliOO Muzickuitzending voor fa brieken. 11.00—11.30 Gramofoonmuziek. 12.15—2.00 n.m. Lunchconcert voor viool, cello, piano en cinema-orgel o.l.v. Alphons Dreissen op standaartorgel in „Hollandais" 's Gravenhage. 2.00—2.30 n.m. Gramofoonmuziek. 2.30—2.45 n.m. Zangrecital door Nico Pielstroom, bariton. Aan den vleugel: Fred Boshard t. 2.453.00 n.m. Recital op twee vleugels door S. Loopuit Roeper en Mia Tibbe. 3.00—3.15 n.m Gramofoonmuziek. 3.153.30 n.m. Vervolg van het Zang- recital door Nico Pielstroom. 330—3.45 n.m. Recital op twee vleugels (vervolg). 3.45—4.00 n.m. Voordracht door Marianne van Dongen „De kleinzoon". 4154.30 n.m. Gramofoonmuziek. 4.304.45 n.m. Voordracht door Marianne van Dongen „Rietje". 4.45500 n.m. Gramofoonmuziek. 5.005.20 n.m. „Van welke bloemen ma ken wij het mooist bouquetten cn hoe ma ken wij do juiste kleurencombinatie", door J W. F. Rcns. 5.20—G.00 n.m. Gramofoonmuziek. 6.00—G.45 n.m. De Kro-boys o.l.v. Piet Lustenhouwcr. 6.45—7.00 n.m. Gramofoonmuzick. 7.15—7.35 n.rn. „Asselt's rijke folklore", door Gerard Krekelbcrg. 7.35—7.40 n.rn Gramofoonmuziek. 7.40—8.00 n m Klavier-Recital door Leo pold Mucnzer. S.00—10.00 n.m. Onze serie Nedcrlandsche gastdirigenten Solistenconcert door orkest o l.v Hcnr. van Goudoever als Gast. Solist: Prof Leopold Mucnzer, klavier. 10.00—10.15 n.m. Gramofoonmuziek. 10.1511.00 n.m. De Kro-boys, o. 1. v. Piet Lustenhouwcr. 11.00—12.00 n.m. Gramofoonmuziek. Hilversum, 201,5 M. V.A.R A. 8.01 Gramofoonmuziek. V. P. R. O. 10.00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10.15 Orkest o. 1. van Hugo de Groot. 10.45 „Sjnug, de vagebond". Een fragment uit „Jan Fuselier" van S. Franke, voor te dragen door Jan Lemaire. 11.00 Orkest o. 1. van Hugo de Groot. 11.20 Democratie cn dictatuur. 11.40 Orkest o. I. van Hugo de Groot-. A. V R. O. 12.01—2.30 n.m. Lunchconcert door het Omroeporkest o. 1. van Nico Treep. 2.30—3.00 n.m. Knipcursus kinderidee ding. 3.004.00 n.m Aansluiting met hotel „At lanta" te Rotterdr n. Rita Dalvano met haar Hollandsche Damcskapel. m. m. van D. v. d. Wiel, tenor. V.A.R.A.* 4.01 n.m. Onze serie groote meesters der toonkunst. 4.30 n.m. Na schooltijd. 5.00 n.m. Strijk-Knsemblc met orgel, o. 1. van Hugo de Groot. 5.30 n.m. De Flierefluiters, o. 1. van Jan van der Horst, met medewerking van Alb. dc Booy, zang. haus te Scheveningen. Symphonieconcert door het Residentie-orkest, o. 1. van Carl Schuricht. V. A. R A. 11.01 n.m. Orgelspel door Cor. Steyn. 11.30 n.m. Bont allerlei der lichte muze. Brussel, Vlaamscho uitz., 321,9 M. 12.17 n.m. Orkestconcert. 1 202.20 Gramofoonplaten. 5.20 Concert door orkest, o. 1. van Kumps. 6.20 Gramofoonplaten. 8.20 Concert Omroeporkest. 9.20 Concert door Mannenkoor. 10.00 Vervolg koorconcert. 10.30—11.20 Gramofoonplaten. Brussel. Franschc uitzending, 483,9 M. 12.15 n.m. Gramofoonmuziek, en zang. 1.20 Concert door Salonorkest. 5.20 Concert. Omroeporkest. 6.35 Gramofoonmuziek. 7.20 Zang voordracht door bariton. 8.20 Concert door orkest. 9.35 Vervolg concert. 10.20 Gramofoonmuziek. D a v c n t r y, 1500 M. 12.20 n.m. Orgelconcert. 12.50 liet BBC-Dansorkest. I.35 Het Schotsche Studio-Orkest o. 1. van G. Daines. 2.30 Concert door solisten. 3.20 Gramofoonmuziek. 3.50 Het Birmingham'sch Ilippodrome-oi- kest o. 1. van II. Peil. 4.50 Orkestconecn. 8.20 Het BBC-orkest. 9.40 Het Radio-Militair-orkest o. 1. van B. W. O'Donnell, m. m. van tenor. II.10—12.20 Dansmuziek. Deutschlandsendcr, 1572 M. 9.20 „Ein .Tahr Volkslicdsingen", m. m. v. solisten, zangschaar en instrumentaal kwartet. 12.20 n.m. Concert door orke='. I.20 Gramofoonmuziek. 3.35 Gramofoonmuzick. 6.20 Gramofoonmuziek. 7.55 Volksliederen door koor 9.20 Concert door muziekcorps. II.20—12.05 Concert door solisten. K a 1 u n d b o r g, 1261 M. 12.20 n.rn. tot 2.20 Concert. 3.50 Concert door Instrumentaal En semble. 8.50 Het Omroepstrijkorkest o. 1. van E. Rcesen. 10.35 St. Sacns-Conccrt door orkest, o. 1. van Reesen. 11.20—12.50 Dansmuziek. Langenberg, 455,9 M. 6.20 v.m. Gramofoonmuziek. 7.10 Gramofoonplaten. 12.20 n.m. Concert door SlafinuzicK. I.20 Concert door Orkest. 5.40 Concert door koren cn solisten. 7.50 Gramofoonmuzick. 9.20 Populair concert m. m. van solisten cn Dorpskapel. II.2012.20 Concert door Strijkkwartet en Violcnverecniging m. m. van piano. P a r ij s (Radio Paris). 1G48.4 M. 7.05 n.m. Gramofoonplaten. 8.20—8.50 Gramofoonplaten. 10.3511 50 Concert uit Vichy. 12.50—2.20 Concert door orkest 9.05 „Boccacio", operette van Suppé. 10.30 Dansmuziek. Onze etalages vertellen U, hoe men een woning kan inslallccrcn. Vraagt 11 nok eens ccn vrijblij vende bcgrooting. IS modelkamers, Groote toonzaal, BEEKENST. LAAN 10 OPGERICHT 1909 6.01 n.m. Dc Flierefluiters, o. 1. van Jan van der Horst, met medewerking van Alb de Booy, zang. 6.30 n.m. Blaas-Enscmblc met orgel, o. 1. van Pieter Renes. 6 45 n.m. Toespraak door II. Bouma, voor zitter van den Bond van Sociaal Democra tische Studentenclubs. 6.55 n.m. Gramofoonmuziek. 7.00 n.m. Orkest o. i. van Hugo de Groot, met medewerking van Mia Dorcl, zang. 7.30 n.m. Democratie en dictatuur. 750 n.m. Gramofoonmuziek. V. P. R. O. 8.01 n.m. Lezing: den Ilaag in het licht van de kerkgeschiedenis. Spreker: Ds. C. J. v. do. Burgh, Tiel. 9.00 nm. Cursus. De ziel reist door hel aardsch bestaan, 3e voordracht. Sprekei Prof. R. Casimir, den Haag. Na afloop van het Kurhausconcert: Persberichten van het Vrijz. Godsd. Persbureau. Persberichten van Vaz Dias 10.30 n.m. Lezing: Het herdenkingsjaar van het Nederlandsch Bijbelgenootschap. Spreker: Ds. F. Dijkema. A.V.R.O. 8.30—9.45 n.m. Aansluiting met het Kur- Vrouw tot haar man in den boom „Wel, als je je horloge niet vergeten had, zouden wc nu niet de eieren op die torenklok hoc-t ven te koken." (Passing Show).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 6