Bij het overlijden van Z. K. HHendrik Wladimir Albrecht Ernst, Prins der Nederlanden Het vorstelijk echtpaar kort na de huwelijksvoltrekking welke in Februari 1901 plaats had Z. K. H. als gelukkig echtgenoot en vader In een' interessante familiegroep Tijdens den grooten watersnood gaf Z. IC H Prins Hendrik blijk van xljn mede leven door het overstroomde gebied In gezelschap van H. M de Koningin te bezoeken, waar de vorstelijke personen per roeiboot rondgeleid werden Z. K. H Prins Hendrik op de eere-trlbune in het stadion te Amsterdam tijdens de hul diging van H. M. de Koningin bij haar 35-jarlg regeerlngsjublleum Oe martiale figuur van den Prins In militaire uniform zooals men deze bij officieele ge legenheden dikwijls zag Het voorzitterschap van het Nederlandsche Roode Kruis beschouwde Z. K. H. Prins Hendrik als zijn levenstaak. De Prins in zijn werkkamer In gezelschap van H M de Koningin be geeft de Prins zich tijdens een bezoek aan Amsterdam naar de Nieuwe Kerk om daar den dienst bij te wonen Als beschermheer der NederV-^* landsche padvinderij woonde Z. K. H. Prins Hendrik dikwijls verschillende belangrijke evene menten In de pandvinderswereld bij Op het balcon van het Koninklijk Paleis op den Dam te Amsterdam. Z K H Prins Hendrik neemt de toejuichingen van het talrijke publiek bij gelegenheid van een bezoek der Koninklijke familie aan de hoofdstad, in Da dijkdoorbraak bij Dalfsan In Januari 1926 werd door Z K H Prins Hendrik In ge zelschap van H. M. de Koningin persoonlijk In oogenschouw genomen

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 8