Dinsdag te Veenendaal gehouden. - Belangstelling van de boeren uit de omgeving voor de korven De jaarlijksche bijenmarkt i: Het Engelsche motorjacht .Sancta Brigida", komende van Yarmouth, is Dinsdag in de Amsterdamsche haven aangekomen Jong en oud kwamen ook Dinsdag aan het paleis Noordeinde te den Haag om te defileeren langs de baar van wijlen Z. K. H. Prins Hendrik Frof. dr. B. Heyman, bijzonder hoogleeraar te Utrecht en oud-raadsheer in het Hoog Gerechtshof van Ned Indië, is te den Haag overleden Stadsjeugd naar Doorn. Op initiatief van het comitë van dien naam bracht een 50-tal scholieren van middelbare stadsscholen geheel gratis een weekend door in Doom's schoone omgeving. Het gezelschap voor het poortgebouw van Huize Doorn De ernstige ongeregeldheden te Rotterdam maakten het ingrijpen door militairen noodzakelijk. Ook op de daken hadden de manschappen post gevat Bij de Hoornbrug bij Rijswijk is Dinsdag een pontonbrug geslagen in verband met de begrafenis van wijlen Z. K. H. Prins Hendrik Dr. J. W. Th. van Konijnenburg werd ge boren te Hoogeveen in 1865. Hij bezocht het L. S Gymnasium te Winschoten, stu deerde daarna klassieke letteren te Groningen werd leeraar aan het Instituut van Kinsbergen te Elburg, werd later tijdelijk leeraar aan het gymnasium te Leeuwarden en weer later vast leeraar aan het gymnasium te Winschoten In 1900 volgde zijn benoeming tot conrector aan het gymnasium te Nijme gen. In 1914 werd hij rector te Hengelo en in 1918 rector te Apeldoorn. In 1896 was hij te Groningen gepromoveerd op proefschrift „Apo Koinou-figuur in de Aeneis van Vergillus. De heer dr van Konijnenburg was voorzitter van het college van curatoren der Volks-universiteit te Apeldoorn en voor zitter van de afdeeling Apeldoorn van den Protestantenbond

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 8