Rookwolken boven de bosschen Militairen verleenen hulp Bij Driebergen 20 H.A. naaldhout verbrand GOUVERNEUR-GENERAAL HERDENKT PRINS HENDRIK NIEUW WERELDRECORD rogramma Op meerdere punten brak meerdere malen een heideof bosch: brand uit Zeist. Donderdag hebben in onze pro vincie verschillende boschbranden gewoed. Om 1 uur werd brand gemeld achter het ko- lonichuis te Driebergen, waar Rotterdam* scha bleekneusjes een deel van den zomer doorbrongen. Het gerucht verspreidde zich al spoedig door het dorp dat verschillende kinderen hiervan het slachtoffer waren go- worden. Dat was echter, zooals het meer gaat, schromelijk overdreven. De brand woedde honderden meters van het tehuis af. dat geen seconde gevaar heeft geloopcn. Het betrof hier een heidebrandje aan den zoom van hot bosch; snel ingrijpen van de brandweer en passeerendo burgers onder drukte de vlammen direct. De brandhaard bevond zich vlak naast een fietspad, het vermoeden is gerechtigd dat hier van het beruchte sigaretteneindje spiako is. Geen half uur later werd de brandweer opnieuw gewaarschuwd, en nu voor een veel ernstiger geval van boschbrand. Het betrof hier een groot complex opgaand bout en jonge sparren van jhr. mr. dr. Clifford Kocq van Breugel, In de gemeente algemeen als het „bosch van Breugel" be kend. De brand ontstond in een volkomen met prikkeldraad voor voetgangers afge sloten gedeelte. De vlammen sloegen in de jenge naaldhoutaanplanting, met onder groei van heide, met razende snelheid van boom op boom over. Ongeveer een kwar tier nadat het vuur gesignaleerd was wa ren al enkele hectaren door do vlammen verkoold, een complex fijnsparren stond in lichter laaie, terwijl een prachtig berken laantje, ter breedte van ongeveer acht me ter met een dubbele rij hoogopgaande hoo rnen vlam had gevat. Het duurde geruimen tijd voordat hier voldoende hulp aanwezig was: de brand was in hot begin van den weg af niet te zien, terwijl er op die ver laten plaats geen sterveling was Met man en macht is men toen met schoppen aan het blusschen geslagen. Het aanleggen van tegenvuren was door do geaardheid van het terrein niet mogelijk, terwijl werklieden die brandgangen kapten door den blake renden gloed' telkens overhaast de vlucht moesten nemen. Het liet zich aanzien, dat honderden hectaren een prooi der vlam men zouden worden; men rekende er op, dat het vuur de spoorbaan zou bereiken, die in verband mot de optredende wervel winden slechts een matige beschutting bood: hoe gemakkelijk konden geen von ken overslaan. Het harde werken had ech ter resultaat, terwijl de wind gelukkig niet uit den zelfden hoek bleef waaien. Op het laatst verschenen ook de gealarmeerde mi litairen uit het garnizoen te Amersfoort op het tooneel. De absolute vernieling kon tot een twintig bunder beperkt worden. Ook.de Zeistersclie en Amersfoortsche brandweer was inmiddels gearriveerd. Met 'n auto werd water naar de manschappen en burgers ge bracht die een geweldigen dorst hadden; niet het minst door de rookwolken, die tot \nr in de provincie zijn waargenomen. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog volkomen in het duister In de gemeente Driebergen bleef het gistermiddag bij twee brandhaarden. Nog was het nablus- schingswerk echter niet beëindigd toen er opnieuw een boodschap kwam: in de ge meente Zeist of bij Huis ter Heide moesl het vuur woeden. Inderdaad zag men nu op meerdere punten een geweldig rookkolom opstijgen, welke ook uit Amersfoort zicht baar was. De brandweer verliet zoo snel mogelijk het terrein; op den voet gevolgd door de fietsende militairen en militaire vrachtauto's. Zoo snel al6 dat kon reed ieder den Aus- terlitzweg af, dp brandweer voorop, daar na de soldaten met hun schoppen en bij len. Dat een en ander nu geweldig opzien in het dorp begon te verwekken spreekt vanzelf. Automobilisten stelden welwillend hun voertuigen ter beschikking voor de militairen die geen fiets bij zich hadden. In groepjes stonden de omwonenden he.t voorgevallene te bespreken. Bij herhaling werd het vermoeden geuit dat er hier van kwaadwilligheid sprake was. Zekerheid hieromtrent bestaat echter allerminst. In het vliegkamp gingen machines de hoogte in om naar nieuwe rookwolken te speuren De troep fietste den Austerlitzweg af: wel hing er hier een sterke brandlucht, maar vuut kon niet ontdekt worden. Fanatieke soldaten klauterden in de hoogste boomen. eveneens zonder resultaat. Er is hier in de buurt wel een kleine brandhaard geweest die echter al weer gedoofd was, daar de om wonenden natuurlijk 'tvuur in den aanvang uittrapten De troep had zich over de we gen in den omtrek verspreid, overal kwam men nu hard fietsende militairen tegen, die elkaar zelfs hier en daar ontmoetten. Er gingen namelijk geruchten dat het nog op meer plaatsen branden zou. Er schijnen in derdaad nog twee kleine brandjes in de buurt te zijn geweest; wat op zulke warme dagen geen bijzonderheid kan genoemd worden. Zoo is er eergisteren in het bosch van Waveren, naast het gemeentebosch ook een begin van brand geconstateerd. Enkele oogenblikken later was er niets meer van te zien dan een plek verkoolde plaggen van nog geen tien meter in het vierkant. Ook op de spoorwegen heeft men het voor alen, hoeveel zwarte stukjes grond komt men niet legen wanneer men een paar honderd meter langs de rails loopt. En ieder van die gevallen was een gevaarltjk moment; maar tot een verwoesting komt het maar zelden. Met zulke droge dagen hebben de ge meenten speciale hrandwachten. die nacht en dag in functie zijn. Veldwachters lossen elkaar af op bepaalde punten, dat Is onder meer het geval op de piramide van Auster- litz en de uitkijktoren van de uitspanning Klein Zwitserland. Verder wordt er streng toezicht uitgeoefend dat geen vreemd volk vuurtje langs den weg stookt; terwijl kam peerders slechts na aanvrage op enkele plaatsen hun tenten mogen opslaan, en dan geen gebruik mogen maken van hun primus of spiritustoestel. Toezicht is er dus genoeg. De samenloop van omstandigheden heeft aanleiding gegeven tot de wildste geruch ten, terwijl de oorzaken niet bekend wa ren. Toch komt het meer voor, dat er met zulk warm weer op meerdere plaatsen te gelijk brand uitbreekt; dat is verleden jaar nog in' de buurt van Driebergen het geval geweest. Soestcrberg, 12 Juli. Naar wij ver nemen heeft een officierspatrouille van hot vliegkamp nabij het kamp een tweetal per sonen aangehouden, die zich daar op ver dachte wijze zouden hebben opgehouden. Beiden werden op vermoeden van brand stichting naar het kamp meegenomen en aan een verhoor onderworpen, dat echter niets opleverde. Zij zijn dan ook later weer a 'jgelaten. WAAROM HEFOBROOD??? Mefo geneest cn voorkomt Maagkwalen Spijsverteringsstoornisser. en Opstoppingen. Daarom HEFO. Verkrijgbaar bij P. F. A. VAN DAAL, Képelweg 58. Tel. 690, der toevoegen en thans volstaan met, toza- nicn met U allen, van dezo plaats een laat ste dankbare cn eerbiedige groet te brongen aan Hem, die daarginds thans ten grave wordt gedragen, llij ruste in vrede." Na afloop van deze plechtigheid ontbood do Gouverneur-Generaal den Doyen van hot Corps Consulaire teneinde hem to danken voor do uitnemende belangstelling van de zijde der consulaire ambtenaren in de hoofdstad betoond hij het verscheiden en de uitvaart van Prins Hendrik. DE UITZENDING DER UITVAART VAN DEN PRINS. Batavia, 12 Juli (Aneta). Ovor gehee Noderl. Indië hebben radioluisteraars de uitzending van de uitvaart van den Prins gevolgd, terwijl de nadere telegrafische be schrijvingen omtrent deze plechtigheid eveneens met ontroering werd gevolgd. Militaire plechtigheid ten Paleize op het Koningsplein ie Batavia Buitenzorg, 12 Juli (Aneta). De Gou verneur-Generaal, als vertegenwoordiger van de ingezetenen van Ncd.-Indiü, ging voor in de betuigingen van deelneming eii do belangstelling voor de Koninklijke Fa milie bij de uitvaart van het stoffelijk over schot van den overleden Prins. In de eerste plaats werd ten Paleize te Buitenzorg een receptie gehouden, van alle plaatselijke, autoriteiten. Hierbij gaf de assistent-resident van Bui tenzorg namens de ingezetenen uiting aan de gevoelens, welke uiting door den Gou verneur-Generaal met een korte redo werd beantwoord. Vervolgens vond ten Paleize op het Ko ningplein to Batavia een militaire plechtig heid plaats. Voor het Paleis defileerde een cero-com- pagnio met vaandel. 33 mlnuutschoten wer den gelost, waarna de Gouverneur-Generaal zich als volgt tot de aanwezigen richtte: „Ik wil deze gelegenheid niet laten voor bijgaan zonder U allen, burgers en militai ren, gedankt to hebben voor Uwe aanwezig heid alhier. Ik ben er van overtuigd «lal Il.M. de Koningin de daaruit blijkende deel neming bij het overlijden van Prins Hen drik op hoogen prijs stelt, zeker niet he* minst die van Uwe zijde, heeren autoritei ten, die door Uw vooraanstaande en verant woordelijke positie^ bij uitstek kunnen aan voelen, hoe zwaar'dit nieuwe leed op Hare Majesteit moet drukken, nu dit haar treft zoo kort na het heengaan van Hare Moeder, en in omstandigheden, welke Haar medelij dend cn gevoelig gemoed ongetwijfeld reeds ernstig doen lijden. Moge God de Koningin en Prinses vertroosten cn versterken in deze moeilijke omstandigheden. Zoo staan wij dan bij de geopende groeve, die. straks het stoffelijk overschot van den Prins zal ontvangen. Ern onwillekeurig stellen wij ons bij een graf, of dit nu van een hooggeplaatste dan wel van een laagge plaatste is, de vraag: Wat is de betpekenis an dezen mensch geweest? Deze vraag, ge steld ten aanzien van den Prins, vindt als anzelf hare beantwoording, wanneer men let op het feit. dat deze man hier is geko men als echtgenoot van H.M. do Koningin en is gestorven als Prins der Nederlanden met een eigen en zeer ruime plaats in de harten der bevolking. Hij is tot ons gekomen als een vreemde ling en van ons gegaan als een der onzen. Bedenkt men daarbij, dat ons volk niet ge makkelijk is to winnen en dat de positie van don Prins-Gemaal uit baar aard moeilijk is, omdat daaraan allerlei beperkingen zijn verbonden, zoowel op staatsrechterlijk, poli tiek als op maatschappelijk gebied, dan he- teekent 's Prinsen verworven populariteit Zijn persoonlijkheid en bewijst zij Zijn bij zondere hoedanigheden, Zijn eenvoud, toe gankelijkheid, toewijding en belangstelling en niet het minst zijn ronde blijmoedigheid, hebben hem den weg naar de harten gewe zen en de inrichting van zijn werkzaamheid bepaald. De Gouverneur-Generaal schetste vervol gens 's Prinsen verdienston op het gebied van het reddingswezen en besln't: „Zoo ligt het levenswerk van den Prins voor ons als een zich geleidelijk ontwikke lend harmonisch gebed, dat van reëelo be- leekenis is en een blijvende waarde heeft. Op de* vraag, die ik zoocven stelde b'ijkt dan het antwoord kort en duidelijk te kun nen zijn. Wat is de beteekenis van dezen mensch geweest? Hij is werkzaam geweest in het belang van het Land en heeft zijn hulpbehoevende I naaste gediend. Wat kan er mooier bij een graf worden gezegd? Ik wil daaraan dan ook niets vcr- KAAS.OVERZICHT. Met ccnigo zekerheid te zeggen, waar door do handel flauw cn de prij/cn lager zijn geworden, is vrijwel niet mogelijk, maar de feiten constateeren gaat gemak kelijk. Zoo mconen wij, dat deze week ie handel zeer flauw was. on de prijzen lager dan vorige week. In Woerden b.v. was de hóógste noteering tot 23 ct per pond, ter wijl één dag te vóren Bodegraven nog tot 2?» ct, per pond genoteerd had Traag, zeer traag werden de meeste partijen verkocht Het schijnt dat blznnder weinig vraag nnnr beste kaas is. óf... dat do levering ge makkelijker en vlotte gaat. dan het ont vangen van gefactureerde bedragen. Beta Unpen vanuit Duitschlnnd gaan steeds moeilijker en langzamer, hetgeen een vlotte levering van kaa9 vanaf óns land. niet in de hand werkt Maar. ook In tal van èndere landen gaat het zaken doen verre van gemakkelijk. Behalve hinderlijke bepalingen van officieele zijde, kunnen de meeste klanten niet op tijd... óf heele maal niet betalen! Is de economische toe stand in óns land verre van goed de bladen deelden ons feiten mede van woe lingen in erootp steden, welke wijzen op groote ontevredenheid in zeer veel bui tonlandsche steden is h'ët ook buitenge woon droevig gesteld, en als een knnsutn keiier. zooals voriae week in Amsterdam zijn wdnkel leeg geplunderd ziet door ban dieten. dan is hij buitengewoon vlug door zijn voorraad heenalleen de wijze waarop, is niet winstgevend... A.s. Woensdag IR dezer zal in den Haag een groote demonstratieve bijeenkomt worden gehouden van belanghebbenden bil het zuivelbedrijf e a. In hoeverre dergelijke bijeenkomsten annhPveling verdienen wenschen wij hie? niet te hpspreken. maar het ts een teeken des tijds geworden'!1 Ongetwijfeld gaat het velen niet naar den zin. maar of zoo'n ver eadering wel de juiste weg is om iets te bereiken., wij betwijfelen het. De heffingen per K.G. kans zijn thans voor boerenkaas sedert enkele weken volvette soorten 11 1. waarmedp htf bere kenine van omzetbelasting rekening kan worden gehouden want deze 11.1 kón men er buiten houdpn Er zijn wel vpel nieuwe voorschriften en bepalineen gpkomen. welke helanghehben den eenige moeite soms, althans meer werk veroorzaken hetgeen evenwel niet zóó' erg is, dan men dikwijls doet voorko men Het meest belangrijke echter is weT, dat het zókendnen hoe langer hoe minder winst ceeft waarbij de ei-oote risico met de financiën komt Kómt bet geld binnen dan Is na de factuurdatum in plaatp van de gebruikellike 30 dagen, veelal ongeveer 00 daeen crediet genomen. Van Willy den Ouden op de 400 Meter vrije slag Rotterdam, 12 Juli. In hot Ooste lijk Zwembad heeft Willy den Ouden van avond nieuwe lauweren geoogst. Zij ver beterde wederom een wereldrecord cn wel dat van de 400 Meter vrij slag. Het be staande record stond op naam van de Ame rikaunsche Helen Madison met een tijd van 5 min 28.5 sec. Willy den Ouden maakto op dezen moeilljkon afstand eon tijd van 5 min. 10 sec., dit is dus 12.5 sec beneden het record van de Amerikaanschw zwem ster. De recordpoging, welko in alle stilte was voorbereid en slechts ton overstaan van eon aantal ingewijden en konnisson plaats vond, in dit uiterst snelle bassin, word be- scheidonlijk aangekondigd uls een aanval op het Europeesche record, dat nog steeds op naam stond van Mevr. Phillpscn—Braun met 5 min. 42 sec. Willy den Ouden, volmaakt kalm als het pen eenvoudig zwempartljtje gold. maakte oen feillooze start cn ging er onmiddellijk met eon hoog tempo van door. De eerste 100 Meter gingen op in 1 min. 12.2 sec., de 200 Meter in 2 min 33 sec., de 300 Motor In 3 min. 54 sec., bewonderenswaardig regelma tig cn prachtig snel. Het publiek voelde nu dat het Europeesch record „eraan ging" en begon het zwemstertje dat het zelfde tempo vol hield en dit zelfs In do laatste baan nog verhoogde, luide aan Ie moedigen. Na eon formidabele eindspurt werd goed aangetikt en toen was niet alleon het Euro. peescha maar ook het wereldrecord van de snelle Amerikaansche zwemster gebroken Een golf van enthousiasme brak los bij het vernemen van dit feit en toen de tijd. 12H sec. sneller dan dit van Madison bekend werd, konde de geestdrift van het publick geon grenzen meer Zij werd luide bejubeld. RONDE VAN FRANKRIJK Negende etappe wser voor Vietto. Digne, 12 Juli. De negende etappe leidde vandaag van Gap naar Digne, een afstand van 227 K M Dit groote traject leidde van Gap over twee zware bprgen n.l. over de Col de Vars met oen hoogte van 2115 Meter en de op ruim 35 K M. verder gelegen Col d'Allos met een hoogte van niet minder dan 2250 Meter. Het resultaat dezer negende etappe Gap Digne, een afstand van 227 K.M. was: 1. Vietto (Frankrijk) tijd 8 uur 8 min. 44 sec. 2. Molinar (Italië) individueel 8 uur 11 min. 7 sec. 3. Trueba (Spanje) zelfden tijd. 4. Speicher (Frankrijk) 8 uur 15 min. 12 sec. 5. Morelli (Italië) individueel. 6. Mariano (Italië). 7. Ca7zulnni (Italië). 8. Canardo (Spanje. 9. Vervaecke (België) jnd. 10 O. A. Magna (Frankrijk), 11 F.zquerra (Spnnje) allen zelfden tijd. 12. Erne (Zwitserland) 8 uur 22 min. 42 sec. 13. BuchL 14. Level. 15. Geyer. Algemeen klassement: 1. A. Magne 63 uur 23 rnln. 9 sec.; 2 Mnrtnno 29 min. 22 sec.; 1. Morelli 53 min 31 sec 4. Vervaecke 54 nin. 59 sec. 5. Lapeble 57 m'n. 42 sec.; 6. Vietto 58 *min. 18 sec Landenklassement: T Frankrijk 191 uur 19 min. 9 sec; 2. SpanjeZwitserland 192 uur 31 min 26 sec.; 3. Italië 192 uur 48 min. 41 sec. 4 Dultschland 193 uur 35 min. 25 sec. 5. België 194 uur 43 min. 7 sec. HET V00RWAART3T0URN00L Hieraan wordt deelgenomen door D.O.S. Elinkwijk, 't Gooi, H.V.C., Olympia, Utrecht Voorwaarts en Vriendenschaar De loting bracht de volgende wedstrijden: 5 Augustus. 1 uur: A Voorwaarts—Utrecht. 2.15 uur B VriendenschaarH.V.C. 3.30 uur C Olympia—'t Gooi 4.45 uur D.O.S.—Elinkwljk. 12 Augustus: 1 uur: Winnaar A—Winnaar B 2.15 uur: Winnaar C—Winnaar D. 4 uur Finale. OTTER—A.Z.C, 'W. Niet doorgegaan. Do polowedstrijd Otter—A.Z.C. *83 is niet doorgegaan, daar de Arnhemmers wegens motorpech onderweg gestrand zijn. Zaterdag 14 Juli Hilversum, Golflengte 1875 M. V.A.R.A. 8.00 Tijdsein. 8.01 Gramofoonmuziek. (8.15 Morse-tijdsein.) 9.00 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.15 Uitzending voor de Arbeiders in de Continubedrijven „Het liefdekabinet". Een schets van Felix Timmermans, voor te dra gen door Carel Rijken. De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 12.00 Tijdsein. 12.01 Eddy Walls en zijn ensemble. 12.45 Gramofoonmuziek. 1.00 Eddy Walis en zijn ensemble. 1.45 Onderbreking voor verzorging van den zender. 2.00 Klein-V.A.R.A.-Ensemble o.l.v. Frit6 Bakels 2.45 Gramofoonmuziek. 3.00 Klein-V.A.R.A.-Ensemble o.l.v. Frits Bakels 3.45 Overschakelen naar den zender Koot wijk 4.00 Tijdsein. 4.01 Gramofoonmuziek. BrAndenburgsch Concert No. 4 in-C gr. t Bach 4.15 Van het Witte Doek, Filmkwartiortje door M. Sluyser. 4.30 Vacantie en Fantasie. 5.40 Letterkundig Overzicht door A. M de Jong. Intermezzo met Ernst, Josine Reu- ling. 6.00 Tijdsein. 6.01 „Faust" Verkorte opera van Gounod Uitgevoerd door Koor van de Opera te Pakijs Orkest de I'Association des Concerts Lamoureux, Parijs o.l.v. Albert Wolf. (Gramofoonmuziek) 7.00 Orgelspel door Cor Steyn op het V.A.R.A.orgel 7.30 Platen dezer maand (Gramofoonmu ziek) 8.00 Tijdsein. 8.01 Herhaling van S.O.S.-berichten. 8.03 Mon vraag! en.... Wij draaien.... gra- mofoonplaten, waarom gevraagd is. 8.20 Gaat dat zien! Rido's nieuwste revue Nieuwe en gearrangeerde muziek van John Brookhouse Mac Carthy. Regie: Henriëtte Davids. Kapelmeester: John Brookhouse Mac Carthy. 10.00 Persberichten Vaz Dias en V.A.R.A.- varia 10.15 V.A.R.A.-Orkest o.l.v. Hugo de Groot. 10.45 Liedjes bij de Luit door J. Mou ljn. I. Toenadering. 2. S(uurmanslcerllng«n- llcd. 3. Hot Spiegel te Bussum. II.00 V.A.R.A.-Orkest o.l.v. Hugo de Groot 11.30 Liedjes bij do Luit door J. Moulijn. I. WIJ vliegen. 2. Het diner. 3. Janus de Visschcr, do dorpsdominee en do drankdui- vol. II.40 Orgelspel door Johftji Jong op het V.A.R.A.-orgel. 12.00 Tijdsein en sluiting. Huizen, Golflongto 301.5 M K. R. O 8.00 Morgcnconcort, 10.00 GraraofoonrnuzJok. 10.30 Muziokuitzondlng voor Fabriekei» 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig Halfuurtje door Pas toor L. H. Perquin. 12.00 Tijdsein. 12.01 Politioberichton. 12.15 Onze sorio Hollandscho orkesten Lunchconcert, door John Kristel and bis band. 1.15 Gramofoonmuziek. 1.15 Berichten van den Nodorland6chon Postdulvonhoudersbond van Zaterdagvlie gers. I.45 Verzorging van den zonder. 2.00 Halfuurtje voor do rijpere Jeugd. „Handonarbeid", door P. Fouwels 2.30 Reportage van de gebeurtenissen op 't vliegveld te Soosterberg ter gelogonheid van den Nationnlcn Luchtvaartdag. 3.00 Kindcruurtje. 4.00 Vervolg reportage te Soesterberg. 4.45 Het K.R.O.-Orkcst o.l.v. Marinus von 't Woud. 5.30 Espernnto-nieuws door P. Heilker. 5.43 Hot K.R O.-Orkest 6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart 6.45 Hot K.R.O.-Orkest, o.l.v. Marinus van 't Woud. II. Das grosse Eysler-Potporri, Hruby. 7.00 Politieberichten. 7.15 Medischo causerie. 7.35 Gramofoonmuziek. 7.45 R K F. kwartiertje. 8.00 Do K.R.0.-Boy8 o.l.v. van Piet Lus (enhouwcr. 8.30 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 8.35 Bespeling van hel Hongaarache volks- instrument de Tégéto en bet Italiaansche volksinstrumont de picolino, door Dan! la Rondclle („Pyr"). 8.50 „Iets over de K.R.O. Vloot". 9.00 Schotsche Volksmuziek en Volkszang. 9.15 De K.R.O.-Boys o.l.v. Piet Lusten-» houwer. 9.45 Danl la Rondclle (Pyr). 10.00 Do K.R.O.-Boys o.l.v. Piet Lusten- houwor. 10.20 Vervolg Schotsche volksmuziek en volkszang. 10.35 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 10.40 Dg K.R.O.-Boys o.l.v. Piet Lustc houwer. 11.00 Gramofoonmuziek. R r u s 8 e 1, 321.0 M. Vlaamsche uitz. 7 50 Berichten 8 20 Concert door salonorkest 9.05 Joris Dicls draogt voor uit „Koning Lear op klompen", van A. Larson. 9.20 Vervolg orkestconcort 10.30—12.20 Dansmuziek door het orkest Chas Remue. Brussel - België, 483.9 M- Fransche uitz. 12.15 Concert door Max Alexys en zijn or kest. I.20—2.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Concert door Max Alexys en zijn orkest. 6.20 E Laudy: 14 Juli 1789. 6.35 Gramofoonmuziek. 6.50 Kamormuziek. 7.20 Nieuws over de Tour de France 8.50 Aansluiting m. d. Muntschouwbuwr Radiotooneel. Daventry, 1500 M. Engeland. 6.50 Sportpraatje J. Scott Hughes: En deavour. 7.05 Welsch Intermezzo. Harp-recital door G. Mason. 1. Winter. J. Thomas. 2. The Blasbird. J. Thomas. 3. Como to Battlo dtio. 7.20 Het Londensche Zigeuner-orkost 8.20 Variété-programma. 9.40 Het Radio Militair-orkest. 10.50 E. Mc.Neight leest „The Trees so High". 10.53—12.20 Het B.B.C.-Dansorkest Deutschlandsendcr, (Rijkszender) 1571 M. 6.35 Morgenspreuk. Hierna tot 8.20 Con< eert uit Danzing o.l.v. E. Stiberitz. 10.30 H. Rüdiger: Deutsche Gegcnwart und klassischcs Altertum. II.50 Gramofoonmuziek. 12.05 Dr. Kammler: Die Bedeutung de« Werbertages der Kleing&xtner und Kloin^ 6iedler 12.20 Concert uit Breslau. I.15 Gramofoonmuziek. 6.20 „Arbeitskamerad", Du bist gemeint". 6.40 Gramofoonmuziek. 8.15 Klokkengelui van den Dom te Bra men 8.30 Operetteconcert m.m.v. solisten. 10.40 Hoorberirht van: a. De internationa le zwemkampioen8chappen te Zoppot; b de Duitsche politie-kampioenschappen te Maagdenburg; c. de Duitscne Hoogeschool- kampioenschappen te Frankfort a.M. II.20-12.50 Concert. KalundSorg, 1261 M. 7.20 Gymnastiekles. 8.20 Literair muzikaal programma, 9.05 Louis Prcil'8 Instrumentaal En9om-« ble 9.30 Deensche muziek. 9.50 Declamatie door Arne-Ole David. 10.10 Louis Preil's Instrumentcntaal Ensemble. 10.45 Dansmuziek door Louis Preil's Ra din-Dansorkest. 11.40 Intermezzo. 11.55—12.50 Vervplg der dansmuziek-

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 7