LOCARNO VOOR HET OOSTEN BELANGRIJKE REDE VAN SIR JOHN SIMON ZWITSERSCHE PERS HEEFT HET VERKORVEN JAPANS VLOOTPOLITIEK OORLOG MET DEN BISSCHOP VAN URGEL DE STAKINGSACTIE IN AMERIKA HITLER ALS REDDER DER NATIE OOST-INDIE AMERSFOORTSCH DAGBLAD Frankrijk zal de Russische grens en de Duitsche Oostgrens waarborgen Het Lagerhuis i6 Vrijdag geopend met een .vraag san sir Herbert Samuel, die de regeering verzocht een formeele verklaring af te leggen over den tegcnwoordigen stand kvan zaken met betrekking lot de ontwape ning en meer in het bijzonder met betrek king tot de regceringspolitiek inzake de luchtverdediging. Samuel zeide, dat de li berale partij volledig en definitief erkende, dat, wanneer er ontwapening zou moeten komen, dit algemcene ontwapening zou moeten zijn en dat ook do Labour Party nooit een politiek van eenzijdige ontwape ning had aanvaard. Pariteit in de lucht bo- teekende gelijkheid in luchtbewapeningen met de sterkste mogendheid binnen etrijd- efotand. De eenige twee mogendheden bin nen dezen afstand zijn Frankrijk en Duitschland; met betrekking tot Frankrijk verwacht niemand, dat er ecnig onmiddel lijk gevaar bestaat, in verband waarmede de Britscho luchtstrijdkrachten zouden moeten worden gebracht op gelijke hoogte, zonder dat gewacht zou kunnen worden op het resultaat van de ontwapeningsconfe rentie. Met betrekking tot Duitschland is niemand van mecning, dat de tegenwoor dige Britsohe luchtstrijdkrachten niet meer 'dan gelijk zijn met do luchtbewapeningen, welke Duitschland thans bezit. Samuel wees erop, dat de bewapeningen door verhooging een zwaren last zouden leggen op de be lastingbetalers en drong er bij de regee ring op aan haar inspanning te verdubbe len, teneinde tot een internationale over eenkomst te komen. Wel kan gezegd wor den, dat de gebeurtenissen in Duitschland, duister als- zij zijn, zonden kunnen uitloo- pen op eenige wijziging in de Duitsche internationale houding, waardoor meer hoopvolle resultaten dan tot nog toe in de onderhandelingen van Genève zouden kun nen ontstaan. Het Britsche volk heeft een krachtige antipathie tegen alles in den gee6t van bondgenootschappen met welke Europeesche mogendheid ook. liet is geen voorstander van een politiek van even wicht van krachten en ziet in. dat een po litiek van isoleering niet mo--olijk is. In zijn antwoord zeido Simon, dat do re geering uitermate gelukkig geweest was, Barthou te Londen te kunnen ontvangen. Het voornaamste onderwerp van besprekin gen was de mogelijke schepping van een verdrag van onderlingcn bijstand, dat be paalde landen van Oost-Europa zal omvat ten. Het bedoelde plan zou in de eerste plaats een verdrag van onderlingcn bijstand inhouden tusschen vijf elementen, waarbij do Oostzeelanden voor één zouden geldente weten de sovjet-unie, dc Oostzeelanden, Polen, Tsjccho-Slowakije en Duitschland. liet verdrag zou analoog zijn aan dat van Locarno en bovendien zou het eenigermate tot resultaat hebben, dat het een band legde tusschen Locarno en de sovjetunie. Ilct zou den vorm krijgen van een garantie van de sovjetunie tegenover Frankrijk eenerzijds en tegenover Duitsoh land anderzijds, voor het geval zich om standigheden zouden voordoen, waaronder het oorspronkelijk verdrag van Locarno zou moeten worden toegepast. Frankrijk zou van zijn kant de grenzen van de sovjet unie en de oostelijke grens van Duitsoh land waarborgen. Bij dit verdrag' van regio nale waarborgen zou Engeland zijn ver plichtingen op geen enkele manier uitbrei den. Voor deze regeling i6 het noodzakelijk, dat de sovjet-unie zich bij den Volkenbond aansluit. Engeland zou de toetreding van de sov jet-unie tot den Volkenbond van harte toe juichen. Het kan een nieuwe regeling tus schen de 6taten van Europa, waardoor een combinatie van dc een tegen den ander zou ontstaan, niet aanmoedigen of moreel on dersteunen. Maar indien dit nieuwe Fransch-Russi6che initiatief ertoe leidde, dat er een nieuw onderling garantiever drag tot stand kwam waarvan ook Duitsch land deel uitmaakte, dan zou Engeland zich er ten zeerste rekenschap van moeten geven, dat een dergelijk verdrag en de deelneming van Duitsdhland aan een stel sel van wederkeerigc waarborgen, dat zoo wel Duitschland als zijn naburen veilig heid zou verschaffen, dc beste basis zou zijn voor de hervating van de onderhande lingen over het 6luitcn van een conventie, die de toepassing zou veroorloven van liet redelijke beginsel van de rechtsgelijkheid van Duitschland in een stelsel van veili- heid voor alle naties. Van practiach standpunt bekeken, moet Duitschland deel uitmaken van de combi natie, al6 deze tot stand komt. Als Duitsch land zidh daartoe leent, zou het kostbare bijkomstige waarborgen voor zijn veilig heid verkrijgen, maar het lijkt de Engel 6che regeering, dat men deze gelegenheid niet voorbij moet laten gaan, zonder te trachten er profijt van te trekken ten gun ste van de doeleinden, waarvoor de ontwa peningsconferentie bijeen geroepen is. Simon was zeer gelukkig te kunnen me Üeelen, dat ten deze de vertegenwoordigers van de Fransche en de Engelsche regeering hot bij hun jongste bespreking eens bleken en hij was gemachtigd hun standpunt aan de Duitsohe regeering mee te deelen, het geen hij reeds gedaan had. In aansluiting op de rede van Simon ver klaarde afgevaardigde Mandcr (lib. opp.), dat zijn partij instemt met de door Simon uitgesproken meening over het voorgestel de verdrag, volgens het voorbeeld van het verdrag van Locarno. Hij juichte het toe, dat Engeland do toetreding van sovjet- Itusland lot den Volkenbond zal 6teuncn. De conservatief Molson verklaarde, dat een terugkeer van Duitschland naar den Volkenbond niet mogelijk i6, tenzij Frank rijk ontwapent. Winston Ghurohill gaf als zijn meening te kennen, dat de Volkenbond de sluiting van regionale pacten voor de wederzijdsdhe veiligheid tegenover aanvallers moet steu nen. Dit proces kan misschien leiden tot een internationale strijdmacht, in het bi- zondcr een internationale luchtmacht. Spr. achtte het mogelijk, dat de Duitsche lucht vaart het volgend jaar sterker zal zijn dan dc Engelsche. Engeland moet bewapenen en mag niet afhankelijk zijn van Frankrijk met het oog op dc mogelijkheid dat Duitsch land zich in een buitenlondsoh avontuur zal storten. Het tootreden der sovjetunie tot den Volkenbond. Sir Austen Chamberlain zeide eveneens, dat het Lagerhuis de regeeringspolitiek nog nimmer zoo algeimen heeft ondersteund en dat een uitnoodiging aan sovjet-Rusland tot den Volkenbond toe te treden, moet worden toegejuicht. Engeland moet pacten sluiten tot weder- zijdsche steunverleening; dit voorstel is een antwoord op de vrees van toonaange vende lieden in Duitschland, die nog steeds spreken van een isoleering van Duitsch land. De ontvangst van dit voorstel in Duitsch land zal de mogelijkheid bieden vast te stellen welk doel Duitschland nastreeft met zijn eisöh inzako gelijkheid van bewape ning en of het tevreden is met veiligheid of dc hegemonie ei6oht. Lord-grootzegclbewaarder Eden sloot de debatten. Het antwoord op de vraag of vóór of tijdens de besprekingen tusschen de En gelsche ministers en Barthou militaire on derhandelingen bobben plaats gevonden, moet categorisch „neen" zijn. T.a.v. liet voorstel inzake een pact van Locarno voor het Oosten verklaarde Eden, dat de onderstelling, dat een accoord is bereikt, prematuur is, doch hij is er van overtuigd, dat het Lagerhuis alles, wat in zijn macht i6, heeft gedaan om door een spontane -eenstemmigheid het resultaat te bevorderen, dat allen wenschen te berei ken. Er heersdht volledige overeenstem ming nopens het toetreden van sovjet-Rus land tot den Volkenbond. Met betrekking tot da ontwapenings kwestie zeide Eden, dat men de waarheid endev dc oogen moet zien, aangezien thans eenige staten, welker medewerking belang rijk i6 voer een ontwapening6-overeen- komst, andere oogmerken hebben. Ten slotte zeide Eden, dat het mogelijk moet zijn de kloof tusschen Duitschland en Frankrijk te vernauwen. Spr. noemde den internationalen toestand niet wanho pig en hij deelde evenmin het pessimisme van zekere lieden. Wij bevinden ons, zeide hij, in een overgangsperiode en men zoekt den weg naar een nieuwe ordening der dingen. Iedere gelegenheid, verderen voortgang te maken op den grondslag der nieuwe be moeiingen inzake pacten, zaj door Enge land direct worden ter hand genomen, om dat Engeland weet, hoe groot zijn verant woordelijkheid is. Op een vraag of voor het pact voor het Oosten een bepaalde tijdsduur is overwo gen, antwoordde Eden: Neen. Engelsche ambassadeur bij Von Neurath. Londen, 13 Juli. (Reuter). De Berlijn- sclie correspondent van de News Chronicle meldt, dat dc Engelsche ambassadeur zioh gisteren tot de Duitsohe regeering heeft gewend, om haar standpunt ten opzichte van een Oostelijk Locarnopact te vernemen. In zijn onderhoud met den Duitschcn mi nister van buitenlandsche zaken Von Neu rath heeft hij uiting gegeven aan de mee ning der Engelsche regeering, dat het toe treden van Duitschland tot een dergelijk pact den vrede in Europa zeer zou bevor deren. Het Italiaansche standpunt wel willend. Het agentschap Slefani meldt: In de verantwoordelijke Italiaansche kringen merkt men t.a.v. het Oostelijke pact inzake wederzijdsohc hulpverleening het volgende op: Dit pact heeft tengevolge van de bespre kingen tusschen Barthou en Simon te Lon den een radicale wijziging ondergaan. Het ontwerp-pact, dat anti-Duit6ch had kunnen zijn, vermijdt bij dc nieuwe voorstellen dit gevaar door aan de westgrens Duitsdhland cn Frankrijk dezelfde mate van wederkee- righeid te geven, hetgeen reeds bij het verdrag van Locarno was bepaald en aan de Oostgrens Duitschland en de sovjet- linie. liet protocol heeft bovendien de waar de nadrukkelijk de door Duitschland ge- eischto pariteit te erkennen, waartegen geen enkel voorbehoud zin heeft. Italic, dat bij deze grenzen geen direct belang heeft en dat slechts algemeen be lang heeft bij de orde in Europa, heeft een gedragslijn gevolgd, welke samenviel met die van Groot-Britanniö, t.w. geen enkele nieuwe verplichting boven die te Locarno aan te gaan en een gunstig oordeel te heb ben nopens een pact, dat door de bespre kingen te Londen volkomen is gewijzigd, doordat dit den traditioneelen koers der Italiaansche politiek is genaderd. Natuurlijk zal het beslissende woord worden gesproken door de belanghebbende 6taten. JOHNSON S FELLE REDE. Duitsche stap te Washington. Washington, 13 Juli. (Reuter). Aan gaande de redevoering, welke generaal Johnson gisteren te Waterloo (Iowa) tegen Hitler heeft gehouden, heeft do Duitsche zaakgelastigde vanmiddag bij het staats- departement opheldering gevraagd. Der Bund oefent scherpe kritiek op de Duitsche verdacht makingen Over den in Duitschland tegen dc bui tenlandsche dagbladen gevoerden oorlog schrijft Der Bund o.m. het volgende: Ondanks de verboden, misschien zelfs juist door deze verboden, hebben do Zwil- sersche bladen in de oogen van vele Duit- schers (om goede redenen maken wij zelfs geen uitzondering voor personen in offi- cieelo functie) aan belang veel gewonnen. In het geheim gaan de bladen van hand tot hand cn een bericht uit Engelsche bron meldt zelfs, dat voor enkele nummers van Zwitsersche dagbladen zeven mark is ge boden. Wanneer rijksminister Goebbcls eens zou kunnen zien wat allemaal gemeld wordt aan Zwitsersche redacties, zonderdat zij dat publiceeren, zou bij slechts met be schaamdheid denken aan dc dingen, die zijn Angriff ons in het gezicht slingert. De verdachtmaking, dat dc Zwitsersche pers roet een Zwitsersch personeel toch onder vreemde leiding zou staan, vloeit voort uit een mentaliteit, die niet kan begrijpen, dat de pers onder eigen verantwoordelijkheid vrij cn onafhankelijk haar plicht doet, dc openbare mecning naar besto kunnen in licht en daarnaast ook den lezers tot eigen oordeel in staat acht. De verdachtmakingen hebben echter ook haar goede zijde: al voeren zij ook vele Duitsche lezers op een dwaalspoor, dc Zwitsersche openbare mecning lichten zij in, zij het niet in den geest, die in over eenstemming is met den wcnsch van hen, die deze verdachtmakingen uiten. Wij hebben dus, alles wel overwogen, veel minder reden tot opwinding, dan de heer Goebbels en kunnen met volledige rust afwachten wat nog komen zal. Bij voorbeeld: wat toch eigenlijk geschiedt mot vice-kanselier Von Papen en wat er verder met hem gebeuren zal. Gebeurtenissen als die aan het eind van de vorige maand gaan de geheele wereld aan en zijn door de hoogste Duitsche in stantie immers ook op ongehoord sensatio- neele wijze aan iedereen verkondigd, liet kan den buren van Duitschland cn vooral den Duitschsprekendcn niet onverschilli] zijn hoe de dingen daar buiten staan en hoe zij zich in de naaste toekomst zullen ontwikkelen. De geheele Europeesche toe stand en daarmede dc buitenlandsche po litiek van onze andere naburen zal daar door onmiddellijk worden beïnvloed. In- plaats van de oplossing der rondom Duitschland liggende spanningen te bevor deren, heeft de crisis in de S.A., in ieder geval indirect, een nieuwe „verslechte ring" doen ontstaan, waarvan niet alleen de Duitschcrs te vreezen hebben. Het noo- dige begrip voor den Duitschcn toestand is wederom moeilijker geworden. Wederom sleepen de bewapeningsbclangen de winst weg. En zij, die eerlijk bezorgd om het lot van de Europeesche cultuurwereld, steeds weer trachten door alle rumoer cn rook heen door te dringen tot den kern van den grooten Duitschcn nood, opdat de wereld zich zal kunnen „instellen" op deze wer kelijkheid cn den weg zal kunnen vinden tot opbouwende rechtvaardigheid, vinden hun taak nogmaals bemoeilijkt. Zoo schijnt ook de Duitsche oproep tot de frontsolda ten van alle volkeren in Frankrijk ge stuit te zijn op een ondoordringbaar ge worden wantrouwen. Voor do houding van de Zwitsersche pers kan, wat haar aan onrecht geschiedt, niet toonaangevend zijn. Er staan hoogere din gen op het spel dan een twist van en om dagbladen. Wij zijn er ook zeker van, dat de overgroote meerderheid van het Zwit sersche volk de dingen in dit licht ziet, bij alle belangstelling de rust van den gezon den bewaart en vertrouwt op den genezen- den tijd. Zwitserland contra Dr. Goebbels. Bern, 13 J u 1 i. (V. D.) Zwitsersche radio-omroepen hadden uit Berlijn de uit noodiging ontvangen dc rede van dr. Goeb bels van Dinsdagavond j.l. te relayeeren. De heruitzending is echter geweigerd. Ook de Scandinavische radio-omroepen wilden Goebbels' rede over de „leugen campagne" der buitenlandsche pers niet relayeeren. Tokio, 13 Juli. (V.D.). Na de ochtend zitting van het Cabinet heeft minister pre sident Okada een belangrijke bespreking gehad met den minister van marine, Osoemo, en den minister van buitenland sche za-ken, Hirota, met betrekking tot de Japansche politiek inzake de vlootconfe- rentie van 193> Men verklaart, dat Osoemi er bij Okada op heeft aangedrongen de politiek der vo rige regeering voort te zetten, t.w. ten eer ste een herziening te vragen der vlootver- dragen, ten tweedo de intrekking der for mule inzake de vlootverhouding en ten J«rde: bewapeningspariteit Andorra geregeerd door een vorst, die zich zelf als zoodanig heeft uitgeroepen Het staatje Andorra ontdekte blijkens een bericht uit Barcelona tot zijn verras sing, dat de algemeene raad ontbonden was en dat het land geregeerd werd door een vorst, die zich zelf had aangesteld, terwijl tevens bleek, dat het land „in oorlog" was met den bisschop van Urgel, die tezamen met een Franschen president den titel van co-prince van Andorra draagt. Althans, dit s de inhoud van de proclamatie, die uit gevaardigd was door den „graaf van Ortfn- jc", baron do Skossyrcff, die zichzelf noem de „Boris I, vorst der valcien van Andorra en regent van Zijne Majesteit, den koning van Frankrijk". Een jaar geleden hield Boris, baron do Skossyreff, die zegt in Nederland te zijn geboren, verblijf te Palma op Majorka, waar hij voor een edelman doorging. Als beroep gaf hij op leeraar in liet Engelsch en in do lichamelijke opvoeding, terwijl hij tevons zeide den titel van kapitein te dra gen. In den loop van enkele maanden heeft de baron, kapitein, professor en vorst ccn heele carrière in Andorra doorloopen. In December 1933 werd hem liet recht ver leend van verblijf in Andorra, „opdat hij openbare diensten zou kunnen vorrichten". llij diende daarop bij den algemecncn raad een plan in voor administratieve hervor mingen, waarbij de functie van financieel administrateur cn directeur van vreemde lingenverkeer en propaganda, controleur over do hotels en gedelegeerdo van An dorra bij den Volkenbond waren opgeno men. Boris vroeg in deze functie te wor den aangesteld cn voegde bij zijn titels, die van doctor in de morccle cn politieke wetenschappen, welke hij naar zijn zeggen te Oxford had behaald. Ongeveer twee maanden geleden was dc man op slaanden voet uit het land gezet in opdracht van de beide co-princes. Het Donderdagochtend gepubliceerde document verklaart: „Wij (hierop volgt dan de reeks titels van den heer Boris) r.a onzen particulieren raad en onze trouwe Andorrancn to hebben ge raadpleegd cn na den bisschop van Urgel verontschuldigingen te hebben gevraagd voor beleedigingon jegens onze waardig heid, welko verontschuldigingen geweigerd zijn, verklaren den zeer uitnemenden heer bisschop den oorlog cn roepen ons zelf uit tot souverein vorst over Andorra en tot censor over het geloof. Wij hebben onzen heraut uitgezonden om bij de tonen der schalmeien op de drukst bezochte pleinen d^r parochies met luider stemme het vol gende bekend te maken". Hierop volgen zeven artikelen, waarbij de algemeene raad naar huis wordt gezon den, algemeene verkiezingen op 1 Augus tus worden uitgeschreven, een voorloopig president wordt benoemd, voorzieningen worden getroffen voor de tijdelijke admi nistratie der rechtspraak en voor eeif hof van appèl, terwijl amnestie wordt afgekon digd voor sociale overtredingen met een herroeping van allo decreten van uitwij zing, waaronder zich ook het decreet be vindt, waarbij de lieer Boris zelve uitgewe zen werd. Een ernstige toestand Washington, 14 Juli. De nationale commissie voor arbeidsbemiddeling houdt zich voortdurend nauwkeurig op de hoogte van den toestand in San Francisco en Minneapolis. Een groot deel van den dag is do commissie bijeen geweest, teneinde te beraadslagen over de maatregelen, die ge nomen kunnen worden om tusschenbcide te komen. W. Green, de voorzitter van de arbeidsfedfëratie, verklaarde, dat hij ten zeerste bezorgd was. Volgens te Washington ontvangen tele grammen is president Roosevelt voorne mens zijn vacanliereis naar Hawaii voort te zetten, ondanks de toenemende arbeids conflicten in de Ver. Staten. Naar ver klaard wordt, ziet de president nog geen reden om wijziging te brengen in zijn reis plannen. San Francisco, 14 Juli. (V.D.) In verband met bet dreigende voedselgebrek cn de daaruit voortvloeiende onlusten zijn gisteren honderden uit de stad vertrokken, terwijl de speciale commissie ter behande ling van arbeidsconflicten op koortsachtige wij zo werkt om nog to trachten een op lossing le vinden ter voorkoming van de algemeene staking. De toch al gespannen toestand wordt nog verergerd door liet bericht, dat een grooto menigte communisten zich van Seattle herwaarts hebben begeven en alle grooto wegen cn spoorwegen trachten af te slui ten. Uiteraard loopt San Francisco, dat door drie kanten door water is omringd, hierdoor groot gevaar geïsoleerd te wór den, vooral wanneer de staking ook over slaat op de veerponten. Het ligt voor de hand, dat de kaden on der zeer strenge militaire bewaking staan; reeds komen ber'chten over plotseling uit brekende verspreide relletjes, Wat het drei gende voedselgebrek betreft, gisteren wa ren in de stad versche etenswaren en ge conserveerde etenswaren aanwezig voor drie dagen om een beleg te weerstaan van tot 30 dagen. AANSLAG OP EEN VLIEGTUIGLOODS TE SWINEMüNDE? We en en, 13 Juli. (V. D.) Uit Berlijn wordt aan de Reiclispost gemeld, dat in den nacht van Dinsdag op Woensdag de vlicgtuigloods van Swinemüïide tengevolge van ecu aanslag in de lucht is gevlogen. De in de loods aanwezige twaalf vliegtuigen zijn vernield. Rijksdag en rijksdagpresident brengen hem geestdriftig hulde Nadat rijkskanselier Hitier Vrijdag in den rijksdag zijn rede geëindigd had, nam rijksdagpresident Goering het woord cn dankte Ilitlcr voor alles, wat hij voor het Duitsche volk, voor de Duitsche natie had gedaan. Do rijksdag liceft nogmaals dc moeilijke uren meebeleefd waarin do lei der do redder van het geheele Duitsche volk is geweest. Goering zelf had twee maanden geleden den chef van den staf der S.A. bijna op dc knieën gesmeekt, zijn trouw aan den leider cn het Duitsche volk niet te broken. Met lachcndo geringschat ting had Roehm toen echter reeds besloten den dolkstoot toe to brengen. Goering ver klaarde getuig© te zijn geweest van de smart van den leider om het verbreken van do trouw door diegenen, die eens zijn vrienden waren. Het Duitsche volk weet thans echter, dat het rustig kan leven en werken. Naarmate de nood grooter is, ia de leider sterker. Hij heeft zijn eigen per soonlijkheid gegeven. Zooal6 de leider zelf had gezegd: slechts één man kon den sa menzweerders tegemoet treden. En zoo weet het Duitsche volk thans, dat het al tijd weer dezelfde man zal zijn, die voort-» aan alle nood cn alle gevaren zal trot- scercn. Aan het slot van zijn rede stelde Goering de volgende resolutie voor, die door den rijksdag onder stormachtig applaus werd goedgekeurd: „Dc rijksdag keurt de verklaring der rijksregeering goed cn dankt den rijkskan-, sclier voor zijn actieve en vastberaden red-» ding van hot vaderland van burgeroorlog en chaos." VLIEGTUIG BIJ ABERDEEN VERONGELUKT. Aberdeen, 13 Juli. (Reutor). Een vlieg tuig met negen passagiers aan boord, die op weg waren naar Hatfield, is bij het vliegveld van Aberdeen brandend neerge stort. Allo inzittenden zijn gewond, met uit-» zondering van den bestuurder. DE REACTIE VAN DE N.S.B. OP DE RELLETJES. Batavia, 13 Juli (Aneta). Tijdens een protest vergadering door de Nationaal So cialistische Beweging gehouden naar aan leiding van de Jordaan-relletjcs, hield de leider van deze bewoging, de heer P. G. A. Baudoin, een felle redevoering. De aanwezige politie verzocht spreker zich in zijn uitdrukkingen te matigen. DE ZAAK VAN DER V. Batavia, 13 Juli (Aneta). Het Hoog Militair Gerechtshof veroordeelde kapitein J. L. M. van der V. tot resp. 10 maanden en 6 maanden gevangenisstraf terzake van mishandeling cn verduistering, met verval lenverklaring van den militairen stand. OUDHEIDKUNDIGE ONDERZOEKINGEN. Batavia, 13 Juli (Aneta). Dr. J. Tho massen Thuessink van der Hoop, bekeüd als de leider van de eersto vliegtocht naar Ned.-Indië, die thans bij den Oudheidkun digen Dienst in Ned.-Indió werkzaam is, zal op 17 Juli voor liet leiden van opgravingen naar Gocnoeng Kidoel vertrekken in ver band met belangrijke oudheidkundige vond sten aldaar gedaan. HOOG BEZOEK IN NED.-INDIE. Bandoeng, 13 Juli (Aneta). Het „A.I.D. do Preangerbode" meldt dat hot gisteren gearriveerde toestel de „Kwartel" o.a. Lady Mountbatten een familielid van het Engel sche Koningspaar, van Amsterdam naar Bangkok vervoerde. Over enkele weken zal Lady Mountbatten met een K.L.M.-toestel naar Java komen en o.m. een bezoek aan het eiland Bali brengen. Zij zal eveneens met een K.L.M.-toestel naar Londen tcrug- kecren. VOOR SPORTNIEUWS A HET

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 10